FLUKS nog voor de zomer naar Nieuwe Zeeweg id*&>mmxt DUIN. EN BOLLENSTREEKvrijdag 31 januari 1992 J3 Tranendal wil hogere bijdrage Omwonenden accepteren bouwplan uize Callao lijft open IN Buitendienst Rijnsburg krijgt nieuw onderkomen D66 betreurt CDA-automatisme bij opvolging wethouder Van Duin Jongen vindt scherpe munitie in Valkenburg Raad van State wil eerst advies over Heemskerk ldl inkse partijen Lisse t [idersteunen SCALA 1SE - De fractie van de PvdA/PPR/D66 in Lisse wil iaf 1993 meer subsidie uitgeven aan culturele activi- ten van SCALA. Voor 1992 krijgt SCALA nog niet de :lft- van de gevraagde 20.000 gulden om vier toneelvoor- >llingen mee te financieren. De oppositie liet gister- ond tijdens de raadsvergadering weten dat dit in de ieé ekomst anders moet. G. Oskam van de oppositie zei: ondersteunen de doelstellingen van SCALA om cultuur in Lisse te brengen. Gezien de vastgestelde jting steunen we voor dit jaar nog het college, maar !r later zullen we hoe dan ook voorstellen de subsidie or SCALA te verruimen". Oskam was verder niet te eken over de gevolgde procedure. „We hebben te laat mensen van SCALA uitgenodigd om met hen van ge iten te wisselen. Het was veel logischer geweest om st te praten en dan een standpunt te bepalen. Het was it dit om te draaien". SCALA was het enige punt van icussie tijdens de raadsvergadering, die in een record- npo van 25 minuten werd afgehandeld. - EN 30 Ho! eer MarS !r(?ti+n?7S s fairt rel In verhuiskosten Irislaan KATWIJK - De bewoners van de Katwijkse wijk Tranendal willen dat de gemeente een hogere bijdrage levert aan hun verhuis- en herinrich tingskosten. Die kosten maken ze als ze moeten verhuizen omdat hun sociale woningbouwwo- ning wordt gerenoveerd. Nu krijgen de wijkbe woners 4000 gulden voor het verhuizen naar een tijdelijke woning en weer terug naar hun eigen woning. Volgens D.A. de Jong, voorzitter van de bewonerscommissie Tranendal, bedragen de kosten echter 5600 gulden. „De bewoners moeten dit verschil zelf betalen. Vindt u dit soci aal gezien wel acceptabel? Mensen die absoluut niets van hun karige minimabudget kunnen missen", had hij geschreven op een pamflet dat tijdens de gisteravond gehouden raadsvergade ring werd uitgedeeld. De bewoners vonden ver schillende raadsfracties achter zich. T. Janssens van Groen Links stelde voor 75.000 gulden te storten in het fonds voor de verhuis- en herin richtingsbijdrage. Dat geld kan onttrokken wor den aan het fonds voor particuliere woningverbe tering, dat voor duurdere woningen is bedoeld. Ook wilde hij dat de vergoeding wordt aangepast aan de jaarlijkse belastingverhoging. De huidige vergoeding bedraagt al sinds 1985 4000 gulden. Volgens wethouder J. van der Plas zullen de nu geldende bedragen in 1992 blijven gelden, maar hij zegde toe de vergoedingen voor 1993 later dit jaar opnieuw ter discussie te zullen stelen. OEGSTGEEST - Omwonenden hebben nauwelijks bezwaren meer tegen de bouw van een appartemen tengebouw aan de Irislaan in Oegstgeest. Eerder wa ren zij wel fel gekant tegen de plannen, maar nu die zijn aangepast zijn de bezwaren grotendeels verdwe nen, zo bleek gisteren tijdens een informatiebijeen komst in Heemwijck. Het gebouw komt op de plaats van de Joris de Witteschool. Er is ruimte voor 29 wo ningen in de sociale sector die in opdracht van de wo ningbouwvereniging Buitenlust worden gerealiseerd. De omwonenden maakten destijds bezwaar tegen de parkeerplaatsen, het verdwijnen van teveel groen en de hoogte van het appartementengebouw aan de zijde van de Clematislaan. Gisteravond bleek dat de ontwer pers van het appartementengebouw grotendeels aan de eerdere bezwaren tegemoet gekomen zijn. De netto oppervlakte van de appartementen bedraagt plus mi nus 78 vierkante meter. Op de begane grond kunnen de bewoners beschikken over een tuin. Het gebouw bevat een viertal woonlagen. Naast 26 drie-kamerwo ningen, zijn er twee twee-kamerwoningen en een vier kamerwoning voor minder-validen. Buitenlust-voor- zitter P. Olivier: „Wij hebben keihard aan het plan ge werkt. Als alles goed verloopt kan in het najaar de eer ste paal de grond in en kan de bouw medio 1993 zijn af gerond. Wij hebben te maken met seniorenbouw be stemd voor 50-plussers. De huur mag maximaal 690 gulden per maand bedragen. Wij streven naar 650 gul den per maand". Het woord is nu aan de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken. rob schleiffert .45, 21. ETROPi i): FranS iTWIJK - De gemeente itwijk gaat Huize Callao or 62.000 gulden op- appen zodat er ook de mende vijf jaar vereni- BABvi ïgen en instellingen ge lik van kunnen maken. Igens de fractie van iP/GPV mag er perti- ie°h'erJ it geen islamitische ge- Idsruimte in komen, wijk wil het gebouw in Kat- CiNÉlk aan den Rijn afstoten, 45 21 s ar omdat niet voor alle er in -CI0N$estigde instellingen een an- accommodatie is gevon- zal het nog vijf jaar in ge- 213êüik blijven. Daarna zullen, zo Mm wacht de gemeente, enkele vrijkomen >r de schaalvergroting in het isonderwijs. Er zijn nu nog verenigingen en welzijnsin- llingen in Callao gevestigd ^a""s( daar zullen er nog zeker zes tomen. gemeenteraad sprak zich )EON 2 eravond in meerderheid uit een verlenging van vijf en een verbouwing voor IOO gulden. M. van Rooijen P/GPV) had er een hard 1 dat Callao over vijf jaar staat. „Dat is nauwelijks jaar. Er komen twee keer ;1 huurders in. Het gebruik niet langer dan drie jaar gaan". Andere raadsleden ;en akkoord op voorwaarde het gebouw over vijf jaar '.fa afgestoten kan worden, niet voor alïe groeperingen een plaatsje gevonden. Zo It er een popoefenruimte ïen, waarvoor Callao kandi- Omdat een oefenruimte kangcle aanpassingen vereist, zal 3.15, eerst een geluidtechnisch in erzoek worden uitgevoerd dat besloten wordt. Van tijen is er tegen. „Er moet minimale investering wor- cine^ ëedaan- Geluidswerende 1NEAC delen aanbrengen voor een 4EAC 3 groep die er maar vijf jaar maakt, is kapitaal- netiging". gemeester G.W. van Mont is moest enkele raadsleden de orde roepen toen een dis- sie over een islamitische ge- 11 sruimte uit de hand dreigde ipen. Van Rooijen wekte de ide op van PvdA en Groen ie daks door te zeggen dat hij icipieel tegen de vestiging een gebedsruimte is. „Ik volgens artikel 3.6 van de lerlandse geloofsbeleidenis instemmen met zo'n ruim- imdat volgens dat artikel ■christelijke godsdiensten jntil da rf In da Bii orlichtingsavonden Fioretti College tek gevallen voor treldruiterspelen u gn OUW 'e NOORDWIJK - De Chris telijke Korfbalvereniging FLUKS verhuist per 1 juli naar het sportpark Nieuwe Zeeweg in Noordwijk. De verplaatsing, noodzakelijk geworden door de bouw van de nieuwe Northgo- school, zal 1.4 miljoen gul den gaan kosten. FLUKS gaat spelen op velden van de Noordwijkse Hockey Club (NHC) die in ruil voor deze gastvrijheid een fikse gemeentebijdrage (650.000 gulden) in de aanlegkos- ten van een tweede kunst grasveld zal ontvangen. De verhuizing van FLUKS stuitte aanvankelijk op nogal wat bezwaren van de korfbal lers. Omdat de openbare scho lengemeenschap Northgo eerst gebouwd zou worden aan de Van Berckelweg had de club net fors geïnvesteerd in de kan tine en in de drainage van het veld. Het enthousiasme had bo vendien te lijden onder het feit dat de vereniging al verschil lende verhuizingen achter de rug heeft. Toen de gemeente de plannen uiteindelijk toch door drukte restte de vereniging niets anders dan B en W te wij zen op de in de huurovereen komst aangegane verplichting FLUKS een passende gelijk waardige accommodatie aan te bieden. Het college sprak daarr op de intentie uit deze verplich ting na te komen. FLUKS mocht er niet op achteruit gaan. Drie mogelijke lokaties kwa men vervolgens in aanmerking voor de korfbalclub. Terreinen bij de Nieuwe Zeeweg, de Alk en het Bollenbad. De raad gaf in september de voorkeur aan intrekken bij de hockeyers aan de Nieuwe Zeeweg. Onderhan deling met de NHC liepen ech ter vast toen de club in decem ber een aanbod van de gemeen te 650.000 gulden bij te dragen aan een nieuw kunstgrasveld als te mager van de hand wees. Alternatieven De gemeente richtte zich na die afwijzing op de twee andere al ternatieven. Probleem bij beide lokaties was echter het tijdsbe stek wat nodig zou zijn voor de aanleg van een nieuw FLUKS- terrein. Daardoor zou het uitge sloten zijn dat de club al in het seizoen '92-'93 gebruik zou kunnen maken van het veld en zou een tussentijdse inwoning bij een andere club geregeld moeten worden. Geen eenvou dige klus, vreesde de gemeente op voorhand. Voor de lokatie bij het Bollenbad gold daarenbo ven ook nog het nadeel dat de aanleg daar haaks zou staan op de plannen voor het buitenbad, die nog maar pas nadrukkelijk door de raad werden goedge keurd. Op de valreep van het oude jaar, op 30 december, bracht een brief van de NHC alsnog uitkomst. De club liet weten toch te kunnen leven met het gemeentelijke aanbod indien men gebruik mocht maken van een iets groter deel van de kunstgrasvelden. Op 9 januari werd in een drie hoeksoverleg tussen FLUKS, NHC en de gemeente overeen stemming bereikt over het ge wenste gezamelijke gebruik van de velden en het sportcom plex. Ook stemde de clubs in met een tijdelijk gezamelijk ge bruik van de NHC-kleedka- mers. Bovendien werd men het eens over de situering van een nieuw clubgebouw voor FLUKS. De ledenvergaderin gen van de clubs lieten zich korte tijd later eveneens posi tief over het nieuwe voorstel uit. Clubgebouw Naast de aanleg van het kunst- grasveld zal Noordwijk nu 465.000 gulden betalen voor een nieuw clubgebouw voor de korfballers. Met de aanleg van nieuwe velden, verlichting parkeergelegenheid en een sproeiinstallatie is nog eens een bedrag van bijna drie ton gemoeid. In totaal zal de ver plaatsing 1.4 miljoen gulden kosten aldus een gemeentelijke raming. Een deel van dat bedrag wordt gedekt door de verkoop van de grond aan de Duinwetering waar FLUKS nu gevestigd is aan het ministerie van onder wijs en wetenschappen, de ge meente verwacht hiervoor ruim twee miljoen gulden te ontvan gen. Ruim genoeg dus, ware het niet dat van dit bedrag ook het bouwrijp maken van de grond aan de Duinwetering dient te worden betaald. Ook is nog niet zeker of het ministerie van onderwijs en wetenschap pen akkoord zal gaan met de grondprijs die Noordwijk voor gesteld heeft. Pas in april zal daarover meer duidelijk gege ven worden. B en W verwach ten echter sowieso tekort te ko men aan het geld, omdat bij de berekening van de grondprijs nog rekening was gehouden met aanzienlijk lagere verhuis kosten voor FLUKS. De verplaatsing zal woensdaga vond onderwerp van discussie zijn in de commissievergade ring voor Onderwijs en Welzijn. De bijeenkomst begint om acht Kwekers in laboratorium Het Laboratorium voor Bloembollen Onderzoek in Lisse organiseert regelmatig open dagen voor kwekers. Gisteren konden de 'kenners' informatie krijgen over bolgewassen uit de hele wereld. Op deze manier zien de bollenkwekers met welke uitgangsmateriaal op een zo efficiënt en milieuvriende lijk mogelijke manier gewerkt kan worden. Paul van Leeuwen van het LBO is als praktijkonderzoeker voor bolgewassen daarbij de spreekbuis. Over twee weken geeft net LBO ruimte aan belangstellenden om kennis te nemen van de stand van zaken rond het onderzoek over gewasbescherming. fotc>:HENKVAndenende Id RIJNSBURG De buiten dienst van de gemeente Rijns burg krijgt dit jaar nog de be schikking over een nieuwe werkplek. De gemeenteraad keurde dit voorstel van B en W gisteren unaniem goed. Tot op heden is de buiten dienst, waaronder de plantsoe nen- en onderhoudsdienst, de reiniging en het CAI - magazijn vallen, gevestigd in acht loka ties verspreid over het dorp. Om aan deze onwerkbare situa tie een einde te maken zal er nog dit jaar worden begonnen met nieuwbouw aan de Korte Voorhouterweg. Met de nieuw bouw is een bedrag van 1,2 mil joen gulden gemoeid. Ondanks het enthousiasme waarmee de gemeenteraad het voorstel tot nieuwbouw heeft goedgekeurd, liet een aantal fracties het college weten be zorgd te zijn over een eventuele overschrijding van het budget. Rijnsburg zal als artikel 12 ge meente de geraamde 1,2 mil joen niet mogen overschrijden. Het beschikbaar gestelde kre diet is door de inspecteur van Binnnenlandse Zaken vorig jaar goedgekeurd, echter niet meer dan dat. CDA, PvdA en GPV drongen bij het college aan op een nadruk kelijke budgetbewaking. „We mogen daarbij vooral geen zij paadjes gaan bewandelen", al dus PvdA'er J. Wijnekus. Momenteel beschikt de buiten dienst over acht verschillende huisvestingen, onder andere aan het Noordeinde, de Katwij- kerweg. Kerkstraat, de Ruijter- straat en nog diverse garages aan onder andere de Waal en Camphuijzenstraat. Herhuis vesting van de dienst is volgens het college en de raad dan ook beslist geen luxe. Bij de nieuwbouw aan de Korte Voorhouterweg komen ook op slagruimten voor klein che misch afval (KCA) en zullen de werkruimten en kantine naar de huidige eisen worden inge richt. Het KCA wordt momen teel nog ingezameld bij de brandweerkazerne. Wanneer met de bouw begon nen zal worden is nog niet hele maal duidelijk. Volgens wet houder A. de Haas Kromhout is het wachten op de aanbeste ding. Als deze rond is, zal de bouw waarschijnlijk binnen vijf maanden voltooid zijn. „We kunnen dan gerust een glas op dit heugelijke feit heffen. Al is het, gezien de financiële om standigheden maar een glaasje water", aldus De Haas-Krom hout. Ze zei tevens optimistisch te zijn over het niet overschrij den van het gestelde budget. kt, is :en ni ■ten t eercj moeten worden". Hij g^e eraan toe dat politiek en >'e êescheiden moeten blij den het dus niet mogelijk is - ^een religieuze groepering V°,?ier brengen in een over- Isgebouw. ISE Scholengemeen- bOI ap voor havo, atheneum en nnasium het Fioretti Colle- u uit Lisse houdt maandag 3 Jdinsdag 4 februari voorlich- jsavonden. Op deze avon- kunnen leerlingen en hun ers informatie krijgen over mee, brugklas, havo 4 en de het 00' *n det algemeen- De tellii van§ *n he* gebouw aan de rtlaan is steeds half acht. In week van 24 tot 28 februari svrn 'nen nieuwe leerlingen per- j)0lj Abjk bij het Fioretti worden daaf™eld tussen twee uur en jL0E wermeer Ie Neder- dse Hippische Sportbond IS) zal op zoek moeten naar 'andere lokatie voor de af- KLEDI ^ng van de crosscountry de hindernissenrace tijdens Wereldruiterspelen 1994. De itermeerse gemeenteraad 'ft gisteravond het college- fstel om deze twee onderde in het Westerpark af te wer- definitief van de hand ge- ten. Een raadsmeerderheid klaarde zich tegen de orga- itie van de ruiterspelen op termeerse bodem, omdat het evenement te veel na- en vai ;n kleven. In tegenstelling het college van B en W ge- de de raad niet in de stel- i dat het Westerpark onge- onden uit de strijd zou ko- Daarnaast wezen zes van even fractievoorzitters nog jr eens op de grote financië- Risico's die de groeikern bo- |\.y het hoofd zouden hangen, RTXglde raad in zee was gegaan ffigdeNHS. Rusman en Van Duin wisselden gisteren in de gemeenteraad van stoel. NOORDWIJKERHOUT - ,,Wat ons is opgevallen bij het aftreden van de heer Van Duin en het aantreden van mevrouw Rusman is de grote vanzelfsprekend heid waarmee besloten is dat weer een CDA'er tot het college zal toetreden. Het opstappen van van Duin zou immers een mooie kans zijn geweest het college op te waarde ren tot een afspiegelings college waarin Noordwij- kerhouters zich kunnen herkennen". Dat was de reactie van mevrouw P. Hulspas-Jordaan (D66) tij dens het officiële afscheid van CDA-wethouder C. van Duin door de gemeen teraad. Hulspas vroeg zich af waarom bij de collegepartijen CDA en VVD de gedachte niet was op gekomen het CDA-automatis- me nu te doorbreken. Vanuit democratisch oogpunt gezien zei Hulspas het te betreuren dat 30 procent van de kiezers bui ten spel is gezet. Hoewel ze be nadrukte veel waardering te hebben voor de persoon Rus man en de wijze waarop zij als raadslid en fractievoorzitter heeft gefunctioneerd, en de nieuwe wethouder bovendien een „aanwinst voor het college" noemde, kondigde ze op voor hand aan dat haar fractie de kandidatuur van Rusman niet kon steunen. D66 stond daarin alleen. W. Hof-van Putten (PvdA) merkte op dat ook haar partij had over wogen niet akkoord te gaan, maar de kwaliteiten van Rus man hadden de balans in haar voordeel doen doorslaan. Hof noemde de nieuwe wethouder betrouwbaar en integer met een scherp oog voor behoorlijk bestuur. „Natuurlijk zullen wij het haar waar nodig politiek moeilijk maken, maar wel altijd in collegiale sfeer", zo beloofde ze. Volgens D. Hendrickx (CDA) en J. Knapp (WD) was er geen enkele aanleiding om op dit moment tot een afspiege lingscollege te komen. Knapp: „Er zijn in het verleden afspra ken gemaakt. De politieke wil daarachter is niet veranderd". Loco-burgemeester C. van der Klaauw (CDA) liet niet na een bloemlezing te geven van de vele activiteiten die van Duin gedurende zijn wethouder schap, dat 21 maanden duurde, had ontplooid. „De gemeente raad heeft het hem daarbij in de voorbije maanden zeker niet gemakkelijk gemaakt", aldus van der Klaauw, die ook op merkte respect te hebben voor Van Duins besluit het wethou dersbijltje er om persoonlijke redenen bij neer te gooien en „drie stoeltjes verderop" als raadslid verder te gaan. Van Duin zelf zei altijd veel collegia liteit te hebben ontmoet in het college. „Natuurlijk was er wel eens verschil van mening, maar dat hebben we toch altijd weer in goede harmonie opgelost". De komst van de nieuwe burge meester, R. Andel, zal volgens Van Duin de prettige sfeer nog bevorderen. „Ik denk dat mijn opvolgster daarvan kan profite ren". Hij wenste Rusman on dersteuning van de gemeente raad toe. „Als je die niet hebt kom je niet uit de verf'. Met de benoeming van Rusman heeft Noordwij kerhout voor het eerst in de geschiedenis een vrouw in het college. En dat deed Hen drickx, die Rusman als fractie voorzitter opvolgt, opmerken: ,,Ik heb het gevoel dat we met deze eerste vrouwelijke wet houder de joker hebben inge zet". VALKENBURG - Nabij de plaats in Valkenburg waar vo rig jaar een in de oorlog neer gestorte Mustang P 51 werd opgegraven, zijn scherpe punt vijftig mitrailleurpatro nen gevonden. De plaats waar het vliegtuig is gevonden is normaal vrijwel ontoegankelijk, maar de ijspe- riode van vorige week bracht daar tijdelijk verandering in. Een 15-jarige jongen die de plek bezocht vond de patronen. Zijn vader lichtte vervolgens burgemeester C. Sinke in. Deze schakelde op zijn beurt de afde ling berging van de luchtmacht in. Kapitein van der Berg van deze afdeling zegde toe de om geving van het vliegtuig van daag met hulp van speciale ap paratuur van de Explosieven Opruimingsdienst uit te kam men. Opperwachtmeester Uit hol van de Rijnsburgse politie zal bij het onderzoek aanwezig zijn. Volgens hem is het onder zoek noodzakelijk om uit te zoeken of de vondst een inci dent is of dat er mogelijk meer scherpe munitie in de grond zit. „Zo'n punt vijftig patroon is niet ongevaarlijk. We kunnen natuurlijk niet hebben dat kin deren of wie dan ook daar te pas en te onpas mee rondlopen", al dus Uithol. DEN HAAG/RIJNSBURG - Er komt voorlopig nog geen uit spraak in de door inwoners uit Rijnsburg aangespannen schorsingsprocedure rond de nieuwe hinderwetvergunning van het groenteverwerkend be drijf Heemskerk aan de Vin- kenweg. De waarnemend voor zitter van de geschillenafdeling van de Raad van State, mr. J.J.M.S. Leyten, wil daarover eerst advies inwinnen bij de' Adviseur Beroepen Milieube heer (ABM) van de Raad van State. De ABM is een onafhankelijke adviesorganisatie die is onder gebracht bij het ministerie van VROM en die de Raad van State adviseert bij milieugeschillen. Over het Hinderwet-conflict rond Heemskerk zal door de ABM een zogeheten ambtsbe richt worden opgesteld. Aan de hand van dat bericht zal staats raad Leyten een beslissing ne men. Zesentwintig Bewoners van de Vinkenweg hadden de staats raad eerder deze week ge vraagd de hinderwetvergun ning van Heemskerk te schor sen. Het groenteverwerkende bedrijf wil gaan uitbreiden en heeft daarvoor zowel een bouw vergunning als een hinderwet vergunning nodig. Omwonen den verzetten zich tegen de uit breiding van Heemskerk. Het verzet van de buurtbewo ners heeft er al toe geleid dat de door B en W verleende bouw vergunning geschorst is. Heemskerk wil nu opheffing van die schorsing vragen. Wan neer er een uitspraak zal wor den gedaan op het verzoek om schorsing van de hinderwetver gunning is nog niet bekend. Maar het samenstellen van een ambtsbericht door de Adviseur Beroepen Milieubeheer vergt meestal toch wel enige weken.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13