I LEIDEN OMGEVING -I ^eidse ambtenaren .egen reorganisatie Groot aantal natuurijsbanen in Leidse regio geopend 11 Politie rolt grote inbrekers bende op Goed op tijd EeidócSoutcmt Overleg over renovatie van wielerbaan _J)UWPLANNEN? eidócQowumt Bromfietser tegen bus [JSIMUIDEN - Een 19-jarige «woonster van Roelofarends- veen is gisteren gewond ge raakt bij een aanrijding met een bus van Centraal Neder land. De vrouw reed met haar aromfiets de kruising Van de Veldeweg/Heilige Geestlaan in Lemuiden over en verleende de bus geen voorrang. De 43-jarige chaufeur uit Leimuiden kon haar niet meer ontwijken. De vrouw viel en is met een hoofd wond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei- ien. LEIDEN/REGIO - Veel ijsbanen in de Leidse regio zijn sinds gisteren of van daag open. Voor toertoch ten is het echter nog te vroeg, zo menen de des kundigen. De natuurijsbaan aan de Dob- bedreef in Leiden is gisteren min of meer geruisloos voor het eerst dit seizoen geopend. Zo lang het winterse weer aan houdt is de baan in principe da gelijks open van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. De Warmondse ijsbaan was er gistermorgen om tien uur als de kippen bij om als een van de eersten de poorten te openen voor schaatsliefhebbers. Noordwijk, Voorhout en Lei derdorp volgden kort daarna en vandaag zijn vrijwel alle ba nen in de regio schaatsklaar. Voor toertochten is het echter nog te vroeg. Schaattochtscoör- dinator M.Wansink verwacht dat er dit weekend niet op na tuurijs geschaatst zal worden. „In onze omgeving, Noorden en Nieuwkoop is daar ook nog geen sprake van. In Noordwijkerhout worden morgenochtend op de ijsbaan wedstrijden voor de jeugd geor ganiseerd. Leiderdorp houdt het op recreatief schaatsen. „De 35.000 vierkante meter ijs ligt er spiegelglad bij", verzekert een woordvoerder van de club. Valkenburg opende vanmid dag om half vier de poorten van de baan aan de Luyt Katiaan. Het hele weekeinde kan men terecht tot tien uur. In Noord- wijk worden morgenochtend op de Jhr. Geversijsbaan aan de Gooweg vanaf tien uur wed strijden voor de jeugd georga niseerd. Zondag zullen, als het ijs het dan nog toelaat, de senio ren aan bod komen, wanneer er geschaatst wordt om de Gevers- beker en de Damescup. De Ter Aarse IJsclub is voornemens zondag te rijden om het Ter Aarse- en clubkampioenschap. De wedstrijden worden gehou den op de ijsbaan aan de Oost- kanaalweg en beginnen om ne gen uur. De baan in Lisse was vanmorgen nog niet sterk ge noeg om het ijs op te gaan. De landijsbaan aan de Grutto laan in Koudekerk, de ijsbaan in Hazerswoude-Dorp en de ijsbaan in Oude Wetering zijn sinds vandaag ook open. De Koudekerkse ijsbaan is dage lijks geopend van tien tot vijf uur en van zeven tot elf uur. De baan is verlicht en morgen zal er ook muziek zijn. De baan in Hazerswoude is met uitzonde ring van zondag van een tot vijf geopend en van zeven tot half tien. VRIJDAG 24 JANUARI 1992 Nieuwe directeuren bekend van gemeentelijke diensten LEIDEN - De vijf directeuren die aan het hoofd komen van de vijf diensten die ontstaan na de re organisatie van het Leidse gemeentelijk apparaat zijn bekend. Gisteren heeft het college van B en W hun namen naar buiten gebracht. W. van der Hoeven, nu nog hoofd grondzaken wordt directeur van de dienst bouwen en wonen. A. van Gorsel, de huidige directeur van de reini ging, gaat leiding geven aan de dienst milieu. S. Noorman, nu directeur sociale dienst, krijgt de nieuwe dienst sociaal-economische zaken onder zich. P. Peters, nu nog hoofd van de directie on derwijs, wordt directeur van de dienst welzijn, re creatie. onderwijs en cultuur. H. van der Eijck van de directie financiën krijgt de leiding over de burger/facilitaire dienst. ALLERLEI(DS) Lampie Vermaase Het duo Lampie Vermaase van wie eerstgenoemde jaren lang beroemd was als Leidse straatzanger, presenteert zon dag zijn eerste single 'Padden burg'. Dat doet het tweetal tij dens de literaire middag 'Ver baal Signaal' die om 14.30 uur begint in sociëteit De Burcht aan de Burgsteeg 14. Andere gasten zijn het accordeonduo Eddie Kagie en John Pex, lite rator en raadslid Egon Snel- ders, Beth Ann Hooper en het koor Het Mannenhart. T'ai chi Aikidovereniging Shi Zen Ryu begint zondag met een serie van drie lessen in de Chinese bewegingsleer T'ai chi. De les sen worden gegeven door Da niel Smith, docent aan de Am sterdamse theaterschool. Hij geeft les in yang-stijl, waarbij met name aandacht wordt be steed aan 'pushing hands', oe feningen die met een partner worden gedaan. De eerste les, wordt zondag van 14.00 tot 17.00 uur gegeven in de gym zaal aan de Drie Octoberstraat t.o. 2. Inlichtingen 071-126302, 134590 of 124682. Acrobatiek Een cursus acrobatiek voor kinderen begint zondag in De Droomfabriek aan de Oude Singel 56. De lessen zijn be stemd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Wie de cursus af maakt leert een aantal eenvou dige acrobatiektrucs waarmee de show kan worden gestolen op ieder familiefeest, zo stellen de initiatiefnemers. Inlichtin gen en opgave bij Roelien den Ouden, 071-131684. Bach-cantate Na werken van Britten, Elgar, Holst en Rheinberger is Bach zondag weer aan bod bij de cantatediensten in de Pieters kerk. Dan wordt door het Lei derdorps Kamerkoor en -orkest uitgevoerd de cantate 150, 'Nach dir herr, verlanget mich'. Organist Joop Brons begeleidt de samenzang, ds. A. Alblas verzorgt de liturgie. Aanvang 19.00 uur. Prestatieloop Atletiekvereniging De Bataven houdt zondag een winterpres- tatieloop. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 1 tot Een tekening van het Pieterskerkon 13. kilometer. De start is vanaf 11.00 uur bij de atletiekbaan Leidse Hout. Deelname kost f4, tot 14 jaar f3. Vanaf 10.30 uur is het ook mogelijk mee te doen aan een Coorpertest. Inschrij ving daarvoor kost f2,50. Tot 14 jaar f 1,50. Grammofoon In het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43 wordt zater dag een grammofoonplaten beurs gehouden. Standhouders uit binnen- en buitenland zor gen voor een aanbod van zeld zame grammofoonplaten (en CD's) van 150 meter. De lief hebbers kunnen van tien tot vier uur terecht. Vrijwilligers De werkgroep Marokkanen zoekt vrijwilligers. Het gaat daarbij zowel om Nederlanders als Marokkanen. De werkgroep organiseert onder andere inter culturele kinder- en familie- weekeinden en houdt spreeku ren. Inlichtingen bij M. Sebba- ne maandag tot en met donder dag tussen 10.00 en 11.30 uur via 071-140067. Lezing DeStichting Pieterskerk Lei den organiseert een cyclus le zingen op de laatste zondagen van de maand. Komende zon dag wordt de eerste lezing aan het orgel van de Pieterskerk ge wijd. Aanvang twee uur 's mid dags in de kerk aan het Pieters kerkhof la, entree f2,50 inclu sief thee. Organist en *muziek- docent dr. J. van Nieuwkoop, die ook in de restauratiecom missie voor de Pieterskerk zit, zal uitvoerig op de geschiede nis en het gebruik van het orgel ingaan. Na afloop zal hij op het orgel spelen. LEIDERDORP - Het Re gionaal Recherche Team Hollands-Midden heeft een onderzoek van drie kwartjaar afgesloten waar bij in totaal zestig verdach ten zijn aangehouden en 219 misdrijven zijn opge lost. De verdachten komen uit Delft en omstreken en behoren bij één organisatie. Het werkge bied was ook in die omgeving en betrof twaalf gemeenten waaronder Wassenaar, Rijs wijk, Zoetermeer en Alphen aan den Rijn. Het totale schade bedrag wordt geschat op de 1,5 tot twee miljoen gulden, zo i£ gisteren bekendgemaakt. Het gaat om inbraken in wonin gen, winkels en bedrijven waar bij ondermeer kluizen werden opengebroken. Veelal bestond de buit uit audio- en video-ap- paratuur, sieraden, geld, kle ding en cd's. Daarnaast zijn ver dachten aangehouden vanwege heling en vernieling van PTT kabelverdeelkasten, waardoor alarminstallaties onklaar wer den gemaakt. Tijdens huiszoekingen in zes tien panden werden vjjf vuur wapens, munitie en enkele grammen cocaine in beslag ge nomen. Dat gebeurde ook met vier auto's die bij de misdrijven gebruikt werden. Vijf verdachten zijn inmiddels bij de rechtbank in Den Haag voorgeleid, waar de officier van justitie straffen variërend van drie tot vijfjaar cel heeft geëist. Naast de strafrechterlijke af doening. worden ook fiscale maatregelen tegen de verdach ten getroffen. Vanwege inkom sten uit de misdrijven kunnen zij aanslagen en naheffing van de belasting verwachten. Timmerman slaat man met waterpas LEIDEN Bij een ruzie in een nieuw flatgebouw aan de Tine van Dethstraat in Stevenshof is gisteren een verhuizer met een waterpas knock-out geslagen. De verhuizer, een een 31-jarige Voorschotenaar had met enkele collega's de lift vol met spullen gezet. Een timmerman, een 35- jarige man uit Tilburg die op de elfde verdieping nog aan de slag moest wilde ook met de lift mee en verzocht de Voorschote naar ruimte voor hem te ma ken. Toen dat niet gebeurde ontstak de Tilburger in woede en haalde uit met zijn waterpas. Het slachtoffer werd voor on derzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. Er is proces-verbaal opge maakt. Telefoonmaniak TER AAR - Inwoners van Ter Aar worden de laatste tijd las tiggevallen door een telefoon maniak. Vooral vrouwen zijn het slachtoffer van een man die zich voordoet als iemand van een enquêtebureau, maar die vooral seksuele onderwerpen wil bespreken. De telefoontjes variereri van gehijg tot de me dedeling dat de bewoonster om half zes bij de studio van RTL4 in Aalsmeer moest zijn omdat ze 1000 gulden zou hebben ge- wonnen. De politie heeft zelf ook voor onrust gezorgd want de mensen voelen zich ook on veilig door telefoontjes die ze hebben gekregen van de politie die hen ondervroeg over de in braakgevoeligheid van de wo ning. Volgens een woordvoer der van politiekorps Hollands Midden wordt er inderdaad ge durende de maand januari een telefonische enquête gehouden onder 400 mensen. De uitslag is half februari bekend. Zowel thuis als op reis zal dit handig opvouwbare quartz wekkertje u zeker goed van pas komen. Ondanks het bescheiden formaat heeft het een groot aantal functie mogelijkheden. Het wordt van u na het opgeven van een nieuwe abonnee. Deze nieuwe lezer krijgt de krant de eerste twee weken gratis bezorgd. Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f 27,00 I O kwartaal (automatische betaling) f 79,80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 I Stuur als dank het reiswekkertje naar: Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) Straat:p Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. ]NZ I Li ij Mjiijj yj ij LEIDEN Toer- en wie lervereniging Swift en de gemeente directie groen overleggen over een even tuele renovatie van het parcours De Bult op Room burg. Dat heeft wethouder A. van Bo- chove (sport) gisteren in een commissievergadering meege- Swift heeft eerder laten blijken dat er nogal wat aan de baan mankeert. Het risico van vallen is groot. De baan zou bovendien voor beginnende renners te zwaar zijn. Volgens wethouder Van Bocho- ve wijst de gemeente een op knapbeurt van de baan op zich niet af. Maar nagegaan moet worden hoe dat zo goedkoop mogelijk kan. Bovendien vindt Van Bochove dat zo'n opknap beurt een injectie moet geven aan de Leidse wielersport in het algemeen en niet alleen ten goede moet komen aan een be trekkelijk kleine en besloten club als Swift, zo verklaarde hij gisteravond in antwoord op vra gen van raadslid P. Biegstraten (CDA). Hoe hij zo'n impuls voor de wielersport ziet liet hij in het midden. Wel merkte hij op daar bijvoorbeeld de bedrijven die inmiddels op Roomburg zijn Biegstraten deed gisteren de suggestie de baan als leerpro ject voor stratemakers op te knappen. „Eerder is het par keerterrein bij de Groenoord- hallen daarvoor aangewezen. Op De Bult kan ook geoefend worden in het leggen van be stratingen op hellingen", aldus Biegstraten. kneld na aanrijding !2-jarige bestuurster van een auto en een 21 -jarige inzittende uit Alphen zijn gisteravond rond kwart over gewond geraakt na een eenzijdig ongeval op de provinciale weg 6, halverwege tussen het Stroomsloot- :t en Leiderdorp. Op onverklaarbare wijze kwam de auto aan de overkant van de weg terecht en botste een boom. Een derde inzittende, een man van 24 jaar, eveneens uit Alphen, werd uit de auto geslingerd, oeg geen autogordels. Hij raakte slechts licht gewond. De twee vrouwen raakten beklemd en moesten "de brandweer uit de auto worden gezaagd. Beiden werden overgebracht naar het AZL, de bestuurster met fkend letsel en de andere vrouw met botbreuken over het hele lichaam. De auto wordt technisch onder- FOTO: WIM VAN NOORT Inbrekers nemen diamantboren rnee LEIDEN Dieven hebben in de nacht van woensdag op donder dag twee bestelwagens met inhoud gestolen bij een bedrijf aan de Admiraal Banckertweg in Leiden. Deuren werden opengebroken en de auto's konden worden gestart, waarna de diefstal eenvoudig werd. De bestelauto's werden later bij de rijksweg A4 teruggevon den. De inhoud, duur gereedschap waaronder diamantboren was grotendeels verdwenen. De waarde loopt in de tienduizenden gul dens. Scratch-Messiah in Pieterskerk LEIDEN Ongeveer 1150 musici, zangers en zange ressen doen morgen weer mee aan een 'Scratch Mes siah' in de Pieterskerk. De deelnemers repeteren mor gen de hele dag om 's avonds de Messiah van Handel daadwer kelijk uit te voeren. Dat levert 's avonds een uitvoering op die misschien niet perfect is, maar die vooral gekenmerkt wordt door enthousiasme. Het drie Uur durende oratorium begint om 19.30 uur. Het idee van de Scratch Messi ah is afkomstig uit Engeland. Vorig jaar is ook al eens met veel enthousiasme een Scratch Messiah uitgevoerd in Leiden. Toep was er volgens de initia tiefnemers sprake van een Hal leluja met orkaankracht. Behal ve leden van muziekgezel schappen doen ook individuele musici mee. Ook dit jaar zijn voor het evene ment enkele professionele zan gers en zangeressen aangetrok ken om als solist op te treden. Het gaat daarbij om de sopraan Miranda van Kralingen, de alt Xenia Meijer, tenor Marten Smeding en bas Tom Sol. Het geheel staat onder leiding van Jules van Hessen. Jos Collig- non is concertmeester en het orgel wordt bespeeld door Mi- chiel Ras. gewoon eens alles op uw bekijken We geven u graag advies. OM OP TE BOOWEN. Voldongen feit Het personeel van bestratingen liep vorige week te hoop tegen dat voornemen. Met vrachtau to's en ander materieel trok het naar het Stadhuisplein omdat het vond dat het zonder enige inspraak voor een voldongen feit was gesteld. Naar aanleiding daarvan werd de zaak gisteravond op verzoek van de Socialistiese Partij op nieuw aan de orde gesteld in een commissievergadering. Volgens SP-raadslid T. van Houten was de motie niet dui delijk genoeg. Het ging dan met name om de vraag of de raad wil dat onderzocht wordt of Bestratingen wel moet wor den verplaatst of dat het alleen nog gaat om hoe zoiets moet ge beuren. Het personeel van bestratingen en civiele werken was daar 50 man sterk ook aanwezig. De af deling bestratingen telt alleen ongeveer 60 personeelsleden, civiele werken als geheel onge veer 120. Populisme PvdA, D66, WD, CDA en Groen Links lieten met enige slagen om de arm blijken dat ze wel degelijk vinden dat de motie aangeeft dat de raad vindt dat de dienst moet worden ver plaatst. „Als uit het onderzoek blijkt dat de consequenties daarvan ongewenst zijn, kun nen we er eventueel op terug komen", aldus N. Demirbas (PvdA). Demirbas en E. van Middel koop (Groen Links) beschuldig den de SP van goedkoop effect bejag door de zaak opnieuw aan de orde te stellen. Van Middel koop: „De afdeling heeft be hoorlijk gereageerd. Maar als dat niet het geval was, had de SP dit dan ook gedaan? Dit riekt naar populisme". Wethouder A. van Bochove (personeelszaken) beperkte zich tot de opmerking dat een uitspraak van de gemeenteraad voor hem zwaar weegt en dat hij die ook wil uitvoeren. Om duidelijkheid te krijgen over de bedoeling ervan gaat hij bin nenkort met de zes onderteke naars van de motie overleggen om daarna zo snel mogelijk het gewenste onderzoek uit te voe ren. „Als blijkt dat de raad als uitgangspunt heef dat Bestra tingen naar Milieu moet, dan kan ik niet anders dan zo'n re organisatie uitvoeren en daar bij alle regels voor de inspraak in acht nemen", aldus de wet houder tegen commissie en ambtenaren. Belazerd Het personeel was na afloop te leurgesteld over de gang van zaken. F. Schreuders daarover: „Er wordt een belangrijk deel van de medezeggenschap over geslagen. Tijdens de plannen voor de gemeentelijke reorga nisatie hebben er maandenlang bussen gestaan waarin we reac ties konden doen. Nu is alles voorbij en komt dit er ineens overheen. Zo wordt gewoon de kluit belazerd". Het personeel overlegt vandaag met de bon den over eventuele verdere stappen. IDEN Het overbren- van de afdeling Be- atingen van de directie iele werken naar de uwe dienst milieu kost gemeente Leiden struc- eel per jaar een miljoen den extra. Het perso- 1 is fel gekant tegen i reorganisatie. Het ver een gisteravond mas- bij een commissiever- lering. kostenraming van de reor- isatie staat in een rapport Civiele Werken daarover heeft opgesteld. De kosten den zo hoog oplopen omdat t de omstreden reorganisa- allerlei nu bestaande ver- Jden worden doorgesneden. ■"■""■nestaat nu een uitwisseling [personeel en materiaal bin- civiele werken die dan niet er nodig is. Zo kan bijvoor- id personeel dat niet direct ït te worden ingezet voor [ratingen werk verrichten de rioleringen. Ook huis- ingskosten lopen bij een af- ;ing extra op. eiding voor de onrust is motie die de gemeenteraad [7 december vorig jaar aan- In die door alle partijen ide motie wordt aan- op een onderzoek het verplaatsen van Be ngen naar de dienst mi- at zou ten goede komen wijkgerichte dienstver met andere woorden be- service voor de burgers be- NAAR VAN DER PLOEG! (vertrouwde adres voor. IAMEN EN DEUREN. rhoudsarm, leverbaar in se kleuren, volledig randeerd en door onze ensen perfect op maat Het geheel voorzien van certificaat.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11