rans Halsmuseum jont restauratie- Iroces schilderijen it 16e eeuw KUNST/RTV 13 f|4pgroep The Bob Color haalt altijd alles uit de kast om het publiek gek te maken ferstnachtviering schepping van Haydn i Soman! DINSDAG 24 DECEMBER 1991 bod NOS-journaal PEN endtijd EO ERSUM Het Commissariaat voor met 2 (dia geeft de Evangelische Omroep )udejetL de NOS geen toestemming om in de Lj van de EO een NOS-Journaal uit te stations#- was bedoeling van beide om- shotiT om op dinsdagochtend om tien uur 10. 21.1» minuten durend journaal uit te zen- dec. tie redactionale verantwoordelijkheid 39 tel t^et J°urnaal berusten, de uitzending 14.30,lor de EO worden betaald. Het och- 14.3oLrnaal zou op dinsdag 7 januari voor red (al)Kt worden uitgezonden. Het Commis- rtollywcj meent echter dat de voorgestelde 12^ 2E#ct'e 'n stl"ijd is met de Mediawet. eroelanL het Commissariaat valt het produ- het wiïvan programma's voor derden niet t/m dl. ue wettelijk voorgeschreven taken i/m do.i mac JON Handschoen Michael Jackson brengt 53.000 gulden op LONDEN De handschoen die Michael Jackson voorheen altijd droeg tijdens optre dens heeft onlangs op een veiling bij Chris tie's in Londen 16.500 pond (ruim 53.000 gulden) opgebracht. De met witte bergkris tallen en namaakdiamanten afgezette hand schoen werd gekocht door de vestiging van het Hard Rock Cafe in Dublin, die volgend jaar zomer wordt geopend. Een stoel die ooit eigendom was van Mariene Dietrich bracht op de veiling bijna 10.000 gulden op. Het verhaal gaat dat Dietrich de poten van de stoel liet inkorten om haar benen op hun voordeligst te kunnen laten uitkomen. Een schoolagenda van James Dean bracht ruim 7.000 gulden op en een zwart zijden kamer jas van de Britse acteur en toneelschrijver Noel Coward bijna 4.200 gulden. Steeds minder luisteraars voor publieke zenders HILVERSUM De belangstelling voor de zenders Radio 1 tot en met 5 loopt steeds verder terug. In no vember bedroeg het marktaandeel van de publieke zenders 59 procent. In november 1990 was dit nog 69 procent. Dat blijkt uit het luisteron derzoek over november, uitgevoerd door het bureau AGB Media in op dracht van de NOS en de STER. Vooral de popzender Radio 3 kampt met een tanende belangstelling. De oorzaak hiervan is de toegenomen populariteit van kabelstations als Radio 10 en Hitradio. Verder trek ken de regionale omroepen een steeds meer luisteraars. Kinderprogramma's AVRO gaan naar zaterdagochtend HILVERSUM De kinder- en kleuterprogramma's van de AVRO op Nederland 1 verhuizen 11 januari naar de vroege zater dagochtend. Het programma van acht tot half tien wordt gepre senteerd door de postbode Anton Gleuf uit de Ko de Boswachter show. Naast oude bekende programma's vindt bij de verhuizing de première plaats van de zevendelige drama-serie 'Het Zakmes' naar een boek van Sjoerd Kuyper. De overgang is onderdeel van een samenwerkingsproject van de Nederland 1-groep. AVRO, KRO en NCRV willen dit voorjaar met een gezamenlijk aanbod van jeugd-televisie komen. Volgens een AVRO-woordvoerder is het belangrijk dat kinderprogramma's op een kindvriendelijk tijdstip worden uitgezonden. Verder komen volgens hem onder invloed van samenwerking met NCRV en KRO de kinderpro gramma's op de traditionele middaguren steeds meer in de knel. De middag wordt steeds vaker gebruikt voor licht informatieve en "infotainment" programma's. Kinderprogramma's passen daar moeilijk tussen. Vanaf 6 januari presenteert de Nederland 1 groep vier keer in de week een gezamenlijke service-salon. eerste di. do. 9.15, 21| 19.15, 2] 1 ,0- 31 Sra 0. 17.0r2_ JONGENELEN jlLEM Binnen het LENIIr atiewezen is een waarneembaar in ebruik van traditio- Groefliateriaal. Vooral de Mari^ey|kaanse restaura- an Schk die veelal synthe- n,e2der1nat:eriaa^ Struiken, ?iooe.5n er op over. Vol- ogei. v^ia Hendriks, hoofd De Larf f restauratie-atelier tei: i2het Frans Halsmu- oeis Le|in Haarlem, houdt 3ruijne, irband met de alge- vd- i trend „van terug dr. Jura, itdag drie natuur 4: Bèni snhuls. V Zaaijer- zo zegt ze met een ste Kersg naar de restauratie 4 en 2<who's Afraid of Red, StaverJ ancj giue jjj" van gar. De Jongde wman, „misschien nersteinjiet ook te maken met <erstdag dat er meer bekend is n 2de r gevolgen van het ge- 27ivan traditioneel dan 5 Ker i,eh materiaal". 7 LeiBndriks heeft de afgelo- Landsnïie jaar leiding gegeven itdag dre restauratie van een zestiende eeuwse schil- tteel, tel dr. Troi» waaronder de zijlui- - Voorhin 'Het Drapeniersaltaar' dr. Lemi van Maarten van 3 /V'hi Ook het midden- ■30697 een aantal jaren later (tot li^l werd gemaakt )5 en liornelis van Haarlem, ag Gezoterestaureerd. Het werk •^Grw'd De kindermoord te Lodde*em Van Van Haarlem j'nenberdok het schilderij 'De se, tel: it van Peleus en Thetis' Ider, tel:3 onder handen geno men. Ter gelegenheid van de voltooiing van dit grote restau ratieproject is tot en met 26 april in het museum de ten toonstelling 'Terugkeer van de Meesters, restaureren en con serveren in het Frans Halsmu seum' te zien. De tentoonstel ling besteedt niet alleen aan dacht aan het restauratie-pro ject, maar toont ook ruim twintig schilderijen die de af gelopen vijf jaar zijn geconser veerd of gerestaureerd. De expositie begint met een zaal met schilderijen, die Ella Hendriks betiteld als „de zeer extreme gevallen". De schilde- rijn zijn dermate aangetast dat ze niet meer te restaureren zijn. Conserveren behou den wat er is blijkt de enige mogelijk te zijn. Hopeloze gevallen De restauratrice laat tijdens een rondgang door het mu seum zien hoe het schilderij 'Stadhuis te Haarlem' van Vincent van der Vinne er aan toe is. De structuur van de verf is erg korrelig, wat waar schijnlijk het gevolg is van een eerdere restauratie die niet zo succesvol was verlopen. Ook is het doek onder invloed van vocht gekrompen, waardoor de verf niet genoeg ruimte kreeg en barstte. Om de kwetsbare delen van de verf lagen te beschermen, werden daarom op het schilderij repen (wit) Japans papier aange bracht. „Het schilderij kan in deze staat nooit meer worden geéxposeerd", zegt Ella Hen driks, „met uitzondering mis schien van een tentoonstelling over het Haarlemse stadhuis". Ook is in deze „hopeloze ge- vallenzaal" een doek uit de negentiende eeuw te zien van Jacobus van Looy. Het doek wordt steeds donkerder. Die verkleuring wordt veroorzaakt doordat de schilder een ver keerde samenstelling van de verf gebruikte, vertelt Ella Hendriks. Daar valt niets aan te doen. Bij naar schatting der tig schilderijen van Jacobus van Looy treedt een vergelijk bare verkleuring op. Het res tauratie-atelier van het Frans Halsmuseum kent sinds een aantal jaren de traditie restau rateurs van buiten aan te trek ken, die binnen het atelier een opleiding kunnen krijgen. Een dergelijke aanpakt werkt voor de restaurateurs stimulerend, en maakt het ook mogelijk er varingen uit te wisselen over het gebruik van technieken. Er blijkt een grote animo te zijn voor het restauratiewerk. Tijdens het grote restauratie project van de zestiende eeuw- se schilders, waren op een ge geven moment zelfs elf restau rateurs uit binnen- en buiten land werkzaam. Sommigen met een financiële bijdrage van de J.P. Getty Foundation. Voordat de restauraties plaats vonden werden de schilderijen ook in kunsthistorisch opzicht onderzocht. Koos Levy is ver antwoordelijk voor dat onder zoek. Over het schilderij van Cornelis van Haarlem 'De Bruiloft van Peleus en Thetis' uit 1593, vertelt ze, dat de be schadigingen voor een belang rijk deel in de negentiende eeuw ontstonden. „Het schilderij was toen over gebracht naar het Mauritshuis in Den Haag waar het gedu rende veertig jaar op de zolder lag opgeslagen. Het doek was F.en restaurateur aan het werk i met de beschilderde kant naar binnen opgevouwen, waardoor zeer ernstige beschadigingen optraden. Aan het eind van de negentiende eeuw ontdekte ie mand het bij toeval op zolder. Toen ontstond natuurlijk een enorme heibel over zoveel na latigheid. De literaire tijd schriften stonden er bol van", aldus Koos Levy. Het ministerie van binnen landse zaken kwam er zelfs aan te pas. Een strook die ooit aan de bovenkant van het schilderij was toegevoegd, mocht pas na toestemming van de minister worden verwij derd. Ook ging de restauratie gepaard met een heftige dis cussie over methoden en ethiek. Er werd een commissie ingesteld die adviseerde terug houdend te zijn bij restaura ties. Het voorval geeft volgens Levy aan wat voor waardering er in de loop der tijd voor de beeldende kunst bestond. „In Nederland werden onze top- schilders schromelijk verwaar loosd", aldus Koos Levy. De waardering voor beeldende kunst is volgens haar gekop peld aan de waardering van het restauratievak. In ons land gaat die waardering in golfbe wegingen. Pas in de negen tiende eeuw begon men bij voorbeeld pas incidenteel met het documenteren tijdens het restauratieproces. Het gebrek aan waardering van de over heid voor het restauratiewezen blijkt volgens haar ook uit het feit dat er lange tijd geen scho- lings- of opleidingsmogelijkhe den bestonden. „Pas recente lijk bestaat er zoiets als een op leidingsinstituut", aldus Levy Ook bij de restauratie van de zijluiken van het drieluik van Maarten van Heemskerck voerde Levy kunsthistorisch onderzoek uit. Daarbij bleek onder meer dat de bogen van het schilderij met een passer waren aangebracht. De restau ratie van één van de zijluiken is voor de leek niet helemaal volledig uitgevoerd, omdat er nog steeds ruimte bestaat tus sen de planken waaruit het schilderij is opgebouwd. Vol gens restauratrice Hendriks is dat ook niet mogelijk. Het hout blijft „bewegen" zodat het geen zin heeft de groeven dicht te stoppen. „Bovendien, is het bij restaureren zaak zo weinig mogelijk te doen, zodat het later ongedaan gemaakt kan worden. Dat was les één van het restauratievak", aldus Hendriks. Dresden-vertelling van Kayzer moet op de Duitse televisie door RENE DE COCQ Dat gaat je niet in de koude kleren zitten, zo'n televisievertelling van Wim Kayzer. Hij bezocht Dresden, die ooit zo prachtige Oostduitse stad aan de Elbe die in de laatste fase van de Tweede Wereldoorlog door de geallieerden met grote technische precisie in twintig minuten tijd werd platgebombardeerd, en legde dat bezoek vast in twee haast avondvullende documentaires onder de naam 'Hetzelfde op een andere manier'. Dat is niet alleen een hele avond uitzitten, maar tegelijk ook televisie die je als min of meer argeloze kijker bij de strot pakt. Kayzer heeft er een handje van onder een literaire dekmantel beelden te laten zien en verhalen te laten vertellen die je rechtstreeks pakken in je menszijn. Deze keer legt hij over de beelden van de stad en (vooral) van de mensen in de stad het snijdende commentaar op de mensheid van Schopenhauer, wel anderhalve eeuw eerder geschreven, maar het heeft in zijn rake observaties en zijn cynisme nog niks van zijn geldigheid verloren. Daartussendoor laat hij mensen praten, vooral over dat beruchte en gruwelijke bombardement, en over de tijd er vlak na. Getuigenissen die dat staaltje oorlogsvernuft van de toenmalige 'Schwarzkopf' van 47 jaar geleden en de effecten ervan, zó dichtbij brengen dat het je nu nog de adem beneemt. En hij toont het Dresden van nu, waar misleide jongetjes in leren jekken in groepsverband de nazigroet brengen, onaangedaan bekeken door burgermansvoorbijgangers. Het Dresden waar een amateurorkestje aan de Elbe mooie muziek zit te maken, op dezelfde tijd dat neonazi's ongehinderd een dagenlange bloemenhulde aanrichten op het trottoir bij de bioscoop waar een van hen in een relletje is neergeschoten. Het Dresden dat lang heeft moeten zwijgen onder de communisten maar dat nu, onder de Duitse democraten, ineens emotioneel en ideologisch zestig jaar terugspringt in de historie en elke niet- Duitser wil verdrijven. Het Dresden waar de kleine joodse gemeente het geld van een legaat niet gebruikt voor het opknappen van de synagoge maar voor het aanleggen van een alarmsysteem. Dét verhaal, die beelden, leveren in de mix met de observaties van Schopenhauer televisie op die je niet alleen aan de buis kluistert, maar die ook een indringende waarschuwing uitstraalt, tegen rassenwaan, tegen geweld, tegen domheid en misleiding. Kayzers programma moet maar snel simultaan (dus niet te vermijden) worden uitgezonden op alle beschikbare Duitstalige kanalen. En ook nog maar 's (laten we ons niet mooier voordoen dan we zijn) op alle Nederlandstalige, niet te laat op de avond. En laten we de Vlaamstalige omroepen niet Vergeten. Zondagavond heeft Jef Rademakers zich een klein beetje gerehabiliteerd voor de gemakzuchtige onzintelevisie waarmee zijn firmaatje 'Dutch Dream' de laatste jaren de buis onveilig heeft gemaakt. Hij maakte eigenhandig een innemend portretje van schrijver Gerard Reve dat te zien was vóór de filmversie van diens 'Werther Nieland'. Dat werd een aardig halfuurtje, met beelden van de schrijver en zijn vriend in hun Franse huisje, een excursie naar het beroemde 'Geheime Landgoed' (een door Reve zelf gemetseld huisje op een heuveltop), en de volksschrijver zelf winkelend in de plaatselijke supermarché en ontspannen keuvelend over zijn leven, over Hare Majesteit, over de drank, over het schrijven. Leuk om te zien en te horen, ook al doordat Reve zelf zich altijd weer een onnavolgbare woordkunstenaar toont, die zijn eigen al dan niet geacteerde wijsheden doorspekt met vertederende kinderachtigheden en ironiserende tussenwerpsels. Een mooie: „Ik heb nergens verstand van maar ik heb wel overal een mening over. Hij woont dan wel tussen de Fransen, maar is dus nog altijd een echte Nederlander. olenburf fJlAAN MOKKINK iade: pPRDAM Begin 1987 Beekhuide Hilversumse popim- :de Kersfe Rob Wiedijk de 339 and soulformatie The Ird'enoij?'0"; Hij vond dat er ie KersPkele maffe feestgroep 13-1251 land was. Amper vier ,e7_K®ater heeft de groep het 5l- 7247aecor(* 'grootste aantal Van Qoptredens' op haar rstdag dltaan. Ook artistiek ge- 3: 1ste feradeert de knotsgekke 32a5iansformatie haar colle- •stdag d'een terugkeer naar de luiers; wat The Pogues doen met folk en Fishbone met ska, doet The Bob Color met soul. Vanavond is de groep te be luisteren in het muziekcen trum O.L.S. aan de Loosduin- sekade in Den Haag (aanvang 22.00 uur). De prima donna van de groep is 29-jarige Amsterdamse An neriek van Dorst. Sinds de zo mer verzorgt zij samen met Rob Wiedijk de zangpartijen. Tegelijkertijd werd als nieuw ritmeduo Burt van der Mey en Bill Visser aangetrokken en de aan het Hilversums Conserva torium studerende toetsenist Jaap Somsen. Anneriek: „Onze optredens kosten veel energie en leveren tevens veel energie op. Als we spelen raken we in trance en halen we alles uit de kast om het publiek ook gek te maken. Onze zanger heeft al enkele operaties achter de rug, hij brak bijvoorbeeld zijn voet na een sprong van een geluids boxenstellage". Anneriek was 19 jaar toen zij als au pair naar Parijs ging. „Binnen een week, ging het mis, want ik kwam in aanraking met een stel muzi kanten en raakte al snel aan het zingen. Na een jaar op straat te hebben gezongen en daarna tweeënhalf jaar in een Parijse pianobar, kwam alles in een stroomversnelling. Ik mocht zingen in de film 'Com ment draguer tous les mees'. Zodoende hoorde ik onlangs tot mijn grote schrik mezelf op RTL4 „Vervolgens mocht ik op tour nee, ik stond in het voorpro gramma van Katrina And The Waves en belandde daarna weer in Nederland. Nadat was onderzocht of ik wel gek ge noeg was, werd ik aangeno men bij The Bob Color. De voordelen zijn dat Rob nu niet meer alleen hoeft te zingen, want na vijf achtereenvolgen de avonden word je nu een maal schor. Hij is ai eens geo pereerd wegens een liesbreuk door te hard zingen. Op het podium ruien we elkaar op, we stimuleren elkaar. Er heerst niet zoiets als jaloezie, maar onze houding houdt de kracht erin". De prima donna wordt in recensies vergeleken met Tina Turner, Bette Midler en Janis Joplin. Rob Wiedijk heeft er sinds de zomer dan ook een geduchte concurrent bij. De kaalhoofdige zanger en eveneens veelgevraagd enter tainer/presentator is de andere opvallende verschijning bin nen The Bob Color. De enige echte „zoon van Tarzan". Wie zijn tronie eenmaal ziet zal dat niet snel vergeten, of het nu bij een van de twee honderd concerten is die de groep jaarlijks geeft of in het NRC/Handelsblad in een arti kel over kaalhoofdigheid. Ook markant en met Wiedijk het enige constante bandlid is gita rist, groepsnestor en mede- grappen en grollenmaker Frank de Louw. Deze begon zijn loopbaan 25 jaar geleden in Haagse beatbands (anekdo te: The Motions wilden zijn in opdracht gebouwde ei-vormige gitaar nog kopen). De onvermoeibare groep heeft grootse plannen voor de toe komst. Van Dorst: „We zijn hard aan het werken aan nieuw repertoire. De opge voerde soul en rhythm and bluesliedjes uit de Stax- en At- lantic-archieven, die eerst een groot deel van ons oeuvre vormden, zijn nu vervangen door eigen werk. Door onze talrijke repetities zijn veel ei gen nummers ontstaan en die vinden we eigenlijk net zo leuk om te spelen. Tegenwoor dig doen we nog maar weinig covers per concert, waaronder nummers van The Free, Sly The Family Stone en Deep Purple in een typisch Bob Co- lor-jasje". „Volgend jaar febru ari komen we terug van een tournee door Hongarije en Zwitserland, daarna auiken we de studio in voor de opna men voor onze derde cd". en 2de Ij Q1714-1 jrang, telRSUM De kerst- 22.00) ering die door de KRO sen, teljijtgezonden (Ned. 1 om stdaqdr1")' k°mt vanuit de St. 55 en 2<fus Xaveriuskerk van 725-793foepparochie in Amers- is bellenHet thema dit jaar is ARTSlns gegeven'. Kinderen r®9®e'"9| göskvië zijn de speciale ts is te ?n deze viering. Voor- ifoon, tj zijn Adri Verweij en jërreijt. Het dames- en ■®'d®n "Oör staat onder leiding "der'vojd0 van Zwam. Op de erstdag Radio 1 om 22.04 uur) Zoeterwide eucharistie-viering /4145471de kerk van Christus ur•L«(e in Amsterdam. iedgevallP8er is pastor B. He reek: 1st' Het parochieel koor >ngh, tel onder leiding van Paul Hame- leers zingt onder meer de Pau- lusmis van Kees de Wijs. Eer ste Kerstdag (Ned. 1 om 11.00 uur) komt de dagmis vanuit de kapel van Huize Ursula te Nieuwveen, een woongemeen schap van verstandelijk ge handicapten. Voorgangers zijn pastoor Gijs Okhuijsen en pas toraal werkster Kitty Bouw man. Zang en muziek wordt verzorgd door medewerkers en bewoners van Huize Ursula onder leiding van Cees Pouw. Aansluitend aan deze dagmis volgt vanuit Rome de toe spraak van paus Johannes Paulus (Ned. 1 om 12.00 uur). aria. iel. 5or»choti n isYef^^ chaos die aan bet begin van de schepping itevenshff^iekende voor de Weense componist Joseph Haydn een iden, teller in de voor zijn tijd gebruikelijke stijlwetten in de mu- i, Voorsl 13350; 2i ®pothe^!deze in zijn inleiding varen en zaait zoveel mogelijk ver- Oegstgi- Na zijn imponerende opening volgt Haydn in een door- oorscho* structuur de tekst van Gottfried van Swieten, naar Mil- ten- ,e,: kadise lost'. Na de schepping schetst Haydn muzikaal de rdwijk) Jvensdagen van Adam en Eva met onder andere enkele en 2de fe liefdesduetten. Regisseur Chris Hunt 'vertaalt' Haydns k, Vliet lm in een reeks opmerkelijke beelden waarbij prachtige 100 itoomenten worden afgewisseld met opnamen van de uit- 3864955 met Academy °f Ancient Music en het koor van jotheek |IleSe Oxford onder leiding van Christopher Hogwood. tel: 32? zendt deze registratie uit op Eerste Kerstdag (Ned. 3 om Voor de laatste Whitney Houston en de liefde keer 'Bergerac' GVR en Sophie aan het werk in dromenland. Vriendelijke reus HILVERSUM Het bii kin deren zeer geliefde boek 'De GVR' van Roald Dahl werd in 1989 door John Hambley be werkt tot tekenfilm. Het resul taat in beelden, die door de NOS (Ned. 3 om 14.30 uur) worden uitgezonden, is net zo adembenemend geworden als het boek. Je kijkt het in een adem uit. In de Nederlandse bewerking werden bekende stemmen als die van Leontien Ceulemans, Rudi Falkenhagen en Anne- lies Balhan ingehuurd om het verhaal van de negenjarige Sophie, die in een weeshuis door de strenge mevrouw Clonkers wordt opgevoed, van volume te voorzien. Als Sop hie op een nacht wakker wordt en naar buiten kijkt, ziet ze de grote reus GVR staan. Hij blijkt uiterst vrien delijk te zijn. Al snel komt ze erachter dat hij kinderen aan dromen helpt. GVR vraagt Sophie of ze mee wil naar reu- zenland om dromen te verza melen. Als ze daar druk mee bezig zijn, ontdekt het tweetal dat een aantal onvriendelijke reuzen de kinderen uit het weeshuis wil halen. Om dat te voorkomen bedenken Sophie en GVR een droom voor de koningin van Engeland. LONDEN Met de afleve ring 'All for love' eindigt BBC 2 op Tweede Kerstdag (om 20.30 uur) de serie rond detec tive Jim Bergerac. Dat de reeks niet meer op het scherm zou terugkeren, werd onlangs duidelijk toen zijn schitterende Triumph Roadster uit 1949 werd geveild voor het goede doel. Het geld ging naar BBC's 'Children in Need'. John Nettles die de rol van Bergerac speelde: „Ik heb Jim Bergerac tien jaar lang gestalte gegeven, dus het werd mis schien tijd om er een punt ach ter te zetten. Dat neemt niet weg dat ik met enige weemoed naar de laatste (lange) afleve ring zal kijken". In de laatste confrontatie komt de kijker oog in oog te staan met een aan lager wal geraakte Berge rac. Liefdesverdriet heeft hem uiteindelijk aan de fles gekre gen. Om zijn Franse vriendin Danielle te vergeten, reist Jim naar Bath om daar de bewa king van een duur schilderij op zich te nemen. Daar maakt hij kennis met Cressida Dra per, die weliswaar aantrekke lijk oogt maar in en in slecht blijkt te zijn. Zij bedenkt een plan om haar man uit de weg te ruimen en Jim de schuld in de schoenen te schuiven. HILVERSUM „Humor en liefde gaan vaak samen. Het is het beste middel om een persoon voor je te winnen, maar tegelijkertijd ook een prachtige bescherming tegen de pijn, die een afwijzing met zich meebrengt. Ik heb ge merkt dat de meeste mensen al snel hun dekking laten zakken, wanneer ze aan het lachen worden gebracht. Ei genlijk ben ik geen uitzonde ring. Wil je mij echt leren kennen, dan moet je mij aan het lachen maken", zegt Whitney Houston, die Eerste Kerstdag (Ned. 3 om 18.55 uur) bij de NOS is te zien in een concert-registratie die eerder dit jaar werd opgeno men in de Noordspaanse stad La Coruna. Wij hebben samen heel wat afgelachen, maar over de liefde wil Whitney niet veel kwijt. „Ik heb een vriendje, meer kriig je van mij niet te horen. Ik vraag jouw toch ook niet met wie je naar bed gaat. Dat ik over de liefde zing, komt omdat ik mii er prettig bij voel. Bovendien heb ik het aan den lijve on dervonden... al was het mis schien in een ander leven. Ik praat niet graag over mijn privé-leven, simpelweg om dat mensen mijn woorden vaak verkeerd uitleggen. Bo- Whitney Houston ...humor als dekmantel... FOTO: SACHA PIETERSE vendien slaat de fantasie van veel mannen op hol als ze mij ontmoeten. Als ik dan wat afstandelijk reageer, hebben ze het idee een blauwtje te lopen. Omdat ze niet in mijn slipje mogen zit ten, bedenken ze als wraak actie het verhaal dat ik les bisch zou zijn. Zielig? Ach, ik ontken niet, dat mijn assis tente Robyn bij mij woont, maar dat wil niet zeggen dat we ook het bed delen

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13