Quick Boys verspeelt na remise koppositie Ter Leede steeds vaster in het zadel Noordwij k toont aspiraties Abbenes verspeel kampioenskanse li Rijnsburgse Bo; krijgt te weinig SPORT RCL zakt verder weg ARC sluipt omhoog li Lee< opt CcidócGomont MAANDAG 10 FEBRUARI 1992 2dóc6o FC Lisse verzuimt kansen te benutten Leiden pakt kostbare zege 's-GRAVENZANDE - „We hadden deze wedstrijd gewoon moeten winnen. We kregen een heleboel kansen, maar we kunnen ze niet afmaken. Het was een ongelukkige nederlaag", aldus RCL-trainer Jan Kroese. RCL verloor in de tweede klasse zater dag met 1-0 van 's-Gravenzande en zakt daardoor steeds verder weg op de ranglijst. Een polletje zet te doelman Arjen van Heusden in de eerste helft op het verkeerde been. Het gemakkelijk houdbare schot ging op die manier alsnog raak. Verder ken de de eerste helft nauwelijk hoogtepunten. Na de doelwisseling was RCL duidelijk de betere van de twee ploegen. 's-Gravenzande werd onder druk ge zet en de ploeg creëerde een aantal goede moge lijkheden. Het lukte de Leiderdorpse formatie echter niet deze ook daadwerkelijk in doelpunten om te zetten. De gasten troffen eenmaal doel. Deze treffer van Leo van de Weteringh werd echter op aangeven van de grensrechter wegens buitenspel afgekeurd. li MAASSLUIS - ARC sluipt in de schaduw van de bollen streekclubs langzaam omhoog. De Alphenaren hebben zich door de 0-2 overwinning in Maassluis in de subtop van de eerste klasse genesteld en daar mee is men op sportpark Ze- gersloot uiterst tevreden. Voor Excelsior Maassluis begint deze voetbal jaar gang steeds meer een tragedie te worden. De ploeg van Eric Gudde was vorig seizoen nog de smaakmaker van de nacompetitie maar van die status is nog maar weinig over. Men wacht in Maassluis nog altijd op dé eerste c hing waardoor de ploeg steeds vaster de rode lantaarn in han den krijgt. Toch speelde de thuisploeg de eerste helft sterk. ARC had weinig in de melk te brokkelen en dankzij doelman Roel Turkenburg haalden de Al phenaren zonder kleerscheuren het rustsignaal. Na de pauze stelde ARC orde op zaken en binnen twintig minuten prijkte de 0-2 op het scorebord. Johan Boer vormde tweemaal het mid delpunt van de feestende ARC- spelers. Na deze opleving speel de de Koren-equipe de wed strijd 'zakelijk' uit en de over winning kwam geen moment ROZENBURG - FC Lisse is duide lijk van slag af. Door de drie neder lagen op rij is het contact met de top definitief verbroken en indien de huidige vormcrisis chronische vor men aan gaat nemen dan lijkt een vrije val op de ranglijst niet uitgeslo ten. De Bröring-equipe speelde in Rozen burg te geforceerd en zonder zelfver trouwen toch waren de winstkansen- zeker aanwezig maar de geel-blauwen verzuimden de kansen te benutten. In de beginfase lag het initiatief bij de thuisploeg. FC Lisse speelde zeer mat en de ploeg van Jan Rab bouwde een veldoverwicht op en na een half uur opende Rozenburg de score: 1-0. Voor FC Lisse was dit het teken om de slaapzak open te trekken en zette aan voor de jacht op de gelijkmaker. Dit le verde wel veel kansen maar geen doel punten op. Na rust bleven de Lissena- ren domineren maar de afwerking bleef ver onder de maat. Vooral Robert Vermin kreeg enkele riante mogelijk heden maar hij toonde zich niet trefze ker. Rozenburg beperkte zich tot de counter en in de laatste minuut lever de de ploeg dat de geflatteerde 2-0 winst op. LEIDEN - In de derde klasse zaterdag behaalde den als Zevenhoven de volle winst. Zevenhoven w van rode-lantaarndrager Lyra. Leiden klopte met sli doelpunt verschil middenmoter DUNO. Leiden - DUNO 1-0 (0-0) Het spel tussen de twee gelijkwaardige ploegen gingj weer, met voor de beide team enkele kansje. Rob voor Leiden tweemaal paal. In de tweede helft beletl tweemaal een doelpunt voor DUNO. Marco de la Rie] de winnende goal voor Leiden. Vlak voor tijd moest ra het veld verlaten. Hij liep tegen zijn tweede boekinj Lyra - Zevenhoven 1-4 (0-4) Gert-Jan Pellegrom, William Groenewegen, Ruud BosJ Roovers brachten Zevenhoven al binnen een half uuj riante voorsprong. In de tweede helft liepen de zaken! Binnen een minuut maakte Lyra de enige tegentrej venhoven speelde duidelijk minder geconcentreerd e] te weinig gebruik van de ruimte in de defensie van n thuisploeg kreeg na een kwartier een strafschop, rf Alex Stolwijk werd gestopt. KATWIJK - Quick Boys trainer Wim van Zwam gaat nog warme maanden beleven in Katwijk. Van Zwam krijgt het maar niet voor elkaar om zijn 'zwe vende' spelersgroep weer op de grond te krijgen en wordt daarom aan het eind van het seizoen 'inge ruild' voor Hans van der Zee. Ook in de wedstrijd tegen Spijkenisse was de concentratie bij de Katwij- kers op sommige momen ten ver te zoeken. Het wekte bij de 2500 toe schouwers dan ook nau welijks verbazing dat de bezoekers in het laatste kwartier een 2-0 achter stand nog ongedaan wis ten te maken. Het 2-2 gelijke spel betekent dat het ongenaakbaar lijkende Quick Boys nu zelfs koploper af is. Van Zwam moet met zijn ploeg maar uit het dalletje zien te komen, iets waar hij zijn handen vol aan zal hebben. Want hoewel hij in het pro grammablad duidelijk pro beert te maken dat hem geen afstandelijkheid verweten moet 'worden, echt klikken doet het niet in de relatie. Nu de resultaten - twee punten uit drie wedstrijden - oök nog eens tegen gaan werken is het maar de vraag hoe rustig het blijft op Nieuw Zuid. Spijke nisse liet vanaf het eerste fluit signaal van de uitstekende scheidsrechter De Jong zien dat het zich niet als het zoveel ste gewassen varkentje af wil de laten voeren. Uit de eerste vrije trap van de wedstrijd kop te Edwin Verhoeven de bal buiten bereik van doelman Van der Niet tegen de onder kant van de lat. Quick Boys, gehandicapt door het ontbre ken van Richard Hoogervorst, Marco Dijkhuizen en Frenk van der Kley, kwam na een half uur pas tot het eerste wa penfeit. Floor van Duyn dook plotseling vrij voor Spijkenis se doelman Marco van Eek op waarna de linkermiddenvelder vergat ook nog een rechter been te hebben. Twee minuten later gebruikte Edwin Otte dat lichaamsdeel een stuk beter. Uit zijn afgemeten voorzetwas het voor Gert Aandewiel sim pel om de 1-0 in te tikken. De betere kansen waren en bleven echter voor de bezoekers. De bezoekers lieten zich wat het scheppen van mogelijkheden betreft ook niet onbetuigd. Cees Vlug deed daarbij zijn naam geen eer aan door bij twee schietkansen niet kor daat genoeg te handelen. Met de 2-0, Martin Rog profiteerde maximaal van een handige overstap van Gert Aandewiel, leek de thuisploeg zich defini tief ontdaan te hebben van het lastige Spijkenisse. Maar de blauwwitten zouden in het laatste kwartier alsnog het deksel op de neus krijgen. De 24 tegendoelpunten dit sei zoen geven al aan dat het ver dedigend niet snor zit bij Quick Boys. Spijkenisse zou er zaterdag nog twee aan toe voe gen. Een kwartier voor tijd schoot Robin Krayo een door Vlug doorgekopte corner tegen de touwen; 2-1. Van Eek hield vervolgens met twee. knappe reflexen Fred Kanbier en Otte van een treffer. Vervolgens moest de paal bij een schot van Otte Spijkenisse in de race houden. Dat rook in de laatste vijf minuten nog steeds zijn kansen en zette aan voor een slotoffensief. In blessuretijd leverde dat de 2-2 op toen uit blinker Ricardo Bos uit een scrimmage Tom van der Niet Scoreverloop: 30. Aandewiel 1-0, 65. Rog 2-0.75. Krayo 2-1,88. Bos 2-2. Quick Boys: Van der Niet, Pluym- graaff, Jonker, Geyteman, Van der Plas, Rog, Otte, Floor van Duyn, Jaap van Duyn, Aandewiel, Kanbier Martin Rog viert feest na de tweede treffer van Quick Boys De vreugde LEIDEN Ter Leede is in de zaterdag vierde klas se B verder uitgelopen op de concurrenten. De Sas- senheimse formatie won met 0-3 van hekkesluiter Alphia. TAW snoepte een punt af van Jodan Boys en Oegstgeest werd met 5-0 overdonderd door Reeu- wijk. In de vierde klasse A behaalden Voorschoten en Hazerswoudse Boys een punt. Be Fair-KRV 0-1 (0-1) In de eerste helft waren er wei nig hoogtepunten. Het spel speelde zich voornamelijk af op het middenveld en de ploe gen creëerden nauwelijks kan sen. Vijf minuten voor rust maakte Leen Guyt de de goal. Na de thee kreeg KRV nog een aantal goede mogelijk heden. Het aanvallende Be Fair kon daarentegen geen vuist meer maken. De Sleutels - ROHDA 0-3 (0-1) Sleutels startte de wedstrijd een beetje slapjes. Uit een combinatie over het midden veld werd de ploeg op een ach terstand gezet. De Sleutels moest halverwege de eerste helft met tien man verder, na dat Edwin Hansen uit het veld was gezonden. Na de thee wa ren twee schoten van Simon van de Linden mogelijkheden om op gelijke hoogte te ko men. Een tweede treffer van Rohda maakte een eind aan dit streven. Sleutels kon niets meer terug doen. Zeker niet nadat ook Eelco Hillebrand uit het veld werd gestuurd. Het derde tegendoelpunt was slechts nog een formaliteit. Alphia - Ter Leede 0-3 (0-2) Hoewel dit een duel was tus sen de koploper en de hekke sluiter, was het verschil niet duidelijk merkbaar. Alphia speelde één van zijn betere wedstrijden, terwijl Ter Leede niet op zijn best presteerde. In de veertigste minuut maakte Erik Grossman het eerste Sas- senheimse doelpunt, gevolgd door een treffer van Pieter Kruik. De tweede helft kende nauwelijks hoogtepunten. Ter Leede vond het wel goed zo en nam weinig risico en Alphia kon weinig I doen. Grossman bepaalde de eindstand op 0-3. TAW - De Jodan Boys 1-1 (0-0) Pas in de tweede helft kreeg Jodan Boys een licht over wicht. Dit leverde echter nau welijks kansen op. Na tien mi nuten kreeg TAW-verdediger René van Leeuwen een elle boogstoot, waardoor hij gebles seerd het veld moest verlaten. Op aangeven van de grens rechter werd de boosdoener uit het veld gezonden. Drie minu ten voor tijd namen de gasten uit een hoekschop de leiding. Vlak daarna trok Jan Belt de stand weer gelijk. Kagia - Sportlust '46 2-2 (1-2) Bij een 0-1 achterstand kreeg Richard Trompert de kans om weer op gelijke hoogte te ko men. Hij miste echter vanaf elf meter. Twintig minuten later breidde Sportlust de voor sprong uit. Jos Ditmar vond met een lob de aansluiting. Een kwartier voor tijd moest Trompert bij zijn tweede boe king het veld verlaten. Niet lang daarna werd hij gevolgd door doelman Cock Kaak. In de allerlaatste minuut haalde Jan Kaak alsnog een punt bin nen voor Kagia. Trainer Rob Suttorp, die van vreugde het veld in stormde, werd tenslotte ook weggestuurd. Suttorp neemt aan het einde van dit seizoen afscheid van Kagia. Reeuwijk - Oegstgeest 5-0 (3- 0) Oegstgeest opende de wed strijd met een enorme kans. Rein Grooters kwam alleen voor de doelman maar miste. In de rest van de wedstrijd strafte Reeuwijk het matige spel van Oegstgeest af. Vooral in de tweede helft liepen de combinaties bij Oegstgeest niet goed, de ballen kwam niet op de juiste plaats aan. Frits Bleichrodt stopte in de eerste helft nog een strafschop. De tweede penalty voor Reeuwijk ging wel raak. Oegstgeest ein digde dit duel met negen man. Ed Strijk en Erik van Grieken werden naar de kleedkamers gestuurd. Voorschoten - Nootdorp 2-2 (2- 2) Nootdorp kwam zeer voortva rend uit de startblokken. Voor schoten keek dan ook al na een kwartier tegen een 0-2 achter stand aan. Na deze slechte start nam de thuisploeg het initiatief over, wat resulteerde in goals van Kees Hulzebos en Perry Berk. Na de rust speelde het duel zich voornamelijk af op het middenveld. De beide ploegen kregen nog wat kan sen, maar de puntendeling was voor de beide teams een te rechte uitslag. Naaldwijk - Hazerswoudse Boys 3-3 (1-1) Hoewel Nootdorp in de begin fase de sterkere ploeg was kreeg Coen Warnau al snel twee goede mogelijkheden om de score te openen. Door eèn verdedigingsfoutje nam Naaldwijk echter de leiding. Roger van Vliet maakte voor rust weer gelijk. Na de thee was Hazerswoudse Boys duid- lijk beter. Uit een voorzet van Jan-Dirk van de Gugten maak te Marcel Verhorik de tweede treffer, gevolgd door een goal van Warnau. De strijd was nog niet gestreden en Nootdorp be haalde uiteindelijk alsnog eeri punt. Katwijk simpel langs NSW:0-3 NUMANSDORP - Kat wijk sloeg in Numansdorp een dubbele slag. De kust bewoners wonnen niet al leen vrij simpel met 0-3 van NSW maar konden tevens bekend maken dat trainer Arie Lagendijk zijn contract met een jaar verlengde. „Normaal blijf ik nooit zo lang bij een club is maar het bestuur wilde graag dat ik nog een jaar bleef', aldus de Leid- se oefenmeester. De overwinning in Numans dorp leverde Katwijk voor het eerst in de geschiedenis een plaats boven plaatsgenoot Quick Boys op en langzamer hand begint het besef te groei en dat de titel tot de reeële mo gelijkheden behoort. Katwijk- spits Kees Kraayenoord blijft echter voorzichtig. „Maar de weg is nog lang en in feite is ie dere wedstrijd een finale" De start van de oranjehemden (zonder de geschorsten Henry Pauw en Carlo van Zeist) was niet opzienbarend. NSW kon gemakkelijk op de been blij ven en kreeg zelfs een aantal goede kansen. Na rust waren de rollen echter omgedraaid. Dé Lagendijk-equipe schroef de het tempo op en de thuis ploeg kwam onder grote druk te staan. De openingstreffer liet dan ook niet lang op zich wachten en op aangeven van Pim Langeveld liet Kees Kraayenoord het scorebord op 0-1 springen. -NSW probeerde nog wel de aansluiting te vin den maar na een half uur maakte Gijs Collé met een fraaie lob aan,, alle twijfel een einde: 0-2. Vlak voor tijd be paalde de Leidse spits met zijn tweede treffer ae eindstand op 0-3. KEES VAN KESTEREN DELFT De wisselvallig heid die Noordwijk de laatste seizoenen ken merkte lijkt deze voetbal jaargang tot het verleden te behoren. In Delft werd de 'lastige' klip Vitesse eenvoudig genomen (1-3) waardoor de kustbewo ners zich samen met Kat wijk aan de kop van de eerste klasse nestelden. Noordwijk-trainer John Eel- man toonde zich na afloop van het duel op het nieuwe sport park Tandhof dan ook een te vreden mens. Om de euforie wat te temperen liet hij nog wel wat kritische geluiden ho ren („We misten teveel kan sen) maar de Haarlemmer be seft dat hij met deze groep een gooi kan doen naar de hoofd prijs. Vooral omdat dit seizoen geen onnodige punten worden verspeeld tegen de 'mindere goden' uit de eerste klasse. Vi tesse Delft had dan ook weinig in te brengen tegen de Eel- man-brigade. De ploeg van Paul van der Zwaan had wei nig inspiratie geput uit de overwinning tegen FC Lisse en toonde tegen de Noordwijk de uitstraling van een miid aard appelen. Van een echte wed strijd was dan ook nauwelijks sprake. Vitesse speelde rond uit slordig in de opbouw en kon alleen in de beginfase de roodwitte-defensie onder druk zetten. Na een kwartier nam Noordwijk het heft in handen en werd de thuisclub steeds meer in een figurantenrol ge dwongen. De kustbewoners speelden in een hoog tempo en koppelden agressiviteit aan beweging in alle linies. De openingstreffer liet dan ook niet lang op zich wachten. Patrick Scheurwater reageer- LEIDEN Abbenes heeft de kans om kampioen van de zaterdagafdeling te worden zo goed als verspeeld door met 1- 2 te verliezen van Valken'68. Koudekerk, dat niet speelde, heeft aanstaande zaterdag ge noeg aan een overwinning op LSW'70 om kampioen te woiv Abbenes - Valken'681-2 (1-1) De hard werkende teams van Valken'68 en Abbenes maak ten er een spannende wed strijd van. Al in de eerste mi nuut zette Rik van de Berg-Ab benes bijna op voorsprong. Even later was het wel raak, want Ronald Honcoop kon na voortrekken van John Hooger vorst intikken: 1-0. Even later maakte Ronald Honcoop ech ter een overtreding op Frank Duindam binnen de beruchte lijnen. Van elf meter trok Vin cent Zandbergen de stand weer gelijk. Na de thee gingen beide ploegen op jacht naar de overwinning. De Valkenbur gers slaagden in deze opzet, want na een fraaie actie van Robert Binnendijk knalde Jaap van de Mey via de lat de winnepde treffer binnen. MVKV - Lugdunum 4-1 (4-0) MVKV kwam flitsend uit de startblokken. Twee voorzetten van Martin Oudshoorn werden bekwaam afgerond door Mar cel van Huisstede: 2-0. Een derde voorzet van Martin Oudshoorn verdween ineens in het doel. Vlak voor rust tilde Hans Brussee met een hard schot de stand naar 4-0. In de Ihistorie hé ideoreg jdat bezoe niets ho( de spr ionale top tweede helft deed MVjen Jenny wat rustiger aan en kwalmmers rr dunum wat beter in zij Een bej Henny de Klerk redddter zijn bie van Lugdunum: 4-1. iter Goek( LSW'70 - SVOW1-5 (0-Jdjes reed De eerste kans wa< hij de rr LSW'70. Een vrije tr.andewinr Patrick Ras en een schi Albert Z< rebound van Huub vai>on Camilli teren werden knap jld over vie door invaller-keeper Wh er enkel erhoek. Hierna raaktei op drift. Na een dieptepl Edwin van Emmerik i Mark van de Weegen I I ningstreffer. Mark van gen maakte er ook 0-2 v een fraaie voorzet van Schilders in te koppen, i scoorde Mark van de ijRFF DE GID met een diagonaal scli derde treffer. Een koplw £)e f0 t beleefde Dennis Schilders betek t 4, waarna Edwin alleen voor de keeper 1 de doelpunt maakte. puntertje deed Richart.; schooten iets terug vc dentenploeg: 1-5. HVZ - GWS 2-5 (1-1) Na een rommelige open'g v, se nam HVZ de leidingen "mj Peter van de Velde bij intikte. Gijs var trok de stand weer gelihernar(jus te profiteren van eei de terugspeelbal v Koppens. Na rust goed op dreef. Percy L bracht de Sassenheim weds' een snelle actie a Charl Hanny maakte voor de keeper geen fo Een knap schot in de diT Percy Looman betekenl Erik van Veen brachf weer iets dichterbij Gijs van de Mey de e" op 2-5 bepaalde. tijden op Stomp punt ligg •2). De op£ omd eylingen iland (3-1). g ten onde 'dus speeld wedstrijd, 'fecht dat U' Leonard van Utrecht toont de wilskracht van Noordwijk tegen Vitesse Delft. Het leverde de kustbewoners e de attent na een schot op de paal van Joop Tegelaar en tikte zijn negende seizoenstreffer achter ,Vitesse-doelman Hans Schot. Na deze treffer kreeg Noordwijk nog kansen in over vloed maar Bram Marbus en Albert Bosma faalden in het onderdeel afwerken. Scheur water kreeg echter vlak voor rust nog de beste kans maar zijn fraaie stiftbal over doel man Schot eindigde in het zij net. Na rust trok Noordwijk de positieve lijn van voor de pau ze door. Vooral aanvoerder Le onard van Utrecht gaf met en kele fraaie rushes aan dat de roodwitten de zaken snel wil den afmaken. Het was Gerard van Roon dié na tien minuten aan alle illusies van de thuis ploeg een einde maakte. Op aangeven van JoopTegelaar liet hij Hans Schot voor de tweede keer de gang naar het net maken. Na dit doelpunt schakelde Noordwijk terug in een lagere versnelling waar door Vitesse Delft iets meer in de wedstrijd kwam. Maar veel gevaar leverde dit niet op voor de betrouwbare Noordwijk- doelman Rob van Dijk. Na een half uur loodste Cees Zethof zijn ploeg definitief in veilige haven. Patrick Schuurwater dolde zijn tegenstander Ed Wittenberg en via Albert Bos ma knalde Zethof het speel tuig fraai in de touwen. Het murw gespeelde Vitesse Delft kon in de slotfase de openings wedstrijd op het nieuwe sport park nog van enige glans voor zien. Met een fraaie omhaal be paalde Peter dep Os de eind stand op 1-3. Scoreverloop: 20. Scheurwater 0-1, 55. Van Roon 0-2, 65. Ze thof 0-3,79. Den Os 1-3. Noordwijk: Rob van Dijk, Smit, Tegelaar, Zethof, Rick van Dijk (Van Staveren), Van Kins, Van Utrecht, Van Roon, Scheurwater, Marbus, Bosma. HEERJANSDAM - Dat een zwaluw nog geen zo mer maakt ondervond Rijnsburgse Boys in Heer- jansdam. Na de ruime 4-0 overwinning tegen NSW was men in bloemendorp hoopvol gestemd over het verdere verloop van de competitie. Heerjansdam zette echter een domper op dit optmisme. De Kur- ver-brigade verloor met 2- 0 en is weer angstig dicht bij de bodem van de rang lijst. Heerjansdam ontpopt zich dit jaar als de enige ploeg die de hegemonie van de bollen streekclubs kan weerstaan. Op sportpark de Molenwei won de ploeg van Hans Maus al van Katwijk, Quick Boys en FC Lisse en Rijnsburgse Boys voegde zich als vierde i) tje. Toch hadden de ge ten voldoende kans op winning maar de thu 3 toonde zich op de besliï momenten slagvaardia eerste helft leverde f spectaculair voetbal ploegen speelden ze zichtig en de 0-0 ruststal daar een logisch gevol Na de thee wierpen da| echter de schroom en dat leverde kansen v de doelen op. Na e opende Heerjansdam c via eén afstandschot a Verhoeven: 1-0. Rijnsbti geerde met een heftigf sief waarin de ploeg bijfc zeer goed voetbalde. Mi g| Louw en Leon Vonk i| het houtwerk en He P dam-doelman Harold V £4 moes moest al zijn ti m aanspreken op de gelijl m te voorkomen. Geheel t< verhouding in verruin thuisploeg de voorspro K ter Boudwijn schoot H meter zijn ploeg in veil SÉ

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18