Danny Heister voelt zich beresterk Tomba lijkt niet te stuiten r SPORT 13 Raymond Ceulemans mikt op titelprolongatie David Wheaton versplintert de tennishiërarchie 'jiid&iQoiinxvnt sat, et E >ver i van mafh 'oorlc iatior e met!n' MAANDAG 16 DECEMBER 1991 lobertson wint Dutch Open Turntitel voor oppermachtig SSS Nederland dertiende yan Kempen benadert record Van Wijhe EN HAAG Het laatste grote squashtoer- Kjj van het jaar heeft de Australiër Chris Ro- :rtson de hoofdprijs van ruim dertigduizend lden opgeleverd. In de finale van het Dutch ,en stapte hij als winnaar de baan af. De Fin mi Elopuro was in zijn vijfde en laatste par- in Amsterdam niet tot een verrassing in at. De als derde geplaatste Robertson zege- >rde in de eindstrijd in vier games 15-8 13-15 15-8. Het koningskoppel Jansher Khan tlag en Simon Parke) en Chris Dittmar (ont ken amandelen) sneuvelde voortijdig, de vrouwen was de vier maanden stilstand aan wereldkampioene Susan Devoy af te De Nieuwzeelandse, die volgende maand ;ajj wordt, duldde uiteindelijk absoluut geen ikfe achtsgreep, ook (nog) niet van de jeugdige igelsen Cassie Jackman en Sue Wright. De itste mocht in de eindstrijd alleen de eerste [-15) en tweede game (15-17) hoop koesteren. NIJMEGEN SSS heeft de nationale titel turnen voor club teams bij de mannen geprolongeerd. De Sliedrechtse club was zaterdag in de Jan Massinkhal in Nijmegen oppermachtig. De vrouwen van Blijdorp namen de titel over van Zierikzee. Bij de vrouwen hadden zich elf teams voor de finale in Nijme gen geplaatst. Blijdorp Rotterdam, kampioen van 1987 tot en met 1989, bracht naast Sarah Kooy, Tesse Visse en Larissa van Hesse ook de Engelse Rowina Robberts op de vloer. Het Rotterdamse kwartet kwam in de middaguren door deze versterking tot het hoge totaal van 106.90 punten. Bij titelverdediger Zierikzee wa ren in de avonduren de zusjes Linda en Monique Slootmaker van de partij. Monique, die met Wyke Karten (Opmeer) een maand geleden het internaat op Papendal verliet en bij Boris Orlov in Oude Pekela in de leer ging, maakte een herboren in druk en turnde zelfverzekerder dan ooit naar bijna 37.00 pun ten. Desondanks slaagde de Zeeuwse club er niet in Blijdorp te passeren. De homogeniteit ontbrak bij Zierikzee. Ze bleven op twee punten van Blijdorp steken en 'moesten zelfs Turning Spi rit uit Amsterdam nog voor laten gaan. CHIBA De Nederlandse mannenploeg is in de mara thon-estafette in Chiba als dertiende geëindigd. Winnaar in de Japanse stad werd Au stralië. Van de Nederlanders leverden Patrick Aris, met 28.58 op de eerste tien kilome ter en Herman Hofstee, met 14.19 op de daarop volgende vijf kilometer de beste presta ties. Huub Pragt (10 kilometer in 30,04) handhaafde zich op de twaalfde plaats, maar Frank Wiegman stelde met een vijf kilometer-tijd van 14,53 teleur. Marco Gielen bracht Nederland in de afslui tende 12,1 kilometer (in 36,51) terug naar de dertiende plaats. DEN HAAG Richard van Kem pen heeft zaterdag in Alkmaar zijn 42ste zege in een schaatsmara- thon op kunstijs behaald. Daarmee is de rietdekker uit Nieuw veen drie overwinningen verwijderd van het record, dat in het bezit is van Dries vam Wijhe. Onder afkeurend gefluit van de toe schouwers versloeg Van Kempen in de sprint Oleg Bozjev (tweede) en Lam mert Huitema (derde). Gezien zijn af wachtende manier van schaatsen is Van Kempen bij schaatsers en publiek niet zo populair, Het was voor Van Kempen de vierde seizoenzege. In de rangschik king heeft hij een ruime voorsprong op Yep Kramer en Piet Kleine. De Amerikaanse schaatser Dan Jansen heeft bij de nationale selectiewedstrij den voor de Olympische Spelen de 500 meter gewonnen in 36,59 seconden. Dat is de beste tijd van dit seizoen. Tijdens wereldbekerbekerwedstijden, drie we ken geleden in Berlijn, hadden Jansen en de Duitser Uwe-Jens Mey de afstand afgelegd in 36,87. Jansen bleef op de buitenbaan van West Allis, vlak bij Milwaukee, niet meer dan veertien-honderdste verwijderd van het wereldrecord, dat sinds de Spelen van Calgary op naam staat van Mey. Beste sprintster was Bonnie Blair met 40.66. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 18.28 uur: Sport op 1. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Superchannel, 20.00 en 22.45 uur Sport. PETER ALLEBLAS -0 (04) De Lei nStuj I irleson EN BOSCH Danny eister heeft zijn route 1 eie k ïsverre aardig weten uit stippelen. De 20-jarige feltennisser plukte gis- ren de vruchten van zijn aers), rerW0gen seizoensplan- I. Mae ng door in de Maaspoort 1 Den Bosch zijn eerste Lo^adjtionale titel in het man- inenkelspel voor zich op eisen. Toesc ^Viti ;t heeft even geduurd, maar inny Heister heeft met zijn ;e tijdens het Nederlands mpioenschap zijn palmares ier opgefruit. Twee jaar ge ien kwam hij als sterkste uit strijd bij de Europese Top- H van de junioren. De uit Di- m afkomstige tafeltennisser ;de ook beslag op de tweede TqGcSj lats bij de Europese jeugd- mpioenschappen. Nadien test de speler van Tempo Go am het doen zonder tot de nSchfl rbeelding sprekende inter nationale resultaten, al klom ïster stilaan op de nationa- Europese- en wereldrang- (64. De i zijn overwinning in Den Denn|sch bracht de jongeling de schijnwerpers, hoe- 43. Blii 1 hij daarvoor Paul Haldan rghuis i beetje mocht bedanken. Danny Heister geconcentreerd in actie. Immers, de nummer één op de Nederlandse ranglijst en vijf voudig nationaal kampioen Haldan plaatste zich afgelopen zaterdag voor de halve finales en werd vooraf door menigeen als de favoriet gezien. Gister ochtend maakte Haldan echter kenbaar niet in actie te kun nen komen vanwege een in Japan opgelopen virus. De 26- jarige speler van Blaeuwe We- relt maakte door zijn plotselin ge afwezigheid de weg voor vrij voor Heister en Trinko Keen. In de halve finale trof Heister FOTO: ANP een ver beneden de maat spe lende Keen (21-13, 21-14 en 21-14). „Je kunt het ook zo zien, dat ik sterk speelde en Trinko geen kans gaf in zijn spel te komen", aldus Heister die in het gemengd dubbelspel met Emily Noor ook de hoofd prijs pakte. „De afwezigheid van Haldan doet in mijn ogen niet zo terzake. Ik voelde me zo sterk, dat ik de hele wereld aankon. Het had me niet uit gemaakt of ik tegen Peter Paul de Vrind, Trinko Keen of Paul Haldan moest spelen". Nadat Keen aan de kant werd gezet, bleek het optreden van Heister in de finale tegen Pe ter Paul de Vrind slechts een formaliteit. Heister won in vier games (21-10, 21-15, 20-22 en 21-9) van de speler uit Lei derdorp, die dit seizoen zijn heil heeft gezocht bij het Duit se Raspo Brand Aachen. Na afloop van het finaleduel in de Maaspoort, waar overigens voor de laatste maal dit natio nale evenement werd gehou den, liet Heister zich ontvallen niet eens zo verbaasd te zijn over zijn opleving. „In de competitie heb ik rede lijk gespeeld. En in de play offs had ik twee keer van Paul Haldan gewonnen", zegt Heis ter die morgen met Trinko Keen en Peter Paul de Vrind in ^ongarije in actie komt te gen Joegoslavië voor de Su perliga. „Ik- heb trouwens iets minder open kampioenschap^ pen gespeeld en wat meer ge traind in het buitenland. Die beslissing heb ik bewust geno men. Ik koos voor Grenzau in Duitsland waar ik onder ande ren met de Pool Grubba (num mer drie op de wereldranglijst; red.) kon trainen in een leuke en rustige omgeving. In janua ri ga ik er weer naar toe als voorbereiding op de kwalifica tiewedstrijden voor de Zomer spelen in Italië begin februari. Deze nationale titel is mooi meegenomen op weg naar de top. Het betekent een flinke steun in de rug voor me. Nu moeten de internationale pres taties nog komen". Dubbelspel Wanneer Heister zich in het Italiaanse Bolzano weet te plaatsen, kan hij tevens deel nemen aan het olympisch kwalificatietoernooi voor het dubbelspel in Polen op 22 en 23 februari '92. Vrouwen- bondscoach Jan Vlieg kwam na afloop bij de persconferen tie en nam even de rol over van collega Li, die normaal ge sproken de scepter zwaait over de mannenploeg. Vlieg meld de, dat Heister en Haldan een mogelijk koppel zouden kun nen vormen. „Maar als je op een internationaal toernooi goed voor de dag wilt komen, dan heb je een 'opbouwende' linkshandige en een 'afmaken de' rechtshandige nodig", al dus Vlieg. „Haldan en Heister voldoen niet aan dat beeld. Dus als Haldan zich weet te plaatsen voor de Spelen, dan is het te overwegen om hem aan Keen te koppelen". Chantal Bournissen in actie lettine Vriesekoop neemt egemonie van Hooman over ETER ALLEBLAS Schip, "lil 0. Sch JN BOSCH Bettine Vrie- Van 00P heeft gisteren in Den Roo 'ch laten zien, dat zij niet >vski. ir niets al zeker is van afge- Rosei rdiging naar de Olympi- ,c on e Zomerspelen in Barcelo- volgend jaar. De 30-jarige eister van Tempo Team 1-0): 8. Qde haar elfde nationale nistitel binnen en mag zich lieuwe tafeltennisdiva noe- Kock Hoogd esekoop, die op de w •rips (53 oonde' wereldranglijst de ck en tiende plaats bezet en daar- ctóihffle v°ldoet aan de Olympi- nominatie-eis van het C, liet zich ontvallen dat zij veel waarde hechtte de elfde titel. „Belangrij- is de overwinning in de fi- Dat is goed voor mijn tivatie. Ik heb in januari training van een maand in na voor de boeg, dus deze iulans kan ik goed gebrui- aldus Vriesekoop die in waarschijnlijk wederom China afreist voor een trainingsstage. Vriesekoop rekende in De Maaspoort in drie games (21- 19, 22-20 en 21-17) af met Mir jam Hooman. De speelster van Scylla, pas hersteld van een slepende polsblessure, won dit jaar de Top-12 en versloeg tij dens dat evenement onder an deren Vriesekoop. De Amster damse wilde niet meer worden herinnerd aan die wedstrijd en koos uit bijgeloof voor een an dere kleedkamer dan die waarin ze zich terugtrok tij- dehs de Top-12. Is Vriesekoop, die vier jaar achtereen niet deel had geno men aan het Nederlands kam pioenschap, gevrijwaard van het Olympische kwalificatie toernooi in het Italiaanse Bol zano, Mirjam Hooman moet nog wel haarplaats afdwin- fen. De Leiderdorpse, die in 7, '88 en '90 kampioene was, weet zich vergezeld van Ger- die Keen of Emily Noor. Bei den konden bondscoach van de vrouwen Jan Vlieg nog niet overtuigen waardoor Vlieg pas overmorgen bekendmaakt wie van de twee Hooman vergezelt in Italië van 6 tot 9 februari '92. dil ba. i Spor 39. Ver Andon >l rk. Ma' agles De Jon hter: 1 Rode read E read E (Eagl 54) <2- 1. Vers Uitman ambuur •2): 11. ge 1-1 1-2, 57 chter: ïerlies van illeyballers ;gen Cuba VILLA De Nederlandse lleybalploeg heeft de finale het vierlandentoernooi in anje met 3-1 verloren van Het toernooi was vooral ttig voor de „reserves", die als tijdens de onlangs ge ilden toernee door de Vere- [de Staten veel speeltijd der Meulen, De Reus, ik en Koek hadden volop Spelverdeler Van Ree de pech, dat hij al tijdens openingsduel vrij ernstig blesseerd raakte. Hij is een de vier spelers in een se- ie van twaalf met kniepijn, e week wordt het gewricht een ziekenhuis onderzocht, •kking was van plan Par 's spelverdeler Peter Blangé te nodigen voor het Apel- >m-toernooi tussen Kerst en iwjaar, de Voorburger echter tijd tekort wegens ipetitieverplichtingen. rerver en Benne genezen in Jerland van knieblessures, i, die net als Zwerver rbelast was, trad in Zuid- anje gedoseerd op. iUiskomst dienen de pro- binnen de technische spoedig te worden opge- Harry Brokking zal deze ek met het bestuur van de VoBo praten over zijn toe- als bondscoach. Zhao wint Grand Prix KUALA LUMPUR De 26- jarige Chinese Badmintonner Jianhua Zhao veroverde giste ren de eindzege in de finale van het lucratieve Grand Prix-circuit. In de finale ver sloeg Zhao zijn landgenoot Wu in drie wisselvallige games: 15- 4 12-15 15-12. Frans Belderbos in actie in het masterstoernooi kunststoten in Voorschoten, waarbij hij zijn jaspand vast houdt ter ondersteuning Jan Brunnekreef veroverde de titel. FOTO: PETER VAN MULKEN ALTA BADIA Alberto Tomba lijkt deze winter niet te stuiten. In Alta Ba- dia won de Italiaanse playboy gisteren op impo sante wijze de derde reu zeslalom, meetellend voor de strijd om de wereldbe ker. Voor 20.000 uitzinnige tifosi liet Tomba, die dit skiseizoen al vier overwinningen behaal de, in beide manches op de moeilijke Gran-Risapiste de beste tijd noteren. Ook de toe kijkende autocoureur Ricardo Patrese mag Tomba inmiddels tot zijn uitgebreide supporters- schare rekenen. Na zijn twee gouden medailles in 1988 in Calgary, is Tomba in februari ook in Albertville de grote fa- Vier dagen voor zijn 25ste ver jaardag verwees Tomba met een totaaltijd van 2.22,73 de Zwitsers Steve Locher (2.23,10) en Paul Accola (2.23,74) naar de plaatsen twee en drie. Het betekende zijn 23ste overwin ning in een wereldbekerrace. De mega-ster uit Bologna her overde bovendien de leiding in het totaalklassement om de wereldbeker. Tomba bezit nu 560 punten, Accola volgt met 530. Bij de vrouwen, die in Santa Caterina een super G-wed- strijd afwerkten, gaf Carole Merle het tot nu toe zieltogen de Franse skiën nieuwe hoop op successen tijdens de Spelen. Merle was met een tijd van 1.26,96 ruim een seconde snel ler dan de Oostenrijkse Petra Kronberger (1.28,11) en de Zwitserse Heidi Zurbriggen (1.28,29). Merle gaf op de kunstmatig aangebrachte sneeuw een per fecte race ten beste. Zonder het geringste foutje suisde ze richting finish en deklasseerde de totale concurrentie. Merle, in het circuit getooid met de fraaie bijnaam „Madame Su- per-G", boekte haar negende wereldbekerzege. De laatste drie winters was ook het eind klassement haar prooi. De ei genzinnige Francaise, die afge lopen zomer trouwde met haar fysiotherapeut, behaalde vorig seizoen bij het wereldkampi oenschap een tweede plaats op haar favoriete discipline. Tweede succes De eerste seizoemafdaling voor vrouwen, zaterdag in het zelfde Santa Caterina, werd gewonnen door „Charming Chantal" Bournissen. De 25-ja- rige. Zwitserse, houdster van de wereldbeker op het specta culairste alpine-nummer, be lette een tweede succes voor Katja Seitzinger. De talentvol le Duitse (19) won vorige week een super G-wedstrijd en hoefde Bournissen nu slechts 47-honderdste seconde toe te geven. De derde plaats op het erepodium was gereserveerd voor de Zwitserse Heidi Zur briggen: 1.29,73. De Oostenrijkse ploeg valt van de ene deceptie in de andere. Superstar Petra Kronberger werd slechts elfde, waarschijn lijk nog onder de indruk van ongeluk waarin trainer Alois Kahr de dood vond. Sabine Ginther (achtste) was de hoogst eindigende skister uit het Oostenrijkse team dat nog steeds op de eerste seizoenzege wacht. Een Zwitserse overwinning le verde ook de mannen-afdaling van zaterdag in Val Gardena op. Franz Heinzer was er, uit gerekend in zijn honderdste wereldbekerwedstrijd, hoogst persoonlijk verantwoordelijk voor. Met 2.00,17 liet hij de Oostenrijkse veteraan Leon- hard Stock (2.00,44) en de Noor Atle Skaardal (2.00,78) fracties van seconden achter zich. „Het was geen perfecte race, maar goed genoeg", aldus winnaar Heinzer die onderaan de berg zijn beurs kon spek ken. De Amerikaan A.J. Kitt, eerder winnaar in Val d'Isèfe, onderstreepte zijn goede vorm met een vierde plaats. SEOUL Raymond Ceule mans is zijn strop in Gent weer vergeten. De Belg vero verde gisteren in Seoul de eer ste plaats in het wereldbeker klassement door het vierde evenement uit de reeks van vijf op zijn naam te schrijven. Niet met grandioos spel, maar met gedegen driebanders zette hij de Japanner Mano aan de kant. Overigens pas in vijf sets, met een gemiddelde dat voor de winnaar zelfs onder de één lag. Dick Jaspers (ver lies'tegen Mano in de kwartfi nales) handhaafde zich in de in sets. De vierde ging verlo- top-vier met zijn zesde plaats, ren met 14-15, waarna Mano ook de beslissende vijfde set op Jaspers eindigde als zesde. In zijn naam schreef. De gemid- de kwartfinales vocht hij een delden bleven achter: 0,940 enerverend duel uit met de voor Mano, 0,969 voor Jaspers. Japanner Mano. De Brabander nam een voorsprong van 2-1 Leuw mt 1 !men S 'c MÜNCHEN Geld blijft in tennis een uiterst motiverende factor. München beleefde voor zijn zes miljoen dollar een dol weekeinde. De halve finalisten joegen elkaar zo zeer de dam pen aan, dat de tweede editie van de Grand Slam Cup zelfs bij deze verzwakte bezetting een verrassende winnaar kreeg: David Wheaton, een Amerikaan van Lake Minne- tonka, 21 jaar, nummer zeven tien van de wereldranglijst, dit jaar nog geen toernooi gewon nen en dezelfde, van wie Paul Haarhuis in de eerste ronde een set (de enige) afnam. De Grand Slam Cup blijft een ondefinieerbare vermenging van een sportief onbetekenen de exhibitie en een toernooi met serieuze allure. Maar het publiek vindt het leuk, de sponsors prachtig en de tennis sers offeren er hun vakantie aan op. Het is een evenement, dat voorlopig zijn eindvorm heeft gevonden. Samengaan met het concurrerende ATP- kampioenschap van Frankfurt zit er voorlopig niet in, even min als een uitbreiding met een vrouwentoernooi. De da mes willen gelijk prijzengeld en namen geen genoegen met een bod van 3,5 miljoen dollar. Vorig jaar steeg in München Wheaton de geldzucht een beetje naar het hoofd. Zo zeer dat hij in de halve finale bijna op de vuist ging met Brad Gil bert. Ditmaal liet hij weten geen materialist te zijn en een percentage van de twee mil joen dollar, die hij won, aan te zullen wenden voor charitatie ve doeleinden. Zijn broers, zus en ouders, die hij allemaal had laten overkomen, knikten braaf. Die twee miljoen is meer dan hij tot dusverre in zijn hele loopbaan verdiende (1.410.951 dollar). Uit elkaar De uitkomst van München be vestigt nog eens het uit elkaar vallen van de tennis-hiërar- chie. Alle grote toernooien kenden dit jaar een andere winnaar. Becker in Melbour ne, Courier in Parijs, Stich op Wimbledon, Edberg in de US- open en pal eronder: Forget in Bercy en Sampras in Frank furt. Wheaton verdiende in München meer dan al die an deren bij elkaar. „Ik begrijp nu beter, hoe zwaar de top drie het heeft. Week in week uit presteren tegen zo'n zware concurrentie is niet op te bren gen. Ik voel me gesloopt. Het liefste zou ik een paar dagen in bed blijven", pufte de Ame rikaan na van de geleverde in spanningen. De anarchie in tennisland kan alleen maar groter worden. Edberg loopt met de arm in het gips, Becker heeft gedreigd in New York te zullen onder duiken. De speculaties rond zijn griep beginnen ongezonde vormen aan te nemen, meent hij. In München profiteerde Whe aton ten volle van de omstan- hield Michael Stich zich meer bezig met zijn haat-liefde ver houding van het eigen publiek dan met de partij. Een inhaal race vol ups en downs, die Wheaton in drie tiebreaks koel besliste. Het duurde lang en de Amerikaan lag zaterdagnacht pas om half twee in bed. Maar dat was niets in vergelijking met wat Michael Chang had moeten doen. Het stoicijnse baasje boetseerde met Ivan Lendl als onvrijwillige mede werker aan de „remake" van een „klassieker" uit de tennis- geschiedenis: de achtste finales van Roland Garros 1989. Met twee sets tegen nul achter ko men, een matchpoint op de meest riskante wijze teniet doen en winnen: 2-6 4-6 6-4 7- 6 (8-6) 9-7. Destijds had de ze- ventien-jarige Chang - door kramp gehinderd - Lendl on gewild belachelijk gemaakt met zijn kilo's bananen en een onderhandse service. Lendl had gezworen dat het hem nooit weer zou gebeuren. Het overkwam hem toch en op nieuw was zijn tegenstander lichamelijk niet geheel in orde: een gescheurd spiertje in het bovenbeen. Toen Lendl na 4 uur 42 minuten slopend vechttennis van de baan wan kelde, werd het ergste ge vreesd voor zijn lichamelijk en geestelijk welzijn. Het viel mee. Na een anderhalf uur du rende behandeling door de fy siotherapeut was hij in staat de pers te woord te staan. Chang was er nauwelijks beter aan toe. Bij een „echt" Grand Slamtoernooi zou hij een dag de tijd hebben gehad om te herstellen. In München moest de show doorgaan. Met als ge volg dat Wheaton het in de fi nale vrij eenvoudig had: 7-5 6- 2 6-4. „Hij verdiende het", vond Chang royaal. „Elke keer als ik een kans dacht te hebben, kwam hij met zo'n ge weldige service. Er was niet veel, dat ik daartegen kon SPORTWERELD Schaatsen - De Italiaan Hugo Hernoff vestigde gisteren in Melbourne een wereldrecord shorttrack op de 500 meter. Zijn tijd van 44,45 was één honderdste seconde sneller dan landgenoot Orazio Fagone in Budapest in januari 1988. Tennis - Tijdens de Nationale Masters in Amsterdam werd zondag het 700.000 ste lid van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond gehuldigd. In 1971 telde de KNLTB nog slechts 100.000 leden. De ten- nisbond is na de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond de op één na grootste sportbond van Nederland. Olympisch - Het Nederlands Olympisch Comité heeft op nieuw een sponsor binnenge haald. De Nederlandse Cre- dietverzekering Maatschappij (NCM) tekende deze week een vier-jarige overeenkomst met het NOC. Het bedrag werd niet bekend gemaakt. Algemeen - Topsport en do ping was in de vroegere DDR een zaak van de Stasi,' de staatsveiligheidsdienst. De Sta si zag er op toe dat vrijwel alle coaches, trainers, artsen en of ficials betrokken waren bij de opzet en uitvoering van do- pingprogramma's. Tot die con clusie komt de commissie- Manfred von Richthofen, vice- voorzitter van de DSB, de Duitse Sport Federatie, in een rapport naar het gebruik van doping in het voormalige Oost-Duitsland. Korfbal - Het Koninklijk Ne derland Korfbal Verbond heeft het boekjaar 1990-1991 afgesloten met een positief sal do van 79.000 gulden. Een jaar eerder lag het bedrag twee keer zo hoog. Kunstrijden - Kunstrijdster Midori Ito won een toernooi in Hiroshima. De Japanse ex-we reldkampioene verwees Euro pees kampioene Surya Bonaly uit Frankrijk naar de tweede plaats. Bij het paarrijden zege vierde het Sovjetrussische koppel Sjisjkova/Naoemov, hun landgenoten Oesova/Sjoe- lin wonnen bij het ijsdansert. Algemeen - Arnold Vanderlij- de en Edwin Jongejans zijn za terdag in Hilversum uitgeroe pen tot sportmannen van het jaar; Ingrid Haringa werd ge kozen tot sportvrouw. Het drietal ontving de Jaap-Eden- trofee. De verkiezing werd evenals voorgaande jaren ge organiseerd door de AVRO. Wielrennen - Zeven coureurs hebben hun handtekening ge zet onder een verbintenis met de nieuwe Franse wielerploeg „Chazal, Vanille en Müre". De Fransen Patrice Esnault, Lau rent Biondi, Franck Boucan- ville, Franck Pineau, Gerard Guazzi, Christoph Bastianelli en de neo-prof Jean-Pierre Delphis vonden onderdak bij de formatie van ex-wielrenner Vincent Lavenu.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13