pavis Cup, dat belooft sensatie W; Muziek: Mozart en Schönberg rond theetijd Theater: Paul Haenen schiep een bizarre familie Expositie: Ruimtelijk werk van acrylaatglas Film: TV-serie The Addams Family nu als film 'Een echte Davis Cup atmosfeer ontbreekt in Nederland nog. Daarom zou in Houtrust baanbrekend werk kunnen worden verricht'. Karwei voor klussers de Euj in Lai lie (hei) ie Ei' jn) Dc UITGAVE LEIDSE COURANT/TELEFOON 071-122244/ DONDERDAG 23 JANUARI 1992 Rinus Gerritsen: 'Eigenzinnigheid is de kracht van Golden Earring'. lil nedyshij izender door Frank Hitzert e zijn allen één, eind vol gende week in Houtrust Sport; allemaal zingen voor het Nederlands ten- nisteam dat opjacht gaat naar de Davis Cup. En flo ra-specialist Wim Sieme- rink uit Rijnsburg, de oom van Jan, die verzorgt de bloemen. Een volk van nuchtere aardappeleters moet dus vrijdag 31 januari en zaterdag 1 en zondag 2 fe bruari opeens een familie van hartstochtelijke fijnproevers worden; naar Frans voorbeeld en ter meerdere eer en glorie van het vaderlandse tennis. Mickey Lawler-den Tuinder heeft er, ons 051 nationale karakter in ogenschouw genomen, zo haar twijfels over. „Maar", zegt de client-mana ger van het Amerikaanse sportmanagementbu- itersTÉ 'eau Advantage International niettemin opval lend monter, „het kan natuurlijk best". ,Een echte Davis Cup atmosfeer ontbreekt in skantT no£' Daarom zou Houtrust baan brekend werk kunnen worden verricht. Zo heet groBf als tijdens de finale tussen Frankrijk en Ameri- Wiri ta, eind vorig jaar in Lyon, zal het er wel niet aan toegaan. Fransen zijn veel nationalistischer hun eerste wedstrijd voor het nieuwe Davis Cup seizoen, tegen Engeland in Bayonne, s bij voorbeeld al weken uitverkocht. Maar toch .45 !0 Das amp. i 14.30 5.30 Pfiff fs 11.05 14.50 W 5 BBC jnstrijdi busines Wanted schaats i10.30 E urobics )s 08.31 P1® lodc veet ik uit ervaring dat ook Hollanders er wat van kunnen, kijk maar in het voetbal en schaat- je >en. Het zou prachtig zijn als tennis nu ook in ïws foei lat rijtje komt. De Davis Cup is een goede gele- 0 The m jenheid daarvoor; niet zomaar een toernooi /oor het individu, maar echt teamtennis". SPORTSPEKTAKELS Namens Advantage coördineert het echtpaar 10Mickey en Peter Lawler het driedaagse tennise- 430Tek! 'enement in Den Haag, waarvoor vorige week pe promotiecampagne is begonnen. De Konink- ijke Nederlandse Lawn Tennisbond (KNLTB) eidt weliswaar de hele operatie, maar heeft het iigenlijke werk doelbewust uitbesteed aan Ad- rantage, dat op het gebied van grote sportspek- akels een naam heeft hoog te houden en renlang Davis-Cupinterlands organiseert voor traditionele tennislanden als Amerika en Au stralië. Ook de KNLTB wil nu wel eens een klap per maken; niet zozeer financieel als wel emotio neel. Kortom, een tennisshow om over na te pra ten. Sportief gezien wedt de tennisbond daarbij op het juiste paard. In de strijd om de Davis Cup staat zelfs nog vandaag de dag niet het prijzen geld, maar 's lands eer centraal. De Davis Cup, in 1900 op initiatief van de Amerikaan Dwight Filley Davis begonnen als interland tussen Ame rika en Engeland, past daarom prachtig in het rijtje van de vier Grand-Slamtoernooien: Mat thew Flinders Park (Melbourne), Roland Garros (Parijs), Wimbledon (Londen) en Flushing Mea dow (New York). Tennis is hier geen poen, maar passie. THUISWEDSTRIJD Daarnaast speelt het Nederlands tennisteam, waarvoor Richard Krajicek, Paul Haarhuis, Jan Siemerink en Mark Koevermans zijn geselec teerd, voor het eerst een thuiswedstrijd in de wereldgroep, de hoogste divisie in de strijd om de Davis Cup, voor de beste zestien tennislan den van de wereld. Tegen Zwitserland, de tegen stander in Den Haag, is Nederland bovendien niet kansloos. De triomf van Krajicek, onlangs in Sydney op topper Ivan Lendl, was al een goed teken, als ook de overwinning van Haarhuis in Melbourne op Jakob Hlasek, vaandeldrager van de Zwitsers. „Dat belooft sensatie. Bovendien is het alom be kend dat Nederland als een van de gevaarlijkste outsiders in de wereldgroep wordt beschouwd", zegt Mickey den Tuinder. Maar volgens Hollandse Mickey (30), tegen woordig wonend in Londen, biedt Houtrust Sport de vierduizend toeschouwers die het cen tre court kunnen omzomen, straks meer dan tennis alleen. „Je moet het ook als een leuk uitje zien". Alleen al het decor, te beginnen met de duizen den bloemen van ome Willem Siemerink uit Rijnsburg, zal volgens Mickey den Tuinder prachtig zijn. De tweede hal van Houtrust, waarin vip- en promodorp worden gevestigd, wordt gebouwd in de Nederlandse en Zwitserse Richard Krajicek legt aan voor een smash. De succesvolle Haagse tennisser moet volgende week in eigen stad het Nederlands Davis Cup team dragen. kleuren. „En ook de maaltijden zullen in het te ken staan van beide landen. Dat varieert van fondue en raclette tot en met erwtensoep en ha ring". Van de bestaande tribunes in de eerste hal van Houtrust wordt nauwelijks gebruik gemaakt. Arno Bos, die al eerder heeft gebouwd voor Frank Sinatra en Pavarotti en dat nu voor het eerst doet voor Krajicek c.s., belooft er een ge heel nieuwe arena van te maken. „Iedereen werkt hard en optimistisch mee", weet Mickey den Tuinder. „Ook de spelers. Zij hebben be loofd in Melbourne geen gemengddubbels te spelen, zodat zij tijdig in Nederland terug kun nen zijn. Want de baan ligt vanaf maandag 27 ja nuari al gereed om te trainen. En de bouwers le ven al zo met hen mee, dat zij 's nachts aan de tribunes werken, zodat de spelers overdag onge stoord kunnen oefenen". Intussen begint ook het publiek warm te lopen. De eerste duizenden kaarten zijn verkocht, vooral de vrijdag en de zondag gaan goed, de zaterdag vooralsnog wat minder. Maar hier openbaart zich misschien toch een beetje het Hollandse karakter: die dag is er maar één partij, voor hetzelfde toegangsbedrag. „Maar op zaterdag is wel de officiële opening en die belooft met een optreden van de show- en marchingband Victory uit Den Haag bijzon der te worden", zegt Mickey den Tuinder wervend. Zij gunt het publiek, kortom, het voordeel van de twijfel. „En", besluit ze, „Ne derland is gewoon rijp voor de Davis Cup". Houtrust Sport (Houtrustweg 108), Den Haag: Tennis-interland Nederland-Zwitser- land, eerste ronde Davis Cup (wereldgroep). Op vrijdag 31 januari: twee enkelspelen, van af 13 uur; zaterdag 1 februari: openingscere monie en dubbelspel, vanaf 14 uur; zondag 2 februari: twee enkelspelen, vanaf 13 uur. Kaarten: 50 per dag; passe-partout: 100. Lachen met drie Vlaamse mafkezen in de Leidse Schouwburg. VERDER OP DEZE PAGINA: de theateragenda. Vier dagen lang lekker slenteren in grote beurs hallen en jezelf het idee geven datje dé vakman bent. Vanaf morgen tot en met zondag kunnen klussers dit massaal doen in de Utrechtse Jaar beurshallen, waar de manifestatie Karwei '92 wordt gehouden. Vele doe-het-zelvers schuimen dan langs de stands van ongeveer achthonderd bedrijven; om te zien of die hen nog wat te bieden en vooral te leren hebben. En dat zijn niet alleen eenvoudige 'handy men', maar ook Grote Brekers, die niet omvallen van kapitale verbouwingen. Het doe-het-zelven- is de laatste jaren een soort nationale hobby geworden, mede door de grote stijging van het aantal eigen huizen. Waarbij ge brek aan opleiding slechts door goed materiaal en professioneel gereedschap wordt gecompen seerd. En een bezoek aan de beurs Karwei is dan een soort noodzaak om precies te weten wat de markt zoal biedt. Een kwart eeuw geleden werd er in de doe-het- zelf sector 326 miljoen uitgegeven. Inmiddels is dat opgelopen tot jaarlijks vijf miljard gulden, een stijging met 5,4 procent in vergelijking met 1990. Dat is gemiddeld zo'n 340 gul den per Nederlander; bijna 900 gulden per huishouden. Echt veel nieuws is er echter dit keer voor de doorgewinterde klusser niet in Utrecht te vinden; menige beginneling zal er echter wel veel kunnen leren. Het aanbod is be hoorlijk compleet, want Karwei telt 241 deelnemers die in totaal 771 firma's verte genwoordigen. Er is ook een 'woontheater', waarin de be zoekers van alles kunnen zien over woon stijlen, kleuren, verf, wandbekleding, wo ningtextiel, decoraties, keukeninrichting, sanitair en licht. Karwei '92 is dagelijks open van 10 tot 18 uur. De toegang kost ƒ10 per persoon en er is een aanzienlijke reductie te verkrij gen als men een zogeheten TT-biljet (Trein-Toegang) op het station koopt. Voor meer vragen kan men bellen: 030 - 955.911. Don Johnson (foto) en Mickey Rourke zetten twee aardige bandieten neer in 'Harley Davidson and the Marlboroman'. VERDER OP DEZE PAGINA: compleet overzicht van alle films en exposities.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15