katwijk heeft geen rob lemen met ARC Quick Boys leeft zich uit tegen Vitesse Delft 'er Leede neemt meer afstand door ruime op Oegstgeest SPORT 15 TOPSCORERS rcl deelt met SV 35 Alphense Boys doet goede zaken tSoufiont maandag 16 december 1991 J zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys), Rob Bink (Leiden) Sric Grossman (Ter Leede) 10; Fred Kanbier (Quick Boys) 9; [i de Graaff (Voorschoten), Leo van der Wetering (RCL) 8; aid van Delft (Oegstgeest) Ron de Jager (Rijnsburgse Boys) zondag: Steef Roodakkers (UDWS) 11; Per Vijlbrief lAC '79), Wilco Otte (SJC), Hein van Heek (Meerburg) 7; nand Bakker (Blauw Zwart), René de Jong (Alphense Boys), [Muller (Alkmania) Marcel van der Burg (Roodenburg), Peter der Star (NSV'46), Robér Marijnen (VVSB) 6. eling zondag: Richard Kooien (Leidsche Boys) 10; Ed Borst [O), Hennie Siebert (VNA) 8; Michel Staats (FC Rijnland Doelman (Stompwijkse Boys) 7. eling zaterdag: Mark van der Weggen (SVOW) 12; Ron Pa- (Koudekerk), Ronald de Mooy(Woubrugge) 11; Arno Filippo jdekerk) 10; Hans Brussee 9; Gijs van der Mey (GWS), Mar- Troost (Abbenes), Martin Oudshoorn (MVKV) 8. Ual [EES VAN KESTEREN neen DEN HAAG RCL liet in de tweede klasse zater dag een punt liggen bij SV '35. Het was weliswaar een slechte wedstrijd, maar vooral voor de Leider- dorpse aanhang was er spanning genoeg. RCL liet vooral voor de thee de nodige kansen liggen. Na de thee hadden de gasten het betere van het spel. SV '35 creëerde weinig mogelijkheden. Na een 1-0 ruststand, maakt Leo van de Wetering uiteindelijk- de gelijkmaker. Vooral in de eerste helft lieten de beide ploegen niet al te best voetbal zien. Er werd wel strijd geleverd tussen de aan elkaar gewaagde teams. De stand op de ranglijst deed dit al vermoe den. SV '35 staat slechts één plaatsje hoger op de ranglijst. Vlak voor rust kwam de thuisploeg aan de leiding via een kopbal die over RCL-doelman Arjan van Heusden in het net belandde. Na de rust speelde RCL beter, energieker. Halverwege de tweede periode kende de scheidsrechter een straf schop toe wegens hands. Leo van de Wetering schoot vanaf elf meter raak. VOORBURG Alphense Boys kan tevreden terugkij ken op de eerste dertien wed strijden in de hoofdklasse. De debutant vergaarde veertien punten en heeft nog altijd zicht op de hoogste plaatsen. De Bahlmann-equipe boekte in de laatste wedstrijd voor de winterstop een kleine maar nuttige overwinning (1-2) op het Voorburgse Wilhelmus. De conditie van het veld op sport park Westvliet was niet al te best en de harde bovenlaag maakte het noodzakelijk om met schoenen zon der noppen te spelen. De Alphense- selectie was daarom genoodzaakt om 's ochtends in de winkel van aanvoerder Frank Bakker het juis te schoeisel te passen. In de begin fase hadden de roodwitten het dan ook moeilijk tegen de ploeg van Melbi Raboen. Wilhelmus speelde in een hoog tempo en kreeg enkele goede kansen. Het Voorburgse of fensief leidde na twintig minuten tot de openingstreffer. John Willi ams soleerde door de Alphense-se- lectie en liet de 1-0 aantekenen. De debutant in de hoofdklasse toonde echter veerkracht en kwam steeds beter in de wedstrijd. Vlak voor rust ontweek Pieter van Zoest de buitenspelval van Wilhelmus en zorgde ondanks felle protesten voor de gelijkmaker. Na de pauze wilde raul Bahlmann zijn ploeg wat of- fensiever laten spelen. Hij wisselde Ren'e Vergeer voor Peter Gerse en deze ingreep had al na drie minu ten succes. Een voorzet van Gerse werd door Wilhelmus-verdediger Marco Klaassen verkeerd beoor deeld en de bal belandde achter de Voorburgse-doelman Korff. Na deze opsteker kwam Alphense Boys nauwelijks meer in de proble men. De Raboen-brigade kreeg nog wat kleine kansjes maar de Al phense counters waren minstens zo gevaarlijk en Pieter van Zoest en Peter Gerse waren dichtbij een derde treffer. Doelpunten vielen er echter niet meer en Alphense Boys bezorgde Wilhelmus de vierde ne derlaag op rij. :n aan den b IN Katwijk sluipt r z! tëzaam naar t0P van ,j eerste klasse. Na de 'oo nkende overwinning )e Po en Boys werd nu ARC slachtoffer van de da- idrang van de Lagen- 'n° k-equipe. Veel moeite itte de 3-1 winst overi- den gis niet. Twee doelpun- van de kustbewoners het eerste kwartier de- lueerde de op papier ïtrekkelijke streekder- tot een saaie vertoning Nijra arin met name ARC i zeer povere indruk te akte. istani >lesse< Af deze nederlaag ga ik een rot gevoel de winter- in. Na de overwinning te- Rijnsburgse Boys leek het rtieve dal achter de rug ir vanmiddag hebben we niet waar kunnen maken Met deze uitspraak gaf iisjesi C-trainer Aad Koren dui- jk uiting aan zijn ongenoe- jong 0ver de prestaties van zijn 5 Iers. Vooral de simpele ma nier waarop de Racing in de beginfase de wedstrijd uit han den gaf moet voor de inwoner van Oude Wetering een doorn in het oog zijn geweest. „Na die 2-0 achterstand was de wedstrijd eigenlijk al gelopen", constateerde Koren na afloop dan ook terecht. ARC liep na de flitsende start van Katwijk constant achter de feiten en maakte de redelijk klassering op de ranglijst geen moment waar. Het ontbreekt de ploeg van Koren aan een speler die de ploeg op sleeptouw kan ne men. De aanvalsopzetten wa ren gespeend van iedere vorm van creativiteit en de hechte Katwijk-defensie kwam nau welijks in de problemen. De off-day van de Alphenaren vormde voor de Lagendijk equipe een welkome afwisse ling na de krachtsinspanning tegen Quick Boys. Het concept van de Leidse oefenmeester is de ploeg op het lijf geschreven en met steeds meer zelfver trouwen wordt de jacht op de plaatsgenoot ingezet. Het enige manco blijft het gebrek aan schotkracht want tegen het zwalkende ARC had Katwijk een prima gelegenheid om het doelsaldo wat op te vijzelen. Maar na de productieve start beperkten kustbewoners zich voornamelijk tot het consoli deren van de voorsprong. Op het moeilijk bespeelbare veld nam de thuisploeg het initia tief. Na drie minuten kreeg Jacques Key al een redelijke kans op de openingstreffer. Katwijk zette echter al snel een domper op de Alphense initiatieven. Henk Langemaat en Gijs Collé profiteerden be kwaam van de lankmoedige houding van de ARC-defensie: 0-2. Het zelfvertrouwen van de Racing zakte door deze snelle achterstand ver onder nul en de jacht op de aanslui tingstreffer maakte dan ook niet veel indruk. De enige die nog wat voor wat gevaar zorg de was Rob Koster maar zijn inspanningen werden niet door zijn ploeggenoten oppge- pikt. Toch kreeg ARC nog een prima gelegenheid om weer in de wedstrijd te komen. René Lammers had de bal na een voorzet van Arjan van der Laan maar voor het inkoppen maar de lange middenvelder faalde in de afwerking. Na rust probeerde Koren het tij nog te keren door wat omzet tingen in het team maar ARC bleef volkomen ongevaarlijk. Katwijk kreeg hierdoor volop de kans om via de counter de score uit te bouwen maar de aanvalslinie van de oranje hemden bleek zijn kruit ver- weg naar het doel van ARC. Frank Bloemheuvel wacht gelaten op de afloop. schoten te hebben. In het laat ste kwartier viel er dan einde lijk nog wat te beleven voor de verkleumde toeschouwers. Dennis Jan Mieras zette Marco de Ridder vrij voor ARC-doel- man Turkenburg en de poging van de Alphense sluitpost om de derde treffer te voorkomen kon in de ogen van scheids rechter De Haan niet door de beugel. Johan de Kroon zette vanaf elf meter het scorebord op 0-3. In de slotminuten red de invaller Geert Jan de Vries de eer voor de Racing. Scoreverloop. 7. Langemaat 0-1. 16. Collé 0-2, 81. De Kroon 0-3, 89. De Vries 1-3. Boekingen: Pauw (Katwijk), Bloem heuvel, Vermeer (ARC) FOTO: HENK SNATERSE ARC: Turkenburg, Van der Weiden, Bonefaas (Van Egmond), Vermeer. Kiela, Hoogendoorn (De Vries), Lam mers, Bloemheuvel, Key, Van der Laan. Koster. Katwijk: Van Duijvenbode, Van Zeist, Pauw, Langemaat, De Kroon, Langeveld, Mieras, Collé, Kraaye- noord, De Ridder, Van der Plas. DEN Ter Leede heeft e zaterdag vierde klasse B meer afstand genomen de achtervolgers. De ploeg de topper tegen het als ;de gerangschikte Oegst- ,t met 3-0. Jodan Boys, op gedeelde tweede plaats, im niet in actie. Kagia ver zijn onder protest gespeel wedstrijd met 2-0. In de rde klasse A won Voor- oten van Loosduinen. De ijnsburgse oys zonder ezieling i Dal overige wedstrijden werden Ter Leede - Oegstgeest 3-0 (0- 0) De eerste helft liet weinig leu ke acties zien. Beide ploegen speelden afwachtend. Na de thee nam Ter Leede het heft in handen en liet vooral tech nisch beter voetbal zien. In de twintigste minuut werd een keihard schot van Mario Faber door Oegstgeest-doelman Frits Bleichroth gestopt. In de re bound kopte Pieter Kruik als nog de openingstreffer binnen. Oegstgeest drong aan. De ploeg kreeg enkele mogelijk heden uit hoekschoppen maar echt gevaarlijk werd de for matie niet. De thuisploeg dic teerde de wedstrijd. Tien mi nuten voor tijd legde Kruik de bal op maat terug op Erik Grossman die voor het tweede doelpunt zorgde. Vlak voor tijd kwam de gehele aanvalsli nie van de Ter Leede in actie. Uiteindelijk kwam de derde goal op naam van Grossman. ROHDA - Kagia 2-0 (0-0) „We hebben deze wedstrijd onder protest gespeeld. Alle spelers, ook die van ROHDA. Het veld was onbespeelbaar. Levensgevaarlijk zelfs. Overal zaten scheuren en gaten", al dus Kagia-woord voerder Wul- lems. In de eerste helft was er weinig gevaar voor de doelen. Het spel speelde zich voorna melijk af op het middenveld. Twintig minuten voor tijd werd Ron Katteberg binnen het zestien-metergebied onder uit gehaald. De scheidsrechter zag daar echter geen straf schop in. Tien minuten later gleed Kagia-doelman Cock Kaak uit, zodat de stuiterbal in het net belandde. De gasten kozen voor de aanval, maar een uitval van ROHDA lever de de beslissende Tweede goal op Loosduinen - Voorschoten 0- 3 (0-1) Voorschoten kwam nogal sloom uit de startblokken. Ook Loosduinen was nauwelijks gevaarlijk. Tien minuten voor rust profiteerde Tjeerd Ver- wey van een verkeerde terug speelbal en maakte de eerste ireffer. Na de thee speelde Voorschoten beter. Paul van Paassen vergrootte de voor sprong. Loosduinen zocht de aanval op en werd een enkele maal gevaarlijk. Één maal be hoedde de lat Voorschoten voor een tegentreffer. De du bieuze strafschop die aan Loosduinen was toegekend werd gemist. Verwey bracht tenslotte ook de derde treffer op zijn naam. IJKENISSE Het dal Rijnsburgse Boys in is dieper dan verwacht. optimisme over de ïmekeer blijkt telkens 'l gegrond en in de huidi- vorm lijkt de Kurver- ïipe een regelrechte vjndidaat voor degrada- Een harde conclusie r gezien de 4-1 neder- van de geelzwarten Spijkenisse geen over- ïven constatering. b oral i QVAN OER PIASQ VI On open (mon in de eerste helft speel- Rijnsburgse Boys zonder inne ieling. Niemand bleek in Mi at de ploeg op sleeptouw te opt oen en het eveneens laag dasseerde Spijkenisse profi- rde bekwaam van het ge ls aan werklust van de nsburgers. Na drie minuten - itst Jan Blankespoor de ng naar het net al maken, ils van Hamburg kon vanaf intig meter vrij uithalen en openingstreffer laten note- Deze vroege tegenvaller de ploeg van Arie Kurver uu t inspireren tot aanspreken- daden. Het initiatief bleef de thuisploeg en na twintig nuten kon Ruud van Em- rik ongehinderd de 2-0 bin- i koppen. Vlak voor rust rd het zelfs 3-0 toen de hele ilzwarten-defensie Robin, ayo over het hoofd zag en - wist met deze buitenkans raad. Na de pauze leek de i v*-„ terug te komen bij de Uithi nsburgers. Spijkenisse werd 'er druk gezet en met een &i afstandschot deed Peter Duijn de hoop weer herle- 0- De opleving was van kor- 'uur want Rijnsburgse Boys &te daarna geen moment indruk te geloven in een ti resultaat. Renato Hokke akte aan alle twijfels een d door Blankespoor voor de tie keer te passeren. u ;d h Ijl ielir :nl akte KATWIJK Op Nieuw Zuid moest even een vlek je worden weggewerkt. Het vlekje (2-1 verlies te gen Katwijk) wil in de duinpan nog wel eens uit groeien tot een hardnek kige vlek die moeilijk te verwijderen is. De ruime winst op staartclub Vitesse Delft (9-2) zorgde er ech ter voor dat Quick Boys volgende week weer met een schone lei richting Heerjansdam kan afrei zen. Het weer beschikbaar zijn van Johan Jonker en Richard Hoogervorst gaf trainer Wim van Zwam prima de gelegen heid om te snijden in het tegen Katwijk falende elftal. In het centrum van de verdediging namen Jonker en Hoogervorst de plaatsen in van Geyteman en Dijkhuizen (3 wedstrijden schorsing) en moest Leonard Pluymgraaff plaats maken voor Jan Jeroen Schaap. De Kat wijkers vonden in Vitesse Delft een uitstekende tegen stander om het ietwat ge schonden blazoen weer op te poetsen. De Nieuw Zuid bewo ners mochten zich van Vitesse Delft aanvallend negentig mi nuten naar hartelust uitleven. Dat had alles te maken met de droomstart van Quick Boys die de Delftenaren al na een kwartier spelen op een hopelo ze 3-0 achterstand had gezet. Fred Kanbier, Frenk van der Kley en Floor van Duyn (knap aangeven van Edwin Otte) haalden 100% uit de ver kregen kansen. Met de blik- semstart van de thuisploeg verloren de Delftenaren in een klap de kans op punten- winst. De ploeg van trainer Paul van de Zwaan wenste slechts met tegendoelpunten de score klein houden. Aan vallend zouden de bezoekers pas in de tweede helft potten kunnen breken toen de behen dige Harry Garnaat in het veld was gekomen voor Marco Wijnants. Achterin hield Vi tesse echter open huis, een kolfje naar de hand van een ploeg met twee snelle spitsen (Kanbier en Van der Kley) en een prima aangever (Otte). De drang naar doelpunten van beide ploegen leverde een smakelijke tweede helft op. Vooral de laatste twintig mi nuten was het 'showtime'. Bij een 4-0 stand (doelpunt Kan bier) werden de 2500 toeschou wers in die periode getracteerd op zeven goals. Kanbier, Gert Aandewiel en Frenk van der Kley (2x - de laatste met een schitterende stiftbal) en een ei gen goal van Delftenaar Leo Paauwe zorgden voor de ne gen Katwijkse treffer. Paauwe HH11WÊÊÊÊÊÊÊÊ Fred Kanbier was tegen Vitesse Delft bijzonder goed op dreef. De Leidenaar had met drie treffers een groot aandeel in de 9-2 zege van Quick Boys. werd met zijn treffer bejubeld door het Katwijkse publiek dat hem voor de pauze nog naar een andere wereld verwenste. Met enkele grove tackles - waarbij vooral de benen van Frenk van der Kley het moes ten ontzien - ontsnapte Paau we aan uitsluiting. Het leverde hem slechts een boeking op na scheidsrechter Bogaert, die ook de namen van Van der Kley, Vermeulen en Van de Helm noteerde. Het leed van Paauwe werd nog enigszins verzacht door een van de Delftse treffers voor zijn reke ning te nemen. De ander kwam van Ron Vermeulen na knap werk van Garnaat. De ruime winst zorgde na afloop weer voor het nodige zelfver trouwen bij de Katwijkers. Voor de meeste spelers staat een prolongatie van de titel dan ook vast. Van Zwam kan daar goed inkomen. „Dat doel heb ik mijzelf ook gesteld. Met deze groep moet ik kampioen kunnen worden. Maar dan moeten de spelers wel enkele dingen in hun oren knopen. Wedstrijden zoals tegen Kat wijk kunnen niet en wedstrij den tegen Vitesse Delft spelen ze hooguit eenmaal in de vijf jaar. Bijna iedere kans een FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN doelpunt en een tegenstander die niet voor zijn eigen goal blijft hangen, dat gebeurt maar zelden". Scoreverloop: 3. Kanbier 1-0, 10. Van der Kley 2-0, 15. Floor van Duyn 3-0, 55. Kanbier 4-0, 70. Kanbier 5-0. 75. Vermeulen 5-1, 80. Paauwe (e.d.) 6-1, 85 Van der Kley 7-1. 86 Paauwe 7-2, 87 Aandewiel 8-2, 90 Van der Kley 9-2 Quick Boys: Ruwaard. Schaap, Hoogervorst, Jonker, Van der Plas, Jaap van Duyn (Pluymgraaff). Aan dewiel, Floor van Duyn, Otte, Kan- bier, Van der Kley Zevenhoven blijft goed presteren LEIDEN Zevenhoven blijft in de derde klasse zaterag in de race om de tweede periode- titel. De ploeg won met 1-4 van DUNO. Leiden verloor de aansluiting door in Vlaardin- gen met 2-1 te verliezen van Zwaluwen. DUNO - Zevenhoven 1-4 (0- 1) Door een hele goede partij voetbal te spelen behaalde Ze venhoven een verdiende over winning op DUNO. Vlak voor rust scoorde Tom Roovers het eerste doelpunt. Vlak na de thee verzilverde Theo de Boer een goed uitgespeelde aanval.. Voor de derde treffer ging de bal wederom over veel schij ven alvorens Leo Lipps de bal in het net schoot. DUNO be sloot wat terug te doen en bracht middels een tegentref fer de spanning een beetje te rug in de wedstrijd. Ruud Bos maaakte echter vlak voor tijd het vierde Zevenhovens doel punt. Zwaluwen Vlaardingen - Leiden 2-1 (1-0) „Op dit veld had beter niet ge speeld kunnen worden", oor deelde Leiden-trainer Peter Ciere na afloop. De 2-1 neder laag zal zeker aan deze conclu sie ten grondslag hebben gele gen. Leiden had vooral in de eerste helft veel moeite met de omstandigheden en kon voordl in de aanval geen vuist ma ken. De thuisclub profiteerde en kwam voor de thee op 1-0. Na rust pakte de Leidse ploeg de zaken wat energieker aan en ging op jacht naar de gelijk- maker. Zwaluwen verruimde echter de marge en de strijd was gestreden. Rob Lens redde vanaf elf meter de eer voor de Ciere-brigade. Noordwijk pakt punt tegen AFC LEIDEN De regionale jeugd van Noordwijk voegde weer een belangrijk punt aan het schamele totaal toe. In Amsterdam pakten de rood witten een punt bij AFC. Quick Boys hield aan de verre reis naar Harderwijk ook een punt over. De wedstrijden van- UVS en Roodenburg werden afgelast. AFC-Noordwijk 1-1 (1-1) In Amsterdam behaalde Noordwijk een verdiend ge lijkspel tegen AFC. Behou dend spelend, probeerde Noordwijk op de counter te spelen en dit had al snel resul taat. John Hulsebosch zorgde in de 20e minuut voor een 0-1 voorsprong. AFC echter, had hierop meteen een antwoord en maakte twee minuten na het openingsdoelpunt alweer gelijk. Een vrije trap werd eerst goed verwerkt maar in de rebound alsnog afgemaakt. Noordwijk probeerde deze 1-1 de gehele wedstrijd met man en macht te verdedigen en kreeg zelfs ook nog kansen op een beter resultaat. AFC, dat het spel moest maken kon de mogelijkheden die het kreeg van Noordwijk ook niet benut ten. De wedstrijd bleef daarom op 1-1 steken wat een brood nodig punt opleverde voor Noordwijk. VVOG-Quick Boys 0-0 (04)) Quick Boys speelde in Harder wijk een behoudende wed strijd. VVOG bouwde in de eerste helft een veldoverwicht op maar de defensie van de Katwijkers bleef eenvoudig overeind. Na rust nam de ploeg van Arjen van de Werf het initiattief over maar op het moeilijke bespeelbare veld kon de beslissing niet geforceerd worden. Koudekerk nipt langs Woubrugge KOUDEKERK In de afde- ling zaterdag kon maar één wedstrijd doorgaan. Koploper Koudekerk won met miniem verschil van Woubrugge. Tegen Woubrugge kon Koude-- kerk nog net het hoofd boven water houden. Met 3-2 trok de ploeg van Peter Vlasveld aan het langste eind. Het was in deze wedstrijd de dag van de keepers maar dan wel in nega tieve zin. Aan vier van de vijf doelpunten ging een keepers- fout vooraf. Het eerste doel punt werd in de 15e minuut gemaakt. Koudekerk-speler Andres van den Born boogde de bal over de sluitpost van Woubrugge heen en tekende de 1-0 aan. In de 43e minuut was dezelfde van den Born verantwoordelijk voor de tweede goal van Koudekerk en hiermee ging de ploeg met een comfortabele voorsprong de rust in. Na 20 minuten in de tweede helft beging de Woubrugge-keeper zijn derde fout en zorgde Siep Schellin genhout voor 3-0. De wedstrijd leek toen gelopen en Koude kerk trok zich terug op eigen helft. Woubrugge trok ten aanval om nog wat op de ach terstand in te lopen. Dit lukte in eerste instantie doordat Walter van Zuuren profiteer de van een fout in de verdedi ging van Koudekerk. Tien mi nuten voor tijd viel er ook nog een tweede doelpunt doordat Van Zuuren zijn tweede doel punt in de wedstrijd maakte. Hierdoor werd het 3-2 en ging men zich opmaken voor een spannend slot. Dit werd het ook en zowel Koudekerk als Woubrugge kregen nog kan sen. Hetbleef echter 3-2, met dank aan de keepers.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15