Crui jff dreigt met vertrekken SPORT Teambuilding bij FC Den Haag Feyenoord heeft alleen financiële problemen 11 kidaeSotvuml MAANDAG 16 DECEMBER 1991 Blangé niet beschikbaar DEN HAAG De oproep van bondscoach Harry Brokking aan spelverdeler Peter Blangé om zijn met blessures geplaagde selectie tijdens de Nationale Nederlanden Toernooi tussen kerst en nieuwjaar in Apeldoorn te versterken lijkt weinig zinvol. Blangé, die in Italië furore maakt bij de kersverse bekerwinnaar Maxico- no/Parma, heeft namelijk in het weekend van 28 en 29 december nog competitieverplichtin gen. Het lijkt dus de vraag of Parma, dat giste ren in Tsjecho-Slowakije Stavbar Silina uit schakelde in de CEV-beker, Blangé überhaupt' zal vrijgeven voor een dergelijke uitstapje. Niet alleen omdat de lange spelverdeler onmisbaar is voor Parma, maar ook omdat er tot nu toe nog geen adequate verzekering voor de kandi daat-international is afgesloten. J Stanley Franker blijft vijf jaar langer A.MSTERDAM Stanley Franker zal in elk geval tot 1 oktober 1997 directeur sportief van de KNLTB blijven. Dat verklaarde de 45-jarige Amsterdammer gisteren in Am sterdam na de finales van de nationale Masters. Franker toonde zich tevreden met de nieuwe werkomstandigheden, die het bondsbestuur vrijdagavond in een speciale vergade ring vrijwel unaniem overeen kwam. In een stemming ble ken achttien van de negentien aanwezige bestuursleden voor de door Franker verlangde verzelfstandiging van de sectie toptennis. Frankers huidige contract loopt aan het einde van zijn tweede diensttermijn van drie jaar af op 1 Stanley Franker oktober 1992. Zaterdag had Franker de voorzitter van de ...geen Oostenrijk... sterk in hem geïnteresseerde Oostenrijkse tennisbond, Ru il foto: Stephen evenhuis dolf Mader, van zijn besluit op de hoogte gebracht. Ex-tennisdirecteur Mallon stopt gerechtelijke procedure DEN HAAG De ontslagen directeur van de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB), Martin Mallon, heeft de nog lopende procedure bij de rechtbank in Amsterdam ingetrok ken. Dat deelde bondsvoorzitter Ruurd de Boer gisteravond mee. Mallon werd afgelopen zomer plotseling uit ziin functie ontheven. De Rotterdammer vocht dit ontslag aan bij de kanton rechter in zijn woonplaats en startte een gerechtelijke procedure tegen de bond in Amsterdam. Begin deze maand bepaalde kan tonrechter mevrouw mr. Koster-Vaags dat de arbeidsovereen komst tussen Mallon en de KNLTB per 1 januari moet worden ontbonden. Mallon kreeg daarbij één jaar salaris toegewezen. Na een bedenktijd van een week heeft hij nu besloten de procedure bij de Amsterdamse rechtbank in te trekken. De Boer: „Daar mee is deze zaak afgesloten. Uiteraard zal de bond de door de rechter opgelegde financiële verplichtingen nakomen". Abdul-Jabbar wil Johnson steunen LOS ANGELES Zijn leeftijd vormt geen enkele belemmering, vindt hij zelf. Kareem Abdul-Jabbar overweegt op zijn 44e zijn rentree te maken in het Amerikaanse prof-basketbal. Niet uit financieel oogpunt, want de vroegere sterspeler van de Los Angeles Lakers nam in 1990 steenrijk afscheid. Abdul- Jabbar voelt zich geroepen Earvin 'Ma gie' Johnsson bij te staan in de strijd te gen het Aids-virus. De vedette zou zijn gage beschikbaar willen stellen aan de door Johnsson in het leven geroepen stichting, die de gevreesde ziekte in de Verenigde Staten tegen wil gaan. Irunnekreef til 'verbod' p de titel Joor GIJS EIJSINK "El h'J' 9!r 774 ijzerwaren-1 vakhandel I OORSCHOTEN Jan runnekreef ziet altijd de zon 'lijnen. Terwijl de meeste rhouwers in hun gedach- de plaatselijke favoriet ob Scholtes in Voorschoten op het podium zagen staan, :te Brunnekreef zich giste- n tijdens de finalepartij van it NK kunststoten nog eens hrap. Het duel was in de rde set en de Gorenaar ind met 2-0 achter. [et zweet moest eerst losko- in bij mij. Ik had de gedach- .1 er nog niet zo goed bij", erinnert Brunnekreef zich la ir „Maar zo lang het winnen- punt er nog niet is, is er nog ïts". Scholtes produceert rvolgens op een ogenschijn- c niet zo moeilijk figuur een ietal ketsers, blijft vervol- V^ns missen, richt zich nog één op in de vijfde set, maar oet toezien dat Brunnekreef t meer te vermurwen is en de tie-break op het aller- atste nippertje toch de natio- ile titel grijpt. ilden zal een wedstrijd om nationale titel zo spannend weest zijn. Terwijl Brunnek- :f uitwendig rustig bleef en felicitaties in ontvangst m, barstte zijn tegenstander iholtes in snikken uit. De anning, de ontknoping mis- hien ook, was hem te veel. een keer zo oude Brunnek- ef (56 om 28 jaar) had hem i titel toch nog afgepakt. De Ijarter uit Goor, technisch erker en zoals bleek mentaal ik, was in 1989 eveneens na- Dnaal kampioen en wilde die lel nog wel eens een keer nnenhalen. „Maar als ie al is kampioen geweest bent, je er wat gemakkelijker te- inover", zei Brunnekreef na gebruikelijke plichtplegin- n die de titelstrijd afsloten, k had weinig getraind, maar s ik de kadans eenmaal te ikken heb, zullen ze toch ïn goeden huize moeten ko- len om mij te kloppen. Eer- k gezegd moest het verboden orden dat.je met zo weinig ainen kampioen van Neder- nd kunt worden", grapte hij ervolgens. Hans de Jager erd vierde in poule B. kans dat de kersverse ndskampioen Jan Brunnek- ef op 10 mei '92 in het Fran- iCattenom aan het EK mee net, is zeer klein. De Gore- aar vindt de opzet ervan niet >ed. Naast de nationale kam- oenen kunnen zich ook nog JL telers plaatsen via de drie iT rand Prix in respectievelijk lenen, Barcelona en Parijs, i dat laatste zint Brunnek- ef niet. Het kunstoten en 'erigens ook driebanden en idere spelsoorten worden hem te elitair. „Je oet de beschikking hebben 'er een dikke portemonnee. Ike GP kost zo'n 5000 gul- sn", berekent de kampioen, ie daarmee solidair is met lelers, die dat bedrag niet annen ophoesten, van die potentiële deelne- rs aan het EK is Rob Schol- s. Hij verklaarde meteen na loop geen geld te hebben oor het GP-circuit. „Ik zal sponsor moeten zoeken", de Zuidhollander, die vorig tn nog vijfde werd op de :se titelstrijd. advertentie BARCELONA Johan Cruijff heeft afgelopt-n weekeinde gedreigd na dit seizoen op te stappen bij FC Barcelona. Het con tract van Cruijff loopt nog door tot de zomer van 1993, maar de trainer zei zaterdag ontevreden te zijn met zijn huidige situa tie. „Of er veranderen na dit seizoen dingen, of ik vertrek," stelde Cruijff za terdag. De Amsterdammer sprak zich niet echt duidelijk uit over de oorzaken van zijn ontevreden heid. Volgens Cruijff ont breekt het in alle geledingen van de club aan discipline, waardoor zijn ploeg in de com petitie al acht punten achter staat op koploper Real Madrid. „Ik ben niet bereid volgend seizoen nog eens zes maanden door te maken als het afgelo pen half jaar," stelde Cruijff. Het dreigement van Cruijff komt ruim een week nadat be kend werd dat de KNVB Cruijff heeft gepolst voor de post van bondscoach, een functie die hij na het Europees kampioenschap zou moeten bekleden. Zijn doorlopende contract en de stellingname van Barcelona's voorzitter Nu nez, die het combineren van beide functies onmogelijk acht, leken zijn komst naar Zeist echter te verhinderen. Maar waar Cruijff een week geleden nog zijn intentie uit sprak zijn contract in Barcelo na uit te dienen, stelde hij daar zaterdag plots enkele voor waarden aan: „Als ik aan het einde van dit seizoen zie dat ik niet de dingen kan doen die ik moet doen, dan ga ik naar huis, want ik wil mezelf noch de anderen in de maling ne men". Niet tweemaal Cruijff zei zich niet tweemaal aan dezelfde steen te willen stoten. Na elk goed seizoen maakt FC Barcelona door gaans een slechte start in de volgende competitie en dat is volgens Cruijff te wijten aan de interne structuur en strub belingen van de club. Dit sei zoen lijkt de Spaanse titel al onbereikbaar, maar Barcelona maakt daarentegen een sterke indruk in de Europa Cup, een trofee die de club nimmer ver overde. „Als we dit seizoen een be langrijke prijs winnen, dan ga ik eens goed nadenken over mijn toekomst," kondigde de oud-Ajacied aan. Zijn woorden leken wat dat betreft veel op de aankondiging van een af scheid waarmee Cruijff alle eer aan zichzelf zou houden. Want ontslag nemen als net een Europa Cup is veroverd, dat heeft bij Barcelona nog nooit een trainer kunnen Marco Gentile (rechts in het doel) symboliseert de teleurstelling bij FC Den Haag als de niet zichtbare John van den Brom Vitesse op 1-0 brengt. Invaller Cocu (14) en Huub Loeffen bejubelen de Arnhemse treffer, terwijl Cor Lems (6), Remco Torken (4) en Heini Otto (geheel links) hebben machteloos het nakijken. I FOTO: JET BELGRAVER ARNHEM Spelers van het eerste elftal, trainer en enkele bestuursleden van FC Den Haag probe ren vandaag tijdens een etentje de nodige inspira tie te vinden met het oog op de laatste competitie wedstrijd van het jaar. Na de nederlaag van 2-0 bij Vitesse werd gisteren tij dens de terugreis afge sproken een „informeel samenzijn" te organiseren. „Louis van Gaal noemt dat teambuilding", aldus bestuurslid Loek van Driel. FC Den Haag is gisteren weer verder achterop geraakt bij de middenmoot van de eredivisie. Door de ongelukkige neder laag tegen Vitesse zagen de Hagenaars de marge met de nummer veertien uitlopen naar vier punten. Als pleister op de steeds dieper wordende wonde geldt dat ook de andere degradatie-gegadigden (respec tievelijk Fortuna, De Graaf schap en VVV) het afgelopen weekeinde puntloos bleven. Nadat het bestuur van FC Den Haag twee weken geleden het vertrouwen uitsprak in trainer Co Adriaanse, heeft de ploeg nog altijd geen punt gehaald. Sterker nog, in de twee opeen volgende wedstrijden tegen SVV/Dordrecht'90 en (giste ren) Vitesse bleven ook Haag se doelpunten uit. Met inmid dels al negentien punten ach terstand op koploper PSV be hoort FC Den Haag ook na de bezworen trainerscrisis dus nog altijd tot de kandidaten voor een stap terug naar de eerste divisie. Hetgeen in het Haagse geval wel eens zeer vérstrekkende gevolgen kan hebben, omdat daarmee de fi nanciële toekomst van de Zui derpark-club nadrukkelijk in het geding komt. Doelman Stam kreeg gisteren zijn 38e en 39e tegentreffer van dit seizoen te verwerken. Alleen doelman Roox van hekkesluiter VVV capituleer de in de eredivisie even vaak. Maar de Venlonaars scoorden zelf viermaal méér dan FC Den Haag, dat met 13 treffers in 19 duels een diepterecord in handen heeft. Aanstaande zondag spelen de Hagenaars, die aan het begin van het sei zoen het bereiken van 35 pun ten als doel hadden gesteld, de laatste wedstrijd van 1991. In het Zuiderpark verschijnt als gast Volendam, dat met 15 punten uit 19 wedstrijden één plaatsje hoger is geklasseerd dan FC Den Haag. Olympisch vuur in Frankrijk Het olympisch vuur is zaterdag op Franse bo dem gearriveerd. Na een vlucht van twee uur vanuit Athene kwam de vlam, die vrijdag op de Griekse berg Olympia op traditionele wijze was ontstoken, op de luchthaven Roissy bij Parijs aan. Twee kinderen uit Albertville, waar op 8 fe bruari de Winterspelen beginnen, overhandig den de fakkel aan de Franse premier Edith Cresson. De vlam zal de komende maanden een ronde van 5500 kilometer door geheel Frankrijk maken. Circa 5000 sporters in de leeftijdscate gorie van vijftien tot twintig jaar zorgen voor de estafette. Op de foto torsen duizenden Fransen een toorts ter ondersteuning van de aankomst van de echte olympische vlam. foto: ap Dynamo vergaapt zicht aan Ravenna APELDOORN Het beste volleybal-clubteam van de wereld was even in Neder land. Dynamo Apeldoorn mocht zich zaterdag verga pen aan de kwaliteiten van Ravenna. Het sterke collec tief van de wereldkampioen bij de clubteams, dat een ex tra dimensie krijgt door de inbreng van de Amerikaanse supervolleyballers Karch Ki- raly en Steve Timmons, stond in het tweede duel van tweede ronde Europa Cup I, vijftien punten af aan de Ne derlandse kampioen: 0-3, 12- 15, 7-15, 9-15. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. David Whea- ton sloeg zijn slag in Mün- chen, waar hij zich de sterk ste toonde in de Grand Slam Cup. Hij ver sloeg in het weekeinde Mi chael Stich en Michael Chang. Whea- ton verdiende met zijn triomf meer dan in zijn carrière tot dusver. FOTO: AP Publiek mag op binnenterrein bij marathon HEERENVEEN Geen zes daagse, geen vijfdaagse. Maar de deelnemers van de mara thon driedaagse maken er dit jaar in Heerenveen wel nacht werk van. De eerste editie wordt van 27 tot 29 december gehouden. Het startschot wordt gelost door oud-schaat ser Ard Schenk. Meer dan eer dere meerdaagsen moet djt schaatsevenement de wieler- zesdaagse benaderen. Voor het eerst is het binnenterrein voor het publiek toegankelijk. Het programma bestaat uit korte onderdelen met als dagelijks slot een teamrace over hon derd ronden. De afsluitende race van zaterdag start rond middernacht. Naar verwach ting wordt er anderhalf uur later gefinished. 3'Ji] tren-J tidell ROTTERDAM Het mag Feyenoord sportief dan buitengewoon naar den vleze gaan, financieel heeft de Kuip-club de zaakjes nog allesbehalve op orde. Na het duel van gisteren met Sparta (2-0 winst) bestormt de forma tie uit Rotterdam-zuid nog steeds de vaderlandse top, maar zit geldelijk nog im mer in een dal. Daar heeft de ontbinding van het contract met HCS en de komst van de nieuwe shirtsponsor Stad Rotter dam kennelijk niet veel aan kunnen veranderen. De verzekeringsmaatschappij, die ruim een maand geleden werd binnengehaald op voor spraak van oud-voorzitter De Swart van Feyenoord, had zich al direct" tegenstander verklaard van een rol als fi nancier. De assuradeuren sta ken wel direct circa 1,5 mil joen in de club, maar daarmee werden kennelijk slechts de directe verplichtingen afgelost. Zoals een deel van de schuld aan het contractspelersfonds, waarmee een regeling werd getroffen, alsmede de fiscus en de bedrijfsvereniging. Een be vredigende oplossing voor het financiële conflict met de ei gen werknemer loan Sabau kon niet worden bewerkstel ligd. De Roemeen, wiens contract nog tweeëneenhalf jaar door loopt, had al eerder aan de bel getrokken. Hij eiste niet min der dan circa een miljoen van Feyenoord, een soort teken- geld. De nog immer nooddruf tige club kon en kan aan die verplichting niet tegemoet ko men en ziet nu in een zo snel mogelijke verkoop van Sabau de enige oplossing. Het is evenwel de vraag of er veel interesse zal ontstaan voor de Roemeen, die pas sinds kort weer fit is en het seizoen tot dusver grotendeels aan zich voorbij moest laten gaan we gens een blessure. Pas vorige week maakte hij weer zijn op wachting in de basisformatie van Feyenoord, die FC Twen te op verlies zette. Gisteren verscheen Sabau opnieuw in de top-elf van interim-coach Wim Jansen en leek zelfs even als match-winner in de boe ken te belanden. Hij profiteer de van een sterke actie van de opnieuw uitblinkende Tau- ment, die de rol van de Roe meen iets later verder deed verbleken door zelf voor de 2- 0 te zorgen. Slechts pion Wim Jansen voelt zich in een spel rond Sabau slechts een pion. De plaatsvervanger van de op het punt van terugkeer staande Hans Dorjee (op 5 ja nuari terug bij het bekerduel met RBC) kent de financiële positie van Feyenoord. „Na tuurlijk wil ik geen spelers kwijt", reageerde de kleine coach gisteren na de teleurstel lende confrontatie met Sparta. „Maar het bestuur wil hem kennelijk kwijt. En dat kan ook gebeuren als er geen op lossing wordt gevonden tussen Sabau en Feyenoord over hun financiële geschil. Ik heb er ei genlijk weinig over te zeggen Het is een zaak tussen bestuur en speler". De hoofdrolspeler in het al ge ruime tijd durende conflict, Sabau, kon gisteren overigens nauwelijks aantonen dat hij zijn vorstelijke salaris alsmede tekengeld waard is. De Roe meen, die in de ploeg Peter Bosz van rechts naar een meer centrale rol op het middenveld heeft verdrongen, toonde op nieuw redelijk balvaardig te zijn. Maar het rendement van zijn acties is gering. Als hij gis teren niet een attent moment had gekend bij één van de vele bruikbare voorzetten van Taument was hij ondergedom peld gebleven in de anonimi teit. Nu kon hij zich er nog op beroemen dat er na zijn treffer spreekkoren werden aangehe ven vanuit vak S. Maar die deden wat overdreven aan en waren geen aansporing dat de Roemeen per se in de Kuip moet blijven. Beloning „Onze verdienste was dat we rustig zijn gebleven in de pe riode dat het doelpunt niet viel", had Jansen terecht als voornaamste positieve punt vastgesteld. „Juist doordat we zo veel in balbezit waren le verde het zware veld toch nogal wat problemen op. Waar dank zij die twee doelpunten zijn we die moeilijkheden te boven gekomen. Een beloning voor ons betere spel". Feyenoord had inderdaad het overwicht in het aardig begon nen maar gaandeweg vervlak kende duel aangeboden gekre gen door Sparta. De ploeg van de geschorste Rob Jacobs, die assistent Henk van Stee de na- babbel liet verzorgen maar er wel als een soort technisch di recteur bij ging zitten, verkoos de egelstelling. Daarmee werd de derby, waarvan de meer dan 20.000 toeschouwers ken nelijk wel iets hadden ver wacht, uiteindelijk een teleur stellende vertoning. Sparta nam al vooraf genoegen met een punt, maar kreeg het te recht niet. Dank zij dus weer Taument. Die speelde eerst Veldman helemaal zoek. Maar pas nadat de Hagenaar Faber tegenover zich kreeg (Veld man ging op de positie van de geblesseerd uitgevallen libero Van de Berg spelen) leverde dat succes op. Komend weekeinde wacht Ajax Feyenoord op.. De Rotter dammers kunnen dan weer beschikken over Regi Blinker, die er dan zijn schorsing heeft opzitten. De voor het laatst coachende Jansen kan dan weer twee echte vleugelspitsen opstellen, hetgeen zijn ploeg ook gisteren eigenlijk node miste. Pas dan kan een echt evenwicht worden gevonden tussen de ook gisteren weer geëtaleerde degelijkheid en de door de fans graag geziene ar tisticiteit. Die ook zonder Sa bau in potentie best in vol doende mate aanwezig is.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11