>VS keert zuiden van assenheim de rug toe I^idae DUIN- EN BOLLENSTREEK 11 Steun voor Jenaplanschool Voorschoten bezint zich over contacten met het buitenland Noordwijks college wijst op belang van geheimhouding Cafetaria De Lampion in Lisse weer open Woningbouw Nieuwkoop lang niet toereikend Vechtpartij op de snelweg Qowvant WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 [orthgo-aula ter discussie iORDWIJK Het Noordwijkse CDA- idslid R. Dessing (CDA) heeft er gisteren aangedrongen de bouw van een aula voor Northgo-scholengemeenschap breder ter :ussie te stellen. Volgens Dessing zou de iw niet alleen vanavond in de commissie lerwijs maar ook in de commissie ruimte- :e ordening moeten worden besproken. ;raks worden in de aula allerlei evene- iten georganiseerd waar veel mensen op komen met auto's. Moeten wij daar geen itregelen voor treffen?", aldus Dessing. jlgens wethouder V. Salman zijn er echter jjen problemen als besloten wordt van de de school, die aan de Duinwetering •t verrijzen, een theaterzaal te maken, bestemming van het terrein laat dat toe. tjovendien", zo constateerde Salman, „ligt :n parkeerterrein tegenover de school". Sportverkiezing Lisse in teken Olympische Spelen LISSE - De verkiezing van sportman, sportvrouw en sportploeg van 1991 in Lisse staat dit jaar in het teken van de Olympische Spelen in Albertville. De verkiezing is op 7 maart in 't Poelhuys in Lisse. De organise rende Sportraad heeft een vignet ontwor pen. Op dit vignet wordt een winnaar of win nares uit een groep uitgebeeld. De hoofden van de groepen vormen de Olympische rin gen. Intussen zijn van de sportverenigingen en sportscholen uit Lisse kandidaten voor gedragen voor de sportverkiezing. Binnen kort wordt een jury samengesteld die een se lectie uit de kandidaten zal maken. De win naars van 1990 waren kogelslingeraar Peter van Noort, amazone Ingrid van der Weijden en de dames van Basketball Vereniging Lis- Nieuwe dominee in Warmond WARMOND - Vijf maanden na het ver trek van dominee J. Muis naar Den Haag, heeft de hervormde gemeente in War mond een nieuwe do minee. Ds. J. de Klerk uit Amsterdam begint binnenkort met zijn werkzaam heden. Hij heeft als vicaris al een paar keer in Warmond een dienst geleid en is als dus enigszins inge voerd in de Hervorm de gemeenschap. Volleybaltoernooi in Spanje volgeboekt LISSE Het volleybaltoernooi van de Lis- sese club Liusna in het Spaanse Loret del Mar is volgeboekt. Aan dit evenement tus sen Hemelvaart en Pinksteren doen bijna honderd teams mee uit heel Nederland en ook een team uit België. Het is de tweede keer dat het toernooi wordt gehouden. Orga nisator Peter Bongaerts: „Een week lang lol maken en aan sport doen. Zo willen wij het volleybal promoten". Bongaerts schreef eerst de deelnemende teams aan van de vo rige editie. „De meesten is het bevallen, want de reacties op mijn brieven waren ronduit enthousiast". De reis naar Loret del Mar gaat per bus. In de ochtenduren wordt er op twintig uitgezette velden op het strand gevolleybald. De rest van de dag zijn de deel nemers vrij. Op de zondag zijn ook Spaanse volleyballers op het strand te bewonderen. OEGSTGEEST Het schoolbestuur van de katholieke Jenaplan school in Oegstgeest heeft de gemeente gevraagd af te zien van plaatsing van noodlokalen en het sluiten van de dependance 't Mie- renest. Volgens de school kan nauwelijks van een dependance ge sproken worden want de kleuterschool ligt slechts op honderd me ter afstand van het hoofdgebouw. In het kader van het basisonder wijs moet het onderwijs onder één dak plaats te vinden. Het uitbrei den van de Jenaplanschool met twee lokalen pleegt echter een gro te aanslag op de ruimte waarover rond de school. De voorziter van het schoolbestuur ging daar gisteren op in tijdens de vergadering van de commissie onderwijs. „Vervanging van een dependance die zo nabij de school ligt door van noodlokalen is geen vervanging", stelde hij. Het beestuur ziet dat als kapitaalvernietiging. De com missie en wethouder T. Kohlbeck, zagen ook al geen bezwaar tegen het handhaven van de huidige constructie. De vraag is echter of het ministerie daar mee instemt. Geldelijke bijdragen voor dependan ces zijn stopgezet. Kohlbeck wil daarover met het ministerie gaan praten. Alleen als dat akkoord gaat met het herstel van de betaling zoals tot nu toe, blijft de dependance staan. RENS K0LDENH0F .SSENHEIM - De keu- ij voor de ontwikkeling het noordelijk winkel- •ied in Sassenheim be ent dat het zuiden van senheim in de ver rukking zal komen. De 'idelijke Hoofdstraat zal de toekomst het karak- jjfl krijgen van een aan- ippstraat. Dat staat in het •tailhandelsonderzoek _jt in opdracht van de cindernemers Vereniging {jssenheim is uitgevoerd. u N|ch weigerde OVS-voorzitter (Van Leijen gisteren bij de Vsentatie van het onderzoek |jl zuiden al bij voorbaat af te ^rijven. Van Leijen: „De On- fnemers Vereniging Sassen- 3am (OVS) heeft nog geen •Hndpunt bepaald. Dat zullen jdoen op de algemene leden- ^gadering van 26 februari. :(ft zuiden hangt er echter Dpt bij en dat zal ook in de toe- 3lmst niet het geval zijn". Om «kritiek, dat het onderzoek rj zuidelijk winkelgebied van isenheim in de kou zou la- staan te ontkrachten, liet weten de mogelijkheid voor de bouw van een supermarkt op de plaats van het gemeen schapshuis nog steeds niet uit gesloten te achten. Onderzoeker Broekman, woordvoerder van BRO advi seurs uit Vught die ook aanwe zig was bij de officiële over handiging van het rapport aan wethouder H.de Vries, liet er echter weinig twijfel over be staan dat indien gekozen wordt voor een noordelijke ontwikkelingsrichting van het winkelgebied in Sassenheim - zoals in het onderzoek aan bevolen wordt - de bouw van supermarkt ook daar zal moeten plaatsvinden. „&en su permarkt in het zuiden zou niet combineren met uitbrei ding naar het noorden. De af stand tussen beide lokaties is veel te groot en zou nooit opge vuld kunnen worden. Dan hou je dus gaten in de winkelstrips en blijven mensen in een op de zes gevallen zelfs per auto heen en weer pendelen tussen de twee centra", aldus Broekman. De Vries waagde zich tijdens de presentatie nog niet aan een collegestandpunt over het rap port. Wel wees hij erop dat de* raad zich vorig jaar al in princi pe uitsprak voor ontwikkeling van het gebied rond de Oude Haven. „Daar sluit dit rapport uitstekend bij aan", vond hij. „We hebben hiermee een bouwsteen om niet te zeggen een fundament Voor de inrich tingsstudie die het bureau Kuiper Compagnons voor ons maakt naar het Oude Haven gebied". De Vries verwacht het rapport van Kuiper overigens nog voor de zomer in ont vangst te kunnen nemen. Verdrukking In het rapport van BRO Advi seurs wordt onomwonden ge steld dat door de ontwikkeling van het gebied lussen de Kerk- laan. Kastanjelaan, Bijweglaan en Vaart het zuidelijk deel van de Hoofdstraat in de verdruk king zal komen. „Daar is niet aan te ontkomen", licht Broek man toe. „Maar ik zou me kun nen voorstellen dat er een ver schuiving van het soort win kels in beide gebieden zal plaatsvinden". In het zuiden zouden volgens Broekman de wat minder lokatie-gevoelige zaken als woninginrichtings winkels of makelaars goed uit de voeten kunnen. In het noor den zouden dan winkels te recht komen die bij uitstek ge baat zijn bij het spin-off-effect dat wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van veel andere winkels. Voor het zover is zal er nog veel moeten gebeuren. Niet alleen zullen een aantal garagebedrij ven het veld moeten ruimen, Wethouder H.de Vries neemt het Detailhandels- onderzoek in ontvangst uit handen van OVS-voorzitter N. van Leijen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ook woonhuizen en aarde werkfabriek Velsen zal ruimte moeten maken voor de plan nen. Een kostbare en mogelijk langdurige grondverwerving licht daarom in het verschiet. De kans dat het plan dan ook op tijd zal komen om de Dag- markt van de ondergang te redden lijkt uiterst klein. En dat die ondergang aanstaande is wanneer de Vomar definitief haar deuren opent aan de Es- senlaan, is een gegeven dat gisteren door niemand bestre den werd. Niettemin wordt in het rapport uitgegaan van een verplaatsing van de bedreigde supermarkt naar de Kerklaan. Eventueel zou ook de Albert Heijn uitverkoren kunnen worden, waarna de Dagmarkt het achtergelaten pand zou kunnen betrekken. Ook de veronderstelling dat het Sassenheimse winkelbe stand in staat zal blijven een belangrijk deel van de Voor- houtse bevolking te bedienen is gewaagd. Broekman achtte het gisteren uitgesloten dat Voorhout een dusdanige meta morfose zou ondergaan, dat men met succes weerstand zou kunnen bieden aan de Sassen heimse middenstand. Voor hout heeft die ambitie overi gens wel degelijk. Sassen- heims buurgemeente heeft zelf ook een detailhandelon- derzoek laten uitvoeren. De re sultaten daarvan worden nog deze maand verwacht. tevredenheid Oegstgeest 'fer jongerenwerk 'SGSTGEEST - Wethouder Kohlbeck gaat met de Stich- jg Jeugd- en Jongerenwerk a0.Oegstgeest (SJJO) aan tafel 3rl afspraken te maken over nt jongerenwerk. Eerder was 1 commissie onderwijs en Njlzijn al ontevreden omdat M stichting in haar werkplan siveinig aandacht had voor de ^geren. Die zouden in de zo- lah stilliggen. Naar aanlei- 3hg van die kritiek kwam de jchting nu met het verzoek HOOO gulden beschikbaar te jllen voor een extra kracht J 's zomers door te gaan met li|t jongerenwerk. jlp'er Moonen herinnerde enteren aan een eerder raads- i$luit waarin de SJJO in 1991 Blancieel tegemoet is geko- en met de restrictie dat men *1 in 1992 met het bestaande l'jdget diende te doen. Het (fbaasde hem dat B en W nu riprstellen extra geld beschik- pr te stellen. Alle partijen ^tiden daar kritiek op. Wet- 1Uder Kohlbeck stelde dat B I W wel degelijk harde af- ("aken had gemaakt. Maar l/j zegde toch toe opnieuw te i#n overleggen. „Maar als die ïijOOO gulden niet gevoteerd [Irden dan ontstaat er een 'fistige situatie. En als wij door niet tot een goed plan nen komen dan kan ik rijjn taak niet behoorlijk uit ren. Dan moet ik nadenken r mijn positie", zei hij drei- jformatie-avond D66 over /aai Schiphol IDEN - D66-Leiden houdt andag een informatie- 0>nd over de geluidoverlast ui de luchthaven Schiphol. I ileiding voor de bijeen- nst is de toename van chten over vliegtuiglawaai luit met name de Meren- 5 k. Het gaat daarbij met 1 ne om de nachtvluchten die eds meer voorkomen en arbij gebruik wordt ge- akt van de Kaagbaan. De Benkomst die om 20.30 uur S&nt wordt gehouden in de rdinaal Alfrinkschool aan Broekplein in de Meren- J k. Sprekers zijn een verte- I ïwoordiger van de luchtver- Brsbeveiliging, Ineke Kie- s van de commissie geluid- i ider van Schiphol en de &r Roodenburg van de werk- e iep luchtvaartoverlast Lei- E i en omstreken. Voorzitter de avond is Willem Egels. REGIOJOURNAAL Kozakkenkoor Het Oeral Kozakkenkoor treedt vrijdagavond op in de Agathakerk in Lisse. Op het programma staan liturgi sche en folkloristische gezan gen uit het oude Rusland. Aan het concert wordt verder meegewerkt door Theo de Waal op panfluit en Johan Paap op de accordeon. Het optreden aan de Heereweg begint om kwart over acht. Kaarten kosten in de voor verkoop bij de VW in Lisse vijftien gulden en aan de kerkf 17,50. Klaverjassen Wie van klaverjassen houdt kan vrijdagnacht terecht in DSe Dolfijn in Noordwijk. In de kantine van het Bollen- bad vindt dan de Nacht van Noordwijk plaats. Deelname aan de Klaverjasmarathon kost 30.-. Er wordt begon nen om acht uur. Jeugdmusical De Jeugdkomedie Amster dam zal vrijdagavond de jeugdmusical 'Hoe verzin je het' opvoeren in Cultureel Centrum De Rank, Golfbaan 99 in Noordwijk. De musical van Hetty Heytingh en Joop Stokkermans wordt gepre senteerd door K O Noord wijk. De voorstelling begint om kwart over zeven en is ge schikt voor kinderen vanaf 7 jaar. De toegangsprijs is 7,50. Eenakter De Lissese toneelvereniging Maskerade staat zaterdag op de planken in het gebouw van de Kleine Engel achter de kerk bij de Beekbrug in Lisse. Opgevoerd wordt de eenakterBertusDe toneela- pond begint om acht uur. De toegang is gratis. Gaapstokken Carnavalsvereniging De Gaapstokken en de plaatse lijke horeca organiseren op zaterdag in de Hobaho-hal- len het 'Avondje uit in Lisse'. Tijdens dit jaarlijkse gebeu ren zijn optredens te ver wachten van René Froger, Albert West en Corrie Ko- nings. Kaanen zijn vanaf nu voor 22,50 per stuk ver krijgbaar bij het WV in Lisse en verschillende Lissesse ho- recaondernemingen. Spaans in de Noordwijkse Rank aan de golfbaan 99 de uit An- dalusie afkomstige flamen- cogroep Candela optreedt. Het beloofd een uitbundig en in prachtige kleding gesto ken programma te worden, waarin het Spaanse volksle ven tot uitdrukkingbelooft K O Noordwijk. De voor stelling begint om kwart over acht. Een kaartje kost 25,-, CJP/65 +/K O-pashouders betalen 22,50, jongeren tot en met 15 jaar f 12,50. Postzegels De Postzegelvereniging Sas senheim houdt zaterdag een ruilbeurs voor postzegels en munten. De beurs vindt plaats in de kantine van sporhal Wasbeek aan de Al- kemadelaan 12 in Sassen heim. Belangstellenden kun nen van tien tot vijf uur gra tis terecht. Concert De Engelse formatie The Doctors treed zaterdag op in jongerencentrum Join in Noordivijk. De band brengt eerlijke rock-and-roll en be-, hoort in Engeland tot de top. Het optreden in Join aan de Weteringkade 2 begint om negen uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50. Idoor JOOP PEETERS VOORSCHOTEN - Bij internationale zaken heeft de gemeente alleen een ondersteunende of een stimulerende taak. Het uitstippelen van mondiaal beleid is geen taak van de gemeente. Wanneer parti culieren iets ondernemen op het gebied van hulp aan Oost-Europa of de derde wereld mag de ge meente Voorschoten wel een handje toesteken of een zetje geven. Dat stelden zowel CDA als WD tijdens een vergadering van de commissie algemene zaken over de buitenlandse contacten. Vólgens de PvdA daarentegen is er een wereld van gemeenten. Gemeenten moeten elkaar zoveel mogelijk helpen en zo kan een gemeen te in Nederland best een ge meente of gemeenschap elders in de wereld steunen. D66 vindt dat de waag om hulp wel moet komen vanuit de derde wereld en dan dient er geluis terd te worden en nooit iets op gelegd. Voor Groen Links mag er een gemeentelijke commis sie komen, die alle activiteiten op het gebied van jumelage en ontwikkelingshulp coördi neert. Voorschoten is 25 jaar geleden een officiële jumelage aange gaan met het Belgische Scho ten. Die blijkt in de praktijk nauwelijks meer iets voor te stellen. De PvdA vindt dat de gemeente moet proberen op een nette wijze van die jumela ge af te komen. Het vrijkomen de geld kan dan worden be steed aan de jumelage met Kita in Mali. Ook D66 is voor afbouwen van die jumelage. CDA en WD willen eerst een gesprek met de gemeenteraad van Schoten. Groen Links ziet nog wel iets in een jumelage met Schoten omdat er nog steeds uitwisselingen zijn tus sen scholen. Burgemeester P. Cannegieter deed de suffestie om alle pro- jekten ook nog te bekijken op het financiële vlak. Dat ging W. Valkenburg (CDA) te ver. P. Verschoor (WD) meende dat als Voorschoten bereid is te helpen in met name de derde wereld er best geld beschik baar gesteld mag worden. De andere fracties waren het daar mee eens. li NOORDWIJK - De fractie voorzitters van de diverse poli tieke partijen in Noordwijk hebben een brief gekregen waarin het college van B en W. wijst op het belang van ge heimhouding. Daarbij gaat het om onderwerpen die bespro ken worden in besloten com missies en die nog niet in de openbaarheid mogen komen. Aanleiding voor het schrijven van de brief was volgens wet houder V. Salman (CDA) het gedrag van de fractievoorzitter van de WD, J. Smit, tijdens een openbare bijeenkomst vo rig jaar oktober van de com missie ruimtelijke ordening. In die vergadering wist de wet houder Smit nog net te verhin deren mededelingen te doen over dingen die besproken wa ren in een besloten zitting. Salman meldde gisteren dat na een gesprek dat het college met Smit heeft gevoerd ervan wordt uitgegaan dat de WD- voorman zich voortaan aan de geheimhouding zal houden. R. Dessing (CDA) bracht Smit ten overvloede onder ogen dat hij door zijn gedrag het goed func tioneren van zijn collega raadsleden belemmert. Des sing vond het betreurenswaar dig dat er zelfs brieven voor nodig waren om de vertrouwe lijkheid van besloten vergade ringen te waarborgen. Valkenburg kampt met gebrek aan bouwgrond VALKENBURG - Valken- burg kamp met een gebrek aan bouwgrond. Er moet daarom een lange termijn visie komen op mogelijke bouwlocaties in de gemeente Valkenburg. Dat vindt het CDA-raadslid H.Dijkhuizen. Hij vroeg het Valkenburgse college om zo'n plan, omdat de gemeente na het volbouwen van 't Weitje geen ruimte meer heeft ^oor nieuwbouw, terwijl er een bouwachterstand is die ge raamd wordt op 167 woningen. Valkenburgs ruimteprobleem wordt ondermeer veroorzaakt door het feit het Rijndorp ligt ingeklemd tussen het Vlieg kamp en de Rijn. Wethuder H.van der Nagel bestreed niets dat Valkenburg behoefte heeft aan nieuwe bouwgrond. Hij weigerde echter nu al aan te wijzen waar de gemeente in de toekomst zou willen bouwen. Zo'n visie is voorbarig en zou het aankopén van grond door de gemeente alleen maar be moeilijken. LISSE Cafetaria De Lam pion in Lisse gaat dinsdag 11 februari weer open. Eerder is de horecaonderneming geslo ten, omdat de vorige huurder van het pand verschillende ke ren de gemeentelijke regels overtrad. Eigenaar Tan heeft nu besloten zelf weer in De Lampion te gaan staan. De Lampion kwam in een kwaad daglicht te staan, nadat Tan zijn zaak ging verhuren. De politie werd een trouwe be zoeker van De Lampion, aan gezien de huurder regelmatig sterke drank verkocht, zich niet aan de sluitingstijden hield en een tijd lang zonder vergunning draaide. Na een geval van mishandeling werd De Lampion een halfjaar gele den dichtgetimmerd. Later ging De Lampion wel weer open, maar het publiek liet de zaak vanwege de slechte naam links liggen. De huurder zegde daarom een maand geleden het huurcontract op. Eigenaar Tan besloot het pand flink te verbouwen. De cafetaria krijgt ook een nieuwe naam: 'De Ster'. NIEUWKOOP - In Nieuwkoop worden te wen nig woningen gebouwd om aan de vraag te kun nen voldoen. Voor de 268 woningzoekenden zijn maar 46 woningen be schikbaar. Dat is een van de resultaten uit een woonwensen-enquête die de gemeente Nieuwkoop- vorig jaar juni en juli heêft gehouden. Alle hoofdbewoners, die een gemeentelijke huurwoning be wonen, alle woningzoekenden en alle inwoners van 55 jaar en ouder hebben een vragenlijst toegezonden gekregen. Van de in totaal 2241 verstuurde for mulieren zijn er ruim 700 naar de gemeente teruggekomen. Gezien de beperkte bouwmo gelijkheden die de gemeente Nieuwkoop heeft, is het be langrijk dat de jaarlijkse con tingenten optimaal worden in gezet. Doel van de enquête was dan ook het verkrijgen van in zicht in de woonwensen van de Nieuwkoopse bevolking. De enquête is gekoppeld aan de lijst van woningzoekenden, waardoor de resultaten jaar lijks kunnen worden geactua liseerd. De gemeente Nieuwkoop wil in haar bouwprogramma in de huursfeer aandacht schenken aan de drie-, vier- en vijfka merwoningen. Uit de enquête bleek dat er vraag is naar wo ningen met een huur beneden de 600 gulden. Om aan die vraag tegemoet te komen, wordt gedacht aan gestapelde woningen. Ook wil de gemeen te doorstroming bevorderen door in te spelen op de vraag van de groep oudere woning zoekenden naar kleinere wo ningen. Voor de 34.7 procent van de woningzoekenden, die op zoek zijn naar een rijtjes huis, komen daardoor een aan tal woningen beschikbaar De woonwensen-enquête komt vanavond ter sprake in de ver gadering van de commissie* welzijn. Music All In mag uitbreiden NOORDWIJK - De Noordwijkse muziekhan del Music All In aan de van Limburg Stirum- straat mag haar show room-oppervlakte met 320 vierkante meter uitbrei den. Hoewel vergroting van winkel panden die niet in de winkel kern de Kerkstraat zijn geves tigd in principe niet is toege staan, vonden de commissiele den ruimtelijke ordening gis teren voldoende redenen aah- wezig om het bouwplan goed te keuren. Zo gaat het volgens wethouder V. Salman (CDA) om een be drijf dat eigenlijk te groot is om over te hevelen naar de Kerkstraat. Bovendien is de straat voor autoverkeer afge sloten. De muziekwinkel moet voor auto's echter goed bereik baar zijn om grote instrumen ten in- en uit te kunnen laden. Punt van overweging was ook het feit dat drie naastgelegen woningen bij het uitbreidings plan worden betrokken. „Dat betekent dat we ter compensa tie het nieuwbouwplan Vinke- veld met drie woningen kun nen uitbreiden", zo hield Sal man de commissie voor. Als probleem werd gesignaleerd hoe zou kunnen worden voor komen dat er een ongewenste onderneming haar intrek neemt in het pand als Music All In ooit verhuist. De wethouder zag de oplossing in het sluiten van een garantie overeenkomst met de eigenaar van de muziekzaak die derge lijke ontwikkelingen uitsluit.' „We moeten zeker niet het risi co lopen dat er over vijf of zes jaar plotsklaps een kolossale supermarkt ontstaat op een plek waar je zoiets juist niet wilt hebben". SASSENHEIM Een handge meen tussen een 24-jarige man uit Noordwijkerhout en een- man uit Stolwijk vond gister- ochtend zo rond kwart voor tien plaats ter hoogte van de oprit Sassenheim Noord. De Stolwijker ergerde zich aan het weggedrag van de andere automobilist en liet hem stop pen. Hij stapte uit en probeer de de Noordwijkerhouter te slaan. Toen dit niet lukte, richtte hij diverse vernielin gen bij aan, aan de auto van de Noordwijkerhouter en ging er vervolgens vandoor.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11