V fs Ajax dwingt het geluk af Cambuur en NAC doen goede zaken,!, SPORT Benfica tekent toch beroep aan Romario moet eerst trainen dan spelen Reker ziet bij Willem II heil Ajax - Gent toch lympu in de avonduren Real met Leo Beenhakker verspeelt voorsprong snel Slechts één topclub in t halve finale KNVB-bekeNÖ £atdóc6ou4CMit MAANDAG 10 FEBRUARI 1992 LISSABON Het bestuur van Benfica heeft bij de Europese Voetbal Unie toch beroep aangete kend tegen de boete van circa 130.000 gulden, die de disciplinaire commissie van de unie de Portu gese landskampioen onlangs oplegde. De straf werd uitgesproken omdat op 11 december tijdens het .duel in Lissabon voor het toernooi om de be ker-voor landskampioenen tegen FC Barcelona een', grensrechter getroffen was door een uit het publiek geworpen voorwerp. Het beroep zal 15 fe bruari in Geneve worden behandeld. Matthias Sammer heeft in een interview met het Duitse voetbalweekblad ,,Der Kicker" gevraagd de van spionage beschuldigde voetballers een eerlijk proces te geven. In het blad zegt de Duitse international, dat hij volledig achter de rechtsver volging staat. AMSTERDAM - Bobby Robson gokte gistermiddag op een niet geheel fitte Romario. Dat zal hij in zijn laatste maanden bij PSV niet weer doen. „Ik stel Ro mario pas weer op", verklaarde de Engelse coach na de bekernederlaag (1-2) tegen Ajax, „als hij een week lang op de training heeft bewezen geheel fit te zijn. Op deze manier heeft het geen zin". Romario speelde dit seizoen nauwelijks. Te^en Ajax stond hij slechts 23 minuten in het veld. Hij bleek te veel last te heb ben van een spierblessure in het bovenbeen. De Bra ziliaan had de afgelopen week niet voluit kunnen trainen. Robson verweet zijn hinkende sterspeler echter niets. „Ik heb bewust de gok genomen. Roma rio is in staat in vijf minuten een duel te beslissen. Maar vanaf nu moet het anders. Op deze heeft het geen zin. Wat heeft hij dit s speeld? Vijf duels, dan houdt het op". TILBURG - Trainer Jan Reker blijft vol gend seizoen zeer waarschijnlijk bij Wil lem II. Zijn definitieve beslissing heeft hij echter nog even voor zich uitgeschoven. Reker heeft, naar eigen zeggen, een bui tenlandse aanbieding op zak, van een Zwit serse club. „Bij elke gewonnen wedstrijd echter wordt de kans groter dat ik in Til burg blijf', vertelde de coach na afloop van Willem II - FC Den Haag. Uiterlijk 1 april maakt Reker zijn besluit bekend. Hij heeft slechts weinig keuzemo gelijkheden, want hij stelde nadrukkelijk dat hij geen contacten heeft met andere Nederlandse clubs. „De kans dat ik bij Wil lem II blijf, ligt boven de negentig pro cent". Decheiver wil tegen VW weer spelen DEVENTER Het herstel van Harry Decheiver, die onlangs geopereerd is aan zijn menis cus, verloopt voorspoedig. De spits van RKC, die een optre den in het olympisch team aan zich voorbij moest laten gaan, hoopt over twee weken tegen VW weer te spelen. „Ik ben al weer voorzichtig met trainen begonnen. Wat fietsen om de spieren aan te sterken, je kent dat wel. Later deze week wil ik wat met een bal gaan doen. Over ruim een week hoop ik voldoende kracht te hebben om tegen VW weer van de par tij te zijn". Blessure Been valt erg mee HEERENVEEN - De bles sure van Mario Been valt mee. De middenvelder van Heerenveen moest zater dagavond in het duel met Go Ahead Eagles na een bot sing met de Deventer spits Jeroen Boere van het veld worden gedragen. Het ver moeden van een beenbreuk werd bij onderzoek in het ziekenhuis niet bewaarheid. De oud-Feyenoorder heeft bij het incident een fikse kneuzing opgelopen, maar kan mogelijk door intensie ve behandeling volgende week alweer spelen. AMSTERDAM - Ajax speelt de thuiswedstri Ame\ de kwartfinales van de strijd om de UEFA-b< Quayle op woensdag 18 maart in het Olympisch stai aevioq toch 's avonds. Het duel begint om 20.00 uur. ^^5, vankelijk was het de bedoeling dat de intern van 2j nale wedstrijd 's middags zou worden gespi jjmc Het Olympisch stadion in Amsterdam bescsiaagdt niet meer over een lichtinstallatie. Die \tserde g eerder dit seizoen gesloopt. Ajax zal het probl (e br( met behulp van in hoogwerkers hangende fen ove- p.en oplossen. Het is de eerste keer dit seizoei [njcj zoe de Amsterdammers een Europese thuisweds en js aai daadwerkelijk op eigen veld mogen spelen, gens een straf van de UEFA werd eerder t< Orebro, Erfurt en Osasuna uitgeweken naaf. Duits^ seldorf. De eerste wedstrijd tegen AA Gent u m twee op 4 maart in België gespeeld. t heeft eredivisie VW-SVV/Dordrecht '90 3-2 Volendam-FC Utrecht 4-2 n ll-Den Haag 2-0 Cambuui GA Eagles-Heerem TOP-Helmond Spo« Wageningen 2 GA Eagles 2 Heracles, Cambuur en GA Eagle: periode programma EREDIVISIE: vrijdag: Fortuna-FC Twente, zaterdag MW-SW/Dordrecht '90, PSV-WV, zondag: Feyenoord-Vi- tesse, RKC-Roda JC. FC Groningen-FC Den Haag, De Graafschap-Ajax, FC Utrecht-Sparta, Volendam-Willem II. 19 februari: WV-PSV, SW/Dordrecht- Sparta, Roda JC-Vitesse. land-Excelsior. 19 februari: RBC-Tel- topscorers 2. Decheiver (RKC) 3 Mulder (FC Twente) 4. Kieft (PSV) 5. Kalusha (PSV) Vurens (Sparta) De Boer (FC Twente) Van den Brom (Vitesse) 9. Van der Laan (FC Den Haag) Clayton (Volendam) Boogers (Fortuna) Wouden (SW/Dordrecht) •e) Van Geel (Willem II) Camataru (Heerenveen) Mutsaers (RBC) 6 Wubben (TOP) 10 De Roode (Telstar) 12 Meyers (Helmond Sport) 13 De Gier (Cambuur) Keur (Haarlem) 15. Regtop (Telstar) Van Galen (Haarlem) De Jonge (Emmen) prijsvragen Lotto: 9-13-21-25-34-35. Reserve 6 Deelnemers: 512.414. Prijzen: 1.057.157. Cijferspel: 540582 Deelnemers: 252.521Vaste prijzen. Toto: 3-3-1-1-1-1-1-1-2-1-2-2. Deelne mers: 20.847. Prijzen: 50.396 Toto-gelijk: 3-13-16-27-28. Toege voegd: 20. Deelnemers: 2407. Prijzen: 13.492,00. Belgische lotto: 14-17-26-32-34-39. Reservegetal: 25. Jokerspel: 3490967 Duitse lotto: 6-16-25-37-40-41 Reser- veaetal: 18 Spel 77:2849455 Stefan Pettersson knikt de eerste treffer van Ajax in. AMSTERDAM - Missers van scheidsrechter Van der Ende en middenvel der Linskens hebben PSV de bekerwedstrijd tegen Ajax doen verliezen. Daar door kon John van Loen kort voor het einde van de verlenging voor feest in Amsterdam zorgen, 2-1. Enkele minuten voor het hoog standje van Van Loen stond Linskens voor een leeg doel. Met zijn „verkeerde" linker been schoot hij in het zijnet. De situatie was ontstaan nadat Jonk was uitgegleden. Halver wege de tweede helft had de Amsterdamse doelman Menzo obstructie gepleegd tegen Linskens, die op het punt stond met de bal aan de voet over de lijn te lopen. Rood was op zijn plaats geweest. Van der Ende volstond met geel. Toch was de overwinning van Ajax ook op zijn plaats. Vooral in het eerste half uur speelden de Amsterdammers zeer sterk. Pettersson als kaatser, Van 't Schip als middenvelder, Si- looy als mandekker en Jonk als opbouwer waren van hoog niveau. Opnieuw misten de Amsterdamse formatie echter te veel kansen. Technisch directeur Van Gaal deed het naderhand voorko men alsof het voetbal van Ajax niet meer van deze wereld is. Zó goed. Dat was wat overdre ven. Toch is het spel van de nummer drie van Nederland soms buitengewoon. Het vergt inderdaad klasse, kracht en discipline om een ploeg van het formaat PSV vast te zetten. Ajax deed dat over langere pe riodes van de wedstrijd. Bescheiden Een reprise van PSV - Ajax, het kunststuk van de competitie aan het begin van het seizoen in Eindhoven, werd het niet. Daarvoor stelde de landskam pioen zich in de vierde ronde van de strijd om de KNVB-be- ker te bescheiden op. De op stelling -Kalusha en Ellerman op de bank, Linskens en Valckx op het veld- duidde op voorzichtigheid. Bovendien had vormgever Vanenburg als voornaamste taak Ajax' vrije man Jonk voor de voeten te lo pen. PSV dacht pas s vallen, nadat Pettersson fraai koppend -op aangeven van Roy- de thuisclub op voor sprong had gezet. Snel daarna bleek dat Ajax defensief kwetsbaar is. In de laatste tien minuten van de eerste helft kregen de Eindhovenaren drie reële mogelijkheden. De laat ste werd benut, door Wim Kieft, de hardste werker in het kamp van Robson en Arnesen. Romario was op dat moment al verdwenen. De Braziliaan hield het in het Olympisch sta dion precies 23 minuten vol. Daarna verdween hij voor de zoveelste keer hinkend van de mat. De spierblessure, twee weken geleden opgelopen te gen Den Haag, speelde op. Van doorbijten heeft de begaafde schutter nog nooit gehoord. Wel had hij in de korte tijd dat hij actief was een strafschop verdiend, nadat Blind hem vasthield. Van der Ende speel de echter niet mee. Karakter Ajax toonde wel karakter. Na de tegenvaller op slag van rust had de ploeg een minuut of twintig nodig zich te herstel len. Daarna kwamen weer Am sterdamse kansen. Omdat Roy op links Gerets' (liesblessure) vervanger Prommayon dolde, Pettersson goed teruglegde, Winter en Bergkamp gevaar lijk in het strafschopgebied verschenen. Het beslissende tikje bleef uit. Dat kwam pas in de laatste vijf minuten van de verlenging. Na doorkoppen van Pettersson tikte Van Loen de bal over Van Breukelen, om het fraais vervolgens met het hoofd af te maken. Dat terwijl juist in de verlenging PSV, ook nog zonder Van Aerle en De Jong, de beste mogelijkheden had gekregen. FC Den Haag krijgt geen loon naar werk TILBURG - FC Den Haag had tegen Willem II lang uitzicht op een eer lijk winstpunt, maar de degradatiekandidaat on dervond dat het vaak de kleinsten zijn die de klap pen krijgen. Een kwartier voor tijd gaf Van Geel, die tegen Gentile een. moeilijke middag had, Willem II een voorsprong. Die klap kwam FC Den Haag niet meer te boven. Vincent vergrootte kort voor tijd de pijn, 2-0. „Wij hebben een punt extra gekre gen. Met 0-0 was ik ook tevre den geweest", gaf coach Reker van Willem II toe. Na de dikke winst van vorige week tegen Fortuna Sittard (5-0), ver wachtte Tilburg veel van Wil lem II. „Dat legde een grote druk op de ploeg. Het elftal draaide stroef", meldde Reker. Ondanks schorsingen van Valk, Van der Laan, Lems en Purvis, toonde FC Den Haag geen vrees voor Willem II. De Tilburgse spitsen Stewart en Vincent werden beteugeld door de broers Vriesde en het speelse talent Overmars voel de de vaste hand van Schelle- Aanvallend was FC Den Haag niets minder. Tegenover lek kere kansen van Stewart stond een vrije mogelijkheid voor Abbenhuis. Op de rand van buitenspel verscheen hij al leen voor doelman Jansen. Het lobje lukte, de bal stuiterde net langs de buitenkant van de paal. Na de late openingstref fer van Van Geel - FC Den Haag kreeg de bal na een in- worp van Mallien niet goed weg - was de wedstrijd ge speeld. Edmund Vriesde kopte bijna in eigen doel en moest even later voor één keer Ste wart laten gaan. Vincent profi teerde van de voorzet en verte kende de verhoudingen in het veld nog iets nadrukkelijker, 2-0. Adriaanse, die na afloop met zijn ontwijkende antwoord op een vraagje over het wisselen van Frans Danen de bijnaam „korzelige Co" verwierf, waak te er gistermiddag voor zich te beroepen op de cliché-matige „hoek waar de klappen val len". MADRID - Met Leo Beenhakker op de bank is Real Madrid zijn voor sprong in vlot tempo aan het verspelen. Real ver loor gisteren bij Vallado- lid, dat nota bene geen. competitieduel had ge wonnen sinds november. Vorige week had Been hakker in zijn eerste wed strijd op de bank thuis ge lijk gespeeld tegen een andere degradatiekandi daat, Cadiz. Real heeft nog twee punten voorsprong op Barcelona, dat zaterdag in Nou Camp Sevilla met 1-0 versloeg, met een doel punt vlak voor tijd. Een pass van Koeman kwam via de rug van Cortijo voor de voeten van Salinas, die uithaalde. Guus Hiddinks Valencia, der de op twee punten van Barce lona, speelde thuis 1-1 tegen Albacete. Italië Marco van Basten blijft scoren. Na vijf minuten brak hij de topper in Italië tegen Juventus open. waarna de club uit Tu rijn slechts gelijk kon komen. AC Milan behield door de 1-1 vijf punten voorsprong op de enige club die enigszins in de buurt kan blijven. Voor 85.087 toeschouwers in het al weken uitverkochte Meazza-stadion, goed voor een recette van ruim vier miljoen gulden, ontsnapte Van Basten even aan de aan dacht van Kohier en rondde hij een voorzet van Evani af. Engeland Leeds United, met Eric Canto na als debuterende invaller, heeft voor de tweede keer dit seizoen een competitieduel verloren. Met 2-0 bij Charlton Athletic. Manchester United speelde thuis eeliik teeen Marco van Basten zet Jürgen Kohier van Juventus op het verkeerde been en scoort voor AC Milan. FOTO: EPA Sheffield Wednesday (1-1) en nam een punt voorsprong, met een duel minder afgewerkt. Cantona, als enfant terrible van het Franse voetbal van het continent gevlucht, mocht na rust invallen. Leeds stond toen al met 1-0 achter door een doel punt van Bernard. Barlow scoorde drie minuten voor het einde. Leeds maakte een be rustende indruk. Manchester, dat woensdag na strafschop pen werd uitgeschakeld in het toernooi om de FA Beker, dankte het punt aan de Schot se international Brian McClair. België Club Brugge heeft de span- sche eerste divisie helemaal te ruggebracht. Op de 22ste speeldag wonnen de Brugge- naren in eigen stadion met 2-0 van leider Anderlecht, dat voor het eerst deze competitie in een uitwedstrijd een nederlaag kreeg te slikken. Anderlecht heeft nu nog slechts één punt voorsprong op drie achtervol gers: Club Brugge, KVMeche- len en Standard Luik. Meche- len won vrijdag al met 2-0 bij RWD Molenbeek en Standard verspeelde een punt bij Beve- ren Waas (1-1). In een niet erg hoogstaande topper in het Olympiastadion van Brugge, waar 25.000 toe schouwers op waren afgeko men, was de zege van Club Anderlecht volkomen ver diend. Voor het duel werd Jan Ceulemans in de bloemetjes gezet vanwege zijn afscheid als actief voetballer. Duitsland De winterpauze van bijna twee maanden heeft de Bundesliga niet produktiever gemaakt. De zes wedstrijden van zaterdag leverden acht treffers en vijf gelijke spelen op, het voorspel op vrijdagavond zes doelpun ten en overwinningen voor Nürnberg en Wattenscheid. Hansa Rostock voegde zich za terdag bij dat tweetal door winst op VfB Stuttgart dat zijn De andere drie uit de top-\ Borussia Dortmund, Eintracht Frankfurt en Kaiserslautern, verspeelden een punt in uit wedstrijden bij degradatiekan didaten Fortuna Düsseldorf, VfL Bochum en Stuttgarter Kickers. Frankrijk Monaco is in de hoogste klasse van de Franse voetbalcompeti tie een punt ingelopen op Mar seille. De Monegasken won nen zaterdag met 2-0 van Saint Etienne. De koploper verspeel de een dag later op eigen veld een punt tegen het laagge plaatste Sochaux: 2-2. Drie punten scheiden beide titel- DEN HAAG - De top van de eredivisie zal met slechts één club vertegenwoordigd zijn in de halve finales van het toer nooi om de KNVB-beker. Gisteren nam kampioen en lijstaanvoerder PSV afscheid van het bekertoernooi door een nederlaag, na verlenging, bij Ajax. Vitesse, dat in de com petitie redelijk in de pas blijft met de grote drie, vergooide zijn kansen op Spangen, door kansen te laten liggen en na de verlenging twee strafschoppen (Van den Brom en Bos) te mis sen. In de kwartfinales, op woensdag 26 februari, moet Ajax op bezoek bij Feyenoord. De andere duels van de laatste acht zijn: VW - Sparta. Roda JC - Utrecht en Telstar - Haar lem. In de eredivisie klimt Vo lendam, zeven uit vier na de winsterstop, verder. Steur gaf een aantrekkelijke wedstrijd tegen FC Utrecht een gouden randje met twee schitterende treffers in het laatste kwartier. Willem II nam, via winst op FC Den Haag ook verder afstand van de degradatiegroep. KNVB-BEKER Verzamelde karakteristieken Vierde ronde: Ajax - PSV 2-1 na verlenging (1-1, 1- 1): 18. Pettersson 1-0. 44 Kieft 1-1. 117. Van Loen 2-1. Scheidsrechter Van der Ende. Toeschouwers 38.000. Gele kaart: Kreek. Silooy en Menzo (allen Ajax). Van Tiggelen. Vanen burg en Valckx (allen PSV). Ajax: Menzo; Blind. De Boer. Jonk en Silooy; Van 't Schip. Winter 115. Wil- Sparta - Vitesse 2-2 (1-1, 2-2), Sparta wint na strafschoppen (6-5): 39. Van derGaag 1-0,43. Eijer 1-1,51. Roelofs-1 en 1-2, 89. Dennis de Nooijer 2-2. Scheidsrechter- Bakker. Toeschou wers: 4500. Gele kaart: Van der Gj en Metgod (Sparta) en Eijer (Vi Strafschoppen: Vurens er 0-1, Valke 1-1. Laair der Gaag 2-2, Roclofsen 2-3, E de Nooijer 3-3, Van den Bronf stopt), Van den Berg 4-3, Bos (n4 Sparta: Meigod; Schuur) den Berg, Faber en Snoei (llópor Sandel (63. L0LI is de Nooiji nVui Vitesse: Van der Gouw; SturinefoTTRTV den Brom. Bos en Vermeulen. 1 ,V ers, Loeffen en Eijer; Latuherul tWGGCtl lofsen en Cocu (98. Straal). I WGGk VW - SW/Dordrecht '9 Haan 1-0. 17. Venetiaan 2-0, 27.f 2-1,47. Vcnetiaan 3-1.90. Brc 2 (strafschop). Scheidsrechter: ihnOOns; Mulder; Van Wattui en Boessen; Sion (66. Bre Wouden en Trustfull. Willem II - FC Den Haag 2-0 (I Van Geel 1-0. 89. Vinei Scheidsrechter: Van Vliet. T< wers 5500 Gele kaart: Feski lom II) en Danen (FC Den Haag)] Willem II: Jansen; Meem Mallie Dijkstra i Geel. Van Gas FC Den Haag. Star ind Vriesde; Set Volendam - FC Utrecht 4-2 (1-1 Berghuis 1-0. 42 Van der Ark 1 Peters 2-1.75. Roest 2-2.76. Ster 85. Steur 4-2 Scheidsi Schuurmans. Toeschouwers Gele kaart: Burleson. Berghuil de No hebb' jereidii srspele extrerr ionder; elijke werke e, sporl scha; ?sklier< ezonde Jtuyt, KlOokto iters, Paing voor eson (7Srens 0ffj FC Utrecht: Van Ede; V< terhuis. De Koek (67 Cooke); Van d( inkier'fen uitS Stanley Menzo is blij met de zege van Ajax. FOTO ANP DEN HAAG Cambuur heeft het afgelopen weekeinde in de eerste divisie goede zaken ge daan. Streekgenoot en koplo per Heerenveen verloor van Go Ahead Eagles, 3-1. Zelf won de ploeg uit Leeuwarden door een snelle goal van Steenge met 1-0 van AZ. Verzamelde karakteristieken NAC - NEC 3-1 (2-1): 21. Lammers 1-0, 24. Lammers 2-0, 35. Wijnhoven 2-1 (strafschop). Van Hooijdonk 3-1 Scheidsrechter: Van Haaften. Toe schouwers: 4752 Rode kaart: 78. Van der Weerd (NEC, twee keer geel). Gele kaart: Den Haan (NAC). RBC - Wageningen 1-0 (0-0) 49 Yil- maz 1-0. Scheidsrechter: Martin. Toe schouwers: 2500. Gele kaart: Meijer (RBC) en Ilie (Wageningen). Emmen - BW Den Bosch 1-1 (1-1). 5. Netten 0-1, 21. Van Oostrum 1-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschou wers: 1910. Rode kaart: 69. Pahlke (Emmen, trappende beweging naar tegenstander), 76. Nijhuis (Den Bosch, trappende beweging naar te genstander), Gele kaart: Hoek en Vol kerink (Emmen), Custers (Den Cambuur - AZ 1-0 (1-0): 9. Steenge 1- 0. Scheidsrechter: Brekelmans. Toe schouwers: 5000. Gele kaart: Elzinga (Cambuur), Van Ophuizen en Bus- Baas ,g Zeeland - Haarlem 1-2 (1-1): 40. ne 1-0, 43. Keur 1-1, 75. Scheidsrechter: Janssen, wers: 1300. Gele kaart: Adrie Bel en Keizer (Zeeland), Oost en Pc (Haarlem). Telstar - Heracles 1-3 (1-1): 9 den 0- 1 (eigen doel). 56. Vellen 1-2, 65. ken 1-3. Scheidsrechter: Van mond. Toeschouwers: 2040. kaart: Mossel (Heracles). Go Ahead Eagles - Heerenvt (1-0): 3 Boerc 1 0. 63. Heering 6000 Gele kaart: Verbeek, De Roelofsen (Heeren- TOP - Helmond Sport 1-4 (0- Strcppel 0-1, 27. Streppel 0-2. f terink 1-2, 72. Weijers 1-3, 79. W< 1-4. Scheidsrechter: Wegereef. schouwers: 1050. Excelsior - FC Zwolle 2-1 (1 Tammer 1-0, 51. Tammer I Duim 2-1. Scheidsrechter: Bei Toeschouwers: 400. Gele kaa ITERS e-Frankrijl F21.05uu 'ct i-22 30 ui erland >-22 50 uu Ie beleven lelnemers 6-11.30 l 1 >-12.00 u '2W-13.40 u iÜ 0-13.55 u

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14