leeuwenhorst Mavo tegen de vlakte voor woningen Meerderheid commissie tegen theater in aula Northgoschool DUIN- EN BOLLENSTREEK F amilieberichten IOUWPLANNEN? w_ni r\Ef*_ EiidaeSoma/nt DONDERDAG 6 FEBRUARI 1992 Samenwerking katholieke scholen in Bollenstreek NOORDWIJKERHOUT - Naast de nieuwbouwplan- nen staan het College Leeu wenhorst nog meer ingrij pende veranderingen te wachten. De KTS in Voor hout, Willibrord Mavo in Noordwijk, Don Bosco Mavo in Sassenheim en College Leeuwenhorst hebben beslo ten een gezamenlijk school bestuur te vormen. Het Katholieke Schoolbe stuur Duin-en Bollenstreek- Zuid zal gaan vallen onder de verantwoordelijkheid van de Aloysius-stichting. De sa menwerking heeft alles te maken met de landelijke ba sisvorming die op 1 augustus 1993 na goedkeuring van de Eerste Kamer van kracht wordt. De samenwerking heeft praktische voordelen. „Een leerling kan rustig beginnen op de Willibrord Mavo en dan rustig overstappen naar bijvoorbeeld College Leeu wenhorst. En als er op twee scholen te weinig animo is voor een bepaald vak, kun je de leerlingen op een plek on derbrengen, zodat dit vak toch gegeven kan worden", somt Heus op. Economische motieven spe len ook een rol bij de toe komstige samenwerking. Heus: „Het wordt voor de overheid een stuk goedko per. Een leraar die op onze school tien uur les geeft kan zonder problemen het aantal uren verhogen door ook voor de klas te staan bij de KTS, Willibord of Don Bosco. Zo hou je een stuk werkgele genheid vast". Ook in de Bollenstreek- Noord bestaan plannen te komen tot een Overkoepe lend schoolbestuur. Het Fio- retti College in Lisse, MVO Scholengemeenschap in Lis- se en de Paulus in Hillegom zijn over dit onderwerp met elkaar in gesprek. Heus: „In de toekomst is het niet on denkbaar dat er een school bestuur komt dat de verant woordelijkheid heeft over alle katholieke scholen voor voortgezet onderwijs in de Bollenstreek". K 0:'Snel theaterzaal in Noordwijk' NOORDWIJK Er moet snel een theaterzaal komen in Noordwijk. De meest gewenste oplossing is een geheel nieuw theater naast of aangebouwd bij de bibliotheek. Beide gebouwen zouden eikaars functie kunnen versterken. Maar ook het gebruik van de aula van de nieuw te bouwen Northgo scholengemeenschap is een mogelijkheid. Dat schrijft de stichting K O Noordwijk in een notitie over de accommo- datieproblematiek in de bloemenbadplaats. „Wel moet het dan zo zijn dat er een theaterzaal gebouwd wordt die ook te gebruiken is als aula voor de school en niet andersom", aldus K O. Als knelpunt ziet men het beheer van de aula annex theaterzaal dat hinkt op twee gedachten, school en theater. Mogelijkheden in een rigoureus verbouwde Rank ziet de stichting ook wel. In dat geval dient er echter wel een image wijziging van het onaantrekkelijk^ gebouw te worden door gevoerd. „Wij vragen ons af of dat gezien de staat van het gebouw wel verstandig is", aldus K O. REGIOJOURNAAL House In jongerencentrum Mag- nifiosi in Lisse is vrijdaga vond een techno-partglDe nieuwste hip-hop en house muziek zal aan de Ruis- hornlaan te horen zijn. Le den van Magnifiosi beta len vijf gulden entree en niet-ledenf 3,50. Koffieconcert (1) In Artopa aan de Grevelin- genstraat in Lisse is zon dagmiddag een koffiecon cert. Ans Bouter en Miep van Luin spelen een kla- vier recital. Op het'pro gramma staan werken van Mendelsohn, Weber, Smith, Frid en Schubert. Het gra tis concert begint om half twaalf Rock De Voorhoutse rock-'n-roll- band Low-Down Chili treedt zondagmiddag op. in Tapperij De Gewoonste Zaak in Lisse. Low-Down Chili spelen covers van The Rolling Stones, Stevie Ray Vaughan en John Hiatt, maar ook eigen repertoire. Onlangs maakte bow- Down Chili de demotape: 'Giving you the low-down'. Het gratis concert in de Schoolstraat begint om vier uur. Camavalito Leerlingen van de streek- muziekschool Leiden en omgeving verzorgen zon dagmiddag een uitvoering in De Warenar in Wasse naar. Vanaf half twee brengen 70 leerlingen eqn Camavalito ten gehore. Muziek met de sfeer van het Zuidamerikaanse qar- naval. Tijdens de pauze zal het Salonorkest onder leiding van John Helsdin- gen spelen, de toegang tot De Warenar aan de Van Heeckerenstraat is gratis Koffieconcert (2) Het Ensemble Rossignol geeft zondagmiddag .een koffieconcert in raadhjiis De Pauw in Wassenaar. Het kwartet brengt onder meer werken van Vivaldi, Boccherini, Bernier en Scarlatti ten gehore. Het concert begint om twaatf uur. Kaarten kosten f 12,50. houders van"e^n Pas 65, CJP en leden van K&O betalen f 10,-, kin deren tot 12 jaar f 5,-. Viswedstrijd Hengelsportvereniging 'De Sportvisser' organiseert zondagmorgen een vistved- strijd op het strand van Noordtvijk. De lijnen wor den uitgegooid ter hoógte van de Koningin Wilhelmi- naboulevard. De wedstrijd begint om kwart over acht en zal tot kwart over twaalf duren. Deelname kost f 5,-. BEGRAFENISSEN A LAMMERMARKT 43 - LEIDEN CREMATIES3^1 ILIUSTEL 071-12 66 18 Hiermee berichten wij u het overlijden van PATER Dr. P. OVEREEM ofm. Hij werd 74 jaar en was 56 jaar franciskaan. Van 1967 tot 1980 was hij rector van het Bonaventura- college. Sindsdien leefde hij in ruste te Loenhout, België. Zijn uitvaart vindt plaats op 8 februari a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk te Loenhout. Moge hij rusten in vrede! Namens de franciskanen: Herman Piek ofm., gardiaan Loenhout, 5 februari 1992. MEDEDELING Familieberichten kunnen dagelijks tot 8.30 uur 's morgens worden aangeboden. Voor de zater dagkrant tot vrijdagavond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden gegarandeerd „Slikken of stikken-voorstel" Kinderopvang doorschoten jaat fuseren - De Stich- ing Kinderspeelzaal en de Bibelebon in Voor werken aan een fusie. ^e stichtingen die zich bezig- Ajuden met kinderopvang 3ebben daartoe een werkgroep i het leven geroepen. i|e fusie moet leiden tot een 3rofessionelere organisatie en ''b inzet van minder vrijwilli gers. De gemeenteraad drong aan op fusie om kosten besparen. Wethouder M. (PvdA) kon in de welzijn nog niet in- aan op de resultaten van de Jsprekken omdat de brieven n de stichtingen pas giste- in bij de gemeente zijn bin De commissie verheugd over de samen maar ook bezorgd ver eventuele kostenstijging por professionalisme. ideraden istolen Idoor MARIJKE DEN HOLLANDER NOORDWIJK - De over grote meerderheid van de commissie onderwijs en welzijn in Noordwijk ziet niets in de plannen van wethoudér J. Bedijn (PvdA) om de aula van de nieuw te bouwen Northgo school voor een kwart mil joen gulden geschikt te maken als theaterzaal. Dat bleek gisteravond tij dens de commissie behan deling van het voorstel. Hoewel tijdens de algemene beschouwingen in oktober alle raadsfracties nog de wens te kennen gaven om te bekijken of de aula van de school ge schikt zou kunnen worden ge maakt voor multi-functioneel gebruik, bleek daarvan gister avond nog maar weinig. Alleen L. Kramer-Crama (PvdA) kon zich vinden in het „slikken of stikken-voorstel". Ze wees op het feit dat scholen als het Rijnlands Lyceum in Oegst- geest en het Louise de Coligny in Leiden ook tijdens de bouw' gebruik hadden gemaakt van de mogelijkheid om de aula aan te passen. Zonder enige spijt. De liberaal J. van Eijken gaf toe dat het nu afblazen van het voorstel straks inderdaad wel eens spijt zou kunnen beteke nen. Voor Van Eijken was ech ter van cruciaal belang welke beloften er eventueel aan de omwonenden waren gedaan over het gebruik van de aula als multi-functioneel centrum. „Daar valt of staat dit hele plan mee", aldus de liberaal. Ook nadat Bedijn benadrukte dat zijn belofte aan de bewoners dat de zaal niet als theater-ac commodatie zal worden ge bruikt op een informatie-bij eenkomst was ingetrokken, bleef de WD-er twijfels hou den. v Voor Groen Links was het dui delijk dat de kosten voor het aanpassen van de aula niet mochten worden gehaald uit het bedrag van twee miljoen gulden dat Noordwijk al eerder reserveerde voor de bouw van een centrale accom modatie. „Laten we in gods naam niet een weg inslaan die een oplossing voor het wel zijnswerk afsluit", aldus A. Ouwehand. E. Bovenkerk (CDA) had wei nig waarderende woorden voor het college-voorstel. „De enige duidelijkheid is de onduide lijkheid die uit dit voorstel spreekt", aldus Bovenkerk. „Ik begrijp dat u haast heeft met de hele zaak maar zo gaat dat echt niet. Wat hier voor ons ligt is nu niet direct zorgvuldig geformuleerd. U wilt met 300 kilometer per uur door het rode stoplicht. Maar ik zit dan toch niet graag naast u". De wethouder kon niet anders dan toegeven dat het voorstel niet erg uitgewerkt was. „Wij trachten hiermee echter niet meer dan antwoord te geven op de vraag over een mogelijk multi-functioneel gebruik van de Northgo-aula". Volgens Be dijn hebben de rapportep die de laatste tien jaar over de ac- commodatieproblematiek in de badplaats verschenen ge leid tot een zekere besluite loosheid. „Maar de gemeente lijke trein rijdt ondertussen wel verder", zo waarschuwde hij. Bovendien liet hij luid en duidelijk horen een centrale theater-accommodatie voor Noordwijk niet haalbaar te vin den. „Dat maak ik als wethou der niet meer mee". F. van dei- Veen (NB) had daar heel ande re ideeen over. Hij wees op een zeer recente notitie van K&O Noordwijk waarin ook wordt gesproken over de bouw van een theaterzaal. „Over de plek die K&O noemt zijn we het nog niet zo eens, maar wel vin den wij dat we niet moeten snoepen van het potje dat is gereserveerd voor een centrale accommodatie". En daarmee vond hij Ouwehand aan zijn zijde. „Die twee miljoen moet gereserveerd blijven voor een definitieve oplossing voor het welzijnswerk", aldus de frac tievoorzitter van Groen Links. jOORDWIJK Dieven heb- Jn gisteravond sieraden ge- njolen uit een woning aan de löhannes Molengraafstraat in rpordwijk. Een poortdeur en 4 achterdeur werden gefor- waarna de dieven hun konden slaan. en krant ontvangen? Bel tussen .00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 15.00 uur, telefoonnr. 071- -pc-rw ^n uw krant wordt nog dezelf- avond nabezorgd. |P NAAR VAN OER PLOEGI ilet vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN, il WAND- EN PLAFONDBEKLEDING j SCHUIFPUIEN k SERRES. ETC. 'Voor nieuwbouw en renovatie. ^Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststof van het kwaliteitsmerk Seceuninck |nderhoudsarm, leverbaar in jiverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze Jakmensen perfect op maat r emaakt. Het geheel voorzien van ijomo-certificaat. /jom gewoon eens alles op uw jemak bekijken. We geven u graag Jtgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. Haar handen hebben voor ons gewerkt, haar hart heeft voor ons geklopt. Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend geven wij u kennis, dat na een leven van werken en gebed, onverwacht van ons is been- gegaan mijn lieve onvergetelijke vrouw, onze zorg zame moeder en oma MAGDALENA CORNELIA MARIA GORDIJN-AMMERLAAN op de leeftijd van 49 jaar. A. T. M. Gordijn Angèle en Gert Thijs Ennie Bram 5 februari 1992. Dorpsstraat 191, 2391 CB Hazerswoude. Mijn vrouw, onze moeder en oma is opgebaard in de kerk van de H. H. Engelbewaarders, Dorps straat 248. Zondag 9 februari om 19.30 uur zullen wij haar gedenken in een gebedsdienst in bovengenoemde kerk. Daarna is er gelegenheid tot condoleren. De Eucharistieviering zal worden gehouden maan dag 10 februari om 10.30 uur, eveneens in deze kerk, waarna wij haar begeleiden naar haar laatste rustplaats. Snelheidscontrole in Sassenheim SASSENHEIM/WARMOND Op diverse plaatsen in Sassenheim en Warmond zijn gisteren snelheidscontroles gehouden. Van de 1638 ge controleerde automobilisten repen er 201 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 88 kilometer per uur, waar 50 is toegestaan. Apart Met de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) zal in een deel van Katwijk vrijdag een begin worden gemaakt. In de wijken 't Sandt en Molenwijk zal gedurende een jaar proef gedraaid worden. Bij wijze van startsein gooide milieuwethouder W.van der Plas gisteren een groene GFT-container van de school, door leerlingen van de Otto Baron van Wassenaer van Catwijckscho'ol ge vuld met etensresten en ander organisch materiaal, leeg in een speciaal daarvoor opgetrommelde vuilniswagen. Ook de leerlingen van de Molenhof doen overigens mee aan de scheiding van het schoolafval. Beide scholen liggen in het proefgebied. Begin 1993 zal in heel Katwijk GFT-afval apart worden opgehaald. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Snelheid wordt fors overtreden NIEUWVEEN - Bij een op de provinciale weg ter hoogte van de wegwerk zaamheden in Nieuw- veen gehouden snel heidscontrole bleek dat de gemiddelde snelheid 30 kilometer te hoog ligt. De controle vond gister ochtend tussen negen en tien uur plaats. Ter hoog te van de werkzaamhe den is de maximaal toe gestane snelheid 50 kilo meter per uur. In totaal reed 58 procent van de 300 passanten te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 119 kilometer. Groen Links Noordwijk wil duidelijkheid over De Bob door MARIJKE DEN HOLLANDER NOORDWIJK - Groen Links in Noordwijk wil van burge meester J. van der Sluijs dui delijkheid over het al of niet doorgaan van de verplaatsing van discotheek De Bob uit de kern van Noordwijk aan Zee naar een leegstaand winkel pand aan de Grent. Onlangs werd bekend dat de eigenaar van het pand, Nort- hside Investments uit Lisse, aan eventuele verkoop een aantal voorwaarden verbindt. Daarbij zijn de bouw van een circustheater - een groot schalige discotheek - aan de Parallelboulevard en de plan nen voor de bouw van een luxe appartementencomplex met verschillende horecavoorzie- ningen op het Gat van Palace betrokken. In een brief vraagt de partij op korte termijn antwoord op een aantal vragen. Zo wil men we ten of de aankoop van het pand aan de Grent 14 schriftelijk is vastgelegd of dat er slechts sprake is van een mondelinge overeenkomst. Ook is de frac tie van Groen Links nieuws gierig naar eventuele afspra ken die zouden zijn gemaakt met North side over het Palace- project, het circustheater of eventueel andere activiteiten van Northside of aan haar ge lieerde bedrijven. Verder wil men weten pf de bouwvergunning voor de disco nog wel van kracht is. „'Zo ja, waarom is dan geen procedure gestart om deze verstrekte bouwvergunning in te" trek ken"?, aldus de brief. Tpt slot wil Groen Links spoedig geïn formeerd worden over het feit hoe het college uitvoering denkt te geven aan het geno men raadsbesluit om De Bob te verplaatsen, nu gebleken is dat er problemen zijn^ met Northside. NOORDWIJKERHOUT - De vroegere Leeuwen- ïorst Mavo aan de Dr. 'oelslaan in Noordwijker- ïout gaat tegen de vlakte. Vlet de opbrengst van de (rond, die zal worden ver- cocht, zal het College ..eeuwenhorst voor Mavo, lavo en VWO aan de Lan- (elaan worden uitgebreid net vier lokalen en een ipknapbeurt krijgen. Op le vrijkomende gronden ian de Dr. Poelslaan wor- Jen vijf bejaardenwonin- jen gebouwd, met daarbo ven twee kamerwoningen. Daarnaast is er nog ruimte vijf woningen in de rrije sector. het begin van dit school- ging de Leeuwenhorst lavo op in het veel grotere Leeuwenhorst. De van de Mavo zaten echter nog in hun jude school. E. van Eerden, Verantwoordelijk voor de pu blic relations van het College leeuwenhorst: „De kinderen i voelden een eigen verantwoor delijkheid. Het was hun ge bouw en daar waren ze trots op". De schoolleiding van Col lege Leeuwenhorst wilde ech ter van het gebouw aan de Dr. Poelslaan af. Rector M. Heus: „Het was lastig voor de leer krachten om steeds te moeten lopen tussen het hoofdgebouw en de dependance. Bovendien zien we de school als een ge heel en is het beter alles op een centraal punt te hebben". Om tot een verkoop van de gronden, inclusief het Mavoge bouw, over te gaan was toe stemming nodig van de ge meente. Deze week gaf het col lege het groene licht. Heus: „De gemeenteraad heeft zich bereid verklaard tot een wijzi ging van het bestemmingsplan over te gaan. De kinderen uit de examenklas van de Mavo zitten inmiddels dan ook sinds een paar dagen in het hoofdge bouw", aldus Heus. Heus denkt de grond van de Leeuwenhorst Mavo snel te kunnen slijten. „De gemeente heeft het geld niet om de grond over te nemen, zodat we de za ken zelf in handen hebben. Met verschillende projectont wikkelaars uit de omgeving PvdA:'Weer doorgaand verkeer uit Oegstgeest' Brand bü bedrüf pEGSTGEEST - „Reconstrueer ]de Irislaan en de Lange Voort en beer het doorgaand verkeer uit de kern van Oegstgeest. Verlaag ide maximumsnelheid in de heeste andere straten tot 30 kilo meter en pas de wegen waar te hard gereden wordt zo aan dat de Weggebruiker daartoe niet wordt Uitgenodigd". Dat zei de socialist iF. Wegman gisteravond tijdens jde commissiebehandeling van de verkeersknelpuntennotitie. Wegman zou geld geen zijn omdat Oegstgeest bngeveer 6 ton per jaar aan het verkeer zou mogen investeren. De meeste partijen drukten zich overigens minder radicaal uit. Knelpunten in het verkeer kun nen mede ontstaan omdat de ver keersdeelnemer zich niet aan de regels houdt. Door een mentali teitsverandering kan ook veel be reikt worden, was een herhaalde lijk verkondigd standpunt. Veel aandacht ging uit naar zwak kere verkeersdeelnemers, als rol stoelberijders, voetgangers en fietsers. De CDA'er De Ruyter pleitte voor veilige routes van de bejaarden- naar de winkelcentra. Ook vroeg hij aandacht voor rou tes die door de schooljeugd wor den gebruikt. De vergadering werd bijgewoond door een groot aantal belangstel lenden, die royaal gebruik maak ten van het inspreekrecht. Zo vroeg men aandacht voor het rij den met te hoge snelheden, in voering van eenrichtingsverkeer in de oude Dorpsstraat, het weren van vrachtverkeer van de Ter- weeweg, geluidsoverlast van de Haarlemmertrekvaartweg en in voering van een 50 kilometer zone. Ook de inrichting van het trottoir in de Schoutenburger straat kon de toets der kritiek niet doorstaan. Inwoners van de straat vroegen unaniem om ver- keersremmende maatregelen. SASSENHEIM - Het iso latiemateriaal van het dak van de Firma De Vroomen aan de Rijksstraatweg in Sassenheim stond gister ochtend rond tien uur in brand. De brandweer van Sassenheim kreeg assis tentie van de Leiden. Na ruim een uur waren zij de brand meester. In verband- met mogelijke uitbreiding van de brand had de politie uit voorzorg de kantine ontruimd. De brand was veroorzaakt door een dak- bedekker die bezig was met het dichtlassen van het dak. hebben we reeds gesproken. Via een brief zullen we laten weten dat de verkoop van de grond door gaat. De kandida ten kunnen dan hun offertes bij ons indienen, waarna wij een keuze maken". College Leeuwenhorst heeft momenteel rond de 780 leerlin gen. Deze zitten onder meer in een van de tien noodlokalen, die in 1976 zijn gebouwd. Deze lokalen worden na de nieuw bouw overbodig. Heus: „De nieuwe lokalen worden vastge- bouwd aan de gymzaal en de kantine. Zo krijg je een doorlo pend geheel. Als onze plannen worden uitgevoerd wordt de hoofdingang verplaatst naar de nieuwe lokalen". Rector M.Heus voor 'zijn' College Leeuwenhorst dat zal worden uitgebreid met vier lokalen FOTO HENK VAN DEN ENDE

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11