ichard Krajicek wil ginder in dubbelspel Karei Muijs, stille kracht achter de tennissuccessen d SPORT Wegwerkers Albertville willen meer geld zien Wtwereld Argentinië speelt toch Clerc al zeker van start WK uil 19! idó&Qowimxt werkt een pi laatste it >rt vera rijverse n 'an zijj jn i deefde rijven bekend D< Gaand i luiclelijj ien wat is missel ke vei Maar VRIJDAG 31 JANUARI 1992 [ïaatstrainerwil ectie in boot hebben DS - Als het aan sprinttrainer Wopke de Vegt ligt, de schaatsers deze zomer de roeiboot in. Voortdu- zoeken schaatscoaches naar manieren de training üj 1S de langdurige voorbereidingsmaanden te varië- luiten het seizoen bestaat de oefenstof hoofdzake- it fietsen en skeeleren. „De beweging vergt explosi- en coördinatie", aldus De Vegt. „Dat maakt roeien n geschikte trainingsvorm. Al zullen we in eerste in- iewel moeite hebben in de boot te blijven". Ook bin- ->* kernploeg van de vrouwen allrounders zijn er i om in het voorjaar en zomer het water op te ue boottraining zou dan snel volgen op het extreem olympisch seizoen, dat na de wereldbekerfinale en in Butte (27 en 28 maart) een week later nog verlengd met recordwedstrijden in Calgary. Tien- ;hi leterspecialist Thomas Bos heeft het voornemen ?r naand later in Californië en Florida deel te nemen ■en reeks skeelerwedstrijden. 11.000 kaartjes naar Oranje-fans ENSCHEDE De Olympi sche schaatswedstrijden zullen naar schatting wor den bezocht door ongeveer 2000 Nederlanders. Dat is de stand van zaken ruim een week voor aanvang van de Winterspelen, die van 8 tot 23 februari in Albertvil- le worden gehouden. Vol gens reisorganisator Arke, die het exclusieve recht van kaartverkoop voor Ne derland heeft, zijn er onge veer 11.000 toegangsbewij zen verkocht. „Daarvan is negentig procent voor het schaatsen", aldus een woordvoerder. ALBERTVILLE - Een groep van ruim vierhonderd Franse weg werkers heeft gisteren in de olympische hoofdstad Albertville gro te opschudding veroorzaakt. Gestoken in felkleurige jacks eisten de activisten, „gewapend" met toeters en bellen, een pittige loons verhoging en betere werkomstandigheden. Indien de autoriteiten niet voor het begin van de Winterspelen (8 februari) de eisen inwil ligt, zullen de wegwerkers in staking gaan en in de olympische re gio blokkades opwerpen. De protestmars, die voor de nodige overlast zorgde, was georgani seerd door de communistische vakbond CGT. Volgens de belan gengroep zijn de wegwerkers sinds 1982 vijftien procent in koop kracht achteruit gegaan. Het succes van de Winterspelen is in gro te mate afhankelijk van de weersomstandigheden. Bij zware sneeuwval is de hulp van de wegwerkers onontbeerlijk om alle toegangswegen naar de wedstrijd-lokaties begaanbaar te houden. Het olympisch gebied in de Franse Alpen bestrijkt een oppper- vlakte van in totaal 1600 vierkante kilometer. Den Helder blijft redelijk in spoor MADRID De basketbal lers van landskampioen Den Helder zijn er niet in ge slaagd tegen Estudiantes Madrid voor een tweede ver rassing te zorgen. Het duel in de halve finales van de Europa Cupstrijd (groep B) ging gistergavond in Madrid met 87-98 verloren. Voor de ploeg van Ton Boot was het de negende nederlaag in tien wedstrijden. De enige winst voor de Noordhollan ders kwam maanden gele den tot stand tegen het zelf de Estudiantes. Wielrenners verongelukken KOPENHAGEN - Twee jeugdige Deense veldrijders en een begelei der zijn gistyeren op weg naar het vliegveld in Kopenhagen om het leven gekomen bij een auto-onge luk. Het drietal was op weg naar Leeds, waar in het weekeinde de wereldtitelstrijd plaatsvindt. Twee andere inzittenden raakten zwaar gewond. De vijf zaten in een busje, dat door de gladheid slipte en op een tegemoetkomende vrachtwagen knalde. Het busje vloog direkt in brand. De twee veldrijders waren zestien en ze ventien jaar oud, de begeleider 32. De Deense bond heeft de namen van de slachtoffers niet bekendge maakt. Zandstra voelt niets voor advies Schenk DAVOS - Falko Zandstra voelt er weinig voor tijdens de Olympische Spelen te star ten op de 500 meter. De kortste afstand in Albertville is twee dagen na de 5000 meter en daags voor de 1500 meter, twee onder delen waarop de Europese kampioen ze ker wel start. Bondscoach Ab Krook wil pas op het laatste moment bepalen welke allrounders aanvullend op de 500 of 1000 meter in actie zullen komen. Krook: „Dat zijn details". Chef de mission Ard Schenk had woensdag Zandstra een start op de 500 meter geadviseerd, Rintje Ritsma en Leo Visser zouden dan de kilometer aan hun programma kunnen toevoegen. Zandstra is wel in voor een optreden op de 1000 me ter. Op die afstand is de Heerenvener na tionaal kampioen. s kleifl omas ik van tisch ens va eer 1; is staal an de spoed [end. horen te id. Ze ief zeil la, OP ten JUK WERKMAN HAAG Richard - icek toonde zich zelfs ren nog 'verschrikke- eleurgesteld' over het lat hij heeft moeten af- n voor de Davis Cup- itrijd tegen Zwitser die vandaag is begon- „Je zou zelfs, wel an tennen kunnen be ien voor de manier ik me nu voel", t de 20-jarige Hage- die zelf al vanaf dins- vond zeker was van tntbreken. die tweede trai- sessie van de Nederland- elers moest Krajicek op van de teamarts beslui- in deelneming af te zien. id dinsdag voor het eerst geserveerd", vertelt de naar. „Dat ging niet eens zó slecht. Het leek er aanvanke lijk zelfs op dat m'n schouder blessure in zo verre was verbe terd dat spelen tegen Zwitser land misschien zelfs wel moge lijk kon zijn. Maar 's avonds had ik weer behoorlijke pijn aan die schouder. In overleg is toen al besloten dat ik zou af vallen. Jammer. Zeker doordat het de eerste Davis Cupwed strijd in eigen land is met deze ploeg. Bovendien was het feit dat ik in m'n eigen stad zou spe len ook voor mij aantrekkelijk. Maar het begint bijna te wen nen. Eerst dat terugtrekken uit twee halve finales in Melbour ne en nu dit". Biceps-pees Inmiddels is vastgesteld wat de kwetsuur van Richard Krajicek behelst. Het is een lichte ont steking van de biceps-pees. Na der onderzoek in een Rotter dams ziekenhuis moet aanto nen hoe ernstig de blessure is en hoe de verdere behandeling „Het bekijken van de compu terbeelden van m'n partij tegen Stich in Australië, die Ted (Troost; red.) heeft gemaakt heeft de bevestiging opgele verd dat ik me in de slotfase van die partij heb geforceerd. Door de inmiddels opgetreden vermoeidheid ben ik een heel andere beweging gaan toepas sen om toch die bal zo hard mo gelijk in het service-vak te slaan. Dat heeft de blessure ver oorzaakt". De vermoeidheid in het duel met de Wimbledon-winnaar werd mede, zo realiseert ook Krajicek zich, veroorzaakt door de veelheid aan zware partijen die de Nederlander in Melbour ne speelde. „Kijk", zegt de Ha genaar, „normaal gesproken is het uitkomen in het dubbelspel niet zo'n probleem. Het kan zelfs wel nuttig zijn, je kunt je service oefenen en in beweging blijven. Punt is wel dat ik in elk geval óók in een dubbelspel mijn opslag zo hard mogelijk wil slaan. En die overbelasting van enkel- en dubbelspel met zware vijfsetters samen is fu nest geworden". Geen dubbel Krajicek overweegt nu serieus om in elk geval tijdens de grote toernooien wat anders te werk te gaan. „Ik moet daar eerst met mijn coach Rohan over pra ten", aldus de Hagenaar. „Maar het is misschien wel verstandig om zeker tijdens Roland Garros en Flushing Meadow af te zien van een dubbelspel. Daar wor den vaak lange partijen ge speeld. Op Wimbledon zal ik in elk geval dubbelen. Door het weer daar vallen er nog wel eens dagen uit en dan is het nuttig om op meer onderdelen uit te komen. Dan ben je toch voldoende in actie. Bovendien zijn de partijen op Wimbledon meestal niet zo lang". De kans dat Richard Krajicek alsnog uitkomt in het proftoer- nooi in Rotterdam binnenkort bestaat nog steeds. „Ik onder neem zelf geen activiteiten", Met zijn teamgenoten op de achtergrond berust Richard Krajicek tijdens de loting gisteren in het lot. besluit Krajicek. „Maar ik heb begrepen dat er toch elders nog pogingen in het werk worden gesteld om mij in het toernooi te krijgen. Het publiek wil me nu natuurlijk graag in eigen land zien. Het gaat overigens niet puur om de hoogte van het startgeld". „Hoe mijn programma er ver der uitziet hangt grotendeels af van de genezing van mijn bles sure. Ted moet daarbij maar be palen hoe dat verder moet. Het is tenslotte zijn vak. Als de ge nezing voorspoedig verloopt, I FOTO:ANP hoop ik in elk geval komende maandag over een week in Brussel te spelen en daarna in Stuttgart. Of ik ook nog één of twee toernooien in Amerika ga spelen hangt af van de vraag of ik alsnog in Rotterdam aan de start verschijn". Ex-kanobondscoach spijkert conditie tennistoppers bij t verh ïnsprong spina mpjsche springschans in Courcheval wordt dezer dagen uitgebreid getest. Nog een ruime week voordat in het Franse Albertville beginnen, is al gebleken dat de schans aan alle eisen voldoet. FOTO: AP n dez 1de: einde l vanlennen - Zonder nadere se vei heeft de Russische wie- eve a id zijn vier deelnemers lalgaahet WK veldrijden voor :ijn al en amateurs komend et telf ïinde in Leeds terugge- van sn. Financiële problemen n ver i waarschijnlijk t /an to Islag aan de afmelding. Van ht - Ian Woosnam is door veet d elvergiftiging getroffen, og vei reeg gisteren op de ope- al wai dag in Bangkok last van ze twi halingsproblemen. De r me ïmen liet weten op de het 'of e dag van start te gaan, :hzelf jn lichamelijke toestand elaat. iport Voormalig we- ampioen Niki Lauda keert :ht terug in de Formule 1- erbeo Oostenrijker is met lijk ®^aanse renstal Ferrari, ïrp^n lnctie als adviseur. Lauda 1 doom uit de autosport ZEIST Het Nederlands voet balelftal speelt ter voorberei ding op de eindronde van de Europese titelstrijd mogelijk toch tegen Argentinië. De on derhandelingen met de Argen tijnse bond over een vijfde vriendschappelijke interland in aanloop naar het EK zijn hero- Aanvankelijk waren de bespre kingen op niets uitgelopen. Het betreft hier een duel tussen de kampioenen van Europa en Zuid-Amerika. De vriend schappelijke interland tegen Oostenrijk zal definitief op 27 mei in Nederland worden afge werkt. Oranje heeft deze wed strijd nog te goed. In aanloop naar het WK in Italië oefende Nederland in Wenen tegen Oos tenrijk. Oranje speelt daardoor voor het EK in elk geval vier oefenduels. De serie begint op 12 februari in Faro tegen Portugal. Op 25 maart treedt de Europese kam pioen in het Ajax-stadion aan tegen Joegoslavië. Op 27 mei staat de thuiswedstrijd tegen Oostenrijk op het programma. Op 5 juni komt Nederland in en tegen Frankrijk uit. Van de twee laatste interlands staat de plaats van handeling nog niet vast. De selectie van de schei dende bondscoach Rinus Mi- chels gaat vanaf 25 mei in trai ningskamp in Nederland. Op 8 juni reist het Oranje-gezel schap af naar Zweden, waar twee dagen later het toernooi van start gaat. DEN HAAG De man die in een grijs verleden met vouwfiets, megafoon en een eigen ijzeren conditie de nationale kano-top naar (olympische) successen voerde, fungeert nu als stille kracht achter Neder lands tennissuccessen. Ka- rel Muijs, „bijna zestig", heeft als conditie-goeroe en mentale begeleider van de Nederlandse Davis Cupploeg een nauwelijks zichtbare maar o zo be langrijke vinger in de pap. „We hebben een kans tegen Zwitserland", weet de Zand- voortse insider dan ook. In het Haagse Houtrust Sport kan het kwartet Haarhuis, Koever mans, Siemerink en Eltingh dit weekeinde in de Wereldgroep een vervolg geven aan het ver rassende herfstsucces in Mexi co. Waar Muijs door alle betrok kenen werd geroemd om z'n aanpak, die wel eens doorslag gevend kon zijn geweest. „Eerlijk gezegd vond ik die elf dagen voorbereiding in Mexico vooraf wel erg lang", sprak Rijnsburger Jan Siemerink vo rig jaar in het sombrero-land. .Achteraf zeg ik dat we het niet hadden gered als we later wa ren aangekomen". Een groter compliment aan het adres van Karei Muijs kon Siemerink nauwelijks geven. „Als we min der dan tien dagen voorberei ding hadden gehad, zou ik niet eens zijn meegegaan", aldus Muijs nu. Hij profiteerde bij het stellen van die eis van de erva ringen die hij opdeed tijdens de Spelen van Mexico, in oktober 1968. Eendepoep Vooral in Mexico heeft Muijs „zijn" jongens leren kennen als een Jofel stel jonge honden". Nu vindt hij het moeilijk om een voorkeur uit te spreken, maar toen hij vroeger eens voor de keus werd gesteld tussen kano en tennis, bezorgde hem dat geen moment van twijfel. „Tennis was elitair. Ik wilde een speelster, die nota bene kampioene van Nederland was, zich als oefening laten opdruk ken in het gras. Maar ze zei dat dat niet mocht van haar ouders. Omdat ze dan misschien eende poep aan haar handen zou krij gen. En dat was vies. Nu rollen die tennissers letterlijk door de modder. Ook Michiel Schapers. En dat was het eerste wat hij zei toen hij me laatst belde nadat hij in Finland een toernooi had gewonnen". „Kanoërs zijn van oorsprong sporters die weten dat je hard moet knokken. Maar toen ik bij de tennisbond terugkwam, con stateerde ik een enorme condi tionele achterstand. Dat was trouwens vroeger bij Tom Ok- ker ook al zo. Toen hij een jaar of veertien was heb ik hem eens als rapportcijfer een 4 voor con ditie gegeven. En het had ei genlijk een 2 moeten zijn. Hij heeft het wel begrepen, want hij is zelfs aan trainings-sessies met de kanoërs gaan mee doen". Ter voorbereiding op, bijvoor beeld, de Davis Cup-wedstrij den schrijft Muijs de nationale tennistoppers een strak dag schema voor. „De tijd datje kon zeggen 'pappa, ik ben groot, sterk en dom, dus ik wil top sporter worden', zijn voorbij'. Commandovormen kunnen ook niet meer; de sporters moeten begrijpen waarom ze wat doen", meent Muijs. „Je moet ze de achtergronden ver tellen. Na een jaar of drie moeten ze, bijna, net zoveel we ten als ik". Dat betekent dat jongelui als Haarhuis, Krajicek, Koevermans en Siemerink zich 's morgens bij het douchen al realiseren voor welk beroep ze hebben gekozen. „Dan begin nen ze al met oefeningen om de schouder- en nekspieren los te maken. Bij een normaal mens duurt het ongeveer vier uur voordat hij goed op gang is. Topsporters hebben daar drie uur voor nodig". Muijs, die ook jarenlang de Duitse kanoploeg onder zijn hoede had gehad, keerde in 1986 terug bij de Nederlandse tennisbond. -Daar waar hij ooit als districts-conditietrainer (in Amsterdam) en districts-ten- nisleraar (in Zeeland) al werk zaam was geweest. Muijs, zelf ex-wielrenner, werkte de laat ste jaren bij de NSF als lande lijk consulent sportprofessio- naiisering, „maar dat was meer vergaderen dan met sport bezig zijn", aldus de vijftiger. „Stan ley Franker belde me en zei dat mijn naam nog steeds rond waarde door de tennisbond. In een gesprek bleek snel dat we op dezelfde lijn zaten en werd ïgon een eigen vliegtuig- Jehappij. "k (bal Zwolle heeft de - j »en-selectie voor de twee- van het seizoen ver- its (22) en Sergei Belians- hebben zich bij de ploeg ard Désar aJnerUVS lie legt_ elijki|EN - Gerard Désar (47) 'ij de Leidse eersteklas- VS de opvolger van Ruud oot. Désar is geen onbe- in de Kikkerpolder. Tien Mén [eleden was hij ook al 2 Lief van de blauwwitten maar s voetballer was hij jaren- oelinl actief in de hoofdmacht n Dijt fVS. De laatste jaren hield ke N :h bezig met de B-selecti tgave ordineerde hij de techni- le nojfzaken. Désar tekende een act voor een seizoen. DEN HAAG - De strijd om de Europese titel dammen, van 25 februari tot 15 maart in Parthe- nay (Fra), geldt tevens als kwa lificatie voor de wereldtitel strijd. De Werelddambond (FMJD) wees het evenement voor het eerst aan als plaat- singstoernooi. Zes deelnemers kunnen in de Franse stad een ticket voor de wereldtitelstrijd (van 18 september tot 18 okto ber in Toulon) verdienen. De zes beschikbare plaatsen wor den op een ingewikkelde ma nier verdeeld. Van de vier Ne derlandse deelnemers in Par- thenay krijgt alleen de best ge klasseerde een ticket. In prak tijk komt het er op neer, dat Eu ropees kampioen Gerard Jan sen, Hendrik van der Zee en Hein Meijer om een plaats bij het WK strijden. Rob Clerc, de vierde deelnemer bij het EK, is door zijn nationale titel al zeker van een startbewijs. Ton Sij- brands, Valneris (Let) en we reldkampioen Tsjizjov zijn eveneens zeker van deelne ming aan de mondiale titel strijd. Kessler blijft bij Fortuna S. SITTARD - Georg Kessler heeft zijn contract bij Fortuna Sittartl met een jaar verlengd. Hij blijft in elk geval tot het einde van het seizoen 1992-1993 in dienst van de Limburgse club. Kessler volgde eerder dit seizoen Han Berger op bij Fortuna. Berger werd ontsla gen wegens tegenvallende resultaten. Kessler zal naast de algehe le technische leiding ook de veldtrainingen blijven verzorgen. Karei Muijs neemt tennistalent Fernon Wibier onder handen. I FOTO: PERS UNIE ik aangesteld als conditie-trai- Maar een jaar l&ter moest Muijs twee zware oogoperaties onder gaan, nadat scheuren in beide netvliezen waren ontstaan als indirect gevolg van egn zeil-on- geluk. „Ik mocht toen ineens helemaal niks meer doen en heb het daar heel moeilijk mee gehad. Want daarvoor was ik dagelijks in beweging. De ten nistoppers liep ik er toen op één na allemaal nog uit". Muijs be landde in de WAO, maar ver vult nog altijd een toonaange vende rol rond de nationale ten- nistop. „Ik heb van de bedrijfs vereniging toestemming om op vrijwillige basis begeleider te zijn van het Davis Cup-team en ik adviseer de technische staf'. Zo ook bij de onlangs door Franker bij de tennisbond be dongen zelfbeschikking voor de topsporttak. „Daarmee kan ik het bestuur feliciteren", vindt Muijs. „Veel besturen durven het niet aan de topsport zichzelf te laten besturen en be stieren. Maar de tennisbond heeft een verstandig en moedig besluit genomen". Muijs werd als conditietrainer inmiddels opgevolgd door Bob Boverman (inmiddels al weer vertrokken naar de atletiek- unie) en Ruurd Creemers, maar Muijs spreekt nog altijd na drukkelijk zijn woordje mee. „We hebben bereikt dat er nu regelmatig conditietests wor den afgenomen. Toen ik begon, was de conditie uitgesproken slecht en de harding onvol doende. Bij een paar druppels regen zag je iedereen met het racket onder het jack naar bin nen hollen en afwachten tot het droog zou worden' Niet meer Dergelijk verwend gedrag treft Muijs bij zijn pupillen niet meer aan. Paul Haarhuis en Mark Koevermans hebben een uitmuntende conditie", vertelt hij. „Ze hebben een zuurstof opname die gelijk is aan die van een junior-wielrenner, hoewel in Mexico bleek dat ze toch iets waren afgegleden, 7 milliliter. Richard Krajicek kun je lang zaam 'zuurder' zien worden, waardoor hij trilleriger gaat spelen. Daarom was ik blij dat hij vorig jaar van Lendl verloor (op wie de Hagenaar onlangs trouwens knap revanche nam; red.). Richard voelde zich na die nederlaag alsof hij door een tank was overreden. Daardoor heeft hij ingezien hoe belang rijk conditie is. Hetzelfde geldt trouwens ook voor Jan Sieme rink. Met Michiel Schapers zit het er een beetje tussenin. Als hij tussen zijn twaalfde en acht tiende dezelfde opleiding had gehad als de spelers van nu, iwas hij nog veel verder geko men". SPORT OP TV RTL 4,00.05 uur: Match extra: Davis Cup. tennis Nederland-Zwitserland BBC 2, 18.00 uur: Cricket vanuit Auck- Duitsland 123.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Repor tage met onder meer indoor-atletiek. Superchannel, 20.00 uur: Inside golf. 20.30 uur: Tennis magazine. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Wolvega (zaterdag, aanvang 18.00 uur) luiden: 1e koers: 1Gea Pride, 2. Faveur Hazie. 3. Forte Diepnow (7-1-8). 2e koers: 1 Gibraltar, 2. Ernst Toogwijk, 3. Golddream S (7-1-6). 3e koers: 1 Mark Seven, 2. Pieno, 3. Fal- co Dumoura (6-1-4). 4e koers: 1. Dutchess Marvel. 2. Floris Crown, 3. Flushing Rudy (1-3-6). 5e koers: 1 Fatal Attraction, 2. Fiametta, 3. First Lobell (8-5-3). 6e koers: 1 D'Argento Montee, 2. Edwin David, 3. Dagobert Duck (5-9-4). 7e koers: 1 Berhold H, 2. Commercie, 3. Dwight Marshall (8-6-5). 8e koers: 1 Excellent Speed, 2. Celest Greenacre, 3. Betsie B (12-10-11) 9e koers: 1 Fons Harvester, 2. Evergold M, 3. Eagle's Pride (4-6-7) Swaziland stuurt skiër naar Spelen MSABANE Swaziland hoopt in Albertville een indrukwek kend debuut te maken op de Olympische Winterspelen. Het Afrikaanse land heeft één deel nemer ingeschreven. Een skiër. Keith Fraser, geboren Schot, hoopt op een medaille voor het dwergstaatje, waar in 1960 voor de laatste keer een sneeuwvlok je werd gesignaleerd. Hij neemt deel aan de slalom en de reuze slalom. „Ik heb getraind met Zwitsers, Italianen, Nederlan ders en Oostenrijkers", ver klaarde de 23-jarige Fraser, „Van hen heb ik veel geleerd". Hij heeft zich de laatste drie maanden in Oostenrijk voorbe reid. Fraser werd geboren in Edinburgh. In 1977 verhuisde hij met zijn ouders naar Swazi land. Een jaar geleden verwierf hij de nationaliteit van dat land. Tien jaar geleden gaf hij voor de eerste keer blijk voor zijn nieuwe vaderland aan Olympi sche Winterspelen te willen deelnemen. SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Mannheim. Internationale indoorwed- strijden. Mannen 60 m: 1. Görmer (Dui) 6,72 se conden, 2. Brlngmann (Dui) 6,76, 3. Bur- kart (Zwi) 6,80,6. De Kom (Ned) 6,88. 200 m: 4. De Kom 21,57. AUTOSPORT Rally van Monte Carlo Eindklassement: 36. Henk Vossen en René Smeets met een achterstand van 1 uur, 50 minuten en 38 seconden. BASKETBAL Madrid. EC landskampioen, halve fina- groep B: Estudiantes Madrid (Spa)-Den Helder (Ned) 98-87 (49-41) Scores Den Helder: Worrell 28, Te Velde 26, De Waart 10, Jerome 10, Cooper 10, Van Dinten 2, Pieterse 1 Topscorers Estudiantes: Herre- ros 35, Winslow 26, Pinone 18 Toeschou wers: 5000. Aris Saloniki (Gri) - Badalona (Spa) 94-118 (32-49), Milan (Ita) - Partizan Belgrado (Joe) 89-94 (36-44), Leverkusen (Dui) - Mechelen (Bel) 98-89 (52-52) Stand: Badalona 10-19 (925-808), Estudi antes 10-17 (852-808), Leverkusen 10-16 (915-825), Part. Belgrado 10-16 (923-865), Mechelen 10-13 (801-911). Aris Saloniki 10-12 (825-966), Den Helder 10-11 (749- 858). GOLF Bangkok. Johnnie Walker Classic, 800.000 gulden. Stand na eerste ronde: 1. Richardson (Eng) 63 slagen (negen onder par), 2. Bal- lesteros (Spa). Lanner (Zwe) beiden 65, 4 Palmer (ZAf), Hunter (Sch) 66, 6 Price (Wal), Kase (Jap), Langer (Dui), Senior (Aus), McLean, Spencer (beiden Eng), Rafferty (Nlr), Gimson (Sin) allen 67, 116 o.a. Van der Velde (Ned) 73 VOETBAL Oporto. Portugese Super Cup, tweede wedstrijd. FC Porto-Benfica 1-0 (0-0) 67. Timofte 1- 0. Eerste wedstrijd 1-2. Datum voor derde en beslissende wedstrijd is nog niet be- Kuala Lumpur (Mal). Tweede ronde Olympisch kwalificatietoernooi: Zuid-Korea-China 3-1 (1-0), Qatar-Japan 1-0 (0-0), Kuwayt-Bahrayn 3-0 (3-0) Eindstand: 1Qatar 5-8, 2 Zuid-Korea 5-7, 3. Kuwayt 5-6 (8-3), 4 China 5-6 (7-5), 5. Japan 5-3,6 Bahrayn 5-0 Qatar, Zuid-Ko rea en Kuwayt gekwalificeerd voor Olym pische Spelen in Barcelona San Salvador Vriendschappelijke wed- El Salvador-Gemenebest van Onafhanke lijke Staten (GOS) 0-3 (0-2). 8. Tsjerysjev 0-122 Tsjerysjev 0-2, Sjljostov 0-3 VOLLEYBAL Halve finales nationale beker, eerste wedstrijd: Mannen: VCG - Brevok 3-0 (15-3 15-9 15- 3). Vrouwen: Lycurgus - Martinus 1-3 (15-10 12-156-158-15) WIELRENNEN Antwerpen. Zesdaagse (profs) Eindstand 1 Tourné/Veggerby (Bel/Den) 281 punten, op 1 ronde 2 Pieters/Freuler (Ned/Zwi) 4713. Bincoletto/Baffi (Ita) 310, 4 De Wilde/Bruyneel (Bel) 255, op 2 ron den- 5 Holenweger/Stutz (Zwi) 212, op 7 ronden 6 Woods/Nijdam (Aus/Ned) 104, op 11 ronden 7 Krabzov/Van der Hulst (GOS/Ned) 305, op 13 ronden 12 Bolten- /Wijnands (Dui/Ned) 86, op 19 ronden 14 Cornelisse/Van Roosbroeck (Ned/Bel) 184.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9