hampagne zonder rik na vertrek iehard Krajicek Van der Weide terug bij Sparta SPORT EW' Squash geen vetpot voor prof Scheffer Nederlaag basketballers Standbeeld Eusebio Startsein voor rally SPORTUITSLAGEN NUAB doecou/umt VRIJDAG 24 JANUARI 1992 t>en licht id-Afrika Ik INI R - Zuid-Afrika mag men aan de kwalifi- iredstrijden van het de toernooi om het [kampioenschap van De Afrikaanse voet- »ratie heeft dat giste- sloten. De nieuw ge- e voetbalbond van jrika heeft inmiddels l ifficiële uitnodiging ïgen van de overkoe- e organisatie. Een roerder deelde mee jtvelange, de Brazili- voorzitter van de we- etbal federatie FIFA, jedkeuring heeft ge- Macedonië in verweer BELGRADO De regering van Macedonië heeft aangekondigd dat alle sportmensen vanaf februari niet meer voor de Joegoslavi sche nationale ploegen zullen uitkomen. Dat zou onder meer betekenen dat de spe lers van Rode Ster Belgrado, Pancev en Naj- dovski, tijdens de eindronde van het Euro pees kampioenschap in Zweden ontbreken. Titel naar Petr Barna LAUSANNE - De Tsjechoslowaak Petr Barna is gisteren in Lausanne de nieuwe Europese kampioen kunstrijden bij de man nen geworden. Hij volgde Viktor Petrenko uit het Gemenebest van Onafhankelijke Staten op. Petrenko kwam dit keer niet ver der dan de tweede plaats. Derde werd zijn landgenoot Alexej Oermanov. Olsen blijft bij Bröndby KOPENHAGEN - Mor ten Olsen blijf trainer bij Bröndby. De 42-jarige voormalige Deense international ver lengde zijn contract met de landskampioen voor driejaar. De onderhande lingen hadden een moei zaam karakter omdat Ol sen tal van lucratieve aanbiedingen van clubs uit het buitenland op zak had. Bröndby had al een lijstje met mogelijke op volgers. Onder hen be vond zich Frank Arne- sen, de elftalleider/trai ner van PSV. Finale Ghana tegen Ivoorkust DAKAR Ghana en Ivoorkust spelen zondag de finale van de strijd om het Afrikaans voetbalkampioenschap. Ghana womin de halve eindstrijd van Nigeria met 2-1 Voormalig Spartaan Prince Polley Opoku maakte het win nende doelpunt. Dankzij Adepoju kwam Nigeria, met op de bank de Ne derlandse oefenmeester Clemens Westerhof, in de elfde minuut op voor sprong. Kort voor rust maakte Ghana gelijk. Pelé, Afrikaans voetballer van het jaar, was verantwoordelijk voor het doelpunt. Prince Polley, in conflict met zijn huidige werkgever Beer schot, zorgde in de 55ste minuut voor de beslissing. Ivoorkust versloeg Ca- meroun na strafschoppen, nadat het duel in 0-0 was geëindigd. Schafstall op straat DUSSELDORF - Fortu- na Düsseldorf heeft trai ner Rolf Schafstall ontsla gen. Hij was pas sinds 28 augustus van het vorig jaar in dienst. Destijds volgde hij de eveneens weggestuurde Oostenrij ker Josef Hickersberger op. De 54-jarige Schafstall is de 181ste oefenmeester in de Bundesliga die wordt ontslagen. Fortuna Düsseldorf verkeert in de gradatiegevaar. De spe lers hadden het bestuur laten weten geen vertrou wen meer te hebben in hun trainer. Basketbalteam Australië niet tegen Johnson MELBOURNE - Het olympisch basketbalteam van Australië overweegt deze zomer in Barcelona te weigeren om tegen de Verenigde Staten uit te ko men, wanneer de met het aids-virus besmette Ma gie Johnson meespeelt. Eén van de spelers, Ray Borner, zei dat het hem „een kwestie van gezond verstand" lijkt, dat iemand die seropositief is geen sport beoefent waarbij hij in aanraking komt ande re spelers. Of hij zich in de problematiek had ver diept, vroeg Borner zich niet af. „Ik heb vaak ge noeg meegemaakt dat spelers tijdens een wedstrijd begonnen te bloeden", verklaarde Borner zijn standpunt. Hij voegde er nog aan toe liever genoe gen te nemen met een zilveren medaille, dan om goud te moeten spelen tegen Johnson. De suggestie om het Amerikaanse basketbalteam op de Olympi sche Zomerspelen te boycotten werd het Australi sche team aan de hand gedaan door een arts van de Australische Olympische Federatie, Brian Sando. Portugal-Nederland rechtstreeks bij RTL HILVERSUM RTL4 weet steeds meer uitzendrechten van voetbalwedstrijden te verkrijgen. Eerder liet de omroep al weten begin maart Gent-Ajax via de satelliet op de buis te brengen. Men heeft ook de rechten ver worven voor de oefenwedstrijd Portugal- Nederland. De interland op woensdag 12 februari heeft plaats in het kader van de voorberei dingen van Oranje op het EK in Zweden. Nederland was samen met Portugal inge deeld in de EK-poule. Thuis werd met 1-0 verloren, maar het uitduel ging met 0-1 verloren. In het oefenduel zullen de Milanezen Gul- lit. Van Basten en Rijkaard waarschijnlijk ontbreken. Hun club heeft dezelfde dag bekerverplichtingen. VAN HATTUM 1 BOURNE - „Nu is •ik helemaal uit de pagne. Eerst Graf toen Becker eruit, sdag McEnroe weg ook Krajicek nog", yas zomaar een Au- sche tennisfan die ii, kort na de bekend- ng vanmorgen dat Ri- Krajicek de halve fi- iran de open Australi- kampioenschappen Jim Courier liet schieten vanwege zijn schouderblessure. Mel bourne was teleurgesteld. Maar Richard Krajicek nog wel wat meer. Het ging er hectisch aan toe vanmorgen op Flinders Park. De Nederlandse pers was er al vroeg bij op het centre court. Vroeger dan Richard Krajicek, die de stekker uit de telefoon in zijn appartement had gehaald toen hij gisteravond thuis kwam nadat hij met zijn schou derblessure had opgegeven in de halve finale van het heren dubbelspel. De stekker bleef er ook vanmorgen uit. ove verricht loting Daviscup HAAG - De Zwitserse selectie voor het Daviscupduel rolgende week (31 januari - 2 februari) in Den Haag tegen irland bestaat uit vier spelers. Coach Roland Stadler ut als voornaamste troeven Voor het enkelspel in de wed- 1 voor de eerste ronde van de wereldgroep Jakob Hlasek [arc Rosset mee. Hlasek, die in Melbourne in de eerste e van Paul Haarhuis verloor, staat momenteel negentien- ide wereldranglijst, Rosset is 56ste. De andere Zwitserse irs, die de reis meemaken, zijn Claudio Mezzadri (128ste) ;nace Rotman (434ste). Als hoofdscheidsrechter van het ?n zal de Fransman Claude Richard fungeren. Betty Stö- irricht donderdag 30 januari in het Kurhaus in Scheve- ?n de loting. Daags daarop worden de eerste twee enkel- n gehouden. Zaterdag staat het dubbelspél op Jiet pro- ma, zondag volgen nog twee singles. Volgens de organi- loopt de kaartverkoop voor het evenement uitstekend, st Sport heeft een capaciteit van 4.000 toeschouwers. Klokslag tien uur arriveerde hij om wat in te slaan met Wayne Ferreira, de Zuidafrikaan, die even later zijn halve finale kansloos van Stefan Edberg verloor. Niemand wilde iets zeggen. Krajicek niet, coach Goetzke niet, bondscoach Fran ker niet en Ted Troost niet. Een half uurtje duurde de test, waarin Krajicek na twintig mi nuten wat serveerde. Hoe de vlag er bij hing, werd toen ook nog niet duidelijk. Hij serveer de slechts op 25 procent van zijn krachten en verdween na precies een half uur weer in de kleedkamer, met het hele ge volg. Daar bleef de deur lang dicht. Toen het nieuws van Kra- jiceks vrijwillige aftocht uit de speakerboxen in het plafond kwam, was de kleedkamer deur nog steeds dicht. Pas rond half twaalf sjokte de teleurgestelde Hagenaar de pers tegemoet. Ditmaal niet die bekende glimlach op het ge zicht, die de afgelopen week op de Australische tv zelfs was ge bruikt voor een reclamespot voor de Australian Open („Be there in the semi-finals'). De 20- jarige wilde liever huilen dan lachen. Het liefst zo snel moge lijk weg van Flinders Park. Maar hij hield zich goed. Af en toe zat hem een brokje dwars in de keel. Erger Krajicek probeerde het nog wel voor de partij tegen Courier. Onder toeziend oog van Ted Troost (midden) en coach Rohan Goetzke sloeg hij een paar balletjes. foto anp zachtste opslag teveel pijn voel de. Niemand had druk op hem uitgeoefend. „Ik zou maximaal op zeventig procent van mijn vermogen kunnen spelen en te gen Jim heb ik honderd pro cent nodig. Het zou ook alleen maar erger worden als ik zou spelen. Als ik dan al zou win nen, zou het in de finale hele maal niets meer zijn. Met wel spelen riskeer ik ergere dingen, dat is het me niet waard. Ik ben zelf nog jong en het seizoen is ook nog jong". Daar zat hij dan. Sip koppie, op gewonden kleur. Óp het droe vigste moment van zijn loop baan. Een jonge carrière welis waar, waarin zich nog wel kan sen zullen voordoen, maar tochJe weet maar nooit of je nog een keer zo ver komt". Het kwam keihard aan, nadat hij tot diep in de afgelopen nacht was behandeld aan de overbelaste schouder. Maar ei genlijk, zo liet hij doorscheme ren, had hij in de kleine 24 uur ook geen wonderen verwacht. De pijn bleef dus niet alleen tot zijn schouder beperkt. „Twee keer heb ik me doodgevochten, eerst tegen Chang, daarna te gen Stich. Dan vecht je voluit, ga je door als je er eigenlijk doorheen zit. Ook in de halve fi nale had ik zo graag willen vechten. Natuurlijk met het ri sico dat ik zou hebben verloren. Maar die kans om te vechten heb ik niet eens gehad. Ik had liever met driemaal 6-0 verlo ren dan dit". Diagnose Een precieze diagnose was er niet. „Overbelaste schouder", was de officiële lezing. Vandaag al vliegt Krajicek naar Neder land. Daar zal nog wel een en ander onderzocht worden. Kra jicek zelf denkt dat het een op telsom is van de vele partijen van de afgelopen dagen en de druk die daarbij kwam kijken. Zijn lichaam is nog niet vol groeid en de spiergroei is iets achtergebleven bij de explosie ve groei van zijn botten. „Ik zal gewoon nog wat sterker moeten worden, lichamelijk en condi tioneel. Daar werkten we al aan en daar gaan we dus maar mee door. Als ik drie uur train voel ik de volgende dag niets, maar als ik een wedstrijd van drie uur speel ben ik de volgende dag stijf. Gewoon omdat er zo veel stress bij komt kijken. En als je ziet wat ik in die kwartfi nale tegen Stich heb moeten geven". ITF-lidmaatschap voor Kroatië MELBOURNE - De Internationale Tennis Federatie heeft Kroa tië als voorlopig lid ingeschreven. Hierdoor kan de Republiek spe lers inschrijven voor de Olympische Spelen in Barcelona. Kroatië kan niet eerder dan in september officieel lid worden van de ITF, want dan pas is op de Dominicaanse Republiek de algemene ver gadering. De ITF besloot bij de Australian Open tot een voorlopig lidmaatschap voor Kroatië, omdat intussen twintig landen waar- ond^K de Europese Gemeenschap het als onafhankelijk land heb ben erkend. Idoor THEO HEESEN 1 e6, indaarf-j itigd< tpen ïrsie akter :eeling 31804- Ei Ridde JG ikvanWely pachtkamer AAN ZEE - Loek 'ely's vooruitzichten grootmeesterresul- iij het Hoogovens- ii zijn dubieus ge in. Aan het eind van tw een spectaculair ht liep hij gisteren egen een nul aan. erlaag in de vorige ronde l/an der Wiel betekende de van zijn kansen het te winnen, het verlies ïeirawan een dag later de debutant nog verder Alleen een overwinning remise in de laatste twee kunnen hem nog red- et zwart tegen Hübner tegen Salov is dat wel g veel gevraagd. Koplo- oris Gelfand. verloop: Wit: Nikolic nvart: Brenninkmeijer d2-d4, d.7-d5, 2. c2-c4, Pgl-f3, Pg8-f6, 4. Pbl- 6,5. Lcl-g5, d5xc4, 6. e2- i5,7. e4-e5, h7-h6, 8. Lg5- •g5, 9. Pf3xg5, h6xg5, (g5, Pb8-d7, 11. e5xf6, 12. g2-g3, Dd8-b6, 13. 0-0-0, 14. 0-0, c6-c5, 15. >5-b4,16. Pc3-a4, Db6-b5, "I, Lb7xg2, 18. Kglxg2, 18. Del-e2, Db5-c6+,20. c6xe6,21.h2-h4,De6-d5, 13, Pe5-d3, 23. De2-e3, 24. a3xb4, Th8-e8, 25. Te8xe3, 26. Pc3xd5, 27., Kg2-h3, Pd3-f2+, rf2. Te2xf2, 29. Talxa7, 30. Ta7xf7, Tf2xf3, 31. Ld6xf4. 32. Pd5xf4, 33. Tf7-e7, c4-c3, Ö,Tf3xc3,35. f6-f7, zwart DEN HAAG - Hoog springster Monique van der Weide keert na een verblijf van vier jaar bij het Limburgse Unitas terug bij de atletiekvereniging Sparta. De 28-jarige atlete, sinds 1990 houdster van het nationale out- doorrecord met een hoogte van 1.88 meter, hoopt tijdens de Ne derlandse indoorkampioen schappen (15 en 16 februari in Hou trust Sport) al voor Sparta uit te komen. De vaste aanstelling als bouw kundig opzichter, die Van der Weide van haar werkgever (de Woningbouwvereniging 's Gra- venhage) onlangs kreeg, speel de bij haar terugkeer naar de Haagse vereniging een belang rijke rol. „Ik werk al jaren bij de woningbouwvereniging op con tractbasis. En dat is toch een onzeker bestaan. Nu ik een vas te aanstelling heb en een wo ning, ligt mijn toekomst dus in Den Haag. Ik heb voor Sparta gekozen, omdat die vereniging de afgelopen vier jaar veel voor mij gedaan heeft terwijl ik niet eens lid was", aldus Van der Weide, die zich na een jaar vol blessures voor het komende buitenseizoen tot doel heeft ge steld als eerste vrouw in Neder land over de 1.90 meter te sprin gen. „Daarna mogen er van mij nog tientallen die hoogte over treffen, als ik maar de eerste ben". Blessurevrij Sinds oktober 1991 is Van der Weide blessurevrij. „Afklop pen, maar ik ben inderdaad op dit moment blessurevrij. Na mijn geslaagde recordpoging in september 1990 begon de ellen de. Ik kreeg last van mijn rug, mijn enkel en mijn achilles pees. En dat heeft tot oktober vorig jaar geduurd. Achteraf gezien blijkt de hoofdoorzaak van al die klachten heel simpel te zijn. Ik heb anderhalf jaar met een inlegzooltje gelopen, wat eigenlijk maar een halfjaar mocht. Maar dat had niemand mij verteld. Gelukkig is dat nu allemaal achter de rug en kan ik mij volledig richten op die 1.90 meter. En wie weet zit de li miet voor de Olympische Spe len (1.92 meter) er ook nog wel in", zegt Van der Weide met een gekscherende ondertoon. Met de komst van Van der Weide heeft Sparta op het hoogsprin gen nu twee nationale record houdsters in haar gelederen: Ella Wijnants heeft namelijk sinds 1983 het indoorrecord met 1.88 meter op haar naam staan. Glazen baan naar Kuwayt ZOETERMEER - In Arabië ligt het geld, weet de armlastige squashbond. Het eerste sportevenement in Kuwayt na de Golfoor log wordt door de Nederlandse bond aangedaan om de demonta bele baan in de aanbieding te doen. Waarde van de kooi: ruim an derhalve ton. De baan wordt in Kuwayt van 7 tot 11 februari ge bruikt voor een internationaal invitatietoernooi, waaraan onder andere wereldtopper Chris Dittmar en ook de Nederlandse prof Raymond Scheffer deelnemen. Een delegatie van de squashbond probeert tussendoor de glazen baan aan een rijke Arabier te slij ten. DEN HELDER - Commodore uit het hoog gelegen Den Helder is een nationale topper. Garantie voor internationale successen is die positie evenwel niet. In de strijd om de Europa Cup voor lands kampioenen wordt dit seizoen ondubbelzinnig aangetoond hoe ver het Nederlandse basketbal is afgegleden. Ook de thuiswed strijd tegen Leverkusen kon gisteravond niets veranderen aan die sombere vaststelling. Den Helder werd volledig overklast: 58-85. ZOETERMEER Voor de pro fessionele squasher is sport geen vetpot. Voor de nationale kampioenen ligt er zondag zelfs een lager bedrag aan prijzen geld klaar dan in de voorgaan de jaren. De hoofdprijs van 1300 gulden en twee vliegtic kets naar Londen spreekt niet echt tot de verbeelding. Voor titelverdediger Raymond Scheffer en zijn collega's geen reden het evenement, dat giste ren in Zoetermeer van start ging, links te laten liggen. Het prijzengeld is niet Scheffers voornaamste zorg. De squasher zou bever zien dat de bond daadwerkelijk haast zou ma ken met het scheppen van een topsport-vriendelijk beleids plan. Successen zijn nu geheel op het conto van de sporter te schrijven. „Met de bond gaat het inmid dels financieel een stuk beter, de kleine groep topsporters ziet daar echter niets van terug. Terwijl die spelers toch de am bassadeurs van de bond zijn", aldus de Tilburger, die tevens lid is van de atletencommissie van het NOC. Scheffer speelt competitie in ei gen land, België en Duitsland. Pure noodzaak om iets van zijn investeringen terug te verdie nen. Hij is full-prof, die op mon diaal gebied de aansluiting met de sub-top probeert te realise ren. Vanuit de bond behoeft hij echter niet op veel steun te re kenen. Die geeft het recruteren van duizenden recreanten uit het 'grijze circuit' de hoogste prioriteit in het streven het le dental naar 100.000 te tillen. „Een trainingsstage in Enge land van tien dagen betaal ik uit eigen zak. Hetzelfde ge beurt als ik me straks goed op de individuele Europese titel strijd wil voorbereiden. Er zou de bond een geldpotje moeten zijn, waar een sporter met een goed plan een beroep op kan doen. Dat ontbreekt volledig. Een squasher is in Nederland op zijn eigen creativiteit aange wezen bij het zoeken naar geld bronnen. De Nederlandse squa- shsport zit tegen een doorbraak aan. De spelers zien echter wei nig van hun inspanningen te rug. Een deur die op een kier staat, valt gemakkelijk weer dicht. En dat mag op dit mo ment niet gebeuren", meent de nationale kampioen. Scheffer startte in Zoetermeer gisteren als favoriet voor de Ne derlandse titel. Een evenement waar hij ondanks de geringe vergoeding zal blijven verschij nen. „Hoeveel het prijzengeld ook bedraagt, iedere topper doet graag mee", is zijn overtui ging. Gisteren zette hij de jacht op zijn derde titel op rij in met een snelle zege op Tony Carter, die met 9-2 9-0 en 9-4 aan de kant werd gezet. LISSABON Ter ere van zijn vijftigste verjaardag krijgt Eu sebio, één van de grootste voet balvedettes aller tijden, in Por tugal morgen een eigen stand beeld. Het beeld wordt voor het stadion van zijn voormalige club Benfica Lissabon ge plaatst, waar de aanvaller grote tripmfen behaalde. Eusebio Ferreira da Silva, zoals hij vol uit heet, sleepte met Benfica in 1961 en 1962 de Europese beker voor landskampioenen in de wacht. In 1965 werd de uit de toenmalige Portugese kolonie Mozambique afkomstige speler tot Europees voetballer van hetjaar verkozen. In 1968 en 1973 werd hij Europees topsco- MONTE CARLO - Gister avond is in Bad Homburg het eerste startsein gegeven voor de zestigste editie van de rally van Monte Carlo. Zevenentwin tig équipes gingen op weg naar het 1160 kilometer zuidelijker gelegen vorstendommetje aan de Middellandse Zee. De wagen van de Duitser Armin Schwarz en de Zweed Arne Hertz had de primeur. In vier andere steden (Barcelona, Lausanne, Reims en Sestrière) stonden op dat moment in totaal nog eens circa 130 teams klaar voor hun tocht door deels winterse omstandig heden. Ze worden vandaag in de loop van de avond verwacht. SPORTPROGRAMMA Korfbal: Zaterdag: Oranje Wit - TOP. Fiks - Twee maal Zes. Animo - Pernix, Tempo - Bolnes. Sagrtta - Velocitas Zondag: De Danaïden - Groen Geel, De Algemene - BEP. Blauw Wit - Fides Pacta, Westen/liet - Zuiderkwartier, Cresendo - KNS SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3,22.15 uur: Studio Sport jour naal. 00.10 uur: Studio Sporl met EK kunstrijden; tennis, open Australische kampioenschappen BBC 101.00 uur: EK kunstrijden Duitsland 121.45 uur: Sport extra met EK kunstrijden, 23.25 uur: Sportschau Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sport-Repor tage met onder meer Bundesliga-ijshoc- RTL 03.00 uur: Tennis, open Australi sche kampioenschappen Superchannel, 20.00 uur: Inside golf. 20.30 uur: Tennis magazine Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. SPORTPRIJSVRAGEN Mid-lotto 3A: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 150.000; derde prijs: 57 winnaars. 1.908.50. vierde prijs: 2118 winnaars, 51,30; vijfde prijs: 41.529 winnaars, 5,00. Cijferspel 3A: zes cijfers goed: 1 winnaar, bruto 100.000; vijf cijfers goed: 2 win naars, 10.000; vier cijfers goed: 23 win naars, 1.000; drie cijfers goed: 226 win naars, 100; twee cijfers goed: 2066 win naars. 10. SCHAATSKALENDER Wedstrijden VANDAAG IJsvereniging Stcggerda, kortcbaan jon gens t/m 18 jaar, 19.30 uur, 05614-1430. MORGEN IJsvereniging Nagclc, langebaan, 11.00 uur, 05276-2584. IJsvereniging Lyts. Oudehornc, korte- baan pupillen 1.Ó5135-2007". IJsvereniging Grouw, kortcbaan pupillen 11,05662-1928. MAANDAG IJsvereniging Akkrum, kortcbaan junio ren C jongens, 05665-2389. BASKETBAL Europacup landskampioenen, mannen Groep B: Aris Saloniki (Gri)-Estudiantes Madrid (Spa) 88-99, Commodore Den Hel der (Ned)-Bayer Leverkusen (Dui) 58-85, Mechelen (Bel)-Partizan Belgrado (Joe) 86-72, Juventud Badalona (Spa)-Milan (Ita) 75-81 Stand: Badalona 9-17, Milan 9- 15; Madrid 9-15; Leverkusen 9-14, Belgra do 9-14, Mechelen 9-12, Saloniki 9-12; Den Helder 9-10 HANDBAL Vrouwen, achtste finale nationale beker UVG-SEW11-17. Mannen, eindstand: 1 Barna (Tsj) 2,5 punten, 2 Petrenko (GOS) 3.0, 3 Oerma nov (GOS) 4,5, 4 Zagorodnioek (GOS) 5.0, 5 Filipowski (Pol) 8,0, 6. Petorin (Fra) 8,5, 7. Cousins (GBr) 12,0, 8. Millot (Fra) 12,5, 9. Kostin (Let) 15,0, 10. Walentin (Den) 16,0. IJsdansen. Stand na korte kur: 1Klimova/Ponomarenko (GOS) 1,0 pun ten, 2 Oesova/Sjoelin (Sov) 2,0, 3 Gnts- joek/Platov (GOS) 3,0, 4 Calegari/Camer- lengo (Ita) 4,2, 5 Engi/Toth (Hon) 4,8, 6 Rahkamo/Kokko (Fin) 6,0, 7. Yvon/Palluel (Fra) 7.0,8 Moniotte/Lavanchy (Fra) 8,0. SCHAKEN Hoogovens toernooi Grootmeestergroep A, elfde ronde: Gel fand (WRu)-Hübner (Dui) 1/2-1/2, Korts- jnoi (Zwi)-Piket (Ned) 1/2-1/2, Sax (Hon)- Episjin (Rus) 1/2-1/2, Romero (Spa)-Nunn (GBr) 1/2-1/2, Nikolic (Joe)-Brenninkmeij- er (Ned) 1-0, Van der Wiel (Ned)-Salov (Rus) 1/2-1/2, Seirawan (VSt)-Van Wely (Ned) 1-0 Stand: 1 Gelfand 7 punten, 2 Salov 61/2 en 1 afg.. 3 Kortsjnoi en Seira wan 6 1/2, 5. Hübner en Van der Wiel 6. 7. Nikolic 5 1/2 en 1 afg 8. Piket, Sax en Van Wely 5 1/2,11Episjin 5,12 Brenninkmeij er, Nunn en Romero 31/2. Grootmeestergroep B, negende ronde: Toekmakov (Oek)-Kuijf (Ned) 1-0, Winants (Bel)-De Boer (Ned) afgMoskalenko (Oek)-Nijboer (Ned) 1-0, Cifuentes (Chi)- Wolff (VSt) 1/2-1/2, Bronstein (Rus)-Fme- gold (VSt) afg Ermenkov (Bul)-Van Mil (Ned) 0-1 Stand: 1 Toekmakov 7 1/2 punten. 2. Wolff 7. 3. Winants 5 1/2 en 1 afg 4 Moskalenko 5 1/2, 5. Nijboer 5, 6. De Boer 4 en 1 afg., 7. Finegold 3 1/2 en 1 afg., 8. Cifuentes 31/2,9. Bronstein 3 en 1 afg., 10. Van Mil 3,11Ermenkov21/2,12. Kuijf 2. SKIËN Free style, wereldbeker Vrouwen, ballet: 1 Kissling (Zwi) 26,50 punten, 2 Petzold (VSt) 22,00, 3 Johans son (Zwe) 22,00, 7 Witte (Ned) 19,45 Stand: 1 Kissling 60 punten, 2. Oetzold 55, 3. Fechoz (Fra) en Johansson 44 Mannen, ballet: 1 Spina (VSt) 27,70 pun ten, 2 Becker (Fra) 27,15, 3 Pierce (Can) 25,65. Stand: 1 Kristiansen (Noo) 123 punten 2 Spina 121,3 Pierce 117 SQUASH NK Zoetermeer Achtste finales: mannen: Van der Pluijm (Maastricht)-Moschner (Tilburg) 9-0 9-3 9- 3, Buit (Amsterdam)-Van der Laan (Am sterdam) 9-2 9-5 9-3, Smit (Amsterdam)- Hoogendoorn (Utrecht) 9-7 9-2 9-4, Scheerder (Alphen)-Heskes (Amsterdam) 1-9 9-3 9-7 9-5, Scheffer (Tilburg)-Carter (Valkenswaard) 9-2 9-0 9-4. Van der Velde (Nieuwegein)-Pokomy (Westervoort) 10-8 7-9 9-3 9-5, Frieling (Antwerpen)-Van der Weide (Amsterdam) 9-4 9-3 9-6, Vertogen (Alphen)-Whitlock (Wijk bij Duurstede) 9-4 9-59-2 Vrouwen: Sommers (Westervoort)-Dil (Amersfoort) 9-0 9-1 9-0, Van Hoorn (Veld- hoven)-Van Duivenbode (Utrecht) 9-0 9-3 9-0, Hacska (De Bilt)-Albada Jelgersma (Amsterdam) 9-6 9-2 9-2. Houtsma (Wijk bij Duurstede)-Sonnemans (Veldhoven) 9- 2 9-2 9-3, Atkinson (Dordrecht)-Spitse (Hoorn) 9-6 9-1 9-2, Hoogendoorn (Goir- le)-De Wilde (Breda) 9-0 9-0 9-3, Beumer (Amsterdam)-Jongkind (Utrecht) 9-0 9-0 9-0, Van Nauta Lemke (Rotterdam)-Butter- KOERSEN lln (Amstelveen) 9-0 9-3*9-0. TENNIS Melbourne, Open Australische kampi oenschappen: Mannen Enkelspel, halve finales Edberg (Zwe/1)- Ferreira (ZAf) 7-6 6-1 6-2, Couner (VSt/2)- Krajiceck (Ned) walk over, blessure Kraji- Vrouwen Dubbelspel, halve finales: Sanchez/Suko- va (Spa/Tsj/4)-Shriver/Zvereva (VSt/GOS/2) 6-3 6-3, Fernandez/Garrison (VSt/6)-Rehe/Schultz (VSt/Ned) 6-2 6-1 VOETBAL Afrikaans kampioenschap, halve finales Ghana-Nigeria 2-1 (1-1) 11. Adepoju 0-1, 44 Pelé 1-155. Opoku 2-1 Ivoorkust-Ca- meroun 0-0 n.v., Ivoorkust wint na straf schoppen (3-1). Finale zondag: Ghana - Ivoorkust. DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.00 uur) luiden: le koers: 1. Go for Boko, 2. Faveur Ha- zie. 3. Flame (2-3-6) 2e koers: 1 Good Service, 2. Golddre- am S, 3. Florisannora (5-3-7). 3e koers: 1 Grando Oei. 2 Guanita Che,3. Fairmont Jeanet( 1-5-6). 4e koers: 1 Fyvonne Promise, 2. Ex cellent N, 3. Famoso Karinsky (3-10- 12). 5e koers: 1 Feola Lelystad, 2. Ever- gold M, 3. Edison R (7-12-3). 6e koers: 1 Eelke W. 2. Damiaan S, 3. Cuddy Volann (1-9-10). 7e koers: 1 Fatal Attraction, 2 Evert Buitenzorg, 3. First Lobell (6-10-3). 8e koers: 1 Fire Buitenzorg, 2 Daniel Hanover, 3. Duco Belvedere (7-1-5) 9e koers: 1 Everyone's Wish. 2 Dear of Thijssen. 3 Called to Gain 14-8-11 10e koers: 1. Fanatic Wish. 2. Dytha Dear. 3. Butcher's Lady (3-2-7). lie koers: 1. Domo Dutch, 2. Elien Uit huizen, 3. Darling Boszorg (5-10-4).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9