LEIDEN OMGEVINGMAANDAG 30 DECEMBER 1991 9 N oord w i jk wil parkeeroverlast net nieuwe wapens bestrijden ZONDER Modespektakel voor Amnesty Team Zwaan nieuwe zaal- voetbalkampioen Een cadeau van formaat Jeroen Straathof rijdt baanrecord STEUN DE ARTSEN ZONDER GRENZEN §<-- j CcldócSouoont toidoeSou/umt Bromfietser met hersenschudding WARMOND Een 18-jarige Leidenaar heeft zaterdag met een ernstige hersenschudding en ver schillende kneuzingen een aanrij ding overleefd in Warmond. Hij werd op de splitsing Herenweg- /De Baan geschept door een 69- jarige automobiliste uit War mond. Zij kwam vanuit de rich ting Sassenheim en sloeg linksaf De Baan op. De bromfietser zag zij daarbij echter over het hoofd. de Illegale zenders uit de lucht n.Al wuts. in nauwe samenwerking met de Radiocontroledienst zijn vrijdagmiddag laat twee illegale zenders uit de lucht gehaald, die al geruime tijd uitzonden Uit een woning aan de Hoorneslaan werd alle apparatuur van Ra dio Jupiter in beslag genomen. De piraat was net begonnen aan een marathonuitzending van 66 uur. Een nog naamloze zender die opereer de vanuit een woning aan het Kleinduynplein werd eveneens uit de lucht gehaald. In beide gevallen is proces verbaal opgemaakt en is de sterke apparatuur in beslag genomen. Omwo nenden hadden al geruime tijd klachten omdat de gewone radiozenders werden weggedrukt. Materialen Vijf jongeren aangehouden Onderscheiding voor Jan van Amerongen weg van bouwplaats NOORDWIJKER- HOUT Vanaf een bouwplaats aan de Leidsevaart is in de loop van de afgelopen week voor 16.500 gul den aan bouwmateria len weggehaald. Dieven namen onder meer een aluminium steiger, die al was afgebroken, en glaswol dekens mee. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeentepolitie van Alphen heeft in het afgelopen weekeinde vijf jongeren aangehouden. Een 15-jarige inwoner van Gouda en een 17-jarige inwoner van Zevenhuizen werden betrapt op het industrieterrein aan de Van Leeuwenhoek weg. Zij stonden op het punt in te breken bij een kledinggroothandel. Een in braakalarm en een bewakerbrachten de politie op de hoogte. In de auto van het duo werden in braakwerktuigen aangetroffen, alsmede een hoe veelheid illegaal vuurwerk. In de afgelopen nacht werden twee Hagenaars en een Alphenaar, allen omstreeks 19 jaar oud, aan gehouden toen zij een auto wilden stelen. De auto stond geparkeerd op het Stortemelk. Een getuige waarschuwde de politie. Het trio is ingesloten. WARMOND Koster J. van Amerongen van de Warmondse St. Matthiasparochie is afgelopen zaterdag tijdens een feestelijke eu charistieviering pauselijk onder scheiden. Uit handen van patoor E. Hooger- vorst ontving hij de onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifici, om dat hij 40 jaar bij de parochie werkzaam is. Na afloop van de dienst was er een receptie in res taurant Boerderij Meerrust. Ruim vijfhonderd parochianen en ande re belangstellenden kwamen hem feliciteren. Muziekvereniging St. Matthias bracht hem een muzika le hulde. Door de leden van een aantal werkgroepen binnen de pa rochie werd een toepasselijk lied ten gehore gebracht. Jan de Kos ter, zoals hij in de volksmond wordt genoemd, was zeer onder de indruk van de belanmgstelling voor zijn persoon. Bij de uitrei king van de onderscheiding was hij even sprakeloos, iets wat hem zelden gebeurt. Hij herstelde zich echter snel. „Dat er iets georgani seerd wordt waarover ik niets te zeggen heb is historisch hoor," liet de koster in zijn dankwoord we- ERKGROEP PLEIT VOOR INVOERING VAN WIELKLEM EN FISCALISERING ENS KOLDENHOF JORDWIJK Invoe- van gemeentelijke •fceerbelasting en het >ruik van de wielklem, zijn twee nieuwe wa- die de gemeente ordwijk in de strijd wil lien tegen de parkeero- •last in de kustgemeen- Om het nieuwe beleid te kunnen voeren nt bovendien het hui- e team van drie contro- rs versterkt te worden t twee mensen. staat in een beleidsnotitie de werkgroep gemeente- parkeerbelastingen. De alisering zal betrekking ben op parkeerplaatsen r een parkeermeter of -au- laat staat. Mensen die de iet voldoende gevuld ben lopen de kans op een naheffingsaanslag van zestig gulden naast het bedrag wat ze kwijt zouden zijn voor één uur parkeren. Wielklem Om er zeker van te zijn dat dit bedrag ook betaald wordt wordt tegelijkertijd de wiel klem in gebruik genomen. De kosten voor het aanbrengen en verwijderen van de klem be dragen eveneens zestig gulden. De wielklem zal alleen ge bruikt worden bij die auto's waarvan het risico bestaat dat een naheffingsaanslag moeilijk geïnd zal kunnen worden, zo als bijvoorbeeld bij buitenlan ders of dagjesmensen het geval is. In totaal verwacht de werk groep dat jaarlijks ongeveer zesduizend naheffingen opge legd zullen worden, waarvan men ruim een kwart (zeven tienhonderd) met behulp van de wielklem denkt te moeten Het aantal betaalde parkeer plaatsen in Noordwijk zal in 1992 groeien tot 820, een toe name van 192 ten opzichte van het begin van dit jaar. De uit breiding komt door nieuwe parkeerplaatsen op het Vuur torenplein en de Bosweg. Met de vergroting van hun werk gebied moet ook het aantal controleurs worden uitgebreid tot vier, vindt de werkgroep. Naast een extra controleur zal dienst moeten worden geno men voor het aanbrengen en verwijderen van de wielklem- Fiasco De parkeergebieden op het Wantveld en de Koningin Astrid Boulevard, die samen ook ruimte bieden aan meer dan 800 auto's, zijn hier niet bij opgeteld. Beide gebieden ko men niet in aanmerking voor fiscalisering, omdat het hier geen betaalde parkeerplaatsen - een voorwaarde voor de in voering van parkeerbelasting - betreft. Eerder liep een experiment, om geld te innen bij het Want veld en de Koningin Astrid Boulevard door middel van een automatische slagboom, uit op een fiasco. De werkgroep stelt nu in de beleidsnotitie voor in een nader onderzoek te bepalen hoe het parkeren ook hier gefiscaliseerd kan worden. Intussen zou een deel van de opbrengst van de in voering van parkeerbelasting, door de werkgroep na aftrek van de kosten geraamd op een kwart miljoen gulden, bestemd kunnen worden voor de her inrichting van het Wantveld. Belanghebbenden De werkgroep is er geen voor stander van ook in de zoge naamde belanghebbendenge- bieden (gebieden waar alleen omwonenden met een vergun ning hun auto neer mogen zet ten) parkeerbelasting in te voeren. Daarvoor zou ook hier, om aan de voorwaarden van fiscalisering te voldoen, een vorm van betaald parke ren geïntroduceerd moeten worden. Daarmee zou de ge meente echter tegelijkertijd het instrument om auto's van buitenstaanders uit de wijken te houden verliezen, met het risico van hernieuwde par keeroverlast. Omdat sinds 1 november par- keerovertredingen beboet worden met 50 gulden in plaats van 35 gulden, is de ge meente niet bang dat automo bilisten bewust verkeerd zul len gaan parkeren. Dat risico zou volgens kritici van het sy steem kunnen bestaan, omdat de boete voor verkeerd parke ren lager is dan de naheffing bij het niet vullen van de par^ keermeter. Dit vluchtgedrag zal volgens de werkgroep, nu het verschil immers nog maar hooguit vijftien gulden be draagt, verwaarloosbaar zijn. De parkeernotitie wordt dins dag 14 januari in de c financiën besproken. Fred Sluis wint Oudejaarsloop De Oudejaarsloop van de Noordwijkerhoutse voetbalvereniging VVSB is afgelopen zondag gewon nen door NSL-atleet Fred Sluis. Hij legde de 15 kilometer af in de uitstekende tijd van 48 minuten en 55 seconden, maar vier seconden boven zijn eigen persoonlijke record. Aan de start verschenen 226 deelnemers waaronder vele NSL'ers. Al direct namen Fred Sluis, Anton Hens, Olaf de Hoop en de onbekende maar zeer sterk lopende Getacheu Ayelle, die pas twee jaar lid is van de Atletiekver eniging Haarlem, de leiding. Na de eerste van de twee rondes ging Ayelle er met de wind in de rug zo sterk vandoor dat de latere winnaar Sluis slechts met de grootste moeite en met behulp van clubgenoot Hens terug wist te komen. ..Maar toen we het bruggetje (de Corneliabrug) opgingen en we tegen de wind in gingen, kon ik toch eigenlijk gemakkelijk van hem weglopen", aldus Sluis. Anton Hens had inmiddels het tweetal moeten laten gaan. Sluis liep de laatste drie kilometer heel sterk en kwam een halve minuut voor de pas 22-jarige Ayelle over de finish. Het was de derde keer dat hij de Oudejaarsloop winnend wist te beëindigen. Anton Hens werd derde in 50,41, gevolgd door Olaf de Hoop van de Spartaan. Bij de dames liet Tineke van Gerven van de NSL weer eens van zich horen. Zij won in een tijd van 61,19. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ïel belang- elling voor cheidende erenarts LLEN VERHAAR verh 3ls vo< I FOTO REMADE De be- jgstelling voor de Alke dierenarts S. Istra, die na dertig jaar pheid nam, was zater- erg groot. Er waren schatting zeshonderd leptiegangers. Twee uur j stond er een rij men- I tot buiten café-restau- t Heemskerk te wach- om-Westra de hand te kken. dertig jaar als Fries in Hollandse polder, dat was aan twee kanten", collega-dierenarts R. Hij herinnerde eraan iijzelf vijftien jaar geleden onwennig op de stoep bij Westra. ,,De nieuwe een goede zijn en geen i-bal. En zo kwam ik er We hebben samenge- kt zonder veel woorden, met veel daden bij nacht intij. Vier benen onder één t echt een me- jsverschil, maar altijd voor ir en voor onze klanten staan al die tijd", zo omj !ef Visser de afgelopen ja- Hij vertelde de aanwezi- dat Westra zijn mening al- )p non-verbale wijze ken- maakte door te „sniffen", discussie was dan geslo- legde Visser uit. LEIDEN Dé Leiden In ternational Students Club (LISC) is een van de kleinste en waarschijnlijk de onbekendste studen tenvereniging van de Sleutelstad. Als het aan eerstejaars Peter van In- gen ligt komt daar snel verandering in. LISC treedt voor het voetlicht met een modespektakel in de Stadsgehoorzaal waar van de opbrengst is be stemd voor Amnesty In ternational. Het duurt nog een paar maan den voor de show op 18 maart plaatsheeft, maar de kaartver koop begint in januari. Reden voor Van Ingen en medecom missielid Christel Bastings om met het initiatief naar buiten te komen. Het idee voor de show komt van Van Ingen. Hij figureerde eerder zelf als mo del bij modeshows, maar orga niseerde ze ook toen hij op de middelbare school zat. „Ik heb het idee hier opgeworpen en kreeg te horen, goed, doe maar als je denkt dat je zoiets van de grond kunt krijgen". De show wordt in alle opzich ten door de leden van LISC gedragen. Studenten figureren als model en worden daarvoor door Peter van Ingen en een vriendin van hem gecoacht. Dat gebeurt in groepjes. Pas aan de vooravond van de fei telijke show in de Stadsge hoorzaal is er een echte gene rale repetitie en kan het ge heel worden overzien. Voor ie dereen een spannende zaak, maar Van Ingen heeft alle vertrouwen in de goede af loop. Hij noemt het een uitda ging om met volstrekte ama teurs aan de slag te gaan. Na de eerste repetities voorziet hij al dat er deelnemers zijn „die het in zich hebben om verder te komen". Christel Bastings vertelt dat er nadrukkelijk is gekozen voor een Leidse opzet. De show wordt door Leidse zaken ge- sponsored en Amsterdamse couturiers zijn alleen als gas ten uitgenodigd. „We willen ook laten zien dat iets groots niet veel hoeft te kosten. Bo vendien gaat de hele op brengst naar Amnesty. Dat is ook het leuke, we doen dit niet voor onszelf maar voor ande ren. Mensen reageren daar- door ook positiever". Klederdracht De show bestaat in feite uit twee delen. De zomermode 1992, maar ook bruidsmode zal er te zien zijn. De geshowde kleding is afkomstig van acht Leidse kledingzaken en van couturière Monique Collignon. Daarnaast is er een internatio naal gedeelte met internatio nale klederdrachten. In vier rondes gaat het daarbij om on geveer tachtig verschillende combinaties. Tussen deze pre sentaties door zijn er optre dens, dansgroepen, de panto- mimegroep van Amnesty, een a capella band en buikdanse ressen geven acte de présence. Peter van Ingen en Christel i LISC oproepen mee te FOTO: WIM VAN NOORT Bastings hopen dat de show in de Stadsgehoorzaal uiteinde lijk 600 mensen trekt. In dat geval kan Amnesty rekenen op een nett-opbrengst van 8500 gulden. De kaarten kos ten ƒ22,50, houders van CJP, Pas 65 en studenten betalen 15,-. De kaarten worden ver kocht via de sponsorende mo dezaken. ZOETERWOUDE Het t van de Zwaan is de zaalvoetbalkampioen van de Zoeterwoude. Voor de vierde maal werd in de afgelopen we ken het zogenaamde Straat naam Kampioenschap gehou den In de finale afgelopen za terdag in de Klaverhal was de equipe van doelman Ron van Deth te sterk voor het tweede team van de Hoge Rijndijk. Met 4-2 trokken de dorpers aan het langste eind. De nieuwe formule van het kampioenschap, verdeeld over drie zaterdagen, is in goede aarde gevallen. Eerst werd ge speeld in poules. De beste teams plaatsten zich voor de finaleronde. Titelverdediger Kerklaan was niet van de par tij. Het team van de Zwaan bleek uiteindelijk de meest uitgebalanceerde formatie bin nen de lijnen te kunnen bren gen. Onder aanvoering van Ronald van der Maat kwamen de volgende Zwaan-bewoners in actie: Ferry Moorman, Tom van der Meer, Guus de Ko ning, de broers Wim en Peter Mooijman, Peter Slingerland en doelman Ron van Deth. In de finale, bijgewoond door veel toeschouwers, ging het team van de Zwaan steeds aan de leiding. Tot twee keer toe wist de Hoge Rijndijk langszij te komen maar moest uitein delijk toch het hoofd buigen. Voor het team van de Zwaan scoorde uitblinker Ronald van der Maat twee keer. Ferry. Moorman en Guus de Koning elk eenmaal. Voor de Hoge Rijndijk waren Kees Vlasveld en Jacco van Es produktief. Het team van de Schenkelweg, de winnaar van 1989, eindigde verrassend als derde door de Zonnegaarde terug te wijzen. ider ioenii stekii und s snde d stei ilicylz tn hi in D' de g ln Westra gaat terug naar j geboortedorp in- Friesland. r er neemt dan zijn plaats in lerenartsenpraktijk aan de Jrkreuk in Oude Wetering De pas afgestudeerde Hazelaar neemt de plaats dierenarts Visser in Wou- In maatschaps- .iand zullen de beide die- rtsen verder samenwer- 4 afscheidscadeau had Vis- aan Westra een boek over kweken willen ge- Toen hij aan de verkoper gevraagd wie hem het kon raden over dit onder- sprak deze: „Dat is ene tra, die weet alles over men". Toen kocht hij uit- elijk een boek over het an vis. Hij dankte zijn echtgenote Hil- voor de fijne samenwer- le afgelopen jaren, deden de receptie- [ers, die het afscheid beze- cadeaus. tra op zijn beurt gaf ieder de aanwezigen een origi- Friese koek mee naar ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse schaatsen rijder Jeroen Straathof, lid van Jong Oranje, heeft gisteravond tijdens selec tiewedstrijden van het Gewest Zuid-Holland een nieuw baanrecord gere den op de Uithof in Den Haag. Hij reed de 3.000 meter in 4.12.65 minuten. Daarmee ver beterde de 19-jarige Straathof tevens zijn persoonlijk record met iets meer dan 3 seconden. Op de 500 meter kwam Straa thof met 39,62 seconden even eens tot een goede prestatie, gelet op zijn persoonlijk record van 39,30 seconden. Voor Je roen Straathof, eerder dit sei zoen winnaar van de Residen tiecup, breken enkele belang rijke weken aan. Op 2, 3 en 4 januari rijdt hij in Heeren veen. Hij zal het dan moeten opnemen tegen de kernploeg en komt als enige van Jong Oranje in actie op de 5 kilome ter. Half januari zijn er selec tiewedstrijden voor het we reldkampioenschap junioren dat op 1 en 2 februari in War schau wordt verreden. Zoeterwoude versnippert kerstbomen 0 ïlfde ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse kerstbomen gaan, in navolging van andere gemeenten, in de versnippermachine. Dat gebeurt op vrijdag 3 janu ari. Zowel in het dorp als aan de Hoge Rijndijk is vrijdag een inzamelpunt voor de kerstbomen. Op het parkeerterrein van de voetbalvereniging Meerburg kan de jeugd terecht van 10.00 tot 12.30 uur. Van 13.30 tot 16.00 uur kunnen de jongens en meisjes in het dorp terecht op het parkeerterrein van sportpark Haasbroek. Voor ie dere boom die de ieugd inle vert wordt ter plaatse een kwartje uitbetaald. Giro 4054 Amsterdam maarts 'ARTSEN ZONDER GRENZEN Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieu we abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: Dhr./Mevr.: I Telefoon: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: O maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f 79,80 O kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de luxe handdoek naar: Naam: Postcode/plaats: I Styur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den riaag |NZ

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9