Monica Seles wil graag mysterieuze vrouw zijn dócQoivumt r SPORT 19 1 VOETBALLERLEI Weekeinde buitenspel helpt niet leybalinternational Avital Selinger beschouwt zijn vader als grote baas ,NUA| ZATERDAG 25 JANUARI 1992 voetbal '93 voor veteranen J/'Ceel snNii p 'e ove Ml| sief aln, leidini el ATIE •nt van de FIFA, Joao Havelange, heeft gisteren in Rio de bekend gemaakt dat in 1993 in Japan voor het eerst een kampioenschap voetbal voor veteranen zal worden gehou- deelnemers moeten in de leeftijd van 35 tot en met 40 jaar mogen niet meer actief zijn als professional. De FIFA heeft lnemers voor de eerste editie van het mondiale toernooi rezen: Brazilië, Uruguay, Argentinië, Portugal, Spanje, jk, Italië, Duitsland, Engeland. Mexico en gastland Japan. Ifde land komt van het Afrikaanse continent. Het toer- net als het wereldkampioenschap elke vier jaar worden •n en dezelfde speelronden kennen; voorronden, achtste, halve finales en finale. Havelange koos voor Japan om het :h voetbal te promoten. Hij bevestigde ook de nominatie ian voor de organisatie van het gewone WK in 2002. Grillige Cantona overweegt terugkeer Eric Cantona, de grillige Franse in ternational die onlangs zijn con tract met Nimes verbrak omdat hij zei „definitief te balen van topvoet bal", overweegt zijn carrière toch voort te zetten. Advocaten van de 25-jarige spits zijn in onderhande ling met het Engelse Sheffield Wednesday. De club van trainer-speler Trevor Francis wil Cantona voor de rest van het seizoen huren met een koopoptie voor driejaar. Nimes vraagt ruim drie miljoen gulden voor de begaafde exentrie- keling die in zijn opzienbarende loopbaan al vijf clubs heeft versie- FA slaat miljoenenbod bierbrouwerij af Een aanbod van 6,5 miljoen gulden van een grote Engelse brouwerij om de resterende wedstrijden van de FA Cup te mo gen sponsoren is door de Engelse voetbalbond (FA) van de hand gewezen. De brouwerij wilde haar naam geven aan de halve finales en de finale dit jaar van de FA-Cup. In 1989 bood de brouwerij 66 miljoen gulden de FA Cup voor vijf jaar te mo gen sponsoren. De Engelse voetbalbond wilde wel onderhan delen met een aantal grote bedrijven om de nieuwe eredivisie èn de FA-Cup commercieel interessanter te maken. Kruse mag zelf hoogte boete bepalen Axel Kruse, aanvaller van Eintracht Frankfurt, mag van zyn club zelf bepalen hoe hoog de geldstraf moet worden voor het verslapen en het daardoor missen van het vertrek van zijn ploeg naar een zaaltoernooi afgelopen zondag. Kruse, die nog geprobeerd heeft met eigen auto het toernooi in Karlsruhe te bereiken, toonde berouw. Manager Klaus Gerster zei dat als de boete niet naar behoren was, het bestuur de hoogte ervan alsnog zou bepalen. J VAN HATTUM g 1/2, IOURNE - Met de lelde wereldpers te- 0l^r zich lijkt ze een Bun meisje van acht- Vfcen beetje giechelig veel tieners. Een nerveus ook. Al is |n minste de onge- jionderdentachtigste iferentie. Met één der het achterwerk ren en één voet op ind draait ze ruste- le meisje regeert al wel jaar met ijzeren hand Kiwentennis. Sloeg al- •ig jaar al vijf miljoen prijzengeld bijeen, if het geld van sponsor ten of gewonnen auto's. vorig jaar de Grand ;rnooien van Australië, fen New York won (op 1635° S Pon ontbrak ze) werd ze jen week door de Ameri- iportpers gekozen tot 's beste sportvrouw van Sundai s, eenvjiusief interview met het 1-1264|uwtje is uitgesloten. Of :n tienduizend Ameri: lollars op tafel komen, manager. Een klei- gulden. Dat dus maar zal niet om het geld meer om een barriè- 379jwerpen. Ze stond vorig nlfde op de lijst van best atleten ter wereld, die ipubliceerd door het inse tijdschrift For- was de eerste vrouw op in daarom prijkte ze op £roerd zonder exclusief ge- bf genoeg tot schrijven fcn tennisster over wie lopen jaar zoveel is ge- pals over Seles. En na dstrijden bij de open fche kampioenschap- fniet te beroerd om vra- >eantwoorden. Ook al le niets met haar optre- jelbourne te maken, is gek van Madonna en daad over een jaar of k wel als actrice aan de |en. Maar dat betekent een tweede Madon- |orden. Dat is verkeerd „Als Madonna zo'n korden, kan ik dat ook. laar altijd bewonderd, ■ft in zichzelf en doet jil, dat wil ik ook. Ik lik er niet onaardig uit- ik stop met spelen, g in Hollywood acte- t er niet kwaad om, is fend dat haar uitspra- Jjd een beetje worden Dat is tevens haar fi. Ze leeft in een ex- teilijke situatie. Is pas Jen heeft al meer ver- n de meeste mensen in fc leven ooit zullen ver staat altijd in de schijn- geen kind meer, k. nog geen vrouw. Maar I zich als beide gedra- iis niet bepaald makke- jmodel )2 kent iedere tennis- ica Seles. Dat meisje lein miljoen kreeg om in een nieuw model te ippen. Die voor nog vet contract alleen ~f jkerbroeken van het Excuses' draagt, die 1 krijgt om haar tegen- s met een Yonex-ra- Monica Seles, het meisje dat met ijzeren hand de vrouwentenniswereld regeert. FOTO: AFP cket en in een Fila-pakje van de baan te timmeren en die gek is van mooie auto's. Ze heeft al een felrode Jaguar XJ-S cabrio let. Die kreeg ze omdat ze vorig jaar de beste tennisster van alle profs was. Plus nog een miljoen gulden bonus voor die presta tie. Ze wil nog graag een roze Lamborghini. Is ook dol op mooie kleren. Zal na een partij geen persconferentie geven voordat ze keurig is gekapt en weer is gekleed in de laatste mode. Kort en strak, of een mo dieus joggingpak. Eén keer verscheen ze afgelo pen twee weken zomaar in trai ningspak voor de wereldpers. Dat was na haar partij tegen de Indonesische Basuki, toen haar service niet zo lekker liep. Ze ging nog een uurtje serveren. Bij zo'n trainingssessie van Se les staan meer toeschouwers rond de baan dan bij een topper in de eredivisie-competitie van de Nederlandse tennisbond. Er moeten veiligheidsagenten aan te pas om haar daarna veilig naar een kleedkamer te lood sen. Dat overkomt alleen de echt groten, zoals ook Edberg en McEnroe. Kreunen Monica Seles is ook dat meisje dat zo kreunt op de baan. Een geluid dat zoveel mensen stoort. Ze probeert het af te le ren, maar dat wil niet zo best lukken. „Als ik op de baan sta. merk ik het zelf niet eens. Al leen als ik mezelf op tv zie denk ik: jeetje dat is wel heel erg". Ze heeft het niet van zichzelf. Toen ze een jaar of negen was speelde ze tegen een Zuidame- rikaanse van twaalf, die kreun de en gromde bij iedere slag. Seles, toen nog vel over been, ergerde zich er groen en geel aan, maar merkte dat het het beste was om zelf ook te gaan grommen en kreunen. Dat heeft ze nooit meer afgeleerd. Seles, geboren in Novi Sad in Joegoslavië, maar al jaren woonachtig in de Verenigde Staten, heeft de glimlach van een kind, de charme van een prinses en het oog van een huurmoordenaar. Daarmee heeft ze afgelopen jaar zo'n beetje alle records in het vrou wentennis op haar naam ge bracht. Werd de jongste winna res van Roland Garros, de jong ste nummer één van de wereld aller tijden, de jongste speelster die een miljoen dollar bijeen sloeg, degene die in recordtem po vier Grand Slam-titels won en zo heeft ze nog tal van re cords. Ze won tot vandaag alle vier de Grand Slam-finales die ze bereikte. Die unieke status heeft een simpele basisgedachte. „Ik ga zo'n finale in met het idee dat het het laatste potje is, daar kan ik alles ingooien". Vorig jaar bereikte ze de finales van alle zestien toernooien waar ze aan deelnam. Ze won er tien. Monica Seles kwam via de be faamde Nick Bollettieri, de man die ook Andre Agassi en Jim Courier groot maakte, in de Verenigde Staten terecht. Haar vader was striptekenaar voor een krant in Novi Sad en teken de Tom en Jerry-figuurtjes op tennisballen om haar vaker te laten trainen. Op haar zesde was ze al eens met tennissen begonnen, maar nadat ze twee weken iedere dag op de baan had gestaan was de lol eraf. Twee jaar later kwam haar broer Zoltan thuis met een be ker van een jeugdtennistoer- nooi. De glimmende bokaal werd middenin de woonkamer gezet. Monica wilde er zelf ook een en zo werd de tennis-ster in haar gewekt. Thuis hadden ze er alles voor over om haar te la ten slagen. Zelfs een emigratie naar Amerika. Bollettieri ontmoette Seles voor het eerst toen ze elf was. Toen hij hoorde van een iele Joegoslavische, die al de meis jes van zijn tennisschool ver sloeg, ging hij naar de Orange Bowl, het grootste jeugdtoer- nooi te wereld, om haar te bekij ken. Bollettieri: „Ik heb haar eerder horen kreunen dan zien spelen. De baan lag achter alle maal bomen en ik kon niks zien, hoorde alleen maar dat ge kreun". Hij haalde de familie Seles naar Florida, waar zijn tennisacade- mie staat. Daar werd de tiener gedrild tot het slaan van ver woestende fore- en backhands. Ze groeide naar zo'n hoog ni veau, dat geen van Bollettieri's andere meisjes er lol in had met Seles te trainen. Ze konden het gebeuk van de Joegoslavische vanaf de achterlijn niet aan. Bollettieri werd zelfs gedwon gen Jim Courier, toen nog een onbekende, met haar te laten trainen. Vernietigend Courier, inmiddels ook bekend om zijn vernietigende slagen vanaf de baseline, had daar wei nig plezier in. „Ik stond daar: eerste bal, wham, slaat ze een winner. Tweede bal, wham, weer een winner. Oké zei ik, ik ben onder de indruk, je kunt tennissen, laten we nou maar gaan oefenen. Uh, uh, uh, wham, wham, wham. Na vijf tien minuten ben ik ermee ge stopt. Ik heb Nick gezegd dat hij maar een ander proefkonijn moest zoeken". Seles, 1.77 meter en 59 kilo, en Bollettieri zijn inmiddels uit een. Vader Karolj begeleidt zijn dochter tegenwoordig. Seles heeft een Nederlandse spar ringpartner: Sven Groeneveld uit Haarlem. Hij is ook in Au stralië, maar mag geen mond opendoen tegen de pers. Dat is de prijs van het mogen werken met een wereldster. Als de dochter ergens is, zijn vader en moeder in de buurt. Over de breuk met Bollettieri willen ze geen van beiden praten. Ze traint als geen ander in het circuit. Heeft een beetje de ge drevenheid van Ivan Lendl, wiens werkijver in het mannen- circuit door niemand wordt overtroffen. Gewoon keihard trainen is de sleutel naar de top, zei ze afgelopen week. „Natuur lijk zijn er meer meisjes die kei hard werken, maar het gaat niet om één jaar of twee jaar keihard werken, het gaat om jarenlang keihard werken en er alles voor over hebben". Volmaakt Hoe lang ze dat nog zal hebben weet ze niet. De huidige gene ratie is niet te vergelijken met die van de inmiddels gestopte Chris Evert en Martina Navrati- lova, de dertiger die in de nada gen van haar carrière is. „De concurrentie in het toptennis van nu is veel zwaarder dan toen zij op hun hoogtepunt wa ren en iedereen is veel jonger begonnen. Dat je nu nog een carrière van veertien jaar vol maakt, is onwaarschijnlijk', meldde ze donderdag na haar eenvoudige zege in de halve fi nale op Aranxta Sanchez. Ze had en heeft wel een voor beeld: de fameuze Suzanne Lenglen, die in de jaren twintig zesmaal Roland Garros en zes maal Wimbledon won. Tegen het Amerikaanse tijdschirft 'Sports Illustrated', zei ze on langs. „Iedereen keek naar de wedstrijden van Suzanne Len glen uit. Iedereen vroeg zich af wat ze aan zou hebben en hoe ze er uit zou zien. Ze bracht al tijd iets nieuws. Zo'n uitstra ling zou ik ook graag willen hebben. Alles is tegenwoordig in het tennis een beetje te ge woon. Niet opwindend. Zou het niet fantastisch zijn om een mysterieuze vrouw te zijn en prachtige mode in de sport te rug te brengen. Zijn zoals Su zanne of zoals Madonna, spelen voor en met de menigte maar toch onaantastbaar". Mysterieus Af en toe treedt ze al een beetje in de voetsporen van Lenglen en Madonna. Afgelopen jaar deed zich het incident Wimble don voor, waarvoor ze zich op het laatste moment afmeldde. Het werd allemaal nogal myste rieus omdat er verder niets van haar werd vernomen. Dus ont stonden er de waanzinnigste geruchten. Ze zou zelfs zwan ger zijn geweest van een trai ner, of trainingspartner. Alle maal flauwekul, ze was gewoon geblesseerd. Maar dat meldde ze pas een maand later, bij een demonstratiewedstrijd in New Yersey, waar ze voor het eerst weer boven water kwam. Bot- vliesontsteking aan het scheen been en nog een kleine been blessure waren de reden van door FRANK WERKMAN In Haarlem en omgeving wordt dit weekeinde door de amateurs niet gevoetbald. Om een bijdrage te leveren aan de bestrijding van geweld en racisme op en rond de velden besloot het bestuur van de Noordhollandse afdeling om 'alles er deze twee dagen uit te gooien'. Om eenieder eens stevig met de neus op de feiten te drukken dat het zó niet langer kan. De stad van Frans Hals moet zich maar eens bezinnen op de vraag of medesporters niet wat anders dienen bejegend. Een respectabel gebaar van de voetballeiders in de Spaarnestad. Bij wie het geweld zodanig in het verkeerde keelgat is geschoten dat ze tot deze vérgaande maatregel besloten. Het zit de bestuurders echter niet mee dat er boven uitgerekend dit weekeinde al vooraf een 'natuurlijke dreiging' hing. De harde velden en de heersende koude hadden het enthousiasme om te spelen al tot het nulpunt doen dalen. En had de kans op afgelasting al levensgroot gemaakt. De Haarlemse beslissing om ook de goedwillenden ook in deze maar onder de kwaadwilligen te laten lijden doet onmiddellijk de affaire-Libregts/Gullit naar boven drijven. Een aantal jaren geleden verklaarde de trainer eens in een onbewaakt moment over de speler (vrij vertaald) datje in de winter toch niks aan die Surinaamse jongens hebt; die vinden het immers toch veel te koud". Lïbregts heeft die uitspraak altijd ontkend. Maar de ontboezeming kostte hem wél de kop als coach bij het Nederlands elftal, vlak voordat hij bij het WK in Italië roem hoopte te oogsten. Ook een andere herinnering komt op bij het vernemen van de 'humanitaire afgelasting' in Haarlem. Het tijdsgewricht, waarin er nog louter lovend werd gesproken over sporters met een andere raciale achtergrond. Hoe populair waren niet de eerste aansprekende voetballers uit de west, Humphrey Mijnals en Erwin Sparendam. Mijnals haalde als eerste Surinamer het Nederlands elftal, waarin hij met Rijkaard en Gullit nu zulke enthousiast bejegende volgers kreeg. Hoeveel waardering oogstte ook niet de Afrikaan Darius Dhlomo in de jaren zestig bij Heracles9 Mijnals, Sparendam en Dhlomo creëerden helaas geen voedingsbodem vooreen begripvolle omgeving later. Naarmate vanaf de jaren zestig vogels van velerlei pluimage neerstreken in ons land en zich ook in de topsport bekwaamden nam heren der het anti- gevoel toe. Niet overal. In de honkbal- en basketbalwereld liepen ook vele gekleurde sporters rond, maar niemand stoorde zich er aan. In tegendeel. Ze ondervonden lof alom. Ook nu nog. De voetballerij is bij uitstek een geleding van onze sportwereld, waarin de meest uiteenlopende sociale categorieën actief zijn. Iedereen voetbalt immers. Maar om dat te kunnen doen heb je tegenstanders nodig. Ook van ethnische groepen, die zich hebben gebundeld in hun eigen club. Deels omdat ze graag bij elkaar zijn in de sfeer en cultuur die ze kennen en waarderen. Anderzijds doordat ze niet welkom zijn bij 'Nederlandse' verenigingen. Vooral dat laatste moet niet worden vergeten. Het gebaar van de Haarlemse bobo's zal, vrees ik, niet veel meer zoden aan de dijk zetten dan links en rechts enige bezinning. Het was, zoals gezegd, immers toch al te koud dit weekeinde. Bovendien is de beslissing gericht op juist die lieden, bij wie een appèl aan redelijkheid nutteloos is. Eens te meer zullen deze figuren de schuld vooreen voetballoos weekeinde leggen bij de slachtoffers, die door hun 'overdreven geweeklaag' de afgelasting hebben veroorzaakt. Niet aan te nemen valt dat de booswichten dit voetballoze weekeinde zullen gebruiken om zich eens onderling te beraden op hun houding. Men zal samenscholen aan de bar in het clubhuis, zich als gebruikelijk laten vollopen en anderen de huid vol schelden. Oostindische doofheid zou een probaat middel zijn voor geschoffeerde leden van de ethnische groepen. Oren kun je nog proberen dicht te houden als wapen tegen verbaal geweld. Handtastelijkheden zijn wat anders. Dat schreeuwt ook in het amateurvoetbal om hardere maatregelen. Geen weekeinde buitenspel, maar een heel leven. Dat werkt. Er gaan verhalen dat ze alle op winding die ontstond prachtig vond en dat ze de persconferen tie die in New Yersey zou vol gen tevoren al oefende. Ze is absoluut ijdel en bang voor ge zichtsverlies. Voor de US Open beloofde ze dat ze tenniskle- ding zou dragen zo anders dan alles wat er doorgaans gedra gen werd, dat iedereen er over zou praten. Dat gebeurde niet, waarom niet weet niemand. Het enige nieuwe was, dat ze zonder bh speelde, maar wel de titel won. Ze overwoog vorig seizoen wel haar haar nog korter te laten knippen dan het al is. Net zo kort als de popster Sinead O' Connor, stekeltjes. Dat deed ze toch maar niet omdat iemand haar er op attent maakte, dat haar hoofdhuid dan wel eens le lijk kon verbranden tijdens al die toernooien in de zomer maanden. Wilkinson moet zich weer verantwoorden LONDEN - Manager Howard Wilkinson van Leeds United moet zich voor de tweede keer binnen een jaar voor wangedrag langs de lijn verantwoorden bij de Engelse voetbalbond. Wilkinson was het niet eens met de toekenning van een strafschop aan Sheffield Wednesday een week geleden. Leeds, koploper in de Engelse lea gue, won de wedstrijd met 6-1'. De FA kan Wilkinson naar de tribunes verbannen en een boete op leggen. De manager heeft een persoonlijke behandeling van de zaak aangevraagd. Voor eerdere aanmerkingen op de leiding in april vorig jaar kreeg Wilkinson 500 pond boete (1650 gulden). Clemente derde trainer voor Espanol ESPANOL - De trainers lopen af en aan bij Espanol. Afgelopen week werd met de Spanjaard Javier Clemente de derde trainer van dit seizoen aangesteld. Clemente was eerder tussen '86 en '88 als trainer bij de tweede club van Barcelona actief. De club ontsloeg dit seizoen Ljupko Petrovic en Jaime Sabata. -I WOUDENBERG cozenstr 070-32 48 tuss itis leve LVEEN - Met de tenten van Bert ■Aiid en duidelijk le bondsvoorzitter open week Neder- einste volleybalin- nal, Avital Selin- i rol in het terugha- vader Arie Selin- iópiens vriend Mario h was enorm: tallo- iii mades en, volgens .kilometers faxpa- lele spul weer op de is ook Avital Selin- alom gezien als een Jime regisseur, weer .ui nstigheid zelve. „Ik geen druk meer uit te Dat is mijn taak niet horen de trainer te volgen en zullen moeten luiste ren". Met andere woorden: vader Se linger is weer de baas. Welis waar is de NeVoBo z'n werkge ver, maar de strakke lijnen wor den weer uitgezet door de man die op een andere continent, bij Daeie in het Japanse Kobe, ook nog een vrijgevige broodheer moet dienen. En diens bevelen worden opgevolgd door Mario Treibitch, z'n maatje van vroe ger, z'n secondant in Los Ange les '84 bij de vrouwenploeg van de Verenigde Staten en z'n uit Rusland naar Amerika ge vluchte vriend. Treibitch wordt nota bene voor een deel betaald door de spelers, die een deel van hun World League-premie prijs willen geven. „Je hebt het gehoord: Harry Brokking is his torie", kan Avital Selinger niet anders concluderen. „Jammer, maar helaas. De beste oplos sing van de hele situatie was het aanblijven van Brokking geweest. Maar die kans is ver keken". Zoon Selinger wordt al jaren als het geweten van de nationale ploeg gezien. Een man van per fectie. van honderd procent in zet en bevlogenheid; een theo reticus die alles vil beredene ren en vooral op de details let. „Ik heb niet iemand nodig om op me te letten. Ik doe m'n werk wel. Elk moment, dat ik in de zaal sta, geef ik me voor de volle honderd procent. Het maakt ook niet uit wie de coach is. Het is slechts mijn taak om van de coach de beste coach te maken. Dus door ervoor te zor gen dat de coach altijd gelijk krijgt". Z'n onderdanigheid ten opzich te van hoofdcoach en vader Arie Selinger lijkt beangsti gend. Toch vertaalt de Mij drechter het als een bescher mende factor. „Misschien denk ik namelijk wel fout. Misschien hebben anderen wel gelijk. Het zou dus een stommiteit van me zelf zijn om m'n eigen zin door te drijven". Avital Selinger heeft het in dit geval over de mogelijke terugkeer van het in Italië spelende trio Grabert, Blangé en Zoodsma. „Ook na twee jaar doet het mij nog steeds pijn, dat zij ons hebben verlaten. Ik weet zeker dat Ron Zwerver er precies hetzelfde over denkt. Maar je hoort tege lijkertijd veel meningen van buitenaf. Ook uit de pers. Mis schien zijn die jongens in Italië wel veranderd, willen wel heel graag het team steunen. Dan moet ik mijn gevoelens maar opzij zetten en ook niet bang zijn als ze straks door de techni sche leiding getest worden. Wellicht krijg ik dan wel een bevestiging. Dat het toch waar is, wat ik altijd gevoeld heb. Maar als hun aanvulling het team beter laat spelen, dan kan ik m'n teleurstelling wel ver werken". Krajicek Aan de andere weet de kleine spelverdeler ook zeker dat alle terugkomers of mogelijke nieu welingen uit de eredivisie in het nadeel zijn ten opzichte van het huidige twaalftal. „De blij vers zijn namelijk in het voor deel. Wij zijn allemaal zo sterk geworden dat er niet zomaar ie mand kan instappen. Maar lie ver bemoei ik me niet met de anderen, die nog niet bij het team horen. Onze kracht ten opzichte van andere landen is altijd ons model geweest. Daar zijn individueel goede volley ballers uit voort gekomen en ook steeds nieuwe jongens bij gekomen. Zo hoort het. Kijk maar naar het tennis. Krajicek begint eigenlijk net, maar ver slaat ze wel allemaal. Natuur lijk wil iedereen graag goud winnen, maar een nieuwe kracht zal toch echt een verster king voor het team moeten zijn". Het is dus best mogelijk dat Pe ter Blangé, de spelverdeler van Maxicono/Parma, z'n rentree gaat maken onder Arie Selin ger. En dus opnieuw de concur rentiestrijd met Avital Selinger zal moeten leveren. „Als Peter komt dat zal-ie moeten laten zien dat het team met hem be ter draait dan met mij of met Arnold van Ree. Een concur rent is Peter niet. Want ik wil helemaal niet spelen als ik niet de beste ben". Arie Selinger is nog druk doen de om de hele voorbereiding op het kwalificatietoernooi in Rot terdam (10 tot en met 17 mei in Ahoy') op een rijtje te zetten. Zelf is de 'big boss' vanaf 16 maart beschikbaar, maar als de ploeg eerder naar Japan zou ko men, als gast van Daeie, dan heeft dat z'n voordelen. De in Nederland geplande clinics ko men dan op de tocht staan. Het past volledig in de volgzame rol van Avital Selinger om op dit gebied geen eisen meer te stel len. Z'n vader is immers de baas. „In de tijd dat Brokking in de problemen zat en wij in Spanje moesten spelen viel de bal ook even hard naar beneden als an ders. Op mijn spel had het geen invloed. En of we nu eerder naar Japan gaan, eerst nog een tijd in de Bankrashal trainen of clinics moeten draaien; overal valt de bal even snel naar bene den. Dus moetje hem altijd met volle inzet zien te pakken. In Nederland trainen we ook goed. Alleen is in Japan m'n vader aanwezig, dus kunnen we daar waarschijnlijk beter het funda ment voor de directe toekomst leggen. Maar ik moet me daar niet mee bemoeien anders ver geet ik het spelletje". En wat dat betreft zal ook Avital Selinger best geleden hebben onder de stressmaanden na het EK in Duitsland. Hij investeer de verschrikkelijk veel vrije tijd. Maar juist over die hobby uren, doorgebracht met allerlei overlegvormen, telefoontjes en faxwerk, wil hij niet uitwijden. „Dat schrijf ik wel in mijn eigen boek".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19