- ileevaller van 1,9 b ailjoen voor Leiden Persoonlijk cadeau ii II 1 I I I 1 I TTTTT CeidócSomcmt OOR RENTEWINST EN DALING RESERVES WEEK EINDE ,j jgj ZATERDAG 4 JANUARI 1992 eidae Gouqgttl LEIDEN OMGEVING REGIOJOURNAAL Gift De Valkenburgse Harmonie heeft een bedrag van 6250 gulden ontvangen van het Anjerfonds. Het geld wordt gebruikt voor de inrichting van het te bouwen vereni gingsgebouw aan de Ringweg. Dutchit De band Dutchit, bestaande uit muzikanten met uiteenlo pende achtergronden zoals punk, pop en klassiek staat vanavond op de planken van het jongerencentrum Splotz, aan de Stationsweg in Roe- lofarendsveen. Ook de Veense drummer Ernst Rode- wijk maakt deel uit van deze Mignon vereniging van het j^ar in Ter Aar TER AAR/JACOBSWOUDE De surfer Fabian Otto is deze week tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst in Ter Aar uitgeroepen tot sportman van het jaar. Hij boekte het afgelopen jaar belangrijke successen bij de landelijke ju nioren wedstrijden surfen. Dit jaar zal hij worden uitge zonden naar internationale wedstrijden. Als vrouw van het jaar viel de eer te beurt aan de twee meisjes Jolanda Slof en San dra Jansen. Als lid van het twirlingteam van Dice Musi- ca werden zij nummer 1 en 2 tijdens de landelijke kampi oenschappen in Arnhem. De volksdansgroep Mignon onder leiding van Annie Keyzer-Sarneel werd uitge roepen tot vereniging van het jaar. Deze groep heeft vooral het afgelopen jaar van zich doen spreken door hun optredens en promoties van oude klederdrachten en het stimuleren van historisch be sef. Ook in Jacobswoude hadden veel inwoners zich donderdagavond begeven naar het gemeentehuis in Woubrugge om elkaar geluk te wensen. Een nieuwjaars toespraak ontbrak echter, evenals de traditionele be kendmaking van de sport man en -vrouw van het jaar. groep. Liedjes uit de jaren 50, 60 en 70 zullen ten gehore worden gebracht. De zaal gaat om tien uur open. Jan Akkerman De gitaarvirtuoos Jan Akker man is vanavond te zien en te horen in jongerencentrum Het Kasteel, Concertweg 1 in Alphen. De zaal gaat om tien uur open en de entree be draagt 12,50. God De gesprekken bij de maaltijd 'op water en brood' beginnen maandag met als thema 'God'. De inleiding op het ge sprek wordt verzorgd door Tom van der Horst die ver telt hoe het boek van de bio loog Richard Dawkins, waar in de evolutie wordt beschre ven en het bestaan "van God wordt ontkend, een rol heeft gespeeld bij de viering van zijn huwelijk. De gratis maal tijd begint om 18.00 uur en duurt tot 19.30 uur. Plaats: Knooppunt voor jongerenpas toraat. Oude Rijn 44b in Lei den. Inlichtingen: 120070 Jan Jetse Bol). Country The Moonlight Riders zijn vanavond in De Gewoonste Zaak in Lisse, te gast bij de North-Hill Country Dancers. De Limburgse countryforma- tie speelt vooral modern re pertoire van Amerikaanse country artiesten. Vorig jaar kwamen de Moonlight Riders met de CD 'The point of know return, die regelmatig op de radio te horen was. De countryavond begint om ne gen uur en de kosten bedra gen tien gulden per persoon. Deze originele Parker Rollerpen, waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I6<1 Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: g 'oor controle bejoroina) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f 79,80 I kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: Postcode/plaats: I Op de pen moet staan: Waterschap neemt afscheid van zes machinisten lIJPWETERING/LEIDERDORP ijkgraaf J. Uit den Boogaard van Vaterschap De Veen- en Geestlan en nam gisteren tijdens de nieuw- larsreceptie in het Rijpweteringse estaurant De Paerdebrugh afscheid ran zes machinisten en technisch ad- J. Lubbersen van het Water- :hap. Jen van de scheidende machinisten iras P. Duivenvoorden (67), die 29 gemaal van het oostelijk deel ran de Elsgeesterpolder in Hillegom lediende. Na een dienstverband van egen jaar als machinist van de Lui- enmarktpolder nam A. van der luist (68) ook afscheid. De heer Th. Vorig jaar was hij 45 jaar als machi nist van de Elsbroekerpolder in dienst geweest. De scheidende machi nist van de Starrenburgerpolder is de heer J. Snelderwaard (67), die het ge maal 46 jaar heeft bediend.' Na een dienstverband van 19 jaar bij de Kokshoornpolder nam ook L. Ruij- grok (67) afscheid. Ook werd gisteren afscheid genomen van de heer L. Hendriks (67) die zes jaar lang het ge maal van de Rietvinkpolder bedien de. Deze machinist heeft net als zijn vader vroeger deel uitgemaakt van het bestuur van de Rietvinkpolder. Brandweerlieden onderscheiden LEIDEN De Leidse hoofdbrand wachten J. Immink en P. Bezemer zijn gisteravond gehuldigd ter gelegenheid van hun respectievelijke 25- en 12,5-ja- rig ambtsjubileum. Dat gebeurde tijdens de nieuwjaarsreceptie in de brandweer kazerne aan de Langebrug. Immink be kleedt nu ook al 20 jaar een functie als lid van de medezeggenschapscommissie. Naast de normale brandweertaak doen beide jubilarissen regelmatig dienst als chauffeur bij de Eerste Hulpdienst (EHD). De onderscheidingen werden namens de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten uitgereikt door commandant F. van Oosten. Verrassende rit Jeroen Straathof ZOETERWOUDE— Jeroen Straathof uit Zoeterwoude zorgde gisteren voor de grootste verrassing bij het Neder lands kampioenschap in Heerenveen. Op de 1500 meter noteerde de 19-jarige pupil van coach Leen Pfrommer een tijd van 1.56,89. Goed voor een vijfde plaats, achter Ritsma, Visser, Zandstra en Bos. Zelf liet hij Van der. Burg en Veldkamp achter zich. Op de ijspiste van Thialf verpulverde Straathof zijn persoonlijke record dat op 1.59,20 stond. Donderdag had Jeroen Straa thof al een record gereden op de 5000 meter. Zijn tijd van 7.13,10 minuten was goed voor een zeer knappe 12e plaats. Vandaag rijdt Straathof op de 1000 meter tegen voormalig wereld kampioen Leo Visser. Alkemade gaat strenger controleren op lozingen ALKEMADE De gemeente Alke- made gaat in samenwerking met het Hoogheemraadschap van Rijnland strenger controleren op het lozen van schadelijke stoffen bij tandartspraktij ken, jacht- en scheepswerven en semi- antiekwinkels. Dat staat vermeld in een intern ambtelijk rapport Voor wat betreft de tandartspraktijken gaat het om het lozen van kwik. Door het plaatsen van een amalgaamaf- scheider kan de emissie van kwik naar de gemeentelijke riolering met circa 95 procent teruggedrongen. Bij de jacht en scheepswerven zouden activiteiten worden uitgevoerd die een bedreiging vormen voor met name bodem- en op pervlaktewater. Ook zouden deze be drijven vaak niet over de juiste ver gunningen beschikken. Zowel bij de gemeente Alkemade als het Hoog heemraadschap bestaat de indruk dat de zogenaamde houtreinigingsactivitei- ten in semi-antiekwinkels een aan zienlijke bijdrage leveren aan de emis sie van milieubezwaarlijke stoffen als zware metalen en methyleenchloride. Dit zou kunnen worden bestreden met het verlenen van hinderwet- en wvo- vergunningen (wet op de verontreini ging van oppervlaktewater) en de handhaving daarvan. De eerste be drijfsbezoeken zullen dit jaar al plaats vinden. weg T jdragen: Marieta Kroft Monique Roso. 03 \est! (1) sta, Fest, fête, party, dan- m night of gewoon feest: oie namen helpen niet. int hoe driftig ook wordt irobeerd om het boven de erdijk wat gezelliger te {ken, het lijkt erop alsof ze r niet weten wat feesten Waar beneden de spreek- ordelijke grote rivieren in nacht van oud op nieuw reveer elk parochiezaaltje om het even welk dorp is getoverd in een bruisende ittent, daar duiken noor- lingen de kroeg in, of 'rker: ze blijven gewoon E Nfe Duitsland weet beter f je spectaculaire feesten et organiseren compleet t feestkleding, een cham- [ne-uurtje en een big band de sterren van de nachte- e hemel speelt. Galabals (-j q gekostumeerde feesten .i er aan de orde van de if ken Ij en het zuidelijke deel 3 est elf het larK* heeft er aardig d l geleerd. De tradities van rooms-katholieke kerk, t alle pracht en praal die jrbij hoort, zal daar zeker i handje bij hebben gehol- iniet in het door en door idnistische land dat men nentreedt na het Hol- dsch Diep te hebben over reden. „Doe maar ge- a&n, dan doe je al gek ge- Ig" is hier de levenshou- g. Maar wat moet je dan [levenslustige jongere in jterwoude, Alkemade of (den, in de nieuwjaars- ■ht? iest! (2) ï)en Haag hebben ze het bleem al eerder onder- id: in samenwerking met Irtorganisaties organiseren itie en gemeente daar fan- Ssche feesten om de jon- js van de straat te houden. pmans l als hoopgevend resultaat gstgeest/i het dit jaar de rustigste in/De Lier en nieuwviering is ge- nkelcentrjst sinds jaaèren. Daar nat 35/ gen de gemeentebesturen Loosduiri Pak 'm beet. Leiden of iastraat lfen een voorbeeld aan ide/ meentebestuur, wordt in Lei den toch het particulier initi atief afgewacht. Maar dan kun je lang wachten. Welis waar staan de deuren van de café's wagenwijd open, maar van grootse, georganiseerde feesten is nog nauwelijks sprake. De Grote Beer heeft het dit jaar geprobeerd met een Grand Bal Masqué en het was er alles warm, muzi kaal en gezellig behalve masqué. Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg, was het credo. En je vist maar weer een overhemd en een spijkerbroek uit de kast. Misschien is het een ideetje voor de onvermoeibare Lei- denaar Hennie Kwik, grote motor achter het jaarlijks te rugkerend festijnen als Pro pop, Summer Jazz en het on langs voor de eerste keer ge houden feest in de Pieters kerk. Leiden heeft toch een naam hoog te houden waar het gaat om feesten, zou je zeggen. De Lakenfeesten en de 3 October-viering zijn tot ver in het buitenland be kend. Het ultieme feest ter gelegenheid van de jaarwis seling hébben we hier echter nog niet gezien. Misschien dat Hennie er brood in ziet om voor de komende jaarwis seling de Pieterskerk op nieuw af te huren. Met een galabal, een champagne-uur tje en een big band moet hij toch een heel eind kunnen komen. Giraffe De gemeente Alphen aan den Rijn is dit jaar gestart met een nieuwe organisatie, waarin vooral het resultaat telt. Het veranderen van een organisatiecultuur gaat ech ter niet vanzelf. Zowel be stuurders als ambtenaren moeten risico's durven ne men. Je nek uit durven ste ken en jezelf laten horen. Om personeelsleden en be stuurders hierin te stimule ren, zal elk kwartaal de prijs worden uitgereikt aan een persoon die zijn of haar nek heeft uitgestoken. De prijs wordt uitgereikt op de werk plek van de betrokken amb tenaar of bestuurder en blijft daar gedurende drie maan den staan. De winnaar ont vangt bovendien een cadeau bon ter waarde van 250 gul den. Dat heeft burgemeester pr DNIQUE ROSO n PEN De gemeente Hen heeft voor het ko lde jaar onverwacht ;luwe bedrag van 1,9 mil- I gulden beschikbaar regen. Het geld is af- ïstig uit de reserves het stadsvernieu- gsfonds en de extra !e die het hogere saldo (verde. gemeentelijke directies 9 ien inmiddels aanvragen diend voor de besteding het bedrag, waaruit een van prioriteiten is samen- lid. Vooral groen en ruim- pdsrhte ordening zien hun ver en beloond. Zo wordt een kwart miljoen gereserveerd voor het onderhoud van de Burcht en de directe omge ving, overigens de helft van wat werd gevraagd. De bijna onbeschermde hellingen ver anderen in modderpoelen bij zware regenbuien. Voor herin richting van de Hoven (Me- renwijk) wordt drie ton uitge trokken. Verbetering van de openbare ruimte is het belang rijkste. Daarnaast wordt voor de pro jecten wonen boven winkels en de reconstructie van de damwand aan de Veilingkade elk 100.000 gulden uitgetrok ken. Voor de nieuwe rollui kenverordening en het pre miestelsel dat in de maak is om gesloten rolluiken te ver vangen, is 75.000 gulden be schikbaar. Aan nieuwe voor zieningen voor gehandicapten wordt 125.000 gulden besteed. Verder wordt twee ton gere serveerd voor de eigen ge meentelijke bijdrage in de sa nering van vervuilde bodems op stadsvernieuwingslokaties. Inleveren Tegenover de extra gelden voor dit jaar staan lagere uit keringen uit het stadsvernieu wingsfonds van het ministerie van VROM. Omdat het minis terie onvoldoende in kas heeft, moet Leiden dit jaar 1,9 mil joen inleveren. In 1993 moet de stad het met 1,8 miljoen gulden minder doen dan waar op was gerekend. Dit heeft voor 1992 onder meer tot ge volg dat 20.000 gulden wordt bezuinigd op de rioolvernieu wing. Volkshuisvesting en mo numentenzorg krijgen elk 70.000 gulden minder uit het stadsvernieuwingsbudget. kenburg groeit Anton Lindhout Noordwijker van het jaar t .KENBURG Valken- Hand heeft vorig jaar een lichte i doorgemaakt. Het aantal iners groeide met zes naar School Dat heeft burgemeester (e deze week tijdens de Vrjaarsreceptie bekend ge smaakt. Er zijn 58 baby's gebo- en er zijn 15 Valkenbur- overleden. 94 mensen eid gden zich er het afgelopen (aflterwUl er 131 vertrokken, e verwacht dat de groei doorzet als andere alle nu tapel staande bouwplan- >eukenworden gerealiseerd- NOORD WIJK 'Anton Lindhout, de stuwende kracht ach ter de plaatselijke omroep Noordwijk Lokaal, is deze week tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst uitgeroepen tot Noordwij ker van het jaar. Met een kerstman-act en een 60 seconden tellend sprookje waarin zijn vereniging en Noordwijk de hoofdrol vervulden, won de voorzitter van de tafeltennisvereniging TOV de titel 'spreker van het jaar'. Voor de TOV kon de avond niet meer stuk toen jeugdlid Robert Velema (14), Noordwijks tafelten niskampioen en derde bij de nationale titelstrijd, ook nog eens werd onderscheiden als beste sportman van de bad plaats. Tot sportploeg van het jaar werd het tweede elftal van VV Noordwijk uitgeroepen. De wereldkampioene dressuur voor gehandicapten, Ineke de Groot, mag zich sinds donder dag sportvrouw van het jaar noemen. Maarten Paats tijdens de deze week gehouden nieuwjaars bijeenkomst aan het perso neel bekend gemaakt. Het is jammer dat Paats zelf in de jury zit. Anders was hij beslist de eerste geweest die had kunnen pronken met een giraffe op zijn bureau. Het toestaan van illegale gifs tort in de Coupépolder mag je gerust zien als het nemen van een buitengewoon groot risico, niet alleen voor de po sitie van de bestuurder, maar ook voor het milieu. Wie zo ver zijn nek uitsteekt zou ei genlijk niet alleen met een giraffe moeten worden be loond. Er moet een stand beeld voor deze man worden opgericht in de Coupépolder, van de bestuurder die ziin hoofd boven het maaiveld durfde uit te steken, en niet toestond dat het werd afge hakt. bezienswaardigheden uit de ruimtevaartwereld. De meest uiteenlopende vragen kreeg de van Future World in Den Haag gehuurde Rocky op zich afgevuurd. Belangstellenden voor de expositie: „Robot geland" kunnen morgen nog terecht in het Noordwijkse Space Expo. Daarna zal er tot en met 12 januari onder de naam: Space Fun...More Fun, een verzameling ruimtevaart- en luchtvaartcartoons van de Rotterdamse tekenaar en grafisch ontwerper Rene Stoute te zien zijn. foto: henk van den ende Ambtenaren op de rijbaan „Pas op. Overstekende ambtenaren in Al phen". Dit geheel nieuwe verkeersbord is in de Alphense St. Jorisstraat terug te vinden. In Alphen zijn namelijk zes huizen in deze straat, tegenover het stadskantoor, ingericht als werkruimte voor ambtenaren. En dat heeft natuurlijk tot gevolg dat de gemeentelijke die naren intensief heen en weer gaan lopen tus sen het stadskantoor en de St. Jorisstraat. Nu maar hopen dat het bord geen agressie op wekt en dat verhitte automobilisten, die mo gelijke slechte ervaringen hebben opgedaan op de gemeentesecretarie, de ambtenaren als vogelvrij verklaard overstekend wild gaan zien. foto: wim van noort De kinderexpositie in het Noordwijkse Space Expo is tijdens de kerstvakantie druk bezocht. Zo'n 3000 kinderen kwamen er tot nu toe een kijkje nemen. De robot Rocky, die zich steeds tussen de jonge bezoekers begaf, vormde een grote trekpleister tussen de hoog optorende raketten, imposante satellieten en andere Veel belangstelling voor robot Rocky

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9