(Ron de Roode bloeit met Telstar weer op Rode Ster verrast Anderlecht in slotfase OP DE SPORTMARKT ,Turnapparatuur is mooi visitekaartje" hidoe-Qowumt SPORT VRIJDAG 13 DECEMBER 1991 fan Tiggelen twee edstrijden uitgesloten felST Adri van Tiggelen zal twee ledstrijden niet voor PSV mogen uit- omen. De commissie van beroep be- 1 voetbal legde de voetballer gis- irmorgen een schorsing van twee redstrijden op. Daarmee werd de uit- iraak van de tuchtcommissie, die H an Tiggelen reeds voor twee wed- 11! rijden schorste en hem bovendien 75 >n boete van 250 gulden oplegde, ge- leltelijk bevestigd, straf werd Van Tiggelen opgelegd ,r aanleiding van diens opzettelijke S andsbal in de wedstrijd PSV - FC 35 wente op 13 november. Woensdag erd in Zeist het beroep behandeld g it Van Tiggelen tegen de straf van tuchtcommissie had aangetekend Zeist behandeld. Ruime zege Real MADRID Een eigen doelpunt van de Egyptenaar Ibrahim Hassan heeft Real Madrid op weg naar een ruime zege op Neuchatel Xamax geholpen. De Spanjaarden wonnen met 4-0 en plaatsten zich als laatste club voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. In Zwitserland was met 1-0 verloren. Toen scoorde Has san in het goede doel. Xamax hield voor bijna 60.000 toe schouwers in stadion Bernabeu tot twee minuten na de pauze stand. Hassan kopte raak. De Roemeen Hagi maakte vijf minuten later de in feite beslissende tweede treffer. Michel uit een strafschop en Sanchis met het hoofd verdubbelden de score. Ver nier kreeg dë rode kaart, toen hij bij de strafschop voor 3-0 Butragueno vloerde. Leerzame VOLLEYBALLERS GEVEN ervaring Buit CHINA MENTALE TIK avond de laatste Neder landse squasher verdwe nen uit de met ruim een kwart miljoen gulden royaalst gedoteerde Dutch Open in de der tigjarige historie. Buit moest zijn meerdere er kennen in de als tweede geplaatste Australiër Chris Dittmar. Een af gang was het bepaald niet voor de 24-jarige Amstelveense professio nal, eerder een leerzame ervaring: 7-15, 12-15, 12- 15. ECIJA De Nederlandse volleybalploeg heeft China een mentaal tikje gegeven. Het team van bondscoach Brokking won op de tweede dag van het vierlandentoernooi in Ecija bij Sevilla met 3-1 van de Aziaten, in mei tegenstander tijdens het Pré Olympisch Toernooi in Rotterdam. Neder land was buitengewoon gebrand op een zege te gen China, volgens hulptrainer Pang vrijwel op volle sterkte. De gedachte was dat het voor de Chinezen, de laatste jaren toch al kansloos tegen Nederland, demotiverend moet zijn als ze zelfs verliezen van een verzwakt Oranje. Zwerver, Benne, Boudrie en Teffer bleven immers ge kwetst in Nederland, 's Ochtends was de video band met beelden van Cuba - China bestudeerd, tijdens het duel bleef Avital Selinger de ploeg aansporen tot concentratie en inzet. Na verlies van de eerste set, na vijftig minuten was het 16- 17, was Nederland oppermachtig: 15-6, 15-6, 15-9. Coene start met nederlaag KUALA LUMPUR Eline Coene is de finale van het Grand Prix-circuit badminton begonnen met een nederlaag tegen Jiuhong Tang uit China. De 27-jarige speelster uit Velp, die zich als enige Nederlandse voor de lucratieve eindronde in Kuala Lumpur wist te plaatsen, behaalde tegen de nummer vier van de wereld negen pun ten: 6-11 3-11. Coene, achttien de op de wereldranglijst, was ontevreden: „Ik kwam niet in mijn ritme en sloeg te veel uit. Op zich is het geen schande van een topper als Tang te ver liezen, maar de score had er beter kunnen uitzien". Bondscoach Vogts zet Effenberg uit selectie SPORT OP TV Nederland 3, 22.15 u FRANKFURT De Duitse bonds coach Berti Vogts heeft Stefan Effen- berg van Bayern München verwijderd uit de selectie voor de laatste EK- kwalificatiewedstrijd van de wereld kampioen, woensdag tegen Luxem burg. Vogts volgt daarmee de handel wijze van Bayern-trainer Sören Ler- by, die de middenvelder uit het elftal verwijderde. Effenberg, die de naam heeft een moelijke jongen te zijn, ver speelde krediet bij Bayern toen hij kritiek leverde op Lerby, manager Hoeness en de vice-voorzitters Bec- kenbauer en Rummenigge. _J, 23.10 uur: Studio Sport met Grand Slamtoernooi in Mün- BBC 1, 00.10 uur: Grand Slam Tennis Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Re portage ELSEN Sportpark choonenberg maakt een Ujitgestorven indruk op lUleze frisse donderdagmid dag. De zon doet pogingen e temperatuur nog een aar graden verder boven et vriespunt te doen stij- n en, hetgeen nauwelijks K ikt. De stemming in het s spelershome dienst esoende kantine-gebouw is n :hter opperbest. 29a M r hangt een vijftal spelers ,2 nd, in afwachting van publi- taire verplichtingen. Zoals 38 Dn de Roode, die de voorbije ^igen tal van interviews heeft oeten weggeven. En Eric 15 egtop, die 's avond moet 'op deden' bij Barend Van ^orp. Genoemd duo moet sa- 4; en met collega's Hoop en li istrom 's avonds ook aantre- jjj n voor een foto-reportage in gj lands grootste ochtendblad, ills degenen, die vooral model 12jian voor de opleving (mis- hien wel revival) van Tel- ir. De club, die nog wel eens in n gebrek aan kleur werd ^ingewreven, maar die - net B de in 1963 ontstane naam al mboliseert - inmiddels naar 42 allerhoogste niveaus streeft. roduktief i de me- Telstar, resultaat van n fusie tussen Stormvogels VSV, komt natuurlijk niet t de lucht vallen. Aanleiding uiteraard het verrassend ;rke optreden van de club n trainer Niels Overweg in eerste divisie tot dusver, it niet alleen resulteerde in n klassering als tweede op ranglijst, maar tevens al het [edikaat 'meest produktieve peg uit het hele betaalde fetbal' heeft opgeleverd. En is nogal wat voor de club de grens van IJmuiden en Ron de Roode: „We zijn nu ook mentaal sterk". FOTO: JOS VAN NOORT Velsen, die sinds de degradatie uit de eredivisie eind jaren ze ventig weinig verwend is ge weest met succes. Een plaatsje in de nacompetitie beginjaren tachtig met als publicitaire uit schieter het mes-incident rond Fred Bisschot, was het maxi maal haalbare. Tot in de IJ- mond een nieuw stel mensen aantrad. Overweg als trainer, oud-international Piet van der Kuil als jeugdtrainer en scout en vooral misschien Ruud Geels als manager. De laatste, zijn roemrijke carriere ooit be ginnend bij Telstar, legde min of meer de basis voor de huidi ge vóorspoed. Hij trommelde dermate veel sponsors op, or ganiseerde intern de opvang en gebruikte zijn 'naam' om dat tegenwoordig zo noodzake lijke facet in alle opzichten goed te regelen. Om ongeveer een jaar geleden in een compe tentie-kwestie bij Telstar te belanden, waarbij bestuurders hem min of meer verweten zelfs nog wat te weinig lucra tief aan de weg te timmeren. Geels op non-actief, lijmpo ging, Geels overspannen en definitief weg. Grote achterban „Het is jammer dat Geels weg is", vindt Leidenaar Ron de Roode, één van de routiniers bij Telstar. „Ik heb maar een maand of zo met hem samen gewerkt. Ging prima. Hij had me gehaald. Me overtuigd dat ik de overstap van Willem II naar hier moest maken. Geels zei dat hier een geweldig grote achterban is. Die massaaal zou komen als het goed zou gaan met de club. Nou, je hebt het gezien. Afgelopen weekeinde, meer dan 10.000 man op de tri bunes. Meer dan menige eredi visieclub. Kijk, Geels heeft in zijn spelerscarrière altijd zelf zijn contractbesprekingen ge voerd. Heeft daar nogal wat aan overgehouden. Zou hij het dan met het binnenhalen van sponsors bij Telstar zo slecht gedaan hebben?". Bedekte kritiek van Ron de Roode op de leiding van Tel star, die zich verder op dit mo ment echter kan wentelen in lof vanuit alle geledingen van de club. Immers, ondanks de wat minder plezierige wijze waarop Geels als manager tot vertrekken werd gedwongen, schiep het bestuur voor het overige een uitstekend kader voor de huidige bloeiperiode. „Maar het succes is ook te dan ken aan Niels", wuift De Roode zijn trainer Overweg veel waardering toe. „Hij haal de niet alleen heel nuttige spe lers zoals Hoop en tussentijds Liefden, maar zorgde er te vens voor dat Oostrom en Regtop bleven. Dank zij een verbeterd contract. De ver dienste van Overweg is vooral dat hij zijn spelers op de juiste plaats heeft neergezet. Zo kan ik hier op mijn meest favoriete stek spelen, vlak achter de spitsen. Daar kom ik het best tot mijn recht". Aan de basis van Telstars te genwoordige triomftocht staat ook het feit dat men in de IJ- mond nu met een zevental spelers tweemaal daags traint. „Daar zijn vooral de spitsen bij betrokken", vertelt De Roode, die één van de zeven full-profs is op Schoonenberg en nog steeds in Leiden woont, ,,'s Ochtends doen we andere din gen dan bij de collectieve mid dagtraining. Afwerken voor al". Dat die aanpak succes heeft blijkt wel uit de 56 doel punten die Telstar tot dusver bij elkaar heeft getrapt. Waar bij ex-amateur Hoop (vijftien treffers), De Roode (13), de ook weer opgebloeide ex-Aja- cied Regtop (10) en Oostrom (9) een reuzen bijdrage lever den: samen 47 goals maar liefst. „Voordeel van Niels is dat hij overal stevig aan mee doet. Bij voetbaltennis 's och tends en ook bij partijtjes, waarbij hij rustig ellebogen loopt uit te delen". Hetgeen typerend is voor de werkwijze van oud-Twente naar Overweg, die inmiddels met de nodige hilariteit kan verwijzen naar zijn contract voorwaarden. Hij verlengde immers zijn verbintenis op Schoonenberg met de clausule dat hij na een bepaald aantal wedstrijden niet lager zou mo gen staan dan de twaalfde plaats. „Uitgangspunt was een positie bij de eerste vijf", ver telt De Roode, die eerdere avonturen bij FC Den Haag (gebroken enkel) en Willem II (knie-operatie) door blessure perikelen zag uitlopen op min of meer een mislukking. „Maar we mikken nu op pro motie. Ook de trainer. We zijn nu mentaal ook heel sterk. Vo rig seizoen nog kregen we nog regelmatig de verliezende goal in de slotfase te incasseren. Nu maken wij 'm. Zaterdag krij gen we AZ en daarna Den Bosch. Moeten we vier punten uit halen. Kunnen we in elk geval al vast die periodetitel pakken". Europa Cup in het kort DEN HAAG De karakteris tieken van de gisteravond in de diverse Europa Cuptoernooien gespeelde wedstrijden zijn: EC 1 Tweede speelronde, groep A: Rode Ster Belgrado (Joe) - An- derlecht (Bel) 3-2 (1-1). 19. Rat- kovic 1-0, 33. Lamptey 1-1, 55. Nilis 1-2, 68. Ivic 2-2, 87. Pan- cev 3-2. Scheidsrechter: Sun- dell (Zwe). Toeschouwers: 4.000. Rode kaart: 66. Najdoski (Rode Ster) en Bosman (Ander lecht). Stand: Sampdoria 2-3 (2-0) Panathinaikos 2-2 (0-0) Rode Ster 2-2 (3-4) Anderlecht 2-1 (2-3) UEFA CUP Madrid. Achtste finale, return. Real Madrid (Spa)-Neuchatel Xamax (Zwi) 4-0 (0-0). 47. Ibra him 1-0 (eigen doel), 53. Hagy 2-0, 65. Michel 3-0 (strafschop), 70. Sanchis 4-0. Eerste wed-' strijd 0-1, Real naar kwartfina le. BUDAPEST Darko Pancev is een lepe spits die alle aandacht verdient. Twee minuten voor tijd van Rode Ster Belgrado - An derlecht was Graeme Rutjes de Joegoslaaf heel even kwijt. Pan cev nam een schitterende pass over veertig meter subliem mee en passeerde in één beweging doelman De Wilde. Bekerhouder Rode Ster won in het toernooi van de landskampioenen met 3-2. Voor Anderlecht verliep de slotfase desastreus. Een voorsprong van 2-1 ging verloren en John Bosman kreeg de rode kaart na dat een kopduel met Najdoski onvriendelijk eindigde. Ook de Joegoslaaf moest van scheidsrechter Sundeü inrukken. Als Aja- cied kreeg Bosman al eens de rode kaart in de halve finales te gen Zaragoza, waardoor hij de gewonnen finale tegen Lokomo- tiv Leipzig miste. De ploeg van De Mos is na twee ronden in het nieuwe systeem bij de landskampioenen laatste met een punt. Bij winst waren de Belgen op gelijke hoogte gekomen met Sampdoria, dat in maart de volgende tegenstander is. In Budapest, uitwijkplaats van Rode Ster wegens de burgeroor log in Joegoslavië, bleek dat de Servische club over veel talent en mentaliteit beschikt. Na het behalen van de Europa Cup af gelopen seizoen vertrokken de vedetten Prosinecki, Stojanovic, Binic en Sabanadzovic naar het westen. Bovendien was Savice- vic donderdag geschorst vanwege zijn rode kaart afgelopen za terdag in Tokyo, waar Rode Ster de wereldbeker voor clubs Voor 4.000 toeschouwers, waar in Belgrado naar topduels 80.000 fans komen kijken, nam de „thuisclub" na negentien minuten de leiding door Ratkovic. De 17-jarige Ghanees Lamptey maakte met links gelijk, international Nilis bracht Anderlecht tien mi nuten na de pauze op voorsprong. Invaller Ivic, op de rand van buitenspel, en Pancev zorgden voor de Belgische deceptie. De eerste marathon op natuur ijs werd gisteren gehouden in Veenoord, waar wel kon wor den geschaatst op de bevroren sloten. Jos Pronk gaat aan kop. Arend Veenhof won de marathon. foto: anp Nijelamer mist schaats- primeur NIJELAMER Schaats- club Nijelamer heeft gis teravond de eerste korte- baanwedstrijden van het seizoen moeten afgelasten. De club dacht een etmaal te voren nog een fraaie primeur te hebben. Maar bij controle in de avonduren bleek het ijs in Nijelamer bij Wolvega te dun. Ook een korte-baanwedstrijd voor junioren - tot zestien jaar - ging niet door. De vereniging „Klein Begin" achtte het zelfs onverantwoord jonge, lichte, schaatsers in Uilesp rong, bij Heerenveen, het ijs op te stu- dollar 5 Olie st. Phi tijd fi In Nederland wordt jaarlijks voor vele miljoenen guldens uitgegeven aan artikelen die direct of indi rect te maken hebben met sportbeoefening. In deze serie besteden we wekelijks aandacht aan de brede markt die, vooral de laatste jaren, naast de sport wereld is ontstaan. De Helmondse firma Janssen- /Fritsen begon in 1900 met de produktie van kerk banken, maar heeft inmiddels internationale faam verworven als leverancier van, vooral, turntoestel- len. Aan de vooravond van de NK trampoline springen (in Almere) en het NK turnen voor club teams (in Nijmegen) het woord aan directeur Hans Bres, ex-voetballer van FC Den Haag. ANSSEN/FRITSEN IN DE TOEKOMST PEER JANSSEN FRITSEN Polyg atio-fl erug dubbel Korfbalprogramma Lendl verkneukelt zich s Pacta; Albatros-Pernlx; Tempo- Olympiaan (Arena, 19.15 uur) en Vriendenschaar (B)-Velocitas. Zon dag: De Danaïden-Futura (Vijf K' (Idem. 17.00 uur) en ALO-KNS. Standen: Overgangsklasse A: DKOD 3-6, Swift (M) 3-5, TOP 3-4, Rheko 3-3, Sparta 3-2, ODO (M) 3-2, Oranje Wit3-1, HKC 3-0. D: Allen Weerbaar 3-6, De Overkanters 3-4, Futura 3-4, Groen Geel 3-4, Snel 3-3, PSV 3-2, De Da naïden 3-1, KVS 3-0. D: Amstel 3-6, ZKC '31 3-5, MÜNCHEN Hoe triester de organisatoren in München kij ken, des te vrolijker oogt Ivan Lendl. Het is de 31-jarige Tsje- choslowaak, die komend jaar eindelijk Amerikaans staatsburger hoopt te worden, niet ontgaan, dat zijn kansen op de Grand Slam Cup met de dag stijgen. Zo ook gisteren, toen de afwer king van de eerste twee duels voor de kwartfinales slechts vier sets vergde: Lendl - Hlasek 7-6 (9-7), 6-3 en Chang - Patrick McEnroe'6-2, 6-4. Overmatig poenig gedoe zonder inhoud, dat bovendien plaatsvindt op het meest ongelukkig gekozen tijdstip, zo vlak tegen de feestdagen aan. De ATP, de spelersvakbond, plande vorig jaar tussen de seizoenen een rustperiode van zes weken. In de tweede helft van november en december zou de batterij kunnen worden opgeladen, maar men vond dat precies de tijd om een nieuw show-toernooi op te zetten. Edberg en Lendl in toernooi Ahoy' ROTTERDAM Voor het negentiende tennistoernooi in Ahoy' hebben ook Stefan Edberg en Ivan Lendl ingeschreven. Eerder waren al Boris Becker en John McEnroe gecontracteerd. Edberg en Becker kampen momenteel overigens met blessures. Het wordt eind februari in Rotterdam gehouden. '51 3-0, De Regenboog 3-0. G: derdijk 3-6, Albatros 3-4, Animo 3-4, KOAG 3-3, Vriendenschaar (H) 3-3, Pernix 3-3, VEO 3-1, Nieuwerkerk 3- SPORTUITSLAGEN SS i 3-3, Watervliet 3-2, (Eng) Kukasemkl) (Tha) Be koers, 1609 m: 1 Everglad (M. gen) 2.05,8 - 1.18,2, 2. Fahrith Dear. Oostland. Nlel gestart: Count Ken D Champion's. Niet gestart: Bosvlnk 1 Trampolines, zoals hier in gebruik bij de HALO in Den Haag, worden gemaakt in Duitsland. FOTO: STEPHEN EVENHUIS Dapper) 2.0 Keystone La 1 Carelyn Space (G. 8,6, 2. Donaldnora, 3. ilaats 5.80 4,20, koppel jfdfonc R0B langeVELD :\vartje: Nabf irprogf ILMOND Onge- e' aagd komt een lange met turnevenementen voorschijn. Een vijfen- 'intigtal grote wedstrij- n, inclusief de Olympi- 'ie Spelen van Mexico München, waarop het ederlandse bedrijf Jan- n/Fritsen sinds 1965 te de presence heeft geven. Het bedrijf ert als enige in de Ben- J Ux de internationale teuther"-licentie. komende zomer de Spaan se Spelen van start gaan, moet Janssen/Fritsen het nu in aan bouw zijnde nieuwe pand in Helmond al hebben betrok ken. „Er is wat betreft inrich tingen sprake van een stabili serende markt, maar we gaan al onze disciplines samenvoe gen. Export, waar wel groei in zit, verkoop, produktie en ser vice, dat komt allemaal bij el kaar. In totaal gaat het daarbij om zo'n negentig werkne- Gelijktijdig met de verhuizing voert Janssen/Fritsen ook een bescheiden, maar opvallende naamswijziging door. Janssen- Fritsen heet voortaan Jans sen Fritsen, of om precies te zijn J&F Sport, zoals nu op een aantal materialen van het Helmondse bedrijf al te lezen valt. Een terugkeer naar het oude. Bres: „We zijn hofleve- alle gemeentelijke gymzalen in Den Haag. Daar staat op het meeste materiaal al J&F te lezen. We zijn er aan het begin van dit jaar mee be gonnen en hopen in april/mei dé wijziging overal te hebben doorgevoerd". Bordeaux De mondiaal bekende kleur blijft ook in de toekomst ge handhaafd. „De letters in het groen en de materialen in bor deaux-rood", aldus Bres. „Dat is ons kenmerk". In de dikke, full-colour, catalogus van Janssen Fritsen nemen de turnapparaten een belangrijk deel van de laatste pagina's in. Bruggen (5000 gulden exclu sief BTW), evenwichtsbalken 1500,00), paarden (f 3500,00) en bokken (f 1600,00) bepalen voor een belangrijk deel het gezicht van J&F, dat verder onder meer ook een rijk assor timent aan spelmateriaal in het pakket heeft. „Gymnastiek- en turnappara- tuur bepalen een groot deel van ons aandachtsveld. Het is een mooi visitekaartje voor ons. In Nederland zijn we marktleider en internationaal hebben we een hele goede naam. Dat blijkt ook wel uit het aantal evenementen. Maar in de Verenigde Staten zijn we niet actief. Dat is in verband met de aansprakelijkheidwet geving daar. Daardoor is er in de VS geen enkel bedrijf meer dat turnapparatuur produ ceert". Scholen In eigen land houdt de Hel mondse firma zich ook en vooral bezig met inrichting en onderhoud van gymnastiekza len. „Dat is een groot pakket", aldus Bres. „We produceren alle toestellen zelf, maar ma ken ook gebruik van toeleve ranciers zoals houtbedrijven. Vroeger maakten we alles zelf, maar tegenwoordig laten we bijvoorbeeld de basis voor de springkasten buiten de deur Iets dergelijks geldt bijvoor beeld ook voor de trampolines die aanstaand weekeinde wor den gebruikt bij de NK in Al mere. „Trampolines maken we niet allemaal zelf. Een deel er van wordt gemaakt in Duits land door de firmaEuro- tramp". Voor ruim zesduizend gulden (excl. BTW) levert J&F een 'Grand Master Super', compleet met 118 stalen veren en een springdoek met banden van 13 milimeter. Én een „vei ligheids-pad" om te voorko men dat ledematen bekneld raken tussen de veren. Zwijndrecht 3-4, Bolnes 3-4, Tempo 3-4, Juliana 3-2, GKV (Hg) 3-1, Juko 3-0. M: Vlko 3-6, Sagitta 3-6, Korbls 3-4, Velocltas 3-4, De Dijkvogels 3-3, Weidevogels 3-1 KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (za terdag, 18.00 uur) zijn: le koers: 1. Elvira King, 2. First Maid, 3. Famous Princess (7-5-8). 2e koers: 1. Elly Song, 2. Fatima 5 Dakota, 3. Dean Martin (6-1-8) 5e Koers: 1. Fos Hanover, 2. Friesco Badi, 3. Edel David (8-3-9). 6e koers: 1. Fire Buitenzorg, 2. Dago- bert Duck, 3. Easy Postille (8-3-2). 7e koers: 1. Dignity Hanover, 2. Elai ne Hanover, 3. Dave Scimitar (5-3-9). 8e koers: 1 Yellowa, 2. Don Berkum, M~ Lady (8-2-1). 2-28), Mechelen (Bel)-Arls 5 Mannedaiweede1 rond^ Walker (Eng/14) - Eyles (Aus/5) 15-12 9-15 15-4 10-15 15-9, Hands (Eng) - Harris (Eng/9) 15-9 15-10 10- 15 15-13, MacLean (Sch/6) - Walte (Can/16) Elopura (Fln/8) s (Dui) 1 s(Eng) 1 (Eng) - Calm: m (Aus/3) - Marshall (Eng/12) 1 i (Eng/8) - PAARDESPORT 1a koara, 2100 m: 1. Furore (S. Hartma> 2.50,4 - 1.21,1, 2. Frequency Meadow, Elegance A. Niet gestart: Everyspeed beau° Nlefgesi 3# koers, 2100 m:1. Dandy Loo (F. Epse Kwartfinales: Chang - (1)-Oostlng 1-3, Oosting g I. Dandy, 3. Called to Gain. geweg) 2.07,6 - 1.19,3, 2. Gerard Jollng, Guan Petnlc. Niet gestart: Greatest Secret. Toto: winnend 2,30, plaats 1,40 1,60 9,40, Continetal Cup (junioran) Dalray ïr-Hunt 2-6 6-1 3-6, Niemantsver- na-Span|e 3-0 (15-10 15-8 15-3).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7