K sprint een treurspel ;onder hoofdrolspelers Courier en Seles buiten baan eikaars tegenpool SPORT 13 ke De Bruin houdt Nederlandse eer hoog 192 jgidócgomcmt MAANDAG 27 JANUARI 1992 Dn pslaagde rentree Van Hulst Sainz koploper $VIN - Na acht maanden blessureleed heeft Elly ij Hulst dit weekeinde een geslaagde rentree ge- tgkt. De 32-jarige Rotterdamse eindigde bij interna- ;jale indoor atletiekwedstrijden in Lievin als derde i^e 1500 meter. «atlete finishte in 4.13,35 en bleef hiermee slechts verwijderd van de limiet voor het EK indoor eind j[ende maand in Genua. Dat Van Hulst in de laatste g meter werd gepasseerd door de Francaise Quen- en de Tsjechoslowaakse Kubesova deed haar wei- Flrina Privalova, die vorig jaar in Sevilla nog als Ser- ra wereldkampioene op de 60 meter geworden en mee Nelli Cooman opvolgde, kende een uitsteken- tart van het indoorseizoen. De Russin liep de 200 t in 22,26. en verbeterde daarmee het Europees re- van Heike Drechsler met één seconde. Liliane ise heeft gisteren in Bukarest het indoor wereldre- J op de vijfkamp teruggepakt. De 29-jarige Roe- atlete kwam op de vijf onderdelen tot een to- jvan 4726 punten. MONACO Na twee etappes en twaalf van de 26 klassementsproe ven heeft Carlos Sainz met zijn na vigator Moya de leiding in de Ral- lye van Monte Carlo. De winnaar van vorig jaar heeft een voor sprong van 49 seconden op Didier Auriol. Deze verspeelde zijn eerste plaats door een verkeerde banden wissel vlak voor de finish in Dig- ne. De roemruchte rally verloor op de vierde klassementsproef al twee kanshebbers. De Fin Alen dook met zijn Toyota een talud af. De Zweed Eriksson botste met zijn Misubishi tegen een muur De enige Nederlandse equipe. Henk Vossen/René Smeets, staat als 44ste geklasseerd. Problemen rond altenatieve elfstedentocht op Weissensee TECHENDORF - Zelfs de organisatie van de vandaag gestarte Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk weet niet of er prominente namen onder de tweeduizend deelnemers zijn. Volgens Aart Koopmans, voorzitter van de Stichting Winter Marathon (SWM), hebben vele deelnemers bij de voorinschrijving een valse naam opgegeven. De Labkoo 200, zoals de race op het Oostenrijkse bergmeer (930 meter hoog) heet, kende nogal wat problemen vooraf. De KNSB weigerde aanvankelijk de tocht te erkennen, zodat een start de li centiehouders wel eens op een boete zou kunnen komen te staan. Inmiddels is Koopmans in het gelukkige bezit van een officieel certificaat waarin de schaatsbond zegt niet langer dwars te liggen. Maar omdat de landelijke technische commissie (LTC) marathon zich nog niet achter dat besluit wenste te scharen, geruggesteund door het bestuur van het. gewest Noord Holland/Utrecht, is de angst bij de rijders nog volop present. De winnaar ontvangt overi gens 3500 gulden. Tweede verlies Ruben Krouwel WEISSENSEE - Ruben Krouwel heeft steeds meer moeite het juiste spoor bij het langlaufen te vinden. In Weissensee (Oos) leed Krouwel zijn tweede nederlaag bij de natio nale titelstrijd. Na het verlies op de klassieke vijftien kilometer ging Krouwel eveneens ten onder op de vijftien kilometer vrije stijl. Vincent Vermeulen liet de titelverdediger vijf seconden achter zich. Kees Puijk, eerder winnaar van de klas sieke race, werd derde. Carolien ten Bosch maakte haar trilogie vol op de nationale kampioenschappen door de tien kilometer vrije stijl winnend af te leggen. Dick Jaspers weer naar winst UTRECHT - De nationale drie- bandentop volgt de verrichtingen van Dick Jaspers met bewonde ring. De Brabander won gisteren de Grote Prijs Popel iers in Utrecht, een van de nationale Grand Prix-evenementen, op een indrukwekkende marlier. Voor de vijftig caramboles in de finale te gen Rini van Bracht gebruikte de nummer drie van het wereldbe kercircuit 22 beurten. De kortste partij van het evenement. Ook Van Bracht, die in de halve finale pas in de verlenging met Valentijn afrekende, vond geen middelen om zijn provinciegenoot af te stop pen. De Waalwijker kwam tot 38. E L0LKEMA feRENVEEN - Een Jfc na de Europese top Tschaatsers gaf dezelfde fetie Thialf een kille iblik. De thuisblijvers Jhet nationale kampi- ijschap sprint kregen 1 gelijk aan hun zijde, li treurspel van twee da- voltrok zich voor het |van wat familie, baan- nissarissen en een Sdj evol j ournali sten Jnpische limieten werden er I geregistreerd, zodat chef Jmssion Ard Schenk alvast |ers voor de schaatsploeg Igaan indelen. Grote verlie- waren derhalve de sprint- iiploegleden Anita Loor- !T iji en de naar zijn twee opa's 1 doemde Jan Jan Brouwer, ■duo streefde afgelopen za- pg en gisteren Albertville paar slaagde niet. Loorbach i op de 500 meter dichtbij (41.39), op een limiet van 41.2 echter te weinig. De Olympi sche limiet voor de mannen (37.3) was voor Brouwer ook te veel gevraagd. Zijn twee pogin gen dit weekeinde (37.99 en 38.15) strandden in schoonheid. Nationaal kampioen werd Ge rard van Velde. De Wapenvel- der, nog maar twee jaar serieus met sprinten bezig, kon een voudig eerste worden omdat er van geduchte concurrentie geen sprake was. Titelverdedi ger Arie Loef ontbrak vanwege een blessure en Falko Zand- stra, de jongste Europese all roundkampioen, zat opgesloten in een trainingskamp in Davos. Vorig jaar op het NK in'Assen, toen Van Velde en Zandstra beiden nog junior waren, klopte de Fries het sprinttalent over tuigend. Kans Hoewel de Olympische deur voor Anita Loorbach dichtzit, blijft Wopke de Vegt wrikken. De sprintbondscoach weet, dat hij vanavond bij het NOC geen sterke argumenten te berde kan brengen ten aanzien van mag, kan ik er geen schande Loorbachs perspectieven voor Albertville, maar zal toch zijn best doen. „Ik vind, dat ik nog een kans moet krijgen", zegt Loorbach. „Met deze 41.39 ben je ip de buurt van de limiet. Als ben te laat in vorm gekomen dit ik 41.6 had gereden was ik spor tief verslagen geweest. Het zit er aan te komen. Bovendien heb ik hier dit weekeinde in Thialf mijn beste seizoenstij den gerealiseerd. Ik hoop, dat mij die kans nog wordt ge gund". seizoen. En heb een lange aan loop nodig om die limiet te ha len." De Vegt, bedenkelijk: „Wat is een lange aanloop? We staan vanaf eind september op de schaatsen. Daarom juist staan we zwak naar het NOC Van Velde De Vegt ziet een nieuwe seléc- toe. Maar ik vecht voor één van tiewedstrijd in het Zwitserse mijn pupillen, dat lijkt me lo- Davos niet zitten. „Dat zou niet gisch". verstandig zijn", aldus de Fries. „Als je ziet hoe iemand in zo'n geval op de Spelen zal arrive ren. Je selecteert die persoon in Gerard van Velde en Christine zo'n geval kapot. Het NOC Aaftink voldeden dus aan de moet zeggen wel of niet. Duide- verwachtingen. Voor Van Velde lijkheid dus. En niet nog een was het zo'n eerste nationale selectiewedstrijd in Davos. sprintitel, voor Aaftink was het Maar ik durf een lans te breken 'peanuts'. „Ik denk, dat ik mij voor Anita. In twee weken rijdt zelf tot de wereldtop mag reke- ze 41.59,41.49 en 41.39. Voor mij nen", zei Aaftink die haar vijfde 500 meter 41.2, voor 1000 1.23.4, had liever helemaal geen natio- rl). Maar wanneer ze niet mee naai kampioenschap gereden. Christine Aaftink (lin^s) en Gerard van Velde zijn de Nederlandse schaatskampioenen bij de sprint. Het was een hinderlijke onder breking van haar bezigheden in Davos, waar de afgelopen we ken wereldrecord na wereldre cord sneuvelt. Vandaag gaat ze terug, samen met de rest van de Olympisch gekwalificeerden. „Misschien dat deze titel min der glans heeft, nu Arie Loef niet meedeed, voor mij is hij echter wel belangrijk", liet Van Velde weten. „Hij wat-ie moest doen", was het commentaar van De Vegt. „Christine, Ge rard en Renske Vellinga bij de junioren moesten kampioen worden. Dat is gelukt. Het is al leen jammer, dat de rest niet in de buurt van de limieten is ge komen. Daar had ik eigenlijk wel op gerekend". LEJl kost tldg, raathof diumplaats de 1ARD VAN DER HOEVEN de thi ar zege ver AZ beslisti u itser sje (0-0). .86W. 1 Loggiei chte ■n ters r TM c 2 (1-1). Donald srechter: Gele ka r. Wiek« EN 14 De Bru 1 59,39. 3. Osygus Joo) 4.09,25, 1Slrau' 8.26,93, 6Un?0.r 2) 4 41. ERWOUDE- Een val op sluitende 1.000 meter kost- ie Zoeterwoudse junior- Jeroen Straathof een op het erepodium tij- het Nederlands kampi- sprint in Heeren- Hij stond op dat moment in het klassement met vooruitzichten op zilver, kijkt Straathof tevreden op de titelstrijd. Zaterdag 'terde hij zijn persoonlijk op de 500 meter en it het van 39,30 sec op seconden. In de eindrang- kmg klasseerde Straathof 'Aiiteindelijk als 8e. Patrick llsen, eveneens uit Zoeter- eindigde als 6e. Straathof was snel over ite teleurstelling heen. s wel dicht bij de tweede in het eindklassement toch voel ik me bij de niet zo thuis. In de af- fnde rit zat ik, denk ik, te met mijn gedachten bij directe tegenstander, ;ments-aanvoerder Nico Ier Vlies. Hij was voor mij onbereikbaar maar de an Leeuwangh was binnen Ik moest 0,4 seconde maken op Jacco Jan Leeu- h. In de laatste bocht raak- uit balans en daar ging ik. iste oorzaak weet ik niet Het ging overigens wel ttend lekker. Op de 500 reed ik dit weekeinde keer onder mijn oude re- v er.vijl ik over de 1.17,29 op i 00 meter van zaterdag dik len ben. Ik richt me nu op •eldkampioenschap voor ;n. Morgen (dinsdag) ver in we naar Polen. Ik ben ir voor, ontzettend gemo- d". li Hoogeveen speelt kans &jlENVEEN - Jan Hooge- heeft bij het shorttrack- "•«oi om de Aegon Cham- Trophy zijn laatste kans in Olympisch startbewijs i'sjeeld. De 22-jarige Leide- genomineerd voor Albert- toonde opnieuw geen fus >ehoud. e kilometer, straks het jPische onderdeel, eindig- igeveen als vierde. In het lassement moest hij in ild van dertig deelnemers i landen genoegen nemen e gedeelde negende posi- beide gevallen voldeed itionale kampioen, vorig eertiende bij het WK, niet e NOC-norm. De Nieuw- ider Chris Nicholson ze- overigens. Beste Ne- ider was Jeroen Otter. De ige Amsterdammer werd op de 1000 meter en ein- op de gedeelde zesde in de eindrangschikking. week legde hij bij de Eu- titelstrijd beslag op de de plaats. Bij de vrouwen iAgeerde Monique Velze- piet overmacht haar titel, dente uit Oud-Ade won de vier afstanden. MELBOURNE - Het zou afbreuk doen-aan de kwali teiten van Cöurier om hem een anti-tennisser te noe men, zoals hij vaak wordt betiteld. Hij slaat vanaf de baseline de meest fantasti sche winners, passeert met vlammende slagen langs de lange lijnen en cross- court. Hoe men over hem denkt is hem overigens worst. „Ieder een kan zeggen wat hij wil, dat ik een leuke jongen ben of niet, dat ik mooi speel of niet, of dat ik alleen maar een harde wer ker ben, maar het enige dat telt is dat ik hier gewonnen heb. Daarom kan ik breed lachen om alles wat iedereen zegt. Of ik harder werk dan anderen weet ik ook niet. Ik werk in ie der geval zo hard als ik kan". Het wonderlijke van Courier is, dat hij nauwelijks bekendheid geniet, ondanks zijn winst vo rig jaar op Roland Garros en zijn tweede plaats op de wereld ranglijst. Hij kon in Melbourne elke dag gewoon een stukje jog gen in het park. Na de zege van gisteren nam hij zelfs onbelem merd een duik in de Yarra-ri- vier, die langs Flinders Park stroomt. Hij vond hem wel een beetje vies. Thuis in Florida kan hij net zo onbekommerd over straat slenteren. 'Voor mannen als Edberg, Bec ker, Lendl en Agassi is dat on denkbaar, omdat ze zonder ver momming geen meter over straat kunnen zonder te wor den herkend en lastig gevallen. Courier wordt nooit lastig ge vallen op straat. „Misschien komt het wel doordat ik altijd mijn pet op heb als ik speel. Als ik hem afzet herkent niemand me meer. Eigenlijk ben ik zon der vermomming dus incogni to". Courier is ook de enige topspe- ler die niet of nauwelijks wordt gevraagd voor commercials. Hij vindt dat overigens wel best. Met tennissen alleen verdient hij de kost ook wel, afgelopen jaar toch al gauw drieënhalf miljoen gulden. 1992 begon ook aardig met bijna een half mil- In het mannen dubbelspel ver overde het Australische du< Woodbridge/Woodforde de ti tel door de Amerikaanse com binatie Jones/Leach (VSt/11 met 6-4, 6-3, 6-4 te verslaan. De Australiërs bereikten de eind strijd nadat Richard Krajicek en Jan Siemerink wegens de blessure van de Hagenaar moesten opgeven. Drieëneenhalve ton voor Nederlanders MELBOURNE - De veertien Nederlandse deelnemers, ne gen mannen en vijf vrouwen, bij de Australische tenniskam pioenschappen, hebben iets meer dan 350.000 gulden uit de prijzenpot gehaald. Richard Krajicek, zowel in dub bel- als enkelspel halve finalist, nam van dat bedrag ongeveer veertig procent voor zijn reke ning, Ingelise Driehuis kreeg voor haar ene ronde in het vrou- wendubbel een troostprijsje van 2200 gulden mee. De lijst van de verdiensten ziet er (in guldens) als volgt uit: 1 Richard Krajicek 2. Jan Siemerink 3. lirendaSchultz 4 Michicl Schapers 5. Manon Bollcgraf 6. Nicole Muns-Jagerr Jacco F.ltingh 8 Tom Nijssen 9 Paul Haarhuis 10 Mark Koevcrmans 11 Petra Kamstra 12 MennoOosting Tom Kempcrs 14. Ingelise Driehuis 146 000 37 700 35.610 23.130 22.600 15 530 15 530 15 400 13.930 9 400 7 200 3.800 Jim Courier rolt over de baan in zijn partij tegen Edberg. joen gulden via de zege in Mel bourne, waar hij al met al maar één setje verspeelde. Muize-gezicht Monica Seles heeft, zoals afge lopen zaterdag opnieuw bleek, wel artistieke en commerciële aspiraties. Maar in die richting vlot het nog niet zo best met het kindvrouwtje met het muize- gezichtje. Op de baan liep het voor de 18-jarige Joegoslavi sche echter in Melbourne alle maal op rolletjes. Fernandez, die het Seles vorig jaar in de halve finale in Melbourne nog bijzonder lastig maakte (ze ver loor met 9-7 in de derde set), liep steeds achter de striemen de fore- en backhands van Se les aan. Zoals vrijwel iedereen in het vrouwentennis dat moet als ze tegen Seles spelen. Net als in 1990 bleef Fernandez weer met lege handen achter na de Australische finale. Toen verloor ze kansloos van Steffi Graf. Seles' jaar begon weer precies zoals 1991, toen ze uiteindelijk alle drie de Grand Slamtoer- nooien won waaraan ze deel nam (Melbourne, Parijs en New York). Ze heeft inmiddels een perfecte score van vijf Grand Slamtitels uit de vijf finales die ze speelde. Aan een recordscore hoeft ze voorlopig nog niet te denken. Daarvoor moet ze nog een heel rijtje inhalen: Graf (10), King (12), Navratilova (18). Evert (19) en Court (24). Graf lijkt nog wel te achterhalen. De anderen niet, want die zijn uit een tijdperk dat de concurren tie nog lang niet zo moordend was en er niet jaarlijks honder den talentvolle tieners in het profcircus opdoken. Al dunner Volgens trainer Boris Breskvar van het Duitse talent Anke Hu- ber wordt de lucht aan de top FOTO: ANP voor Seles zelfs nu al dunner. Dat zei hij nadat Huber Seles in de kwartfinales flink aan het werk had gezet. Dat was ook de enige keer in de afgelopen twee weken, dat Seles er werkelijk aan moest trekken. Haar set- verlies tegen de Finse Meskhi was gewoon klungelig. Maar Huber lijkt dan ook de opvolg ster van Graf te zijn. Of de lucht voor Seles werkelijk zoveel dunner wordt is nog maar de vraag. Ze wil haar op slag drastisch verbeteren. De wilskracht die ze in het verle den toonde om verbeteringen in naar spel aan te brengen, doet het ergste vrezen voor haar opponenten. Doel van die extra arbeid is vooral de Wim- bledontitel. Seies wil niet nog jaren op die titel moeten jagen, totdat hij voor haar net zo'n ob sessie wordt als voor Ivan Lendl, die al jaren achter die ene, nooit door hem gewonnen titel aanzit. Seles denkt dat ze komende zomer klaar is om ook Wimbledon te veroveren. „In het verleden dacht ik altijd: ik ben blij als ik de kwartfinales, of de halve finales haal. Nu denk ik dat ik Wimbledon kan winnen". Jim Courier en Monica Seles beiden winnaar op Flinders Park, maar buiten de baan el- kaars tegenpool. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 118.28 uur: Sport op 1 Nederland 2.19.20 uur: Sport Nederland 3,22.15 uur: Studio Sport jour- BBC 124.00 uur: Match of the day. vierde ronde FA Cup BBC 2, 19.00 uur: A Question of sport, 19.30 uur: Great sporting Moments Superchannel. 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Superchannel, 12.30 uur: Hang loose. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport. Superbowl is voor Redskins MINNEAPOLIS - Washington Redskins heeft voor de derde keer de Super Bowl gewonnen. In de finale van het American Football-kampioenschap in Minneapolis werd Buffalo Bills verslagen: 37-24. In het Metro- dome van Minneapolis waren 60.000 toeschouuwers. Reds kins was oppermachtig. Het eerste kwart werd nog afgeslo ten op 0-0. maar in het tweede werd de strijd al beslist: 17-0 door een schot van Lohmiller, touchdowns van Byner en Riggs alsmede conversies door Lohmiller. In het derde kwart kwam Bills wel wat terug door een rake trap van Norwood en een touchdown van Thomas met conversie van Norwood, maar Redskins scoorde door touchdowns van Riggs en Clark met conversies van Lohmiller. Met 31-10 beperkte Redskins zich in het laatste kwart tot con trole over de wedstrijd. Bills won het laatste kwart wel maar de achterstand was en bleef te groot. Buffalo Bills stond vorig jaar eveneens in de finale en verloor toen met 19-20 van New York Giants. Dit jaar was Redskins veruit favoriet na een uitzon derlijk goed seizoen. Gelfand in laatste ronde naast Salov WIJK AAN ZEE - Valeri Salov en Boris Gelfand zijn de laatste winnaars ge worden van het Hoogo vens schaaktoernooi oude stijl. Het duo uit respectievelijk Rus land en Wit-Rusland zag een score van 8'1/2 punten uit der tien partijen beloond met een bedrag van 11.000 gulden. Je roen Piket (gedeelde vijfde plaats met een score van vijftig procent) was de beste Neder- Salov ging de slotronde in dorpshuis De Moriaan in met een half punt voorsprong op Gelfand. Salov kwam niet ver der dan remise tegen Loek van Wely, de verrassende smaak maker van de eerste helft van het toernooi. Gelfand versloeg met zwart de niet bijster in vorm zijnde Hongaar Sax. Met ingang van volgend jaar, als er in Wijk aan Zee het elfde lustrum wordt gevierd, is het niet meer mogelijk dat de eer ste prijs gedeeld moet worden. Dan wordt in het tot Schaakfes tival omgedoopte evenement volgens het knock out systeem gespeeld, waarin het komt tot een finaletweekamp en een open groep. Een formule, waar de meeste deelnemers overi gens nog gereserveerd tegen over staan. „De praktijk moet uitwijzen of het aanslaat", klonk het niet erg enthousiast uit de mond van Salov, met zijn 27 jaar vier jaar ouder dan Gel fand. De partij tussen Van der Wiel (wit) en Nunn (GBr). 1. e2-e4, c7-c5. 2. Pgl-f3. Pb8-c6. 3 d2-d4, c5xd4. 4. Pf3xd4. Pg8- f6. 5. Pbl-c3, el-eb. 6 Pd4-b5. d7-d6, 7. Lcl-g5. a7-a6. 8. Pb5- a3. b7-b5, 9. Lg5xf6, g7xf6, 10 Pc3-d5. Lf8-g7. 11 Lfl-d3. Pc6- el. 12. Pd5xe7Dd8xe7. 13. c2- c4. f6-f5. 14 0-0, 0-0, 15. e4xf5. e5-e4, 16. f5-f6. Lg7xf6, 17. Tfl- el. d6-d5, 18. c4xd5. Lf6xb2. 19. Ld3xe4, De7xa3, 20. Tel-e3. Da3-d6. 21. Le4xh7 Kg8xh7, 22. Ddl-c2+, Dd6-g6, 23. Dc2xb2. Tf8-g8,24. Te3-g3. Dg6- e4, 25 Db2-f6, Tg8xg3. 26. h2xg3. De4xd5. 27. tal-el. Lc8- f5, 28. tel-e5, Dd5-dl 29. Kgl- h2. Lf5-g6. 30. Te5-e4, Lg6xe4. 31. Df6xf7 Kh7-h6. 32. Df7- f4Kh6-g7. 33. Df4-e5+. Kg7- f7. 34 De5-f4 Kf7-g8. 35. Df4- g5+Kg8-h7. 36. Dg5-h4 .Kh7- g7. 37. Dh4-e7+, Kg7-h6. 38 De7xe4. Ddl-h5 39. Kh2-gl. Ta8-e8.40. De4-f4 Kh6-h7, 41. f2-f3, Dh5-c5 42. Kgl-h2. Kh7- g6,wit geeft op. LDtrde Prix d'Amerique voor outsider Een finishfoto moest gisteren de winnaar aanwijzen van de Prix d'Amerique 1992. de meest prestigieuze drafrenwedstrijd ter wereld Tot ieders verbazing bleek niet favoriet Ultra Ducal, maar de hengst Verdict Gede stak zijn neus eerder over de lijn. De met 1.200.000 gulden gedoteerde wedstrijd in Parijs kende een spannend verloop. Paul Viel leek met zijn hengst Ultra Ducal, net als alle bookmakers hadden verwacht, eenvoudig te winnen. Vlak voor de finish passeerde de Fransman met zijn paard zijn landgenoot Jean-Claude Hallais met Verdict Gede, die al vrij vroeg in de race de kop overnam toen Tabac Blond het tempo losliet FOTO EPA BONN - Inge de Bruin heeft afgelopen weekeinde bij het zwemfestival in Bonn voor de enige Neder landse overwinning ge zorgd. De Europees sprintkampioene maakte in één van de allerlaat ste nummers een zwak toernooi goed en pakte met een pikstart de zege op de niet-olympische 50 meter vlinderslag. De Baren- drechtse is met haar tweede plaats bij de EK in Athene al ge kwalificeerd voor de 100 meter vlinderslag van Barcelona, maar zal op dat nummer in juni nog vormbehoud dienen te to nen. Datzelfde geldt overigens ook voor Karin Brienesse, ook niet geweldig in vorm in Bonn. Het tweede wapenfeit gold het nationale record op de 200 me ter rugslag van de Barnevelder Martin van der Spoel (2.01,34). Internationaal baarde dat geen opzien. De zwemmer van de Waterkip werd er zestiende mee in de series. De zoveelste aanwijzing dat het nationale zwemmen verder wegzakt. Het geen ook al bleek uit het feit, dat Karin Brienesse en Mildred Muis na hoopvolle verrichtin gen in de series in de finales buiten de (geld)prijzen bleven. De rest van het gezelschap, zo als Christel Tellegen en Bram van Haandel fleurden hun figu rantenrol op met persoonlijke records. Bij de mannen was al leen schoolslagzwemmer Mi chael van Rijn goed voor een fi naleplaats. De rem zit er overigens nog een beetje op in het Olympisch zwemjaar. De eerste negen zwemfestivals van Bonn waren goed voor 46 toptijden op de korte baan, bij de tiende editie dit weekeinde kwamen slechts twee zwemsters kwamen in de buurt van de bestaande beste wereldtijden: Dendeberova en Simcic. De Wit-Rus Boris Gelfland werd gisteren met de Rus Valeri Salov winnaar van het Hoogovens schaaktoernooi FOTO ANP

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13