Dubbele selectie maakt Ichaatsstrijd complex -joiieybaisters Karavaan veilig door oorlogsgebied PubIiek keert zich tegen Den Helder Van Velde en Vunderink onderstrepen nominatie eldscholten verbitterd a afscheid wielrennen SPORT Atletes halen mannelijke collega's in Zwitserland verrassend finalist in Hopman-cup iSounant VRIJDAG 3 JANUARI 1992 FMlVierlieZen HAARLEM Het publiek bij de Haarlemse waaraan »ael, zo niet alles ondergeschikt wi ~|EMEN Peter Murphy Bremen alsof er niets is rond de nationale volleybalploeg. Dat is :eite ook zo, het geschil met dsvoorzitter Funk is uit de jreld, er is uitzicht op invul- g van de financiële verlan- ns van de coach om de ploeg jjimaal op de Spelen van 7j"celona te kunnen voorbe elden. Tot Barcelona zijn de Ijdstrijden voor Murphy trai ling- 5 werd gisteravond dan ook 4loren van de ploeg die als •jsland in het veld kwam, 1-3 51-10, 5-15, 12-15, 14-16). SARH Met honderden auto's en moto ren op hun dooie akkertje door oorlogsge bied. Even huiverden de deelnemers aan Parijs - Kaapstad. De geruchtenmachine kwam gisteren op gang. Het vliegveld van N'Djamena zou vlak na het vertrek van de karavaan naar het zuidelijk en veilig gelegen Sarh gesloten zijn, er zouden do den zijn gevallen in N'Djamena, een dorp op twintig kilometer van de hoofdstad zou zijn ingenomen door rebellen. Het bleef vooral bij geruchten. BBC-Worldservice meldde wel gevechten in het grensgebied van Niger en Tchad, de streek die de deel nemers woensdag in konvooi doorkruis ten. In N'Djamena zelf waren in de nacht uit het hotel schoten te horen. De officieu ze balans: twee doden. De talrijke solda ten, een krant meldde dat de verhouding soldaten:inwoners in N'Djam'i raadden nieuwsgierigen aan binnen te blijven. De sfeer was te gespannen, de kans op beroving of erger te groot. Spor tief trok het circus verder naar het veilige zuiden van Tchad. De Amerikaan Laporte op de motor, met slechts drie seconden voorsprong op de Spanjaard Arcarons, en de Japannar Shinozuka wonnen de etappe naar Sahr. De organisatie wilde niet toe geven dat met het opnemen van Tchad in het parkoers een te riskante keuze is ge maakt. „Dat is Afrika", aldus perschef Olivier Hué. „Vorige week in Libië zijn twee coureurs verongelukt. Daarover hoor ik niemand meer. Alles is toch goed verlopen. We hebben ons uitgebreid laten informeren over Tchad. Van tijd tot tijd is het onrustig in het gebied." Een veelge hoorde lezing was, dat de rebellen de ac ties tegen het leger van president Déby nauwkeurig hadden gepland, gezien de te verwachten publiciteit over de rally. Het konvooi op woensdag van N'Guigmi naar N'Djamena was een farce. Vijf doktersau to's reden voorop, zonder dat ze de weg wisten. De gemiddelde snelheid was soms twintig kilometer per uur, een zandstorm belemmerde de voortgang en maakte rui me onderlinge afstand noodzakelijk. Na 4,5 uur was pas een-derde deel van de 580 kilometer afgelegd, waarna het konvooi brak. Sommige motorrijders besloten half weg N'Djamena hun bivak op te slaan, omdat het donker was, de weg onbekend en rijden onverantwoord. HAARLEM Het publiek bij de Haarlemse Basketball Week heeft z'n hart verpand aan de spelers van de Bowling Green State University. Óf ze nu tegen een Nederlandse ploeg uitkomen of niet, het collegeteam uit Ohio geniet een ra zende populariteit. De Amerikanen schaarden zich gisteravond bij de laatste vier door een overwinning van 68-67 op Commodore Den Hel der. In de andere kwartfinale verloor titelverde diger Levi's WBL met 104-119 van Kalev Tal linn uit Estland. De organisatie van de jubileum editie van het toernooi werd daarmee verlost van een probleem omdat de twee Amerikaanse ploegen elkaar nu ontlopen. Een ontmoeting tus sen Bowling Green en WBL was op NCAA-re- glementaire gronden onacceptabel geweest. Bowling Green, slechts dank zij het afhaken van Olympiakos Piraeus en een gunstig gezind mun tje nog aanwezig, spreekt de toeschouwers aan op hun favoriete onderwerp: show. Een element ael, zo niet alles ondergeschikt wordt gemaakt in de heksenketel, die normaliter Ken- nemer-sporthal heet. De voorkeursstemmen kwamen Den Helder duur te staan. De nationaal kampioen was in een welhaast vijandige ambi ance niet tot goed genoeg basketbal bij machte. Ton Boot sprak er na afloop schande van. „Dit kan alleen in Nederland", klaagde de Noordhol landse coach. „Als wij in het buitenland spelen, worden we uitgejouwd, met muntjes bekogeld en moeten we rennen voor ons leven. Ook in Ame rika. daar is men juist heel nationalistisch inge steld" Een reden voor de merkwaardige hou ding van het gros van de 3100 kijkers kon ook Boot niet geven. „Dat zou je aan die mensen moeten vragen, maar je krijgt nooit een eerlijk antwoord." Dus kan slechts worden gegist. „Mis schien is het jaloezie. Wij hebben de laatste jaren veel gewonnen, men wil kennelijk wel eens wat anders". 51 HERENVEEN Als Jouds zijn op de eerste ^en van het jaar Neder- adse schaatstitels te ver eren. Evenals voorgaan- jaren geldt het toernooi Heerenveen tevens als selectie voor het EK. jar dat er daarnaast npische startplaatsen |het spel staan, maakt ii driedaagse wel bijzon complex. i het eenvoudig te houden: 8Jt Veldkamp en Yvonne Jij Gennip werden gisteren 52jonaal kampioen op de 5000 180000 meter. Staan zij van- i24nd na een fictief klasse- over twee afstanden - op 5?tweede dag staat alleen de 68Ö meter op het programa - 37ie eerste twee, dan mag het lij over twee weken mee- 51jn aan het EK. Op grond 42| hun verrichtingen van 50feren kunnen Veldkamp 19) en Van Gennip j£?,88) - beiden al aangewe- 84 - zich zeker achten van '9t op die afstand in Albert- 'É- 181 die eenvoud schikt niet i23(è schaatser zich. Leo VissCT, Krassend tweede, koestert Jfcts olympische ambities, gj'gelooft zelfs dat een EK- •reden zijn plannen kan «fcden. Een zware tien kilo- ,6,er vergt zo'n langdurig i 3£tel, dat zulks zijn presta- 55 over anderhalve maand ifctief kan beïnvloeden. Een JJituele preparatie voor het 2^toernooi wordt bovendien I nfkruist door de vlucht die 9KLM-piloot volgende week 2% maken naar Tokyo, □kamp, vorig jaar in Den jg tweevoudig winnaar, HÉ royaler afstand kunnen ^Hien van Visser (6.51,38) en Bart Veldkamp op weg marathonschaatser Robert Vunderink (6.51,43). Het trai ningskamp in Collalbo heeft de Hagenaar duidelijkheid verschaft over zijn mogelijk heden. In sneeuw en wind no teerde Veldkamp daar 6.58. Op dezelfde waagde Visser poging. De 7.05 WSÊÊÊÊIÊÊÊÊêê Noordwijker besluiten ook in Heerenveen zijn kans te grij pen. Progressie Sinds hij geheel vrij van zijn werk als vlieger kan schaat sen, is zijn progressie opzien barend. Twee maanden gele- afstanden. den liet hij min of meer weten zijn droom - goud op de vijf kilometer - te hebben begra ven. De 1500 meter zou hem tenminste een medaille moeten opleveren. Het ziet er naar uit dat hij op de langere afstand - waar het vier jaar ge leden door een te straf aan- vangstempo mis ging - ook hoog kan eindigen. Behoudens de laatste twee ronden, bleef het schema van de Europese en wereldkampioen van 1989 mooi vlak. Door af te zien van een start op het EK denkt Vis ser zijn oorspronkelijke plan alsnog te verwezenlijken. De waarschijnlijke van Visser zal de selectie voor het EK simpeler maken. Tho mas Bos, Falko Zandstra en Rintje Ritsma komen dan half januari opnieuw in actie. Stay er Vunderink heeft vanzelf sprekend geen trek meer in allroundtoernooien. In de eer ste rit toonde de Sallander veel moed. Hij deklasseerde opponent Yep Kramer, de ma rathoncollega die hij nog kent uit de kernploeg. De genomi neerde Vunderink wordt on getwijfeld naar Albertville af gevaardigd. Of hij maandag al zekerheid krijgt over een start op de 5000 meter is echter de vraag. Bij de vrouwen was Hanneke de Vries getipt als indringster. De volgelingen van bonds coach Arie Koops hielden de rijen echter gesloten. Het trio - achter Van Gennip eindigden Carla Zijlstra en Lia van Schie als tweede en derde - bofte dat De Vries niet in haar beste doen verkeerde. Een verstopte neus en zere keel deden de Diepenveense de das om. Al leen een fonkelende vijf kilo meter kan De Vries nog red den. Anders schaatsen Van Gennip, Zjlstra en Van Schie Frankrijk de twee langste Gerard van Velde presteerde gisteren ijzersterk op de 500 meter. foto: an ren toch ontslagen pECHT Johan Toren is £ren toch ontslagen als jh van ijshockeyclub echt die een matig seizoen rmaakt, maar toch met de hrige oud-international te willen doorgaan. I Groninger, ook assistent bondscoach Larry van n, wordt vervangen door :r jaar oudere Canadees jglas Bob McKay. Fcht, of eigenlijk de be- jisstichting ESP, besloot de ijshockeyers 25 procent lorten op hun salaris. LOS ANGELES Vrouwen kunnen zich in de niet al te verre toekomst op de meeste loopnummers in de atletiek, van de 200 meter tot de ma rathon, op voet van gelijk waardigheid meten met hun mannelijke collega's. Dat is althans de uitkomst van een onderzoek van de Univer siteit van Californië. De stu denten vergeleken daartoe de ontwikkeling van de prestaties van beide geslachten sinds 1905. Daaruit bleek dat vrouw- lijke lopers zich gemiddeld twee keer zo snel verbeteren als De onderzoekers berekenden dat, als de progressie doorgaat, een vrouw nog deze eeuw, in 1998 om precies te zijn, de snelste kan zijn in de ter de beste man inhalen en in 2050 kan op 200 meter de sex- test achterwege blijven. In de paardesport overigens is het prestatievermogen van mer ries en hengsten volstrekt ver gelijkbaar. De cijferaars geven toe dat hun onderzoek ook zwakke punten heeft. Zo hebben ze bijvoorbeeld absoluut geen re kening gehouden met fysieke aspecten en mogelijke grenzen aan lichamelijke HEERENVEEN De Olympische Winterspelen zijn voor Gerard van Vel de (Heerde) en Robert Vunderink (Raalte) weer iets dichterbij gekomen. Met de prolongatie van respec tievelijk de nationale titel op de 500 meter en van het brons op de 5000 meter onderstreep ten beide rijders gisteren in Heerenveen hun olympische nominatie. Echte zekerheid over deelname in Albertville (over zes weken) hebben ze na de eerste dag van de afstands kampioenschappen nog niet. Gerard van Velde bleef met zijn winnende tijd van 37.66 sec. ruim drietiende seconde verwijderd van de uiterst scherpe limiet. Toch was de Heerdenaar niet ontevreden over die tijd. „Ik heb vorige week tijdens wedstrijden in Inzeil bij de start mijn schaats gebroken. Die kon daar niet worden gemaakt, zodat ik een tijdje op mijn oude schaatsen moest rijden. Nu heb ik dat andere stel weer terug. Maar daar moest ik toch weer even aan wennen. Het voelde niet vertrouwd. Ik moest even zoe ken naar de juiste slag. Het was nogal instabiel. Vooral in de bochten liep het technische gedeelte niet. En dan toch zo'n tijd neerzetten vind ik niet slecht. Daar ben ik wel tevre den over. En hoe die dan tot stand komt maakt me niet zo- Volgens Gerard van Velde, die onlangs de limiet tot op twaalfhonderdste seconde be naderde, geeft het nog niet ha len van die richttijd geen extra druk. „Ik laat me door een li miet niet gek maken. Die komt er wel een keer. Boven dien heb ik een heel constante reeks van 37-ers gereden. Ik heb, volgens mij, voldoende vormbehoud getoond. Daarom hoop ik dat het NOC enkele weken voor de Spelen een be slissing neemt. En ons niet tot vlak voor Albertville kapot laat selecteren. Doordat ik dat stukje zekerheid mis moet ik steeds attent blijven rijden. Kan ik geen gekke dingen uit halen door bijvoorbeeld een keer te gokken met het vol in gaan van een binnenbocht. Bij de Spelen wordt te veel geke ken naar de limieten. Het gaat er om dat je er thuishoort. Dat je ie kunt meten met de top of sub-top. Ik sta nu tiende in het Worldcup-klassement en daar bij zit één valpartij. Met de tij den die ik constant rij doe ik goed mee. Maar als het NOC vindt dat ik er niet thuishoor, heb ik mij daar bij neer te leg gen", aldus Van Velde, die zichzelf dit seizoen een paar keer met een schaats in de en kel sneed en daarom tegen woordig met speciale beenbe schermers rijdt. ieltellin 19 miljo staken lit bove zier, Ph in ƒ41 r 311 sprong joed uit, gevershj^i procent ,80. Elsej L procen Wehry n met bijna >0. Od er 2,: ationals ger. Da f rop met i,30 op J Philips 12,50. IENZAAL Afscheid ne- van een sport waarin je t nog een paar jaar mee te en is nooit leuk. Maar Ge- Velscholten is meer dan rgesteld. Nog ruim een s de Oldenzaler profwiel- ;r om vervolgens ernstig itterd afscheid te nemen het métier. Een afscheid lij mede zijn laatste ploeg- r verwijt. Hennie Kuiper, streekgenoot nota bene, bij hij afgelopen jaar ïotivatie hoopte te vinden, het liep geheel anders, en volgens Veldscholten ;punt tot besluit. „Ik ben diep teleurgesteld in de Hennie Kuiper. Hij heeft meegetrokken in de af- i en vervolgens ook nog trap nagegeven. Dat vind scholten. Maar hij ziet niet in waarom Hennie Kuiper dat wel zou mogen en hij niet. Want zo voelt hij het wel. „Hij heeft na zijn ontslag bij Telekom dingen gezegd in interviews. Dat in derdaad het mes moest in de wielersport. Hij gaf zelf af op heeft en zoveel geld mee heeft verdiend. Dan ben je toch verkeerd bezig", aldus Veld scholten. Eerste aanleiding voor Veld- scholtens grieven vormde het verhaal in de media in septem ber dit jaar waarin Kuiper zijn verontwaardiging uitsprak over het feit, dat Veldscholten hem meldde geen zin te hebben om naar de Ronde van Ierland te gaan. „Ik heb dit seizoen veel tijd in Veldscholten gesto ken r"00" io tt1"- het En: Sin harde woorden van de eloze renner. Niet al zijn ngers die de fiets in de zetten haalden zo na- kelijk uit naar het wereld- 'aarin ze daarvoor hun verdienden. Het eigen ook al lig je er niet meer levuilen, dat doe je niet. lebben mij ook wel gezegd, niet", zegt Veld- „Het ligt aan zijn instelling. Ik gun hem verder het allerbeste maar als topsporter is hij niet geschikt meer", aldus Kuiper toen. Die ook verbolgen was, dat Velscholten daarvoor in Eindhoven tijdens de ploegen tijdrit GP de la Liberation al na dertig kilometer afstapte. Veldscholten reageerde toen verbaasd en toch ook al wel een beetje gebeten, maar hield zich in. Nu nog eens geconfron teerd met die feiten, windt hij zich wederom op. „Als het waarheden zijn, zal ik niks zeg gen", aldus een getergde Veldhscholten. „Maar wat die Ronde van Ierland betreft, ik heb gezegd dat die ronde me niet lag. En dat ik daarom het nut er niet van zag om te gaan, ook al omdat we geen grote klassiekers meer reden daarna. Dat is heel wat anders dan niet willen". Gecomplimenteerd „En dat hij veel tijd in mij heeft gestoken afgelopen sei zoen, hou toch op. Als hij me tien keer heeft gebeld is het veel. Op het NK reed ik heel erg goed. Hij heeft me daar drie weken later nog eens voor gecomplimenteerd. Toen ik in de Ronde van Nederland een etappe won, moest assistent ploegleider Herman Snoeijink mij een dag later de felicitaties overbrengen. Als Telekom nou honderd zeges had, dan hoefde hij mij niet te bellen. Maar zó, nee. Terwijl hij wel met Duit sers om de tafel ging die hem een mes in de rug hadden ge stoken. Als mensen en vooral als Tukkers ga je zo niet met elkaar om". Dat Kuiper kwaad was over het feit dat Veldscholten al na dertig kilometer in Eindhoven, kan de renner nog begrijpen. „Maar ik heb hem de situatie na de koers uit gelegd", vertelt Veldscholten. „Als hij daar geen genoegen mee neemt, dan moet hij me de volgende dag opbellen en zeg gen: Gerard, ik ben het daar niet mee eens. Maar zoiets speel je dan vervolgens niet via de krant. Als hij zijn zaakjes nou altijd goed voor elkaar had gehad. Maar er was nooit wat geregeld. Voor de GP de la Li beration echter moesten we in eens dagen vantevoren in een hotel, met trainingskamp en al. Ik vond dat weggegooid geld. Als ploeg zouden we al een we reldprestatie hebben geleverd als we vijfde of zesde waren geworden. Ik ben altijd in een ploeg een van de betere, zo niet de beste tijdrijder geweest. Maar als een Udo Bölts op kop komt en opeens zes kilometer harder gaat fietsen zodat je moet harken om er bij te blij ven, dan rij je je eigen ploeg toch kapot. Daar hadden we dan zo'n goede voorbereiding voor gedaan. Terwijl we in de GP Eddie Merckx (een lange individuele tijdrit, red.) 's mor gens pas naar België reden. Drie uur in een auto en dan nog zo'n tijdrit rijden, denk je dat dat goed is? Ach, zo kan ik nog wel uren doorgaan en veel meer dingen opnoemen. Maar dat heeft geen zin meer. Geda ne zaken nemen geen keer". KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.00 uur) lui den: David, 3. Earldevin Belwin (1-7-3). Onzekerder Voor Robert Vunderink is de situatie nog onzekerder. De marathonschaatser, die dankzij zijn wereldbekerzege onlangs op de 10.000 meter, tot olym pisch kandidaat werd genomi neerd, is helemaal afhankelijk van de stemming van de keu zeheren van het olympisch co mité. Op de langere afstanden zijn geen limieten gesteld. „Op zich wel terecht. Vier jaar ge leden was de limiet op de 10 kilometer 14.30.00. Daar heb ik wel een paar keer onder gere den. Maar ben niet naar de Spelen geweest. Ik weet nu to taal niet waar ik aan toe ben. Ik heb eens achterin de Schaatskroniek gelezen dat de eerste twee op het NK zeker zijn van deelname en dat het NOC over de nummer drie een beslissing neemt. Als dat zo is is het jammer dat ik nu geen tweede ben geworden op de 5000 meter. Het maakt mij niet uit voor welke afstand ze mij naar de Spelen afvaardi gen. Het zou een mooie opste ker voor de 10.000 meter van zaterdag zijn geweest als ik al vast dat stukje zekerheid had gehad". Vunderink had gisteren op de 5000 meter de pech dat hij in het eerste paar moest rijden. En niet wist wat er in het ma tig gevulde Thialf mogelijk was. Vooral niet doordat de dames daarvoor op de 3000 meter tot matige tijden waren gekomen. SPORT OP TV - schaatsen, NK afstanden in Heerenveen. BBC 2, 00.15 uur: World darts, Em- I Championchips in Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Superchannel, 20.00 uur: Inside golf 20.30 uur: Tennis magazine. Sportnet, 18.00 uur Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. FC Zwolle naar rechter ZWOLLE FC Zwolle daagt de KNVB donderdag 9 januari voor de rechtbank in Utrecht. De Zwolse eerste divisionist meent dat de voetbalbond zich na het faillissement van het toenmalige PEC Zwolle ten on rechte een bedrag van 150.000 gulden heeft toegeëigend. Vol gens FC Zwolle is gebleken dat de KNVB tijdens het faillisse ment tegenover de curator heeft gezwegen over de vorde ring van anderhalve ton. De voetbalclub zag geen andere oplossing meer dan gerechtelij ke stappen te ondernemen. Haarhuis uitgeschakeld WELLINGTON Paul Haar huis is tijdens het met 350.000 gulden gedoteerde tennistoer nooi van Wellington in de kwartfinales blijven steken. De Eindhovenaar, tweede op de plaatsingslijst, verloor van ochtend in twee sets van de ongeplaatste Amerikaan Jeff Tarango: 6-7 3-6. SPORTUITSLAGEN AUTO/MOTORSPORT Rally Parijs-Kaapstad, achtste etappe Auto'a: 1. Shlnozuka/Magne (Jap/Fra) K 4. Larllgue/Destaillats (Fra) Citroen 8.39, 5. Waldegard/Gallagher (Zwe/G8r) Citroen 12.04, 6 Wambergue/Vantouroux (Fra) Toy ota 27.39. 7. Ickx/Lemoyne (Bel) Citroen 30.43, 8 Ambrosino/Guèhennec (Fra) Ci troen 32 44. 9. Vatanen/Berglund (Fln/Zwe) Lartlgue 3.39.48, 7. Ickx 4.28.25. 5.14.31, 9. Wambergue irra/Selga (Spa) Nissan oren: 1 LaPort'e (VSt) Ca- carons (Spa) Caglva 0 03, ramaha 0.06, 4. Peterhan- Sotelo (Spa) Gllera Charbonnel (Fra) Suzuki va 1.44. 8. Man* li (Ita) Caglva 2 Orloll (Ita) Caglva 1 44. (Spa) Caglva 31.03, 5. Mas (Spa) Yamaha 31 44, 6 Picard (Fra) Yamaha 47.54. 7. La- lay (Fra) Yamaha 1 08 17. 8 Magnaldl (Fra) Yamaha 1.22.53, 9. Wagner (Fra) Suzuki WBL (VSt) 1 maa 16, W Unlversity^VSt)1- Com- (Ned) 68-67 (34-34). PERTH Manuela Maleeva, geboren in Sofia en Jakob Hlasek, afkomstig uit Praag, hebben Zwitserland verrassend in de eind strijd »van het tennistoernooi om de Hopman-cup gebracht. Het Zwitserse duo versloeg broer en zus Sanchez door de drie partij en te winnen en is als finalist zeker van een bedrag van 150.000 gulden. Winst in de eindstrijd tegen Tsjechoslowakije zal dat be drag nagenoeg verdubbelen. Maleeva-Fragnière, gehuwd met een Zwitser en Arantxa San chez behoren beiden tot de top-tien van het vrouwentennis. Het was aan de partij in Perth niet af te zien. Na twee uur en drie sets tennis met minimaal krachtsverschil en met een totaal van 75 onnodige fouten, was Maleeva de gelukkige, 6-3 3-6 6-3 met een beslissende doorbraak in de achtste game van de laatste set. Het beeld van de strijd werd overigens in de eerste set bepaald. De Zwitserse ploeterde in de openingsgames, kwam met 0-2 ach ter en zag vervolgens Sanchez wegvallen, waardoor zij vijf ga mes op rij kon binnenhalen. Het opstapje naar de winst van de eerste set was daarna nog een futiliteit. Hlasek won daarna gemakkelijk van Emilio Sanchez. „Het is nu eenmaal een stuk eenvoudiger om met een voorsprong van 1-0 op de baan te staan dan met een achterstand." Op basis van die zekerheid speelde Hlasek degelijk en krachtig tennis dat de Spaanse gravel-specialist duidelijk boven de pet ging, 6-4 en 6-3 Paul Haarhuis, als tweede ingeschat bij het toernooi van Wel lington, had het in de eerste set moeilijk met de Amerikaan Jo nathan Stark. Na 6-6, won Haarhuis de tie-break (7-2) en de tweede set overtuigend, 6-1. Aleksandr Volkov, de nummer één van de plaatsingsranglijst, won op vergelijkbare wijze van de Is raëliër Gilad Bloom, 7-6, 6-4. 41,04, 2 Voetelink (Heerhugowaard) 'TUI! 3. Loorbach (Sappemeer) 41,52, 4. Stam (Graft) 41,71, 5 Meijer (Assen) 41,83, 6. Zwolle (Heerenveen) 42.40. 7. Velllnga (Heerenveen) 42,63, 8. Bollaart (Lage Zwalu- we) en Thomas (Ni)etrl|ne) 43.16, 10 Nuyt (Gouda), Brunla (Den Haag) en Huizebosch (Bellen) 43.47. 13 De Loor (Hoogwoud) en Koudenburg (Odoorn) 43,53. 15. Manuela Ossendrijver (Rijswijk) (Groningen) 44,49 3000 (Haarlem) 4.27.88. 2. ZijlJ e Vries (Die? I. Bijlsma (Eelde) 4 Haan ^Sant- 9 (Wapenveld) Van der Poel (Roelofarendsveen) en Van den Brink (Hattem) 38.57, 10 Leeuwangh (Alkmaar) 38.58. 11. Warmlnk (GasseHernlj- veen) 38.79. 12 Duba (Koedijk) 38.89. 13. Nooyens (Epe) 38.99. 14 Kroonenberg (Am sterdam) 39.00. 15 Bliek (üsse) 39.01, 16. Van der Vlies (Petten) 39.09. 17 Tjerk Terp stra ^(Joure) 39.1 U 18 Orle (Den Haag) devest (Utrecht) 39,53. 21 Groeneveld (Woerdense Verlaat) 39,60. 22. Jonkman (St. Nlcolaasga) 39.62 5000 m: 1. Veldkamp (Den Haag) 6.50,19. 2. Visser (Noordwi|k) 6.51,38. 3. Vunderink (Raalte) 6.51,43. 4. Bos (Den Haag) 6.54,28. 5 Zandstra (Heer enveen) 6 54.86. 6 Ritsma (Lemmer) 9lros (Haarlem) 7.03.25. udeschoot) 7.04.97, 9. (Kaatsheuvel) 7 08.40. 10 Schreuder (Den lip) 7 10.29. 11 Bosk er (Groningen) 7 11.94. 12. Straathof (Zoelerwoude) 7 13.10. 13 Dijkstra (Pesse) 7.13.41. 14. De Vries (Delft) 7 14,00. 15 Bloemberg (Assen) 7 17.52, 16. Tingen (Bellen) 7 18.96. 17 Post (Groningen) 7.20.63, 18. Duba 7.20,63, 7^5J9,^21 Koopmans (Groningen) 7.26,57, Toernooi In Wellington (NZe) Mannen, 350.000 gulden, kwart rango (VSt) - Haarhuis (Ned/2) 7 Perth (Aua). Hopman-Cup halve finale: Zwltseriand-Spanje 3-0 Me- Suela Maleeva-Arantxa Sanchez 6-3 3-6 6- Hiasek-Emilio Sanchez 6-4 6-3. Malee- va/Hlasek-Sanchez/Sanchez 6-5. finale T sjechosk>waki)e-Zwft seriand Yep 6e koers: 1 Diamond Space, 2. Eelke ■ouche Prince, 2. Fa- i. Vljflandentoernooi vrouwen I-Nederland 3-1 (10-15 15-5 16-14), Duitsland - Roemen» 3-2 (7-15 17-16). I (tiebreakduel): Rut Nadert.1"2^ (1-3), ~RÖëmênM~24) (wi (10-15 15-5 15-12 15?13 1 1-2 (9-15 13-15 15-9 15-13 15-13). 1 Rusland 2-4 (6-2), 2 Cuba 1-2 !-2 (4-5), 4 Nederland 1

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7