Leiden pakt de draad weer op OP en Fiks behalen monsterzege i Scxrumt SPORT 15 t rtogen en Scheerder J iken plaatsing waar Joustra op de weg terug Beekse Bergen decor eerste schifting voor Camel Trophy MAANDAG 27 JANUARI 1992 5RMEER - Alphenaren Michael Vertogen en Peter-Paul der maakten bij de strijd om de Nederlandse squashtitels, jet Dekker Sport- en Party-Centrum te Zoetermeer werden eld, de aan hen toegedachte plaats waar. nummer drie aan het kampioenschap begonnen Vertogen ;e via 3-0 overwinningen op Steven Whitlock en Hans Frie- ierdaad de halve finale. Na zeer spannende strijd ging de se squashprof in vijf games ten onder tegen de als finalist latere winnaar Lucas Buit, 10-8, 9-10, 2-9, 9-5, 1-9. Peter- •heerder speelde zich bij de kampioenschappen tot de laat- _t In de kwartfinale was de kopman van Detach/SItC Al- iet opgewassen tegen titelfavoriet en squashprof Raymond >r, 3-9, 5-9 en 1-9. In de eerste rónde had de achttienjarige lUdig nationaal jeugdkampioen in vier games afgerekend Heskes, 1-9, 9-3, 9-7, 9-5. Lucas Buit veroverde na vijf ga- i Erik van der Pluijm de nationale titel. Nicole Beumer oppermachtige winnares bij de vrouwen via drie snelle ga ren titelverdedigster Hugoline van Hoorn. Van Dam blijft bij Meerburg ZOETERWOUDE- De Zoe- terwoudse voetbalvereni ging Meerburg heeft het contract met trainer Frank van Dam met een seizoen verlengd. De in Sassenheim woonachtige oefenmeester is thans bezig aan zijn derde voetbaljaargang bij de zwart- witten. Van Dam heeft wel overwogen om zijn heil el ders te zoeken. De goede or ganisatie en sfeer binnen Meerburg, een kunstgras veld waardoor altijd getraind en gespeeld kan worden plus een talentvolle jeugdlichting hebben hem doen besluiten bij te tekenen. Hippisch spektakel iNTtnpoLis in Lisse De liefhebber van de paarde- sport heeft de afgelopen dagen kunnen genieten van een aan trekkelijk springconcours in Lis- se. Jumping Indoor Lisse werd georganiseerd ter gelegenheid van de opening van de tweede binnenmanege op het paardes- portcomplex aan de Roovers- broekdijk. Het concours bleek ondanks de concurrentie van het natuurijs een publiekstrek ker en vooral op de slotdag wa ren „de tribunes goed bezet. Ruim 100 deelnemers waaron der bekende namen als Jos Lansink, Albert Voorn en Piet Raymakers zorgden voor een aantrekkelijk programma. FOTO:HENK SNATERSE de ruirfgg ?d te m: ueld Vu een grill et hoi LEIDEN Luba Leiden boekte een opzienbare overwinning op Celeritas. De Groningse ploeg dwong nog wel een verlenging af (66-66) maar aan vijf minuten extra speeltijd had Leiden ge noeg om de winst te pak ken (80-74). In de dames promotiedivisie ontsnapte MSV aan een nederlaag te gen hekkesluiter PSV. De Noordwijksen forceerden pas laat in de tweede helft de overwinning. Luba Leiden lijkt langzaam maar zeker de draai weer te vin den. Tegen de nummer twee van de promotiedivisie, Celeri tas boekte de ploeg van coach Bert Samson een onverwacht succes. Makkelijk was het niet, daarvoor was de kwaliteit van de tegenstander te groot. Met name vedette Martin de Vries vormt een haast onstuitbare troef bij Groningen. Samson stuurde daarom Jack Ginjaar het veld in met de opdracht de Vries af te stoppen. De fysiek sterke Ginjaar slaagde redelijk. De Vries kwam niet verder dan vijftien punten en dat bleek la ter onvoldoende om Celeritas de winst te bezorgen. De wedstrijd ging lange tijd ge lijk op. Met de rust was de stand nog in evenwicht (32-32) en ook in de eerste tien minuten na de pauze kon geen van beide ploe gen zich afscheiden (45-45). Lei den speelde sterk. Het schot liet weliswaar te wensen over (26 uit 63) maar reboundend maakte Samsons mannen veel goed. Erik van der Maas, Ri chard Zevenhoven en Loet de Ruyter tekenden ieder voor het respectabele aantal van negen rebounds en daaruit creëerde Leiden zich meer-dan voldoen de tweede kansen. Gat Het was Maarten Wals die vers van de bank het eerste gat sloeg. Met drie driepunters te gen honderd procent schoot hij even een lek in de Groningse verdediging die daardoor plots klaps in een geslagen positie kwam te staan (61-51). Maar Leiden juichte te vroeg. De druk was even van de ketel en te veel spelers dachten de wed- strijd'te moeten beslissen. Lei den forceerde onnodig en zo gaf het Groningen, in de persoon van Volkers (20 punten) de kans om nog langszij te komen. Maar het bleek slechts uitstel voor Groningen dat in de ver lenging opnieuw snel tegen een achterstand aankeek. Er werd angstig gespeeld, aan beide zij den. maar het dubbeltje viel dit keer op de voor Leiden goede kant. Via 77-72 werd het uitein delijk 80-74. Een nipte overwin ning maar wel een belangrijke. Leiden houdt hiermee aanslui ting bij de top van de competi tie. Een competitie die in de breedte zeer sterk is. Leiden staat twee punten van Celeritas verwijderd, maar door één ne derlaag kan de ploeg zakken naar de achtste plaats. „Elke wedstrijd telt", weet ook mana ger Hans Halvemaan. Zaterdag speelt Leiden in Maastricht te gen Kimbria. Dames In de dames promotiedivisie gaat het nog steeds voortva rend met MSV. De ploeg uit Noordwijk voert de ranglijst aan met twee punten méér en één wedstrijd minder dan de nummer twee Luba RZ. Toch kent de Noordwijkse ploeg be hoorlijk wat problemen. Zon dag tegen PSV werd dat op nieuw duidelijk. Coach Rick Driessen beschikte slechts over zes selectie speelsters, waarvan Yvonne van der Put bovendien nog met een schouderblessure (peesontsteking) kampt. MSV moet het dus hebben van een erg smalle basis en terugvallen op bakspeelsters kan Driessen nauwelijks. Zondag werd Christa van Schie nog bereid gevonden op de bank naast Driessen plaats te nemen 'voor het geval dat..'. Een aantal speelsters hebben echter van wege te weinig toegekende speelminuten al bij Driessen af gehaakt. Jammer want Dries sen heeft plannen zijn dames op het hoogste plan te brengen en hij heeft zonder twijfel ook de capaciteiten daartoe. Maar zonder speelsters kan je als coach weinig beginnen. MSV had het zondag tegen PSV dan ook opnieuw erg moeilijk. PSV dat in de eerdere ontmoetingen ook al een lastige tegenstander bleek, bleef tot ver in de tweede helft uitzicht houden op de overwinning. Vlak voor rust (25-20) had MSV dan wel een klein gaatje kunnen slaan, PSV knokte zich goed terug tot 33- 34. Daarna lag het initiatief steeds bij MSV maar verdedi gend liet de ploeg te veel steken vallen om de wedstrijd vroegtij dig te beslissen. Driessen: „De eerste helft verdedigden we goed, maar de tweede helft was om te huilen! De centers wer den niét gefront en PSV kon te veel te makkelijk scoren." Maar de Noordwijksen mogen dan onderbezet zijn en niet al tijd even goed bij de les, het team heeft in Renate Sluys een speelster die goed kan forceren. Sluys voerde met zeventien punten ook deze keer weer de scorelijst aan. „Zij en Tineke Vos zijn de enigen die van mij een voldoende krijgen, de rest bleef ver onder het niveau," rapporteerde Driessen na af loop. Caroline van der Salm en Yvonne van der Put mogen dan niet geslaagd zijn voor Dries- sens examen, ze schoten zich nog wel in de dubbele cijfers met respectievelijk twaalf en dertien punten. Dat was vol doende om PSV alsnog op de knieën te dwingen. Eindstand 60-53. Aanstaand weekeinde wacht MSV de lastige uitwedstrijd te gen OSG. De Utrechtse ploeg bleek vrijdag tegen DAS goed in vorm (50-92). Vrouwen boven de één meter negentig kunnen zich melden bij Rick Driessen. In de dames eredivisie verloren zówel Grasshoppers als Lisse hun wedstrijden. Grasshoppers verloor in en tegen Rotterdam met acceptabele cijfers (76-62). Lisse kreeg het in en tegen Den Helder het heel wat zwaarder te verduren. Veel balverlies en ge woon minder individuele kwa liteit waren de voornaamste re denen voor de monster neder laag (81-33, rust 41-15). In de heren eerste divisie B lijkt BVO rechtstreeks op degradatie af te stevenen. De Alphenaren verlo ren ditmaal van RZ met 88-56. LEIDEN - Het duo Geor ge Sieverding/Onno Jou stra is er één waarmee zelfs een weinig getalen teerd schrijver een boek mee kan vullen. Het is ook een relatie die niet altijd over rozen verliep, maar ze hebben elkaar weer gevon den. Joustra zocht op ver zoek van zijn bescherm heer het zwemwater weer op en pakte - na waar schijnlijk enkele maanden training - een NWK-limiet op de 50 meter vrij in 23.7. De tweedejaars HEAO-student gaf een paar maanden geleden al aan weer wat aan sport te gaan doen. Een buikje leek Jou stra maar niets. De grillige zwemmer verbaasde al vaker in het verleden en op de komende NWK zal dit clowneske figuur zeker opnieuw opduiken. Jou stra sleepte zijn limiet in het sluitingsweekeinde in de wacht en het totaal van de Zijl-ploeg komt hiermee boven de hon derd. De LZ-ploeg blijft overi gens steken op een totaal van 79. Naast Joustra pakte ook Wouter Stellar nog twee limie ten. Op de 400 meter vrij liet hij 4.09.2 noteren en op de kwar tafstand 53.1. Het dames-viertal pakte op de vier maal 100 meter vrij een limiet in 4.03.5. Christi an Fisher liet nog en passant een limiet op 200 meter vrij in 2.02.3 opschrijven. Jorien Kley- wegt vlinderde op de 200 meter naar een voldoende in 2.47.0. Chester Marsman tikte op de 400 meter vrij aan in 4.05.0. Zijn tijd betekent eveneens een NWK-limiet. Wendy Timmer mans pakte naast een limiet ook een kringrecord op de 100 meter vlinder in 1.07.7. Hanne- ke Koopmans bleek snel ge noeg op de 200 meter wissel slag. Haar tijd was 2.24.8. Wan- dy Kater voltooide deze afstand in 2.24.1. Robin Sprinkhuizen stelde zijn limiet op de 200 me ter vlinder scherper. Hij tikte aan in 2.11.8. Op de loodzware 400 meter wisselslag liet Jorien Kleywegt 5.24.3 noteren. Voor LZ pakte Antoine van Weerde zijn vijfde persoonlijke limiet. Ditmaal voldeed van Weerde aan de tijdslimiet op de 200 me ter wisselslag in 2.11.5. Mariële Kraan verzilverde haar laatste poging op de 200 meter school slag. Haar tijd was 2.59.9. Rem- co Singeling werd eerste op de 200 meter vlinder in 2.22.6. In geborg Hoeks spurte op de 50 meter vrij naar een goede 34.7. Fleur Bakker pakte een kring record op de 200 meter vrij in 2.08.6. Natasja Sierag bleef ie dereen de baas op de 100 meter rug in 1.13.0. Oud-Zijl/LGB-ster Linda Wijermans werd derde op de 100 meter rugslag in 1.16.2. Fleur Bakker vlinderde op de 100 meter naar een per soonlijk record van 1.08.2. Ri chard van Duivenbode legde op de 200 meter rugslag beslag op de tweede plaats in 2.24.4. Je roen de Keyzer tikte tenslotte als tweede aan op de 200 meter schoolslag in 3.16.2. hersteldLe] ames zicf Ier andi Hannelf van Gej voor tijdjn haar Hel >r rn< B( I -14 ide teams HW ln ider and< n Illona Wohriirl N De meeste Iclubs uit de Leidse [aan een zwaar slot it zaalseizoen tege- Tempo en Crescen- nog volop mee in om het kampioen- De club uit Alphen. lfs drie punten Jrong door de naaste Bolnes met 11-10 liaan. TOP en Fiks na de monsterze- Oranje Wit (16-23) lemaal Zes (23-11) mpetitie zorgeloos en. De overige ze- erenigingen zitten allemaal in dë on- helft van de rang- |S De Danaïden, Per- ifKNS staan zelfs ge le deraan. i Hel h heft uitte lerscheppid Hl tl rs uit Ou eekend d het v< in ploper moeilijk^' r Geest er beiden le, gaven ;en en mi uden en tte. ;king van TOP was bij Tit eindelijk weer opti- name bij de erken- tters Frank Nijenhuis erco Langelaan (7), re- in 16-23 winst. Coach 'ifrporaal liet in de twee- Chantal van Duin en vj esterbeek invallen om mogelijkheden uit te en met succes, want stgenoemde scoorde en forceerde ook een minuten was De Da- liet bij machte te sco- Groen Geel de moge- kreeg om .van 5-3 uit te lopen. Paul Hüs- ^ko Locher (2) en Hen der Top, vervangster geblesseerde Ingrid ind, verkleinden het 0-12 nog viermaal tot iten, waarna de bezoe- winstmarge tot 10-16 ergroten. 3 weinig moeite met liter Tweemaal Zes, dat na 15-10 typisch genoeg al leen nog een strafworp benutte: 23-11. Marleen Boomgaard (7), Tanja Huizing, Hendrik Hooi- meijer (5) en Theo Vreeken (3) waren bijzonder goed op schot voor de equipe van Daan Vree ken, die zijn contract bij de eer steklasser uit Oegstgeest met één seizoen verlengde. Met vijf minuten op de klok bracht De Algemene Perry Ve- nema in om als afvanger onder de paal de aanval nieuwe im pulsen te geven in de jacht op de broodnodige winst op BEP. Annemieke Molloy en Bep de Mooy wisten inderdaad 12-11 en 13-11 in te schieten en een ander belangrijk winstpunt was de geslaagde rentree van Diana Hoppenbrouwer, die in de voor ronde om de Leidse Korfbalbe ker een blessure had opgelo pen. Fides Pacta kreeg bij Blauw Wit'51 op 11-11 twee aanvecht bare strafworpen tegen, waar van er één bepalend werd voor het 12-11 verlies. Bettina Buik stra, die net als Sander de Haas en René van der Vooren twee maal raak schoot, en Conchita Prins hadden net tevoren een 11-9 achterstand weggewerkt en de ploeg hoopt met een pro test nog een gelijkspel te halen. Tijdens het slotkwartier kwam Pernix tegen Animo van 17-12 terug tot 18-17, maar de thuis club voerde toen enige langdu rige én trefzekere aanvallen uit: 21-17. De ploeg van Rob Siemer had in Carla Kuipers (6), Robin Arnoldus (5) en Cas per de Rooy (3) haar beste schutters en toonde ook meer teamverband dan een week te rug in de laatste thuiswedstrijd. Zuiderkwartier besloot na het 14-13 verlies tegen Watervliet eert protest in te dienen, omdat topscorer Aldo Spadon (4) bij een doorbraak onreglementair door een tegenstandster zou zijn gehinderd. Zijn ploeg had door Kitty de Wit, Martin Ver- Erik Kromhout (De Danaïden) maakte slechts een strafworp tegen Groen Geel en werd in de tweede helft vervangen. horik (3) en Els van Lunteren (2) slechts eenmaal met 10-11 de leiding in handen, doordat de aanval teveel kansen ver gooide. De streekderby tussen Cres cendo en KNS dreigde vanaf de 36ste minuut dood te bloeden, omdat de bezoekers Yvonne van Dam door een blessure ver loren en geen reserves hadden. Peter van Leeuwen maakte met zijn vierde en vijfde treffer prompt 9-6 en 10-6 en er waren genoeg kansen om verder uit te lopen. De formatie van René Kooien kwam echter door Ab Knetsch, goed voor vier goals, en invaller Paul Elsevier tot 10-' 8 terug en die marge bleef met treffers van Peter Baak en Ed win Kooien tot het einde toe be staan, net als de spanning: 11-9. Overigens zal René Kooien KNS blijven trainen, want de spelersgroep beloofde hem en het bestuur deze week voortaan meer haar best te doen. Na achtendertig minuten stond Tempo in de topper tegen Bol nes op een ongedacht ruime 9-3 voorsprong door Marjan Wie- linga (3), Martijn Hooijer (2), Joke Boot, Arianne Verweij, Pa trick Niemeijer en Erik Pons én geconcentreerd verdedigen. Het achttal van Nico Oskam raakte daarna uit het goede spoor, benutte enkel nog twee strafworpen en won nipt met 11-10, maar beide clubs dien den twee protesten in tegen het 1000 Nederlandse kandidaten I FOTO: HENK SNATERSE wel of niet toekennen van vier strafworpen. Velocitas speelde bij Sagitta niet onaardig, alleen was de af ronding heel mager door het missen van twee strafworpen en ruim vijftien doorloopbal - len. Steven de Ronde (4), Je roen van Driel, Paul Meerburg (2) en Joyce Kamphuis vonden als enigen de mand van de lij staanvoerdervan 3M. die via 4- 3, 9-4.11-5 (rust) en 15-6 gemak kelijk met 20-9 zegevierde. HILVARENBEEK „Waarom zoekt de moder ne mens de gevaren van de jungle als hij thuis een comfortabel leven kan lei den? Waarom kiest hij voor honger, dorst uitput ting en de wanhopige strijd tegen de muskieten? Natuurlijk, het brandende verlangen naar de myste rieuze wereld achter de ho rizon speelt een rol, maar het zwaarst weegt de zelf overwinning. Het triom fantelijke gevoel limieten aan je laars te hebben ge lapt. Vooral dat is de essen tie van de Camel Trophy, het grootste avontuur op wielen". Met die mededeling konden de kandidaten die hopen in april uit te worden gezonden naar Guyana en Brazilië het doen. Voor de dertiende keer alweer proberen dan een aantal Land Rovers uit een nog onbekend aantal landen zich een weg te banen door hét oerwoud. Maar dat gaat niet zomaar, daar moet je wel wat voor doen. En laten overigens. Het avontuur, zoals bovenstaand beschreven en dat de inleiding vormt van het be- waar-nummer dat de 'Trophy' bij het tienjarig bestaan liet ver schijnen. begon voor 1000 Ne derlandse kandidaten in Bra bant. De Beekse Bergen bij Hil- varenbeek vormden het decor. Niet het rijden in terreinwa gens was hoofdmoot van de dag. Weliswaar mochten de kandidaten stuk voor stuk even in de auto's zitten en er zelfs een stukje mee rijden, belang rijker voor de jury was om te zien hoe het er met de kandida ten fysiek voorstond. Immers, slechts 24 kandidaten konden zich plaatsen voor de volgende selectie die in februari plaats vindt. Er is veel over de Camel Trophy gezegd en geschreven. Altijd zijn er twee kampen. Degenen die zeggen dat het in deze tijd onverantwoord is om met een stel terreinwagens dat beetje regenwoud in te gaan dat op de wereld nog overeind staat. An deren zeggen weer dat de na tuur er niet onder lijdt en dat het oerwoud zich weer achter je sluit zodra je van een bepaalde plek bent weggereden. Boven dien zouden de deelnemrs aan de rally veel goeds doen onder de lokale bevolking, de brug gen die noodzakelijkerwijs moeten worden geslagen blij ven liggen te behoeve van de bewoners en meer van dat soort zaken. Ach. de waarhed zal wel ergens in het midden liggen. Feit is wel dat de Camel Trophy nauwelijks schade aanricht in tegenstelling tot bijvoorbeeld de rally Parijs-Kaapstad. „Maar dat zijn louter individuen. Het maakt ze niet uit wat ze achter laten, alleen de winst telt. Bij ons kun je ook winnen als je je heel sociaal hebt opgesteld ge durende de rally. Daarom is de selectie-procedure zo streng bij

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15