idoor Leiden koppelt sfeer en paardesport onsterscore van MMO tegen ASC Gemini blijft op tweede plan Noordwijk-jeugd klopt Quick Boys Smalle selectie nekt Bollenstreek SPORT 19 Leede-dames 4 op toeren Sou/urnt MAANDAG 10 FEBRUARI 1992 EIM - Door een sterke tweede ;en Patria is er nog steeds geen einde aan de overwinningenreeks van «ïesteam van Ter Leede. De eerste ./Jig echter uiterst moeizaam. Ook al t Leede ook toen constant in de aan dien werden er niet gecreëerd. Ie helft stond het vizier van Ter Lee- iherp. Caroline Roem brak de wed- ;t een harde knal open. Een indivi- ie van Nathalie Geeris betekende 2- Ifde speelsters, Caroline Roem en 4 Geeris, tilden de stand naar 4-0. en mooiste goal kwam op naam itte Beerendonk: vanuit een moeilij- knalde ze de bal diagonaal in de LEIDEN Het landelijke jeugd-team van Noordwijk, dat de laatste plaats bezet, lijkt uit het dal omhoog te klimmen. De tweede achter eenvolgende overwinning werd behaald en Quick Boys werd hiervan het slachtoffer: 3-2. Roodenburg draait na een 2-1 overwinning nog steeds bovenin mee en UVS had bij FC Den Haag niets in de melk te brokkelen: 3-0. Noordwijk - Quick Boys 3-2 (1-0) Noordwijk kwam sterk uit de start blokken. Wilco Both drukte dit in een doelpunt uit: 1-0. Hierna pro beerde Quick Boys zich terug in de wedstrijd te vechten, maar kansen voor Pieter van de Linde en Ronald van Dijk leverden geen gelijkma ker op. Vlak na de thee moest Noordwijk de voorsprong met tien man verdedigen, omdat Ramon Lange tegen zijn tweede boeking opliep. Toch slaagde Noordwijk erin de voorsprong te verdubbelen, want na een snelle uitval van David van de Ploeg knalde André cfe Rid der de stand naar 2-0. Johan Fiel- mich verkleinde de Katwijkse ach terstand tot 2-1, waarna Quick Boys op jacht naar de gelijkmaker ging. Het doelpunt viel echter aan de an dere kant, door een lobje van Marco Zonneveld. In blessuretijd bepaal de Ronald van Dijk de eindstand op Roodenburg - AFC Quick 2-1 (1-1) Roodenburg en AFC Quick maak ten er een gelijk opgaande strijd van. Al vrij snel keken de Rooden- burgers tegen een 0-1 achterstand aan. Michel Plomp trok de stand weer gelijk door een corner van Pa trick Verplancke in te koppen. Hierna had Roodenburg een veldo- verwicht, maar ook AFC Quick was dichtbij een treffer. Zo moest Xan- der Harteveld een keer op de doel lijn koppend redden en ook keeper Fabian Schouten behoedde zijn ploeg voor een achterstand. Met een fraaie kopbal besliste Michel Plomp de wedstrijd: 2-1. FC Den Haag - UVS 3-0 (2-0) UVS kwam er tegen de topper FC Den Haag niet aan te pas. Binnen de minuut keek UVS al tegen een 1- 0 achterstand aan. Ook hierna bleef Den Haag aanvallen en kwam UVS nauwelijks over de middenlijn. Met een 3-0 nederlaag bleef de schade voor UVS dus nog enigszins binnen de perken. RFF DE GIDTS EN Voor de dief- rs van paardesport fet de afgelopen vier smullen geblazen eidse Groenoord- I Hier werd name- |t Indoor Leiden ge- i, waarin gestreden |>m de titel Winter- Joen '92. Deze acht- Itie van de spring- enschappen was £T opgezet dan ooit, Jbleef desondanks en dorps-achtig, ge- jjfeertje houden. 'strodorp', achter de ischilderden clowns izichten, en dronken en moeders een ing in een provisorisch ;e bruine kroeg. De dorpssfeer werd door de talloze (jes, waarin paarden- paardenborstels, epen, voerbakken ken werden aange- zelfs een vaccin j, dat paarden-influenza ■■ng. Voor het eerst in de Ihistorie had de organi- Jn videoregistratie gere- >dat bezoekers van het .fi niets hoefden te mis- de springnummers 'fionale toppers als Rob Jenny Zoer. Of van met aanspan- Een bezoeker vond zijn biertje, dat bur ner Goekoop wel èrg reed in een koets, a: hij de medailles uit- ;r.an de winnaar bij de ju li Albert Zoer met zijn ujon Camillo. ^d over vier dagen ver- er enkele honderden paarden aan de start. Alleen hierom al moest er een heel complex van stallen gebouwd worden. Deze bevonden zich achter de tribunes. Daar wer den de paarden klaargemaakt voor nog te rijden finales met hoogten van 1.30, 1.35, 1.40 en 1.50 meter), of ze werden juist afgedroogd na gedane arbeid. Carolien is net bezig het paard Pretty Floyd af te tuigen. Ze is een 'groom', een meisje dat haar hart aan paarden heeft verpand en de dieren tijdens dit soort dagen tot in de pun tjes verzorgt. Vroeger sliepen grooms vaak in de stallen zelf, naast de paarden. Caroliene: "Tegenwoordig hoeven we dit niet meer te doen en slapen we in de veewagens. Die hebben nu allemaal een goede verwar ming". Haar vriendin Sacha Dito is zojuist tweede gewor den bij de junioren, met Pretty Floyd. "Zonder een goede groom zou ik niets zijn", zegt Sacha. Caroliene wuift het compliment weg: "Ach, als je lief bent voor een paard, is ze ook lief voor jou". Toch is ze best wel trots op de prestatie van Floyd, omdat ze weet dat de conditie van het paard voor een groot deel door haar goede zorg komt. Stalmeester Jitske Kluwers werd in de nacht van zaterdag op zondag gewekt, toen een bewaker,van de Groe- noordhallen een paard los zag rondlopen. "Het paard was uit zijn stal ontsnapt en liep alle voerbakken af, om alles op te eten", lacht ze. Ze vindt Lei den niet echt een paardesport- stad. "In Maastricht of Den Bosch zijn de tribunes echt stampvol, dat zal je in Leiden nooit zien". Volgens Indoor- bestuurslid Henk- Jan Drabbe is dit ook niet reëel: „Indoor Leiden staat op zichzelf. Het is niet vergelijkbaar met andere als Maastricht". Drabbe acht het vooral een gesprek tijdens het kijken naar de springwedstrijden vormt dan ook FOTO HENK SNATERSE kwestie van wennen. "Het is de eerste keer dat Leiden In- door in februari wordt gehou den. Daar moet iedereen nog wat aan wennen. Het is trou wens de komende jaren de be doeling dat het Indoor op de tweede zaterdag in februari ge houden gaat worden, als het even kan". Alle vorige afleve ringen van Indoor Leiden von den in oktober plaats, maar op verzoek van de ruiters werd dit dit jaar verschoven naar febru ari. Ze maakten bezwaar, om dat oktober in de paardesport een drukke maand is, met on der andere Jumping Amster dam en de Military in Boekelo. Groenoordhallen-directeur André de Jong schatte gisteren op het eind van de dag het aan tal bezoekers op zo'n acht dui zend, verdeeld over de vier da gen. De directeur èn voorzitter van het Indoor-bestuur toonde zich heel tevreden met het ver loop van het springconcours. Hij vond wel dat het Leids bedrijfsleven te weinig interes se heeft voor het evenement, zeker in vergelijking met de landelijke. "We hebben een paar goede sponsors uit Lei den, maar het zijn er te wei nig". IRFF DE GIDTS - De top drie van de beleefde dit weekend tijden op de grasmat. ?r Stompwijkse Boys punt liggen tegen Al- •2). De opgelopen scha- mee, omdat directe be- leylingen verloor tegen jiland (3-1). Ook Bernar- "ig ten onder tegen UDO ^lleen MMO had een weekend door met 6-0 van ASC. 'Bernardus 3-0 speelde bar en boos wedstrijd. Het was dan :ht dat UDO een einde aan haar zegereeks, it wedstrijden lang duurde. Na dertig minuten nam UDO de leiding door een doelpunt van Werner Knetsch Hierna kreeg Bernardus ei genlijk haar enige kans van de wedstrijd, maar Joop de Boer faalde in de afwerking. In de tweede helft bleek pas echt dat UDO heer en meester was. Knetsch maakte 2-0 en 3-0 en was zodoende de man van de wedstrijd. FC Rijnland - Teylingen 3-1 Een spannende wedstrijd. Al na drie minuten scoorde Bert de Ridder (Rijnland) de ope ningstreffer. Op dat moment was het wat tegen de verhou dingen in, want Teylingen was sterk geopend. Een kwartier later bouwde Gé Tegelaar de voorsprong echter verder uit (2-0), door een fout in de Sas- senheimse verdediging. Tey lingen begon hierna met het afvuren van hoge ballen voor het Rijnlandse doel. In de tweede helft leidde dit tot een doelpunt van Theo Pelgrim. Paul Haver had de Teylingse gelijkmaker op zijn slof, maar hij miste de kans. Tien minu ten voor het einde van de wed strijd scoorde Ed van Vliet na een rush 3-1. VNA - Leidsche Boys 2-2 VNA en Leidsche Boys waren aan elkaar gewaagd, zodat het een interessante wedstrijd was. De teams vochten de strijd voornamelijk op het middenveld uit. Robert Good- way schoot VNA na een kwar tier op 1-0. Lang nagenieten was er niet bij, want al snel maakte Jacques Kooien, inval lend voor z'n neef Peter, de ge lijkmaker. Leidsche Boys had de smaak toen te pakken, want enkele minuten later stond er al 1-2 op het scorebord, door een afstandschot van Richard Kooien. Vlak voor rust redde Goodway VNA en scoorde 2-2. Na de thee was VNA iets ster ker dan haar buurman aan de Boshuizerkade, maar ze wist dit verschil niet in doelpunten om te zetten. MMO-ASC 6-0 Een monsterscore voor de Hoogmadese spelers, die nor maalgesproken veel moeite hebben met scoren. Met rust stond het 'slechts' 2-0, door doelpunten yan Hans van Goo- zen en Rob van der Meer. In het begin van de tweede helft bleek dat ASC zich nog lang niet gewonnen had gegeven, want de ploeg begon zeer sterk. De kansen werden in deze fase echter niet benut, zo dat de bezoekende club aan MMO niet haar wil kon opleg gen. MMO scoorde vrolijk door met doelpunten van Van der Meer, Ed Borst (twee keer, waaronder een strafschop) en Erik Borst. Stompwijkse Boys - Alphen 2- 2 Tot twee keer toe moest er bij Alphen een bal van de doellijn gehaald worden. Toch liet dé ploeg gisteren een sterke in druk achter in Stompwijk. Stompwijksche Boys startte de wedstrijd gedreven, maar vond in Alphen-keeper Mi- chiel van Aken steeds een struikelblok. Ook Alphen kon voor de doelwisseling niet tot scoren komen, zodat de rust stand 0-0 was. Na de thee bracht Edwin Bouthoorn Al phen aan de leiding. Even later was het weer Bouthoorn die succesvolwas (2-0). Stompwijk geloofde echter nog in de goed afloop en bleef vechten. Deze mentaliteit werd beloond toen Frank Jansen hard 1-2 in schoot. De druk op het Alphen- se doel nam verder toe. Na een corner kreeg Alphen-verdedi ger Patrick van der Wal de bal per ongeluk op zijn knie, waar door de bal onverwacht en on houdbaar in zijn eigen doel verdween. LEIDEN - In de volley balcompetitie wist Ley- thon de goede winst van vorige week niet te conti nueren. De Leiderdorpse eerstedivisionist verloor tegen Rijnmond met ruim 3-0. De Lange Sport/NO- VO knokte in Dordrecht tegen Ekspalvo terug uit een kansloze situatie en won een punt (3-2). WBV/Gemini won in Am stelveen van Martinus en blijft op de tweede plaats in de derde divisie staan. In de promotieklasse lie pen de koplopers Leython bij de dames en VCS bij de heren verder uit door het verlies van de naaste con currentie. Vorige week won Leython in Leiderdorp van de nummer twee Sliedrecht Sport in een zeer goede wedstrijd. Afgelo pen zaterdag was de vorm van de spelers weer ver te zoeken. Alleen libero Robert Maassen haalde in Vlaardingen een vol doende. Buitenaanvaller Bas Bloem die vorige week de ab solute uitblinker was, viel pas send en aanvallend door de mand. De ex-jeugdinternatio- nal kon mede door een ruime trainingsachterstand de vorm van de week ervoor niet hand haven. De eerste set was door een matige stop aan Leider- dorpse zijde ruim met 15-7 voor Rijnmond. In de tweede set nam de ploeg van coach John Groen, die aanstaande woensdag bekend maakt voor welke ploeg hij volgend sei zoen kiest, een ruime 2-9 voor sprong. Door legio aan foutser- vices ging de set met 15-12 naar de Vlaardingse ploeg. In de derde set met Michel Smit en Carlo Viberti in de stop ging het goed tot een 6-10 stand. Rijnmond nam het initiatief over en won met 15-12 (3-0). De Lange Sport/NOVO koesterde weinig hoop vooraf voor een goede afloop tegèn het sterke Ekspalvo. De eerste set ging ruim naar de Dordrechtenaren met name door slecht serveren en blokkeren aan Noordwijkse zijde (15-6). Ook in de tweede set had de ploeg van coach Nico Halsema weinig grip op de sterke aanval van de thuis ploeg (15-9). In de derde set leek Ekspalvo gas terug te ne men. De hardwerkende Noord wij kers profiteerde met 13-15. De vierde set werkte NOVO met de nuttig spelende 'papa' Rik Dobbinga aan het roer zich naar een ruime 8-15 winst. De vijfde set was na een gelijkop- gaande strijd door enkele per soonlijke fouten van NOVO nipt met 15-13 voor Ekspalvo (3-2). WBV/Gemini reisde ang stig af naar Martinus. In de eerste set startte de Voorscho tenaren ook veel te slap; er werd niet hard genoeg gewerkt en de ralleys en de set gingen verloren. In de tweede set werd de opstelling en de tactiek ver anderd; dit werkte drie sets goed uit. Zonder Nico Klijn en Remco Onderdelinde zege vierde Gemini met 1-3. VCS won wedstrijd nummer vijf tien op rij. Slachtoffer Radius 3 had in de eerste set weinig in te brengen tegen het Sassen- heimse geweld (4-15). Ook de tweede set met middenaanval ler Robert-Jan Batenburg in een nuttige rol was gemakke lijk voor de ploeg van coach Ar jan Buning. De derde set start te VCS met de wisselspelers in de basis. De reserves vielen goed in; de set ging verloren. De vaste basis maakte in de vierde set de strijd af (1-3). Gra- ficon/Donar won in een wissel vallige strijd tegen Oikos een punt. De Merenwijkers pakten de tweede.en de vierde set van de hooggeklasseerde Hagene zen. In de vijfde en beslissende set lukte het net niet bij Donar; de winstkansen waren wel aan wezig (3-2). RW won hun zes de wedstrijd op rij. De romme lige maar spannende strijd te gen GSC gaf soms hectische taferelen te zien mede in de hand gewerkt door de slechte leiding. De eerste set was ruim voor RW; de tweede set ging met 14-16 nipt naar de Leid- schendammers. De derde set leek met 16-17 verloren te gaan. De scheidsrechters con stateerde echter een opstel- lingsfout aan GSC-kant, zodat de stand werd teruggedraaid. De Rijnsburgers met het goed invallende jeugdlid Aijen de Mare profiteerde van de on rust. In de vierde set was GSC door het voorval geheel de kluts kwijt (3-1). In de damespromotieklasse had Leython maandag moeite met de grote en koude zaal in Wateringen tegen Velo. De eer ste set werd wel gewonnen door de Leiderdorpse koplo per In de tweede set ging het mis aan Leython-kant: de set ging ruim met 15-5 naar Velo. In de derde set wilde coach Lieuwe van der Meulen geen risico nemen en zette de ge blesseerde Paula Vikkert en Renate de Zwart in. De gebles seerden leidden de Leider dorpse dames naar een lastige winst (1-3). NOVO had on danks de afwezigheid van vier basisspeelsters geen moeite met hekkesluiter Spanning. Met de zeer verdienstelijk spe lende junior Natalie Turnhout maakten de Noordwijkse da mes dankbaar gebruik van de vele fouten van de Bleiswijkse opponent (3-0). VCS ontmoette het sterke Delta 3. In de eerste set kwamen de Sassenheimse dames laat op gang en kwa men snel op achterstand. Na een inhaalrace trok VCS nipt aan het kortste eind na een spannende eindstrijd (15-17). Ook in de tweede set wisten de Sassenheimse dames een ach terstand om te buigen in een voorsprong. Door een matige blokkering ging de set naar de Delftse dames. Het derde be drijf was voor de goed draaien de ploeg van coach Reno Jagt- man. In de vierde set was de blokkering en de daarop aan sluitende verdediging van VCS te zwak om Delta in ge vaar te brengen (1-3). Leython 2 verloor binnen het uur van koploper Tonegido 4. De Voor- burgse ploeg van ex-divisies peelsters serveerde de Leider dorpse dames bij tijd en wijlen volledig weg. Voor Leython was er deze wedstrijd weinig eer te behalen (3-0). RW wis selde goede wedstrijden af met slechte. Coach Sieme .Boom hoopt dat zijn pupillen con stanter gaan spelen. Zaterdag speelden de Rijnsburgse da mes een goede wedstrijd tegen Radius 2. Onder aanvoering van uitblinkster Jacoline Dijk- drent pakte RW de eerste set gemakkelijk. In de tweede set wisten de Goudse dames met name door veel tactische bal len de set naar zich toe te trek ken. In de derde set paste coach Sieme Boom de tactiek van zijn ploeg aan op de tacti sche ballen van de tegenstan der; dit werkte goed uit. In de vierde set hielp het ruim aan wezige publiek RW over een dal heen (3-1). LEIDEN - Het was een zwart weekend voor Bol lenstreek. De toch al klei ne selectie werd nog ver der uitgedund, en de wed strijd tegen V en L werd verloren (16-21). In de tweede divisie won Satur- nus van VELO en verste vigde haar middenmoot- positie. Bij de dames won Olympia van concurrent DWS en staat nu eerste, samen met Wings. Bollenstreek - V en L16 -21 Gezien de omstandigheden was het niet zo'n slecht resul taat van Bollenstreek. De ploeg van coach Jan Alma kampte (en kampt) namelijk met een paar problemen. Clau dia de Jong moest gisteren ge blesseerd langs de kant blijven en ondergaat binnenkort een kijkoperatie aan haar knie. Ook Merlyn Perik heeft last van haar knie, doch zij speelde gisteren de wedstrijd uit. De kans is groot dat ook zij de ko mende tijd niet mee zal kun nen spelen. En tot overmaat Bollenstreek kampte in het duel S tegen V en L met nodige perso- nele problemen en de Voorhout- se dames liepen dan ook tegen een 16-21 nederlaag op. FOTO ANDRÉ VAN HAASTEREN van ramp is sterspeelster Christa Thorsen in blijde ver wachting. "Bollenstreek had al een smalle selectie, maar met de huidige selectiegrootte wordt het wel heel moeilijk spelen", aldus Alma. Dat bleek gisteren tegen V en L. Deze ploeg was juist weer op volle sterkte, na eveneens enkele weken in de lappenmand gele gen te hebben. Bollenstreek vocht echter voor wat het waard was en bleef nog gerui me tijd in de wedstrijd. Vlak voor rust begon V en L toch uit te lopen, omdat de vermoeid heid toesloeg bij Bollenstreek. Na rust zette deze lijn zich door. Even leek er voor Bollen streek toch nog licht te schij nen aan het eind van de tun nel, toen de stand op 13-15 kwam. Maar de ploeg moest toch het hoofd buigen. Tops- corsters waren Nicoleta Bores- ceanu, Gerrie van Jaarsveld en Perik. VELO - Saturnus 11-20 Een makkelijke overwinning voor de Leidse handballers. In het begin van de wedstrijd ver rasten de Wateringers Satur nus even met de mandekking op André van Es, maar de ploeg liet zich hierdoor nauwe lijks imponeren. Na vijf minu ten stond het namelijk al 0-4. De tweede helft was wat min der gecontreerd aan de kant van Saturnus, zodat VELO doelpunten in kon halen (waarvan zeven uit strafwor- pen). De inmiddels opgebouw de voorsprong was te groot om nog in te lopen, zodat Saturnus de winst in de wacht sleepte. DWS - Olympia 9-10 Een moeilijke en rommelige wedstrijd, waarin Olympia een nipte overwinning behaalde op DWS (nummer drie op de rang lijst). DWS stond een groot deel vn de wedstrijd op voor sprong, maar de handbalsters van Olympia bleken over ge noeg weerstand te beschikken om door te blijven handballen. Door doelpunten van onder andere Diane van Rooden, Connie van der Werf en Marjan Mens won Olympia uiteinde lijk. Volgende week wacht Olympia de belangrijke wed strijd tegen Wings, medekop loper. Snelwiek - Rijnstreek 22-20 De thuisclub kwam al snel op een 5-0 voorsprong. Coach Wim Rijn gooide hierna zijn team om, wat meteen resul teerde in een 7-7 stand. Met rust was het 9-8 voor Snelwiek. De tweede helft was min of meer een kopie van de eerste, tot na een kwartier. Rijnstreek miste in die fase een paar op gelegde kansen. Bovendien gaf de ploeg enkele strafwor- pen weg. Door deze combinatie kon Snelwiek uitlopen. Een eindsprint bracht Rijnstreek nog op 21-17, maar het mocht niet meer baten. HVS - Saturnus 12-15 De Stompwijkse handbalsters hadden deze nederlaag eigen lijk aan zichzelf te danken. Het begon veelbelovend, met een 3-1 voorsprong. Maar na een 5- 5 stand verloor HVS bij haar aanvallen steeds vaker de bal en kon Saturnus via break outs uitlopen naar 5-11. In de tweede helft veranderde er niet veel. Beide teams scoor den, zodat het gat niet kleiner werd. Tyrion - HW 10-15 HW won de wedstrijd vooral door de sterke openingen van beide helften. Na een kwartier speeltijd stond het al 6-1. Hier na zakte HW wat terug en kreeg hekksluiter Tyrion uit 's-Gravenzande meer greep op de wedstrijd. Maar de HW- start van de tweede helft was net zo furieus als in de eerste helft, zodat het 5-15 werd. De vijf doelpunten van Tyrion wa ren alleen nog voor de cijfe raars interessant. AHC - OASE 12-6 Weer een verlies voor de ploeg van Bert Metzier. Maar deze week was het tenminste een zwaarbevochten verlies tegen de Haagse speelsters van AHC. In de eerste helft beende OASE de middenmoter nog re delijk bij. Pas in de tweede helft liep AHC langzaam weg van OASE. OASE kreeg ook toen weliswaar nog de nodige kansen, maar de ploeg wist er uiteindelijk niet meer dan zes te benutten.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19