/eense strijdt met succes egen komst compostfabriek itichting doet aangifte van illegale baggerstort lakeiaar Van der Kroft met goud onderscheiden LEIDEN OMGEVING L Zoeterwoudenaren: 'Verhoging reinigingsrechten acceptabel' Kager Guido van Rijn kampioen snowboarden Leerkracht voor oud leerlingen Kennedyschool mdóeQowumt Joof'd onderwijs met goud onderscheiden CGSTGEEST - Bij zijn afscheid werd G. van der Voort, hoofd de afdeling onderwijs in Oegstgeest, gistermiddag onder- i heiden met de eremedaille in goud, behorende bij de orde van ieranje Nassau. Hij kreeg de hoge koninklijke onderscheiding or veertig jaar nauwgezette plichtsbetrachting. Burgemeester r. Sj. Scheenstra speldde hem de versierselen op. n der Voort die door zijn enorme kennis van zaken in Oegst- est en over de grenzen van de gemeente bekendheid geniet en h noot, zette dezelfde middag tevens een punt achter zijn ambte- "ke loopbaan. Namens het gemeentebestuur, collega's en °hoolbesturen werden hem vele geschenken aangeboden. De langstelling was geweldig, ook van de zijde van de inspectie derwijs. Het Oegstgeester onderwijs zorgde voor de volgende drrassing: alle leerkrachten van het basisonderwijs in Oegst- 3 est traden met een aantal leerlingen op in een gezongen revue. ;t was bijzonder openbaar en buitengewoon neutraal onder- js op z'n best. „Een monument in Oegstgeest neemt afscheid". A. Kohlbeck, wethouder van onderwijs en welzijn, bij het af leid. Mesgezwaai na aanrijding DEN HAAG - Een aanrijding op de Leyweg gistermiddag is bijna uitgelopen op een steekpartij. De bestuurders (45 en 46 jaar) van de twee betrokken auto's gaven el kaar de schuld van het ongeval. De gemoederen raakten zo verhit dat de 46-jarige een mes tevoor schijn haalde en daarmee begon te zwaaien. Zijn zoon (14) gaf, om de argumenten kracht bij te zet ten, een trap tegen de auto van de tegenpartij. Voordat de ruzie kon escaleren, arriveerde de politie. De messetrekker en zijn heetge bakerde zoon zijn aangehouden. Inbraak in flatwoning ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in en flatwo ning donderdagavond tussen acht en half elf, is voor ette lijke duizenden gulden werden contant geld, CD's en sie raden weggehaald. De inbreker kwam binnen door een slaapkamerraampje in te trappen. Blij leven nieuwe trainer Altior LANGERAAR - Dick Blijleven (43) wordt bij de Lange- raarse vierdeklasser Altior de opvolger van Hans Blom. De oefenmeester uit Hoofddorp is momenteel werkzaam bij RCL waar hij de B-selectie onder zijn hoede heeft daar voor was hij werkzaam bij Ter Leede en Sormvogels. Blij leven tekende een contract voor een jaar. ZATERDAG 8 FEBRUARI 1992 ZOETERWOUDE - Bijna 85 procent van de inwoners van Zoeterwoude is tevreden met de wijze waarop het huisafval wordt ingezameld. Bijna 60 procent van de mensen vindt de verhoging van de reini gingsrechten acceptabel. Dat zijn de belangrijkste conclu sies uit een enquête die de re dactie van Zoeterwoude-Lo- kaal onlangs heeft gehouden. De mensen die instemmen met de verhoging van de reini gingsrechten willen wel na drukkelijk de zekerheid dat het afval dat apart is ingeza meld ook apart wordt ver werkt. Er zijn er die daaraan twijfelen. Aan de enquête heb ben in totaal 251 Zoeterwoude- naars meegedaan. Voorname lijk oudere mensen vinden de containers te groot en nogal onhandelbaar, terwijl ze veel ruimte innemen. Slechts een klein percentage, rond de tien procent, vindt dat de contai ners best groter zouden mogen zijn. Circa 70 procent van de ondervraagden gaat akkoord met het ophaalschema: de ene week de groene container en de andere week de grijze. Een kwart van de mensen vindt dat de beide containers elke week moeten worden geleegd. Met name in de zomermaanden i mensen stankoverlast. De helft van de geënquêteer den vindt de containers onder- houdsvriendelijk. Zo'n 30 pro cent vindt dat niet en de rest heeft geen mening. .KEMADE - Er komt nieuwe informatie- >nd over de komst van compostfabriek in de irmalige opslaghallen Ruiten Troef in Roela- inendsveen. Burgemees- A. Meerenburg heeft gistermiddag besloten, extra bijeenkomst is eerste succes voor i Schouten-Kolle die handtekeningenactie en de komst van de fa- •k is gestart waar veel pons op komt. de bijeenkomst, die don- iagavond plaats vindt in de lt Iszaal, zullen vertegen- rdigers van de Provinciale ilstoffenverwerkingsbe- u/en (PROAF) uitleg geven, voorlichtingsbijeenkomst :n direct uitvloeisel van de :esvolle handtekeningen es onder het motto: „Com- oké, nabij woonwijk nee" Compost oké, in de stank igcen nee". Met die slogans en de bewoners van de ^hwijken naast Industrie- in De Lasso en de werkne- van bedrijven op dat in dustrieterrein een verbeten aktie tegen de komst van de compostfabriek. Vanuit haar rijtjeshuis aan de Leliestraat heeft Rita Schou ten-Kolle in haar eentje de ak- ties opgezet. „Ik sta versteld van de vele reakties", vertelt ze onderbroken door een op nieuw klepperende brieven bus waar weer een antwoord- strookje door heen glijdt. Be wust heeft ze de brieven niet opgehaald. „De mensen moeten zich niet verplicht voe len het strookje in te vullen; het moet spontaan en uit over tuiging gebeuren", vindt ze. „Ik begrijp niet dat ze het in hun hoofd hebben kunnen ha len een compostfabriek op te zetten vlakbij een grote woon wijk. De wind komt hier bijna altijd uit het westen, zodat de stank geheid in de richting van de huizen zal waaien". Luchtjes De ervaringen die Schouten- Kolle heeft opgedaan met het Conservenbedrijf Ruiten Troef doen haar voor het ergste vre zen. „Toen daar een zuive ringsinstallatie werd gebouwd, werd ook beweerd dat die geurvrij zou zijn. We weten in middels wel beter. En dan praat ik nog niet eens over de appelmoes, zilveruitjes en rode kool luchtjes van diezelf de conservenfabriek", aldus de Veense actievoerster. „Van de compostfabriek aan de Ring vaart bij Halfweg werd ook vooraf gezegd dat de omgeving geen last zou krijgen. Nou de lucht komt je er al van verre te gemoet. De omwonenden kla gen er steen en been." Rita Schouten-Kolle hoopt ook reakties te krijgen van de be woners van de overzijde van de Alkemadelaan. „Ik zie geen kans daar ook nog eens brie ven te bezorgen, maar er zit daar toch ook nog een basis school en een kerk met be graafplaats. Het lijkt me niet lekker om tijdens een begrafe nis rottend groente-, fruit- en tuinafval te ruiken." Naast handtekeningen zijn er ook veel mensen die hun standpunt schriftelik hebben toegelicht. „Bij de aankoop van mijn woning naast het in dustrieterrein in november heb ik nog bij de gemeente ge ïnformeerd of er echt alleen maar schone industrie was", schrijft iemand. Een ander meldt: „Eén Ruiten Troef is meer dan genoeg; bellen naar de gemeentelijke milieulijn helpt ook geen moer; voorko men is beter". Wakker Hoewel de kranten eind vorig jaar bol hebben gestaan over de komst van de compostfa briek op het industrieterrein, blijken veel omwonenden niet op de hoogte. „Wat ik nu doe, heeft eindelijk de mensen wakker geschud", denkt Schouten-Kolle. Hoewel een bezwaarschrift van haar hand buiten de ge stelde termijn binnen kwam, houdt de gemeente wel dege lijk rekening met haar. De nieuwe voorlichtingsbijeen komst van aanstaande donder dagavond is daar een duidelijk bewijs van. De wel op tijd bin nen gekomen bezwaarschrif ten, alle afkomstig van bedrij ven op de Lasso, zijn eind no vember behandeld in de raads commissie Ruimtelijke Orde ning. De commissieleden na men nog geen definitief stand punt in. Zij wachten op een schriftelijke bevestiging van uit Amerika dat een identieke compostfabriek daar geen stank veroorzaakt. Op 19 februari komt de com missie opnieuw, maar nu in be sloten zitting, bijeen om over de kwestie te oordelen. Tijdens die zitting komen de bezwaar schriften en de berichten uit Amerika ter sprake. Het oor deel van de commissie geldt als advies aan Burgemeester en Wethouders. De gemeente raad spreekt zich uit op 24 fe bruari. - Voor- ner Erick Bosch van de |jhting tot het Behoud o de Braassemermeer ft bij de rijkspolitie zjlerdorp aangifte ge- ?ti van illegale bagger- -qt. Sinds gisteren heeft 'keiharde be- dat de stort van baggerslib illegaal is. Een bedrijf dat bagger in de Braassemermeer stort, heeft behalve een wvo-vergunning, ook een privaatrechtelijke ver gunning nodig. Die privaat rechtelijke vergunning moet worden aangevraagd bij de ei genaar van de Braassem, de Dienst der Domeinen. Uit na vraag van Bosch met de heer Vos van De Domeinen bleek dat onder meer jachtwerf van Lent uit de Kaag en de firma Otto uit Aalsmeer deze niet hadden aangevraagd. Ook heeft het Hoogheemraadschap van Rijnland dit niet voor Van Lent en Otto geregeld. De stichting heeft de politie met klem verzocht om de stort van bagger, die zonder privaat rechtelijke vergunning wordt afgevoerd, binnen 24 uur stil te leggen. Volgens Erick Bosch heeft de politie met dit „kei harde bewijs een flinke stok om mee te slaan". De rijkspoli tie van Leiderdorp, waar de aangifte is gedaan, zal maan dag de aangifte onderzoeken. Woordvoerder Hoek van het Hoogheemraadschap toonde de provincie. Hoek: „De stor- zich verbaasd en nog niet in tingen hebben plaats binnen staat om een commentaar te de geldende wetgeving van de geven. Wel heeft Rijnland gis- provincie. De afvalstoffenwet termiddag kennis genomen is een zaak van de provincie", van de motie die door de raad Rijnland zal de provincie ver van Jacobswoude donderdag is zoeken om in overleg te treden aangenomen. Daarin wordt ge- niet justitie en Rijnland over ëist dat de stort wordt stilge- de baggerstort, In afwachting legd, omdat de afvalstoffenwet van dat overleg, zal er maan- zou worden overtreden. Rijn- dag weer gewoon worden ge land schuift de zaak door naar stort, aldus Hoek. Idoor ELLEN VERHAAR KEES FAAS SE De Lissese ma- ar H. van der Kroft, )ok actief is in tal van tschappelijke organi- werd gisteren door naamgenoot burge ster Van der Kroft on- cheiden met de gou- medaille, behorende ie titel Ridder in de de van Oranje-Nassau. je iniirecteur van Heem- |n h Makelaardij ging op ruari in de VUT. -der Kroft heeft een merk- SJ dige loopbaan achter de Sas op zijn 45ste stapte hij lu it de textielwereld over 'de makelaarsbranche. In hij zich gedwongen 2-baan als textielverkoper te zeggen omdat de naar textielprodukten liep. Van der Kroft be niet bij de pakken neer te in zitten en dook, weliswaar igjl onervaren, in de make- Hobaho Makelaardij, van Heemborgh, hem een ideale direc- iun publiciteitsagent Ad lo eist: „Het is knap dat hij utere leeftijd weer is gaan ren. Binnen de kortste had hij de makelaarsti- zak. Het toont zijn ka- Makelaar H. van der Kroft krijgt door zijn naamgenoot, burgemeester Van der Kroft van Lisse, de versierselen opgespeld die bij een Ridder in de Orde van Oranje Nassau horen. i foto:HENKVAndenende rakter en instelling dat niets onmogelijk is". De verande ring van baan deed bij een col lega van Van der Kroft spon taan een slogan ontstaan: ,Van broekenman tot pandjesbaas'. Van der Kroft leerde zo snel, dat hij in 1990 voorzitter werd van de Nederlandse Vereni ging voor Makelaars, afdeling Haarlem. Opnieuw Van Zeist: „Van der Kroft is in staat zich iedere problematiek snel eigen te maken. Het is een man die zich met hart en ziel inzet voor zijn werk". Maar ook op maatschappelijk terrein is Van der Kroft een ac tief baasje. Tussen 1973 en 1978 was hij voorzitter van de oudervereniging van de Sint Josephschool. De laatste twin tig jaar trekt hij de kar van de plaatselijke VW. Van der Kroft bleef zitten, ook in moei lijke tijden. Zoals vorig jaar, toen de Lissese VW met grote tekorten te kampen had. Fi nanciële tussenkomst van de gemeente heeft de lucht in middels doen opklaren. Burgemeester Van der Kroft is lovend over het optreden van zijn naamgenoot in deze zware periode. „Van der Kroft bleef als een kapitein op het schip zoeken naar een uitweg. Hij heeft de VW weer tot bloei ge bracht". De VW heeft intus sen de zogenaamde 'I'-status gekregen. Dit wil zeggen dat de VW extra serviceverlening kan geven aan de consument door onder meer te functione ren als theaterbespreekbureau voor de hele streek. Sinds 1971 is Van der Kroft te vens bestuurslid van de Hard draverijvereniging Lisse. Haar voorzitter Niek de Bruin over zijn collega: „Van der Kroft komt altijd stipt zijn afspraken na. Hij is eerlijk en nooit be roerd om extra werk te verzet ten". De feestcommissie van Lisse organiseert in het najaar gedurende een week meer dan tachtig evenementen. „Van der Kroft is vooral actief bij de spellenavond in alle horecage legenheden van Lisse op maandag. Hij laat overal zijn neus zien en geniet dan van alle belangstelling uit het dorp", zegt De Bruin. Het feestvarken zelf was giste ren op de receptie niet te spre ken, aangezien honderden uit genodigden hem de hand moesten geven. Het geheim willen houden van de konink lijke onderscheiding voor Van der Kroft had bij het personeel van motel-restaurant De Nach tegaal zulke extreme vormen aangenomen, dat de pers niet ^welkom was bij de toespraken ter gelegenheid van de uitrei king. DE KAAG De Kaagse tweedejaars student licha- melijkse opvoeding Guido van Rijn behaalde giste ren in het stadje Tinge in het Franse skigebied Les Arcs in de Alpen het Ne derlands sneeuwkampi- oenschap snowboarden. Vorige week werd hij in Nederland op de Bergense Borstelbaan al baankam- pioen in dezelfde sport. Snowboarden is een onderdeel van de skisport, die wordt uit gevoerd op één in plaats van twee ski's. De beoefenaars van de snowboard-sport staan dwars op die ene ski, die bre der en korter is dan normaal. Afwisselend houdt men het rechter of het linkerbeen voor. De sport wordt vaak vergele ken met plankzeilen zonder zeil. Het Nederlands Baan- kampioenschap betekent dat Guido van Rijn op diverse on derdelen op verschillende kunst-skibanen in Nederland gemiddeld de beste is. Dat hij nu ook het sneeuw- kampioen is geworden, mag volgens zijn vader een unieke prestatie worden genoemd. „Het komt zelden voor dat ie mand zowel op een kunstbaan als in de echte sneeuw goed presteert" vertelde vader Van Rijn gisteravond. Zijn zoon had hem even tevoren vanuit Frankrijk gebeld met de mede deling dat hij kampioen was geworden. Het aantal deelne mers bij de Nederlandse kam pioenschappen in Bergen en Tinge schatte hij op 80 a 90. Guido houdt zich al vele jaren bezig met de skisport; het snowboarden is een uit de hand gelopen liefhebberij van de afgelopen vijf jaar. De kers verse kampioen heeft inmid dels, een uitnodiging ontvan gen voor deelname aan de Eu ropese snowboard-kampioen- schappen. Ook is hij gevraagd om skilessen te gaan geven. Beide uitnodigingen heeft hij afgewimpeld, omdat hij mo menteel voorrang geeft aan zijn studie. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het college van burgemeester en wethouders van Alphen gaat akkoord met het aanstellen van een leerkracht voor de leerlingen van groep acht die inmiddels de J. F. Kennedyschool hebben verlaten. Vanwege een vertrouwens crisis die is ontstaan tussen de ouders en de schoolleiding, heb ben de ouders van 24 kinderen hun leerlingen gisterochtend aangemeld op de openbare basisschool De Helicon. De ouders hebben het gevoel dat er met hun kinderen werd gesold. Sinds het aantreden van de directeur, drie jaar geleden, zijn er al acht ervaren leerkrachten vei'trokken. De recente problemen ont stonden toen de leerkracht van groep acht, I. Stieltjes werd ge schorst, terug keerde en vervolgens weer met ziekteverlof werd gestuurd. De ouders eisten dat de leerkracht weer terug zou ke ren. Daar kon wethouder A. Hommes van onderwijs niet aan vol doen, omdat de leerkracht uit eigen beweging met ziekteverlof is gegaan. Wel ging zij akkoord met overplaatsing van 24 van de 30 leerlingen. De nieuwe aan te stellen leerkracht wordt vanaf maandag tot en met 1 maart betaald door de gemeente. Daarna komt de leerkracht in aanmerking voor rijks vergoeding. De commissie onderwijs heeft deze week vrijwel unaniem inge stemd met de maatregelen van het college. ERGERLIJKE STAND y Geboren: Adriana Anne, dr p Hogewoning en J. J. Houwaard; E Jjchelle, dr. van T. J. H. Knijnen- oi nj. A M. Hooijmans; Nina Loui "an L. B. C. Tjebbes en L. A Hendrikus Jacobus, zn. van es en J. P. Q. Oostdam; Hem- ob, zn. van J. Hijma en M. M. 01- Rosanne, dr. van J. H. d an en J. M. L. Souhoka; Thomas jn kAdriaan, zn. van N. W. Hasen 151 J. G. Robberse; Jan, zn. van J. eiSleen en C. Poot; Willemins Stephanie, dr. van S. A. ar en H. E. Arbouw; Johanna 5. dr. van D. Haasnoot en P. Vos- Nicholas Jonathan, zn. van J. R arg en C. Sternberg; Gadiza, dr A. M. Kaamouch en F. Kada; Ro- van E. Lanooij en C. M Kalden; Antonius Martinus, zn. van M. G. W. van Tol en A. M. E. C. Sassen; Marti- ka Eleonora Morwenna, dr. van C. Plug en K. Souisa; Linde Rosa Gwyn, dr. van M. A. M. Jehee en P. Breeman; Shelley Maxime, dr. van R. P. Huismann en L Hoppezak; Dominique Ellen, dr. van Chr. Eggink en E. D. M. Vink; Iris Mag- dalena Cornelia, dr. van H. K. Matters en M. H. M. M. Hooijmans; Mike, zn. van E. J. Spaans en A. Marcelis; Corne lia Petronella Bastiaantje, dr. van Th. Koekebakker en A. A. Kruijt; Thomas, zn. van A. Heemskerk en D. Franken; Jan Thomas, zn. van P. G. Heemskerk en J. M. van der Marei; Saskia Wille- mijn, dr. van J. J. Hassefras en N van Rij; Sabine Kimberly, dr. van E. R. van Dongen en J. van Duijn; Marijn Henriët- te, dr. van J. C. M. Duin en M. C. Ver heul; Bastiana Grietje, dr. van P. J. Barnhoorn en N. van Duijn; Naomi, dr van P. N. de Groot en M. A F. Brussé, delle, zn. van J. F. Hockx en M. den Duik; Annemijn Helene, dr. van M. Ko renhof en P. A. de Haan; Linsey, dr. van P. van der Kraan en T. van Rijn; Thomas Gerard, zn. van G. Klok en H. J. Hollan der; Christiaan Herman, zn. van G. Klok en H. J. Hollander; Frank Christian, zn. van D. H. P. A. de Jong en Ph. W. M Groenewegen; Sebastiaan Hendrikus Kornelis, zn. van K. Jongbloed en P. K. M. van Gent; Petronella Catharina Au- gustina, dr. van J F. A. J. Tabbers en A. J. D, A. Hendriks; Noël, dr. van S. Salhi en R. Bouda; Margöt Merel, dr. van P, J. Schoutsen en E. W. Lemaire; Laure Cé cile Marquerite, dr. van F. M. J. Hen- drickx en A. M. M. von Kospoth; Merel, dr. van Th. van Ormondt en G. de Lang. Overleden: F. Heijmans, geb. 11 maart 1909, man; A. Klijn, geb. 4 okt. 1915, gehuwd geweest met H. J. Rabouw; W. Heemskerk, geb. 24 okt. 1991man; E. A. Kriek, geb. 23 dec. 1903, gehuwd geweest met A. van Nood; P. J. A van der Hulst, geb. 23 febr. 1939, man; E. Dijkhuizen, geb. 26 sept. 1911echtge note van J. van der Plas; J. van Bohe- men, geb. 17 nov. 1915, man; M. van Dobben de Bruyn, geb. 21 jan. 1913, man; A. Schutten, geb. 23 mei 1918, man; L. W. Rodenburg, geb. 17 juni 1925, man; C. Prins, geb. 28 aug. 1924, man; F. E I. Cornelis, geb. 7 nov. 1965, man; C. de Groot. geb. 16 okt. 1921, man; L. de Roode, geb. 7 feb. 1928, man; E. G. Kramer, geb. 11 jan 1967; man; N. Bodbijl, geb. 17 okt. 1986, dochter; P. C. F. van der Post, geb. 5 aug. 1900, man; C. J. van der Hoorn, geb. 28 aug. 1906, gehuwd geweest met H H. Elfering; J. Kossen, geb. 19 feb. 1991, zoon; P. Warmerdam, geb 17 juli 1914, man; W. Huntelerslag, geb. 10 mei 1938, man; E. W. J. Ver- steegen, geb. 25 feb. 1906, gehuwd ge weest met W. Oosterlee; J. van de Meent, geb. 30 sept. 1938, echtgenote van; J. J. Wijbenga; H. van den Bergh, geb. 17 sept. 1936, man; H. Y. Janssen, geb. 18 aug. 1983. zoon; L. Slootweg, geb. 18 juli 1928, man; E. Zirkzee, geb. 17 maart 1894, gehuwd geweest met R. J. van Oosten;'! M. Walraven, geb. 16 okt. 1912, gehuwd geweest met N. B. van der Eist; B. van Wijk, geb. 31 aug 1929, man; A. Hulsbos, geb. 16 sept. 1904, man. Gehuwd: H. J. Kuit en H. C. van Leeu wen; R. R. H. Hennekes en M. K. Roos- jen; H. J. L. M. Witteman en W. Paauw; M. Boon en M. van der Nat; R. S. van der Zwan en S. van Beek. Ondertrouwd: L. H. Jessen en B. M Rozenmond; M. de Bruijn en S. Klaas- sen; A. de Hoop en C. M. Zonneveld; J. Holster en Y. de Bolster; M. D Weij- mans en S. W. Beekman; J. Helven- stein en F. den Hollander; T. N. van Leeuwen en C. Bertona; P. J. Schone- wille en E. C. Schouten; W. de Haas en M. Disseveld; A. Bekmez en I. B. Hout- huijzen; K. de Joode en D. van der Kruk; E. H. van den Pol, L. J. Kaufman; ƒ31.445 -Prijs incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeeld Sunnv Wagon, roofrack tegen meerprijs leverbaar AUTOIHEEMSKERK

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9