Rijkspolitie pakt riminaliteit aan r LEIDEN OMGEVING Milieudefensie non-actief Overeenstemming over winkelplan Nieuwkoop Utopia zit gemeente dwars Lissers kunnen zelf kandidaten voordragen voor Sportverkiezing ER 1991 .j, [idócSommit M.000 gulden voor gebouw leider, Rc. If' S&ord - Hof land SHfcRSCHOTEN Het Juliana-Welzijnsfonds geeft een in 25.000 gulden aan de buurtvereniging Noord- n verband met de verhuizing naar het nieuwe ifuntionele gebouw in de wijk Noord-Hofland. De re- kleine buurtvereniging met ongeveer 200 leden heeft zeer actieve penningmeester. Die heeft maar liefst 39 sen aangeschreven om zo te komen tot het behodigde iuizingsbedrag van 100.000 gulden. De vereniging zelf t in negen jaar bijna 20.000 gulden bijeen gespaard. Vo- week kreeg de buurtvereniging van Jantje Beton een ig van 8000 gulden en van het Anjerfonds een bedrag 10.000 gulden. Geen enkele andere vereniging in schoten heeft ooit dergelijke hoge bedragen gekregen landelijke organisaties. De verhuizing zal in januari plaatshebben. Het nieuwe gebouw wordt deze maand leverd en tot de vaste huurders behoren naast de [vereniging ook de Kinderspeelzaal en Bibelebon-kin- I ipvang. Coördinator voor 60 thuiszorgplaatsen in KR V - gemeenten VALKENBURG Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg krijgen eén zorgbemiddelaar, die adviezen gaat geven over thuishulp die ouderen nodig hebben. Als de provide groen licht geeft, zal J. van Gorcum worden benoemd als zorgbemiddelaar. In de toekomst kunnen zestig bejaarden thuiszorg tot het niveau van verpleeghuis hulp krijgen. Daarvoor is het wel noodzake lijk dat de zorg precies is toegesneden op de behoefte van de oudere. De zorgbemidde laar is degene die de ouderen thuis bezoekt, inschat voor welke hulp zij het meest in aanmerking komen en vervolgens die nood zakelijke hulp coördineert. Hij doet dat in nauwe samenwerking met de maatschappe lijke dienstverlening en het kruiswerk. Bankoverval in Nieuwkoop ZATERDAG 21 DECEMBER 1991 NIEUWKOOP De Bondsspaarbank aan het Zuid einde in Nieuwkoop is gistermiddag rond twee uur overvallen. De overvaller kwam het pand binnen en bedreigde een klant met een vuurwapen. Hij eiste geld, dat één van de aanwezige personeelsleden hem gaf. Zowel de bank als de politie weten niet om welk be drag het gaat. De dader ging er vandoor in de richting van het cen trum van Nieuwkoop. De politie hield direct een groot scheepse zoekactie, waarbij de assistentie werd ver leend door de korpsen uit Alphen, Woerden, Bodegra ven en Alkemade. De man wist toch te ontkomen. De dader is ongeveer 25 jaar en 1.65 a 1.70 meter lang. Hij droeg een zwarte integraal helm, zonder vizier en met witte strepen. Voorts droeg hij een groen regenjack en een groen regenbroek. Hij had een nylon tas bij zich. Op de draagband waren rode en zwarte strepen. De politie verzoekt iedereen die inlichtingen kan ver schaffen, te bellen naar het politiebureau in Nieuw koop: 01725-73100. ALKEMADE De Kern groep Alkemade van de Vereniging Milieu Defen sie (VMD) heeft besloten voor een half jaar op non- actief te gaan. Hiermee komt de jaarlijkse uitrei king van De Groene Tro fee op de tocht te staan. De kerngroep bestaat mo menteel nog uit slechts vier actieve leden, terwijl vijf het minimum aantal is om tot resultaten te ko- Daarbij bestaat er behoefte aan minimaal vijftien leden, die zich voor incidentele milieube schermingsactiviteiten willen inzetten. Gedacht wordt aan het bemannen van VMD- stands op braderieën en ten toonstellingen. „Het vele werk komt momenteel op de schou ders van een te kleine groep mensen", zo vinden de vier ac tieve leden. Zij moeten nog met het landelijk bureau van de VMD overleggen of het sta tutair mogelijk is om de plaat selijke activiteiten voor een half jaar te schorsen. Als de plaatselijke milieu-activisten in die periode geen leden vin den, die zich actief willen gaan inzetten voor milieudefensie, dan voelen zij zich genood zaakt de kerngroep op te hef fen. Navraag bij voorzitster Tony van Zeil leert dat zij hoopt dat de Groene Trofee die tot nu toe werd uitgereikt na afloop van de jaarvergadering in fe bruari, na een mogelijke le denwerf-actie in mei alsnog kan worden toegekend. De Groene Trofee is een kunst werk dat toekomt aan Alke- madese personen die zich bij zonder inspannen voor de be scherming van het milieu. Voorscho 61635! 12356 GEBIED ALKEMADE EN LEIDERDORP GrJ -EN VERHAAR Van C 3! :emade/leider- ip/jacobswoude 8 bestrijding van de cri- 'euw ^ven aüteit krijgt in het ge- van de groep Leider- itf/ Alkemade van de .JrffJ politie de hoogste Aikemm riteit. Dat blijkt uit actieplan van de groep rtoe ook Leimuiden •8269/ai Rijnsaterwoude beho- v... I! Milieudelicten en .•oeplkeerszaken staan twee epZ3- dra rie op de urgentielijst. 2059 en tel: 453ptra aandacht die aan cri- worden gegeven vooral te maken met het aantal inbraken icjoningen in Alkemade en in Leiderdorp en het r.j komende onveilig- !CH«n°m5sevoel van de burgers. zo's de bedoeling dat het tomen van inbraken pro- atig wordt aangepakt, ichting vormt daarbij elangrijk onderdeel, kemade is de laatste twee iet aantal diefstallen van 1 en bromfietsen met de toegenomen. Probleem- sen blijken vooral uit- 'warmoni gelegenheden, bushaltes sporthal te zijn. Ook r-reeKe, vorm van criminaliteit k®mat?,° "t de politie te kunnen te rts bellen i. hendam: fingen met extra voor- 374491. «(ng, graveerakties en ïn- stelefoon, tensievere surveillance op de probleemplaatsen. Het buurt preventieproject in de bomen- buurt in Roelofarendsveen wordt voortgezet omdat blijkt dat het project zijn vruchten afwerpt. Krachten bundelen Omdat de politie niet in staat is om in haar eentje de crimi naliteit te bestrijden, streeft men er naar om gemeenten, verenigingen en bedrijven nog meer te laten meewerken. De politie denkt door het maken van afspraken de krachten te kunnen bundelen in de strijd tegen de criminaliteit. Proble men met de openbare orde zullen volgend jaar worden aangepakt met extra surveil lances en toezicht bij de Ka- gerplassen, op het eiland de Kaag, bij disco's, kermissen en horecagelegenheden met name in de diverse dorpen van Al kemade. Een groot probleem voor de politie in Leiderdorp, Alkema de en Jacobswoude vormt in toenemende mate het grote aantal loze inbraakalarmen bij bedrijven en particulieren en de onbereikbaarheid van sleu telhouders bij alarmmeldin gen. De politie denkt dit pro bleem het best te kunnen aan pakken met een persoonlijke benadering. Om de verkeers veiligheid in de drie gemeen ten te verbeteren zal de politie volgend jaar veel fiets(verlich- tings)-, snelheids-, bromfiets en alcoholcontroles houden. Milieuvluchten Om illegale milieupraktijken tegen te gaan zal de politie het gehele jaar door milieuvluch ten maken. De naleving van de meststoffenwetgeving en bestrijdingsmiddelenwet zal met name in Jacobswoude en Alkemade intensief worden gecontroleerd. In Leiderdorp zal meer aandacht worden be steed aan mogelijke milieude licten bij het sleutelen aan au to's en motoren in garage boxen. Controles van Drank- en Ho- recawetinrichtingen binnen het gebied zullen worden ge houden om te controleren op leider. In Leiderdorp zal extra worden gelet op paracommer- cialisme bij verenigingen. Om gokverslaving tegen te gaan en om illegale situaties te voorkomen zal de politie het gehele jaar door in horecagele genheden controleren op ver gunningen voor speelautoma ten. Vuur werkoverlast zal worden aangepakt via een ,,lik-op-stuk-beleid". Tot slot zal de politie veel tijd besteden aan vaarsurveillance om zo onder meer de overlast van speedboten op scheepvaartrou tes en in recreatiegebieden te gen te gaan. Ook dient de vaarsurveillance milieu-over tredingen en overtredingen op de Visserij wet en Vaarregle- snel mogelijk te 100-jarige in Huize Driehof Feest in Huize Driehof in Hazerswoude-Dorp. De geboren en getogen mevrouw J. Huisman genoot gisteren volop van alle belangstelling die zij kreeg omdat zij 100 jaar werd. „Ik heb vannacht toch nog best geslapen hoor", merkte ze laconiek op. Gister ochtend kwamen burge meester M. Boelen, twee wethouders, de gemeentesecretaris en de bewoners en het personeel van het ver zorgingstehuis bij haar op bezoek. De krasse eeuwelinge woont sinds juli '76 in Huize Driehof. Als dochter van de plaatselijke schoenma ker heeft zij daarvoor jarenlang gerepareerde schoenen weggebracht. Ze heeft een Ridderorde ontvangen vanwege het feit dat ze 40 jaar be hulpzaam is geweest bij de zondagsschool in de Nederlands Hervormde kerk. FOTO: TON KOEVOET 471 Nc r^moet Alphense houder 5000 ffffijden betalen 120Jj|*( HEN AAN DEN ApotN De Socialistische in Alphen moet de emade'oib-wethouder G. van Aaot^00 gulden betalen. °9 Rijns eiding hiervoor is de urg: Apotfer die de SP enkele ;n voor de gemeente- Damiaa sverkiezingen vorig oedrect maart huis-aan-huis nheim: 02 ireidde. Dat maakte isteren bekend. ~T Sa5 ie folder stond het huis fan As afgebeeld met de SP-kandidaten Gerard ;s en Elles Smit. Het 1 wees naar het huis. <GEREN#r St0nd de tekst "Wet- geopend>rs mogen geen voordeel- Het nummp huis halen". Van As zou lijk bij de aankoop van jrond onderhands finan- voordelen hebben be- De discussie daarover Gezondhfoinnen het gemeentebe- spreekuur juist afgerond. Een onaf- lijke onderzoekscommis- id namelijk uitgewezen N>an As geen financiële elen heeft gehad, toen de Sjet haar folder kwam. rkiezingsstunt van de so- en viel geheel niet in ppelijk W« aarde bij Van As. Hij noodsitu onmiddellijk naar de reekemde|nrechter. Die veroor- de SP tot het betalen HE EN DlS^n schadevergoeding van XUALlTElf gulden wegens smaad. heb-ik geen enkel belang Seld- Dat 8aat naar Am" a t/m vr en naar Unicef", aldus infori ethouder die nog geen u. woord over heeft voor de ROUW VI streek" die de socialisten reekuren: n uitgehaald. 33, Voon - Kerstavond in Flora RIJNSBURG Naar schatting 3500 bezoekers uit de Leid.se re gio komen jaarlijks af op de kerstnachtdienst in het veiling ge bouw van Flora in Rijnsburg. De dienst zal dinsdagavond om half elf beginnen. Ds. Eerbeek, gevangenispredikant uit Scheve- ningen, zal spreken over het thema 'Leven aan de nacht voor bij'. Muzikale medewerking wordt verleend door de Floraband en de Flora brassband onder leiding van Maarten Verhoef. Ook het jeugdkoor New Gospelsound van Jasper van Delft en The Young Voice waaraan Bert v.d. Schans leiding geeft zullen mee werken aan de dienst. NIEUWKOOP Een su permarkt en vier winkels op de Hogedijk, op het ni veau van het bovendorp van Nieuwkoop. Dat is een maatregelen die door het stedebouwkundig ad viesbureau RBOI wordt meegenomen bij het sa menstellen van een totaal plan over de omvang en de wijze van versterking van de winkelfunctie in het plassendorp. De pro jectontwikkelaar AB- N/AMRO, de kern-winke liers en het bestuur van de Ondernemersvereni ging Nieuwkoop en Noor den zijn hierover in be ginsel tot overeenstem ming gekomen. Dat maakte wethouder J. Mi chel bekend. De supermarkt en de vier winkels moeten in totaal een oppervlakte van 1665 vierkante meter beslaan. Deze komen op het niveau van het Reghthuysplein. De Hogedijk wordt ervoor opge hoogd. „We hangen een bal kon aan het dorp", illustreert Michel het plan. Daarnaast wordt circa 300 vierkante me ter ingeruimd voor maatschap pelijke en commerciële doel einden. Deze komen op het ni veau van het onderdorp. Vol gens Michel zou hierbij ge dacht kunnen worden aan een vestiging van de PTT, een tandarts, Stichting Aar- en Veenstreek en/of een VVV- kantoor. „Het moeten geen winkel zijn, maar het moet wel iets uitstralen naar het dorp", licht Michel toe. Hier mee wordt de gevel naar de Achterweg verlevendigd. Voorts wordt in het totaal plan rekening gehouden met de herinrichting van het Reghthuysplein. De parkeer- mogelijkheden worden ver ruimd en er is ruimte voor winkelpandjes en een terras. Met het bestuur van de onder nemersvereniging is afgespro ken dat het totaalplan aller eerst met de achterban wordt besproken. Dit gebeurt op 9 ja nuari aanstaande tijdens de al gemene ledenvergadering. Vervolgens wordt het plan in de begeleidingsgroep bewinke- ling aan de orde gesteld. De wethouder is erg enthou siast over het bereikte ak koord, al stelt hij zich nu nog liever voorzichtig op. De loka le politiek moet zich nog over het totaal-plan buigen. Michel heeft daar echter goed ver trouwen in. „Ik geloof in het plan. Het wordt een facelift voor het dorp". Voorschotje Apetrots stond burgemeester H. de Jonge gistermiddag bij de gedenksteen, die de opening van het nieuwe Sassenheimse raadhuis markeert. Hoewel de officiële opening pas in mei van het volgend jaar zal plaatsvinden, is in Sassenheim de overgang naar het nieuwe raadhuis al een voldongen feit. Woensdag werd in de nieuwe trouwzaal al het eerste huwelijk voltrokken tussen R. Scheffer en W. Maris-Dikker. Onder het toeziend oog van ambtenaren, raadsleden en andere betrokkenen, onder wie de Leidse architect A. van Hille en de bouwer, C. Kiebert uit Sassenheim, metselde de burgemeester de steen eigenhandig in. De burgers kunnen ook een voorschotje nemen op de formele opening van het nieuwe gemeentehuis. beteren isteeg 33, e oi choeiïng milleuge 1 ring en ikade elke dof LLIGERS fi'CStdd 01720-3 en De verbetering redendande beschoeiing van de nebben. Bade wordt uitgesteld. De -en inte wil onderzoeken of elijkheden n oplossing mogelijk kbaa ,ij de doorvaart niet versmald. In de Leiden, kelijke opzet was dat wel •eikbaai ival. Omdat aan de Rijn- ook woonboten liggen ;uss6 ils gevolg daarvan de de praktijk vrij- iaa olledig belemmerd 1 Het is nog niet bekend eer de werkzaamheden ginnen. Provincie zet afmeerverbod Comriekade Woubrugge door JACOBSWOUDE/DEN HAAG De provincie komt niet terug van haar besluit om in verband met de veiligheid een afmeer verbod voor schepen bij de Comriekade in Wou brugge in te stellen. Zo reageert zij op de door de gemeenteraad van Jacobs woude ingediende motie terwijl ook de gedeputeer de T. Jansen de gemeente vorige week nog eens zijn standpunt heeft duidelijk gemaakt. Het afmeerverbod is medio oktober van kracht geworden. De raad keurde tijdens de ver gadering van 12 september unaniem het aangekondigde afmeerverbod af. Als de sche pen die door de Woudwetering varen, niet meer mogen aan leggen, zou de plaatselijke middenstand door deze maat regel aanzienlijk worden gedu peerd. Bovendien zien de raadsleden geen aanleiding om het verbod in te stellen. Door dat de schepen met elkaar kunnen communiceren via de marifoons, hoeft het afmeren 1 helemaal niet te leiden tot ge vaarlijke situaties op het wa- Volgens de provincie kunnen die communicatiemogelijkhe den echter geen conflictsitua ties voorkomen tussen de dicht langs de oever varende tan kers en eventueel langs de Comriekade liggende recrea tievaartuigen. Bovendien mo gen de schepen geen hinderlij ke vaarbewegingen maken. Dit in verband met de schade aan de oevervoorzieningen en hinder voor de jachthavens. „Dit draagt echter niet bij aan het verhogen van de passage van het betreffende zeer smal le vaargedeelte", aldus de pro sterk zal afnemen als de B de kerosine naar Schiphol weer per pijpleiding kan gebeuren. Mogelijk kan dan weer een afmeerplaats aan de Comriekade worden toegestaan. „Het is echter nog niet bekend wanneer een nieuwe leiding in gebruik zal worden gesteld", aldus de pro vincie, die verantwoordelijk is voor het vaarwegbeheer. De provincie is wel bereid om onderzoek te doen naar een voor passanten minder gunsti ge alternatieve afmeerplaats aan de Van Hemessenkade, tussen de nummers 45 en 52. Met deze plaats kan de rijkspo litie te water akkoord gaan. ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse jongerenvereniging Utopia lijkt bewust de con frontatie te zoeken met het ge meentebestuur. Nadat gister avond met toestemming van de gemeente het discogeluid klonk in de Westender, zal Utopia ook vanavond de ge- luidsknop tot 95 dB opendraai en. En dat heeft het college pertinent verboden. Utopia-voorzitter Mathieu Paardekooper gisteravond: „Volgens onze juridisch advi seur hoeft Utopia absoluut niet te voldoen aan de Wet Geluid hinder. We hebben dus geen vergunning nodig. Dat bete kent dat we muziek kunnen maken en dat zullen we zater dagavond dan ook doen. We letten er wel op niet boven de 100 dB uit te komen" Burgemeester Houdijk deelt de mening van Utopia beslist niet. „We wachten af wat Uto pia vanavond doet. Het lijkt mij overigens buitengewoon onverstandig als ze toch mu ziek maken. Donderdagavond bleek heel duidelijk dat de ge meenteraad bereid is een op lossing te zoeken. Voor de vrij dagavond hebben we voorlo pig toestemming gegeven. Ik begrijp echt niet waarom Uto pia nu zo handelt. Erg betreu renswaardig, en Utopia kan beter eerst nog even goed na denken over wat ze wil doen. Als Utopia van mening is dat hun adviseur het precies weet dan kan ik slechts zeggen dat ook wij exact op de hoogte zijn van de mogelijkheden". Utopia-woordvoerder Paarde kooper wilde in tweede instan tie geen commentaar geven op de reactie van de burgemees- „Ik kan nu beter even mijn mond houden en wil, zonder nader overleg met het bestuur, niet reageren". LISSE Lisse kiest op 7 maart 1992 de sportman, sport vrouw en sportploeg van 1991. Dit evenement onder de ver antwoordelijkheid van de Sportraad wordt gehouden in 't Poelhuys. De winnaars van 1990 waren kogelslingeraar Peter van Noort, amazone In- grid van der Weijden en de dames van Basketball Vereni ging Lisse. De kandidaten voor een van de titels moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten de sporters in Lisse wonen en aangesloten zijn bij een club of sportschool uit Lis se. De kandidaten dienen ver der in hun tak van sport een aansprekende sportieve pres tatie te hebben verricht op landelijk, regionaal of plaatse lijk niveau. Behalve de verenigingen, kun nen dit jaar ook de bewoners van Lisse sporters voordragen voor de verkiezing. De vereni- Hoorzitting over nieuwbouw Northgo NOORDWIJK De gemeen- te Noordwijk houdt op 7 janu ari een hoorzitting over het nieuwbouwplan voor de open bare scholengemeenschap Northgo. De school moet ver rijzen aan de Duinwetering op een terrein dat nu nog in ge bruik is bij korfbalvereniging Fluks. Bij het bekend worden van de plannen werden direct felle protesten gehoord, met name van de bewoners van de Zonnekant in de wiik de Gras- hoek en omwonenden van de Duinwetering. Zij vrezen on der meer overlast van de school, toenemende verkeers drukte, verlies van uitzicht en waardevermindering van hun huizen. Inmiddels zijn 61 be zwaarschriften tegen het plan ingediend. gingen hebben inmiddels in formatie en aanmeldingsfor mulieren toegestuurd gekre gen. Anderen kunnen aanmel dingsformulieren aanvragen bij de secretaris van de Sport raad, de heer Van Hilten, Brahmstraat 30, 2162 VN in Lisse, tel: 15276. Gezien de regiofunctie van veel verenigingen uit Lisse is ook voor sporters die niet uit Lisse komen, maar wel spelen voor een Lissese club, een ca tegorie aan de verkiezingen toegevoegd. Verder is er de ca tegorie 'sportondersteunend'. Mensen die zich binnen en/of buiten de sportwereld in Lisse zich verdienstelijk hebben ge maakt komen voor deze on derscheiding in aanmerking. REGIOJOURNAAL Dienst Een oecumenische kerst zang dienst voor de jeugd wordt zondagavond gehou den in de hervormde kerk aan de Hoofdstraat in Sas senheim Jongerenkoor The Messengers uit Lisse en organist George Germans verlenen medewerking. Aanvang zeven uur, toegang vrij. Kerstival Harmonie Sint Cecilia en het dameskoor van de Bar- tholomeusparochie geven zondag een kerstconcert in de R.K. kerk in Voorhout Naast de traditionele kerst liederen wordt ook een aan tal arrangmenten van be kende en minder bekende werken gebracht. Koor en orkest brengen beurtelings apart en in samenspel mu ziekwerken ten gehore. Aanvang half vier.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9