Restauratie molens in stroomversnelling RIJN- EN VEENSTREEK Nieuwkoop schakelt rechter in voor ontruiming van woning Bewoners Rijnstraat Zoeterwoude gekant tegen bouw van huis „Voor ons is het vijf voor twaalf' ais 7/1 Ccidóe Goiwcwit WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 Beroep Alphen ongegrond over rijksbijdrage WSW DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Het beroep dat de gemeente Alphen heeft ingesteld tegen de vast stelling van het budget voor de sociale werkvoorziening voor 1989 door het Rijk, is door de Raad van State onge grond verklaard. Alphen was van me ning dat er bij de vaststelling van het aan de gemeente uit te keren bedrag ten onrechte geen rekening was ge houden met de lasten van een in 1985 gedane investering van 90.279 gulden en met de huurlasten van 120.000 gul den. Volgens de Raad van State zullen financiële problemen achterwege blij ven. Bovendien kan in geval van cala miteiten een beroep worden gedaan op de minister van sociale zaken om extra financiële steun. NIEUWKOOP Burgemeester en wethouders van Nieuwkoop willen de erven A. Borst via de rechter dwingen om de woning aan de Simon van Capelweg 97 in Noor den te ontruimen. De gemeentewoning staat al geruime tijd leeg. De gemeente wil dat het huis weer wordt bewoond. In een brief van 19 november is de erven al meegedeeld om de op het erf staande loods, te ontruimen, te verlaten en daarin niet weer te keren. Op 4 december is dit bevel herhaald. Tot op heden is daaraan geen gehoor gegeven. Op advies van Houthoff Advocatenkantoor uit Rotterdam, wil de gemeente in de ontruimingsprocedure eisen dat zij het pand binnen 14 dagen ontruimen. Als ze dat blijven weigeren, moet deze ontruiming desnoods op kosten van henzelf met behulp van de politie plaats vinden. Bovendien moet binnen 14 dagen na het vonnis de op het achtererf staande loods worden afgebroken en moet het achtererf in oorspronke lijke staat worden teruggebracht. Als de Noordenaar dat niet doet, dan is ook hierbij een ingrijpen door de politie niet uitgesloten. Dit op straffe van een dwangsom. Over het al dan niet voeren van een rechtszaak tegen Borst, neemt de raad donderdag avond een besluit. Hondencontroleur gaat in Leiderdorp langs de deur LEIDERDORP In Leiderdorp start binnenkort weer de jaar lijkse controle op de hondenbelasting. In Leiderdorp zijn ca 1200 geregistreerde honden, die volgend jaar 122.000 gulden in het gemeentelijke laatje moeten brengen. Begin dit jaar was het nog een discussiepunt of de hondenbelasting wel gehandhaafd moest worden. Vermoed wordt dat de hondenbelasting op grote schaal wordt ontdoken. De VVD was er, uit een oogpunt van verdelen de rechtvaardigheid, een voorstander van de hondenbelasting af te schaffen. Maar de overige raadsfracties wilden van deze vorm van inkomsten voor de gemeente geen afstand doen. Een tijde lijk aangestelde medewerker van de afdeling financiën is aange steld als hondenbelastingcontroleur. Hij heeft de instructie ge kregen eerst de zogenaamde „verdachte" adressen te bezoeken. Dat zijn adressen waar bij een vorige controle een niet te trace ren „logeerhond" aanwezig was. In een later stadium zal de rest van Leiderdorp steekproefgewijs worden bezocht. Sponsors gezocht voor bloembakken VOORSCHOTEN Voor de bloem bakken langs de doorgaande route in Voorschoten worden sponsors ge zocht. De ggpieente wil de bloembak ken en het groene wapen bij de Zil- verfabriek schrappen zodat 10.000 gulden kan worden worden bespaard. „Wij willen wat minder uitbundig de bloemetjes buiten zetten", aldus bur gemeester Cannegieter gisteren tij dens een vergadering van de com missie algemene zaken. Wethouder Van de Poel wil de bloembakken echter behouden en daarom gaat de gemeente nu op zoek naar sponsors. De commissie sprak gisteren over be zuinigingen op de begroting voor 1992. MEER GELD BESCHIKBAAR ALKEMADE/JACOBS- WOUDE/WARMOND De Rijnlandse Molenstich ting gaat in 1993 vijftien molens restaureren. In Al kemade zijn dat er negen, in Jacobswoude twee en in Warmond vier. Daar voor vraagt de stichting de gemeenten een bijdra ge van een kwart in de to tale kosten van de molens in die gemeenten. De stichting wil de restaura tie structureel gaan aan pakken omdat er meer geld beschikbaar komt. Reeds begin dit jaar vroeg de Rijnlandse Molenstichting aan overheid en bedrijfsleven om een financiële reddingsopera tie. Dit verzoek, onder het motto: „Het gaat de Rijnlandse Molenstichting niet voor de wind" is door ondersteunings- bijdragen van enkele gemeen ten gehonoreerd. Het nieuwe subsidieverzoek heeft betrek king op het vele achterstallige onderhoud aan de molens van de Rijnlandse Molenstichting. Door fondsenwerving en pro vinciale onderhoudssubsidie- verbeteringen kan het bedrag aan onderhoud per molen worden verhoogd van 5000 gulden naar 11.750 gulden met ingang van 1992. Er is zelfs een kans dat men jaarlijks 15000 gulden per molen kan verspijkeren. Het wachten daarvoor is echter nog op goedkeuring van een subsidie verzoek gericht aan de minis ter van WVC. Structurele aanpak Deze verbeterde gang van za ken is voor de Rijnlandse Mo lenstichting reden om de mo lensituatie in onder andere Al kemade structureel aan te pakken. Tot nu toe werd elk tekort aan gepleegd onder houd afgewenteld op een ver hoogde restauratiebehoefte. Voortduring van deze situatie is volgens voorzitter L. Dijk man van de Rijnlandse Molen stichting niet langer verant woord. Daarom heeft men het plan opgevat om de negen molens in Alkemade die het drin gendst aan restauratie toe zijn, al met ingang van 1993 te gaan restaureren. Het gaat daarbij om de Gogermolen (aan de Gogermolenweg), de Vrouw Vennemolen (centrum Oud Ade), Lijkermolens I en II (Poeldijk), Kagermolen (de Kaag), de Blauwe Molen (grondzeiler 1 km ten noorden van Hoogmade, aan de noord zijde van de Achterwetering), de Veendermolen (hoek Ader- weg Groene woudsekade), Adermolen (Aderpolder nabij Ringvaart Haarlemmermeer) en de Waterloosmolen (west zijde Koppoel). In Jacobswou- de komen de Grosmolen en de Hoogmadese molen voor res tauratie in aanmerking, terwijl dat in Warmond de Zwanbur- germolen, de Nieuwe Hofmo- len, de Zweilandermolen en de Boterhuismolen zijn. Bestek De Rijnlandse Molenstichting heeft al opdracht gegeven tot het vervaardigen van de nood zakelijke restauratiebestekken. Deze bestekken zullen in juli volgend jaar gereed zijn. Op dat moment weet de stichting precies hoe hoog de restaura tiekosten zullen zijn en welk deel daarvan subsidiabel is. De Molenstichting verwacht dat het in Alkemade globaal om een restauratiebedrag van 2,7 miljoen gulden gaat. In Ja- cobswoude wordt dat bedrag geschat op twee ton, terwijl dat bedrag in Warmond op on- feveer een miljoen ligt. Een wart daarvan zou de gemeen te voor haar rekening moeten nemen. Voor Alkemade bete kent dit een bedrag van 675.000 gulden. Het provincie bestuur heeft zich in principe bereid verklaard 15% te willen betalen. Aan het Rijk is ge vraagd 60% van de kosten in 1993 ter beschikking te stellen. De Rijnlandse Molenstichting wil alle niet-subsidïabele kos ten, de personele organisatie kosten en de restauratie-finan ciering voor haar eigen reke ning nemen. De molens in de overige twaalf gemeenten, waar de Rijnlandse Molenstichting maalwerktuigen in beheer heeft, kunnen om financiële Reconstructie vertraagd door 'treiterende' automobilisten Na wat startproblemen zijn de werkzaamheden aan de Acht- hovenerweg in Leiderdorp en de in het verlengde daarvan gelegen Koudekerkse Honds- dijk in volle gang. Het Leidse aannemersbedrijf Schouls houdt zich momenteel bezig met het aanleggen van de damwand. Er wordt vanuit Lei derdorp naar Koudekerk toe gewerkt. De asfalteringswerk- zaamheden zullen worden uit gevoerd door het Haagse be drijf NBM. Indien alles volgens planning verloopt, dan moet de weg op 1 januari 1993 worden opgeleverd. Reeds nu al is er sprake van een week vertra ging. De werkzaamheden zou den op 25 november beginnen. Het werd echter pas 2 decem ber. ,,We zijn van de weg afge- treiterd", legt hoofd-uitvoerder R. Vinke uit. „De weg is door de werkzaamheden afgesloten. De automobilisten hadden REGIOJOURNAAL Horeca De afdeling Leiden van de Horecabond FNV houdt morgenochtend van tien tot twaalf uur een bijeenkomst in gebouw De Wijk aan de Schoolstraat 20 in Woubrug- ge. Op het programma staat de nieuwe inschaling in de horeca. Per 1 januari 1992 moeten alle 130.000 werkne mers in deze bedrijfstak een nieuwe cao hebben. Kerstbingo De Leiderdorpse Drum- en Fanfarevereniging Tamarco organiseert zaterdagavond een Kerstbingo. Het dames comité van Tamarco heeft van deze bingo iets bijzon ders willen maken met heer lijkheden als konijnen, kip pen, paling en vele andere mooie prijzen. Muzikaal zal deze avond worden verzorgd door het combo Fair Play. De kerst bingo begint om acht uur in het clubhuis van Tamarco aan de Splinterlaan 89a in Leiderdorp, achter het wijkcentrum Zijlkwar tier. Expositie Katheryn Trenshaw expo seert tot en met 17 januari maskers en aquarellen. De maskers zijn in Huize Drie- hof, Dorpsstraat 27 in Ha- zerswoude-Dorp te bezichti gen. Huize Driehof is dage lijks open van tien tot negen uur. De aquarellen krijgen een plaats in Het Anker. Het Anker is geopend van maan dag- tot en met zaterdaga- Een masker van Katheryn T renshaw. FOTO: PR vond van acht tot elf uur. Met deze tentoonstelling wil Trenshaw het zwijgen rond seksueel misbruik van kin deren te doorbreken. Zij doet dat door het publiek te confronteren met de gevoe lens die een misbruikt kind kan hebben. ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoe terwoude wil een kan toorpand aan de Rijnstraat 6a een woonfunctie geven. De bewoners zien dat niet zitten. Morgenavond had de gemeenteraad moeten beslissen over het al dan niet meewerken aan een wijziging van het bestem mingsplan, maar het punt is gisteren van de agenda gevoerd. De bewoners willen meer tijd en in ie der geval goed overleg en aan dat verzoek is door burgemeester en wethou ders gehoor gegeven. „We hebben een overvolle be bouwde buurt met te smalle straten. Een speelplek voor onze kinderen is er niet. Ze kunnen alleen maar op de rij weg spelen omdat de auto's op de stoep staan geparkeerd. En dat moet wel want anders kunnen andere auto's niet meer door de straat rijden", al dus de bewoners in een brief met 17 handtekeningen aan het gemeentebestuur Het pand waar het om gaat is circa 30 jaar geleden gebouwd. Aanvankelijk was het bestemd voor een aantal garageboxen. Sedert 1967 was het in gebruik als kantoor- en bedrijfsruimte. Sinds kort staat het leeg. Om dat de hoofddoelstelling van het geldende bestemmingsplan Hoge Rijndijk Noord de ver steviging van de woonfunctie is, wil het gemeentebestuur toestemming geven mee te werken aan een bouwplan voor een woning. De commis sie ruimtelijke ordening heeft eerder deze maand al geadvi seerd het pand Rijnstraat 6a een woonbestemming te ge ven. Er is wel aan toegevoegd dat de parkeerproblematiek in de straat nader bezien moet worden. In de huidige situatie is naast het kantoorpand een pleintje gesitueerd waarop te vens een aantal garages uitko men. Op dat pleintje, welis waar privé-eigendom, spelen regelmatig kinderen. De bewoners van de Rijnstraat en omgeving zijn het daar niet mee eens. Zij vinden de huidi ge situatie in het buurtje, dat tussen Hoge Rijndijk en de Oude Rijn ligt, al jaren ontoe laatbaar. Mevrouw Parlevliet: „De gemeente kan toch niet zo met de burgers omgaan. Wij kunnen dat niet accepteren. Als er een woning komt zal het pleintje kleiner worden. Tevens zal het voor de auto mobilisten die hun auto in de tegenover het pand gelegen garages willen plaatsen moei lijker worden omdat de ruimte die beschikbaar is kleiner wordt". Kinderspeelplaats In de brief stellen de bewoners voor dat de gemeente Zoeter woude het pand koopt, het vervolgens sloopt en er een kinderspeelplaats van maakt. Mevrouw Parlevliet: „Dit lijkt ons een prachtig project in het kader van de sociale vernieu wing. Daar heeft toch iedereen de mond van vol. Dit is de kans om het waar te maken. De gemeente krijgt er zelfs nog geld voor ook Ook is het, zo stellen de bewo ners, mogelijk dat de gemeente het pand koopt en er vier ga rages van maakt die vervol gens worden verkocht of ver- Een derde mogelijkheid is het pand als kantoorgebouw te handhaven. De bewoners vin den dat een kantoorbestem ming in ieder geval 's avonds niet voor meer auto's zorgt. In de commissie ruimtelijke ordening van 4 december stel de wethouder Hogenelst welis waar dat in het recente verle den voor een andere locatie in het Rijnstraat-buurtje geen be langstelling zou zijn voor gara ges, de buurtbewoners denken er anders over. De heer P. van Gent: „Dat ging wel over wat KLAVERHAL WIL DUIDELIJKHEID OVER ACTIVITEITEN VAN UTOPIA ZOETERWOUDE „Voor ons is het nu vijf voor twaalf. Al vijf jaar geleden waren de disco activiteiten van Utopia in clubgebouw de Westender onderwerp van gesprek. Dat was nog onder wet houder mevrouw H. Gra- niewski. Als bestuur zijn wij destijds akkoord ge gaan met de disco omdat het slechts tijdelijk zou zijn. Maar inmiddels zijn we jaren verder", aldus Klaverhal-voorzitter E.J. Plooij. En nog altijd is er weinig dui delijkheid over de toekomst van de disco en andere muzi kale activiteiten van de Zoe- terwoudse jongerenvereniging Utopia. Maandagavond heeft Utopia haar standpunt toege licht bij de bestuursleden van de Stichting de Klaverhal. Van een vergadering met bei de partijen, zo was gesugge reerd, was geen sprake. Nadat de vertegenwoordigers van Utopia zich hadden uitgespro ken heeft het bestuur van de Klaverhal achter gesloten deu ren vergaderd. Voorzitter E.J. Plooij wil daar in dit stadium niet teveel over loslaten. „Wij hebben gisteren (dinsdag, red.) schriftelijk advies uitgebracht aan het college van burge meester en wethouders. Daar in noemen wij een termijn waarbinnen in onze ogen een oplossing gevonden moet wor den. Maar ik vind het niet verstandig dat nu in de krant te zetten. Dinsdag is ook een brief naar Utopia gestuurd. Die zullen ze woensdag ont vangen", aldus Plooij. De man van het allereerste uur van de Klaverhal zegt wel dat het bestuur in dit stadium absoluut geen beslissing neemt over de muzikale activiteiten. „Het is duidelijk dat er geen hinderwetvergunning is afge geven. Daarom nemen wij nu geen beslissing. Ik wil wel graag heel duidelijk stellen dat wij in onze brief van 11 no vember aan Utopia melding hebben gemaakt van geluido- verlast op zaterdagavond. Over de vrijdag hebben wij het in die brief niet gehad. Dat het college heeft besloten alle muzikale activiteiten te sta ken, is niet onze zaak. Destijds hebben wij de disco op vrijdag gedoogd in de veronderstelling dat het voor een tijdelijke pe riode zou zijn. Die tolerante houding is mij diverse malen kwalijk genomen. Als er al eens problemen waren zijn die steeds in der minne geschikt. Daarom is het nu echt vijf voor twaalf. Wij hebben in de Klaverhal zowel in december als januari een aantal grote ac tiviteiten. Wij kunnen niet toestaan dat dan gelijktijdig muziek wordt geproduceerd waar de bezoekers van de Kla verhal last van hebben. Het gaat zeker niet alleen maar om Utopia. Als bijvoorbeeld de ta feltennisvereniging een disco zou willen draaien geven wij op die avonden geen toestem ming. Wij hebben het al die ja ren niet op de spits willen drij ven omdat wij ook weten dat Utopia financieel afhankelijk is van discoavonden. Maar het moet wel allemaal redelijk blijven. Er moet nu op termijn een oplossing komen", aldus Plooij. Wethouder R. Hogenelst van welzijn verwacht niet dat deze week veel duidelijkheid in de gehele affaire zal komen. „Het bestuur van de Klaverhal heeft ons schriftelijk gerappor teerd. Wij bestuderen dat en hebben nog enkele vragen. Ik denk dat er mogelijkheden zijn maar wij moeten dat juri disch goed bekijken. Het be stuur van de Klaverhal heeft bepaalde kaders aangegeven. Het komt er beknopt op neer dat op vrijdagavond de disco gedoogd wordt, op zaterdaga vond beslist geen muzikale ac tiviteiten en op zondag tijdens de soos mag onder bepaalde voorwaarden muziek worden gedraaid. Wij zullen ons er nog nader over buigen. Dat geldt trouwens ook voor het aantal decibellen. Utopia heeft het steeds over 100 dB en wij over 65 dB. Wij zijn er dus nog niet uit. Voor mij staat overigens wel vast dat Utopia op deze lo- katie niet kan doorgaan met muzikale activiteiten", aldus Hogenelst. De woordvoerder van Utopia was gisteravond niet bereik baar voor commentaar. Informatie over kwijtscheldingsregelingen Vanaf heden is het mogelijk kwijtschelding aan te vragen voor het reinigingsrecht 1991 en gemeentelijke belastingen 1992. Voor 1992 gaat het om hondenbelasting, onroerendgoedbelasting, reinigingsrecht en lozingsrecnt. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de informatiebalies van stadhuis en Stads- bouwhuis, geopend van 8.30 - 16.45 uur, en bij de afdeling Belastingen/Stadskabel, Ir. Driessenstraat 1geopend van 9.00 - 12.30 uur. Informatie over de kwijtscheldingsregelin gen staat vermeld in de gemeente-adverten tie van 15 december jl. en 22 december a.s. in het zondagse huis-aan-huisblad. Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage v BIOSCOPEN leg 1 [ENHE lartmai dt in he houders leiding a LEIDEN LUXOR (Stations loten do< tel. 071-121239): Hot shcrhetvoc 19.00, 21.15. LIDO en (Steenstraat 39, tel. 124131 Hollywood (al); 19.00, 21. 14.30. Fisher king (al); 20.3 lStraat v before dying (12); 19.00, 21, aanleg V ook 14.30. Thelma and Loui de bespr 18.45, 21.15. Terminator ,nstellini 18.45, 21.15. Reddertjes in I ;ro_t -rn roeland (al); wo. 14.30. Fievi wilde westen (al); wo. 14.30. NON (Breestraat 31, tel. 071- Amadeus; 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Terminator II t/m do. 20.15. Hot shots (a 18.45, 21.00. Doe Hollywo 18.45, 21.15. ma. di. do. 13.45. Don't tell mom the b ter's dead (al); 13.45, 18.45, Fievel in het wilde westen 14.00. Reddertjes in kango« (al); wo. 14.00. EI- 7): Har Vj daar echter geen begrip voor. Er ontstonden ook levensge vaarlijke situaties doordat au tomobilisten het fietspad direct langs de Rijn namen. Door in tensieve politiecontroles gaat dat nu beter". De weg blijft nog afgesloten totdat het acht miljoen kostende project is af gerond. FOTO: WIM VAN NOORT anders. Er is namelijk een plan ingediend voor acht par keergarages bij het pand Hoge Rijndijk 171. Maar dat plan be helsde tevens om een reeds be staande bedrijfsruimte aan zienlijk te vergroten. Dat laat ste zag de buurt niet zitten en toen vervielen ook de garages. Als Rijnstraat 6a wordt ver bouwd tot woning betekent het dat er weer een auto bij komt in de straat. Ruimte is er niet meer. Parkeren op eigen erf, dat misschien dan wel als eis wordt gesteld, is in de praktijk nauwelijks uit te voe ren. Onze grootste grief is de onhoudbare situatie met par keren en het gebrek aan speel ruimte voor de kinderen. In het verleden is maar luk-raak gebouwd aan en rond de Rijn straat. We willen met de ge meente Zoeterwoude om de ta fel gaan zitten om te kijken hoe we in overleg uit de pro blemen kunnen komen". Mevrouw Parlevliet zegt dat er over de Rijnstraat wel een zwartboek geschreven zou kunnen worden. „Deze be stemmingswijziging is voor ons geen incident maar opnieuw een ingreep in onze buurt waar wij het niet mee eens zijn. Als er hier brand uit breekt kan de brandweer niet eens in de straat komen. Een dergelijke situatie is in ons groene Zoeterwoude anno 1991 toch ondenkbaar", vindt ze. DEN HAAG ASTA: 1 (Spul! 3463500): Hot shots (al); F 18.45, 21.30. ASTA 2: A ki re dying (16); 14.00, 18.45, ASTA 3: Robin Hood (al). 18.45, 21.30. BABYLON 1 Den Haag Centraal tel. 347165 slickersb (al); 14.00, 18.45, BABYLON 2: What about Bi 18.45, 21.30. ma. di. do. ook BABYLON 3: Toto I 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC tenhof 20, tel. 3630637): I vidson The Marlboro Mai 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC of destruction (12); 14.00, 21.30. CINEAC 3: Out fori (16); 18.45, 21.30. ma. di. c Jj 14.00. METROPOLE 1 (CaJUDVAN laan, tel. 3456756): Thelma (12); 14.00, 18.45, 21.30. f\ POLE 2: The fisher Icing (12) 18.45, 21.30. METROPOLE T T TJVKT ces with wolves (al); 20.30. LJ_.mN do. ook 14.00. METROPiot aan Merci la vie (12); 14.00, 18.45 lpnupf METROPOLE 5: Prospero'iFeilueL (16); 18.45, 21.30. ma. di. dkomei 14.00. ODEON 1 (Herengraj, van tel. 3462400): Don't tell mc& 13.45, 18.45, 21.30. ODlUTiaatr Doe Hollywood (16); 18.45, van d ma. di. do. ook 13.45. ODl Hot shots (al); 13.45, 18.45,' Per ODEON 4: Terminator hah 13.45, 18.45, 21.30. HAAGS unnff HUIS: Zaal 1: Rockin' Rj 19.30. Delicatessen; 21.45. iden 1 De tweede cirkel; 19.30. p vertrok Bodhi Dharma naar h 9 ten; 21.45. Zaal 3: dag. I9.30aliaael Thank you and good night; rr p 13 a riegelte Zeit; di. Blood in th wo. Lord of the flies; do. ZUUU' KINDERVOORSTELLINGEN LON: Een avontuur met een wo. 14.00. Fievel in het wit ten; wo. 14.00. CINEAC: dertjes in kangoeroeland: METROPOLE: De kangoeroeland; wo. avontuur met een staar 14.00. Fievel in het wilde wo. 14.00. ODEON: De in Kangoeroeland; wo. 14.* DIENSTVERLEh N A STICHTING KRUISWERK LEll F JA Centraal kantoor: Schutters\T T Voor informatie: tel.: 071-1201)J yyJ. 250, telefoon 071-121894. Gel dagelijks 13.30-17.00 uur, don] 13.30-19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKL ZEN LEIDEN Ongevallel)' elke dag Academisch Ziekenhr halve van dinsdag 13.00 u. totl dag 13.00 u. (Diaconessenhuis| nieken tel 155543, afdeling S.ff" 175639) en van vrijdag 13.00f zaterdag 13.00 u. (Etisabeth-I huis). De Geneeskundige Dienst Lè verhuisd van de Roodenburgd in Leiden naar de Cronestfl 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlei] ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-89630) 897762; 033-620244 (dit laatst mer is dag en nacht bereikbaj BEZOEKUREN ZIEKENHUIZI Diaconessenhuis: Bezoekuur j lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kinderaj dagelijks van 10.30 tot 19.0fV^V meer dan twee bezoekers per 11 Op de afdeling special care terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voor laatste twee afdelingen bezod-Q- nen worden dient eerst te p. overlegd met de dienstdoen! 1 pleegkundige.» Sinf Elizabef kenhuis: Volwassenen dagelij] 14.00-14.45 u. en van 18.30-1^RM( klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.0v u. en van 18.30-19.30 u. tthias 19.30-21.00 u. alleen voor 'decei Kinderafdeling dag. 15.00-18 CCU (hartbewaking) dag. van leron 14.30 u. en van 19.00-19.30 uhgmet sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. 'eron Medisch Adviescentrum: Spr „Jar. 19.30-20.30 u. in het St1(]an STOFZUIGER VERDWENEN In een woning aan de Ster renlaan in Alphen is gisteren overdag of 's avonds ingebroken. De inbrekers kwamen binnen door een raam in te slaan. Ver mist worden een onbekende hoeveelheid geld, diverse sieraden en een stofzuiger. ADVERTENTIE beth-ziekenhuis. Endegeest:, vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-1 e Opz en 14.00-15.00 u.; eerste klaij d gehele dag. Jelgersmaklinie gerenteam: za. en zo. 14.00-lPnuS Opname: werkdagen 16.45-17 ;haris za. zo en feestdag. 10.00-11 «.u:.,. 14.00-16.30 u. Team A. C en linia tot 21.00 u. met uitzondering vftweg handeltijden en etenstijden. arna misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de aris 1 kuren als volgt: Dagelijks 14.1 naf 1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbez afdeling verloskunde: 18.00-1 6611 De Praematurenafdellng: voor mst j en familie is na overleg met pa doorlopend bezoek mogelijk. ddI aan ernstige patiënten: wannelk da ernstige patiënten doorlopei ,Jen zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor s kaarten verstrekken. Kinder1 van zalen voor peuters, kleuters erp de kinderen 15.15-17.00, babyz dse boxenafdeling: volgens afspra 6S het verpleegkundig hoofd. Be. den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na nade met verpleegkundig hoofd. VctJ het dere bezoekers van kinderen: t daai neus- en oorheelkunde en neu' 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oc kunde en heelkunde: 14.15-15' 18.30-19.00. Rijnoordzieki heb Dagelijks 14.30-15.15 19.30 u. Extra bezoek hartbetë0] 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u.l afdeling 15.00-15.30 u. allee) voor ouders 18.00-18.30 u. ople CENTRALE REGISTRATIE Kfo me OPVANG (Koornbrugsteeg 2 EK Leiden, tel 254810.) Infc over en aanmelden voor kir zab vang in Leiden. Geopend: ma r uit dag 9-12. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, KeteltX RTIC steeg 10. tel. 130775; afdeling tingen: alleen op afspraak, kla bureau: dl. en do. 18.30-20.30 nst ling vreemdelingenrecht: ma en do. 18.30-20.30. afdeling vr. 10-12. fat

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10