rainerskorps in eredivisie iet eerder zo in beroering SPORT 13 Coach breekt been SPORTUITSLAGEN stel zaak Mike Tyson ANAPOLIS De omstandigheden de rechtszaak tegen bokser Mike i in Indianapolis heeft de jury doen iten voorlopig niet verder te gaan. ans op een uitspraak die teveel beïnvloed is volgens hen te groot, atste verdachte omstandigheid was irand die in de nacht van dinsdag lensdag uitbrak in het hotel waar ryleden verbleven. Een hotelgast ee brandweerlieden kwamen daar- het leven. Het proces tegen Tyson isteren zijn negende dag zijn inge- De voormalige wereldkampioen gewicht wordt verdacht van de achting van een deelneemster aan rkiezing van Miss Black America, 'yson schuldig wordt bevonden hem een straf van maximaal 63 oven het hoofd, idoc Gouoont DONDERDAG 6 FEBRUARI 1992 Zege voor ploeg Post TORREMOLINOS - Wilfried Nelissen, een nieuwkomer in de ploeg van Peter Post, heeft Panasonic op de tweede dag van de Ruta del Sol de dagzege bezorgd. De 21-jarige Belg won op de boulevard van badplaats Torremolinos de eindsprint van het vrijwel complete peloton. Alleen de Westlander Wilko Zuyderwijk liep 58 seconden achterstand op. De Spanjaard Miguel Angel Martinez behield de leiding in het klas sement. Op de sprint na gebeurde weinig op zienbarends. Sergeant trok de spurt aan voor Nelissen en de Duitse krachtpatser Ludwig, die als vijfde eindigde. Een andere Nelissen, de Nederlander Danny, sprintte in Frankrijk naar de derde plaats in de openingsrit van de Ster van Bessèges. De etap pe over 141 kilometer werd gewonnen door de Fransman Heulot. Eerstejaarsprof Jans Koerts was met elf seconden achterstand verdienste lijk negende. Jimmy Connors wil Voetballer tegen Monica Seles Davies dood SAN FRANCISCO - Jimmy Connors wil een nieuwe uitdaging aangaan. Hij wil in maart om een kleine vier miljoen gulden spelen tegen Monica Seles, de huidige nummer één bij de vrouwen. Se les moet haar goedkeuring nog geven, maar heeft al te kennen gegeven zonder handicap te willen spelen. Connors: ..Ik heb haar voorgesteld om allebei de hel ft van het bedrag op tafel te leggen. De winnaar pakt alles". Het treffen tussen de 17-jarige Joegoslavische en de 39-jan- ge Amerikaan is niet uniek. In 1974 speelden Billie Jean King en Bobby Riggs, beiden uit de Verenigde Staten, in het Caesars Palace in Las Vegas tegen elkaar. De stad moet volgens Connors opnieuw het decor worden SWANSEA - Alan Davies. voorma lig voetbalinternational van Wales, is dood in zijn auto aangetroffen. De wagen stond geparkeerd vlakbij zijn huis in Zuid-Wales. De oorzaak van zijn overlijden is nog onbekend, maar de politie houdt geen rekening met een gewelddadige dood. De voor gisteren vastgestelde beker wedstrijd tussen Davies' laatste club Swansea City en Cardiff City werd tot nader order uitgesteld. Davies speelde voor Wales elf interlands. Met. Manchester United won hij in 1983 de Engelse FA 'Cup. Verder speelde hij voor Newcastle United, Charlton Athletic. Carlisle en Brad- forfd. K WERKMAN HAAG - Het gekra- n trainersland heeft eredivisie zelden mvang aangenomen t voetbalseizoen. Al deze competitie be- ras er rumoer in Dor- t en op dit moment it er onrust in Eind- Groningen, En- Rotterdam en ig. Tussen de be- n door speelt ook al reken de kwestie van volging van Michels ndscoach. Dick Advocaat er de in gaf bij de meest ge lde fusieclub van Ne- 1, SW Dordrecht '90, a Sittard Han Berger en II Piet de Visser de itstuurde en Leo Been- bij Ajax vrijwillig ïaakte voor Louis van egon de huidige tram bij PSV al. De positie >bby Robson kwam al onder vuur te liggen, jt zag voor het tweede lenvolgende jaar de in- ambities in rook 'i[ door uitschakeling in •opa Cuptoernooi. Van- oment kon bij herha- itrent de trainer-coach worden vernomen dat jï contract van twee jaar (mogen) verlengen. Nadat tussendoor ook nog eens de nodige kritiek ont stond over de status van assis tent-trainer Frank Arnesen ging een paar weken geleden de kogel door de kerk. PSV meldde dat Robson inderdaad - in goede onderlinge verstand houding - aan het eind van dit seizoen vertrekt. Voorcontracten Al eerder was het 'geruchten circuit' rond PSV in gang ge zet. Hans Westerhof van FC Groningen en Theo Vonk van FC Twente waren al in een vroeg stadium naar voren ge schoven. Er zou sprake zijn van voorcontracten, maar slechts één ding werd honderd procent zeker: Vonk kondigde zijn vertrek in Enschede aan. Hij zou financieel niet vol doende aan zijn trekken ko men en bovendien verbou wingsplannen bij FC Twente niet op korte termijn gereali seerd zien. Vooral in relatie tot de (aan staande) vacature bij PSV ont wikkelde zich weer het zo lang zamerhand bijna genante wel- les-nietes spelletje. Hoewel tussen alle partijen contacten waren (geweest) werden die van alle kanten ontkend. Aan vankelijk glashard, later met voor velerlei uitleg vatbare verklaringen. De 'affaire-PSV' kreeg afgelopen weekeinde een curieus vervolg omdat Westerhof bij zijn huidige werkgever een week uitstel be dong. Hetgeen hem welwil lend werd toegestaan, maar welke geste nota bene direct werd gevolgd door gesprekken die FC Groningen aanknoopte met een handvol kandidaat opvolgers. Van wie de namen ook maar meteen door de noor delijke eredivisieclub naar buiten werden gebracht: Pim Verbeek (Wageningen), Van Veen (RKC), Reker (Willem II) en.... Vonk. Westerhof, die met laatstge noemde kandidaat is voor de vacante plaats bij PSV, zou zelfs zijn instemming hebben betuigd met de gang van zaken deze week in het Oosterpark. Het kan verkeren in de vader landse voetballerij, waar de oe- fenmeesters verbaal collegiali teit belijden, maar in de prak tijk als aasgieren neerduiken op elke plek waar ook maar de eerste geruchten omtrent een aanstaande afmars van een trainer ontstaan. Zoals de za ken er nu voor staan tekent Westerhof vrijwel zeker bij PSV en mag Pim Verbeek hem opvolgen bij FC Groningen. Afwijkend Rond de tijd dat Robsons ein de bij PSV voor het eerst wat nadrukkelijker werd aange kondigd zorgde Co Adriaanse voor een enigszins afwijkend verhaal. De, lekker centraal in Zeist wonende, Amsterdam mer maakte bekend zijn con tract bij FC Den Haag niet te willen verlengen. Op een mo ment dat de situatie in de resi dentie nog niet zo nijpend was als nu, maar de trainer die wel licht reeds voorzag. In elk ge val maakte Adriaanse, wiens naam sindsdien vagelijk in verband werd gebracht met FC Twente en Ajax (hoofd oplei dingen), zijn beslissing pu bliek op een moment dat hij zelfs nog geen vage contacten met andere clubs had. Een stap, die lang niet al zijn colle ga's zó durven zetten. Bij Feyenoord verschafte Hans Dorjee een nieuwe dimensie aan het turbulente trainersjaar '91-'92. De Delftenaar gaf voor iedereen volstrekt onverwacht begin deze week te kennen het na dit seizoen voor gezien te houden in Rotterdam; zijn twee jaar durende contract wordt op zijn verzoek ontbon den. Het betekent de 'meest verrassende wending bij de technische staf in de Kuip dit seizoen. Eerder moest Dorjee, voordien als assistent van Rob son werkzaam bij PSV, een stapje terug doen wegens een ingrijpende hart-operatie. Wim Jansen, vorig seizoen al 'redder' van de latere beker winnaar Feyenoord, trad in ok tober naar voren, vervolgde de succesreeks, maar dook ver volgens begin dit jaar weer loyaal in de schaduw om de voldoende herstelde Dorjee opnieuw voorrang te verlenen. Het lijkt na gisteravond een kwestie van tijd voordat Jan sen met Dick Advocaat weer een koppel vormt bij de Rotter dammers. Manoeuvre Kritische volgers hadden al in de herfst van '91 voorzien dat Dick Advocaat...Feyenoord? FOTO: STEPHEN EVENHUIS Hans Westerhot,PSV? Feyenoord wil Dick Advocaat voor twee jaar DEN HAAG Dick Advocaat heeft een contract voor twee jaar aangeboden gekregen bij, Feyenoord. De Rotterdamse club, tweede in de eredivisie, is op zoek naar een nieuwe trainer, omdat Hans Dorjee afgelopen weekeinde bekend maakte Rotterdam-Zuid na dit seizoen te willen verlaten. Advocaat, die gisteravond be vestigde het aanbod te heb ben gekregen, neemt maan dag een beslissing. Hij zal een keuze maken tussen Fey enoord en de KNVB, waar hij in dienst is als assistent van bondscoach Rinus Michels. Als Advocaat naar Feyenoord gaat, vormt hij weer een team met technisch directeur Wim Jansen. Eerder werkten de twee in die constructie bij SW. Advocaat stond voor dit seizoen op de nominatie voor het trainerschap bij Feye noord. toen nog sprake was van een mogelijke fusie met SW. Bij Excelsior wordt hoogst waarschijnlijk Jan Rab de op volger van Sander Popovics. Rab kan als part-timer aan de slag. Cor Pot, een andere voorname kandidaat, valt daarmee af. de begin deze week bekend ge worden manoeuvre van Dorjee zijn beslag zou kunnen krij gen. Alleen werd niet voorzien dat de trainer de eer aan zich zelf zou houden. Hij wil met zijn argumenenten overigens (nog) niet naar buiten komen. Onvrede over zijn te geringe invloed op het technische be leid bij Feyenoord zou ten grondslag liggen aan zijn be slissing. Temidden van en misschien een beetje boven de dit seizoen heftiger roterende trainers- carroussel speelt dan nog de vacature-Michels. In de slag schaduw van Johan Cru ij ff dubde Dick Advocaat weken lang over zijn toekomst. Het nieuwe aanbod van Feyenoord zal hem opnieuw aan het twij felen brengen. De assistent- bondscoach had het liefst bij FC Den Haag aan de slag wil len gaan, maar financieel werd daar een blokkade opgewor pen. De eerder aan PSV en nu weer Feyenoord gekoppelde naam van Advocaat, die net als Westerhof bij FC Groningen een week uitstel vroeg en kreeg voor zijn definitieve be slissing, staat op dit moment nog het meest in het KNVB- schijnsel. Maar mocht de Voor burger toch voor een club kie zen, dan rest weer een vacante plaats in Zeist. Voor welke po sitie tot dusver nog nauwelijks de naam van Guus Hïddink wordt genoemd. Deze in Span je (ook) succesvolle trainer zou een .uitstekende bondscoach kunnen zijn. Echter, de KNVB zit vast aan afspraken met en toezeggingen aan Cm ij ff. Met wie evenwel nog bepaald geen overeenkomst is opgesteld, laat staan getekend. Een ak koord waarbij zelfs Dorjee (als zetbaas in Zeist) een rol zou kunnen spélen. Cruijff zegt voldoende vertrouwen te heb ben in'een mondelinge toezeg ging. Maar in een wereld waar in contracten al zo weinig waard zijn.,.. ssen laat ten liggen N Tom Nijssen was het tennistoernooi van gisteravond dichtbij >te verrassing. De Lim- die het hoofdschema via de kwalificatie, liet n de eerste ronde tegen laan Omar Camporese itehpoints liggen (7-5 5- indl liet zich in de eer- Ie van het met 1,1 mil- ilden gedoteerde toer- rrassen door de Duitser homs, de nummer 152 vereld. De als eerste ge- Tsjechoslowaak ver- uur en 25 minuten 6-3 6-7. Paul Haarhuis in Milaan de tweede •n koste van Andrej 01- uit het Gemenebest "Afhankelijke Staten. De maar zegevierde in 4-6 7-5 6-4. oevermans en Jacco El- I espectievelijk als eer- I weede geplaatst, won- Ie eerste ronde van het ;ertoernooi in Jakarta, nans versloeg de Ita- sconti met 6-3 7-6, El- 'on met twee keer 6-3 'uidkoreaan Kim. vrouwentoernooi van -[plaatste Miriam Ore- ch voor de tweede ron- 19-jarige Oremans, die et kwalificatietoernooi t werken, won met 6-3 de drie jaar jongere ïummer 59 van de we ll glijst Marketa Kochta. 'ORTWERELD Trekking A" Winnende ge- 5-28-36-43-47. Reservegetal: ng B: Winnende getallen: 5-6- Reservegetal: 40. Spel 77: Drie benen De Tsjechoslowaak Jiri Kyncl verfde z'n gezicht in de nationale kleuren en dacht zo de aandacht te trekken op de schaatsbaan in Albertville. Het werkelijk aardige plaatje werd geleverd door een teamgenoot, die in het spoor van Kyncl ging schaatsen. FOTO: EPA mr !nr~- LESSAISES Michael Jansson heeft de twijfelachtige eer de eerste blessure bij de Olympische Winterspelen in Albertville te hebben opgelopen. De Zweedse biathloncoach kwam tij dens een training in botsing met een sneeuwscooter en brak daarbij zijn rechterbeen op twee plaatsen. De wedstrijdarts was binnen vijf minuten ter plaatse, twintig minuten later ge volgd door een helicopter die Jansson naar het ziekenhuis in Chambéry vloog. I Portugal zegt af, Swaziland doet mee COURCHEVEL - Het leek er gisteravond op dat het aantal deelnemers aan de Olympische Winterspelen zou dalen. De enige deelnemer uit Portugal zegde af voor de Olympische Winterspelen. Maar bijna tegelijkertijd besloot Swaziland toch een deelnemer naar de Spelen te sturen. George Mendez, alpineskiër, moest zich terugtrekken wegens een blessure. Skiër Keith Fraser, in Schotland geboren, maar nu uitkomend voor Swaziland, wordt toch door zijn land afgevaardigd. Met een eenvoudig waterpompje trachten functionarissen in Albertville de schaatsbaan watervrij te maken. foto:Anp Waterballet op schaatsbaan ALBERTVILLE Hevige en aanhoudende regen op de olym pische ijsbaan in Albertville heeft gisteren de trainingsri ind- jes van Canadese, Chinese en Koreaanse schaatsers verstierd Het ijs was ruw en zacht en liet geen hoge snelheden toe. De Franse ijsmakers liepen met sombere en bezorgde gezichten rond en erkenden dat de omstandigheden verre v waren en het praktisch onmogelijk maakten de kwaliteit van de ijspiste op aanvaardbaar peil te houden. „De regen maakt het zeer moeilijk de baan goed te houden erkende Rene Bocchietti, de Franse ijsspecialist die als eei ste- verantwoordelijk is voor de ijskwaliteit in Albertville. Boy- chietti en een zestal medewerkers testten het ijs voortdurend en probeerden kennelijk van alles om optimale kwaliteit van de ijsvloer te verkrijgen. De Nederlandse chef de mission Ai u Schenk schreef al vorig jaar een uitgebreid en kritisch rappr »rt over de slechte situatie in Albertville. Schenks waarschuwin gen werden door de Franse olympische functionarissen u> Sportclub Cambuur wil Rob Baan niet laten gaan LEEUWARDEN - Sport- club Cambuur zal een ste vige afkoopsom vragen aan FC Den Haag als de laatste club Rob Baan als trainer wil aantrekken. Dë Stoop, oud-voorzitter en formateur van een nieuw be stuur in het Zuiderpark, wil Baan als opvolger van Co Adri- aanse. Baan. zes jaar geleden na problemen met Stoop uit Den Haag vertrokken, is nu in4 Leeuwarden bezig aan zijn tweedë deel van een driejarige verbintenis. In zijn contract met SC Cambuur heeft Baan geen clausules met betrekking tot positieverbetering. „Maar", geeft Baan al aan. „er kunnen altijd omstandigheden zijn waardoor zo'n contract zou kunnen worden verbroken. Dat bewijzen de ontwikkelin gen in de voetballerij de laatste weken wel. Overigens huldig ik het standpunt: een contract is een contract. Maar ik wacht desondanks eventuele toena deringspogingen van FC Den Haag met belangstelling af. Van oud zeer is wat mij betreft overigens geen sprake meer. ïk was onlangs in hot Zuider park bij Den Haag-VW, twee vroegere ploegen van mij. Toen heb ik Stoop nog gespro ken en li ebben we nog een paar herinneringen opge haald. Goeie. ja". In Cambuur-kringen kon al worden vernomen dat de club leiding Baan het liefst Ln Leeu warden houdt. Weer vrouw in Formule 1 LONDEN - Weinig vrouwen dromen over racen in een Formule 1-wagen. Nog minder dringen door in het typi sche mannenwereldje. Giovanna Ama- ti is het gelukt. Gisteren tekende de Italiaanse een contract met Brabham. Amati zal op 1 maart in de eerste Grand Prix, die van Zuid-Afrika. voor het team rijden. „Ik heb er van kinds af aan van gedroomd. Ik denk dat ik goed genoeg ben me te kunnen meten met de anderen". De 29-jarige Amati heeft de laatste drie jaar ervaring opgedaan in een lichtere klasse, de Formule 3000. Amati is niet de eerste vrouwelijke rijder in de For mule 1. Leila Lombardi en Desire Wil son gingen haar voor. Lombardi reed twaalf Grand Prix' in 1975 en 1976. Wil son deed in 1981 alleen aan de kwalifi caties mee. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal met rechtstreekse beelden van uit Albertville, volleybal, halve finale be ker Delta Lloyd-Capelle. RTL 4, 23.25 uur: Match Barend Van Dorp. BBC 1,00.20 uur: Snooker BBC 2. 18.00 uur: Cricket, testmatch Nieuw-Zeeland-Engeland. Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 2.15.20 uur: Sport on Friday met snooker, Benson and Hedges Masters; golf, PBA in Pebble Beach; skiën, afda ling voor mannen; cricket, finale Nieuw- Zeeland-Engeland. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Veendam gelijk tegen Heerenveen DEN HAAG Middenmoter Veendam heeft koploper Heer enveen gisteravond op 2-2 ge houden. In de eerste divisie werden zeven duels gespeeld, die allemaal telden voor de vierde periode. De karakteristieken van de gister avond in de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn: VCV Zeeland - NEC 1-1 (0-0). 50. Alle man 1-0 (strafschop). 90. Wijnhoven 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Neut. Toeschouwers: 1.000. Rode kaart: 30. Adrie Belfroid (Zeeland, twee keer geel). Gele kaart: De Rijke (Zeeland), De Romijn (NEC). NAC - Emmen 1-0 (1-0). 8. Lammers 1-0. Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 2507. Gele kaart: Lokhoff (NAC). Bosch en De Jonge (Emmen). Telstar - Den Bosch 0-1 (0-0). 48. Derksen 0-1- Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 2600. Gele kaart; Van der Zwan, Plug en De Roode (Telstar), Bults. Netten en Custers (Den Bosch). Eindhoven - Haarlem 3-1 (1-0). 20. Vroomans 1-0. 68. Maas 2-0. 89. Van Galen 2-1 (strafschop), 90. Wasiman 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bet- li nger. Toeschouwers: 1825. Gele kaart: Willems,-Wasiman en Van Cor- stanjc (Eindhoven), Brouwer en De Jong (Haarlem). Go Ahead Eagles - AZ 3-1 (1-0). 42. Pothoven 1-0, 47. Piqué 2-0. 65. Buis man 3-0. 88. Van Roon 3-1 (straf schop). Scheidsrechter: Meyer. Toe schouwers: 2625. Gele kaart: Snijders (AZ). Excelsior - Wageningen 0-0. Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Frehc (Excelsior), Doesburg (Wageningen). Veendam - Heerenveen 2-2 (2-1). 8. Lukkien 1-0. 30. Camataru 1-1. 44. Mcijcrman 2-1, 76. Alberda 2-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 5.500. Gele kaart: Wiers- ma en Brouwer (Veendam). De Visser EERSTE DIVISIE Heerenveen. 26 16 4 6 36 66-35 Den Bosch 27 13 6 8 32 42-32 Cambuur L. 24 12 7 5 31 44-33 NEC26 12 7 7 31 44-31 Wageningen 26 11 8 7 30 30-23 58-39 42-30 39-46 42-36 25 10 9 6 29 GA Eagles. Heracles Eindhoven Helmond Sp 26 6 8 TOP 27 4 8 Zeeland 25 3 4 Heracles, Cambuur en GA i periodekampioenen 27-40 33-48 45-62 33-52 29-51 25-61 PERIODETITEL Eindhoven 6 4 2 0 10 10-3 RBC 5 3 2 0 8 11- 8 NEC 6 3 2 1 8 12-6 Heerenveen 5 3 1 1 7 18- 8 AZ 6 3 1 2 7 14- 7 GA Eagles. 6 3 1 2 7 10-10 Telslar .5 2 2 1 6 9-3 Heracles 5 2 2 1 6 6-5 Den Bosch 6 2 2 2 6 9-9 Veendam 6 1 4 1 6 5-5 Haarlem 6 3 0 3 6 10-13 NAC 5 2 1 2 5 8-7 Cambuur L 5 13 15 10-11 Emmen 5 12 2 4 7-7 FC Zwolle 6 1 2 3 4 5-11 Wageningen 5 1 1 3 3 5-6 Helmond Sp.. 5 0 3 2 3 5-12 Zeeland 5 1 1 3 3 6-14 TOP Excelsio inale wedstrijden Stock- Kiptanui (Ken) 7.43.32. 2. 7.53.09, 3. Jenkel (Zwi) hinkstapspringen: 1. Bruziks (Let) 17,29 m. polshoog: 1 Sergej Boebka (GOS) 5.91 m, 2. Tarpenning (VSt) 5.66 Vrouwen, 60 m: 1. Privalova (GOS) 7,11, 2 Tarnapolskaja (GOS) 7,38, 3 Hernesniemi (Fin) 7,48. 60 m horden: 1 Grigorjeva (GOS) 8,03, 2. Jorkova (GOS) 8,05, 3. Baumann (Zwi) 8,07. 400 m: 1Farmer-Patrick (VSt) 53,712. Nazarova (GOS) 53,78, 3. Scalabrin (Zwi) 54,04. 1500 m1Artiomova (GOS) 4.11,19,2. Kiessling (Dui) 4.11,48, 3. Edwards (GBr) 4.13,52. hoogspringen: 1. Kostadinova (Bul) 2.00 m, 2. Haugland (Noo) 1.92. PAARDESPORT Nootdorp, draverijen: 1e koers, 2000 m: 1 Follow My Star (Tambach) 2.49,8-1.24,9, 2. Felicia H, 3. Flevo Greenacre. Toto: winnend 9,40, plaats 6,30 2,80, koppel 21,40, trio 310,80. 2e koers, 2380 m: 1Freule West (De Vlieger) 3.26,8-1.26,9, 2. Fleetwood Mac, 3. Fiet Windspiel. Toto: winnend 9,30, plaats 4,50 7,00, koppel 62,80, trio 1530,80. 3e koers, 1640 m: 1 Evelie van Duyn (Van Dooyeweerd jr.) 2.13,8-1.21,6, 2. Expo Buitenzorg, 3. Express Bellwood. Toto: winnend 6,70, plaats 6,00 3,10, koppel 22,10, trio 428,80. 4e koers, 2000 m: 1. Edward H (Solle- veld) 2.44,4-1.22,2, 2 Blinker Drogan, 3. Elton Buitenzorg. Niet gestart: Edel Hollandia. Toto: winnend 3,90, plaats 2,30 2,50, koppel 12,20, trio 66,60 5e koers, 1640 m: 1. Flying Butcher (Bot) 2.13,4-1.21,3, 2. Fadina, 3. Fancy Pride. Toto: winnend 2,00, plaats 2,40 3,00, koppel 7,00, trio 23,30 6e koers, 2000 m; 1Eland van Prubo (Leeman) 2.43,3-1.21,7, 2. Danielle Gu- apa, 3. Clareina Hanover. Niet gestart: Cosmosdean N. Toto: winnend 9,90, plaats 4,60 5,10, koppel- 23,60, trio 354,20. 7e koers, 2000 m: 1. Elisa Tornado (Kooyman jr.) 2.41,6-1.20,8, 2. Count Oostland, 3. Blib the Throtle. Toto: win nend 2,50, plaats 1,30 1,30, koppel 3,90, trio 31.90. dubbel winnend 19,40. 8e koers, 2000 rrl: 1. Demissionaire (Lugies) 2.42,3-1.21,2, 2. Dallas Cede, 3 Daphne Aled. Niet gestart: Euro Ol- deson. Toto: winnend 2,50, plaats 2,00 2,50, koppel 12,90, trio 125,90. 9e koers, 2000 m: 1Atomic Power (De Leeuw) 2.43,2-1.21,6, 2. Wish of Thijs- sen, 3. Zambese Cede Niet gestart: Zorba ter Lune. Toto: winnend 2,00, plaats 1,40 1,30, koppel 2,50, trio 34,90. 10e koers, 2000 m: 1. Cronic Way (De Leeuw) 2.39,9-1.20,0, 2. Cora Dillon, 3. Excellent Fox. Niet gestart: Ascot Hano ver, Dulco Bonusan en Coba Jorishof. Toto: winnend 2,70, koppel 3,50, trio 18,70. Omzet totalisator: 203.854. SCHAKEN Roquebrune-Cap Martin (Fra), inter nationaal Rapidtoernooi 7e ronde: Larsen (Den)-Speelman (GBr) 1/2-1/2, Poloeqajevski (Rus)-Pi- ket (Ned) 0-1, Seirawan (VSt)-Judith Polgar (Hon) 1/2-1/2, Karpov (Rus)- Anand (Ind) 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi)-Adams (GBr) 1 -0. 8e ronde: Polgar-Poloegajëvski 0-1, Speelman-Seirawan 1-0, Piket-Larsen 0-1, Adams-Karpov 1/2-1/2, Anand- Ivantsjoek 1/2-1/2, Ljubojevic-Kortsjnoi 1/2-1/2. Stand: 1 Ivantsjoek 6 punten. 2. Anand 5 1/2, 3. Seirawan, Piket en Ljubojevic 5, 6. Poloegajevski. Karpov en Speel man 4, 9. Kortsjnoi 3 1/2, 10. Adams 3. 11Larsen 21/2,12. Polgar 2. TENNIS Toernooi San Francisco 2e ronde: Chang (VSt/2) - Schapers (Ned) 6-4 6-3. Toernooi in Milaan 1e ronde: Haarhuis (Ned)-Olhovski (GOS) 4-6 7-5 6-4, Camporese (Ita)- Nijssen (Ned) 5-7 7-5 7-5 Dubbelspel, eerste ronde: Davids/Pi mek (Ned/Bel)-Brown/Javier Sanchez (GBr/Soa) 6-0 7-5. Toernooi in Jakarta 1e ronde: Eltingh (Ned/2j-Kim (ZKo) 6 3 6-3, Koevermans (Ned.'l)-Visconl (Ita) 6-3 7-6 Toernooi in Essen 1e ronde: Oremans (Ned)-Kochta (Dui) 6-3 6-1. VOETBAL Vierde ronde FA-Cup Engeland Bristol Rovers-Liverpool 1-1, Derby County-Aston Villa 3-4. Ipswich Town- Bournemouth 3-0, Norwich Ci^-Millwall 2-1, Oxford United-Sunderland 2-3 Replays vierde ronde: Sheffield Uni ted-Charlton Athletic 3-1Mancheste: United-Southampton 2-2 na verlen- ging, Southampton wint na strafschop pen (4-2). League Cup, replay kwartfinale Not tingham Forest-Crystal Palace 4-2. Schotse beker, replays derde ronde Dunfermline-Forfar 3-1, Hearts-St Mir- ren 3-0, Stirling-Dundee 0-1 Spaanse beker, kwartfinales, eerste wedstrijd Sporting Gijon-Logrones 2-0, Atlethic Bilbao-Atletico Madrid 0-3, Sevilla-De portivo Coruna0-1. VOLLEYBAL Halve finale nationale beker mannen 2e wedstrijd: Brevok-VCG 0-3 (14-16 13-157-15) VCG naar finale WATERPOLO Hoofdklasse vrouwen: Brandenburg- Donk 8-7 WIELRENNEN Torremolinos (Spa). Ruta del Sol 2e etappe: 1 Wiltried Nelissen (Bel) 160 km van Tarifa naar Torremolinos in 4.31.26, 2 Dauwe (Bel). 3 Martinelli (Ita). 4 Hoffman (Dui). 5 Ludwig (Dui), 6 Museeuw (Bel). 7 Guenetxea (Spa), Vandeiaerden (Bel), 9 Peeters (Bel), 10. Fabrizio Bontempi (Ita) Nederlan ders- 12. Mare Siemons, 23 Van de Vin. 26. Hermans, 38 Talen 51Nijboer, 56 Adri van der Poel, 60 Pieters, 80 Kok kelkoren. 83 Cordes, 91 Jan Siemons, '113 Suykerbuyk, 117. Den Bakker, 128 Verhoeven. 131. Maassen allen zelfde tijd als Nelissen. 136. Zuyderwijk op0 58 Algemeen klassement: 1 Miguel An gel Martinez (Soa) 4 19.13. 2 Zulle (Zwi), 3 Diaz Zabala (Spa), 4. Midge (Aus), 5. Stephens (Aus), 6. Villaneuva (Spa), 7. Llameras (Spa), 8. Fuerte (Spa) allen zelfde tijd als Martinez, 9. El liot (GBr) 0.04, 10. Urea (Spa) z.t., Ne derlanders: 16 Van de Vin 0.08, 32. Mare Siemons 0.12, 39. Jan Siemons z t45 Talen 0.24. 51 Cordes z.t., 55. Den Bakker z.t., 56 Verhoeven z.t.. 70 Maassen 0.3188 Van der Poel 0.44, 90 Pieters z.t., 95 Nijboer 0.46, 101. Hermans 0.47, 107. Suykerbuyk z.t., 124 Zuyderwijk 1.29,135 Kokkelkoren 246 Laudun (Fra), Ster van Bessèges 1e etappe: 1. Heulot (Fra) 141 km met start en finish in Laudun in 3.35.20. 2. Zberg (Zwi), 3 Danny Nelissen (Ned), 4 Heynderickx (Bel), 5. Seigneur (Fra) z t als Heulot. 6 Moncassin (Fra) 0.06, 7 Cippolini (Ita) z.t., 8 Pensee (Fra) 0 10, 9. Koerts (Ned) 0 11, 10 Laurent (Fra) 0.28. ZAALHANDBAL Eredivisie mannen: Blauw Wit-Hermes 18-1" V en L-Bevo Held. Comb. 27-17.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13