INS verliest leutelduel indbalster Bollenstreek zetten zegereeks voort Leython blijft in gevarenzone SPORT 3Roede generale van waterpoloteams De Zijl en AZC voor komende titanenduel idócSoivuMit MAANDAG 20 JANUARI 1992 and giKERKVLIET »ng deVjSN De eerste Ivan De Zijl/LGB en en elljiebben prima over- Lei*d en kunnen zich tien "[opmaken voor het VvanPnëe titanenduel mogJkomende zaterdag, ■erenjl wees het taaie Ra- °P 4rug (12-14), terwijl eliJknlphenaren nauwlijks problemen kenden met Nereus: 11-8. Eersteklas ser LZ ging onnodig on deruit tegen Brandeburg: 13-9. Competitiegenoot Vivax beet zich vier perio den lang vast in opponent BZ&PC en liet niet meer los: 9-7. Het duidelijk herkenbare spel letje van De Zijl blijft zijn vruchten afwerpen. In het zwembad van tegenstander Ravijn - waar het een heksen ketel kan zijn - bleven de mannen van Rob Schouten hun tegenstanders de baas. De eerste periode ging nog gelijk op, maar vervolgens werd een bres geslagen. International van Belkum kwam ongelukkig in botsing met de goalie van de gastheer. De opgelopen jaap bleek te groot om de wedstrijd te vervolgen, zodat een reser ve-goalie mocht aantreden. Het vervolg ging beide ploe gen echter goed af. De Zijl was daartemeer blij, want na deze onfortuinlijke aanvaring zou den de beleidsdragers weieens een koersverandering kunnen inzetten. De Nijverdalers wor den naar verluid vaker met punten verwend. De Leide- naars waren echter niet uit hun evenwicht te brengen. Van Belkum en van Rijn, die steeds beter gaat spelen, na men het grootste deel van de treffers voor hun rekening. In Alphen legde de AZC beslag op twee belangrijke punten en helpt daarbij streekgenoot de Zijl. De overwinning van AZC brengt de Zijl een stapje dich terbij de bovenste zes ploegen. Een plaats bij de eerste zes be tekent een invitatie voor de sterkste na-competitie. Dus als alles volgens het ideale scena rio verloopt, zal Nereus daar de dupe van gaan worden. AZC staat thans vijfde met vier punten voorsprong op de Zijl. De Zijl moet daarentegen ook nog Nereus voor zich dul den, zij het op twee punten. Komend speelweekeinde ont moet AZC de Zijl en kan zich eventueel steviger nestelen bij de subtop, maar zelfs een ver lies hoeft voor de Alphenaren niet rampzalig te zijn. Tegen Nereus stond de Alphense trein in elk geval goed op de rails en denderde zeker in de openingsfase hard door. De Alphenaren kwamen snel en eenvoudig aan de leiding om deze niet meer af te staan. In de slotfase mocht de Zaanse tegenstander bij een 11-6 stand nog enkele plaagstootjes uitde len, maar meer ook niet. De ploeg van coach Parrel moet in het tweede deel van de competitie waakzaam zijn, anders kunnen de promotie- aspiraties de ijskast in. De Lei- denaars waren in overtalsitua- ties te slordig. Het nodeloos missen tastte het zelfvertrou wen van de jonge ploeg aan en daarvan profiteerde het gesle pen Brandeburg. Tot 8-8 ble ven de Leidenaars in het spoor, maar maakten vervol gens een dure misstap. Vivax leert steeds beter omspringen met de opponenten en de be schikbare speeltijd. Vivax leid de na het eerste speldeel, maar met de opening kende Vivax toch al weinig problemen. Het zat 'm juist altijd in de staart, daar waar de ploeg van Wel ling onderuit ging. Ditmaal niet. Toch keken de Oegst- geestenaren halverwege tegen het robuuste BZ&PC tegen een achterstand aan, maar vol hardde in het eigen spel. In de voorlaatste en de laatste perio de toonde Vivax eigenhandig haar mentale weerbaarheid aan coach Weiling. 1CH RENÉ KOOLEN DREIGT MET ONTSLAG m in oep aer uL ?ngen Ti en £N De Leidse wasïclubs blijven in het jeuwe jaar moeilijk mejecje prestaties ko- -vafOP, Fiks en Tempo 1 teleS^en overwinningen van|scendo en Velocitas igers.en gelijk. De overi- Druiki. ploegen verloren lterkjal, waardoor met ar^vf Danaïden en gaster) op de laatste aan niin hun klasse wer- 'enstejdrukt. ik wlOP in de eerste ont- n de met HKC nog afgete- 'oorlo|et 12-24, ditmaal was Ie saiLinning met 15-14 heel vanien en glansloos. Coach moforporaal, die zijn con- ■t de club uit Sassen- kijfot één seizoen verleng- {erkende schutters als edstrjLangelaan en Frank nojs maar één keer sco- n Zwjat Tim van der Horst Arjeijnvaller Ron van der lie 77 seconden vóór ;lissende goal maak- bijaal tot matchwinnaars Het|uitgroeien. gaat ïwakke eerste helft (6- De Danaïden beter an Zielstrijd tegen De Over- omdat het vele balbe- 'el tot treffers leidde. 12) en Monique Slin- Marcel Keyzer, Eric it en Heiko Locher len de achterstand tot rdat de thuisclub met 'orp en een veldgoal met 11-7 veilig stel- iakte bij Amstel een jslotfase door, nadat er I een strafworp gemist I de bal gelijk erop wel eigen mand verdween: 14-15. De Oegstgeestenaren, die in Tanje Huizing, Theo Vreeken (4), Hendrik Hooi- meijer (3) en Matthijs de Vis ser (2) hun productiefste spe lers hadden, kwamen die laat ste minuten ongeschonden door en hebben nu buitenshuis nog altijd niet verloren. De Algemene begon bij Rea dy al met drie invalsters en raakte in de wedstrijd ook nog Monique Risdam (verrekte knieband) en Alfred Lambooy (spierblessure kwijt). De eer steklasser hield desondanks door Alfred (3) en Arnoud Lambooy (2), Marcel van Duy- venbode (3) en invaller Perry Venema tot 11-9 uitzicht op een goed resultaat, maar drie tegentreffers beslisten toen an ders: 15-11 eindstand. Fides Pacta had in het laatste deel van de tweede helft geen enkele greep meer op Ons Ei bernest, dat van 8-10 heel een voudig naar 9-19 uitliep. Ilon- ka van der Steen (2), Bettina Buikstra, Frank Peter en San- der de Haas brachten hun club na 0-2 met 5-3 voor de enige keer aan de leiding en in die fatale slotfase was alleen de laatstgenoemde speler met een strafworp nog eens trefzeker. Alleen in de laatste zeventien minuten toonde Pernix de no dige bezieling en schotvaardig heid tegen Nieuwerkerk, dat na, 5-7 naar 6-12 was uitgelo pen. De ploeg van Rob Siemer, die Casper de Rooy (liesblessu re) en diens vervanger Jeroen Waayenberg (kramp) kwijt raakte, haalde door Lian Tie- leman (2), Robin Arnoldus, Pe ter Kuipers en André de Win ter enkel nog op tot 10-13 en 12-14 en verloor alsnog met 12-15. Zuiderkwartier is geheel van slag en kreeg van Ados met 18-22 de derde nul op rij te verwerken. De blauw-gelen hielden door Aldo Spadon, met acht treffers veruit de beste aanvaller, Sandra Ver- horik en Maickel Martens tot 5-6 contact met hun tegenstan ders, die vervolgens via 5-13 en 10-19 vroegtijdig het treffen naar zich toe trokken. „Als je blijft scoren, is er niets aan de hand, maar de aanval stokte", verzuchtte trainster Liesbeth Kok van Crescendo na het teleurstellende 8-8 ge lijkspel bij Succes. Peter Baak (2), Anita Alberts, Marlies Brouwer, Ilone Lepelaar, Wij nand en Henk Alberts en Arno Kooloos hielden via 2-6 (rust) tot 4-8 een ruime voor sprong in stand, waarna in het laatste kwartier alle kruit ver schoten bleek. KNS had in het degradatie duel met Actief totaal geen schot en incasseerde na 1-6' (rust) met 4-9 haar zevende opeenvolgende nederlaag. ALeen Edwin Kooien (3) en Karin Bink waren succesvol voor de equipe van René Kooien, die een gesprek tussen selectie en bestuur verlangt om de inzet en mentaliteit van zijn spelers te verbeteren. Lijstaanvoerder Tempo mocht door het fysieke verdedigen van Juliana zeven straf worpen nemen en benutte er zes, ge noeg om met 6-13 te triomfe ren. Joke Boot goed voor vier stippen, Ronald Drieduite (2) en Erik Pons konden in het tweede half uur na 5-7 het krachtsverschil alsnog ruim in de score tot uitdrukking bren gen en volgende week wacht de ontmoeting met naaste ach- Jetske Goudsmit was goed op schot voor Velocitas. Zij scoorde viermaal tegen De Dijkvogels. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN tervolger Bolnes. Velocitas kwam tegen De Dijkvogels na 2-5 uitstekend terug met doelpunten van Jetske Goudsmit (3) en Marlies Meeboer (2) om na 7-6 vervol gens dertien minuten niet te scoren (8-8). Jeroen van Driel gaf de thuis club nog eenmaal de leiding met 10-9, maar uiteindelijk eindigde het treffen van de middenmoters zonder win naar, omdat de bezoekers uit een vrije bal 10-10 maakten. KNS zit na de 4-9 nederlaag tegen Actief met de laatste plaats van 3K én een probleem op technisch gebied. Coach René Kooien is bezig aan zijn laatste seizoen bij de Oegst- geester korfbalclub en dreigt zijn functie nu al ter beschik king te stellen. Hij is ontevre den over de inzet en de men taliteit van zijn selectie. „Som mige spelers gaan binnenkort op wintersport, terwijl daar aan het begin van dit seizoen bepaalde afspraken over zijn gemaakt. KNS is een kleine vereniging en ik kan die open vallende plaatsen gewoon niet goed opvullen. Ik steek zelf veel tijd in de training en de coaching en dan verwacht ik ook medewerking van de spe lersgroep", verwoordde Kool- en zijn ongenoegen. Hij wil dat de spelers en het bestuur op korte termijn aan tafel gaan zitten om een oplossing voor de gerezen problemen te vin den, maar blijft voorlopig wel de selectie begeleiden. RFF DE GIDTS HENK J N Noorlander (treek heeft dit duidelijk te ken- ligeven nog steeds ^iak te willen ma len hoge eindnote- jde eredivisie. Hel- lummer vier, werd :et met 20-10. Sa- ilijft in de tweede :n goede midden- het gelijkspel te- 'S (15-15). De rui aF van Otympia hel{Èn steek vallen te- geijimus '72. strijd :k - Hellas 20 -10 Bollenstreek zaterdagavond een iis va^ec^stri^" Vanuit de ,L,|' cirkel en de verde- W'er I erc* collectief sterk veidl waai"bij vooral Clau- r i jong en Merlyn Perik jpvielen. Keepster Di- [Dam, invallend voor die last van haar had, vormde een stuk van de verdedi- kon meekomen erlatel it naar kierna hep de orden "b .eiêenlijk constant Wilier DW in ninutes in Sevaar is ge- Wnula rust kwam Hellas klein offensief terug /laar deze aanvallen ^tPrkdechter niet langer sierKc, p„uu i in eer Jartin Haa ad ve r aan inen. wei Bollenstreek nodig verdiende zege voor lek, onder andere punten van Christa in Perik. DWS 15 - 15 uitslag aangeeft een r( lande strijd. Saturnus npvaar het betere van /laar kon dit niet tot tig brengen in een Beide teams ble- j elkaar, zodat de 7-7 werd. In de slot en Jan Thielemans van Leeuwen sen om een 15-14 g uit te bouwen. Ze iets dat drie minu- Christa Thorsen ontwijkt de Hellas-defensie en waagt een schot op het Haagse doel. Bollenstreek was goed op dreef en won met duidelijke cijfers van Hellas. ten voor tijd afgestraft werd. DWS kreeg toen toen een strafworp toegewezen en haal de de gelijkmaker alsnog bin- Olympia - Saturnus'72 11 -14 Een enigszins teleurstellende nederlaag van Olympia. Olympia had te kampen met zieken en blessures, zodat het eigenlijk meer tegen zichzelf vocht dan tegen haar tegen standster, de nummer twee van onderen. Saturnus '72 was deze wedstrijd duidelijk ag- FOTO: HENK SNATERSE gressiever en won hierdoor vrijwel alle persoonlijke duels. Door deze omstandigheden ontstond er bij de Wassenaarse ploeg niet de sfeer, die nodig is om zichzelf uit een impasse te helpen. Connie vander Werf probeerde het met haar vier doelpunten, maar kreeg te weinig steun uit het team. Rijnstreek - Atomium 20 - 24 De thuisclub dankte de neder laag aan twee slechte perioden in de wedstrijd, waarbij het spel volledig uit handen werd gegeven. Met rust stond de ploeg van coach Wim Rijn inog royaal met 14-9 voor, dpor doelpunten van onder andere Rolf van Gils. Door twee- mi- nutenstraffen en organisatie- fouten aan de kant van Rijn streek profiteerden de Rotter dammers in de tweede helft optimaal van de hen geboden ruimte en troefden de thuis club af. EMM - HVS 7- 7 De Stompwijkse dames scoren nog steeds moeilijk, maar hier tegenover staat dat de verdedi ging ook moeilijk te passeren is. Dit merkte de Middelburgse speelsters van EMM dit week end, want in de tweede helft kwamen ze geen enkele keer door de HVS- achterhoede. HVS kreeg veel kansen op voorsprong, maar benutte er te weinig om enig recht te doen gelden op twee punten. DIOS - MMO 3 - 13 Een open, snelle wedstrijd met een hoog amusementsgehalte. MMO had weinig moeite met DIOS, en scoorde onder meer door doelpunten van Rini Winters, Lydia Zoetemelk en Marga Hoogeveen. Keepster Marion van der Plas had uit zonderlijk weinig te doen. De dames uit Hoogmade namen na de wedstrijd voorlopig af scheid van Liesbeth van Tol, die voor studie naar Frankrijk vertrekt. HVV - EHC 7 -12 Al snel keek HVV tegen een 0-6 achterstand op. Oorzaak was het matte begin van de Voorschotense dames. Keep ster Aimee Visser had haar dag niet en werd vervangen door Nina Cashel. In de twee de helft speelde de ploeg van Paul 't Mannetje iets feller en knabbelde iets van de achter stand af. HVV ging echter nog steeds slordig met de kansen om vijf van de zeven straf- worpen werden gemist), zodat de overwinning uiteindelijk verdiend naar EHC ging. LEIDEN In de volley balcompetitie moet eerste- divisionist Leython de ko mende weken punten ha len om degradatie voortij dig af te wentelen. De Leiderdorpers verloren za terdag kansloos thuis van No- kia/VTC. De Lange Sport- /NOVO deed goede zaken. In Capelle aan de IJssel werd het hoger geklasseerde Capelle nipt met 2-3 verslagen. BWM/Gemini verloor in een lauwe wedstrijd van Volen- dam met 2-3. De dames van BWM/Gemini hadden geen kans tegen het hooggenoteerde Ekspalvo (0-3). In de promo tieklasse handhaven Leython bij de dames en VCS bij de heren hun koppositie. De volleyballers van Leython speelden geen onaardige wed strijd tegen het sterke Noki- a/VTC. De achterstand in trai- ningsarbeid van enkele spelers lijkt zich echter te wreken bij de ploeg van coach John Groen. Ook de spelverdeling is nog niet optimaal volgens de Leiderdorpse oefenmeester. De eerste set ging snel met 7- 15 naar de Woerdenaren. In de tweede set ging het met spelverdeler Hans Broere in eens lopen. De eerste tempo werd goed gelanceerd en er zat meer opbouw in het spel van Leython. Na de gewonnen tweede set bleek Nokia/VTC met enkele ex-eredivisiespe- lers in het team beter en con stanter. Ondanks goed aanval lend werk van Bas Bloem en Mels Hogendoorn verloren de Leiderdorpers met 1-3. De Lange Sport/NOVO startte slecht tegen Capelle. De twee stop met Rob van Daalen en René Leeflang zaaide te veel onrust. Na enkele verschuivin gen ging het in de tweede set beter lopen. Door een goede service werd de aanval van de Capellenaren ontregeld. Bij een 13-13 stand hadden de Noord wijkers het meeste ge luk. De derde set ging weer naar de thuisploeg met name door een slecht scorende bui- tenaanval van NOVO. In de vierde set overheerste de ploeg van Nico Halsema weer. Met name verdedigend werd veel gered door de Zeekanters. In de vijfde set was NOVO in de beslissende fase voor het eerst dit seizoen het koelbloedigst (2-3). Derdedivisionist WBM/Gemini speelde een matige wedstrijd tegen Volen- dam. De Voorschotenaren na men nog wel een 2-1 setvoor- sprong op de rommelig spelen de Volendammers. Vanaf de vierde set had het ploeg van Gemini geen vat meer op de Zuiderzee-aanvallen, de orga nisatie klopte niet meer en de meeste ralleys gingen verlo ren. Ondanks de voorsprong verloren de Voorschotenaren met 2-3. Leython 2 ontving koploper VCS in eigen huis. Na een 7-11 voorsprong in de eerste set voor de gasten ging het lopen bij Leython. Met name aanvaller Ronald Kamp- huus haalde de winst binnen. Vanaf de tweede set speelden de Sassenheimers constanter. Door een matige pass en een te simpele aanval van Leython won VCS vrij eenvoudig de tweede en derde set. De vierde set leek op een tie-break af te stevenen; VCS stak er een stokje voor (1-3). Graficon- /Donar kon de opgaande lijn van vorige week niet voortzet ten. In Boskoop tegen Agon liep het niet bij de Merenwij- kers. In de tweede set kon de ploeg van Ron Groen c.s. -een 6-13 voorsprong niet in winst omzetten. Door te veel per soonlijke fouten ging de set verloren. De derde set was snel met 15-3 voor de Bosko pers (3-0). RVV gaat de goede kant op door de derde over winning op rij. Het zwakke Onon werd met 1-3 in eigen huis verslagen. De eerste twee sets was ondanks het feit dat de Rijnsburgers onder hun ni veau speelden gemakkelijk voor RVV. De derde set ging door concentratieverlies na een 2-11 voorsprong toch nog naar de Hazerswoudenaren. In de vierde set werd dit hersteld (1-3). WBM/Gemini 2 startte te gespannen tegen koploper ZVH 3. De eerste set ging ruim verloren. In de tweede set met de oude basis ging het lopen. De Voorschotenaren onder aanvoering van Dirk-Jan Zuil hof wonnen de tweede set met 15-10. In de derde en vierde set kon Gemini lang voorblij ven, maar door te weinig en thousiasme ging de wedstrijd naar de Zevenhuizenaren (1- 3). De dames van WBM/Gemini misten een buitenspeelster waardoor coach Bernard van der Pols noodgedwongen met twee spelverdeelsters moest spelen. Dit werkte tegen Ek spalvo niet goed uit. De eerste set ging nog gelijkop tot 8-8. De sterkere service van de Dortse dames op de matige pass van Gemini gaf de door slag. Ook in de tweede set bleek nummer drie in de tweede divisie Ekspalvo vas ter Door te veel aanvallende fouten ging de derde set verlo ren (3-0). VCS speelde een ge- lijkopgaande strijd tegen het Wateringse Velo. Beide ploegn waren zeer aan elkaar ge waagd. Onder aanvoering van aanvalster Esther van der Niet won de ploeg van coach Lex Rietbroek de eerste set. Door matig serveren van VCS won Velo de tweede set. De derde set was nipt voor de Sassen- heimse dames. In de vierde set verzaakte VCS op een 14-13 stand een match-point te ver zilveren. Velo profiteerde goed van de persoonlijke fouten van VCS. De vijfde set kon door tijdgebrek niet meer gespeeld worden (2-2). De Lange Sport/NOVO begon goed te gen Agon. De eerste twee sets waren door hard werken van de Noordwijkse dames voor de ploeg van coach Frans van der Berg. In de derde set zakte het spel van NOVO in. Door te veel persoonlijke fouten en dom aanvalswerk van NOVO wonnen de Boskoopse dames de derde en vierde set. Ook de barrage was voor Agon (2-3). Leython handhaaft haar kop positie in de promotieklasse. De ploeg van coach Lieuwe van der Meulen had weinig moeite met Spanning. In een eenzijdige en saaie strijd kwam het klasseverschil tus sen beide ploegen in de uitslag tot uiting. De experimentele drie-meteraanval van Maria Vodegel viel op (3-0). Leython 2 had in het begin nog een beetje de schrik van vorige week in de benen. Na een moeizaam gewonnen eerste set opo Mov'over was de schroom eraf en leidden Warja Kruit hof en Coby de Jong de Lei derdorpse ploeg naar winst (3- 0). RvV had weinig moeite met hekkesluiter Riva/Rwk 4. De Rijnsburgse dames wonnen eenvoudig met 0-3. WBM/Ge mini 3 ontregelde de goede aanval van VSTS door een goede service. Na twee een voudig gewonnen sets zakte de concentratie. Pas bij een 14-11 achterstand in de derde set werden de Voorschotense da mes weer serieus (0-3). Leidse zwemmers goed op dreef 1.30.3 is waarschijnlijk niet snel genoeg voor een finale notering. Louis van Schaaren- burg liet op de 100 meter rug slag de klokken stilstaan op 1.30.0. Arjen van der Meijden liet op de 100 meter schoolslag 1.31.7 noteren. Van der Meij den pakte hiermee goud. Inge borg Hoeks pakt met 5.35.1 op de 400 meter vrijeslag hoogst waarschijnlijk geen finale plaats. De oudere zwemmers van de Zijl behaalden het no dige eremetaal bij een zwem meeting in Aalsmeer. Wendy Timmermans veroverde een NWK-limiet op de 100 meter vrij in 1.02.6. Christian Fisher leverde een identieke prestatie in 55.1. Robin Sprinkhuizen scherpte zijn NWK-limiet op de 200 meter wisselslag aan in 2.12.2. Chester Marsman pakte op dezelfde afstand zijn limiet in 2.11.6. LEIDEN De jongste Leidse zwemmers en zwemsters heb ben de vijfde Speedo-ronde sterk doorstaan. De komende rondes zullen fungeren als een schifting op weg naar de fina le. Yvette van der Laar, Je roen Sprinkhuizen, Sarah Clark en Louis van Schaaren- burg maken met enig voorbe houd een om zich te plaatsen voor de finale. Van der Laar snelde op de 400 meter vrij naar een tweede plaats in 5.12.0. Op de 100 me ter rug tikte Jeroen Sprink huizen aan in 1.19.8. De tijd van Sprinkhuizen was goed genoeg voor goud. Sarah Clark pakte op de 100 meter school slag goud in 1.29.5. Yvette van der Laar werd op deze afstand tweede, maar haar tijd van

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19