lUkmania is volledig blut Veertig jaar gezondheidszorg is mooi geweest" LEIDEN OMGEVING Leeuwenhorst domineert schoolbasketbaltoernooi 1991 ii/Wfffvu/t/1/nl ZATERDAG 28 DECEMBER 1991 aSS )litie Alkemade gaat "Sn ezien op gladheid CEMADE De medewerkers van de gemeente buitendienst in Alkemade worden voortaan niet na werktijd ingezet bij controles in verband met a gladheidsbestrijding. Die taak wordt voortaan 1- gelaten aan de rijkspolitie en provinciale water- stelt het college van burgemeester en wethou- foor. Onder de huidige regeling controleren de ?n van de gladheidsbestrijdingsploeg van no- er tot en met april 's ochtends vanaf vier uur en ironds na werktijd indien nodig de wegen op glad- Als gladheid wordt geconstateerd dan komt de gladheidsbestrijdingsploeg in actie. Hoewel regeling goed bevalt heeft het college nage ld hoe de controle op gladheid in andere ge- ten in zijn werk gaat. Gebleken is dat elders de eidsbestrijders buiten werktijd veelal worden jroepen door de politie of provinciale waterstaat. Zaal 3: 22.00. 7 11/12 19. S i' 25/ Trainingsterrein voor politiehondenvereniging ALKEMADE De gemeente Alkemade heeft over eenstemming bereikt met voorzitter A. Oudshoorn van politiehondenvereniging Eerlijk, Moedig en Be trouwbaar over de verhuur van een perceeltje bos tussen rijksweg A4 en de Noordveenweg in Nieuwe Wetering. Het bewuste stuk bos is ongeveer 1800 vierkante meter groot en moet per jaar ruim vijfhon derd gulden opbrengen. Het terrein mag uitsluitend worden gebruikt voor het trainen van politiehonden. Het is de politiehondenvereniging ook toegestaan om de groenstrook tussen de parallelweg van de rijksweg en de tuinbouwgrond van NAKG incidenteel te ge bruiken voor het trainen van honden. Datzelfde geldt voor een stuk bos achter het nu gehuurde perceel. Als tegenprestatie verplicht de hurende vereniging zich om het terrein te houden van distels en de sloten te onderhouden. Restaurants gunnen kijkje in keuken NOORD WIJK In het kader van „Kijk in de keuken 1992", georganiseerd door het SVH Leer lingstelsel voor de horeca, houden vier bedrijven in Noord wijk op zaterdag 11 januari open huis voor belangstellenden. Bij Restaurant de Herbergh aan de Hoofdstraat worden verschillende methoden van servetten vouwen gedemonstreerd en is er een presentatie van wijnen. Bij de Klucht aan de Grent ligt de nadruk op het maken van nagerechten. Ho tel Restaurant Zeerust aan de Quarles van Ufford- straat laat zien hoe tafels gedekt moeten worden en in Hotel het Hof van Holland aan de Voorstraat in Noord wijk Binnen zal chef-kok Piet van Dam het maken van amuses (kleine hapjes vooraf) de monstreren. Met het open keuken project richt de SVH zich vooral op de jeugd van 12 tot 17 jaar. Maar ook herintredende vrouwen en anderen die interesse hebben voor het horecavak zijn van harte welkom. Bij de bedrijven die meedoen zijn alle inlichtingen te verkrijgen over een eventuele opleiding. iNNINGMEESTER BRENGT CLUB IN MOEILIJKHEDEN Ihi Dhari i 1 10. Parit Zaal 2: De ,LEN VERHAAR al CEMADE Voetbal- miging Alkmania is blut. „Er is geen meer. Alle bankte- en zijn leeg", aldus mania-voorzitter J. zebroek. Afgelopen gindag werd bekend de penningmeester de vereniging wordt '(jdacht van fraude. Te- de man is aangifte verduistering gedaan de politie. „Toen ik het hoorde, had ik het gevoel of de wereld ver ging", zegt Haazebroek. „Ik zat voor zaken in Tsjechoslowa- kije toen mijn vrouw mij belde met de mededeling dat er iets goed fout zat met de financiën. Leveranciers bleken hun geld sinds een maand niet meer te krijgen. De vereniging blijkt helemaal op zwart zaad te zit- Geraffineerd Volgens de voorzitter moet de penningmeester heel geraffi neerd te werk zijn gegaan. „Ik Tsjechoslowakije een godsvermogen verbeid met vice-voorzitter Ed Muller, die in mijn opdracht het beleid van de penningmeester aan de kaak moest stellen. Hoe groot het verduisterde bedrag is, daarover durf ik me nog niet uit te laten. Ik weet wel dat het veel is, heel veel! De pen ningmeester die deze functie drie jaar bekleedde heeft Alk mania in de grootste proble men gebracht. Ik had het nooit van hem gedacht. Voor het oog functioneerde hij echt goed. Naar achteraf blijkt heeft hij het ene gat met het andere gevuld. Daarbij ging hij Kater De voorzitter is in zijn 16-jari- ge loopbaan bij Alkmania zeer verknocht geraakt aan de voetbalvereniging. De proble men waarin de club nu is te recht gekomen, raken hem dan ook in het diepst van zijn ziel. „Ik heb er een constante kater van", zei hij gisteren. Datzelfde geldt overigens voor tal van andere Alkmanianen, die al jarenlang bereid zijn al hun vrije tijd in de vereniging te steken. Haazebroek liet gis teren weten dat het bestuur nu alle energie moet steken in het te boven komen van de finan ciële problemen. Een ander moeilijk vraagstuk is het vinden van een be trouwbare nieuwe penning meester. „Dat wordt straks een van de ondankbaarste baan tjes", meent Haazebroek. De rijkspolitie van Alkemade wilde ook gisteren geen mede delingen doen over deze zaak. Afgelopen maandag werd wel bevestigd dat de voetbalver eniging aangifte heeft gedaan en dat de zaak in onderzoek is. De politie verwacht na de feestdagen meer mededelingen te kunnen doen. Melkpakken in de race De traditionele melk- pakkenrace in zwembad De Schelft in Noordwij- kerhout bracht dit jaar zestien deelnemers in het water, èèn minder dan vorig jaar. In een zelf van melkpakken ge maakte kano peddelden ze verdeeld in drie cate- goriën zo snel mogelijk heen en weer door het bad. Het snelst bleek de 11-jarige Tom Broekhof die het parcours in 26.7 seconden aflegde. Vier tiende seconde sneller dan de winnaar in de categorie tot acht jaar, de 8-jarige Rick van Zeist. Bij de meisjes werd in één leeftijdsca tegorie geracet. De 12- jarige Margreet Berbee bleek het snelst. Zij raf felde de veertig meter af in 29.8 seconden. Wet houder C. van der Klauw reikte na afloop de prijzen uit. In De Schelft staan de komen de dagen nog meer eve nementen op het pro gramma. Op oudejaars middag wordt van half vier tot vier uur gedo ken naar oliebollen en op vrijdag 3 januari wordt tussen negen en elf uur 's morgens ge probeerd droog te blij ven tijdens het surfplan- kwiebelen. FOTO: HENK VAN OEN ENDE Verbeten duel onder de basket tijdens de finale in de jongens A afdeling. Het Rijnlands Lyceum FOTO: HENK VAN DEN ENDE L LISSE Met het winnen van drie finales mag Col lege Leeuwenhorst uit Noordwijkerhout zich de grote winnaar noemen van het schoolbasketbal toernooi van de Bollen streek dat de afgelopen dagen werd gehouden in Lisse en Sassenheim. Het Rijnlands Lyceum uit Sas senheim en Northgo Scho lengemeenschap uit Noordwijk wonnen elk twee finales. Aan het toer nooi dat voor de 24ste keer werd gehouden na men 166 teams deel. Bij de meisjes E was de Willi- bord Mavo uit Noordwijk een klasse apart. De MVO Scho lengemeenschap werd met blamerende cijfers (26-0) aan de kant gezet. De finale bij de jongens E was een spannende aangelegenheid. Northgo haal de het net met 4-3 tegen Rijn land. Met Northgo kan de ko mende jaren rekening wordt gehouden. Onder leiding van rector Olierook houdt de open bare middelbare school zich tijdens de gymnastieklessen fanatiek bezig met basketbal. De eerste plaats bij de jongens D was verrassend voor de KTS uit Voorhout. Rijnland werd met 7-6 verslagen. Northgo won bij de meisjes door een eenvoudige zege (15- 4) op alweer Rijnland. Het verval van het Fioretti College uit Lisse werd ook dit jaar voortgezet. Tien tot vijf tien jaar geleden wist het Fio retti bijna alle finales te win nen, anno 1991 kwam het maar een keer tot winst. De jongens C van Fioretti redden de eer van de school door met 18-12 Rijnland te verslaan. Rijnland verloor zo vijf van de zeven finales, waarin het uit kwam. De meisjes C van Leeuwenhorst waren te sterk voor topfavoriet Fioretti (14- 6). Bij de meisjes en jongens B was het uitsluitend Leeuwen horst dat de klok sloeg. De jongens A zorgden voor een unicum. Voor de allereerste keer in 24 jaar had Fioretti zich niet voor de finale kun nen plaatsen. Het roer is zowel bij de jongens als de meisjes overgenomen door Rijnland. Tegen half vijf kwam er een einde aan het geslaagde toer nooi. De prijzen werden uitge reikt door de damesbasketbal- sters van Gorki uit de voorma lige Sovjet-Unie, een van de teams dat dit weekeinde deel neemt aan het internationale toernooi van de Baketbalvere- niging Lisse. nsdag 13 0 u. (Diai tel 1756 cenhuis). JSTER POLDERMAN VERLAAT ZIEKENHUIS RIJNOORD i RIETA KROFT ■21.00 nderafdelihi CU (hartt t. Elisabet it: Di. en .00-12.00 ]>HEN AAN DEN .Zuster Polder- wordt zij ge- nd door vele Alphe- ;n en zo stelt zij zich vaak aan de buiten- ïld voor. Maar in het enhuis heet ze Hilde. oarenlang de enige sta- factor geweest te zijn iekenhuis Rijnoord in ien, beëindigt K.M.H. lerman met ingang 1 januari haar werk- iheden als adjunct-di- verpleegkunde. neur 1 enheid om met het werk jj ippen", legt ze uit. Zuster het tot 21.00 behandelt 3 patiént per- fislid dat bij de oprichting het ziekenhuis in dienst genomen. Dat is nu bijna ir geleden. De eerste pa- ;n kwamen het zieken- binnen op 1 april 1966. kreeg Alphen zijn zie- uis al in 1958: toen in de Rijnoord, op de plaats i de 1 i het 7.00. ba volgens pleegkund ligt, een kraamkliniek gehuisvest. Polderman in Rijnoord als hoofd le kinder- en kraamafde- Tegelijkertijd maakte zij waarnemend directrice drie-hoofdige meisje van nog geen 18 kwam zij bijna 40 jaar ge- bij het gemeentezieken- n Dordrecht binnen als aspirant-leerling-kinderver- pleegkundige. Na het voltooi en van de A-opleiding, werkte ze twee jaar in een ziekenhuis in Zwitserland, evenee'ns op de kinder- en kraamafdeling. Vervolgens werkte ze in het Emma-kinderziekenhuis in Amsterdam, in het Diacones- senhuis in Utrecht en in het academisch ziekenhuis in Lei den. In het AZL deed zij de managementopleiding. Een streekziekenhuis trok haar toch weer aan en dus vertrok zuster Polderman in het midden van de zestiger ja ren naar het nog op te starten nieuwe ziekenhuis in Alphen. „Dat was een hele uitdaging", vertelt zij. De gezondheidszorg kende vele ontwikkelingen. Zo zijn de werktijden veranderd van zes dagen in de week van ne gen uur naar vijf dagen van acht uur. „Toen moesten de leerling-verpleegkundigen hun opleiding nog in hun vrije tijd doen, zodat er voor hen helemaal weinig vrije tijd overbleef", herinnert zuster Polderman zich. Vele techni sche ontwikkelingen en ande re behandelmethoden maakte zij mee. Wat wel bleef waren de zieke mensen. Vele ontwikkelingen zijn de gezondheidszorg ten goede ge komen, daar is zuster Polder man van overtuigd. Toch maakt zij zich wel eens zorgen om de aandacht die de ver pleegkundigen aan de patiënt kunnen geven. „Door de hoge werkdruk komt dat wel eens in de knel. Daarbij bedenkend dat de werktijden vroeger veel langer waren, de gemiddelde patient langer in het zieken huis lag en je nu veel meer parttimers hebt, krijgt de pa Zuster Polderman werkt half januari 40 jaar in de gezondheidszorg. „Dat is een goede gelegenheid voor mij om afscheid te nemen", aldus de verpleegkundig adjunct- directeur van het Alphense ziekenhuis Rijnoord. FOTO: WIM VAN NOORT tiënt van nu veel m schillende gezichten zijn of haar bed". Het is niet zo dat ze tegen parttimers is, maar vanwege deze reden vindt ze wel dat een verpleegkundige Turbulent Behalve de vele ontwikkelin gen in de gezondheidszorg, ontstonden er de afgelopen de cennia ook turbulente tijden in het ziekenhuis zelf. In het stichtingsbestuur vonden vele wisselingen plaats. Dit gold ook voor de functie van me disch directeur. „Tot 1980 zijn er meer dan tien medische di- weest", vertelt zuster Polder man, de enige stabiele factor in al die jaren. De polikliniek bleek eind ze ventiger jaren al te klein te zijn. Polderman heeft dan ook een aanzet gegeven om de po likliniek uit te breiden. Plan nen die begin tachtiger jaren al klaar lagen. Het duurder echter nog zo'n tien jaar voor dat de toestemming kwam. Onlangs werd de eerste paal voor de nieuwbouw geslagen. Naar verwachting kan de poli kliniek begin '93 in gebruik worden genomen. Spannende tijden heeft zuster Polderman ook gekend rond het voortbestaan van Rijnoord. Voor 1 januari 1989 moest er een fusie rond zijn met een groter ziekenhuis, anders werd de erkenning van Rijnoord als ziekenhuis niet verlengd. Op 1 januari 1990 was de fusie met het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp een feit. „Het wer ken van een ziekenhuis op twee locaties bracht heel wat organisatie met zich mee en heeft positieve en negatieve kanten", zo heeft de adjunct directrice ervaren. „De inte gratie kost veel tijd en geduld. De kleinste in een fusie moet zich vaak meer aanpassen". Niettemin is zuster Polderman optimistisch over de toekomst. „We hebben nu zeven magere jaren gehad. Met de nieuw bouw van de polikliniek en de wetenschap dat het ziekenhuis blijft bestaan, verwacht ik nu Studeren Helemaal afscheid van het zie kenhuis neemt zuster Polder man niet. Ze blijft nog wel ad viseur van het bestuur van de Stichting Ziekenhuizen Rijn land. Daarnaast verwacht zij nu meer tijd voor haar hobby's zoals reizen, fotograferen, schilderen en tekenen te krij gen. Heel graag wil ze geschie denis of zoiets dergelijks gaan studeren. „Bovendien kan ik nu weer iets aan mijn sociale contacten doen, die ik ver waarloosd heb", aldus de ver trekkende adjunct-directeur. Op woensdag 15 januari neemt zuster Polderman officieel af scheid. In het patiëntenverbliif van ziekenhuis Rijnoord wordt van drie tot zes uur een recep tie gehouden. REGIOJOURNAAL Concert Harmonie Laurentius geeft morgenmiddag het traditio nele kerstconcert in het club huis van voetbalvereniging SVLV aan de Juliana van Stolberglaan in Voorscho ten. Aanvang twaalf uur, toegang is gratis. Film De film „De Reddertjes" wordt maandagmiddag ge draaid in Dorpshuis De Alke burcht aan de Noord hoek 3 in Roelof arendsveen De Nederlands gesproken Dis- ney-tekenfilm duurt ander half uur en gaat over de mui zen Bernard en Bianca die een zielig weesmeisje redden uit de klauwen van de heks Medusa. Toegang kost f5, kinderen moeten /3 betalen. Aanvang half drie. Oudejaarsloop De traditionele Oudejaars loop in Noordwijkerhout staat morgen op het pro gramma. Op sportpark De Boekhorst kan om elf uur worden gestart voor de 7 en 15 kilometer, vijf minuten la ter gaan de deelnemers aan de 2,5 kilometer van start. Vanaf half tien kan worden ingeschreven in de kantine op het sportpark Deelname aan de 2,5 en 7 kilometer kost f4, aan de langste af stand f6,50. Inlichtingen bij Hans van Diemen: 02522- 17392. Sportinstuif De jeugd van de Zoeter- woudse basisscholen kan in de kerstvakantie twee keer terechtop een sportinstuif. Zowel op maandag 30 decem- open, Op beide dagen kun nen de jongens en meisjes er terecht van half tien tot twaalf uur. Zeven verenigin gen verzorgen evenzoveel sporten: handbal, badminton, tafeltennis, voetbal, gymnas tiek, volleybal en judo. De ju dovereniging is alleen pre sent op vrijdag 3 januari. Hakken In de maanden januari, fe bruari en maart wordt op de Koninklijke landgoederen De Horsten tussen Voorscho ten en Wassenaar weer ge werkt aan het in stand hou den van het essenhakhout. Vrijwilligers gaan zaterdag 4 januari voor het eerst weer aan de slag met zaag en bijl. Wie wil meewerken kan zich aanmelden bij W. ter Keurs 071-613043H Krantz (01713-15535 of 01820-24500) of Frans van Buuren (071- 617976). Cursus De gemeente Zoeterwoude houdt in de maanden januari en februari de cursus Milieu in en om het huis". De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten in het gemeentehuis op de maandagmiddagen 20 en 27 januari en 3, 10 en 17 februa ri van kwart over een tot kwart over drie. Aan bod ko men de onderwerpen: krin glopen. water. was- en schoonmaakmiddelen, ener gie, voedsel en afval. Deelna me kost f12,50. Wie wil mee doen moet zich voor 16 janu ari aanmelden. Meer inlich tingen bij Riet van der Voort, telefoon 01715-9204. Meidenband De Meidenband uit Den Haag treedt op oudjaarsdag op in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sas senheim De groep speelt ..dansbare, energieke, rechte hop". Aanvang half vier, toegang gratis.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11