Henk van Hoorn: 'Regio-radio is niet beter dan Hilversum' KUNST/RTV Hilversum eerste gemeente met breedbeeld-tv Tweehonderd uur tv Winterspelen Vierduizend^ blote Bushfe Schwarzkot Professor Heertje en Midas Dekkers als kunstbeschouwers Lou Reed leest voor- in Beurs van Berla Ivo Niehe magverde solliciteren Ceidóe Qowuvnt VRIJDAG 24 JANUARI 1992 HILVERSUM - De commerciële muziekzender MTV verdwijnt in Hilversum van de kabel. Het vrijkomende kanaal wordt ge bruikt voor TV Plus, het eerste publieks-experiment met breed beeldtelevisie. Dat heeft de gemeente Hilversum gisteren bekend gemaakt. Hilversum schrapt 3 februari het kanaal vanwege het mislukken van onderhandelingen over een passende vergoeding. De gemeente stelt zich op het standpunt dat alle commerciële sta tions een vergoeding moeten betalen voor het gebruik van het ka belnet. De oude overeenkomst liep emd vorig jaar af. CAI Hilver sum is de eerste antenne-inrichting die stopt met het doorgeven van MTV. TV Plus is een experiment van de stichting D2TV. Het begint 8 februari bij de opening van de Olympische Spelen met de eerste breedbeeld-uitzendingen bestemd voor het Nederlandse publiek. Hilversum is daarmee de eerste gemeente die breed beeld-uitzendingen in de D2MAC-standaard (voorloper van HDTV) doorgeeft. HILVERSUM - De NOS besteedt in totaal zo'n twee honderd uur televisie aan de Olympische Winterspe len in Albertville (Frankrijk) dat van 8 tot en met 16 februari wordt gehouden. Het gaat om een miljoe nenoperatie waarbij bijna zestig mensen ruim twee weken in touw zijn. Met uitzondering van de openingsdag beginnen de uitzendingen (op Nederland 3) dagelijks om 9.30 uur 's morgens. Begonnen wordt met een terugblik, daarna wordt rechtstreeks overgeschakeld naar Frankrijk voor de belangrijkste evenementen. De NOS heeft geprobeerd de vaste programmering zo veel mogelijk intact te houden. Zo hoeven Sesam straat, het Jeugdjournaal en het Klokhuis niet voor de Olympische Spelen te wijken. Geen verbod gebruik naam Dance Classics AMSTERDAM - De naam Dance Classics mag ook door de concur rent van de platenmaatschappij Arcade worden gebruikt. Arcade had in een kort geding, dat ze had aangespannen tegen EVA (een vennootschap van EMI Bovema, Virgin en Ariola) ge vraagd om een verbod op het ge bruik van de naam Dance Clas sics en het daarbij behorende let tertype door EVA. Mr. Vrakking van de Amsterdamse rechtbank heeft de eis gisteren afgewezen. Schuilplaats Rushdie bekendgemaakt LONDEN De Britse schrijver Salman Rushdie heeft zich wegens dreigementen met de dood van orthodoxe is lamieten aanvankelijk op een afgelegen plaats in Wales schuilgehouden. Dat schrijft Rushdie's echtgenote Mari anne Wiggins in een boek dat binnenkort verschijnt. Het paar bracht het grootste deel van 1989 onder strenge poli tiebewaking door in een huis in de plaats Lower Chapel in Wales, zo is gisteren bekend geworden. De verblijf plaats, van de schrijver bleef in de omgeving een goed be waard geheim. Rushdie werd wegens zijn boek de Duivelsverzen door de inmiddels overleden geestelijk leider van Iran ayatollah Khomeini ter dood veroordeeld. Rushdie zou zich na de periode in Wales onder meer in Londen verborgen heb ben gehouden. De auteur is zijn leven nog altijd niet ze ker en moet nog steeds ondergedoken leven. Marianne Wiggins leeft niet meer samen met Rushdie. Nominaties dansprijzen AMSTERDAM De dansjury van de l ging van Schouwburg- en Concertgebouw tis (VSCD) heeft de drie nominaties bekf maakt voor de dansprijzen voo 1991-1992. Voor de choreografie/produkl is Nacho Duato genomineerd, voor zijnl 'Duende', dat hij voor het Nederlands Dai ater maakte. De nominatie voor de zilverj aterdansprijs is voor John Taylor voor zijl het duet 'Still you van Suzy Blok', terwif Lord werd genomineerd voor de gouden tl dansprijs voor haar rol in 'Symphonic? tions'. In dit ballet van Frederic Ashton wncaster, Nationale Ballet, was Lord het stralende n|toJ<ip£a_ punt, aldus de dansjury. De jury bestaat 1 belle Lanz, Els Lutgerink, Job Sandersf Spanjaard en Yteke Waterbolk. HILVERSUM - De regio nale omroepen, de Wereld omroep en Henk van Hoorn, chef van de actuele NOS-radioprogramma's zijn het in grote lijnen wel eens over uitwisseling van landelijke en internatio naal nieuws. Dwarsligger is het bestuur van de NOS, waarin de negen omroe pen zijn vertegenwoor digd. Die zijn bang voor verlies van identiteit. „On zin,'zegt Henk van Hoorn, „het gaat om de angst voor verlies van invloed, geld en banen." „Tragisch." Zo noemt Henk van Hoorn de reactie van alle partijen op het plan van minis ter D'Ancona de zendtijd van de regionale omroepen te hal veren. „Niemand is geschrok ken. Iedereen lacht. Ze kan het niet menen. Het zal een stok achter de deur zijn. Ik denk niet dat ze het plan zal uitvoe ren. De minister vindt dat de de landelijke en internationale ac tualiteitenrubrieken door de landelijke omroepen moeten worden verzorgd en niet door de regionale omroepen. Te drei gen met zendtijdintrekking is een vreemd middel. Het is wel bedoeld als een steun voor ons, misschien, maar wat moet je met zo'n steun? Ik heb jaren bij Radio Rijnmond gewerkt. Ik vind regionale omroep prima, maar ik ben er tegen wanneer Radio West bijvoorbeeld een re dacteur buitenland aantrekt. Regionale omroepen moeten geen programma's brengen die op die van Hilversum lijken. Je moet niet naast de negen grote landelijke omroepen er nog eens dertien regionale omroe pen bij hebben". Onzin Maar ze doen dat toch uit on vrede met de kwaliteit van de landelijke actualiteitenrubrie ken? „Ja dat is voor een deel waar. Radio 1 maakt geen opti maal programma, maar zo slecht is het nu ook weer niet. Regionale omroepen zeggen dat ze het beter kunnen dan Hilversum. Dat is echt onzin. De VPRO heeft een eigenzinni ge opvatting over actualiteiten, ze doen het niet op de korte flit sende manier van Veronica. In plaats dat die regionale omroe pen dan alleen zorgt voor de landelijke actualiteiten op de dag waarop de VPRO verstek laat gaan, wil radio Rijnmond bijvoorbeeld alles zelf gaan doen. Dat vind ik een foute weg." „In de praktijk moeten landelij ke omroepen wachten bij be paalde onderwerpen in de regio totdat de regionale omroep aan de beurt is geweest. Dat vind ik tamelijk absurd. Bovendien denk ik dat de luisteraars er de dupe van worden. Met regiona le omroepen kun je geen goede landelijke actualiteitenrubriek maken. Rijnmond en Radio West hebben een of twee man per dag voor de hele binnnen- en buitenland voorziening. Dat moet ontaarden in het bellen van een correspondent. Dat is journalistiek niet goed. Aan de andere kant is Hilversum er niet ingeslaagd een duidelijke Radio 1 zender te maken. Daar beginnen de problemen. Het is onzin om de regionale zenders dan het werk van Radio 1 te la ten doen. Er wordt voordurend gepraat over de verbetering van Radio 1, maar de kans dat dat lukt schat ik niet hoog. Er zijn teveel belangen en meningen bij betrokken." Luistercijfers Zijn de hoge luistercijfers van de regionale omroepen bedrei gend voor Hilversum? „We zou den er consequenties uit moeten trekken. Regionale om roepen trekken al sinds twee jaar meer luisteraars. Dan zeg gen ze hier: kijk naar de cijfers van Radio 1, het valt heus wel mee. Ze voeren struisvogelpoli tiek. Als Hilversum het niet eens wordt moet het heil uit Den Haag komen. Als dat ook niet gebeurt verdient het om roepbestel niet beter dan dat het in elkaar stort." De regionale omroepen willen hun budget nu aanvullen met inkomsten van reclame en zo meer armslag krijgen. Van Hoorn: „Luisteraars worden ge: dwongen een tientje méér te betalen voor de regionale om roep. Dat zouden ze toch zeker niet doen als ze dezelfde infor matie beter op een andere zen der zouden krijgen. Ik heb de vergelijking getrokken meteen gedwongen abonnement op een regionale en een landelijk dagblad. Dat zou niemand pik ken. Je moet betalen voor een landelijke én een regionale om roep. Dat is op zichzelf niet gek, maar dan moeten ze niet het zelfde werk gaan doen. Overi gens weet ik niet of die reclame wel zoveel geld oplevert. Het kost veel geld oip advertenties te werven en er gaat ook nog eens een deel naar de dagbla den. Misschien kunnen ze er een of twee verslaggevers voor krijgen. Die moeten zich dan maar voor de eigen regio in spannen, want daar valt nog veel te doen." Herkenbaar „Er moeten vier of vijf helder geprogrammeerde zenders ko men, niet saai en voorspelbaar, maar herkenbaar. Daarnaast moet er een organisatie gescha pen worden die. dat mogelijk maakt. Als je met z'n negenen moet beslissen over de inhoud van programma's dan wordt het niets. Eigenbelangen gooien al les in de war. Als ik minister was dan zou ik zeggen: omroep bestel is bijna verleden tijd. Een paar zenders houden we voor de traditionele omroepen die hun eigen identiteit willen uitdragen, maar ik zou ook en kele zendmachtigingen uitge ven aan stichtingen. Dan schep je dus een nieuwe organisatie die met een schone lei kan be ginnen. Verder moeten de ken merkende verschillen tussen N3 (NOS) ise Kampi Henk van Hoorn: „Met regionale omroepen kun je geen goede landelijke actualiteitenrubriek maken". regionaal en landelijk nieuws blijven. De regionale omroep volgt de ontwikkelingen in ei gen regio op de voet. Een lande lijke omroep heeft behoefte aan een samenvattend verhaal. De regionale omroep mag 48 uur per etmaal uitzenden wat mij betreft. De FM-zender blijft van hen. Dat Hilversum nog met twee middengolfzenders zit is achterlijk in deze tijd van nieu we technieken. Als Radio 1 via de kabel of via een satellietka naal te beluisteren is dan zal de luisterdichtheid toenemep." Als er een calamiteit is komt er wel samenwerking totstand? „Dat heeft veel moeite gekost. De staatsgreep in de Sovjet Unie is niet gezamelijk uitge zonden. Tijdens de Golfoorlog- actualiteiten vielen sommige medewerkers af, omdat hun kwaliteit onvoldoende was. Zo kwam het dat bepaalde mensen helemaal niet meer werden ge vraagd. Het was een eindeloze nachtmerrie, die samenwer king. Zo zal dat niet meer te rugkomen." Een goede samen werking hangt dus op de be reidheid van de omroepen macht in te leveren en de voor keur te geven aan kwaliteit? „Ja. 'Een bakje troost bij Radio Oost' of 'Met Arie of Muzieksa- fari' is geen kwaliteit. Er luiste ren toch veel mensen naar, maar het zijn geen hoogstaande programma's. Het bestbeluis- terde NOS-programma is bij voorbeeld een non-stop platen- programma. Is dat ook kwalita tief het beste programma? Nee. Er is geen realtie tussen luister dichtheid en kwaliteit. Het sluit elkaar ook niet uit". Van der Donk en Blankers als huwelijks therapeuten Haarlems Toneel: 'De troefkaart' van GabrielaZapolska. Vertaling: Lisetta Stembor. Regie: Joan na Bilska. Decor en kostuums: Marjoke Henrichs. Met Anne- Wil Blankers, Eric van der Donk, Jim Berghout, Aafke Bruining en Jan-Chris Duijvendak. Koninklijke Schouwburg Den Haag, gisteravond, herhalingen t/m zondag 26 januari, in Gouda op 4 februa ri, in Naaldwijk op 12 maart, in Rijswijk op 14 maart, op 11 en 13 april in Leiden, op 25 april in Zoetermeer, op 2 mei in Wassenaar. In Gabriela Zapolska's 'De troefkaart' leiden flirt en we- derflirt tot een nieuwe ver standhouding tussen man en vrouw. Liefde is als een kaart spel, vertrouwt de rijpere vrouw Loulou haar nichtje Mouchka toe. De troefkaart is, dat Loulou's man Tolo de macht der gewoonte niet wil op geven en dat het dus nooit wat tussen Mouchka en hem zal worden, ook al lijkt dat zo. Het speelt zich allemaal af in een landhuis, voor de Eerste We reldoorlog, waar Witóld en Mouchka Loulou en Tolo ont vangen. En misschien daarom hanteert Gabriela Zapolska (1857-1921) archaïsche taal. Of zou het aan Lisetta Stembors vertaling liggen dat Mouchka potsierlijk zegt draaierig te worden van Tolo's woorden? Waar het in 'De troefkaart' uit eindelijk om gaat, is hoe het ge daan wordt. De plot stelt amper wat voor, de derdehandse poë zie kan vergeten worden, als de personages maar overtuigen in het quasi-rococo interieur. En dat is maar ten dele het geval, bij een 'sprankelend Pools blij spel' hoopt men toch op iets la Marivaux. Bij een geraffineer de flirt denken we immers lie ver aan Hamptons 'Les Liai sons Dangereuses'. Jimmy Berghout speelt de jongeman Witold als een sterke boeren kinkel die stieren in de houd greep neemt, in plaats van een stapje opzij te doen. Aafke Brui- nings Mouchka is als een Zeeuws meisje dat het niet pikt, dat ze een blauwtje heeft gelopen: dom en bozig. Het is ongeloofwaardig dat een geraf fineerd en ervaren echtpaar als Loulou en Tolo bij hen op be zoek gaan en nog minder, om dat Eric van der Donk en Anne- Wil Blankers die twee zo sub tiel, komisch en toch streng moralistisch op het toneel zet ten. Enfin, het is huwelijksthe rapie uit de jaren tien, en dat is het. Museum Swaensteyn, Herenstraat 101, Voorburg. 'De Kijker bepaalt' (een dialoog tussen kijker en kunstwerk). Geopend van woensdag tot en met zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Tot en met 15 maart. Professor Arnold Heertje (econoom te Naarden) zag na vier weken nog niets in het schilderij dat hij van het Centrum voor Beel dende Kunst uit Dordrecht bij wijze van experiment te leen had gekregen. Het doek 'Rode Bloem' van Klaasje Vroon had hij ten slotte maar in een zijka mertje geparkeerd. „Het roept geen enkele associa tie of emotie bij me op. Ik heb het zelfs af en toe maar omgedraaid. Hing deze bloem in een museum, ik zou er direct langs lopen". Professor Heertje was één van de zes bekende Nederlanders die kunstwerken van jonge Ne derlandse kunstenaars in huis kregen. Na een maand werd hen gevraagd wat ze van de werken vonden. Was er iets moois gegroeid tussen de kij ker en het kunstwerk? De ant woorden werden op video vast gelegd. In museum Swaen steyn in Voorburg is momen teel een expositie te zien over dit project dat werd opgezet door de Culturele Raad Zuid- Holland en het Centrum voor Beeldende Kunst uit Dor drecht. Een video met de reac ties van de bekende dames en heren wordt vertoond en alle kunstwerken die bij hen thuis hebben gehangen, zijn in het museum aanwezig. De vijf an dere proefpersonen behalve Ar nold Heertje waren Bettine Vriesekoop (sportvrouw), Mar- ga van Praag (journaliste), Mar griet Eshuis (zangeres/compo niste), Midas Dekkers (bioloog- /schrijver) en Max Dendermon- de (schrijver). Leken 'De kijker bepaalt' is de titel van de expositie. Ditmaal was niet de mening van kunstcritici of collega-kunstenaars van be lang, maar de mening van zes leken op het terrein van de beeldende kunst. Moniek Pe ters, initiator van het project en de expositie, vermoedde dat de manier van waarnemen van de proefpersonen bepaald zou Tweeling' van Carolien Smit in huis. Onder: Als deze 'Rode Bloem' van Klaasje Vroon in het museum zou hangen, zou professor Heertje er direct langslopen. FOTO'S: PR worden door de situatie waarin ze verkeren. Objectief kijken is mogelijk; de kijker ziet de din gen die hij al kent of die hij in verband kan brengen met ele menten uit zijn omgeving. Deze veronderstelling is tot op zeke re hoogte juist gebleken. Alle deelnemers beschouwden de kunstwerken als een gebruiks voorwerp waar ze iets aan wil den hebben. De meesten deden hun best er wat in te zien. Toen de kunstwerken hun huis wa ren binnengedrongen en 24 uur per dag aanwezig, was een za kelijke beschouwing niet meer mogelijk. Het schilderij moest iets terugdoen, zo niet, dan ver anderde het al snel in een irri tant voorwerp. Sommigen be schouwden het kunstwerk als een ongenode gast die maar niet weg wilde gaan; bij een en keling werd het kunstwerk een huisvriend. Katachtige hond Midas Dekkers had onder meer het schilderij 'Siamese Twee ling' van Carolien Smit te leen gekregen. Daarop zijn een Sia mese tweeling en twee honden afgebeeld. „Op deze tekening staat tot mijn verbazing datge ne waarvan het ik meeste hou en datgene waar ik de grootste hekel aan heb. Ik hou van fre aks, zoals de dikste man ter we reld, vrouwen met drie benen of een Siamese tweeling. Het nor male kun je het beste bestude ren door te kijken naar wat daarvan afwijkt. Maar op de te kening staan ook honden en daar heb een hekel aan". De bioloog Midas Dekkers is gefas cineerd door de manier waarop tekenaars en schilders dieren afbeelden. Een tekenaar heeft de neiging dieren te vervolma ken; de afbeelding van een dier klopt zelden met de werkelijk heid. De honden van Carolien Smit lopen volgens Midas Dek kers in het echt niet rond. Ze heeft er een soort ratachtige honden van gemaakt. De mens heeft de neiging een nieuwe stap te willen zetten in de evo lutie en beesten te creëren die volgens hem perfecter zijn dan het voorbeeld.Midas Dekkers keek met de ogen van een bio loog naar de kunst die hij te leen had gekregen. Hij wilde er herkenbare vormen in ontdek ken. Ook andere proefpersonen hadden die neiging. Zo kwam Bettine Vriesekoop net terug uit Sicilië waar ze de vulkaan de Etna had gezien die weer be gonnen was met het spuwen van lava. Het schilderij dat zij in huis kreeg 'Gele Bloem van Klaasje Vroon' deed haar dan ook onmiddellijk aan de Etna denken. Abstract Alleen Max Dendermonde speekt een duidelijke voorkeur voor abstract werk uit. Hij kreeg Bergwandeling van Mar jolein van den Assem te leen. „Dit schilderij is voor zeventig procent abstract. Als je een rou te door dat landschap volgt, kom je vanzelf in een abstracte stemming. Dit is een soort Zen achtig schilderij. Je denkt nog wel, maar niet in concrete beel den". De schrijver heeft een grote liefde voor het doek opge vat, dat is zonneklaar. Het schilderij heeft echter wel een grote concurrent: „Het is dat mijn auto naar de garage moet, anders had ik overwogen 'dit schilderij aan te schaffen". 'De kijker bepaalt', laat op een heel amusante manier zien hoe le ken kunst bekijken. Hun moti vaties zijn bijna zonder uitzon dering helder en concreet. Ze zijn niet aangetast door het vi rus van de kunst)babbel zoals je die vaak in galeries om je heen hoort. Deze zes buitenstaan ders konden ook geheel onbe vooroordeeld op de werken rea geren, omdat ze zo goed als niets van de makers wisten. Hun oordeel werd niet ge stuurd door de algemene opinie over de kunstenaar of door zijn of haar reputatie. Bijna onver mijdelijk gaat in museum Swaensteyn meer aandacht uit naar de opmerkingen van de proefpersonen over de werken, dan naar de kunstwerken zelf. De kunst werd gebruikt om een reactie los te maken. Twee uit spraken illüstreren aardig het verschil in reacties. Midas Dek kers beziet alles met de ogen van de bioloog, ook het kijken naaf kunst: „Het ge nieten van beeldende kunst is niets anders dan het verwen nen van onze ogen. Die moeten de godganse dag rotklusjes op knappen: Ziet het eten er wel smakelijk uit? Staan er geen lantaarnpalen in de weg? Zo'n zintuig wil dan ook weieens worden verwend. En dat doen met kunst. Het verwennen gaat beter, naarmate we datgene wat we willen verwennen, beter hebben getraind. Naarmate we meer in een schilderij zien, is er meer waarvan we zouden kun nen genieten, vooropgesteld dat het een mooi kunstwerk is". Marga van Praag (redacteur bij het Jeugdjournaal) geeft een heel persoonlijke reactie: „Als ik me ellendig voel, ga ik wei eens naar het Stedelijk Mu seum. „Ik denk dan aan wat Ar mando heeft gezegd: wie geen troost vindt bij de medemens, kan altijd troost vinden bij wat de medemens heeft voortge bracht. Na verloop van tijd voel ik me dan een stuk beter". Drie bonbons in zilverkleurige papiertjes Het Beaux Arts Trio speelt piano trio's van Mozart, Schumann en Schubert. Di- ligentia Den Haag, gisteravond. legen hur ILFILN iary Nels IDHIGI L4THR MARYLAND - Het om- schilderij van de OosteKsJj kunstenaar Josef Schur fer met een naakte Ami se president George Bt een beneden de gordel 1'^' de generaal Schwarzkopf woensdag voor een bedr vierduizend dollar van d gegaan. De koper van hi met de titel 'A peace tre; the new world order' wei bekend te blijven, trice van de betrokken Het doek, waarop ven (verdwaalde) blote Dol ton, een bekende senator en de Iraaksel Saddam Husayn staaifc^JJ! beeld, heeft tot een stofiam M0IC verontwaardiging Amerika. De regional! heid overweegt de vei|0 VAf galerie in Maryland, 70 |jest 16 0- westen van Baltimore, tfct het mei fen met inhouding van epnieuws 1 sidie van een half mUioL|JNMON[ lar. I met Sua 16.05 VAF ICRV-Bulli jjk magazi Met het 16 04 TF verzoek AVRO it 18.09- De igazine20 AMSTERDAM kaanse popzanger Lou I)Zie Radl( op 15 februari in de Be 1504VO< Berlage in Amsterdam 5p1(s 19 0 zen uit zijn nieuwe bot j4-24.oo C ween thought and expr Het boek bevat songtek gedichten. Een dag na t leesavond treedt Reed o volledig uitverkocht 9.00 Uithe Congresgebouw. Ook v »piemi concert in het Amste Carré op 9 maart, ziji( kaarten meer. 15 45 EC 7 20 Con Pianotrio's van Mozart, Schu mann en Schubert vormden het programma gisteravond van het aloude Beaux Arts Trio. De zaal van Diligentia was vol en zelfs de extra rijen op het po dium, vroeger gewoon, waren deze avond weer terug. Dat er toch een aantal mensen wegens de uitverkochte zaal teleurge steld moesten worden wegge- gestuurd, had echter kunnen worden voorkomen als Diligen tia met zoekplaatsen zou willen werken. Dan hadden de uitein delijk leegblijvende plaatsen alsnog kunnen worden bezet. Bij het Beaux Arts Trio leeft ie dereen niet alleen met de oren maar ook met de ogen mee om dat Menahem Presser nu een maal al 36 jaar de show steelt vanachter de piano. Vanaf de oprichting van het Trio in 1955 verbindt hij zijn spel naadloos met die van de violist door deze al spelend over zijn rechter schouder te volgen en mimisch iedere rimpeling in de muziek met mond en ogen aangeeft ter wijl hij met een veelkleurig tou cher dat vervolgens in pianok lank omzet. Waar Mozart zijn pianotrio's in eerste instantie voor eigen concertgebruik schreef, speelde de piano in het Trio in Bes KV502, een grote en gelijkwaardige rol met beide strijkinstrumenten. Deze lichte Weense roccoco sfeer maakte daarna plaats voor de roman tiek van Schumanns laatste pi anotrio in g op. 110 dat de com ponist opdroeg aan de Deense componist Niels Gade. Dit is weliswaar onmiskenbaar een stuk Schumann romantiek, maar behoort niet tot diens meest tot de verbeelding spre kende stukken. Deze compo nist karakteriseerde Schuberts beide pianotrio's op.99 en 100 als vrouwelijk en lyrisch tegen over mannelijk en dramatisch. Dat tweede, op. 100 had gister avond inderdaad veel van die kenmerken, terwijl het uitge sproken lyrische spel van voor al de cellist Peter Wiley daar nog extra luister aan verleende. Hij heeft zich in de 5 jaar dat hij nu in dit trio meespeelt, ont wikkeld tot iemand die qua toonvorming en spelvastheid, violist Isidore Cohen, die ruim 24 jaar in dit ensemble zit, in de schaduw begint te stellen. Wie naar het Beaux Arts Trio luis tert ziet zich teruggeplaatst in de cultuur van de negentiende- eeuwse muzieksalon. 00 Het ide .35 Postt S Mededi 1810 VP 20 PP Uit; 20 15 N het Chine 20BZicht che verkei AMSTERDAM - Het voor het TROS-progra j5 'Per wanneer kunt u nen' stoelt niet op van S. Visser en mag halve gewoon wordei gezonden. Dit bep vice-president van de sterdamse rechtbank Vrakking gisteren in geding. Visser eiste een schadL® goeding en een verbt rt' verdere uitzending, hij meende dat het gramma van Niehe noeg identiek was a: opzet van het progra 'Headhunter', waarvo in 1988 het idee ontw de en dat hij vervolge een aantal produc probeerde te slijten AVRO overweegt teel zijn voorstel voo televisie-seizoen 199. in produktie te nemt december van het jaar bracht de TROS vier afleveringen v; wanneer kunt u op het scherm. K< voorjaar volgen nog een paar afleveri Visser denkt dat een werkster van John d Produkties zijn vc heeft doorgespeeld a; Niehe. Mr. Vrakking in zijn vonnis dat V idee onvoldoende is werkt en geconcreti om in aanmerking men voor auteursre ke bescherming, was de rechter van dat beide program: het eerste gezicht wel kaar lijken - omdat zij het solliciteren tot werp hebben - maar nadere beschouwing aantal verschillen op' In het programma va he treden bijvooi minder kandidaten wordt een andere se procedure gehanteei dienen de deelnemer middel van het verzai van punten de aangel R baan te bemachtigen en andere facetten het programma van niet terug te vinden. brtn)16 20 Gastp Crooner Hete (BRTN) Alboka tc eldbeeld F opus 1 inC< 1 (1942 07.00 Nai ter/< wel licl matig afgel 0 gradei menc

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16