DIOK trekt zeges uit de vette klei Grasshoppers houdt lang stand tegen Den Helder Meerkampers presteren op niveau in Zwolle Zwarte dag voo Leids badminto) L CcidócSomatvt SPORT MAANDAG 20 JANUARI 1992 ZWOLLE Tijdens de na tionale meerkampkampioen- sehappen indoor in Zwolle hebben de drie regionale deelnemers niet voor gebro ken potten kunnen zorgen. Hoewel Theo Brave en John van der Wulp meerkampre cords bij hun clubs vestig den hadden ze nog weinig in te brengen bij de nationale top. Individueel werd er door Remy Engwegen en Bob Dongelmans goed ge presteerd. Theo Brave (AAV'36) en John van der Wulp (Bataven) streden dit weekeinde in Zwolle mee om de nationale titel meerkamp bioj de jongens A. Titelkandidaten zijn beide (nog lang) niet, maar het deelnemen aan een dergelijk evenement en de kans op een clubrecord is voor hen al genoeg. Brave beheerst bijna alle onder delen net iets beter dan Van der Wulp en pakte met een nieuw persoonlijk record op hoogsprin gen (1.93 meter) en polshoog (3.30 meter) een totaal van 4442 pun ten, goed voor een achtste plaats. Voor Van der Wulp was zijn hoogtesprong van 1.75 meter zelfs een clubrecord, de aanvangs- hoogte van de polshoogwedstrijd was voor hem te veel van het vreemde, maar hij corrigeerde veel met een seriewinst op de af sluitende 1000 meter. Zijn totaal van 3559 punten was eveneens een clubrecord. Voor Hollander Bram Tijdhof was het NK meer kamp helaas snel afgelopen. Bij het inspringen voor het tweede onderdeel, verspringen, scheurde hij zijn enkelbanden wat het ein de betekende van zijn meerkam paspiraties. In het individuele galaprogram ma om de Hanzenbokaal van za terdagavond was Alphenaar Chris Tamminga met de polsstok nog laat aktief. Net als zijn trai ningsmaatje Laurens 'Looye be dwong hij tegen tien uur de 4.90 meter met de polsstok. In het „gewone" individuele pro gramma was de 13.57 meter ko gelstoten van Remy Engwegen (Holland) goed voor een tweede plaats in het open Oostelijk kam pioenschap. Bob Dongelmans (AAV'36) was naet de polsstok goed voor vier meter precies, ter wijl ook de 60 meter (7.54 secon den) en het verspringen (6.18 me ter) goed verliepen. Zijn clubge- nootjes Brigitt van Boxmeer (60 meter horden in 10.06 seconden), Monique Droog (1.50 meter hoog) en Paulien Drolenga (7.1 secon den op de 50 meter) waren bij de B en C meisjes goed op dreef. Ba taafs D meisje Linda Ouwehand evenaarde het clubrecord hoog springen met 1.35 meter, terwijl Pieter Rijlaarsdam op de 50 me ter voor de jongens het record evenaarde. Floris Gijzenij was op de 60 meter horden sterk (11.37 seconden) terwijl David van Zui- lekom en Ruud Leugering veel belovende prestaties neerzetten. Han Tisseur naar DOCOS LEIDEN Han Tisseur (38) wordt de opvol ger van Henny de Klerk bij de Leidse vierde klasser DOCOS. Tisseur is mo menteel nog ver bonden aan De Sleutels. In het seizoen 1988/1989 werkte de Leidse oefen- meester al bij DOCOS als coach van de B- selectie. LEIDEN De dames van Grasshoppers hebben der tig minuten lang goed te genstand kunnen bieden aan de regerend lands kampioen Amiga Den Helder. Daarna was het over en liep Amiga ge makkelijk naar een 60-86 overwinning. Luba Lei den heeft na de ruime ne derlaag tegen de reserves van Weert enige eerher stel weten te behalen. In en tegen Beverwijk werd het een weinig overtui gende 55-61 overwinning. In de dames promotiedivi sie stuntte koploper MSV tegen BCA. Voor eigen publiek pakte MSV vanuit een ogenschijnlijk bijna kansloze positie toch nog de overwinning (67-61). Een overwinning van Grass hoppers op Den Helder, die droom hing lange tijd in de lucht zaterdag in sporthal Cleijn Duin. Grasshoppers verraste de equipe van de spraakmakende (bonds)coach Meindert van Veen met snel en goed gecontroleerd basket bal. De start was zondermeer voor Grasshoppers (8-2). Ami ga presste veelvuldig na een score, het trok daardoor de stand vrij snel weer gelijk maar afstand nemen kon de ploeg niet. Integendeel, ook Grasshoppers presste en speel de gelijkwaardig aan de num mer twee uit de competitie. Na rust (30-33) kroop Amiga lang zaam maar zeker uit de Kat- wijkse greep en werd het dui delijk dat Grasshoppers voor de pauze te veel kracht had verspeeld. Grasshoppers werd slordiger, leed steeds meer bal verlies en kreeg ook in de af ronding problemen. Den Hel der bleek beter te zijn tegen het energie vretende tempo en dat is het natuurlijk ook aan haar stand verplicht. Het nam in de laatste tien minuten van de wedstrijd alsnog ruime af stand van Grasshoppers (60- 86) dat desondaks op een ver dienstelijke wedstrijd kan te rugkijken. Scores Grasshop pers. Anja Kuijt 20 punten; Marie José Allers 12 punten en 12 rebounds), Marianne Schuijt 10 punten. Scores Ami ga: Lia Maas 17 punten; Euge nie Lewis 16 punten; Stepha nie Smith 14 punten. De da mes van Lisse haakten zater dag definitief af in de strijd om de kampioenspoule. Voor eigen publiek werd Lisse over klast door een sterk spelend Groningen dat één dag eerder nog in Eindhoven PSV uit de beker speelde. Lapidaire wist dat en koos voor een fanatieke press-verdediging. De tegen stander uitputten leek de aan gewezen tactiek om de wed- strijdpunten binnen te halen. Maar Groningen liet zich niet verrassen. Ondanks het vele balverlies (28x) speelde het ge disciplineerd en bleef het con stant scoren. Na een kwartier spelen sloeg Groningen het eerste gaatje (23-31) dat het tot de rust toe vasthield (32-39). Marjolein van der Vlugt, ma nager van het damesteam van Lisse was vol lof over de te genstander: „Vooraf dachten we goede winstkansen te heb ben, maar Groningen speelde eenvoudigweg te sterk. De press-verdediging kostte ons veel kracht en achteraf bezien hadden we die misschien wel eerder moeten loslaten. Gro ningen losste de problemen goed op en het kreeg teveel makkelijke scores ertegen." Lisse zal nu in de degradatie poule de competitie moeten af maken. Daarin heeft het ge zien de resultaten tot nu toe, de beste kansen op handha ving. Scores Lisse: Joke vd Heuvel 15 punten, Lida Hoog- ervorst 12 punten en Maijo Fijma 10 punten. In de heren- promotiedivisie herstelde Lei den zich knap van de neder laag tegen de rerserves van Weert. Tegenstander Bever wijk, dat nog niet eerder voor de competitie van Leiden wist te winnen, was ook dit keer een gewillig slachtoffer. Lei den dat Richard Zevenhoven en Oscar Taal al vrij snel in de wedstrijd met drie fouten op de bank moest houden wist met hard werken de vroege voorsprong (4-11) tot aan de rust vast te houden (30-37). Stand-in Diederik Hofstede (8 punten) speelde verdienstelijk terwijl Erik Paul van der Maas (12 punten en 10 rebounds) op nieuw de belangrijkste rol voor zich opeiste. Beverwijk dat in Leiden een heuse 'angstgegner' kent, raakte on dertussen al behoorlijk gefrus treerd. In de eerste helft was het René de Ruiter die tegen een technische fout opliep, na rust was het Ron van Dijkum die na een aanvallende fout zijn frutratie botvierde op de scheidsrechter. Na hem een bal in het gezicht te hebben gegooid en vervolgens tegen de grond te hebben gewerkt, mocht hij de rest van de wed strijd van de kant gaan volgen. Een naar incident, en boven dien voor Beverwijk op een uiterst ongelukkig moment. Want Leiden speelde met meer dan acht teamfouten en het voelde de hete adem van Beverwijk al behoorlijk in de nek (53-57). De starfworpen en het toegekende balbezit gaven Leiden juist de ademruimte die het nodig had om te kun nen winnen (eindstand 55-61). In de damespromotiedivisie ontving koploper MSV het sterke BCA. De ploeg uit Apeldoorn volgde MSV op twee punten met één wedstrijd meer gespeeld. Coach Rick Driessen was van het belang van de wedstrijd dan ook meer dan overtuigd: „We moesten gewoon winnen. We hadden vond ik iets te bewijzen, want we hadden nog' niet eerder van dit team gewonnen." De reden werd zaterdag al snel duidelijk. BCA beschikt over een uitgebalanceerd team. Re delijke lengte in het team en veel goede schutters. MSV had het moeilijk daarmee. De agressie ontbrak en BCA liep snel uit naar een voorsprong die schommelde tussen de 10 en 15 punten. MSV werd ver van de basket gehouden en Sjluijs, Vos en van der Salm hadden tot de rust weinig ge luk met hun schoten. Na de pauze zette die lijn zich aan- Katwijkse dames. FOTO: HENK SNATERSE vankelijk voort. BCA liep uit naar een 32-47 voorsprong tot dat Driessen Sluijs opodracht gaf vanuit de één tegen één te gaan forceren. Sluijs kweet zich op fabelachtige wijze van haar taak. Zij scoorde maar liefst 22 punten in die tweede helft en in een razend tempo achterhaalde MSV de Apel- doornse equipe. Sluijs kon re kenen op haar teamgenoten die plotseling wel in de over winning gingen geloven. Van af de twaalfde tot zeventiende minuut duurde de Noordwijk- se inhaalrace (51-49). BCA had geen antwoord. MSV won met 67-61. In de heren eerste divi sie B verloor BVO thuis van PSV met 67-70. De heren van Lisse kenden in hun competi tie evenmin geluk. Tegenstan der Groene Uilen troefden de Lissenaren af 65-72. reertier in twe LEIDEN Na de titels, die Lisse en Veglo vorig weekeinde behaalden, was het zaterdag en giste ren een zwarte dag voor het Leidse badminton. Be halve Vlietwijk uit Voor schoten, degradeerden ook Merenwiek naar de derde klasse en moesten de beide in die klasse uit komende ploegen van de BC Leiden een stapje te rug doen. Lisse 2 keert weer terug naar de dis trictscompetitie. In de eredivisie speelde Drops hot zich in veiligheid door het bezoekende Pearle uit Heer- hugowaard een 6-5 nederlaag te bezorgen. De Haagse dames, Elvira van Elven en Brenda Conijn brachten de 1-3 achter stand na de herensingles weer in evenwicht. Conijn klopte hiervoor Anita de Vries met 11-1 en 11-5. Bas von Barnau Sijthoff en Michel Redeker wonnen het ene van de twee herendubbels. Het damesdub- bel was voor de Lissese en Van Elven, die met de mixed winst met Von Barnau Sijthoff de ongeslagen status en het zesde punt bewerkstelligde. Het reeds gedegradeerde Vlietwijk was kansloos tegen de ongeslagen kampioen Non Smokers/Velo 2. Zijderveld 5 - Flair Alphen 5-3 Ronald van der Meer en Cees- Jan van Vliet brachten een 0-2 stand op het scorebord, maar daarna stagneerde de produk- tie tot de mixed van Maaike van den Berg en Van Vliet. Het HD ging na een 13-4 voor sprong in de derde game ver loren. Dropshot 4 - Merenwiek 1 6-2 Merenwiek heeft het niet ge red. Wel werd de afgebroken partij uit de thuiswedstrijd nog in winst omgezet, waarmee een 4-4 eindstand en een punt voorsprong op Dropshot 4 werd genomen, het sleutelduel voor de degradatie ging met 6- 2 verloren. Danny Plug ver ving Rob Burgerjon, zodat Ed win Both zich op de dubbels kon cencentreren. Bert van Eijck was kansloos tegen de Haagse invaller, ex-le team speler Luc van Wanrooy. San- drina Leemans won het da- mesdubbel met Ilse Spierings en de mixed met Both. Meren wiek degradeert hiermee op een minder gemiddelde dan Leyton naar de derde klasse, waarin zich nog wel team 2 en 3 bevinden. In de derde klasse, afdeling 8 sloot kampioen Lisse de com petitie met een 7-1 overwin ning af. Erik Mesman, Chris- tien van Santen en Angela Co nijn bleven ongeslagen, waar mee de laatste het seizoen als beste speler afsloot. Angela Conijn scoorde 100 in enkel spel en mixed met Mesman, en moest in het damesdubbel één nederlaag, overigens niet met Van Santen, maar met een in valler toestaan. Herman Bijl, normaal speler van het vierde team, verloor de single, maar won zijn dubbels. Bij Meren wiek 2 stond invaller Willem iOt Milieu guli Markt Baart de drie punten a de Mos bleef ongeslagff ny Plug en Jeanettel man kwamen tot een drie score. Afdeling 9 kende eerjj der spannend slot, teams kwamen dit a nog in aanmerking gradatie. BC Leiden! gelijk tegen Dropshoi geen een puntje te we om aan afdalen te oc Bram Segijn maakte zeges een sterke teru het team. Raymond VCrGfl i ging in de single door heen, maar herstelde de dubbels. Annelies 5 Irene Bik kwamen mespartijen tekort, zorgde voor de degraJ Zijderveld 8. De F kampioenen stonden d tij af. Door de 3-5 uif Wassenaar ontsnapt! wijck 6 aan het lot val en Zijderveld. De Wasj punten kwamen op John van Egmond, Hilgeman en het herej De invalster, om ervf te doen in de landelifi petitie, Ellen van VlieT haar dubbels nipt. In afdeling 10 een an[v60ITia tuatie als in 9. En op hoofdrol voor de B met team 2. Vier [i stonden hier genJ voor een lagere klassf hier werd Leiden hetf fer. Eerst brachten Saf der Hart en Peter van Merenwiek 3 de] ken mixed uit het tegen Thea Turk tot een goed einde, 1 de Merenwijkers metl een punt voorspron: op Leiden en Leytoi renwiek 3 ontsnapte door bij Leiden 2 opn fe een 3-5 overwinnin, l slaan. Patrick Ooster rinne Kortekaas en -> van der Hart singel* dan Jan Slats, Thea k^ajËl Nora de Koning. Jan I land klopte voor Lei< j ter Tengeler en brach HD met Slats tot een L ,-tsj de tegen Ad van de f j Oosterveld. Na het jf Kortekaas mei Mi. radona Mos was Merenwiek De gemengddubbels '"6^ gedeeld. Corbulo en speelden gelijk, waan ton 2 Leiden moet vi In de vierde klasse 13, was het 18-14 vei H| derde game van Ber er de oorzaak van c My D'A mo Sassem tegen S nripr ,Ar 4 niet de maximale 'aTr *e,r haalde. Petra van Rp0na" Sassenheims sportvri a het jaar, bleef ongesl; se 2 keert terug naai petitie van het dist Holland na het 7-1 gen KO Flyers. Sa, UJK redde de eer. In af behaalden de w< and kemphanen Veglo er gels beide een 7-1 f ning_ Kampioen Ve het DD af aan Nieuv regio dat daarmee degrad verlening waardoor Vlietwijk] gen Spotvogels alleen won, volgend jaar deze klasse mag Flair 3, met sterke Wouter de Lijster Ballhaus, sloot de met 6-2 winst op Zijdfod af. HET V LEIDEN Trainers Dick Altink en Diederik Re- nardel de Lavalette hfad- den het reeds voorspeld. DIOK was klaar voor de strijd tegen zijn grootste rivalen. De hoofdmacht trok de zege tegen aartsri vaal Castricum met 7-4 uit de vette klei. Het tweede team, de DIOK-Athletics, bleef op het zware veld met 10-3 overeind in de derby met de Bassets. Het vooraf opgestelde takti- sche plan van trainers Dick Altink en Diederik Renardel de Lavalette werd door DIOK perfect uitgevoerd. De snelle mannen van Castricum kwa men door het spel heel kort te houden niet in hun ritme. De Leidse formatie koos veelvul dig voor de line-out en was daarin succesvol. Ook de scrums verliepen voorspoedig. „We konden steeds een meter of twee winst pakken", licht Renardel toe. „Dan weet je, dat ze op de wings van de te genstander toch zo'n vijftien meter extra moeten lopen. We hadden daarbij het voordeel van het zeer zware, natte veld. Het was gewoon een kleimas- sa." Ook de niet-spelende kic ker Gottfried Bos (rugblessure) was content met het resultaat van zijn ploeg. „De voorwaart- sen hebben sterk gespeeld. Castricum heeft geen enkele echte kans gehad." Verdiend „DIOK heeft verdiend gewon nen", is de mening van de coach van Castricum, Ben Manshanden. „Het heeft ons het spel opgedrongen. Dat is hun verdienste, zoals het dom van ons is om daarop in te gaan. DIOK en wij hebben de twee beste teams van Neder land. Vorig jaar wonnen we drie keer van ze, maar juist in de beslissende wedstrijd ging het mis. Daarom zijn ze ook zo sterk. Vandaag trekt DIOK aan het langste eind, maar ze hebben de tweede helft toch behoorlijk in hun piepzak ge zeten. De play-offs van de competitie zijn nog lang, ik sluit niets uit. Wij blijven voor de titel gaan." Gottfried Bos bevestigt de woorden van de Castricum-coach. „Ik denk, dat we geluk géhad hebben, dat zij hun penalty's bleven trappen. Op zo'n zwaar en nat veld is dat moeilijk. Ik denk, dat ze toch iets te laat begon nen zijn met de bal over de grond te spelen." In de achtste minuut had Mare Michelsen met een penalty de score geopend. Het bleef de stand tot de rust en vergrootte de spanning aanzienlijk. In de tweede helft nam Steve Smith de enige DIOK-try voor zijn rt - H spon oor. E rekening, 7-0. Voor Castricum, en het opnieuw opvoeren van de spanning, scoorde fly-half Mats Marcker tegen. Span ning, die zeker tegen het einde van de blessurerijke wedstrijd te snijden was. De uitstekend leidende scheidsrechter Kees Blaas liet liefst een kwartier extra doorspelen. Het veelkop pige publiek joelde om het laatste fluitsignaal. Een omar ming van de referee door een Castricumspeler, als excuus voor een overtreding, werd uit het veelkoppige publiek beant woord met „je wilt zeker, dat de ref wacht met fluiten tot je gescoord hebt, slijmbal." Het tekende de sfeer tussen de ja renlange kemphanen, zoals het gezamenlijk gerstenat na afloop eveneens tot de regels van de ereklasse behoren. Voorlopig staat DIOK echter twee punten voor op zijn aartsrivaal. Derby Voorafgaand aan het toptref- fen uit de ereklasse hadden de DIOK-Athletics de eerste klasse-derby tegen de Bassets afgewerkt. Daartoe had de ploeg uit Sassenheim meege werkt aan een wijziging van de oorspronkelijk geplande wedstrijd op de thuisbasis in een uitduel. Het heeft Bassets sportief geen succes gebracht. Weliswaar werd door Perry Noordermeer een 0-3 voor sprong genomen, maar vervol gens kregen de DIOK-reserves meer en meer de overhand. Coach Renardel benutte na ongeveer een half uur spelen listig een foutje van Wilco Meeuwissen. Bij een up-and- under werd de laatste man over de try-lijn geduwd, waar na Renardel de bal bemachtig de en een try drukte. André van Kruissen was weer goed voor de conversie, 6-3. „Wij hadden zes blessures en zij de routiniers in het team", geeft de p.r.-man van de Bas sets, Gerard Schaap als toe lichting. „Toch was het geen nare wedstrijd, maar wel hard en mannelijk. We werden wel licht een beetje een oor aan ge naaid, zoals Ruud Vos letter lijk een oor werd aan ge naaid." In het hospitaal werd de winger gehecht na een for se niet opzettelijke botsing in het veld. Dat door het uitval len van Vos de wedstrijd een ander verloop zou hebben ge kregen, werd door de Bassets zelf tegengesproken. „De At hletics hebben terecht gewon nen", sluit Schaap af. |i 'n bril bij Pe krijgt er eer lete bril grati De vermoeidheid is'wel8raag ev zichten van de Dlpdverten- (links) en Castricum] shirt) af te lezen. taktiek met veel i line-outs en scrum! Alphen a pend, maar slaagdel fot^- hen» Lei(

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20