SPORT Steun is tevergeefs van 'schaatsgek voetbalvolk' PSV verspeelt weer een puntje Dick Advocaat niet naar FC Den Haag Kansen De Kok afgenomen Sterke start Straathof Richard Krajieek vermant zich Schaatsster Meijer overtuigt bij test Stamsnijder vindt parkoers WK gevaarlijk CsidAeSouAtMit ZATERDAG 1 FEBRUARI 1992 17 KERKRADE - PSV heeft de competitie wat leuker ge maakt door weer eens een puntje te verspelen. Zonder Romario, die door een spier blessure ontbrak, bleef het te gen Roda JC 0-0. Van goed voetbal was in Kerkrade geen moment sprake. Aanvanke lijk zag het er naar uit dat he lemaal niet zou worden ge voetbald. Scheidsrechter We- gereef besloot om acht uur de aftrap een half uur uit te stel len. Van de middenstip kon hij weliswaar beide doelen zien, het publiek daarachter zou het schouwspel groten deels zijn ontgaan. Wonder baarlijk genoeg was de mist dertig minuten later enigszins opgetrokken. De omstandig heden bleven de negentig mi nuten redelijk. Een matig draaiend PSV leek goedkoop aan de openingstreffer te ko men. In de 67ste minuut maakte Huiberts nogal onge lukkig hands bij een onge vaarlijke situatie. Scheids rechter Wegereef dacht se rieus aan een strafschop, maar grensrechter Klootwijk constateerde dat de overtre ding net buiten het zestien metergebied was gemaakt. Uit de vrije trap van Vanen burg kopte Popescu sterk in, maar Bolesta redde knap. Roda JC - PSV 0-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers" 7.000. Roda JC: Bolesta. Senden, Verha gen, Hanssen en Luypers; Broeders, Boerebach en Van de Luer; Hofman, Arnold en I-Iuiberts PSV; De Ron; Gerets, Van Tiggelen, Popescu en Heintze; Vanenburg, Linskens, Koeman en Kalusha; El- Ic-rman en Kieft (82. Hoekstra). DEN HAAG - FC Den Haag valt af als mogelijke werkgever van Dick Advocaat in het komend seizoen. De assistent-coach van het Nederlands elftal besloot gistreren niet verder met de eredivisieclub te onder handelen over een eventuele aanstelling als hoofdtrai ner. Advocaat kreeg geen garanties op het gebied van sponsoring als FC Dgn Haag aan het einde van dit sei zoen naar de eerste divisie zou degraderen. Sponsor ARC draait in dat geval de geldkraan dicht. „De club kon geen garanties geven over mogelijke investerin gen bij degradatie", aldus Advocaat. De Hagenaar heeft nog geen beslissing genomen of hij na de eind ronde van het Europees kampioenschap de positie van Rinus Michels bij Oranje overneemt. „Daar Iaat ik me dinsdag pas over uit", aldus Advocaat. Decheiver niet tegen FC Den Haag WAALWIJK - Harry Decheiver van RKC is gisteren in Tilburg ge opereerd aan de rechterknie. De spits, tweede op de topscorerslijst van de eredivisie met achttien doelpunten, liep tijdens de trai ning op donderdag een meniscus blessure op. Hij ontbreekt daardoor morgen in het duel met FC Den Haag. De cheiver is zeker drie weken uitge schakeld. Op 4 februari mist hij het duel van het Olympisch Elftal, waarvoor hij geselecteerd was door bondscoach Nol de Ruiter, te gen RKC. PARIJS - De kansen van Irene de Kok zich alsnog te plaat sen voor de Olympische Spelen van Barcelona, zijn fors af genomen. De judoka uit Tilburg verloor in de eerste ronde van de open Franse titelstrijd in Parijs op ippon van de Franse kampioene Laurence Sionneau. Voor De Kok was het toernooi in de Franse hoofdstad één van de twee (Mün- chen) extra kansen om de concurrentiestrijd met Marion van Dorssen in haar voordeel te beslissen. De tweevoudig wereldkampioene kreeg na haar nederlaag geen herkan sing, omdat Sionneau weliswaar na beslissing van de scheidsrechter van Horton (GBr) won. maar vervolgens op dezelfde wijze verloor van Moreno uit Cuba. De beste pres tatie was van Angelique Seriese, die na zeges doordrong tot de halve finales. De Koks rivale Van Dorssen versloeg in de eerste ronde Regina Schuttenhehn uit Duitsland, maar ver loor daarna op houdgreep van Patrici a Landreau. Omdat de Franeaise bleef winnen, mocht Van Dorssen naar de her kansingen, waarin ze van de Belgische Werbrouck verloor. Wim van Heumen FOTO:ANP Wim van Heumen (63) overleden DEN BOSCH Op 63-jarige leeftijd is in de nacht van don derdag op gisteren Wim van Heumen overleden. Van Heu men leidde in de periode 1975- 1986 het nationale mannen hoc keyteam naar diverse triomfen. Hij was erelid van de Koninklij ke Nederlandse Hockey Bond. De voormalige docent aan de Academie voor Lichamelijke Oefening in Tilburg werkte voor zijn loopbaan bij de bond als trainer bij de hockeyclubs 's Hertogenbosch, MOP (Boxtel) en Kampong (Utrecht). Met de mannen van Kampong verover de hij in 1974 de nationale titel. Duitsland zijn ziek van tennis BONN Waag het niet 't hard op te zeggen tegen Steffi Graf, Boris Becker en Michael Stich, maar hun Duitse landgenoten hebben genoeg van het vele tennis op de televisie en in de 'dagbladen. Volgens een opinie peiling van het Wickert Insti tuut vindt 69 procent van de r Duitsers dat er sprake is van een overmaat aan tennis in de media. In het land waar Graf, Becker en Stich worden be schouwd als nationale helden vond minder dan een derde van de ondervraagden dat het ten- nis-aanbod op tv en in de kran ten „precies goed" was. Rood kost Bosman drie wedstrijden BERN De strafcommissie van de Europese voetbalunie UEFA heeft Johnny Bosman voor zijn rode kaart in de wed strijd Anderlecht-Rode Ster Belgrado voor drie Europese bekerwedstrijden geschorst. Rode-Steraanvoerder Ilja Naj- doski kreeg een schorsing van vijf wedstrijden opgelegd. Idoor KEES VAN KESTEREN LEIDEN Jeroen Straathof uit Zoeterwoude heeft op de eerste dag van het WK-schaat- sen voor junioren in Warschau een zeer goede indruk achter gelaten. Straathof bezet na de eerste dag de tweede plaats in het algemeen klassement ach ter de Japanner Noake Hiroyu- ky. Vooral op de 3000 meter impo neerde de sportman van het jaar van Zoeterwoude op de openluchtbaan in de Poolsq hoofdstad. Zijn tijd van 4.21.37 leverde hem zijn eerste gouden medaille op tijdens een groot kampioenschap. Op de tweede afstand op de openingsdag van het WK voor junioren, de 500 meter, realiseerde het schaat stalent uit Zoeterwoude een tijd van 40.14 en dat leverde hem een achtste plek op. Straa thof toonde zich na afloop zeer tevreden over zijn prestaties. „Vooral op de 3000 meter liep het allemaal voorspoedig. Ik was vertrokken op een schema Van 4.18 maar gezien de harde Wind bleek dat niet haalbaar. Maar ik had snel het goede rit me te pakken zodat ik toch de snelste tijd kon realiseren". De 500 meter verliep voor Straa thof redelijk. „Ik had een goede Start maar in de laatste bocht bleek ik toch nog wat tekort te komen", aldus Straathof. Vandaag wordt in Warschau de 1500 meter verreden. Straathof; „Normaal is dat mijn sterkste afstand en ik heb het voordeel dat Hiroyuku in het eerste paar start zodat ik me op zijn tijd kan richten. Ik ben na mijn [oede start in ieder geval enorm gemotiveerd om in dit tampioenschap zo hoog moge- ijk te eindigen. De aanwezig- leid van vier supporters uit loeterwoude - waaronder mijn loeder - vormt voor mij in ie der geval een enorme stimu lans". BETAALD VOETBAL DEN HAAG Ondanks de steun van 'schaatsgek voetbalvolk' op de tribu nes van het Haagse Hout- rust is de Nederlandse Da- vis Cupploeg er niet in ge slaagd Zwitserland op de eerste dag in ernstige pro blemen te brengen. Richard Krajieek (midden achter) kijkt toe temidden van Stanley Franker (op de voorgrond), begeleider Karei Muijs, Paul Haarhuis en Mark Koevermans (rechts vooraan)Schuin voor Krajieek zit fysiothe rapeut Niek Fleury en verder Frans Otten (met oranje pet). FOTO: MILAN KONVALINKA EERSTE DIVISIE Vanavond Go Ahead Eagles-RBC, Eindhoven- NEC, TOP-Wageningen, Helmond Sport-BW Den Bosch, Veendam-AZ, Heerenveen-Haarlem, Heracles-FC Zwolle, NAC-VCV Zeeland, Telstar-Em- men Excelsior-Cambuur SPORT OP TV De Helveten, zelf helemaal niet gewend aan folkloristisch feest gedruis rond een arena, lieten zich het hoofd gisteren niet gek maken en leiden nu met een comfortabele 2-0. Nederland moet thans de resterende drie partijen winnen om zich alsnog voor de derde ronde te plaatsen. Bijkans onmogelijk. Op een forse steenworp afstand van het even respectabele als aftandse Mets-complex, waar vroeger voor doorgaans lege tri bunes Davis Cupwedstrijden werden gehouden, zorgde Oranje-minnend Nederland gisteren voor een voor vader landse begrippen ongeëve naard sfeertje. Het vermocht Jan Siem.erink en Paul Haar huis wel te inspireren, maar niet tot beslissende daden te stimuleren. Rijnsburger Sie- merink, die zijn debuut maakte in het enkelspel, sprak na af loop van zijn partij tegen Mare Rosset (7-6, 6-2, 7-6) van een 'heerlijke ambiance' en een 'prachtige entourage', maar het hielp hem niet over zijn plan kenkoorts heen. Hoe dapper hij ook na afloop van zijn in feite kansloze nederlaag tegen het opslagkanon uit de Alpen ver klaarde dat hij niet onder druk had gespeeld en al na een paar eerste slagenwisselingen over de zenuwen heen was. Zijn da den op de baan, omzoomd door een kleine drieduizend meren deels kleurrijk uitgedoste en luidruchtige fans, duidden op het tegendeel. Pas donderdag, zo gaf Sieme- rink toe. had hij definitief het groene licht gekregen om te spelen. „Ik had de dagen daar voor last van m'n pols gehad. Ontstoken pezen. Echt pijn deed het niet meer. Maar ik wil de zekerheid over de aard van de kwaal. Mij werd verteld dat het geen kwaad kon. Ik moet wel na deze Davis Cup een tijd je rust nemen". Geen moment Rust op de baan kreeg Sieme- rink geen moment van Mare Rosset, een lange Franstalige Zwitser. Die zijn reputatie van service-geweldenaar alle ëer DEN HAAG Richard Krajieek moet zich vrijdag bij de Davis- cup-ontmoeting met Zwitserland hebben zitten verbijten. Voor het eigen publiek had de Hagenaar graag zelf op het supreme court van Houtrust Sport gestaan, maar zijn schouderblessure maakte serveren en dus tennissen onmogelijk. Al te diep wenste Krajieek in de catamcomben niet op zijn gevoe lens in te gaan. Hij vermande zich, hield zich flink, maar de 0-2 achterstand was ook bij hem hard aangekomen. Tijdens de partij en van Siemerink en Haarhuis schaarde Krajieek zich bij de reser ves Mark Koevermans en Jacco Eltingh die achter coach Stanley Franker in de ereloges hadden plaats genomen. „Het is altijd leuk om naar tennis te kijken", zei Krajieek, maar de verloren partijen temperden de vreugde. „Paul heeft een hele goede wedstrijd ge speeld. Ja, met Jan ging het wat minder, maar hij heeft ten minste goed gevochten", was de noodgedwongen als toeschouwer funge rende neo-topper positief. Carnavaleske toestanden op de tribunes in Houtrust. „Dit is de geboorte van de Davis Cup in Neder land", aldus coach Franker. FOTO; MILAN KONVALINKA aandeed. De Helveet knalde zijn spelhervattingen zo hard in het vak bij de Rijnsburger, dat die er bijna tureluurs van werd. „Ik kon geen moment in mijn spel komen", verklaarde Sie merink, die desondanks in de eerste set tot de tiebreak gelijke tred kon houden. Waarna de tweede reeks simpel werd weg gegeven. „In de derde set ben ik halverwege (1-4, bijna 1-5) anders gaan spelen. De ballen gewoon in het spel houden. Hij ging bovendien wat fouten ma ken", aldus de Zuidhollander. Rosset: „Ik werd wat al te ont spannen door die grote voor sprong. Daardoor kon Jan te rugkomen". Meer dan terugkomen tot op nieuw een tiebreak zat er voor de Davis Cupdebutant niet in. Tot groot enthousiasme van de toeschouwers .(„Schitterend, die steun; had ik echt baat bij") leek de Nederlander daarin nog even kansrijk. Tot Rosset een ace op een tweede service pro duceerde, die even effectief voor de score was als schade toebracht aan het moreel van Siemerink. Die capituleerde en bezorgde daarmee de Zwitsers een belangrijke voorsprong van 1-0. Droom „Dit was waar ik van droomde", legde Siemerink later nog uit. „Des te meer jammer dat je in zo'n entourage niet de overwin ning kunt pakken". Mare Ros set was in zijn nopjes. „Ik vond het ook prachtig om voor zo veel publiek te spelen. In Zwit serland maak je dat nooit mee. Daar speel je voor hooguit vijf tig man. De druk lag toch op Jan. Twee jaar geleden bete kende hij internationaal nog niets. En dan nu de openings partij in de Davis Cup spelen, dat is niet niks. Hoe we het von den dat Krajieek afwezig was? Prachtig natuurlijk. Zijn ont breken, zo dachten we vooraf, zou onze kansen vergroten. Hij had immers erg goed gespeeld in Melbourne". Jan Siemerink gaf toe dat hij niet de beste par tij uit zijn pas korte profloop baan had gespeeld. „Ik maakte meer simpele missers dan an ders. Je speelt wel eens zulke partijen. Helaas gebeurde dat nu. Hier". Ervaren Dat gold ook voor Paul Haar huis. De meest ervaren speler van de Nederlandse ploeg maakte in zijn duel met Hlasek een uiterst solide indruk. De Brabander greep zelfs de eerste set tegen de nummer achttien van de wereld en de driedui zend toeschouwers gingen er eens goed voor zitten. Hoewel Haarhuis in het vervolg van de ontmoeting nauwelijks verslap te 'zag hij toch geen kans om voor een herhaling te zorgen van zijn triomf tegen Hlasek onlangs op Flinders Park. De import-Zwitser bleef koel en ze gevierde met 6-4,4-6, 3-6, 6-7 (2- 7). „Het was een redelijk spannen de partij", analyseerde Paul Haarhuis later koel het Spelver- loop. „Na die gewonnen eerste set dacht ik in de tweede beter te spelen dan Hlasek, maar ik kon een paar breekpunten niet benutten. In de derde set vielen een paar netballen in zijn voor deel uit. Dit was overigens een heel andere partij dan die in Australië. Deze baan was veel meer in zijn voordeel dan het tapijt waarop we in Melbourne speelden". Geboorte Coach Stanley Franker was be droefd over het resultaat van de eerste dag. „Maar de sfeer was fantastisch. In feite betekende deze dag de geboorte van de Davis Cup in Nederland. Zoals dat publiek ons heeft gesteund, geweldig. De toeschouwers en spelers hebben vandaag lief en leed gedeeld. Siemerink en Haarhuis hebben erg hard ge werkt voor een goed resultaat. Het waren in elk geval partijen, die allebei op een hoog niveau lagen". DAVOS - Acht dagen voor aanvang van de Olympische Winterspelen zijn de Nederlandse start plaatsen voor de sprintafs tanden bij de vrouwen de finitief verdeeld. Herma Meijer won tijdens het trainingskamp in Davos een test over 500 meter in 40,75. Daarmee voldeed de Drentse aan de NOC-eis (41,2). In een herkansingsrace haalde ook Sandra Voetelink die limiet: 41,00. Meijer was in Albertville al zeker van een optreden op de 1000 pieter, Voetelink op de 1000 en 1500 meter. De beste tijd van de mannen was van Ge rard van Velde in 37,55. Collega Arie Loef kwam niet in actie. Van de zes Nederlandse rijd sters die gisteren op de sprint startten, bereikte slechts de helft de eindstreep. Christine Aaftink kwam in de tweede bui tenbaan in de sneeuw terecht. Voetelink (opening 10,94) en Carla Zijlstra stapten in de eer ste bocht op een markerings blokje en belandden tegen de baanbeveiliging. „Er zat veel sneeuw in mijn oor", meldde Aaftink na de val. De tweede poging van Voetelink beteken de een privétopper. Aaftink zag af van een herkansing. De winnende tijd van Meijer was 0,23 seconde boven haar drie jaar oude record. Destijds ging de bloemenverkoopster nog als allrounder door het le ven. Nadat de 22-jarige Assense aan het einde van het vorig sei zoen uit de kernploeg werd ge zet, kwam zij terug als sprint ster. Van Velde, die opende in een matige 10,27, miste de tegen stand van Loef. De Brabander is bang dat een felle start hem de Spelen kan kosten. Bonds coach Wopke de Vegt denkt de Eindhovenaar volgende week in Albertville nog aan een test te onderwerpen. Afgezien van de geïmproviseerde wedstrijd in Collalbo, waarbij hij met een schaats in het onderbeen sneed, heeft de vorige week door Van Velde onttroonde na tionale kampioen sinds 12 janu ari geen start meer gemaakt. Loef noch De Vegt vindt dat echter een bezwaar. Loef: „De snelheid is er. Technisch zijn er geen problemen. Als ik te snel voluit wil, kan er te veel' kapot gaan". Van Velde werd gevolgd door Falko Zandstra, die met 30,06 zeven-honderdste verwij derd bleef van zijn beste tijd. Rintje Ritsma - die op de sprint het snelst opende (10,17) en fi nishte in 38,22 - reed even latei- een kilometer in 1.15,85 (hand- LEEDS Hennie Stamsnijder en een aantal andere bondscoa- ches bij het WK veldrijden van morgen in Leeds vinden de af daling van het parcours te ge vaarlijk. „Iedereen viel op dat punt. Dat leverde veel blessu res op. Met een eenvoudige wij ziging zou het probleem verhol pen zijn", aldus de voormalige wereldkampioen uit Neder land. De Franse ploegleider Lucien Bailly diende namens zijn col lega's een protest in nadat twee van zijn rijders gewond waren geraakt. David Pagnier, 's lands kampioen bij de amateurs, be zeerde tijdens de training zijn rechterhand bij een val op de gladde afdaling. Beroeps Chris- tophe Lavainne raakte gebles seerd aan de dij toen hij op de zelfde plaats en in dichte mist botste met de afzetting langs het parcours. Hij kon blijven trainen, maar van Pagnier is deelneming aan de wedstrijd twijfelachtig. Nederland 3, 14.45 uur: Studio Sport met WK veldrijden in Leeds, 22.15 uur: Studio Sport. RTL 4, 14.00 uur: Match Extra, tennis rechtstreeks verslag Davis Cup Neder land-Zwitserland in Den Haag. BRT 1,22.30 uur: Sport. BRT 2, 14.55 uur: Sport extra met WK veldrijden in Leeds BBC 1,13.15 uur: Grandstand. Duitsland 111.50 uur: Sport extra met WK skiën en afdaling voor vrouwen in Grindelwald, 18.07 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.20 uur: Das aktuelle Sportstudio Duitsland 3, 15.00 uur: Sport, 19.35 uur: Sport im Westen. RTL02.30 uur: Tennis. Superchannel, 14.00 uur: Sport, 16.00 uur: World sport special, 23.00 uur: Hang loose Sportnet, 07.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2,12.00 uur: Voetbal plus. Nederland 3, 14.00 uur: Studio Sport met NK schaatsen op natuurijs en Wk veldrijden in Leeds, 18.35 uur: Studio Sport. RTL 4, 13.00 uur: Match Extra, tennis Davis Cup, 17.00 uur: Match, 17.15 uur: Het Olympisch journaal, 20.00 uur: Match: Voetbal, 00.20 uur: Match Extra, tennis samenvatting Davis Cup. BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag, 19.45 uur: Sportweekend. BRT 2,14.55 uur: Sport Extra met wiel rennen WK veldrijden in Leeds. BBC 100.05 uur: Snooker. BBC 2,13.30 uur: Cricket, tweede test wedstrijd Nieuw-Zeeland-Engeland, 15.30 uur: Snooker, Benson and Hed ges Masters vanuit Wembley, 18.00 uur: Rugby special, 19.00 uur: Ski sun- Duitsland 1,18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2,15.30 uur: Sport extra met onder meer skiën en atletiek. RTL .02.30 uur: Tennis. Superchannel, 16.00 uur: World sport special. Sportnet, 07.30 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. MAANDAG BBC 1,15.15 uur: Snooker RTL+, 08.35 uur: Tennis. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. KOERSEN HILVERSUM - Onze tips voor de koersen in Hilversum morgen aanvang 13.30 uur, zijn le koers; 1. Go For Boko. 2. Bod Per spective, 3. Fie Buitenzorg. 17,8). 2e koers; 1 Foreign Rider, 2. Gisala C., 3 Fancy Impulse. (5,7.1). 3e koers: 1. Grisbi Vitesse. 2. Speed ster Coaltown. 3. Fannv fan Sondel. (6. 3.2). 4e koers; 1. Dream's Crown. 2. Earlde- vil Belwin. 3. Speedy Lover. 13,4.9). 5e koers; 1. Fiasco B.. 2. Eros fan Son del. 3. Eline Buitenzorg. (2,7.1 6e koers, 1. Tail end Charlie, 2. Exotic Kryss, 3. Famous Dakota. (1.3.8). 7e koers; 1. Famico Westlartd, 2. Sweetlife Hanover. 3. Estrella Star. (6. 5.10). 8e koers: 1. Bennie Confianza, 2. Elien Uithuizen. 3. Duke ofWinsser. (6.4.7). 9e koers; 1. Cassanova Boy. 2. Take Control, 3. Bo van de Lente, (2.6.1 tijd). Volgens bondscoach Ab Krook weerspiegelt dat per soonlijk record nog lang niet de mogelijkheden waarover de verrassende nummer drie van het EK beschikt. Leo Visser testte met goed gevolg zijn snelheid. Na 38,69 in de eerste sessie, finishte de kernploegse nior de tweede race (solo) in 38,65. Daarmee verdween een vier jaar oude persoonlijke top per met exact 0,01 verschil uit de boeken. „Dit was een her kansing waard", sprak de pi loot-schaatser voldaan. Bart Veldkamp besloot de test met een vijf kilometer in 6.58,13. Zandstra bleef minder dan een seconde (6.59,04) bij de Hagenaar achter. Stadgenoot Thomas Bos (7.05,63) aanzien lijk meer. SPORTUITSLAGEN GOLF Bangkok. Internationaal toernooi, 800000 gulden.Stand na de tweede ronde 1 Ri chardson (Eng) 133 (63-70), Langer (Dui) 133 (67-66) en Palmer (ZAf) 133 (66-67), 4. O'Mal- ley (Aus) 134 (71-63) en Ogle (Au?) 134 (68- 1. Singh (Fij) 135 (68-67), Spence (Eng) HOCKEY Terassa. Vrouwen, vrienschappelijk: Nederland-Zuid-Korea 2-0 (1-0) 34 Wouters 1-0, 38. Lejeune 2-0 (se). Bijzonderheid: Le- leune mist kort voor tijd een strafbal. Uitslag Opstelling Nederland: Toxopeus; Lejeune- Van der Ben (47 Koenen), Fokke, Lejeune en Van Nieuwenhuyze-Leenders; Steenberghe (65. Lewin), Benmnga en Holsboer; Wouters, Wolff en Thate (45. Vinke) PAARDESPORT Eerste koers, 2000 nr 1 Greta Ossewaard (Dooper) 2.43,5-1.21,8, 2. Faradiba Hanover, 3. Flying Princess. Toto: winnend 3,70 plaats 2,40 4,40 1.90 koppel 26,80 trio 205,40 Tweede koers, 2440 m: 1Crislo Robel (Van Leeuwen) 3.19,4-1.21,7, 2 Freon, 3. Ferry's Maid. Niet gestart: Floryn Dakota. Tolo: win nend 2,70 plaats 2,30 3,00 koppel 14,90 trio Derde koers, 1609 m: 1 Flying Marco (Dek ker) 2.08,5-1.19,9, 2. Flushingmeadow, 3. Everyway S. Niel gestart: Early Buitenzorg. Toto: winnend 6,50 plaats 1,40 1,70 3,10 kop pel 8,20 trio 395,80 Vierde koers, 2000 m: 1. Flamoush Flash (Dooper) 2.38,8-1.19,4, 2. Colaf Pride. 3. Fire Avon. Niel gestart. Cindy Gerron. Toto. win nend 4,60 plaats 1,90 4,30 1,20 koppel 86,00 trio 951,80 Vijfde koers, 1609 m. 1. Capital Pride (Van Koolwijk) 2.06,1-1.18,4, 2. Calexi N, 3. Derby Westland. Toto. winnend 13,50 plaats 6,40 3,50 koppel 19,60 trio 707,40 Zesde koers, 2000 m: 1Faraway (De Leeuw) 2.40,0-1.20,0. 2 Floris S, 3. Firstborn Axkit. Toto winnend 1,40 plaats 1,40 3,10 2,10 kop pel 40,90 trio 148,70 Zevende koers, 2900 m. 1Den du Bois (Van Koolwijk) 3.53,9-1.20,7, 2. Celine Princess, 3. Donna Berkum. Niet gestart: Anne V Toto: winnend 4,10 plaats 3,30 koppel 18,90 trio 206,90. Achtste koers, 2000 m 1 Anne Shoeing (Schalkers) 2 38,5-1.19,3, 2. Woensdag, 3. Brigitte G Niet gestart: Champion's. Toto: winnend 6,60 plaats 8,00 1,90 koppel 8.90 trio Totalisator-omzet 132.999,00. SCHAATSEN Warschau (Pol). WK junioren Mannen. 500 m: 1 Kim (ZKo) 38,99, 2. Chang (NKo) 39,19, 3 Hiroyuki (Jap) 39,55, 4 Bou chard (Can) 39,57, 5. Leeuwangh (Ned) 39,65, 6 Balevitch (Can) 39,33, 7. Pak (NKo) 40,12, 8 Straathof (Ned) 40.14, 9. Makoto (Jap) 40,19,10. VanderVhes (Ned) 40,23. 3.000 m: 1 Straathol 4.21,37, 2. Tamburnno' (VSt) 4.22,52, 3. Oevarpv (GOS) 4.23,62, 4. Hiroyuki (Jap) 4.24,02, |5. Baumgartel (Dui) 4.24,06, 6. Zygmunl (POI) 4.24,46, 7. Leeu wangh 4.24,95, 8 Stillerüd (Noo) 4.25,16, 9. 126,21, 10. Goebko (GOS) Hiroyuki 83.553, 2. Straathof 83.701, 3. Leeuwangh $3.808, 4. Oevarov 84 186, 5 Van der'Vlies ^4.598, 6. Zygmunt 84.636, 7. Tamburrino 84.693, 8. Baumgartel vic-Fromberg 6-7 (6-8), teruggetrokken, Mus- katirovic-Masur 4-6 1 -6 2-6. Den Haag Nederland-Zwitserland 0-2, Sie- mennk-Rossel 6-7 (2-7), 2-6, 6-7 (4-7), Haar- huis-Hlasek 6-4 4-6 3-6 6-7 (2-7). Bolzano: Italiè-Spanje 1-1, Camporese-Bru- guera 6-4 6-1 4-6 6-1Caratti-Emilio Sanchez 6-7(3-7) 6-4 6-3 5-7 5-7. Bayonne: Frankrijk-Groot-Brittanniê 2-0, Le- conte (Fra)-Bates (GBr) 4-6 6-4 6-2 6-4, For- gel-Petchey 4-6 6-3 6-3 6-3. Rio de Janeiro: Braziliè-Duitsland 0-1Mattar- Becker 4-6 7-5 6-1 6-7(2-7) 0-6, Oncins-Sleeb 6-3 4-6 6-2 afgebroken. Praag: Tsjechoslowakije-Belgiè 2-0, Nova- cek-Wuyts 6-7 (7-9) 6-7 (5-7) 6- 3 6-4 6-4. Korda-Masso 6-1 7-6(7-0) 6-3. VOETBAL Eredivisie Roda JC-PSV 0-0 Stand: PSV 23 15 7 1 37 50-21 Feyenoord 23 14 7 2 35 37-14 A|ax 22 14 4 4 32 50-17 Vitesse 22 12 6 4 30 38-17 FCTwenle 23 10 6 7 26 41-31 RodaJC 23 9 7 7 25 30-28 Groningen 20 9 6 5 24 30-22 FC Utrecht 23 6 12 5 24 23-22 RKC 22 7 9 6 23 43-37 Sparta 21 7 7 7 21 33-38 Willem II 22 7 5 10 19 27-30 Volendam 22 7 5 10 19 22-31 MW22 6 7 9 19 21-32 SWDordr .20 7 3 10 17 28-42 FortunaS21 2 9 10 13 21-33 Den Haag23 3 7 13 13 20-46 Graafschap 23 3 6 14 12 19-40 VW 21 1 5 15 7 19-51 ZEILEN Miami. Olympische Regatta, Finn-klasse: Eerste wedstri|d: 1. Lammens (Can), 2. Wes- tergaard (Den), 3 Van der Ploeg (Spa), 47. Bergsma (Ned) Tweede wedstnjd; 1Ledbet- ter (VSt), 2. Villalonga (Spa), 3. Childerly (Eng), 12 Bergsma.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17