Aanstelling van Selinger is voorbode van meer rentrees Geen paniek bij Ajax SPORT 7 PM )nafhankelijke klasse oetbal gaat niet door éÈ'Mim Ajax in cassatie icidócSoiiAcmt DINSDAG 10 DECEMBER 1991 jlST De KNVB heeft besloten tot nader or- r geen klasse van onafhankelijken in te voe- ,n. Deze categorie was bedoeld als doorstro- lingsmogelijkheid tussen prof- en amateurvoet ,,Jl. Dat was het resultaat van e Jn tijdens de bondsvergadering j*j jnd in Zeist. Eerder al werd oord bereikt i w e competitie voor B-junioren. Aan deze competi- e moeten, vinden de profclubs, ook clubs met de J ïchtingsvorm deelnemem. Dat wordt nader be- 12 udeerd. a p 20 januari zullen de landen in kwalificatie- roep 2 van de strijd om het wereldkampioen- ;hap voetbal in Amsterdam samen komen om et wedstrijdprogramma vast te stellen. de instelling peiling giste- n de voetbal- principe-ak- landelij- Ploeg Gisbers wil manager Van Gerwen DEN HAAG Gerrie van Gerwen is ge vraagd als manager van de wielerploeg van Jan Gisbers. De vroegere beroepsrenner is de belangrijkste kandidaat om Manfred Krikke op te volgen. „Ik ben gevraagd of ik belangstelling heb voor de functie van manager. Ik heb in eer ste instantie positief gereageerd, maar ik wil wel binnen veertien dagen de details van een mogelijke overeenkomst hebben. Ik ben benieuwd naar de hoogte en lengte van het contract," zei Van Gerwen, die sinds zes jaar de belangen van de Nederlandse prof wiel renners behartigt. Gisbers en Ferdi van den Haute blijven de ploegleiders van de ploeg, waarvoor vrijwel zeker ook Sean Kelly weer zal rijden. Ajax niet op de televisie AMSTERDAM De Europese wedstrijd tussen Ajax en Osasu- na, in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker, komt niet rechtstreeks op tele visie. Algemeen directëur Arie van Eijden verklaarde gisteren dat een uitzending is uitgeslo ten. De politie van Düsseldorf zet morgen 700 man in om rellen en incidenten te voorkomen. Bij het duel van Ajax tegen RW Erfurt werden 300 relschoppers opgepakt, bij de eerste 'thuis- wedstrijd' tegen Orebrö 25. vvnco Polsbreuk Zeelenberg BLEISWIJK Motorcou reur Wilco Zeelenberg uit Bleiswijk heeft tijdens een training in het Australische Sydney een polsbreuk opge lopen. Naar het zich laat aan zien is de breuk van de rijder in de 250 CC-klasse niet ern stig en komt deelname voor de Grand Prix in maart vol gend jaar in Japan niet in ge vaar. Vorig jaar brak Zeelen berg, die eergisteren terug kwam uit Australië, ook zijn pols en was daardoor twee weken uit de roulatie. Carlo l'Ami naar Heracles DEN HAAG Heracles heeft tot aan het eind van het sei zoen doelman Carlo L'Ami ge huurd van SVV/Dordrecht '90. De eerste-divisieclub heeft een optie tot koop. L'Ami (27) speelde eerder bij Excelsior en PSV. Bij de fusieclub was hij derde keeper. Bij Heracles vult L'Ami de plaats op van de langdurig geblesseerde doelman Vennema. Vanwege de rode kaart van reserve keeper Beerthuizen is de over gang in een stroomversnelling gekomen. SPORT OP TV 4i »rland 3, 22.15 uur: Studio Sport (.30 a naai, 00.05 uur: Studio Sport met Grand Slamtoernooi Mün- HAAG Onze tips voor de van Nootdorp (morgen, ang 14.30 uur) luiden: ™#ers: 1. Flytron Ashton, 2. Ferrari 13U Freonskips Lady (6-5-2). oars: 1. Flair Vryenesse, 2. Edje Fenna B (6p4p5). oars: 1. Flash P, 2. Frau Thomas, 53 natitana P (7-4-2). 1. Eminent Fox, 2. Eliza 3. Elly May (4-3-2). I. Elles Vryenesse, 2. Ebely Danielle Guapa (5-8-3). oers: 1. Excellent Fox, 2. Dash 8, 3. Ep Oorklep (8-6-5). 0' 1. Fancy Pride, 2. Egbert H, 3 Westfries (5-7-9). i: 1. Cora Dillon, 2. Duncan I. Drieske M (8-2-7). i: 1. Enjoy Buitenzorg, 2. Cis- ij rown, 3. Byblow Promise (5-4-9). 35 koers: 1. Cees Wielinga, 2. Billy 83ebest, 3. Wish of Thijssen (4-3- >rs: 1. Ebolt Tefka, 2. Ebbony Ceasar K (3-2-1). If PRIJSVRAGEN HAAG De gegevens van de prijsvragen zijn: i 49: eerste prijs: geen winnaar, de prijs: geen winnaar, derde 168 x f. 1.993, vierde prijs: i x f. 59,40, vijfde prijs: 68.582 x irijs: 3 x f. 51. 1 49:-eerste pi 4 de prijs: 137'x f. 151,40, derde 2J 1.591 x f. 32,50. «btb ®"fn370 WOERDEN Geen en kele verandering in de Nederlandse volleybaltop lijkt zonder ophef te kun nen geschieden. Het ver trek van Arie Selinger in het voorjaar van '89 zorg de voor opschudding, een jaar later kregen Ronald Zoodsma, Rob Grabert en Peter Blangé opzichtig een trap na. Logisch, dat de eerste stap om de oude pikorde te herstellen, het per 15 maart 1992 tot en met de Spelen in Barcelo na (waarvoor hetteam zich overigens' nog moet plaatsen) binnenhalen van Arie Selinger als assistent van hoofdcoach Harry Brokking, gistermiddag een intrigerend schouw spel opleverde. In de onvervalste 'soap' stei gerde Brokking opzichtig, wil den z'n spelers van geen schuld weten, terwijl de bond nog niet vooruit durfde te lo pen op een onmiddellijk ver trek van de Amstelveense trainer. Terwijl die optie toch het meest voor de hand ligt. De geest van Arie Selinger, die bij de Japanse fabrieks- ploeg van Daeie een miljoe nencontract uitdient, waarde voortdurend rond bij de natio nale ploeg. Waar Brokking er alles aan moest doen om Selin ger in de vergetelheid te druk ken, daar kwamen voortdu rend berichten de wereld in over het fax-verkeer tussen vader Arie en zoon Avital. De interesse van Arie Selinger in het wel en wee van zijn Ne derlandse volleybalcreatie (Avital: „Hij houdt van dit team") duurde voort, terwijl hij steevast bleef dat er bij terugkeer naar Nederland altijd een beroep op hem kon worden gedaan. En de spelers van het Neder»- lands team adviseerden Brok king unaniem en nadrukkelijk om de oude teambaas in zijn begeleidingsstaf op te nemen en dus het contact met hem op te nemen. „Als een trainer als Arie Selinger beschikbaar is, dan zou je toch achterlijk zijn om die mogelijkheid links te laten liggen", strooide zoon Avital met logica. „Van zo'n toptrainer word je zeker niet slechter. In welke functie hij dan gaat werken doet er toch niet toe? Je gaat hem toch niet buiten de deur houden omdat hij goed is? Ja, het lijkt er haast op dat hij te goed is". Teambelang De eerste openlijke splitsing tussen team en coach, die lie ver Joop Alberda als assistent naast Pang wilde aanstellen, lijkt dus direct fataal te wor den voor de laatste. En dat ter wijl Brokking nadrukkelijk is verzocht om zich in het team- belang te schikken. „We heb ben drie maanden geprobeerd om Brokking over de streep te trekken",- recapituleerde Ed win Benne. „Er zijn spelers, zoals ik, die nu al heel erg rijk hadden kunnen zijn als ze in plaats van het teambelang aan zichzelf hadden gedacht. Daar om vind ik het nog het meest kwalijke dat de trainer, toch je baas of je chef, zich niet in het belang van het team kan schikken. Zo wordt de situatie wel heel erg moeilijk. Ieder weldenkend mens hoe hardnekkig ook weet dan toch hoe hij moet beslissen", speculeerde Benne openlijk over het met directe ingang opstappen van Brokking. „Als spelersgroep hebben we natuurlijk niet de macht om Brokking weg te sturen. En dat willen we ook helemaal niet. Ik kan toch niet gaan zeggen dat hij het slecht heeft gedaan. Maar wij willen nu ge woon iets extra's aan ons team toevoegen, puur in het belang van het team en het resultaat. Harry denkt dat het op de in geslagen weg kan, maar wij willen meer zekerheid". Evaluatie rugkeer van Selinger werd ge legd in de evaluatiegesprek ken na het EK in Hamburg en Berlijn. „Brokking had het goed gedaan. We hebben toch als beesten getraind onder hem", pleit Avital Selinger zijn huidige coach deels vrij. „Maar wij zochten naar een ander aspect. Omschrijven kan ik het nauwelijks, maar het is iets heel kleins. Het gaat om details. Binnen Nederland vind je dan niet zo maar ie mand die dat even kan in brengen. Voor alle specialis men zou je misschien twintig verschillende mensen nodig hebben. Maar voor probeersels is nu eenmaal geen tijd. Arie Selinger kent ons vrij goed en volgens mij kon hij het ook al tijd met ons en met Brokking overweg". Waar de internationals op weg naar hun olympische doel, een medaille, in de omschrijving van „iets extra's" volgens tra ditie steevast het woord men taliteit wensen te schrappen, daar is duidelijk dat in de 'fi nishing touch' van Arie Selin ger toch voor een groot deel met de gang van zaken in de bovenkamers te maken heeft. Ron Zwerver noemt het „een noodzakelijke toevoeging". „Het zijn een heleboel kleine dingetjes. Een beetje gecompli ceerd allemaal. Ja, zelfver trouwen zit er ook bij. Je kunt het mentaal noemen, maar zo noem ik het liever niet. Bij de huidige begeleiding kon ik mijn gevoelens in ieder geval niet kwijt, terwijl ik in Arie Selinger wel dat blindelingse vertrouwen heb". „Het heeft nog steeds alles met techniek te maken", meende Avital Selinger nog altijd. „Heb je te weinig techniek dan kun je dat met je hoofd com penseren. Maar ook dat laatste gaat tot een bepaalde grens en niet verder. Wij willen dus verder". Als de internationals al bereid zijn te wachten tot 15 maart voor ex-dissident Arie Selin ger z'n opwachting maakt, dan zou een terugkeer van andere ex-internationals met ver plichtingen elders (in Italië) in eenzelfde lijn liggen. Benne: „Arie Selinger wil ons helpen en wat ons betreft liggen er geen emotionele obstakels. Als er in de eredivisie of in Italië ook spelers bereid zijn om mee te draaien en te helpen, dan moet dat ook mogelijk zijn". Al op de negende dag van zijn officiële voorzitterschap is Bert Funk bijgestaan door zijn hoofdbestuur van de Ne- VoBo dus op zijn strepen gaan staan. De 54-jarige ex-mi- litair uit Zetten („Ik bemoei me graag overal mee, dat is mijn aard") en opvolger van Piet de Bruin stond aan de ba sis van de rentree van Arie Selinger. Louis van Gaal heeft geen slapeloze nachten, want hij gaat altijd heel erg laat naar bed en valt dan als een blok in slaap. FOTO: DIJKSTRA SPORTUITSLAGEN Schotland-Denemarken 5-4, i-Zwitserland 6-5, Zweden- 5-4, Nederland-ltalië 13-3. Denemarken-Schotland 7- i-Zweden 8-6, Duitsland- Italié-Engeland 7-5, SPORTWERELD eltennis Paul Haldan ligde tijdens een World All mooi in Tokyo als tweede. Deste Nederlandse tafelten- peler moest in de eindstrijd meerdere erkennen in de ïees Yu-Shentong. s koers tot ^prijsgl 3( erkt c In bbeltjes laarna lopen [uiten, ledroej Somi kennen oterinj met Niet >ij het 6 betf ien vr ket op Liefdadigheid Tweevoudig wereldkampioen schaken Anatoly Karpov speelt tegen een grote groep van studenten en persoonlijkheden ten behoeve van het Amerikaanse comité voor de hulp aan Chernobyl. FOTO: EPA ONDER DE LOEP )p het moment zelf is dat laar daarna oeit er toch nog iets moois t. Zowel Michels als Gullit ;eft aangegeven dat ze res- ict voor elkaar hebben. De leler geeft aan dat hij kapot de kritiek van de Phjiach, de coach geeft aan dat niet zonder Ruud Gullit il. Dit soort voorvallen ver- de onderlinge band en bij tot een gevoel van na lamhorigheid. Met optimis- kunnen we het Europese ampioenschap tegemoet rainer Jan Reker van 'illem II in de Krant op ,g iondag bedragen die worden uitgekeerd, zou hij zijn volledige overwinnings premie aan een of andere liefdadigheidsinstelling moeten schenken. Daar heb je trouwens meer aan dan aan wegblijven. Want doe je dat laatste, dan blijft het geld toch weer in tennis en wordt het verdeeld door je colle- heerst inderdaad grote nduidelijkheid, veel spelers n speelsters hebben dan ook :g ?klaagd bij de IBF. Ook de •6 ederlandse bond heeft een rief gestuurd naar de IBF, 'aarin om meer duidelijk- il eid is gevraagd. Ik heb ech- het idee dat ze zelf ook 4iet goed weten hoe het nu n recies zit, want een ant- ig 'oord hebben we tot op he- nog niet ontvangen. Ik ook zeer verbaasd op de v inglijst van het dubbèlspel en plaatsen te zijn gestegen Twijl we maar op één toer- actie zijn gekomen". :eipadmintonster Ëline Coe- in De Telegraaf Als Becker schande spreekt „Hoogendijk is omringd door zwakke mensen. Neem die bondscoach De Vries. Zit twee maanden geleden bij mij op kantoor. Zegt hij: Ire ne moet naar de Olympische Spelen, maar in het openbaar zal ik dit altijd ontkennen. Zo'n schoft vlieg je toch naar zijn strot. Ik zeg: bedankt Leo, dit gesprek heb ik opge nomen. Hij werd helemaal wit. Als De Vries zonder zijn ogen te knipperen dit durft te ontkennen, mag hij blij ven. Natuurlijk had ik niets op de band staan. Ik wil niet vervallen tot die KGB-me- thoden van Hoogendijk". Peter Ooms, judotrainer van Irene de Kok, in het Algemeen Dagblad „öoms heeft nooit uitgeblon ken door tactische opmerkin gen. Hij is een veel te emotio neel baasje, dat snel van zijn even eerder verkondigde re periode wat beter. Maar de som van die lange tijd is het uiteindelijke resultaat, dat momenteel heel goed is. In Nederland, op het internaat wisselt men van trainer alsof het kleren zijn. Na een paar jaar worden ze weggeworpen en zijn ze verloren voor het turnen. Terwijl hier toch al zo weinig profs zijn. Waar is Hans van Zetten gebleven Een hoofdtrainer in Neder land moet natuurlijk een Ne derlander zijn. Daarnaast zouden buitenlanders kun nen werken, zoals dat in het mannenturnen wel het geval is. Maar hier overheerst het amateurisme". standpunten afwijkt. Als ik in de bond net zo'n ad-hoc beleid voer als Peter, zou het onmenselijk zijn voor de ju doka's. Het is jammer dat de begeleiding van Irene is ge stoeld op emoties, niet op ra tionele gronden. Door de me dia te benaderen en zich over personen sterk uit te spre ken, denkt Ooms de zaken voor zich te winnen. Maar dat is niet de macht, waar mee je ie zin kan krijgen". Voorzitter Frans Hoogen dijk van de judobond over Peter Ooms in het Alge meen Dagblad „In Frankrijk en Spanje werkt de hoofdtrainer tien of meer jaren. Soms een tijdje met weinig succes, een ande- Wielersport is een synoniem van doping. Daar komen we nooit meer van af. Ook al roep ik honderd keer: dit is de enige, en de echte waar heid - het zal ons altijd blij ven achtervolgen. Daarom vrees ik nu al een volgend geval. Als we nog eens zoiets meemaken dan zijn we van de kaart". Wielerploegleider Jan Gis bers in de Haagsche Cou rant. „De wisselwerking tussen korfbal en de media moet meer zijn dan het produkt al leen. De mensen die het korfbal moeten verkopen lig- Jan Reker ...saamhorigheid... FOTO: ANP gen dus niet goed in de markt. Korfbal is een prima sport en moet goed verkocht kunnen worden, maar het bondsbestuur lukt dat niet. In Rotterdam zijn er 600 ad vocaten en toch heb ik een succesvolle praktijk. Waar om? Omdat ik de bóer ben opgegaan en niet tevreden was met een enkel succesje". En: „Nee, ik ben niet bena derd om de opvolger van (KNKV-voorzitter) Geutjes te worden. Of ik zijn kroon prins wil worden? Ik weet het niet. Die vraag heb ik me nooit gesteld". Voorzitter Rob Meijer van de afdeling Rijndelfland in het Nederlands Korfbal blad. AMSTERDAM Ajax gaat tegen de uitspraken van het Amsterdamse ge rechtshof in cassatie bij de Hoge Raad. De club werd vorige maand veroordeeld tot een geldboete van twee miljoen gulden we gens belastingfraude en valsheid in geschrifte. Ook commercieel directeur Van der Eijden, die wegens fraude tot een boete van 60.000 gulden en vier maan den voorwaardelijk was ver oordeeld, en oud-speler So- ren Lerby, die een boete van 200.000 gulden en zes maan den voorwaardelijk kreeg, hebben bij de Raad cassatie ingesteld. Oud-voorzitter Harmsen en de voormalige penningmees ter Bartels hebben zich bij hun straffen neergelegd. Bei den kregen een boete van 100.000 gulden en een voor waardelijke celstraf. Weer elftal Amstelland uit de competitie AMSTERDAM Het bestuur van Amstelland heeft het eer ste (zaterdag) elftal voor de rest van de competitie op non- actief gezet. Het bestuur nam dit besluit naar aanleiding van de ongeregeldheden zaterdag in het duel tegen WA/Spar taan. Twee Surinaamse spelers van Amstelland raakten slaags met toeschouwers van WA/ Spartaan. In oktober had de club al het tweede elftal uit de competitie gehaald. AMSTERDAM Louis van Gaal heeft de oude jaarboeken van Ajax maar eens uit de kast gehaald. Hij hoefde niet lang te bladeren om te constate ren, dat Ajax wel vaker een periode van grote schotloosheid heeft door gemaakt. „En het is altijd weer goed gekomen. Het wordt een ander verhaal als we geen kansen meer weten te scheppen, maar dat is op dit moment ge lukkig niet het geval. Kansen zat, maar geen doelpunten. Daar heb ik Leo Beenhakker ook wel eens over horen klagen". De technisch directeur van de Amsterdammers heeft de ne derlaag van 2-0 tegen Vitesse gistermorgen uitgebreid gea nalyseerd met zijn spelers. Een dergelijke wedstrijd-bespre king is gebruikelijk in De Meer. Twee dagen voor het Europese treffen tegen Osasu- na Pamplona richtte Van Gaal speciaal het woord tot Stefan Pettersson. De Zweed is een begenadigd spits. Het betere kaatswerk in de punt van de aanval is zijn onbetwiste spe cialiteit. Maar Van Gaal, én ook Pettersson zelf, zijn tot de conclusie gekomen dat hij met drie treffers een wel erg be scheiden positie op de topsco- rerslijst inneemt. Een spits wordt per slot van rekening ook beoordeeld op zijn doel punten. Van Gaal heeft Pettersson de tip gegeven om wat egoïsti- scher te werk te gaan voor het doel van de tegenstander. „Stefan is een voetballende spits, maar op bepaalde mo menten voert hij het kaatsen en afleggen te ver door. Hij moet gewoon zelf een keer een actie maken. Het spel van Pet tersson is nu iets te voorspel baar geworden. Maar ook dat is niets nieuws. Leo Beenhak ker heeft daar ook wel eens met hem over gesproken. Pet tersson moet in de punt van de aanval op gezette tijden wat meer aan zichzelf denken. Dat weet hij zelf trouwens ook Hoofdbrekens De schotloosheid van Ajax be zorgt Louis van Gaal de nodi ge hoofdbrekens. Het is vol gens hem de belangrijkste ver klaring voor de povere serie van elf punten uit twaalf com petitie-wedstrijden onder zijn bewind. Maar slapeloze nach ten krijgt de technisch direc teur van de Amsterdammers er niet van. „Ik ga altijd erg laat naar bed en dan val ik van pure vermoeidheid van zelf in slaap. Mijn nachtrust is weliswaar kort, maar komt nergens door in gevaar. Nie mand hoeft zich zorgen over mij te maken". Toch doet het Louis van Gaal pijn, dat hij verbaal steeds va ker het mikpunt wordt van de fanatieke supporters van Ajax. De naam van Johan Cruijff galmt regelmatig door De Meer. Van Gaal registreert alle spreekkoren. „Ik heb ook oren. Nee, natuurlijk vind ik dat geschreeuw niet leuk. Een trainer wordt veel liever toe gejuicht. Dat lijkt me logisch. Maar een trainer is altijd het mikpunt als de prestaties te genvallen". Steun spelers Louis van Gaal heeft niet het idee, dat de spelers van Ajax het vertrouwen in hem verlie zen. „Voetballers zullen nooit hardop hun steun aan een trai ner betuigen. Zij laten dat in het veld zien. En ik heb ge constateerd dat mijn spelers op dit moment met veel elan en bezieling te werk gaan. Dat is hun manier om mij als trainer te steunen. Die boodschap heb ik goed begrepen". Om morgenavond met succes tot de kwartfinales van de striid om de UEFA Cup door te dringen, zal Ajax in Düssel dorf wat behoudender opere ren dan gebruikelijk. De Am sterdammers willen Osasuna geen vrijbrief geven om naar hartelust op de counter te spe len. „Dat is hun favoriete spel letje en het zou wel heel dom zijn om Osasuna sterker te ma ken dan het in werkelijkheid is. Het resultaat komt bij ons op de eerste plaats. Zo werkt dat in de Europa Cup", aldus Louis van Gaal. Knetemann vindt parcours WK niet makkelijk BENIDORM Bondscoach Gerrie Knetemann vindt het parcours van het wereld kampioenschap wielrennen '92 in Benidorm niet gemak kelijk. In de 21,8 kilometer lange omloop is sprake van een flinke beklimming. De afdaling verloopt zeer gelei delijk. Knetemann zegt, dat een allrounder in Spanje straks veel kansen heeft. „Mensen als Theunisse, Rooks, Breukink, Bouw- mans, Cordes, Maassen en Van der Poel kunnen hier goed voor de dag komen". De omloop zal in september '92 twaalf keer worden afge legd, zodat de totale afstand uitkomt op ruim 260 kilome ter. Met de uiteindelijke se lectie wil de bondscoach een trainingsstage houden in een zuidelijk land.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7