SPORT C Den Haag weer ils een kameleon trachttennis s weer lonend 11 lobby Robson en PSV ls vrienden uit elkaar Han Berger is beschikbaar Bobsleeërs brengen aspiraties in gevaar Surya Bonaly op zeker in stierenvechtershow £&idóeSou/ta/nt tl 199 srikaan sketch Televis 7-d« drinker tor >ort/Bi Krays 90 van y Ken I e.a. D en R{ de har< ondens I aanrak p van te «etaUc6outa/nt rld Cu| wen (hi rh.) iracen 1s Sper African ting hah SPfilmj n op etbal African MAANDAG 27 JANUARI 1992 Reker wil betaald voetbal op maandag ARNHEM - „Misschien moeten we in Ne derland wel van het weekeinde af'. Voet- baloefenmeester Jan Reker opperde het gistermiddag tussen neus en lippen door, tijdens de persconferentie na afloop van Vi tesse - Willem II. De trainer van Willem II ziet in de maandagavond een uitstekend tijdstip om de competitie af te werken. „Op die avond is er namelijk helemaal niets dat concurrerend werkt". Reker deed zijn sug gestie na het aantal toeschouwers op Mon nikenhuize te hebben vernomen. Slechts 4731 betalende toeschouwers bezochten het duel dat als subtopper in de eredivisie kon worden beschouwd. Richard Krajicek is met een royale koala-beer terug in eigen land. FOTO ANP I Kraj icek beslist morgen over spelen tijdens Davis Cup DEN HAAG - Richard Krajicek beslist morgen of hij deel neemt aan de wedstrijd voor de eerste ronde van de wereld- groep in het toernooi om de Davis Cup, die Nederland van vrijdag tot en met zondag in Den Haag tegen Zwitserland speelt. Dat zei Ted Troost, de haptonoom en begeleider van Krajicek, zaterdag na aankomst op Schiphol vanuit Mel bourne. In het toernooi om de Australische titels moest Krajicek zich wegens een peesontsteking in de rechter schouder terugtrekken voor zijn partij in de halve finales van het enkelspel tegen de Amerikaan Jim Courier. „Ik weet nu nog niet of ik voor de ploeg in de Davis Cup kan spelen", zei Krajicek. „Ik heb een dag rust gehad. Mis schien gaat het de komende dagen beter, maar misschien ook niet". Troost zei, dat Krajicek vandaag en morgen aan zijn blessure behandeld zal worden. „Zijn schouder is over belast". Wereldrecord Jansen op 500 meter DA VOS - De Amerikaanse schaatssprinter Dan Jansen heeft zaterdag een wereldrecord op de 500 meter gevestigd met een tijd van 36,41 seconden. Het record werd zes dagen geleden gevestigd door Uwe-Jens Mey uit en stond op 36,43 seconden Beide records werden gereden op het natuurijs van Davos. Eerste deelnemers in Albertville ALBERTVILLE - De eerste deelnemers aan de Olympische Winterspelen zijn in Albertville aange komen. De Amerikaanse afvaardigingen voor de noordse nummers en biathlon arriveerden zaterdag in Les Saises, waar een deel van de sporters is ge huisvest. De delegaties van Groot-Brittannië en Tsjechoslowakije meldden zich later in het atleten- dorp in Brides-les-Bains. De Spelen worden 8 febru ari geopend. Er worden 2600 deelnemers verwacht. Magie Johnson mag van IOC uitkomen op Olympische Spelen MOSKOU - Er is geen medische reden om de met het aids-virus besmette Amerikaanse basketbalspeler Ma gie Johnson uit te sluiten van deelname aan de Olym pische Spelen. Dat heeft een lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), Vitaly Smirnov, zaterdag ge zegd. Medische experts van het IOC hebben het licht op groen gezet voor de deelname van Johnson aan de Zomerspelen in Barcelona, zo zei Smirnov, die voorzit ter is van het Russische Olympisch Comité. Een arts van het olympische basketbalteam van Au stralië zei vorige week dat het team zou moeten weige ren in Barcelona tegen de VS uit te komen wanneer Johnson meespeelt. De Australische minister van bui tenlandse zaken en handel, Gareth Evans, noemde echter „het gepraat over een boycot absolute onzin, van begin tot eind" RANK WERKMAN ^DHOVEN - FC Den ag bij ft zich presente- als de kameleon van de divisie. Net als veertien *en eerder tegen Feye- ord legde de Zuider- rk-formatie gisteren te- i PSV (2-1) een alleszins verdienstelijke prestatie op de mat. Ma^r leek de verrichting in de Kuip een voorbode voor nade rend, verder herstel van de Ha genaars, tegen MVV werd vori ge week een even kansloze als armzalige nederlaag geleden. Vandaar dat na het optreden te gen het door blessures ver- pelprog stheiss eht/Akt erenma ró, serie NDHOVEN - Bobby a wrote, bson verlaat PSV als n gli in vriend. De partijen Hjll, Bu akten gisteren bekend cultureel seizoen uit elkaar te serie 'n» maar putten zich uit •e'rie complimenten. Voor de »ne, seri^'olging is een zestal per nio di fcen kandidaat. Robson rdo Biasjjan zjjn tweede en laat- ,encheaj contractjaar bij PSV be- iagfer Ploegsma gaf toe dat i het niet aandurfde Robson (nieuw contract voor twee of ejaar aan te bieden. „Over (jaar praten we niet", aldus egsma. De spelersgroep eg het nieuws, dat geen ver- 1e bold was' na het duel te ho- chte tijd#in de kleedkamer. Aanvoer- gen huis Gerets hield een korte toe- oredthirf3^- waarin hij Robson s 15 35 F5 en beloofde dat de ploeg [seizoen in stijl zal afmaken, lerlock Ifdelijk is dat de magere pres- les op internationaal niveau 30 Gutsen bijgedragen aan Rob- j the be# aanstaande vertrek. PSV 0 Familiefd vorig seizoen in de eerste 3.30 Sarfae uitgeschakeld door kant! ptpellier en diende deze )9 45T'afgang Anderlecht" voorrang lotmilliorferlenen naar de lucratieve 5 Wirtsw°ft~wedstrijden. Robson, i14 55 FA afgelopen seizoen kam- OValeT«Fn werd en nu koploper is, 0 lm Lanjtoe dat de vroege uitschake- Wiederse6en hebben meegespeeld. >n Narnial )0-10.30l „Maar ze staan niet alleen aan de basis van mijn vertrek". Elftalbegeleider Frank Arne- sen vindt het jammer dat de overeenkomst van de Brit niet wordt verlengd. „Ik heb een fantastische tijd met hem, maar de contracten z'ijn een zaak van het bestuur. Ik denk dat de te leurstelling van vorig jaar (Montpellier) doorslaggevend is geweest. Twee keer voor de Kerst uit de Europa Cup, daar gaat het in feite om". Correct De voormalige bondscoach van Engeland bleef de correcte gen tleman. „Ik hoop dat mijn op volger in de Europa Cup niet zo veel problemen heeft in zijn se lectie. Ik wens hem alle succes. Meer dan ik heb gehad". Rob son doelde onder meer op bles sures van Romario en Vanen burg alsmede een schorsing van Kieft, die belangrijke Cup duels misten. Ploegsma ontkende berichten dat PSV al rond zou zijn met Hans Westerhof. „Ik heb hem niet eens gesproken", aldus Ploegsma. PSV liet al weten te willen doorgaan met elftalbege leider Frank Arnesen, wiens eenjarige contract eveneens af loopt. Verder is het bestuur van plan de selectie drastisch te vernieuwen om weer tot de ab solute Europese top te gaan be horen. zwakte PSV nog maar/ even geen conclusies moeten wor den getrokken. Althans geen andere gevolgtreking dan dat FC Den Haag ondanks een hele reeks mindere optredens dit seizoen juist tegen de topploe- gen toch steeds weer kans ziet om aardig voor de dag te ko men. Cor Lems, gisteren net als in'het treffen met Feyenoord, van de partij, weet wel waar door dat komt. „Tegen dit sodrt ploegen behoeven we niet te worden gemotiveerd", aldus de weer sterk spelende libero gis teren. „Dat gaat dan vanzelf. Maar het gaat er juist om dat we ook tegen de lager geklasseer de teams presteren. Of liever: punten pakken". Cor Lems. die vorige week door een zoveelste schorsing ont brak tegen MVV, denkt te we- - ten waarom FC Den Haag in krachtmetingen met 'mindere' eredivisieploegen onvoldoen des scoort. „Kijk", sprak de Rotterdammer meer als vast stelling van een feit dan als po ging lof te verdienen, „kijk, ik was er niet bij tegen MVV. En deze ploeg heeft er behoefte aan te worden gecoached in het veld. Aan iemand die scheldt én complimentjes uitdeelt. Als ik er niet bij ben gebeurt dat niet. Of onvoldoende". Impliciet gaf Lems aan dat het mogelijk aan de motivatie vanuit de techni sche staf schort. Te vaak Een feit is wel dat FC Den Haag het te vaak zonder zijn aanjager heeft moeten stellen, omdat deze zich in zijn 'geldings drang' veelvuldig vergalop peerde. Maar gisteren was Lems er weer en dat scheelde een slok op een borrel. Daarbij komt dat zijn ploeg het zich te gen PSV, Feyenoord en Ajax kan veroorloven om de kat uit de boom te kijken; dat wil zeg gen het spel niet behoeft te ma ken. In combinatie met de na tuurlijke inspiratiebron, die te gen genoemd trio so wie so al voorhanden is, loopt de presta tie-curve van de ZuiderparkerS dan ineens weer opvallend om hoog. FC Den Haag had gisteren in Doelman René Stam is geslagen, maar hij e Eindhoven zelfs de gelegen heid een overheersend maar improduktief PSV een punt te ontfutselen. Nadat scheids rechter Reygwart de 3-1 van Kieft na stevige Haagse aan drang via een lijnrechterlijk consult had geannuleerd had Van der Laan de gelijkmaker op de voet. Vrij voor invaller doelman De Ron verschenen mikte de Gouwenaar zeven mi nuten voor het einde op de vuisten van de kleine Eindho- venaar. Het zou een niet onver diende remise zijn geweest voor de bezoekers, die na de wel erg vroege én fraaie treffer van Romario (na 1.59 minuten) alles uit de kast haalden om tot een positief resultaat te geraken. Nadat verdedigers als Gentile en Purvis aanvankelijk alle duels verloren van respectieve lijk Romario en Kalusha traden de ditmaal wel fanatieke Hage naars ineens als winnaar uit de tweegevechten tevoorschijn. Offensief bazing gescoord. De actieve Van der Laan lanceerde Danen op links en uit diens voorzet knikte de vrij gelaten Houtman zijn eerste treffer voor zijn hui dige werkgever in de touwen. Een verrassinkje leek in aan tocht voor FC Den Haag, dat na de pauze Romario (dijbeen- spierblessure) zag verdwijnen en Vanenburg na een maan denlange absentie verschijnen. Op dat moment leidde PSV al met 2-1, doordat Romario wéér een heel sterk moment kende. De ploeg van Robson was en bleef de betere, realiseerde zich scoringskansen, maar verzil verde ze niet. Vandaar dat FC Den Haag tot de laatste minuut kansrijk bleef. Van der Laan. die inmiddels echt uit het dal lijkt, bewees dat nóg een keer. Maar uit zijn half-volley zeilde de bal wel over De Ron, maar ook over de lat. In tegenstelling tot Anton Vriesde. die Kieft goed bespeel de, bleef Lems gisteren zonder kaart. Hetgeen hem in staat stelt komend weekeinde in het thuisduel met RKC opnieuw vóór te gaan in de (degradatie- EINDHOVEN - Han Berger was gisteren een meer dan gemid deld geïnteresseerde toeschouwer bij PSV - FC Den Haag. De Utrechtse oefenmeester, die eerder in dit seizoen moest plaatsma ken bij"Fortuna Sittard voor Georg Kessler en inmiddels een stage op de Antillen achter de rug heeft, houdt zich beschikbaar voor elke club die stande pede een trainer nodig heeft. In dat kader houdt Berger, die eerder bij FC Utrecht en FC Groningen werkte, rekening met eventuele mogelijkheden bij FC Den Haag. Van avond vergadert het bestuur van de Zuiderparkclub en daarbij zal onder meer over de situatie in de technische staf worden gespro ken. Thema van dat gesprek zal zijn of Co Adriaanse zijn contract periode tot het einde van dit seizoen zal moeten volmaken. Eerder sprak het bestuur van FC Den Haag zich over aanblijven van de oefenmeester tot het eind van de competitie uit Inmiddels is de positie van de Zuiderpark-club dermate veel slechter geworden dat ook de leiding van FC Den Haag zich wenst te.beraden over de wenselijkheid van aanblijven van Adriaanse. op wie links en rechts kritiek hoorbaar is geworden dat hij zijn spelers niet meer voldoende kan motiveren. Zoals bekend is be houd van het eredivisieschap van levensbelang voor FC Den Haag, dat zijn exploitatie onder die voorwaarde uitbesteedde aan het bureau Alrecon. )strijd. „We moeten nu wel ge middeld een punt per wedstrijd uit de volgende partijen halen", meende de spelbepaler, die overigens geluk had dat Reyg- de. wart een hem met opzet uitge deelde 'schouderduw' (Lems: „Hij liep tegen mij aan....") niet alsnog met een prent honoreer- hefs 11 Smith 12] 14.00 Ni eys (US! aytime oil ;ter live ts J.30 NHI ketball 1! VS Pro b(Dor "ENE VAN HATTUM 26 ELBOURNE - Het ge- H van onbehagen over (trieste aftocht van Ri- krd Krajicek bleef han- p tot en met de laatste jj van de open Australi- le kampioenschappen, n sprankelende finale fl dé vaderlandse af- kpper van het jonge Irtjaar een beetje kun- p doen vergeten. Dat tam er gisteren niet van, (dat Stefan Edberg zwak isteerde tegen Jim Cou- nissers geven zelden een ?ele verklaring voor verlies, erg bleef wel realist na zijn erlaag met 6-3, 3-6, 6-4 en 6- SDit was gewoon niet mijn Het eerste Grand Slam- nooi van 1992 kreeg een naar over wie de meningen leeld zijn. Velen houden van Couriers krachttennis, r velen ook niet. Die laatste 12 kunsfP is waarschijnlijk het 20dwaa$tst. Jim Courier komt net teken; 29nndré Agassi en Monica Se- g. jdie het vrouwentoernooi in sbedrijf, 7pourne naar haar hand zet- leidingsMpt de school van de Ameri- 3elgischep Nick Bollettieri, werd t net als Agassi en Seles ge- md tot hard-hitter. Ze slaan aa. 14 heidrie een vernietigende dub- 0 lei; 31 niandige backhand en raken )al het liefst op een zo hoog 3 staat, lOielijk punt, zodat ze hem 3; 25 steltT beneden kunnen slaan. I gaat hen niet om de bonheid van het spel, maar zo snel mogelijk de meeste ten bijeen te slaan. Effecti viteit prevaleert boven artistici- Honkballer Courier, die eigenlijk liever honkballer was geworden, doet dat door de ballen zo hard mo gelijk terug te rammen. Het oogt inderdaad alsof hij con stant een knuppel hanteert. Dat seheelt ook maar weinig, want hij bespant zijn rackets enorm hard, met 30 tot 32 kilo. Hij ver bruikt daardoor nogal wat rac ketframes, die de spanning maar net kunnen verdragen. Een paar halve missers kosten hem al snel een frame. Zijn spel is heel wat anders dan de ma nier waarop Edberg de snaren pleegt te strelen of de magistra le aaien die John McEnroe in Melbourne nog eens liet zien. Maar de speelwijze van Courier was gisteren wel goed voor zijn tweede Grand Slamtitel, nadat hij afgelopen voorjaar in Parijs ook al won. Eén ding is zeker, Edberg en Courier, de num mers één en twee van de we reld, zijn wel de meest constan te tennissers van dit moment. Ook de vorige Grand Slamfina- le stonden ze tegenover elkaar. Bij de US Open in New York echter liet Edberg geen spaan heel van de 'coming man' van 1991. Dat kwam vooral omdat de Zweed toen veel beter ser veerde dan gisteren, toen hij de derde set nota bene inleverde door twee dubbele fouten in zijn eigen service-game. Pas aardig Van de vrouwenfinale werd nie mand warm of koud. Het werd zaterdagmiddag pas aardig toen Monica Seles na de eenzij dige (6-2, 6-3) overwinning op Mary Joe Fernandez hs/d ge- „Schade verhalen door prijsverhoging voetbalkaartje" GRONINGEN - De schade die Geerds. „De NS moeten de reizende voetbalsupporters schade doorberekenen aan de aanrichten moet op hen worden KNVB. De voetbalbond kan het verhaald door de entreeprijzen geld terugkrijgen door de aan- van voetbalwedstrijden te ver- gesloten clubs de entreeprijzen hogen. Dat vindt de Groningse te laten verhogen", zegt officier van justitie mr. M.H. Geerds. Het mes snijdt volgens hem aan twee kanten. „Naast de strafrechtelijke vervolging die hun bij vernielingen boven het hoofd hangt, zien de sup porters hun voetbalkaartje duurder worden naarmate ze meer vernielen". KOENIGSSEE - Neder land bezit in Rob Geurts en Han Minjon twee man nen die met kennis van za ken een bobslee kunnen besturen. Beide piloten zijn het onderling echter zelden of nooit eens. Die meningsverschillen kunnen onder druk gemakkelijk escale- Zoals het afgelopen weekeinde gebeurde bij het Europese kampioenschap tweemansbob in Königssee waar het gekijf de olympische aspiraties in gevaar bracht. Zowel Geurts als Min jon wil graag in Albertville be wijzen wie van beiden de beste stuurmanskunsten heeft. De twee, qua karakter onvergelijk baar. kijken al jaren meer naar elkaar dan naar de pas echt be langrijke concurrentie. De Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) heeft geen greep op de conflictsituatie tussen de twee partijen. In Königssee vroegen chef d'e- quipe Marthin Kwakkelstein en BSBN-voorzitter Wiltfried Idema in de rol van interme diairs of Geurts aan Minjon zijn remmer Jan Langeveld wilde uitlenen. Geurts was zaterdag door een schouderblessure uit de strijd genomen, Minjons bij zit John Drost tobt met een on willige rug. Omdat ook in het bobsleeën één en één nog altijd twee is, leek een gelegenheids formatie de logische oplossing. „Nee" „In het belang van het hele Ne derlandse bobsleeën", zei ook Kwakkelstein. De eerst op per soonlijke titel gevraagde Lan geveld weifelde en polste team genoot Geurts die botweg „nee" zei waarna het duo huis waarts trok. Geurts' starre houding kost hem vrijwel zeker deelname aan de Olympische Winterspe len in Albertville. „Hij heeft de zaak gesaboteerd", vonniste Idema. De BSBN beslist vandaag of voor de formaliteit twee teams voor uitzending zullen worden aanbevolen. De beste papieren zijn duidelijk in handen van Minjon en Drost, die zestiende werden bij het EK De 30-jarige Zwitser Gustav Weder veroverde voor de vierde achtereenvolgende keer de titel tweemansbob. De door starter- remmer Donat Acklin bijgesta ne sportleraar uit Diepoldsau was na vier manches in zijn splinternieuwe bob met een to- taaltijd van 3.18,35 slechts veer tienhonderdste van een secon de sneller dan de Duitser Ghris- toph Langen (3.18,49). Monica Seles moest weer zo nodig in de belangstelling staan en stak zich daartoe in een opzichtige outfit FOTO: AP douched en opnieuw de buiten wereld betrad. Geheel in stijl van de twintiger jaren, waarin haar sportieve voorbeeld Su zanne Lenglen triomfen vierde. Gebloemde jurk tot op de scheenbenen en een zijden hoed met bloemen. Monica Se les wil een ster zijn en omdat niemand meer opkijkt als ze weer een titel wint, bedacht ze Het sloeg aan. Sinds Seles het vrouwentennis regeert werd ze al duizenden keren gefotogra feerd. De fotografen die hun spullen zaterdag al weer had den ingepakt na het uitdelen van de cheques (bijna 500.000 gulden voor Seles en 250.000 gulden voor Fernandez) haal den hun camera's weer vlie gensvlug voor de dag. Dat was precies wat Seles wilde. Ze zou dolgraag de uitstraling van Ma donna hebben. Opvallend en al tijd het middelpunt van de be langstelling. Het geraffineerde stuntje lukte perfect. LAUSANNE - Surya Bonaly moet gecharmeerd zijn van stierenvechters. Op Spaanse muziek en met een imitatie van de klassieke toreador schudde de achttienjarige Francaise de concurrentes af. Twee weken voor het begin van de Olympi sche Winterspelen prolongeer de Bonaly haar Europese titel kunstrijden. Minder dan anders toonde Bo naly in Lausanne haar enorme sprongvaardigheid, de artistie ke waarde had daardoor gewon nen. De sprongen waren min der hoog omdat Bonaly per se op de been wenste te bijven. De donkere Francaise bleef ver buiten de strijd, die drie Duitse deelneemsters achter haar uit vochten. Marina Kielmann viel twee keer en schoof deson danks van de vijfde positie naar de tweede. De in Californië ge boren en opgeleide Patricia Neske deed Simone Lang van het podium naar de vierde plaats tuimelen. De enige Ne derlandse vertegenwoordig-, ster, Marion Krijgsman, eindig de als 22e. Daarmee bleef de Groningse onder haar verrich ting van vorig jaar toen zij in Sofia heel verdienstelijk als ze ventiende debuteerde. Een triomf van Lenka Kulova- na in de vrije kür had de „reser ve" van Bonaly kunnen afstraf fen. Een zege van de langbeni ge Lulovana op het slotonder- deel had de titel aan Tsjecho slowakije doen toekomen. Haar eerste en enige drievoudige sprong mislukte, hetgeen te vens het einde van haar aspira ties op de titel betekende. Na haar geslaagde titelprolon- gatie is Bonaly. geboren op het eiland Reunion in de Stille Oceaan, favoriete voor olympi sche goud. Voor Frankrijk was ze dat al ?en jaar. Bonaly ging in Lausanne op zeker. In sa menspraak met haar trainer Di- dier Gailhaguet besloot zij op het laatste moment de viervou dige sprong niet uit te voeren. Vorig jaar lukte die bijna. „Ik wilde mijn best doen zonder te veel risico's te nemen", zei ze. „Dit programma kan in Albert ville nog veertig procent beter. En vijftig procent als ik die viervoudige sprong er in knal". Onder deze zwart/geel gekleurde kingsize paraplu voelt u geen nattigheid. U krijgt dit solide regenscherm toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis. Arnold Vanderlijde gaat knock out AHLEN - Arnold Vanderlijde heeft zijn eerste nederlaag geleden in de Bundesliga waarin hij al zeven jaar uitkomt. De Limburgse bokser ging in Ahlen in de derde ronde knock out. De Europees en vice-wereldkampioen werd met een rechtse directe op de kin ge raakt door de Duitse superzwaargewicht Andreas Schnieders. Vanderlijde klaagde na zijn partij tegen superzwaargewicht Schnieders, bij de Europese titelstrijd in Göteborg tweede, over lichte hoofdpijn. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat er niets met hem aan de hand is. Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: C3 maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f 79,80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de schoudertas naar: Naam: Postcode/plaats: li? illllj Ijlll l_j I, I Ifj Ij Ij

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11