'Killer Bimbos' jagen op rijk wild in Aspen Druppers gesloopt door blessures SPORT/BUITENLAND alk< ror CeidócSouAcmt WOENSDAG 22 JANUARI 1992 ASPEN - Het seizoen is weer voorbij. Het grote geld is weer vertrokken uit bet ski-oord Aspen in Colo rado. De sterren en miljar dairs die het stadje in de decembermaand plegen te bevolken en hun al dan niet genode aanhang heb ben daarbij een spoor van geweld en schandalen ach tergelaten. Om zes uur 's morgens werd Lord White uit Huil gewekt door het aanhoudende gerinkel van de deurbel. De 697jarige Britse financier was op vakan tie in Aspen, de Amerikaanse winterspeelplaats van de 'rich and famous', waar hij voor 30.000 dollar per week een huis had gehuurd. Toen White, enigszins hardho rend, eindelijk de deur open deed werd hij door Dan Gled- don van de Aspense politie ge arresteerd op beschuldiging van mishandeling van zijn 28- jarige Californische vriendin. De eminente industrieel, voor zitter van de Amerikaanse vleu gel van het Britse miljarden concern Hanson Trust, werd meegenomen naar het politie bureau. Daar werd hij op een borgtocht van 1000 dollar weer op vrije voeten gesteld. White ontkent dat hij zijn mooie, jonge gezellin ook maar met een vinger heeft aange raakt. Zij zegt op haar beurt dat ze onder invloed was van drank en pijnstillers toen ze hem in het ziekenhuis beschuldigde; haar kneuzingen waren, zo be weert ze nu, het gevolg geweest van een val tijdens het skiën. White was niet de enige van naam die het middelpunt van een schandaal werd tijdens het kerstseizoen. Drie dagen later werd Dewi Sukarno, de wedu we van de vroegere Indonesi sche dictator, gearresteerd op een besloten feestje. Ze had er het gezicht van een ander lid van de jet-set toegetakeld met een thampagneglas waaraan ze maar enige seconden tevoor nog bevallig had staan nippen. Sukarno kan nu tot zestien jaar achter de tralies verwachten wegens mishandeling, hoewel beroemde overtreders er in As pen meestal makkelijk van af komen. Haar slachtoffer had 37 hechtingen nodig. derlijke gebeurtenissen. Het luxueuze ski-oord vormt het jachtgebied van meisjes die te boek staan als 'Killer Bimbo'; 'mokkeltjes' op zoek naar een prooi. De Killer Bimbos zijn zonder uitzondering blond (al dan niet van nature) en mooi (al is hun uiterlijk vaak een eerbe toon aan alles wat de moderne wetenschap te bieden heeft en zorgen siliconen er voor dat be paalde delen van hun anatomie al tien minuten voor de rest van hen de kamer binnenkomen). De Killer Bimbos (KB's) zijn in Aspen om zich er collectief op de beroemde gezichten en mil jardairs (liefst in combinatie) te storten. Het maakt Aspen tot een gevaarlijk oord. Dat onder vond ook Sean Connery, met zijn vrouw in Aspen voor een korte vakantie. Hij vluchtte naar de wijnkelder toen hij tij dens een feestje door de KB's werd omzwermd. Michael Caine werd toen hij aan het wandelen was met zijn vrouw bestormd door een horde KB's. De meisjes kennen geen angst en in de oorlog om de mannen die meetellen is alles geoorloofd; drie lijfwachten moesten met bijtwonden wor den afgevoerd toen een groep KB's had geprobeerd onuitge nodigd een exclusief feestje binnen te vallen. Aspen is een magneet voor de mooiste, meest ambitieuze en doortrapte vrouwen van Ameri ka. Het is een oord van luxe en overvloed waar veel is veran derd sinds het naam maakte als mekka voor de negentiende- eeuwse zilverzoekers. Vandaag de dag slenteren vrouwen met zonnebrillen van 500 dollar over verwarmde trottoirs langs Aspen is een speeltuin gewor den voor miljardairs, leden van de koninklijke huizen en film sterren als Jack Nicholson, Syl vester Stallone, Michael Dou glas en Sally Field. „Het lijdt geen twijfel dat Aspen nu hecti- scher en heftiger is dan ooit te- voor", aldus David Koch, een van de rijkste mannen van Amerika met een oliefortuin van 1,7 miljard. „Het wordt ie der jaar gekker. Ieder jaar doen er meer verhalen de ronde over wat er gebeurt. Daardoor pra ten steeds meer mensen over Aspen en dan komen er meer mensen en gebeuren er meer buitensporige dingen". Koch was zelf betrokken bij een vechtpartij met een lijfwacht toen hij een paar vrienden ge dag probeerde te zeggen in de Caribou Club, maar door een Uitzonderlijk Dit zijn zelfs voor Aspen uitzon- Aspen, Amerika's sfeerrijke winterspeelplaats voor de 'rich and famous'. bodyguard werd tegengehou den. „Het enige wat ik weet is dat hij vrij onaangenaam was en dat we op een gegeven mo ment lagen te worstelen", zegt Koch. „Ik weet niet wat er is ge beurd. Aspen was vroeger heel anders". Speeltjes De KB's worden in privé-vlieg- tuigen aangevoerd door magna ten die ze zien als speeltjes voor de vakantie. Ze worden onder gebracht in de weelderige pri- véhuizen (terechtkomen in een hotel is een teken van misluk king) en dragen het Aspense equivalent van de bikini die nooit nat wordt: skipakken van beroemde ontwerpers (met bonten schouderbeleg) die de skihellingen nooit halen. Aan mannelijke afnemers geen gebrek. Tijdens een dineetje leunde een reus uit. het Ameri kaanse bedrijfsleven over naar een langbenige blondine en vroeg haar: „Hoeveel?". „Drie duizend dollar per week en een appartement in New York", antwoordde ze zonder met haar ogen te knipperen. „Is dat voor onderhandeling vatbaar?", in formeerde hij. „De meisjes komen hier zonder enige twijfel op zoek naar een echtgenoot. Er is geen andere plaats met zo'n keuze aan goed gevulde portefeuilles en land huizen binnen een oppervlakte van twee vierkante kilometer", aldus Miss Texas USA, een 24- jarige blondine die haar lange donkere minkjas achteloos over de rugleuning van haar stoel heeft gegooid. Ze haast zich hieraan toe te voegen dat zij „natuurlijk" een vast vriend je heeft. Misschien zit er iets in de berg lucht waardoor persoonlijke re laties heel beladen worden. We spreken hier per slot van reke ning van de stad waar Andy Williams' ex-vrouw Claudine Longet in 1976 haar minnaar doodschoot. Longet richtte een pistool op Vladimir 'Spider' Da- bich, voormalig skikampioen, en zei „pang, pang". Een grap je. Alleen: Sabich werd dood aangetroffen met een schot- Maar Aspen toonde, zoals altijd, begrip. Longet, beschuldigd van doodslag, werd veroordeeld tot slechts dertig dagen gevan genisstraf en mocht de straf uit zitten wanneer het haar uit kwam, zodat ze niet in proble men kwam met de schoolva kanties van haar kinderen. Ze trouwde vervolgens met haar advocaat, die de jury ervan had weten te overtuigen dat ze niet wist dat het pistool geladen Het was ook halverwege de ski hellingen van Aspen, in restau rant Bonnie's, dat twee prototy pes van de KB, Ivana Trump en Maria Maples, toen respectieve lijk de echtgenote en maitresse van de Newyorkse projectont wikkelaar Donald Trump, el kaar publiekelijk de oorlog ver klaarden. Dit tot grote vreugde van de internationale roddel pers. Het was ook in Aspen dat Donna Rice Gary Hart ontmoet te, wat het einde betekende van zijn presidentiële ambities. Volgens Ted Conover, de au teur van 'Whiteout', een boek over het leven in Aspen, symbo liseren de KB's het stadje. „As pen is een mooi, rijk meisje met een slechte reputatie. Hoewel ze op lange termijn niet vol doet, zou je graag met zo'n meisje uitgaan", schrijft hij. Aspense waanzin Met de affaire White steeg de Aspense waanzin weer ten top. Op 23 december had de nog door Margaret Thatcher tot de adelstand verheven Lord White slaande ruzie met zijn vriendin Victoria Tucker. Ze had zijn ad vies in de wind geslagen en was gaan skiën op de zwarte piste, waar ze ten val was gekomen en haar rug en nek had bezeerd. Tucker trok later haar beschul diging in dat ze was mishan deld door haar minnaar, die oud genoeg is om haar grootva der te kunnen zijn. Maar toen had het ziekenhuis de politie al gewaarschuwd, die besloot tot vervolging over te gaan. Het schandaal liet nog enige dagen op zich wachten, omdat de plaatselijke misdaadverslagge ver, Mark Huffman, nog nooit van White had gehoord. „Ik was gewoon verrast dat een 69-jari- ge man beschuldigd werd van mishandeling van een jong meisje". In het geval van mevrouw Su karno staat de openbare aan klager sterker. Het slachtoffer, Victoria Marie Osmena, de 43- jarige vrouw van een promi nent Filipijns politicus en in de Newyorkse society bekend on der de naam 'Mini', is belust op wraak. In het ziekenhuis moest een stuk glas van een halve centimeter uit haar wang wor den verwijderd. Ze eist 10 mil joen dollar schadevergoeding. Het was de climax van een lan ge vete tussen de twee vrou wen, die in hetzelfde apparte- mentenblok wonen aan Park Avenue in New York. Ze zaten aan dezelfde tafel in restaurant Primavera in Aspen en sloegen aan het kibbelen. Mini noemde Dewi een „miniatuurslak uit het niets". Dewi sloeg terug De Newyorkse projectontwikkelaar Donald Trump en zijn huidige partner Maria Maples. met „geisha uit een Japans bor- Tussen de twee vrouwen in stond Tom Bowers, de eigenaar van de grootste ski-winkel van Aspen, Performance Ski. „Ze waren heel gemeen tegen el kaar en plotseling schoot Dewi naar voren en haalde met haar glas uit naar Mini's gezicht. Het leek opzettelijk", aldus Bowers, die de voormalige 'first lady' van Indonesië greep toen ze probeerde de kamer uit te ren in Aspen worden dergelijke drama's beschouwd als slechte manieren. Ze bederven de pret. Terwijl het bloed van Mini's ge zicht stroomde riep een vrouw verontwaardigd „Je hebt het feest verpest". Wild kantje Aspen heeft altijd al een wild kantje gehad. In 1989 werd de politie bij het huwelijk van Mia mi Vice-ster Don Johnson ge roepen toen er was geschoten op een helikopter van de sensa tiepers die boven de hoofden van de genodigden klapwiekte. Johnson klaagde de roddel krant aan wegens inbreuk op zijn privacy; het blad ging op zijn beurt een proces aan tegen Johnson omdat er op de mede werkers was geschoten. In februari 1990 deed de politie van Aspen een inval in het huis van Hunter S. Thompson, au teur van het cultboek uit de ja ren zestig 'Fear and Loathing in Las Vegas', nadat een meisje had beweerd dat de jo zich aan haar had gepro vergrijpen in het bubbel Thompson, met zijn ei het zwarte schaap van rikaanse journalistiek genwoordigde de altei kant van Aspen en had tijd afzijdig gehouden 'celebrity-circus'. Nu onbedoeld de scheidsli schreden en was hij hen geworden. Tijden uur durende doorzoek zijn ranch ontdekte c LSD, cocaïne, hasj en Thomas Dalessandri, vangend korpschef te wrijft zich in de hande herinnering aan Claudi get. Maar hij is verbij sti de recente incidentei lijkt erop dat enkele bt ke mensen die beter moeten weten zichzi meer onder controle h zegt hij. Vorige week waren weer vertrokken uit A terug in New York, I Los Angeles. Op 28 moet White voorkomei gerechtshof van Pitkin hij kan wegens mishi een maximale gevangi krijgen van twee jaar ook de dag van de jaarl gemene vergadering v son Trust. De Londens wereld wacht met ingi adem af of de aandeel het White even moeilij maken als zijn vriendir c' The Times NÉ VAN HA l foto sp was. ,BOUR] in Melb< 1992. H« )st, steui hoofd •d Krajic en act Frankei :t aan 2 nerink, plfdrolspel okken. ;rainer, z eek serve slaat uit. heeft ein •an Tom orkaan leide spel Imbledo: e van de Die heb idertig rr geplak ras warm een tennis iveau. R ichael Sti< ,en van h Rob Druppers: „Ik heb maar heel weinig krediet. Dat komt misschien, omdat ik het randgebeuren nooit opgezocht heb". foto anp niet gezegd dat ik met atletiek stop, maar die achillespees blessure heb ik al twee jaar en er is gewoon niks meer aan te doen. De enige optie is opere ren, maar dat kost me meer dan een jaar en de kans op succes is bijzonder klein. Ik kan de gok nemen, maar in het gunstigste geval kost het mé dan twee, drie jaar om weer aan de top te komen. En dan ben ik te oud". NIEUWEGEIN - In 1983 pakte Rob Druppers een zilveren medaille tijdens het wereldkampioenschap atletiek in Helsinki. De Utrechter was 21, won alles wat er maar te winnen was en hem werd een grootse toekomst voorspeld. We zijn negen jaar verder en Rob Druppers heeft aange kondigd, dat hij zijn loop baan afsluit. Een aaneenschakeling van blessures heeft ervoor gezorgd, dat de toekomst die hem werd voorgespiegeld nooit realiteit werd. Gedesillusioneerd? „Ja, vervelend is het wel", zegt hij.' De blessurelijst van Rob Drup pers is ellenlang. Hamstrings, lies, voedselvergiftiging, het staat er allemaal op. Helemaal -onderaan de lijst staat: achilles pees. Druppers' ultieme blessu re. Druppers: „Eigenlijk heb ik Alles geprobeerd Toch is Druppers niet diep ont goocheld. „Het is wel vervelend en ik baal er goed van, maar ik heb het wel een beetje aan zien komen. Ik ben met deze blessu re al twee jaar bezig en het laat ste half jaar is het al uitzicht sloos. Ik heb echt alles gepro beerd, iedereen heeft ernaar ge keken en er is alles Toch kun je niet zeggen, dat ik inmiddels aan het idee gewend ben. Ik heb het er best moeilijk mee. Maar ik ben druk met mijn werk en zorg gewoon dat ik genoeg om handen heb. Dan denk ik er minder aan". Het talent Druppers haalde nooit de echte mondiale top en het lijkt of iedereen in de atle- tiekwereld precies weet waar aan dat gelegen heeft. Dat hij blessures heeft gehad, is zonne klaar, maar de 'insiders' specu- je je gewoon niet goed. En ik had vaak maar drie maanden voorbereiding voor een grote wedstrijd. Alleen tijdens het WK in Indianapolis heb ik mijn kop laten hangen. Ik had daar moeten winnen en toen ik zes tig meter voor het einde in der de positie lag, heb ik het opge geven. Dat is de enige mentale blunder die ik gemaakt heb. Daar is toen zo'n ontzettende ophef over gemaakt. Ik zag dit weekeinde die Bart Veldkamp net zoiets uithalen, maar daar hoor je niemand over". Elke keer dat Rob Druppers de hoog gespannen verwachtin gen niet waarmaakte, werd hij genadeloos onderuitgehaald. „Ik heb maar heel weinig kre diet. Dat komt misschien, om dat ik het randgebeuren nooit opgezocht heb. Ik heb nooit aan tv-spelletjes en zo meegedaan. Ik vond dat flauwekul en dat zei ik dan ook. Misschien ben ik te eerlijk geweest, want dat komt niet goed over. Er zijn an dere mensen die dat beter kun nen". „Het is ook mijn pech geweest, dat de atletiek in Nederland voordat ik doorbrak nooit op een hoog peil gestaan had. Plot seling stond ik tweede op de wereldranglijst en dat was nieuw voor de KNAU. Die be stond toen nog uit wat oude heren die het allemaal maar vreemd vonden. Er kwamen uitnodigingen en er was geld te verdienen. Ik heb nogal wat aanvaringen gehad om dingen leren ook over zijn trainerswis selingen, zijn mentaliteit en zijn financiële beleid. Druppers heeft het allemaal gehoord en/of gelezen en veegt het alle maal met een brede armzwaai van tafel. „Dat het na Helsinki niet meer echt beter is gegaan, komt al leen door de blessures. Tijdens de Olympische Spelen van 1984 scheurde ik mijn hamstrings en daarna is het alleen maar slechter geworden. Hoewel ik in 1985 nog alle Nederlandse re cords verbeterd heb, is het nooit meer zo gegaan als in 1983". „Dat het allemaal zou komen doordat ik te vaak van trainer gewisseld zou hebben, is na tuurlijk onzin. Ik ben mijn clubtrainer twaalf jaar lang trouw gebleven. Daarna heb ik een jaar bij Henk Kraaijenhof getraind en het laatste jaar bij Haico Scharn. Dat valt nogal Ophef „Ook dat verhaal over mijn psy chische gesteldheid is onzin. Als je als topsporter niet hele maal fit bent en je voorberei ding is niet geweldig, dan voel geregeld te krijgen. Dat er nu allerlei dingen vanzelfspre kend zijn, komt doordat ik baanbrekend werk gedaan heb. Maar daar word je niet populair „Nog steeds vind ik, dat de me dische begeleiding van de Ne derlandse atleten veel beter kan. Als ie ziet hoeveel blessu res er tijdens en vlak voor het laatste WK in Tokyo zijn ge weest. Dat had voorkomen kun nen worden. Als de medische begeleiding beter was verzorgd, had er een hoop ellende voorko men kunnen worden. Ook voor mij. Ik heb het allemaal zelf moeten uitzoeken. Ik moest zelf op zoek naar een masseur, naar een fysiotherapeut. En ik moest het ook zelf betalen. Dat is in sporten als wielrennen en schaatsen veel beter geregeld. Er is bij de KNAU al veel veran derd,.maar het kan nog veel be ter". Kosten Spelen in Atlanta stijgen ATLANTA - De kosten voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen in Atlanta drei gen uit de hand lopen. Volgens een door een krant in Atlanta gepubliceerd rapport zouden de kosten ongeveer 400 miljoen gulden hoger liggen dan bij de presentatie van de plannen in 1989 werd gezegd. De stijging zou voornamelijk veroorzaakt worden doordat de management- en operatiekos ten duurder zijn. In 1989 stond daar 587 miljoen dollar (onge veer één miljard gulden) voor op de begroting. Dit bedrag is in de loop der jaren bijna ver dubbeld. Daarnaast dreigen de kosten voor de bouw van diver se Olympische accommodaties flink op te lopen. De tegenval ler op dit punt zou ongeveer 300 miljoen gulden bedragen. De beoogde winst zal door de oplopende kosten ongeveer zestig miljoen gulden lager lig gen dan werd bekendgemaakt. De organisatoren zullen onge veer 250 miljoen gulden aan de Spelen overhouden. Meeste kaarten zijn verkocht ALBERTVILLE - Inclusief 2.000. atleten uit 60 landen be staat de totale 'Olympische fa milie' van atleten, officials, or ganisatoren en journalisten uit ongeveer 45.000 zielen. Van de 800.000 toegangskaartjes zijn reeds 610.000 verkocht. Voor de meeste evenementen zijn nog kaarten beschikbaar: alleen het alpineskiën voor mannen, de ijshockey-finale en het kunst- rijden op de schaats zijn uitver kocht. Het organiserende comi té verkoopt alleen nog maar kaarten aan het begin van de wedstrijden zodat ook toeristen aan hun trekken komen. De prijzen variëren van 60 frank (een kleine 20 gulden) voor het cross-country skiën tot aan 1.000 frank (330 gulden) voor het kunstrijden en 1.500 frank (bijna 500 gulden) voor de beste plaatsen tijdens de ope- ningscerenomie. De vraag naar accomodatie komt echter maar langzaam op gang. Hoewel Sa voy een uitermate geliefd win- tervakantieoord is blijken veel liefhebbers de streek, juist van wege de verwachte dn de Spelen, te mijden, onvermijdbare prijsvj gen waarmee veel h( dernemers een graai willen pikken van het sche vuur blijken avei werken. De hotelkai gen dan nagenoeg veerd zijn door de mei ganisatoren, veel appi ten en chalets blij ven nog leeg staan. M Bekijk het sportief. Een uurtje per dag lekker in beweging zijn le vert je genoeg geld op om veel van je wensdromen 'J werkelijkheid te laten worden. Je kan er bijvoor beeld een snelle mountain bike van kopen, een stereo-toren, of een paar nieuwe sportschoenen. Laat staan als je het geld een paar jaar op een bank zet. Ja, dan kan je nu vast gaan denken aan een droomvakantie. Voor het bezorgen van onze kranten hoef je niet vroeg je bed uit. Als je tenminste 15 jaar oud bent, je 's middags om ui terlijk 4 uur kan melden bij één van onze uitdeelposten (er is er altijd een bij jou in de buurt) en in het bezit bent van een fiets, vul dan snel de bon in of bel voor meer informatie 070 - 3190 774 f" on Ki i/rt n d BON VOOR SNELVERDIENERS! I I I Naam: Straat: [W-VENNE oen Falko derlands ivertuigd r er. Na zijl éderlands niet meei voorzitter len maakte 'acht van in Nieuw-^ 'tjonge fe le ook op komen. H voor de 15 ïgste afstc olgeboekt' is de op 1 Telefoon I Geboortedatum: Stuur deze bon in een open I envelop, zonder postzegel, naar: Sijthoff Pers, kamer C 808, Antwoordnummer 232, |^501 XE Den Haag. CeidA?1 ER IS GOED GELD TE VERDIENEN MET 'N UURTJE JOGGEN PER DAG 300RN k nooit ze| vil". Leen ver niet ir media uitj Drige week 'Ogelijke rainer Pf: dan de )eantwoor ik het h doen. Ik h liet de bel bij Jor Schenk 00 om Krool

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12