Gebrek aan training breekt Leython op AZC klopt De Zijl in grimmig duel Bollenstreek lijdt een gevoelige nederlaag tegen PSV O £eidaeSouaa/nt SPORT Van der Zee naar Quick Boys Veteranen en junioren op dreef in Houtrust ctog ikei MAANDAG 27 JANUARI 1992 KATWIJK - Hans van der Zee (36) wordt de opvolger van Wim van Zwam bij Quick Boys. De huidige trainer van IJsselmeer- vogels tekende een contract voor twee jaar bij de zaterda geersteklasser uit Katwijk. Van der Zee was driejaar geleden ook al werkzaam bij Quick Boys maar kon het kampioenschap met de blauwwit- ten nooit behalen. Quick Boys-voorzitter Arie Guyt gaf als voornaamste reden voor de terug keer van de Amsterdamse oefen- meester zijn bekendheid met de vere- ninging. „Van der Zee kent de structuur en de mentaliteit binnen Quick Boys en dat gaf voor ons de doorslag. Daarbij ken nen wij Hans van der Zee als een bij zonder kundig oefenmeester die past bij de ambities van Quick Boys". John Eelman verlengde zijn contract met Noordwijk voor een periode van één jaar. De Haarlemse oefenmeester is inmiddels zestien seizoenen ver antwoordelijk voor het technisch be leid op sportpark Duinwetering. De oud-trainer van Altior Paul van der Zwaan is bezig aan zijn laatste sei zoen bij Vitesse Delft. De Sassenhei- mer was twee jaar werkzaam bij de hekkesluiter uit de zaterdageerstek- lasse maar in goed overleg besloten beide partijen het contract niet te ver lengen. Valpartij nekt Van der Poel HEERENVEEN - Arnold van der Poel uit Roelofarendsveen heeft door een val op de 1000 meter een bittere nasmaak oveggehouden aan de NK-sprint die dit weekeinde in het Thialf-stadion in Heer enveen werd gehouden. Van der Poel startte zaterdag met behoorlijke presta ties op de 500 (38.7) en 1000 meter (1.17.73). Dat leverde hem respectievelijk een zesde en vijfde plaats in het klasse ment op. Zondag was hij op de 500 meter nog iets sneller (38.6) maar op de 1000 meter ging de Vener onderuit en daar door maakte hij een vrije val in het klas sement waardoor hij op de achttiende plaats eindigde. Marcel Bliek uit Sassen- heim leverdê een goede prestatie door op een negende plek in het klassement te eindigen. Idoor GERT VELTHUIZEN LEIDEN - Tijdens indoor- wedstrijd in het Haagse Houtrust Sport hebben vete ranen van Bataven Leiden en junioren van Holland de aan dacht getrokken. Bij de veteranen verbeterden Ma rio Spadon en Arie van Tol ieder een nationaal record. De 62-jarige Spadon kwam op de 60 meter hor den tot een tijd van 10.40 secon den, terwijl de 48-jarige Van Tol op de 800 meter zijn eigen toptijd naar 2.06.56 minuten bracht. In een leeftijdsklasse lager noteerde Nico Plaatzer een uitstekende 3000 meter (8.56.06 minuten) en bleef Arnold van Atten (1.57.12 mi nuut) op de 800 meter zijn Hol landse tegenstrever Cor Brand wijk 0.04 seconden voor. Bemoedigend De verrichtingen van een aantal jonge 400 meter loopsters van de roodhemden zijn slechts bemoedi gend. Op diezelfde 400 meter was de Hollandse A juniore Bianca Vermond de snelste met haar re cord van 57.65 seconden. Op de halve afstand kwam Fabian van den Barselaar eerst officiuièus, maar bij overlopen ook officieel tot een zeer fraaie 22.84 seconden. Achter hem finishte Alphenaar in Rotterdamse Metro dienst Fer nando van Rijswijk als derde in 23.32 seconden. Met de polsstok lijkt Holland er een nieuwe topper bij te hebben. Paul van der Lely bedwong onder het toeziend oog van zijn trainer Onno van Heynin- gen (zelf goed voor 3.60 meter) de vier meter. De strijd werd overi gens gewonnen door Zoeterm eer der Laurens Looye die met een nieuw nationaal record van 5.11 meter uit de strijd kwam. Alphe naar in Haagse Sparta dienst Sprint Op de sprint scoorden drij land jongens opvallend gei dezelfde serie 7.5 seconde] wijl Bataafse Elsemieke Rol de finale haalde bij de B (8.34 seconden) en Hannel horst (AAV'36) met 8.43 se< derde werd bij de A meisje! diezelfde vereniging was] Dongelmans de enige aktii nior. Over zijn 8.85 sécondei 60 meter horden en 3 polshoog was de^meerkampj goed te spreken. ;rmee: et Dekl :ld, de a lumme :e via 3-( lerdaad ise squa latere :heerde: it. In de iet opge :r, 3-9, 5 lüdig n£ Heske; Erik t opperr titel' LEIDEN In de volley balcompetitie verloor eer- stedivisionist Leython weer. De Leiderdorpers nemen na de 3-0 nederlaag tegen WC de negende plaats in. De Lange Sport- /NOVO speelde een zeer slechte wedstrijd in het Zeeuwse Axel. De Noord- wijkers verloren met 3-2 van De Sterre. WBM/Ge- mini deed daarentegen goede zaken in de derde divisie. De Voorschotena ren schudden concurrent Krovo van zich af door èen ruime 3-0 zege. De dames van WBM/Gemini stelden teleur tegen hekkesluiter Riva/Rwk 2. De ploeg van Bernard van der Pols ver loor met 0-3. Leython mist door blessures nog steeds Paul-Jacques Ver hoeven en Bert Janse. Ook mid- denblokkeerder Leon Heyting was er afgelopen zaterdag te gen WC niet bij. In Vugt start te de ploeg van coach John Groen goed. De Leiderdorpers namen een 8-12 voorsprong. Echter op de momenten dat het moet laten de volleyballers van Leython de punten liggen. Coach Groen wijt dit aan het verschil in trainingsarbeid tus sen beide ploegen en de wisse lende trainingsopkomst van zijn eigen ploeg. De eerste set was met 15-12 voor de Vugtena- ren. In de .tweede set nam Ley thon wederom een goede voor sprong. Boven de tien leek de spanning voor het team te veel. Door een reeks persoonlijke fouten ging ook de tweede set met 15-12 naar de thuisploeg. Na twee teleurstellingen voor de Leiderdorpers was de moti vatie in de derde set weg; alleen Rick Uiterwijk haalde een goe de voldoende (3-0). De Lange Sport/NOVO reisde door de mist af naar Zeeuws-Vlaande- ren. In de eerste set tegen hek kesluiter De Sterre tekende zich een gelijkopgaande strijd af tot 8-8 met wisselvallig spel van beide ploegen. Een bevlie ging van met name Rob van Daalen bracht snel winst (8-15). In de tweede set dachten de Noordwijkers er te gemakke lijk over. De pass viel volledig weg en de Axelenaren kwamen goed in het spel. Ook in de der de set ging er teveel mis bij de ploeg van Nico Halsema. Door een slechte blokkering en ver dediging ging de set naar de Sterre. In de vierde set leefde NOVO op met 5-15. In de vijfde set maakte NOVO aan het ein de van de set te veel persoonlij ke fouten (3-2). WBM/Gemini nam revanche op Krovo voor de verloren uitwedstrijd. De Voor schotenaren hield Krovo de eerste set geheel onder de duim met goed spel (15-8). In de twee de set liep de ploeg van coach Leon Jungslager tegen een 1-10 achterstand aan. Een goede se rie sprongservices ,van Wilbert Kokshoorn bracht de omme keer (15-12). In de derde set na men de volleyballers uit Krom menie een 10-14 voorsprong maar konden het niet afmaken (3-0). Koploper in de promotie klasse VCS was voor de wed strijd angstig voor Be Fair. In de eerste set bleek al dat niet ten onrechte was. De Sassen- heimers wonnen de eerste set met 15-11In de tweede set was een inhaalrace bij een 12-14 achterstand voldoende voor winst (16-14). In de derde set legde de goed serverende Dick van Elk de basis voor de 15-8 winst (3-0). Ondanks de neder laag lastte coach Arjan Buntje toch een teambespreking in. De streekderby tussen Gemini 2 en Graficon/Donar was een matte vertoning. De Voorscho tenaren die de laatste weken goed spelen, konden niet tegen de geroutineerde Merenwijkers op. Zonder noemerenswaardi- ge problemen won Donar met 0- 3. RW had weinig moeite met het tobbende Leython 2. De Leiderdorpers speelden te af wachtend tegen de Rijnsbur gers die de laatste weken niet meer verloren hadden. In de eerste set kon Leython met name met de middenaanval nog redelijk doorkomen. RW won wel met 15-11. In de twee de set scoorde de ploeg van Martin Broere veel met lepe ballen. Door een foute opstel ling bij Leython eindigde de derde set voor de Leiderdorpers in een drama (3-0). De dames van WBM/Gemini hadden moeten winnen van hekkesluiter Riva/Rwk 2. De Voorschotense vrouwen kwa men echter geen moment in de wedstrijd. De eerste set liep de ploeg van Bernard van der Pols door een slechte pass tegen ee'n achterstand op. De achterstand werd nog wel ingehaald, maar een servicebeurt van Riva was fataal (9-15). Ook in de tweede set haalde Gemini onder aan voering van Elsbeth van der Berg een achterstand op. Aan het einde van de set viel de pass weer weg en gingen de kopjes omlaag (10-15). In de derde set leek Gemini de set te pakken bij een 14-10 voorsprong. Zes servicepunten van Riva deed Gemini de das om (0-3). Coach Bernard van der Pols toonde zich zwaar teleurgesteld na dit onverwachte verlies. NOVO stuntte door de nummer twee Gemini 3 met 3-2 te bedwingen. De Voorschotense dames mis ten drie basisspeelsters zodat de wisselmogelijkheden mini maal waren. De Noordwijkse dames profiteerde goed van de matige spelverdeling aan Voor schotense kant. De vierde set was nog wel voor Gemini. In de vijfde set stelde NOVO met 15- 10 de winst veilig en helpt hier mee Leython steviger in het kampioenszadel. RW reva- cheerde zich op het vorige ver lies tegen Leython 2. De Rijns- burgse dames met absolute uit blinker Jacqueline Passchier liepen tegen een 1-2 setachtr- stand aan. In de vierde set hielp Leonora van de Klink RW over het dooie punt heen. De vijfde set was voor RW met name door matig verdedigingswerk van de Leiderdorpse dames (3- 2). Leython ging door het oog van de naald tegen Oikos. Zon der hoofdaanvalster Renate de Zwart werden de Leiderdorpse dames de eerste set overdon derd door de Haagsen. In de tweede set redde Paula Vikkert de set bij een 14-13 achterstand. In de derde set won de. ploeg van coach Lieuwe van der Meu- len regulier met 8-15. In de vier de set leek het op 14-11 voor Oi kos mis te gaan. Het geluk was echter aan Leython-kant (1-3). VCS had een slechte week. De Sassenheimse dames verloren in een slechte wedstrijd van het Boskoopse Agon met 3-1. Door te veel persoonlijke fouten ver loor de smalle VCS-basis met een aantal invalsters duidelijk met 3-1. De resterende vijfde set tegen Velo werd verloren. Ondanks de inspanningen van Ingrid Besseling zag Bollenstreek de opmars in de handbal-eredivisie gestuit worden door PSV uit Eindhoven FO ALPHEN AAN DEN RIJN De confrontaties tussen AZC en De Zijl staan ga rant voor een stevige partij waterpolo maar in de edi tie van zaterdag gingen beide ploegen duidelijk te ver. De gemoederen in het zwembad De Thermen raakten oververhit en het lankmoedige optreden van de scheidsrechters werkte als een rode lop op een stier. AZC trok na de veld slag uiteindelijk aan het langste eind: 14-8. Een gescheurde wenkbrauw, een bloedneus en de omparle- mentaire taal in-en buiten het bad vormde de trieste balans van de streekderby. In de eer ste periode leek er nog niets aan de hand. AZC nam het initi atief en kwam steeds op voor sprong maar de Leidse ploeg bleef vrij eenvoudig in de race. Veel gescoord werd er echter niet omdat de Alphenaren slor dig met de kansen omspron gen: 3-2. De thuisploeg bleef in het twee speldeel aanvallend zeer zwak zodat Van Belkum de stand in evenwicht kon trek ken. De Vogel-brigade herstel de zich echter via Van der Lee- den en Lammers: 5-3. Tot zover karakteriseerde het duel zich als een echte derby. Het werd grimmiger nadat de Rus Lisits- jin een elleboog vol op de neus kreeg. Bloedend zwom Lisitsjin rond en kreeg ruimschoots de kans om zijn gram te halen. Met een achterwaartse afzwaai er trof hij van Rijn, diens wenk brauw openreet. In plaats de ophanden zijnde opstootjes in de kiem te smoren, zagen de ar biters veel te veel door de vin gers. De Zijl-spelers waren van af dat moment ruim een perio de van slag af en 8aar profiteer de AZC van: 10-6. De verrichtingen van het scheids-en lijnrechters zorgde ervoor dat bij De Zijl-doelman Martin Nederhof het licht even uit ging en nadat hij de bal woe dend richting de lijnrechter had geworpen kon de sluitpost inrukken. In de laatste periode - met Belt op doel - kwam AZC natuurlijk niet meer in gevaar. Wél laaide het grove spelge- weld in het slot bij een Leids of fensief weer op, maar gelukkig onderschepte Pielstroom op tijd de bal. Eersteklasser LZ heeft voor de tweede op rij opnieuw moeten buigen voor een tegenstander. De ploeg van coach Parrel lijkt uit het goede ritme van voor de winterstop te zijn geraa L v» genstander de Ham, zesc rangschikking, liep een weg van haar Leidse opj Het verlies is niet zo zeei ten aan de kracht van d^g als wel aan het gemis i zijde: 4-8. Competitiegenoot Viva) pil daarentegen punten |g| sprokkelen, al kwami Oegstgeestenaren met de schrik vrij. Tege kesluiter ZPA werd go start, maar wisten de ga de derde periode de r terstand nog goed te maB de laatste fase hield Vi\f der leiding van een grillf lende Dietz het hoo|aarhouc koelst: 12-11. Rob Dubbeldeman (De Zijl) probeert een opening te vinden in de AZC-defensie. De Alphenaren wonnen het veel te harde duel met 14-8. I FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN - Noorlander Bollenstreek leed afgelo pen weekend een gevoeli ge nederlaag tegen PSV uit Eindhoven. Tegen de een-na-laatste club uit de eredivisie ver loor de ploeg van trainer Jan Alma met 19-16. Ook Saturnus deed het dit weekend niet best, en ver loor van EDH (19-17). PSV - Bollenstreek 19 -16 Bollenstreek speelde dit week end niet goed. Al na vijf minu ten keek de ploeg tegen een 4-0 achterstand aan. Keepster Ani ta Seur had het erg zwaar in deze fase, en eigenlijk is ze de hele wedstrijd niet echt in vorm gekomen. Weliswaar werkte Bollenstreek de achterstand snel weer weg, maar de extra prikkel die na zo'n hectisch begin behoort te ontstaan, bleef uit bij de ploeg van Jan Alma. PSV bleef de hele wedstrijd één punt voor staan, tot de laatste paar minu ten, toen de zege definitief vei lig werd gesteld. Naast het ver lies van twee kostbare punten kreeg Bollenstreek nóg een domper te incasseren: Claudia de Jong moest geblesseerd het veld verlaten (een opspelende oude knie-blessure). Topscorsters bij Bollenstreek waren Christa Thorsen en Nico- leta Boriceanu. EDH Saturnus 19 -17 Beide teams begonnen mat aan deze wedstrijd. Er gebeurde weinig spectaculairs, omdat zo wel EDH als Saturnus hun ver dedigingen goed georganiseerd hadden en weinig gaten hierin konden slaan. Pas na rust kwam er schot in de wedstrijd. EDH nam afstand van Saturnus met vijf punten (9-4). De ploeg van trainer Nol Verhoef kon deze kloof maar moeilijk overbruggen. EDH gaf namelijk weinig gele genheid tot scoren vanuit de flanken, normaalgesproken het sterke punt van de Leidse heren. Het scoren vanuit de tweede lijn bleek zeer moeizaam te gaan. Alleen Jan Thielemans en Dan Olsen konden eigenlijk nog de nodige doelpunten mee nemen, Te weinig, want de twee punten gingen naar EDH. Een verdiende overwinning, stelde Verhoef na afloop vast. Terneuzen - Olympia 7 -19 De thuisclub kreeg al snel twee strafworpen toegewezen, die ze benutte. Olympia liet zich hier door echter niet van de wijs brengen en speelde gewoon haar eigen spel. Door de open dekking van Ter- neuzen ging dit vrij voorspoe dig, zodat het met rust al 3-9 voor de Wassenaarse dames Deze voorsprong bouwden de Wassenaarse handbalsters in de loop van de wedstrijd verder uit, onder andere door doelpun ten van Angelique Schonk en Diane van Rooden. Celeritas - Rijnstreek 17 -11 Rijnstreek was gisteren niet voldoende bij de les om Celeri tas het hoofd te kunnen bieden. De Leidse heren misten te veel kansen. In de eerste helft viel dit nog wel mee, getuige de ruststand 9-7. Gerard Rijn had drie straf worpen op rij verzilverd en Rijnstreek was nog volop in de wedstrijd. Na rust kwam Saturnus er ech ter nauwelijks nog aan te pas en kon Celeritas een gat slaan. De einduitslag was volgens trainer HVS - Hellas 13 -12 Een hele spannende we HVS kwam al gauw op voorsprong, maar stortti volledig in elkaar, waar ruststand 7-7 werd. Na" de thee hersteld Stompwijkse dames zie enigszins, onder andf doelpunten van Hannel tens en Eugenie van Ge; Vier minuten het 13-10 en startte Hel slotoffensief, dat haar langszij bracht. HVS hield echter stand haalde een verdiende o\ hing. Hellas-HW17 -14 In de beginfase van d strijd waren beide teams kaar gewaagd. HW lie rust zelfs uit, onder andq' doelpunten van Illona huisen en Susan Wohri de tweede helft nam Hel ter volledig het heft i De ploeg overklaste H\ pelweg, wat zich uitte veelvuldig onderschepp HW-ballen en overroi de combinaties, waai speld tussen te krijgen v n N - clubs i [aan ee :t zaals Tempo nog 1 dom hi De clu kelfs le rong dc >|iBolm jflaan. 1 i na d< t Oran semaal mpetiti :en. De erenigi allema helft De Da KNS st ideraan OASE - HEC 9 -13 De handbalsters uit Ou verloren dit weekend dj maar ze verlieten het der een nare smaak in De Haagse koploper H namelijk een moeilijk U aan OASE. Helma van der Geest Hogenboom, beiden uit het tweede, gaven nieuwe impulsen en mi dat HEC hier geen i mee had gehouden en wat onderschatte. De Haagse speelsters uiteindelijk toch, om meer mogelijkheden rking va Vit eindf met nan tters Fr erco Lai din 16-2 mirporaal Chanta 'esterbet mogelij] —i me stgenoe en forc ?n minut Tiet bij at Groen n kreeg 1 uit te lo] b?ko Loch der To] gebles: fnd, vei 10-12 noi aten, wa; a winstn 'ergroter d weinij liter T\

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14