K Miguel Indurain is niet veranderd door Tourzege -^cidóc Qounant SPORT VOETBALLERLEI jt bi Jammer dat Cruijff nu niet bij Oranje zit ZATERDAG 18 JANUARI 1992 w^ckey Thomas betrapt met vals geld politie heeft de Welsh voetbalveteraan Mickey Thomas in leurs- t van beschuldiging gesteld wegens het distribueren van vals len zij De 37-jarige speler van Wrexham, die zijn ploeg uit de st. de divisie begin dit jaar met een doelpunt aan een klinkend »rsucces hielp tegen Arsenal, wordt dinsdag voorgeleid. Hij mische (j[ gearresteerd in zijn huis in Colwyn Bay. Volgens de politie er nog tien anderen aangehouden voor ondervraging in ver- met de zaak. Tegen hen is nog geen aanklacht ingediend. hael Laudrup blijft bij Barcelona lael Laudrup heeft bij FC Barcelona zijn contract met twee verlengd. De Deense international zal over die periode een rag van ongeveer 5,8 miljoen gulden verdienen. In een clau- staat, dat Laudrup voor circa 16,5 miljoen gulden mag ver schreven Di rek leisel Miguel Angel Larraya Indurain in 1986 Heerlenvan de zwaarste edities van de Ronde van bekomst (toen voor de eerste maal ook EG- |e genoemd) had gewonnen, rezen er na de je van Spanje van vorig jaar stilaan twijfels tent zijn echte capaciteiten. Niet dat de nog I maar 27-jarige Spanjaard al last van slijta- f ouderdomsverschijnselen begon te verto- Aan het uitzonderlijke talent van de min- jongeman uit Pamplona twijfelde eigen- lelfs de meest kritische kenner niet. Neen, probleem van Indurain leek zijn zachtaar- jarakter en zijn gebrek aan vuur te zijn. Hond mascotte WK '94 De organisatoren van het wereldkampi oenschap voetbal van 1994 in de Verenig de Staten hebben gisteren bekendgemaakt dat de wedstrijden in twaalf verschillende steden zullen worden gespeeld. Welke ste den dat zijn wordt in maart beslist. Zesen twintig steden hadden zich voor het toer nooi kandidaat gesteld. Daarvan zijn er nog negentien over. De keuze zal worden gemaakt in overleg met de FIFA, aldus Alan Rothenberg, de voorzitter van het organisatiecomité World Cup USA 1994. Het organisatiecomité presenteerde in middels de mascotte van het toernooi: een hond in stripfiguurstijl met grote oren en neus en in een rood-wit-blauw voetbalte nue. De mascotte heeft nog geen naam. Daar wordt een prijsvraag voor uitge schreven. Boskov blijft na winnen Europa Cup Vujadin Boskov mag volgend seizoen alleen oefenmeester van de Italiaanse landskampioen Sampdoria blijven als hij met zijn team de Europa Cup wint. Die afspraak heeft de 60-jarige Joegoslaaf, die met „Samp" momenteel slechts de twaalfde plaats bezet in de Serie A, gemaakt met voorzitter Paolo Mantovani. In de play-offronde voert de club uit Ge nua met drie punten uit twee wedstrijden de ranglijst in de poule aan. De kans is derhalve groot dat Boskov de eind strijd in het Wembley-stadion haalt. Mocht Sampdoria daar of eerder falen, dan ruimt hij het veld. Als mogelijke op volger wordt Eriksson genoemd, nu trainer van Benfica. Terry Butcher neemt zelf ontslag Terry Butcher, in dienst als speler-trainer bij de Engelse eerste divisieclub Coventry City, heeft ontslag genomen. De 33-jarige Butcher accepteerde zijn nieuwe contract niet. Hij kwam in 1990 van Glasgow Rangers, maar wegens een knieblessure speelde hij slechts zeven keer voor Coventry. gewonnen en in de Tour '90 de enige was die op Luz Ardiden waar Greg Lemond de basis legde voor zijn derde Tourzege de Ameri kaan kon volgen en zelfs verslaan, en daarmee veel beter deed dan zijn kopman Pedro Delga- do, leek Miguel niet onder de vleugels van 'Pe- rico' vandaan te kunnen komen. Het kopman schap en de daarbij horende verantwoordelijk heid leken zoveel druk op de schouders van de fietsende 'beau garcon' uit Pamplona te leggen, dat hij er een deel van zijn, ongetwijfeld uitzon derlijke, capaciteiten bij inschoot. Toen hij in de Vuelta van 1991 als kopman van de Banesto- ploeg de zege aan de relatief onbekende Mel- chor Mauri moest laten, schrapten heel wat wielerkenners de naam Miguel Indurain van hun lijstje met potentiële Tour-winnaars. Maar was ook dit weer niet typisch Indurain? Terwijl hij meer nog dan de voorgaande twee seizoenen in de schaduw van zijn kopman en vriend Delgado leek te staan, sloeg hij in de dertiende rit op weg naar Val Louron ongena dig toe. Hoewel zijn eindzege nadien geen mo ment echt in gevaar kwam, werd zijn gebrek aan autoriteit en leiderschap nog wel eens aan de kaak gesteld. Want ook met de gele trui om de lendenen gedroeg Miguel zich in het peloton en in zijn ploeg niet als een echte leider. Zijn maats, bevelen toeschreeuwen of zijn riva len met een agressieve rijstijl intimideren was er niet bij. Dat niemand van die gebreken ge bruik kon maken om zijn leidersplaats te besto ken, had alles te maken met het feit dat Miguel Indurain gewoon de sterkste renner uit de Ron de van Frankrijk 1991 was. Een nieuwe wieler- ster was geboren, een toprenner was hij voor dien al. Wie hem thuis op de ouderlijke boerderij ziet rondlopen in vuile jeans en slobbertrui, en hem niet kent, zal nauwelijks kunnen geloven dat het hier om een atleet gaat die de Tour op zijn naam heeft geschreven. En toch schuilt in die wat slungelachtige jongeman met de soms wat trieste ogen een uitzonderlijke kracht en weer stand. Het charisma en de uitstraling van een Lemond of Delgado heeft hij niet en zal hij nooit hebben, maar daar lijdt hij niet onder. m/v f, IDO ROELANTS ling, plano LAVA Het dorpje ird iva ligt zo'n vier kilo- ir buiten Pamplona, de rand van de joede korfckom, op de hoek van derhoudei kleine zandweg en mede ervt tegenover een fa- t, staat een onopval- hoog ommuurd wit Niets laat vermoeden lier één van de nieu- wielermiljonairs it. Het succes en het de nuchtere boe- imilie Indurain niet het hoofd gestegen, s jn ,oop lopen met zijn fi- oorwaard&le welstand is hier ie, aan uiterlijk ver- Elkerboutl hecht men duidelijk I waarde. ter J.W.D. I& binnenplaats staat toch }ken van luxe: een grote, Mercedes. Miguel Indu- leveningefclf is bezig met het ver en van het linkervoor- Ook Tour-winnaars wil- •gl eens een lekke band Binnen zijn de teke- ^^Bn succes wel duidelijk Geen pracht en of moderne binnenhui- -lectuur, maar twee do- r s raa iedailles in de gang aan 4pstok en een kamer vol efoon 079^n van aue mogelijke af- gen. Van een olympisch ,eer befa 7 Indu"jn,reed in, ngeles in 1984 de wegrit buteerde meteen daarna igen, tiRonde van de Toekomst ■of over anderhalve hoge bekers, die je al- ;taan VPet zBn tweeën kan dra- cnp|pn,t vier Tour-leeuwtjes, apeici jg teiefoon nagenoeg e namiddag ononderbro- Snkelt merkwaardig l beschikt men in huize- jiin niet over een geheim Ier wordt het inter- jeen enkele keer onder- m a. De familie schermt de w jirste telg voorbeeldig af. Indurain zorgt voor en koppen sterke koffie, Azudencio, éen van zijn lussen en papa Indurain 1 even groeten. Voor de I© ebben we de Tour-win- 'oor ons alleen. tl© en die Tour-overwinning je ingrijpend veranderd? 1© 1 Indurain: ,,Neen, ik lg steeds dezelfde Miguel Juni, en ondanks alles is Oeve V%, haast even rustige als anders. Al komen tuurlijk wel wat meer igingen en aanvragen Interviews binnen dan t. Soms is het moeilijk sen te zeggen want er U eenmaal mensen aan oneei «verplichtingen hebt. En litenlandse journalisten eite doen om tot hier te kan ik ze toch niet iren. Al moet ik af en tuurlijk neen zeggen. De 'ijlen voorbij en ik moet fijn voorbereiding kun- uedew^rken". issinger ding kaii>'fr in ?°g oord op straat lopen? n Prd vaker dan vroeger Dl) jaar fproken, maar dat stoort en WOrCIt echt. Het hoort er nu leftijd eifibiif"ikhebva"?el- eieerd hoe je zoiets kan {en. Al doe ik het op janier en hij op de zij- ttieprocö iterlijk nnen was niet je eerste Vragen I Wanneer ontdekte je or mpyfwer meer dan gemid- er, mev^ beschikte? jrste sport die ik beoe- me) fend heb was atletiek. Daarna volgden basketbal en voetbal, maar ik was toch maar elf toen ik hier in het dorp mijn eerste wielerwedstrijd reed. Daarna ben ik nog jarenlang andere sporten blijven beoefe nen. Pas toen ik als 18-jarige Spaans wegkampioen bij de amateurs werd, heb ik echt voor het wielrennen gekozen. Die dag heb ik gemerkt dat ik misschien wat kon bereiken met fietsen". Toch heb je altijd de naam ge had heel ernstig met je vak be zig te zijn. Klopt dat beeld dan niet? „Eigenlijk ben ik pas de laatste vier jaar echt uitsluitend met wielrennen bezig. Toen ik naar de profs overstapte dacht ik natuurlijk ook dat ik voor het wielrennen leefde, maar als kersverse prof ontdekte ik dat ik nog veel te leren had. Vooral in de grote wedstrijden blijkt al snel dat je nog een amateur bent. Misschien ben ik iets te vroeg prof geworden, maar ik heb gelukkig de tijd gehad om me rustig te ontwik kelen. Ik realiseer me dat ik het wat dat betreft getroffen heb door in de schaduw van Pedro Delgado te kunnen groeien. Ik moest niet meteen presteren". Je beheerst, zoals dat voor een Tour-winnaar past, alle onder delen van het wegwielrennen, maar het opvallendst zijn wel je mogelijkheden als klimmer. Met je 1 meter 86 en 78 kg lijk je daar niet meteen in de wieg voor gelegd. Schuilt daar een geheim achter? „Neen, helemaal niet. Ik heb daar gewoon hard aan ge werkt. Veel krachttraining en in de cols oefenen, maar het heeft uiteraard ook met aanleg en natuurlijke kracht te ma ken. Als amateur haalde ik niet zo'n hoog niveau als klim mer, al ben ik ook nu geen echte klimmer, maar je kan mits hard werken wel veel vooruitgang boeken". Betekent de eerste Tour-zege nu ook dat je in de toekomst nog meer op de Ronde van Frankrijk gaat richten? „De Tour blijftnatuurlijk de belangrijkste wedstrijd van het seizoen, maar het zou fout zijn alles daar op te zetten. Er zijn nog veel andere koersen die ik wil winnen, maar als je de Tour wint is je seizoen natuur lijk geslaagd. Ik betreur dat een beetje want ik weet niet of dat goed is voor de wieler sport". De druk zal komend seizoen veel groter zijn? „Ja, maar dat is normaal. Ie dereen verwacht nu dat ik de Tour opnieuw ga winnen, maar een tweede zege is moei lijker dan de eerste. Ik zal na tuurlijk ontgoocheld zijn als ik de Tour nooit meer win, maar ik heb nog drie, vier topjaren voor me. Er kan dit jaar ook gewoon iemand sterker zijn en daar moet men zich dan bij neerleggen. Tot de start maak ik me daar echter niet druk over en daarna zie ik wel. Nerveus? Nooit! Ik word wel eens boos of zelfs woedend als iets niet in orde is, maar nooit Tijdens de Vuelta van vorig seizoen zei ie in een inteview met een Belgisch weekblad dat je, indien het nodig was, be reid bent om geld te betalen om de Tour te winnen. Is dat gebeurd? (Nadenkend.) „Ik herinner me niet meer dat ik dat gezegd heb, maar het is een theorie waar ik wel achter sta. Ik wil immers niet schijnheilig doen: het gebeurt in rittenkoersen wel eens dat er links of rechts bij geklopten steun gekocht wordt, maar dat heeft niets te maken met het kopen van de overwinning. Wat mijn Tour zege betreft kan ik je echter geruststellen; vorig seizoen is het niet gebeurd". Je bent nu 27 jaar, betekent dat dat je aan je plafond zit? „Gezien mijn leeftijd moet ik stilaan in mijn beste periode zitten, maar mijn top heb ik nog niet bereikt, geloof ik. Af gelopen seizoen heb ik in elk geval nog flink wat vooruit gang geboekt. Vooral wat het constant op niveau presteren betreft. Tot vorig jaar vertoon de de conditie nog te veel pie ken en dalen. Dit jaar heb ik veel langer tegen het maxi mum aangezeten". Haal je gezien je capaciteiten wel genoeg uit je carrière? Zou je eigenlijk niet wat vaker moeten winnen? „Nadat ik in 1986 als 22-jarige de Ronde van de Toekomst had gewonnen, waren de ver wachtingen hoog gespannen. Misschien is die zege iets te vroeg gekomen, want daarna heeft het twee jaar geduurd voor de echte bevestiging kwam. Maar het is nooit mijn bedoeling geweest veel in kor te tijd te winnen. Ik wil wel veel kwaliteit op lange termijn op mijn erelijst. Daarvoor heb je een stevige basis nodig en daar heb ik enkele seizoenen aan gewerkt. Ik weet niet meer precies wanneer het was zelf vind ik het trouwens niet zo belangrijk maar er is een seizoen geweest dat ik der de werd in het internationale klassement, maar dat was ze ker niet mijn beste seizoen. Al wil ik hiermee niet gezegd hebben dat ik niet wat vaker zou willen winnen". Is het na een Tour-zege voor een Spanjaard niet belangrij ker om ook eens de Vuelta te winnen in plaats van een tweede keer de Tour? „De Ronde van Frankrijk is ook voor ons belangrijker dan de Ronde van Spanje. Maar als Spanjaard zou ik natuurlijk graag de ronde van mijn land winnen. Dat de Vuelta zo vroeg in het seizoen wordt ge reden is echter een nadeel voor mij. Het is vaak slecht weer en daar kan ik ondanks mijn vrij forse lichaam niet zo best tegen. Ik heb snel last van mijn sinussen en onderkoelde spieren". Dat speelt ie ook parten in de voorjaarsklassiekers? „Ja. Wedstrijden als de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik, waarin ik vorig seizoen vierde was, moet ik kunnen winnen, maar als het slecht weer is kom ik gehandicapt aan de start. Al spelen er natuurlijk nog andere elementen mee. Voorjaarsklassiekers zijn ook een kwestie van conditie en gewoonte. Spaanse renners hebben het van nature al moeilijk om op een wel be paalde dag te pieken en dan komen we in de meeste geval len nog op parkoersen terecht die zeker niet de onze zijn. Ik hou niet van stenen, het ge- drum, wind en draaien en ke ren. Daarom is het dat ik de Ronde van Vlaanderen nog nooit gereden heb. In Parijs- Roubaix ben ik eenmaal ge start en daar begin ik niet op nieuw aan. Sinds mijn pols breuk is het voor mij trouwens nog moeilijker om op stenen te rijden. Bijkomend probleem is dat de topklassiekers kort voor de Vuelta vallen, zodat een renner die de Vuelta wil win nen nog niet echt in topcondi tie mag zijn op dat moment. Maar ik geef toe dat het vrij zwakke verontschuldigingen zijn: de afwezigen hebben al tijd ongelijk". Loopt het Spaanse wielrennen niet het risico dezelfde fout te maken als de Italianen een aantal jaren geleden: zich te veel op de eigen wedstrijden concentreren en uiteindelijk het internationaal contact ver liezen, waardoor het niveau fel daalt? „Die kans is klein. De ploeg leiders van de Spaanse top- teams trappen daar niet in, denk ik. Bovendien is er nog het feit dat al de Spaanse rit tenkoersen een vrij behoorlij ke tot sterke buitenlandse be zetting hebben". Misschien verandert alles als de nieuwe UCI-voorzitter Ver- bruggen straks zijn plannen kan uitvoeren en de interna tionale kalender grondig ge wijzigd wordt? „Ik heb daar nog niet echt over nagedacht. Het zou na tuurlijk wel een ingrijpende verandering zijn, vooral voor de Spaanse ploegen en ren ners. Maar ik weet niet of het naar september verschuiven van de Vuelta een goede zaak zou zijn. Verbruggen scoort natuurlijk wel een punt als hij zegt dat de Ronde van Spanje dan een soort revanche voor de geklopten van de Tour zou zijn, maar ik wil toch eens ho ren hoe de organisatoren daar over denken. Bovendien vrees ik dat de Spaanse ploegen in dat geval er in het voorjaar een beetje voor spek en bonen zullen bijrijden". Je verdient al heel wat jaren miljoenen en vanaf volgend seizoen tientallen miljoenen. Hoe belangrijk is dat en wat doe je met al dat geld? „Het klopt dat ik veel verdien, maar er zijn belangrijker din gen in het leven dan geld". Met een salaris als het jouwe heb je natuurlijk makkelijk praten. „Ja, maar ik heb ook hard moeten werken om te geraken waar ik nu sta en ik zal nog harder moeten werken om daar te blijven. Maar eigenlijk sta ik daar niet bij stil, want ik heb normaal gesproken nog heel wat topjaren voor me. De motivatie is zeker niet minder geworden, omdat ik veel ver dien. Ik heb nog vele doelen die ik als wielrenner wil berei ken. Wees gerust, ik denk nog steeds aan mijn palmares en door FRANK WERKMAN Ik had me voorgenomen om op deze plek niets te melden over Johan Cruijff. Overal elders verschenen ondertussen bespiegelingen en beschouwingen over de laatste strapatsen met en rond de huidige trainer van Barcelona. Variërend van uitgesproken pro-verhalen tot onverholen anti-stellingnames. Het vermaledijde is dat je om een man als Cruijff niet heen kunt. Vandaar ook dit stukje. Voor het Nederlands elftal moet zoals bekend na het toernooi om de Europese titel in juni een nieuwe coach worden aangesteld. Rinus Michels heeft tenslotte al geruime tijd geleden aangekondigd eindelijk met pensioen te gaan. Tot dusver heeft hij zich niet gedistantieerd van die mededeling, dus daar moet voorlopig nog maar even van worden uitgegaan. Ik kijk er echter niet vreemd van op als Michels zelf aan alle heisa over de vraag wie hem moet opvolgen een eind maakt door zelf de barricaden nog wat langer bezet te houden. In feite is dat ook de eenvoudigste methode om in elk geval voorlopig weer even wat rust in de tent te hebben. Dick Advocaat, de beoogde tussenpaus, kan dan zonder wroeging kiezen voor FC Den Haag, FC Twente of PSV. Michels moet dan alleen wel een nieuwe assistent voor het veldwerk zien te vinden. Maar daarvoor is bijvoorbeeld Wim Jansen vrij. Probleem voor Michels is dat hij met Jansen een wolf in schaapskleren binnenhaalt. De Feyenoord-man kan immers als de vlees geworden spreekbuis van Cruijff worden beschouwd. Misschien dat zelfs Lex Schoenmaker een potentiële assistent is. Tenslotte plukte Michels Advocaat ook een aantal jaren geleden weg uit Pijnacker, waar de huidige kandidaat- bondscoach in 1986 nog trainer was van het nietige DSVP. Oranje was voor de toenmalige amateurclubtrainer Advocaat een mooie opstap. Verkleinde in één klap het niveauverschil tussen midi-amateurs en top-profs. Maar kon toch niet de barrière tussen u en jij slechten; Advocaat spreekt Michels nog steeds met meneer aan. Terug naar de opvolgingskwestie. Al jaren wordt Johan Cruijff door media-vrienden gepusht om bondscoach te worden. Michels zelf trok, toen nog als bestuurslid, een streep door een WK-avontuur en schoof Leo Beenhakker naar voren. Het resultaat is bekend: een ramp. Of het met Cruijff beter zou zijn gegaan is een puur theoretische vraag. Na het WK kwam er wéér een actie op gang: Cruijff moest eindelijk Oranje-baas worden! Weer haalde Michels daar een kras doorheen: hij benoemde zichzelf. Om vervolgens zonder al te veel problemen op Zweden af te stevenen. De vrienden van Cruijff trokken opnieuw ten strijde om de technische baas van Barcelona dan maar meteen mee te krijgen naar Scandinavië. Michels moest maar manager worden, Advocaat mocht het veldwerk doen en Cruijff zou de zaak wel even zodanig op scherp zetten dat de Europese titel moeiteloos zou worden geprolongeerd. Hoewel de voetbalgeschiedenis bij herhaling heeft bewezen dat media met succes een bepaalde actie kunnen ontketenen mislukte ook deze coup-poging. Eigenlijk is het wel jammer dat Cruijff niet op korte termijn wordt belast met het Nederlands elftal. Was hij vanaf dit moment coach, dan bood dat tevens de mogelijkheid eindelijk eens duidelijkheid te krijgen omtrent 's mans kwaliteiten op dit vlak. Het is natuurlijk mooi om te boek te staan als propagandist van attractief, open en aanvallend voetbal. Maar als het Nederlands elftal het tijdens de voorbije reeks EK-kwalifikatie- wedstrijden over die boeg had gegooid, was Zweden mogelijk niet eens gehaald. Oók theorie, maar waarom geen betere dan die van de pro-Cruijff lobby? Was Cruijff nu al de grote leidsman en zakte hij door het Zweedse ijs, dan waren we meteen af van al die vurige pleidooien. Nu moeten we daar nog tot 1994 op wachten. niet aan mijn bankrekening. Ik doe met mijn geld trouwens geen gekke dingen. Ik heb sa men met o.a. Lejaretta wat ge ïnvesteerd in een supermarkt voor sportkledij en -materiaal, maar dat is zeker niet gebeurd met het oog op wat na mijn wielercarriere gaat komen". „Niets speciaals. In de winter steek ik thuis een handje toe en voor de rest is er weinig tijd voor andere dingen. Eén van de vele beperkingen van dit vak". (Lacht.) „Daar is ook al niets geheimzinnigs aan: loopwerk, krachttraining, mountain bike en vanaf 1 december fietste ik weer een beetje op de weg. Vanaf 7 januari zijn we in de •buurt van Malaga met de ploeg in trainingskamp en pas vanaf dat moment is het weer Sinds vorig seizoen fietst je broer Azudencio aan je zijde. Omdat hij de broer van Miguel is. of heeft hij ook talent? „Hij is prof geworden omdat hij bepaalde capaciteiten heeft, niet omdat hij mijn broer is. Zijn eerste profjaar was trou wens geen tegenvaller. Vol gend seizoen zal hij moeten bewijzen hoe ver zijn moge lijkheden echt reiken. Bergop is hij echter niet zo goed als ik, maar hij is explosiever en sneller in de spurt, meer een vechter ook". De meeste mensen hebben de indruk dat je veel te braaf bent voor het wielermilieu en dat je mits meer lef en gel dingsdrang een nog indruk wekkender conduitestaat zou hebben. Ben je het daar mee „Ieder mens heeft zijn per soonlijheid en daar kan je maar weinig aan veranderen. Ik vind het belangrijk goede ploegmaats te hebben die als het moet voor mij door het vuur gaan, maar me een foutje vergeven. En ik geloof niet dat je dat kan bekomen als je voortdurend ligt te roepen of schreeuwen. Ik vind het niet nodig iedereen op te jagen. Agressief zijn maakt jë nog geen betere renner en je wint er niet vaker door. Trouwens in wedstrijden als de Tour en de Vuelta is het belangrijker vrienden om je heen te hebben dan een stel goed betaalde huurlingen". Ook al heeft die topoverwin- ning misschien wat lang op zich laten wachten, je carrière lijkt wel een sprookje: nooit conflicten, nooit in opspraak en nooit grote tegenslagen. Toch al ontgoochelingen opge lopen? „Mijn tweede plaats in de Vuelta van vorig seizoen is tot nu de grootste ontgoocheling uit mijn loopbaan. De conditie was echt heel goed, zodat ik mezelf niets kan verwijten, maar Melchor Mauri was ge woon sterker. Ook mijn bron zen medaille op het WK in Stuttgart viel me tegen. Ik was echt gegaan om te winnen, maar was net niet goed ge noeg. Al geloof ik dat Bugno die dag toch iets beter gemoti veerd was dan ik. Op zulke momenten speelt de weten schap dat je de Tour-zege al op zak hebt in je achterhoofd toch wel een kleine rol".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21