?én iger teert op dag rally teid Harry Brokking heeft al afscheid genomen SPORT n£ SPORTUITSLAGEN ONDER DE LOEP n jidócSoutant DINSDAG 31 DECEMBER 1991 ïüek fluit Duitsland uit Chileense bokser dood Blomdahl komt één punt tekort TH Ruim 8000 toeschouwers hebben giste- a Perth bij de Hopman Cup met een fluitcon- >n een scheldkannonade hun ongenoegen ge ver het Duitse tennisteam. Na het bereiken »en beslissende voorsprong in de kwartfinale Frankrijk besloten Boris Becker en Steffi if het mixed dubbel niet meer te spelen, wegens Graf. [Duitse speelster dook na haar enkelspelpartij In Julie Halard (6-0 7-5) met 39 graden koorts pn de lakens. Boris Becker versloeg Henri Le- j gedecideerd met 6-2 6-4, waarna het laatste [t cadeau werd gegeven aan de Franse ploeg, 'de halve eindstrijd speelt Duitsland tegen Ichoslowakije, dat gisteren tegen Verenigde >n voor een verrassing zorgde. Helena Sukova b achttien aces tegen Amy Frazier: 7-6 6-7 6-2. |de gelijkmaker van Derrick Rostagno tegen Novacek (6-0 6-3) besliste het Tsjechische iel de partij: 6-2 6-1. SANTIAGO DE CHILI De Chileens profbokser David El- lis is gisteren na tien dagen in coma te hebben gelegen aan hersenletsel overleden. De 29- jarige middengewicht ging op 20 december in een gevecht om de nationale titel tegen Abdenago Jofre in de elfde ronde zwaar knockout. Ellis kwam na te zijn uitgeteld nog wel op eigen kracht de ring uit, maar meldde zich na derhand wegens misselijkheid in een ziekenhuis. Daar ge raakte hij in coma. Volgens de behandelende geneesheren was de bokser al een week kli nisch dood, maar werd hij kunstmatig in leven gehouden. ZUNDERT Raymond Ceulemans heeft gisteren het drie- bandentoernooi van Zundert op zijn naam gebracht. De Bel gische veteraan moest op de slotdag twee keer een gemid delde van 2,000 moeten spelen om te winnen. In de halve finale tegen zijn landgenoot Dielis, in de eindstrijd tegen we reldkampioen Torbjörn Blomdahl. Tegen de Zweed heeft Ceulemans trouwens meer moeten doen dan een opmerkelijk gemiddelde halen. Hij moest te rugvechten uit vrijwel kansloze positie nadat Blomdahl in de vijfde beurt met een serie van veertien op een voor sprong van vijf punten (19-14) was gekomen. Het gat groeide tot dertien punten (28-15) nadat de spelers nog twee keer aan tafel waren geweest. Ceulemans haalde nog een keer de vijftig met een opmerke lijk gemiddelde van 2,272. De voorsprong van de B^lg slonk, maar verder dan de 49e carambole kwam Blomdahl niet. Daardoor werden de laatste twee partijen van het boeiende toernooi op één punt beslist, Dick Jaspers was namelijk in het duel om de derde plaats ook maar één streepje beter dan Ludo Dielis. Kwalificatietoernooi Baltische landen Meerhorstloop in Stompwijk MÜNCHEN De b'asketbalploegen van de Balti sche staten Estland, letland en Litouwen, die on langs door de FIBA als lid werden geaccepteerd, doen mee aan het Olympische kwalificatietoernooi dat van 22 juni tot 5 juli '92 in Spanje wordt gehou den. De loting voor het evenement wordt op 20 ja nuari aanstaande in München verricht. Er wordt ge speeld in vier groepen: Bilbao, Granada, Murcia Badajoz. De nummers één en twee va gaan door naar de tweede ronde, die wordt afgewerkt. De beste twee landen daarvan zijn startgerechtigd bij de Zomerspelen in Barcelona. Aan het vrouwentoernooi, dat van 27 mei tot 7 juni '92 in de Spaanse plaats Vigo wordt gehouden, doen in totaal zestien landen mee. Het gaat voorlopig om Senegal, Zaire, Brazilië, Canada, Dominicaanse Re publiek, Mexico, Sovjetunie, Hongarije, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Polen, Italië en Australië. STOMPWIJK De tradi tionele Meerhorstloop staat op 5 januari aan staande in Stompwijk op het programma. Inschrij ving staat voor iedereen open op de afstanden 5, 10 en 21,1 kilometer. De elke poule jeugd tot en met twaalf - jaar loopt 2 kilometer SPORT OP TV VANDAAG BBC 1, 21.00 uur A question of Superchannel, 20.00 uur Eurosport, 18.00 u prof met onder anderen Pele. half twaalf. De overige deelnemers begin- brt 2, 20.00 nen om twaalf uur. Start plaats is de ingang van het sportcomplex van de voet balvereniging Stompwijk- se Boys aan de Meerlaan in Stompwijk. athonschaatsen in Heere jaar Italiai ie^ikf' oorbi IKOU Kees Tijster- heeft weinig op met Afrikaanse mentaliteit, corruptie is volgens Eng!1 uitgevonden op het 4tinent en veel mede- •king heeft hij er nooit inen krijgen. Toch rkruisten hij en vrouw •ke de Noordafrikaanse jstijnen zes jaar tijdens ijs-Dakar. Nu geven de boter) ddinxveners zich over Craco Parijs-Kaapstad. Gis- broo jn bereikten ze zwart ika, waar de armoede echt begint. Successen voor Auriol en Orioli DIRKOU De solisten op de motor zijn de echte helden van Parijs-Kaapstad. De Italiaan Alessandro de Petri, leider in het algemeen klassement, kwam gisteren in de etappe naar Dir- kou zwaar ten val, was enige tijd buiten kennis en bleek een gebroken sleutelbeen te hebben opgelopen. Hij verloor ruim een uur, maar kondigde aan vandaag naar N'Guigmi te zullen crossen. De Amerikaan Laporte nam de eerste plaats over van De Petri. Winnaar van vorig jaar Peterhansel vólgt op 1.12. De Italiaan Edi Orioli was tussen Tumu en Dirkou, over 736 kilometer, het snelst op de motor. Op de eerste van twee dagen in Niger waren de successen voor Auriol en Orioli. Hu- bert Auriol en navigator Monnet uit Frankrijk boekten bij de auto's hun tweede achtereenvolgende etappezege en versterk ten hun leiderspositie. Mitsubishi's bezetten de eerste drie plaatsen, via Auriol, Shinozuka (Jap) en Weber (Dui). In de etappe waren ze zelfs een tot en met vijf. Mieke Tijsterman gisteren op ruim half „Zo veel ellende in één pe hebben we nog nooit riep het Zuid- andse echtpaar in koor. Ze keer pech. Een ikement aan het electri- systeem schakelde de mo- uit. Later sloeg de radia- lek, ging de wielophan- kapot en moest een lekke worden verholpen. n Niger, het tweede Afrikaanse landen op De Harmattan-storm de woestijn. Met de moeite bereiken de ners de finish. Winnaar vertelt dat hij honder- rilometers last had van de wind, de Duitser Weber zelfs urenlang geen con- nt gezien. het eerst melden Afrika- zich massaal in het bivak. che. In één dag verdienen ze geld voor maanden. De inwo ners van Niger, soms noma den, kunnen met weinig toe. Voor één dag rekenen ze ral ly-prijzen. Stelen „Pas op in Dirkou, ze stelen de veters uit je schoenen", heeft Tijsterman een dag eerder ge waarschuwd. Dat blijkt mee te vallen. Bij de finish zijn hon derden autochtonen, vooral kinderen. Sommigen hebben meer dan tien kilometer gelo pen, door de zandstorm. „Is Vatanen al binnen?", vragen Volgens Tijsterman moet je Afrikaanse landen gericht hel pen. Hij prijst een organisatie als Artsen Zonder Grenzen. „Gewoon geld sturen heeft geen zin. Misschien komt tien procent uiteindelijk aan bij de mensen die het nodig hebben". Vrouw Mieke: „We hebben het zelf gezien in Mali. Sche pen met graan uit Engeland. Het graan liepen uit de zakken. Vaak komt hulp bij de ver keerde mensen terecht". Kees weer: „Corruptie is hier uitge vonden. In Libië was het goed geregeld. Die Gadaffi zal best een hork zijn, maar hij heeft het volk aardig onder de Niger was tot 1960 een van de vele Franse kolonies in Afri ka. Na de onafhankelijkheid heeft het land te kampen ge had met grote problemen, vooral door de verschrikkelij ke droogte aan het eind van de jaren zestig begin zeventig. Ni ger is vooral woestijn: Sahara, Sahel, Téftéré. Het land dreef een tijdje op de i het 12.55 uur: Sport extra met skiën, internationaal skispringen. Superchannel, 20.00 uur: Prime Geslaagd Dit zijn de geslaagden van de cursus trainer-coach voetbal III. De gelukkigen, die teams in de afdeling senioren en in de jeugd mo gen trainen, kregen gisteravond in het bondsbureau van de HVB aan de IJzerwerf hun diploma uitgereikt. De geslaagden zijn: Ron Baay, Martin del Monte Lyon, Fred Dieke, Piet van Duyn, Fred Eijsberg, John van Hasenbroek, Ronald Hoogenraat, Dennis van den Ing, Peter Jacobs, Paul Koekenberg, Stephan van Koppen, Frank van de Kroft, Bert Medema, Bert de Raad, Bart de Roo, Ronald Roos, Ronald Rosdorff, Hans Schrader, Ron de Vos van Steenwijk, Wilfried van der Vorst en Rob van den Wijngaard. De docenten waren Ruud de Groot en Frank Kuyl. Piet Molier was cursusleider. foto: peter van mulken Eurosport, 09.00 u rally Parijs-Kaapstad. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur Sport. PRIJSVRAGEN Cijferspel 52: 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cijfers: 5 winnaars. Toto 52: 1e prijs: 4 x f. 2414,10, 2e prijs: 64 x f. 100,50, 3e prijs: 403 x f. 39.90 Toto-gelijk 52: 1e prijs 2 x f. 2137,00, 2e prijs 8 x f. 34.10. 3e prijs 29 x f. 34.10. 4e prijs: 610*x f. 2,70. Topsport krijgt tien miljoen DEN HAAG De topsport zal in het komende. Olympi sche, jaar van de Stichting de Nationale Sporttotalisator drie-kwart krijgen van de aan gevraagde financiële steun. De SNS heeft voor trainings- en wedstrijdwezen bijna tien mil joen gulden toegewezen, er was dertien miljoen gevraagd. De uitkering ligt overigens meer dan 700.000 gulden bo ven het bestedingsplan van 1991. Het globale bestedingsplan 1992 voor sport en lichamelij ke vorming is, in vergelijking met het vorig jaar, met 1,5 mil joen gulden gestegen tot 32 miljoen gulden. In de oor spronkelijke raming voor de jaren '91 tot '93 was bij een omzet van 152 miljoen per jaar een bestedingsruimte van 30,3 miljoen gulden voor de sport. dat produkt i ika ituk tenmiiju zonder Zwerjn ;len". Olof Rus! venfin >-winn vijfde ympisi kampi i verspi Voor de Tijstermannen hele volgerskaravaan is Afrika vooral het continent waar je zo goed kunt crossen. Veel zand en veel jungle, perfect voor een rally. Als het circus langs komt, mag de bevolking even wat verdienen. Bijvoorbeeld door benzine te verkopen te gen woekerprijzen. In Libië kostte brandstof soms tien tot twintig gulden de liter. Tijster- „Die mensen lachen over twee jaar nog. Maar ja, zo zijn wij ook. Als er op Schevenin- gen iets te doen is, kost een pilsje ook vier gulden". De handelaren in Dirkou kon den aan benzine echter niets verdienen. Total, hoofdsponsor van het evenement, heeft het alleenrecht de auto's van brandstof te voorzien. Alleen Libië en Angola hielden het Franse bedrijf buiten de gren zen. Vandaar de demonstratie van de bevolking in Dirkou. Honderden negers zaten giste ren mistroostig voor duizen den vaten benzine, die onaan geroerd bleven. Aan hen gaat de rally zomaar voorbij. Als de Dirkou (Nig). Rally Parijs-Kaapstad, (j0e) eijer (Ned)-Sokolov ijfde etappe van Tumu naar Dirkou, diel (Dui) 1/2-1/2 Eindstand: Jto's: en Hansen 6 3 Christiansen Auriol/Monnet (Fra) Mits de kara- i verdwenen. APELDOORN De handdrukken die Harry Brokking in de kleedka mer de spelers gaf, waren de laatsten in zijn hoeda nigheid als bondscoach. Dat staat voor de Amstel- vener wel vast. ,,Ik ben het toneelstukje dat wordt opgevoerd spuugzat", be kende hij gisteravond laat in alle eerlijkheid. „De beslissing is gevallen, al leen de details moeten worden uitgewerkt". Het laatste samenzijn van Brokking en Oranje - in de kleedkamers van de America- hal - duurde maar kort. „Ik had geen zin om er veel woorden aan vuil te maken. Ze hebben me allemaal een hand gegeven, ik heb ze recht in de ogen kunnen kijken en ze het allerbeste gewenst voor de periode die komen gaat. Dat meende ik uit de grond van mijn hart. Het was daarna heel even stil. Die stilte heb ben we maar onderbroken door er een yell in te gooien. De teremonie wachtte op ons". Tot gisteren poogde NeVoBo- voorzitter Bert Funk, die za terdag de spelers op de hoogte van de impasse had gebracht, Brokking nog op andere ge dachten te brengen. „Ze wil den het echt, want Funk heeft het ook al eens onder vier ogen tegen me gezegd. Ik ge loof niet dat het spel was. Het lijkt me evenwel niet logisch dat ik op 22 januari nog voor de groep sta", kondigde Brok- "king in bedekte termen nog maar eens zijn vertrek aan. Het Nederlands heeft overigens gisteren het tweede achtereenvolgen de jaar de hoofdprijs van de negentiende editie van het in ternationale toernooi in Apel doorn behaald. In een span nende finale won Oranje gis teravond met 3-2 van Cuba: 15-9, 8-15, 15-17, 15-11 en 15- 13. heeft Cuba het Bij de i toernooi gewonnen. In een spectaculaire finale werd Olympisch-, wereld- en Euro pees kampioen Rusland met 3- 2 geklopt. De strijd ging tot het allerlaatste moment gelijk op, maar Cuba maakte in de vijfde set tot groot enthousiasme van de 5000 toeschouwers het win nende punt (5-15, 11-15, 17-15, 15-12 en 17-16). Het Neder lands vrouwenteam is in Apel doorn op de derde plaats ge ëindigd. De ploeg van coach Peter Murphy won gisteren met 3-0 van Italië: 15-10, 15-5, 15-6 en revancheerde zich daarmee voor de nederlaag van afgelopen zondag tegen dezelfde tegenstander. 'hrijf me nog niet af voor Olympische Spelen in juli Als ik gezond ben, is het :ij[el goed mogelijk dat ik het Barcelona. Ik heb destijds'mee ingestemd om el te nemen aan de Spelen idat ik daar voor mijn land 1de zijn, iets dat ik nooit rder heb kunnen doen. Ik g 1de in hetzelfde team spe- als Michael en Larry. Dat kick geven...man! krijg al kippevel als ik er :ifeen aan dénk hoe het zou om met die jongens in veld te staan. En ik wil gouden medaille mee te- brengen. Ik heb in deze "1 )rt alles volbracht, met het én individueel. Ik heb belangrijke prijs gewon- Maar ik heb geen gou- Olympische medaille. En God het wil, krijg ik •tsje on le ach spand e bereidheid om van sport genieten, ook als die niet inen beoefend wordt, kan ïl beter. In dit kader denk vooral aan de sportiviteit. lijkt het publiek dat te 0 ten als tegenstanders winn rcjen uitgefloten en er bij '*e volkslied van de tegen- lSI tij gefloten wordt. Walge- Er hoort respect te zijn sportieve prestaties, dus voor die van de tegen- 11 'tij. De regels om sportief te bevorderen, worden bijgesteld. Het effect van de rode kaart voor het onderuit halen van doorgebroken spelers werkt in dit opzicht prima. Maar het is van net zo groot belang dat men ook in de vijfde klasse van de onderbond sportief met elkaar omgaat in plaats van elkaar te bevech ten. Bij het judo krijgt de jeugd een prachtige opvoe ding. Rond de strijdvorm wordt een enorme discipline en respect voor de tegenstan der opgebouwd". NOC-voorzitter Huibregt- sen in De Telegraaf. „Ik was een keer met Gullit en zijn vader bij een televi sieprogramma, zei Gullit: 'Ik voel me Nederlander'. Zijn vader en ik keken elkaar aan. We konden niet begrij pen waarom hij dat zei. Om dat hij zich écht een Neder lander voelt? Rot op. Ik ben ook geboren in Nederland, maar wat is dat nou voor ge-1 lui! Hij kan toevallig tegen een bal schoppen, maar hij moet eens denken aan die jongens die niet bekend zijn. Aan die jongen die die staaf gegooid heeft. Zou die ook zeggen 'ik voel me Nederlan der'? Zwarte nikker! Jij hebt die staaf gegooid. Wat is dat nou voor lulkoek, man. Daaraan moet je denken, en niet omdat jij geaccepteerd wordt roepen dat je je Neder lander voelt. Gullit mag het misschien dénken, maar nooit zeggen. In de kantine van Real Sranang hebben ze de posters van Ruud Gullit van de muren getrokken na die uitspraak". Voetballer Simon Tahama- ta in Het Parool. „Toen Wouters en ik door Cruijff naar Ajax werden ge haald, wisten we niet wat ons overkwam. Steeds weer die correcties. Maar op een gege ven moment zie je dat hij ge lijk heeft. Dat je bijvoorbeeld een bal zodanig kunt aanne men, dat je meteen twee, drie afspeelmogelijkheden hebt. Met Rijkaard was Cruijff daarover constant bezig. Ik heb voor het WK geen secon de hoeven twijfelen. Cruijff is ideaal voor zo'n toernooi. Hij kan als geen ander een sfeer oproepen die je dan no dig hebt". „Ik ben bezig de wereldkam pioenschappen turnen voor professionals en kunstrijden voor professionals naar Ne derland te halen. In mei was ik bij dat turngala in de Ver enigde Staten. Een kort fan tastisch programma van nog geen twee en half uur met liefst 25 oud titelhouders, on der wie Dobre en Artimov. Ik heb enorm genoten van al die kampioenen en vooral van wat zij nog kunnen pres- Organisator Ron Mulder in het Algemeen Dagblad. „Infuus, injecties, het zijn opeens van die beladen woorden geworden, terwijl iedereen die maar een beetje zicht heeft op wat er zich in de wielersport afspeelt, daar toch niet meer van schrikt? Intralipid is maar een gigan tisch klein facet in het ge heel. Ik heb in twee jaar bij PDM alles verzameld en kwam tot tweehonderdvijftig preparaten die werden ge bruikt. Van homeopathische middelen tot Intralipid. Aan een arts die roept 'jongen, je moet goed eten en veel sla pen', heeft i Heieen Crielaard: onthoof den. „Inmiddels is me wel duide lijk geworden, dat je niet kunt vechten tegen een beeld dat anderen van je hebben gevormd. Ze zeggen dan. zie je wel, dat zij altijd dwarsligt. Ik zeg niet dat ik een schatje ben. Ik ben moeilijk en heb een gebruiksaanwijzing. Maar het lijkt wel of ieder een er lol in heeft mij te ont hoofden zodra ik maar even mijn kop boven het maaiveld uitsteek. Het is heel verve lend, maar ook bij WC moet ik continu bewijzen, dat ik niet de rotste ben". Vol- Prosman verrast met wereldtitel BRUSSEL De 19-jarige Erno Prosman uit Gouderak heeft in Brussel tot zijn eigen verrassing de wereldtitel dam men voor junioren veroverd. In de slotronde versloeg de Nederlander de nog ongesla gen Italiaan Bubbi, terwijl zijn grootste concurrent en titelfa- voriet Foerman uit Moskou te gen de Let Paegle niet verder kwam dan een puntendeling. Prosman is de vierde Neder lander die de wereldtitel be haalt. Rob Clerc ('73), Geert van Aalten ('75) en Bauke Bies ('77) gingen hem voor. De titel was vakant, omdat viervoudig kampioen Yigal Koyfman, die sinds vorig jaar in Israel woont, geen interesse had in het verdedigen van zijn kam pioenschap. Manager Smith neemt ontslag SUNDERLAND Manager Denis Smith van de Engelse tweede divisieclub Sunderland heeft gisteren ontslag genomen. Hij neemt de verantwoording op zich voor vijf nederlagen op rij, waardoor de club is afgegle den naar de achttiende plaats. Met name de verkoop van aan valler Marco Gabbiadini aan Crystal Palace speelt Sunder land parten. De drie aankopen van Smith blijken geen garan tie te zijn voor terugkeer naar de eerste divisie. tijd, 2. Weber/Hiemer (Dui) op 11.26. 2. Shi /Fra) Mitsubishi 25.16, (Fra) 38.52. 7. Vatanen/Berglund (Fin/Zwe) 8. Lartigue/Destail- x/lemoyne (Bel) Citrc 19.43.12. 3. Weber 38.31, 4 Servia 1 19.34. 5 Waldegard 1.45.11. 6. Vatanen 2.32.09, 7 Fontenay 3.02.50. 8. Larti- gue 3.23.03. 9. Ickx 3.44.31. 10. Am- 9 34. 4. Laporte (VSt) Cagiva 10.18, 5 Magnaldi (Fra) Yamaha 11.29. 6 Peterhansel (Fra) Y 24.35.15. 2. Peterhansel 1.12. carons 2.34. 4. Morales 19.48. 5. Mas 20.51, 6. Lalay 25.17, 7. Picard 48.28. 8. Orioli 1.01.01. 9 De Petri (Ita) Ya maha 1.10.57. 10. Wagner 1.19.48. dag, gn Commodore Den Helder (Ned)-Bow- ling Green State University (VSt) 72- 69 (32-38). Topscorers: Den Hall 17 Eindstand: 1 Litou (178-159), 2. Den Helder 2-2 (149- 148), 3. Bowling Green 2-0 (151-171). BILJARTEN Zundert. Internationaal driebanden- toernooi, halve finales: Ceulemans (Bel) 50 25 2.000 10. Die- (Bel) 47 25 1,880 9, Torbjörn Blomdahl (Zwe) 50 1.724 s (Ned) 38 29 1,310 6. Om derde plaats: Jaspers 50 34 1,470 9| Die Van Berkel (Ned)-Vipulis (Let) 1 7 Ftacnik 4. 8. Schmittdiel en Roma- nisjin 3 1/2, 10. Brenninkmeijer 3. Open grootmeestergroep, negende en laatste ronde, belangrijkste uit- Savtsjenko (Rus>-Kengis (Let) 1/2- 1/2, Schneider (Oek) -Mitkov (Joe) 1 n (OekpKra ,'nski (PolK kov (Rus)-Kaitlinghaus (Dui) 1-0, Fin gold (VSt>-Renet (Fra) 1-0. Eindstand: 1. Kengis, Klovans. Savtsjenko en Schneider 7; 5 Finegold. Kramnik, Kuczynski, Kveinis. Levin. Malisaus- kas en Tivjakov 6 1/2. Reggio Emilia (Italië), grootmeester- toernooi, vierde ronde: loegajevski (Rus)-Beljavski (Oek) 1-0. Goerevitsj (Bel)-Anand (Ind) 1-0. Sa- lov (RuspGelfland (WRu) 1/2-1/2. Stand: 1 Gelfland 3. 2. Kasparov. Anand, Kalifman 2 1/2. 5. Karpov. Goerevitsj en Poloegajevski 2, 8. Sa- lov en Ivantsjoek 1 1/2. 10. Beljavski TENNIS Perth, Hopman Cup: Kwartfinales: Duitsland-Frankrijk 2-1 wakije. T sjechoslowakije-Verenigde Staten 2-1; Sukova-Frazier 7-6 6-7 6- 2. Novacek-Rostagno 0-6 3-6, Suko- va/Novacek-Frazier/Rostagno 6-2 6- Wellington (NZe). Mannen, 300.000 Eerste ronde: Koslowski (Dui)-Koe- vermans (Ned/6) 7-6 6-4, Volkov (GOS/1)-Eltingh (Ned) 6-4 6-4. Steven (NZI) 1-6 3-6, Guse (Aus)-Muns-Jj Mannen, finale: Nederland-Cuba 3-2 (15-9. 8-15, 15-17. 15-11. 15-13) Om plaats: Joegoslavié-GOS 3-2 (15-7 15-3 15-10). Eindstand 1 Ne derland. 2. Cuba. 3 Joegoslavië. 4 Gemenebest van Onafhankelijke Sta- 5. China. 6. Bulgarije Beste aan- totaroeno (burj-heia- verde|" "ÖJ.'" (Nederland» Milanese (lla)-Grzesia QiirLnaimntta /Pra\ 1. ruoneKbprijs van oer Meuien (ne- (Pol) 2-0. Orie (Sur)-Delmotte (Fra) I. Marinl (Bel)-Chmlel (Pol) 2-0, Lu- barski (lsr)-Paquot (Bel) 2-0. Merce- ron (Fra)-Glaude (Bel) 2-0. Eindstand: 1 Prosman 16 punten. 2 Foerman 15. 3. Maximtsjoek 14. 4 Vipulis 13. 5. Thijssen 12, 6. Paegle en Merceron II.8 Van Berkel 10. Mannen, eerste race: (ZAf). 2 Gilbert (Aus). 3. Hastman (Ned), tweede race: 1 Johnson. 2. Saldanna (Por), 3. Cully (Aus). 5. Hastman. derde race: 1 Gilbert. 2. Clark (Aus). 3. Saldanna. 6. Hastman. Vrouwen, eerste race: 1 Bordier (Fra). 2 Zullo (Ita). 3. Ceruti (ZAf). 10. Heida (Ned), tweede race: 1. Johnson (ZAf). 2 Bordier. 3. Arcidiaccno (Ita). SCHAKEN Groningen, invitatie grootmeester- groep, negende en laatste ronde: Akopian (Arm)-Romanlsjin (Oek) 1/2- derland). Vrouwen, finale: Cuba-Federatie Rusland 3-2 (5-15 11-15 17-15 15-12 17-16). Om derde plaats: Nederland- Italie 3-0 (15-10 15-5 15-6). Eind stand: 1. Cuba. 2 Rusland. 3 Neder land. 4 Italië. Beste aanvalster: Luis (Cuba) Beste allrounder: Mangifesta (Italië) Beste spelverdeelster: Marasi SPORTWERELD IJshockey Djurgarden Stockholm heeft maandag de Europese ijshockeybeker met succes verdedigd. De Zweden wonnen in de finale voor 11.000 toeschouwers overtui gend van gastheer Düsseldor- fer EG: 7-2 (1-1 2-1 4-0). De derde prijs ging naar de ploeg van Dynamo Moskou, die de Zwitserse kampioen SC Bern met 6-1 (2-1 3-0 1-0) versloeg.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11