LEIDEN OMGEVING Veiling boedel Infotheek moet miljoenen opleveren Open huis in metaalbedrijven Niet voor iedereen £ecdóc(3ouAcuit Brandweer rukt minder vaak voor niets uit 75 keer te ieidaeSomoAit DONDERDAG 6 FEBRUARI 1992 Fietser met hondenriem geslagen LEIDEN - Een 15-jarige jongen uit Lei den heeft dinsdag letsel opgelopen na dat hij was aangevallen door een hon denbezitter op de Broekweg. De jongen fietste over de weg en moést plotseling uitwijken voor een loslopende hond. Toen hij de eigenaar, een omstreeks 40 jaar oude man, daar op aansprak onstak deze in woede en haalde uit met zijn hondenriem. Het slachtoffer werd met het metalen gedeelte daarvan op het achterhoofd getroffen en moest zich on derbehandeling stellen van een arts. Hij heeft een lichte hersenschudding opge lopen. concert Die Haghe sangers Show en entertainment spil van nieuwe beurs LEIDEN - Koninklijk Mannen koor Die Haghe Sangers is zon dag te gast in de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat. Het koor verzorgt vanaf 15.00 uur een concert met een zeer gevarieerd programma met werken van de Middeleeuwen tot heden. Aan het concert werkt ook het Hartebrug- koor mee. Solisten: Rob in 't Veld, bariton en Jan Mooij, bariton. Or ganist; Anton den Boer. Algeme ne leiding: René Verhoeff. Het concert heeft plaats in het kader van het 75-jarig" bestaan van Die Haghe Sangers. Kaarten a ƒ7,50 zijn te koop bij de VW en zon dagmiddag aan de kerk. LEIDEN - Artiesten, toneelgezelschappen, kleinkunstenaars zijn op woensdag 12 en donderdag 13 februari in de Groenoordhallen te zien op dé beurs Show Entertainment. Het is één van de drie nieuwe beurzen die dit jaar in het complex worden georganiseerd. Show Entertainment is een uitgesproken vakbeurs die zich onder meer richt op vereni gingen, organisatiebureaus en culturele cen tra die iets feestelijks willen organiseren maar nog nauwelijks een idee hebben wat. Meer dan negentig leeuwetemmers, zangers, maar ook verhuurders van geluidsapparatuur of gelegenheidskleding en organisatiebu reaus presenteren zich hier. De artiesten ver zorgen geregeld live-optredens. De openings tijden zyn op beide dagen van 14.00 tot 22.00 uur. Toegangsprijs bedraagt 15,-, onder de 16 jaar geen toegang. Show Entertainment is één van de drie nieuwe beurzen die de Groenoordhallen voor dit jaar naar zich toe heeft weten te trekken. Hetzelfde organisatie bureau zal Leiden op 28 en 29 februari en 1 maart aandoen met Tuin Varia 1992, een hob- bybeurs op het gebied van tuinieren. Hier worden niet alleen planten, zaden en bloem bollen gepresenteerd, maar wordt aandacht besteed aan de complete tuininrichting van plantebak tót zwembad en van stoeltje tot ser re. Eén van de attartcties moét de Japanse tuin worden. Het bureau F &R verwacht min stens 15.000 bezoekers gedurende de drie da gen durende beurs. LEIDEN - Een groot aantal bedrijven in de metaal houdt morgen en zaterdag open huis om met name scholieren te interesseren werk te zoeken in deze bedrijfstak. De open dagen zijn georganiseerd in het ka der van de actie 'Kies Techniek'. In Leiden houdt NEM aan de Vijf Mei laan open huis. Daar worden morgen tussen 9.00 en 15.00 uur ongeveer 250 basisscholieren verwacht. NEM maakte in het verleden deel uit van de Hollandse Constructie Groep en is van oorsprong een ketel- en appa- ratenbouwer. Tegenwoordig richt het bedrijf zich ook op de milieu markt. Andere deelnemende bedrijven in de regio zijn Grimbergen in Alphen, Voorn en Koning in Bodegraven, Van Dicmen in De Kwakel, Evers Staalconstructies in Hillegom, Oostingh Staalbouw in Katwijk. Machinefabriek West End in Lisse, De Rijk Apparatenbouw in Nieuw koop, DMN Machinefabriek NoordwijkerhoutSiersema Wassenaar en Eikelenboom Constructie in Zevenhuizen. Landelijk trekt de open dag naar verwachting ongeveer 40.000 bezoekers. Daartoe zet 'Kies Tech niek' onder meer een groot aantal bussen in. ALLERLEI(DS) Docentenamcert De docenten van de Streek- muziekschool Leiden betre den morgen voor de verande ring zelf het podium van de Kapelzaal van K O als uit voerende musici. Gepresen teerd wordt een variatie aan stijlen, instrumenten en en sembles. De toegang is gratis, het concert begint om 20.15 uur. Thuis Welke invloed hebben be paalde woonsituaties op ons leven (gehad)? Die vraag wordt beantwoord tijdens een cursus op vier achtereen volgende vrijdagavonden, die morgen begint. De docent is Pieter van der Ree, de kos ten bedragen 75,-, de avond duurt van 20.00-22.00 uur. Plaats: De Zonneboom, De Laat de Kanterstraat 5. Re serveren is gewenst, tel: 123137. LVC Het nieuwe cursusprogram ma van het LVC gaat op 17 februari van start. Het aan bod omvat onder andere cur sussen flamencogitaar, per cussie. muziektheorie, teke nen en schilderen, saxofoon, fotografie en Raï-muziek. In schrijving is mogelijk tot en met morgen. Inlichtingen bij het LVC, Breestraat 66, 071- 146449. Horus Folkclub Horus houdt mor gen vanaf half negen weer een open podium in het Waaggebouw aan de Aal markt 21. Iedereen die volks muziek maakt kan dan drie nummers ten gehore brengen. Opgave vantevoren via 071- 612726 of ter plekke voor aanvang. Ruilclub De Ruilvereniging Konings- kerk houdt morgen weer een bijeenkomst voor verzame laars van postzegels, mun ten, suikerzakjes, stickers, si garenbandjes en zo meer. Plaats van handeling is Buurthuis 'l Spoortje aan de Bernardkade 40. Aanvang zeven uur, einde tien uur. Entree fl,50, informatie tel. 01729-8422. -I'll!- - MI Alternatief plan voor Kaiserstraat De Leidse 'architect in ruste' Koos Barendse heeft een alternatief ont werp gemaakt voor de nieuwbouw aan de Kaiserstraat, naast de mensa. Waar de gemeente gebouw heeft laten ontwerpen met aan vankelijk vijf en later vier verdiepingen, waarbij de woningen op de bovenste verdieping aan de achterzijde een balkon hebben, gaat Ba rendse uit van drie woonlagen. Daarboven ligt nog één woonlaag met terrassen aan de voorzijde, waardoor de lichtinval wordt verbe terd. Tijdens een informatieavond bleek dat bewoners bang waren voor sterk verminderde lichtinval als de voorzijde van het nieuwe ge bouw vier hoog zou worden. De verticale raamkozijnen in de zijgevel heeft Barendse vervangen door horizontale raamstroken. De bewoners van het naastgelegen hofje waren bang voor aantasting van hun privacy. Barendse presenteert het ontwerp vanavond tijdens de commissie vergadering ruimtelijke ordening, waar het bouwplan voor de Kaiser straat wordt behandeld. TEKENING- KOOS BARENDSE Niet. voor iedereen, maar misschien wel voor u is dit handige schoudertasje bedoeld. Hebt u een autoradio met een 'diefstalslede' dan is dit tasje ideaal om uw radio in te nemen. Het wordt van u na opgeven van een nieuwe abonne Deze ontvangt onze krant de eer 2 weken gratis. ^Joteer als nieuwe abonnee ingaande: I Straat: I Postcode/plaats: I Telefoon: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: O maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f79,80 O kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de schoudertas naar. Naam: Straat: Postcode/plaats: iiim mmnnBHirgr Medewerkers van het veilinghuis Troostwijk in de weer met het inven tariseren van de voorraden van het voormalige veilinghuis Infotheek in Leiden. Voor het veilinghuis is de ver koping vooral een uitdaging om de duizenden totaal uiteen lopende artikelen tegen een zo hoog mogelijke prijs te verko pen. Pistor en zijn mensen leg gen in opdracht van de curato ren en de belastingdienst en thousiast koortsachtige activi teit aan de dag. Dat neemt niet weg dat het geheel op een bui tenstaander vooral een indruk van afbraak en onttakeling maakt. Een bijna nieuw kantoorge bouw waar een paar maanden geleden nog honderden men sen werkten. Lange verlaten gangen, opgestapeld meubi lair, uitgestalde apparatuur. Een kille kamer waar de glim mende fitness-apparaten de bezoeker tegemoet grijnzen. De definitieve teloorgang van het rijk van Infotheek-oprich- ter Wim van Leenen na een faillissement dat volgens hem zelf niet nodig was geweest. Pistor ziet die kant van de zaak wel. „Het is triest als een zaak die door iemand vanuit het niets is opgebouwd afloopt in een faillissement". In één adem constateert hij ook dat zijn bedrijf in zo'n geheel nu eenmaal een aparte taak heeft. Het bedrijfsgebouw moet op 15 maart leeg worden opgeleverd aan de eigenaar. Westland Utrecht Hypotheekbank. Wat er daarna gebeurt is nog niet duidelijk. Er wordt een huur der gezocht. ioerslaan iatwijk krijgt pknapbeurt \TWIJK - De Boers- an in Katwijk krijgt een grijpende opknapbeurt, aandag wordt een begin Imaakt met de herin- htingvan de laan. it wegdek wordt versmal d en jgt een nieuwe indeling, aks op rijbaan komen par- irplaatsen. Deze komen in plaats van de huidige par khavens waarin parallel Si de weg geparkeerd moest jrden. Door de wegversmal- g zal overigens alleen aan de fit van de flats geparkeerd innen worden. f |ijktijdig met de weg zal, in llracht van de Katwijkse iiwvereniging, ook het trot- t tot de portieken en gara- van de flat aan de Boers- aangepakt worden. Deze li na de renovatie van de flat zakken. Het voetpad de flat zal een meter wor- verbreed, zodat het be- blijft ondanks de van een aantal ske bomen. Ook de tuintjes }r de flat worden opgeknapt. I trottoir aan de oostzijde de laan zal smaller wor st, waardoor de rijbaan in die ipting verlegd kan worden, lbwel de Boerslaan een ikke fietsroute is zal langs weg geen vrij liggend! fiets- 1 worden aangelegd. Zowel a merendeel van de omwo- iden als de fietserbond |FB, die nou zijn betrokken «de renovatieplannen, heb- de gemeente laten weten 1 met die aanpak eens te rit project wordt uitgevoerd tör aannemingsbedrijf J.Bij- èld Zn uit Koudekerk aan A Rijn. De werkzaamheden sjlen naar verwachting voor ften klaar zijn. Tot die tijd |en de bewoners rekening rieten houden met overlast. Schaakmat Het elfde Leidse basisscholen kampioenschap schaken, dat - gisteren werd gespeeld op de Rembrandt Scholengemeen schap, is voor de vierde achter eenvolgende keer gewonnen door de Zijlwijkschool. De titel verdediger behaalde 30 punten uit 35 partijen. Tweede werd de Meerpaal met 24 punten, derde de Woutertje Pieterseschool met 22,5 punt. Het Kompas behaalde evenveel punten maar legde het in het onderling duel met de Woutertje Pieterse af. Topscorer was Bob de Graaf, die deel uit maakte van het winnende schoolteam, en al zijn partijen aan het vijfde bord won. Op 26 februari wordt de halve fi nale gespeeld op de MTS. Op 18 maart volgt de finale, opnieuw op de Rembrandt Scholenge meenschap. FOTO: WIM VAN NOORT snel rijden LEIDEN Minder werklozen, minder bijstandsuitkeringen, minder misdrijven, minder vaak loos alarm bij de brand weer: het lijkt Leiden voor de wind te zijn gegaan vorig jaar. Het aantal werklozen in Lei den daalde met bijna vijfhon derd van 5406 naar 4964, een ontwikkeling die past in het landelijk beeld. De vrouwen kwamen er op dit gebied wel slechter vanaf dan de mannen: de werkloosheid nam onder mannen sterker af dan onder vrouwen. Het aantal vacatures steeg met bijna twintig pro cent. Tussen het aantal vacatu res en het aantal bij het ar beidsbureau ingeschreven werkzoekenden blijft echter een groot gapend gat bestaan: tegenover 7148 werkzoeken den staan 921 vacatures. Het beleid van de Gemeentelij ke Sociale Dienst om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen uitstromen, heeft vol gens de cijfers van de gemeen te effect. Het aantal mensen met een RWW-uitkering daal de van 3539 naar 3229, terwijl ook het aantal mensen met een bijstandsuitkering met 437 af nam tot 1856. Op het gebied van openbare veiligheid is Leiden fors voor uit gegaan, ondanks het rela tief grote aantal zware misda den die de recherche vorig jaar heeft moeten oplossen. Het aantal misdrijven daalde met bijna tweeduizend, er werden ruim drieduizend processen verbaal minder uitgeschreven, én er vonden zo'n tweehon derd minder verkeersongeval len plaats. Waar de brandweer in het ver slag over 1990 nog klaagde over het zeer fors gestegen aantal loos alarmen, kan tevre den worden teruggekeken op 1991: moest de brandweer in 1990 nog 571 keer voor niets uitrukken, vorig jaar bleef dat beperkt tot 431 keer. Uit het gemeentelijk cijfero- verzicht blijkt overigens één cijfer onveranderd hoog: het aantal woningzoekenden. Bij de directie Woonruimteverde ling stonden aan het einde van 1991 357 mensen meer inge schreven. Hun aantal komt nu op 10.983. LEIDEN - De Leidse politie heeft gistermiddag 75 automo bilisten geverbaliseerd die te hard reden op de Lammen- schansweg. In totaal werden 1190 weggebruikers gecontro leerd. 50 bestuurders Werden staande gehouden, 25 bestuur ders werden gefotografeerd en krijgen hun boete nog thuis gestuurd. De grootste wegpi- raat reed 95 kilometer per uur, terwijl de maximum snelheid ter plaatse 50 kilometer per uur is. - Het veiling- lis Troostwijk werkt 2ze dagen koortsachtig het verlaten pand van ïfotheek aan de Ein- einweg in Leiden. Eind ïze maand wordt de fail le boedel geveild in het aburige Holiday Inn. en veiling die ongekend •oot is opgezet omdat roostwijk met de opzet vooral inspeelt op kooplust van particu- computerliefheb- veilinghuis is al sinds half in de weer met het van de inventaris, wordt alles in 8.000 te vei- porties, de kavels, ver- Goed voor een catalogus et de omvang van een flink icketboek. Om alles af te ibben voor de kijkdagen die i 19 februari beginnen wordt ior tien tot vijftien medewer- irs van Troostwijk nu ook in 1 weekeinds doorgewerkt, veiling zal al even koorts- htig verlopen. Adjunct-dir- teur Peter Pistor van Troost- jk schat dat vanaf vrijdag 's pnds 21 februari tot dinsdag februari tijdens de veilingu- in Holiday Inn uren voor- gaan waarin iedere halve een kavel passeert. De ilingmeester wacht een zwa- klus. „Hij moet de sfeer en tempo erin houden. We zet- iemand in met meer dan jaar ervaring, die de zaal en als de boel dreigt te slapen er weer leven in- de veiling enige mil- ïnen moet opleveren is het ;t de opbrengst die de verko Computer-configuraties staan in slagorde opgesteld bij Infotheek, in afwachting van de veiling. ping bijzonder maakt. Veilin gen van bijvoorbeeld scheeps werven leverden veel grotere omzetten op, zegt Pistor. Voor al de hoeveelheid kavels en de daarmee gepaard gaande be langstelling van 3- tot 5.000 ko pers maakt de veiling extreem groot. Peter Pistoor weet zo snel geen vergelijkbare verko pingen in Europa. Troostwijk heeft zich op de drukte voorbe reid door voor de veiling twee tennisbanen bij Holiday Inn af te huren. Goed voor 1.500 a 2.000 zitplaatsen. Parkeergele genheid voor honderden au to's komt er bij het voormalige Infotheek-gebouw aan de Ein- steinweg, bij het aanpalende Gorlaeus-instituut van de Leidse universiteit en in de achter Infotheek gelegen par keergarage. Bussen pendelen dan naar de veiling. Particulieren Om particulieren te lokken heeft Troostwijk experts inge zet die uit de voorraden nieu we en gebruikte personal com puters zo'n complete configu raties hebben samengesteld. Computer, beeldscherm, prin ter bij elkaar passend komen als pakket onder de hamer. Tij dens de kijkdagen zijn alle ap paraten werkend te zien. Via een speciaal programma op het beeldscherm kunnen de technische gegevens worden afgelezen. De sets komen elk afzonderlijk onder de hamer. FOTO'S: WIM VAN NOORT Iemand die één apparaat koopt krijgt daarmee wel een optie op de rest van een bepaalde se rie. Daarmee komt Troostwijk de handel toch ook tegemoet. Andere kavels omvatten min of meer kostbare partijen on derdelen, de inventaris van de service-afdeling waaronder teintallen soldeerbouten, meet- en reparatie-apparatuur zoals oscilloseopen en speciale apparaten om computer-on derdelen nauwkeurig te plaat sen. Die zullen vooral aftrek vinden bij techneuten en be drijven. Daarnaast komen au to's, software-pakketten, kan toor- en magazijnmeubilair en de inventaris van de nog geen jaar oude fitness-ruimte onder de hamer.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9