fan Wouters vreest iwaard van Damocles Ribbeek getipt als opvplger Sören Lerby Jan Siemerink tegen Becker 1991 tidó&Qowumt SPORT DINSDAG 3 DECEMBER 1991 7 tokser dood iKYO De bokssport heeft op- giw een slachtoffer geëist. Gisteren pn Nagoya de Japanner Minoru Bsumata overleden, nadat hij een Veerder na een gevecht over tien iden in coma was geraakt. De 20- |ge lichtvedergewicht liep daarbij jsenletsel op. Profbokser Michael itson ondergaat morgen in Londen derde hersenoperatie. De onfor- mlijke Brit raakte 13 december in ha tijdens het WK-gevecht tegen '^zwaargewicht Chris Eubank. De 'ken proberen Watson, die veertig Jen in coma lag, na de operatie pr het spreken te leren. Over twee t kan Watson waarschijnlijk de itoel verlaten. Het levensgevaar is 'lissen geweken. Zwemtrainers geven gebruik doping toe BONN Een groep van twintig zwemtrainers heeft gisteren toegegeven dat in de voormalige DDR do ping wijd verbreid was. „Wij bekennen dat in het Oostduitse zwemmen prestatieverhogende anabole steroiden werden toegediend", aldus een in Bonn uit gegeven verklaring. „We waren er niet allemaal ver wikkeld in doping, het gebruik varieerde". De geza- melijke verklaring door zoveel trainers tegelijk is een dramatische publieke bekentenis. Zij riskeren hun baan in het herenigde Duitsland kwijt te raken. De beslissing voor de verklaring werd twee weken gele den in Berlijn genomen tijdens een bijeenkomst met Harm Beyer, de voormalige voorzitter van de Duitse zwembond. „We willen definitief afrekenen met het verleden", aldus de Berlijnse trainer Volker Frischke, „zodat we er in de toekomst niet telkens weer mee worden geconfronteerd". Carli breekt kuitbeen RIJNSBURG Ron Carli, middenvelder van Rijnsburgse Boys heeft het afgelopen weekeinde in het duel tegen Kat wijk zijn kuitbeen gebro ken. Na afloop van de derby klaagde Carli wel over pijn maar verder onderzoek werd niet no dig geacht. Een bezoek aan ziekenhuis leerde echter dat zijn kuitbeen gebroken was. De ver wachting is dat Carli ze ker voor enkele maan den is uitgeschakeld. Adriaanse blijft DEN HAAG Co Adriaan se blijft tot 1 juli 1992 bij FC Den Haag. Gisteravond spraken het be- r vijftien van de ere divisie het wederzijds ver- eikaars kwalitei- „We hebben alle gerezen problemen recht voor z'n raap uitgepraat", aldus de als woordvoerder optredende voorzitter Henk Werkhoven na het ruim twee uur ver gende gesprek. „We maken samen deze competitie af en hopen het eredivisieschap te kunnen behouden". Recordbedrag honkbaltransfer NEW YORK Voor het recordbedrag van 29 miljoen dollar (circa 60 miljoen gulden) heeft New York Mets gisteren de 28-jarige Bobby Bonilla voor vijf jaar gecontracteerd. De honkballer ont vangt over die periode een salaris van 27,5 miljoen dollar. Buitenvelder en derde honkman Bonil la sloeg vorig seizoen achttien home runs voor de Pittsburgh Pirates, maar kon in de finalewedstrijden om het kampioenschap niet imponeren. Hij stond ook in de belangstelling van de Philadelphia Phillies, Chicago Cubs, Chicago White Sox en California An- De Bruijn en Dekker naar EK sprint DEN HAAG Inge de Bruijn en Ron Dekker vertegenwoor digen het Nederlandse zwem men bij de eerste officiële Eu ropese sprint-kampioenschap- pen, die van 6 tot en met 8 de cember aanstaande in de Duit se stad Gelsenkirchen worden gehouden. De Bruijn start op de 50 meter vrije slag en 50 meter vlinderslag, Dekker zwemt de 50 meter school-, 50 meter vrije slag en 100 meter wisselslag. In totaal nemen ze- landen deel. Tafeltennissers naar Finland DEN HAAG Voor de vijfde en laatste maal neemt de selec tie van technisch directeur Jan Vlieg deel aan een open kampioenschap tafeltennis. Van 6 tot en met 8 december aanstaande wordt gestreden om de open Finse titels in Hel sinki. Nederland wordt verte genwoordigd door de vrouwen Patricia de Groot en. Melissa Muller en de mannen Gerard Bakker, Casper Mol en Peter- Paul de Vrind. Het nationale team was dit jaar eerder actief in Tsjechoslowakije, Polen, Hongarije en Zweden. gJu {RANK werkman 115.00+ 84 00 235.00 1ESSALONIKI Hotel Jiorama, net buiten iessaloniki op een heu- rug aan de kust gele- l, geeft - hoe kan het iers met zo'n naam - prachtig uitzicht op de ?de stad van Grieken- De 1,7 miljoen inwo- koesteren zich voor eerst in dagen, na de tiige regen, in een mild J:emberzonnetje. De 3»rmometer wijst buiten jjondanks slechts twaalf 'jden aan en binnen zit 1;i Wouters. phts bij het betreden van de nphmte heeft hij enig oog Sr het prachtige vergezicht het tijdelijke onderkomen 'l Oranje in het noorden van j land biedt. Van waaruit j het Kaftatzoglio-stadion, van de drie accommoda- il in de havenstad, te zien is. kr moet morgenmiddag, .laf vijf uur Nederlandse ij de basis worden gelegd Ir een 'Grieks drama in je bedrijven'; een opdracht arin ook import-Beier Jan Juters zich met hand en ld zal vastbijten. I J idere zorgen ar Jan Wouters lijkt andefe fen te hebben dan de ze- telling van de kwalifikatie Nederland voor het toer- li om de Europese landenti- volgend jaar in Zweden, i toch al wat onzorgvuldig oetseerde, van nature al norse gelaat, onder de ka lende schedel, straalt bepaald geen vrolijkheid uit. En daar is ook alle reden toe. De eenvou dige Utrechtse volksjongen vap weleer mag dan sinds zijn spectaculaire transfer naar München tot het stardom zijn geroepen, met het bijbehoren de gedrag heeft hij kennelijk nog wat moeite. Zeker nu zijn entree in de glamour- en glit terwereld van Duitslands rijkste maar tevens meest om streden club bepaald niet ge paard is gegaan met louter succes. In tegendeel bijna. Sinds Jan Wouters zich heeft gehuld in het tenue van Beie- rens trots heeft Bayern in twee duels het schamele resul taat van twee punten uit twee duels gehaald. Zijn eerste op treden resulteerde nog in een schamele overwinning van 1-0 tegen Karlsruhe, maar als deze opponent net zo gretig was omgesprongen met de moge lijkheden als Werder Bremen afgelopen weekeinde was het 'debuut' van de veelvoudig Nederlandse international op een volledig debacle uitgelo pen. Jan Wouters steekt niet onder stoelen of banken, dat zijn en tree bij het zelden eerder zo tobbende Bayern München hem zwaar op de maag is ge vallen. „Ik had niet gedacht, dat de ploeg er zo slecht aan toe was", verklaart hij met een gezicht, waarvan de sombere aanblik door geen enkele Bei er op dit moment kan worden overtroffen. „Kijk, dat de ploeg in de problemen zat, kon je uit de stand op de ranglijst al wel afleiden. Je staat ten slotte niet voor niets dertiende in de Bundesliga. Maar wat ik nu in mijn eerste wedstrijden heb meegemaakt grenst aan het ongelooflijke. Er gaat echt zo verschrikkelijk veel fout, dat je er als supporter bijna eng van moet worden. Na twee weken kan ik ook al wel vaststellen, dat Bayern snakt naar de winterstop. Dan kun nen de zaken eindelijk weer eens op de rails worden gezet, de puntjes op de i geplaatst. Kunnen ook verscheidene ge blesseerden weer terug zijn. Want dat moet je natuurlijk niet vergeten, ontbreken Heimwee Mede door het mankeren van figuren als doelman Aumann, Laudrup, Wohlfahrt en Struntz na de verkoop van Kohier en Reuter en het stop pen van Augenthaler beleefde Bayern München een dramati sche seizoensstart. Die er in re sulteerde dat na de aankoop van bankzitter Reinhardt van Bayer Leverkusen Jan Wouters van Ajax eindelijk de 'klapper' van zijn leven kon maken. Maar dan wel één waarvan hij zich sportief dus iets anders had voorgesteld. Toch klaagt de oud-Utrechter niet. En zal hij zeker niet rep pen van heimwee of zelfs spijt over zijn verhuizing, omdat hij natuurlijk weet dat zo'n laatste ontboezeming in ons land slechts de lachlust zal oproe pen. „Natuurlijk mis ik be paalde elementen uit de vorige fase van m'n leven", gunt hij een blik in zijn zieleroerselen. „Ik hecht ook aan mijn vrien den en mijn ouders, maar je moet realist zijn. Ik heb hier voor gekozen en dan moet je ook de konsekwenties aan vaarden. En die mogen spor tief dan op dit moment wat te genvallen, voor het overige bevalt het mij en mijn vrouw in München uitstekend. Een foto: anp prachtige omgeving om te wo nen en een. uitstekend leefkli maat, de voornaamste reden om voor Bayern te kiezen en niet voor Arsenal". Over de opvang in Beieren heeft Jan Wouters totaal geen klagen. „Alles was perfect ge regeld", stelt hij tevreden vast. „Ook de manier waarop ze m'n vrouw hier opvingen was schitterend. Terwijl ik over mijn contract ging praten kreeg ze duizend Mark om de stad in te gaan en wat te ko pen. Heeft ze overigens niet gedaan. Ligt niet zo in haar aard. Maar het gebaar van de club was natuurlijk wel prach tig". Ook zijn eigen entree in de binnenkort weer over een record-aantal spelers beschik kende club is Jan Wouters dus voortreffelijk bevallen. Hoe wel hij voor zichzelf toch wel weer vraagtekens zette achter de rol die hem in zijn eerste twee wedstrijden werd toebe deeld. Tegen Leverkusen ac teerde hij als hangende vrije verdediger, tegen Werder Bre men moest hij van Sören Ler- by vóór zijn defensie opereren. „Het is me ook niet helemaal duidelijk geworden de tweede keer anders Gullit traint slechts kwartier THESSALONIKI Ruud Gullit heeft in Thessaloniki slechts een kwartier van de ruim een uur durende training meege maakt. De aanvoerder van Oranje wilde geen risico lopen. Zon dag liep hij in de wedstrijd van AC Milan tegen Inter een spier blessure in de rug op. De verwachting is dat hij morgen zonder problemen in actie zal komen. Bondscoach Michels wilde nog geen opstelling bekend maken. spelen", zegt de neo-Beier. „Ik praat weliswaar erg veel met Lerby, omdat we in het zelfde hotel zitten. Ik geloof, dat hij tegen Werder met Ziege wat meer lengte achterin wilde hebben. Het had, dacht ik, niks te maken, met het idee dat Bayern het na mijn eerste wedstrijd defensief wel rede lijk voor elkaar had en ik ver volgens een linie er voor orde op zaken moest stellen. Want dat heb ik inmiddels wel kun nen vaststellen, van de organi satie klopt helemaal niets. Als je ziet wie er allemaal zo maar kunnen doorlopen. Dat heeft niets met de verdediging te maken, maar alles met wat er daarvóór gebeurt". Zwaard Damocles voor een paar dagen even ver geten. Nu staat het vizier ge richt op Griekenland, waar van de oud-Ajacied verwacht dat die ploeg zal strijden voor de laatste kans. „Wij hebben voortdurend Spanje-Malta (12- 1 en Spaanse kwalifikatie voor EK '84; red.) nog in ons ach terhoofd", kenschetst Wouters de mentale voorbereiding van Oranje op het duel van mor genmiddag in Thessaloniki. „Op zo'n ontknoping moeten we het maar niet laten aanko men. Behoudend op de over winning spelen, dat moet het motto zijn". Malta - Griekenland later deze maand hangt Jan Wouters c.s. immers bij een nederlaag mor gen als een zwaard van Damo cles boven het hoofd. Dat kun je met enige fantasie zelfs bij na vanuit hotel Panorama MÜNCHEN Er wordt in München al gespecu leerd over de aanstaande opvolging van Sören Ler by, als trainer bij het in moeilijkheden verkerende FC Bayern München. Getipt wordt de 53-jarige Erich Ribbeek, die een functie heeft bij Bayern-sponsor Opel. Ribbeek hielp in 1988 Bayer Leverkusen aan de UEFA Cup en is enige tijd manager bij de Hamburger SV geweest. De suggestie is al gedaan om Lerby tot de winterstop, die over twee weken begint, in functie te laten maar hem daarna met betaald verlof te sturen, zodat hij kan proberen in een paar maanden zijn trai nerslicentie te halen. Want alsof Bayern nog niet genoeg problemen heeft, laat de Duit se voetbalbond nu ook drei gend dóórschemeren dat het niet langer getolereerd zal worden, dat een club in de hoogste divisie getraind wordt door een niet-gediplomeerde team-chef. De goedlachse Lerby zou in München onder normale om standigheden heel wat kunnen aflachen. „Dat bevalt me in Lerby, zijn gevoel voor hu mor", aldus de kersverse vice- -voorzitter Franz Beckenbauer onlangs. Hij zei toen nog het toe te juichen als Lerby zou blijven. Geen rust ren thuiswedstrijd tegen Wer der Bremen afgelopen week einde als commentaar horen: „De club heeft weer net zo on gedisciplineerd gespeeld als zes weken geleden". Het leek op een bedekte beschuldiging richting Lerby, die voor de voeten geworpen krijgt dat hij geen rust brengt in de selectie Dat hij te veel aan het concept blijft rommelen, dat er geen duidelijkheid in zijn tactisch plan is, dat hij geen 23 spelers in acht wedstrijden moet ge bruiken en dat hij het beste paard van de stal de Brazili aan Mazinho geen halve wedstrijd moet laten verkleu men op de reservebank. In de laatste week van novem ber kreeg de club er twee Benoemd, niet gekozen. Daar maakten enkele juristen tij dens de zeer druk bezochte le denvergadering van de FC Bayern onverwacht bezwaar tegen. Voorzitter Scherer be leefde moeilijke Franz Beckenbauer had name lijk laten weten dat hij niet ge kozen wenste te worden, maar benoemd. Voor zijn collega Karl-Heinz Rummenigge lag dat minder principieel. Die vertelde de vergadering niets tegen een verkiezing te heb ben en dat brak de ban. De beide oud-Bayernspelers wer den daarna met de instem ming van een overduidelijke meerderheid benoemd in hun invloedrijke functies. Ze zul len zich nadrukkelijk met het eerste elftal gaan bezighouden. Zonder hun medeweten en in stemming wordt er niets be slist. Dat maakt de positie van Lerby uiterst afhankelijk en pest rond ivis Cup rice Santoro, Ar- d Boetsch, Yannick h en Oliver Delaitre end, v.l.n.r.) en Phi- b Chatrier, Henri Le- le en Guy Forget and, v.l.n.r.) poseren j de Davis Cup. Het üesvolle optreden Ie le de Franse ploeg, i de finale met 3-1 van de Verenigde 0(en, een bedrag op naar schatting 3,5 Den gulden. Het geld ^olgens een speciale |tel worden verdeeld j de spelers en aan- fder Yannick Noah. de tennissers van jjaar daarvoor, overi- 64^ grotendeels de- H^be spelers, zullen ini' worden betrok- FIFA wil vrouwen op Spelen GUANGZHOU De FIFA wil vrouwen voetbal introduceren op de Olym pische Spelen. Voorzitter Paul Hyldgard van de FIFA-commissie Vrouwen voetbal zegt dat het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) door de wereld-voetbal- organisatie wordt benaderd. Volgens de Deense bestuurder voldoet vrouwenvoetbal aan de IOC-eisen. Hyldgard stelt voor dat vrou wenvoetbal tijdens de Spelen van 1996 in Atlanta als de monstratie-sport op het pro gramma komt te staan. Vanaf het jaar 2000 moet vrouwen voetbal volgens de FIFA een permanente Olympische status krijgen. RS ONDER DE LOEP iac conglj161 1S modieus om bezwa- •lipt dnnr n te bebben tegen geboden uuu' 1 TV/twv-Ji finan verboden. Maar die lid-blijheid-cultus is drijf- heêfind' Reilementen moeten ilhouders "iu een?.aK ,zijn' Zonder -sverlieze «els wordt het een zool3e' peaseren VU het er °P, aa" Th' /•23tot/fllen mensen liever toch el handelec'.es "T ?aar ze aa,n vaf Zljn Het leuke van regel" ii rfving vind ik dat je tekenen de beurs?" desinte8ratie soepel en i nrocent ondervangt. Zo werk je, I Qfil fhter de schermen, aan een de Foeterde fundering van je „)omj qfganisatie". fa nor t Af el tennisscheidsrechter Menk van Willigen in Ta- Jltennis Magazine. tntIiAuud Gullit riep tegen de *ngens dat ze het publiek loesten bedanken, maar ik ind het een beetje schijn- ïilig om ineens mee te gaan ippen. Ik ben meteen de ilerstunnel ingelopen, ik door Dick Advocaat tr" T!erd opgevangen. De manier fo'f /-faarop hij reageerde was zo ?ikr°L frsoonlijk en oprecht, dat ik ag Kreeg i meteen al een stu^ pretti- F H M Br voe^de- Ik was vooral blij 600 totale i bedroeg dat anderen ook hadden in gezien dat dit niet kon. Blijk baar was ik tegen Portugal aan de beurt, maar ook als het een ander was geweest, dan had ik me er enorm aan gestoord". Ronald Koeman in De Te legraaf. „Ik heb nu een stuk of vijf WK's meegemaakt. Het was altijd hetzelfde liedje. Promo tie naar de B-groep en daar na weer kansloze degradatie naar de C-poule. Ex-bonds- coach Kecskemèthy noemde ons altijd de wereldkampioen van de oefenduels. Nu we voor het eerste een kans ma ken bij een toernooi dat echt telt, wil ik erbij zijn. Het doet me niks dat sommige mensen me wellicht voor gek'verkla ren omdat ik de levensstijl van een prof aanhoud, terwijl ik moet leven als een arme sloeber". Handballer Martin Vlijm in het Algemeen Dagblad. „In dit vak ben je redelijk eenzaam. Je moet je gevoe lens vaak verdringen om je zelf niet nog kwetsbaarder te maken dan je al bent. Voet ballers doofgronden je angst, je onzekerheid en je twijfel meteen. Ik heb dat gemerkt bij mijn echtscheiding en bij de dood van mijn vader en heb daarvan ook geleerd dat ik me privé moet afscher men. Ik kom met mijn per soonlijke zaken niet meer naar buiten, want vroeg of laat word ik daar op gepakt. Een enge wereld Jij zegt het. Het is ook een mooie we reld". Trainer Arie Haan van Standard Luik in het Pa rool. „Als ik de enige ben die zich zorgen maakt, wie ben ik dan om me te verzetten De be stuurders verzekeren me dat ze me niet kwijt willen, maar verplaatsen zich niet in mijn gevoelens. Ze zeggen dat ze tegemoet willen komen aan de wensen van alle partijen. Het zal dus wel uitdraaien op een compromis waar nie mand wijzer van wordt". Volleybalcoach Harry Brokking in Trouw. „Er zit iets in mijn lijf wat ze me niet af kunnen nemen. En dat is de liefde voor de sport. Ik heb duizenden men sen gezien die geluk ontlenen aan sportbeoefening en aan dat geluk van die duizenden heb ik bijgedragen; bij de Provinciale Sportraad in Drenthe, bij de gemeente Rotterdam en nu bij de ten- nisbond. Dat is geen baantje spelen, dat is geen directeur- ,tje spelen. Dat is werken, acht dagen per week. Ik kan dat, het is mijn vak, mijn be zieling. Ik beheers dit vak, de tennisbond moet blij zijn zo'n man in huis te hebben". Martin Mallon (nog) direc teur van de Tennisbond in de Haagsche Courant. „Het skiën heeft een steuntje Volkskrant. Arie Haan: in de rug nodig en verdient dat ook. Waarom? Omdat wij niet zo'n gigantische traditie hebben als schaatsen. Ooit was er sprake van een Ard en Keessie-effect, zoals er een Ada Kok-effect is ge weest en een Anton Geesink- effect. Daardoor wordt er in Nederland op hoog niveau geschaatst, gezwommen en gejudood. Sporten die een minder rijke historie hebben, moet je als olympische bond impulsen geven". Directeur André van Scha veren van de Nederlandse Ski Vereniging in De Jan Siemerink ANTWERPEN Jan Sie merink is doorgedrongen tot de tweede ronde van het ECC-kampioenschap van Antwerpen. De Rijns burger versloeg Alexan der Volkov in drie sets: 6- 2, 4-6 en 6-1. Volkov stond 25e op de we reldranglijst, één plaats hoger dan Siemerink. Volkov, die van de zomer op het gravel van Rome nog van Siemerink had gewonnen, was allang te vreden met het presentiegeld van tienduizend dollar. Sieme rink verzekerde zich van het dubbele en van een treffen in de volgende ronde op woens dag of donderdag tegen nie mand minder dan Boris Bec ker. De Duitser zei ten tijde van Wimbledon nog nee tegen een ongetwijfeld fors startgeld van Antwerpse zijde, maar herzag zijn mening twee dagen voor de loting. Het heet nu, dat hij na de griep van Bercy weer wedstrijdritme moet op doen. Het is Siemerinks eerste confrontatie met de tot de ver beelding sprekende Duitser. Becker is alweer de vijfde top- tiener, die Siemerink in een jaar tegenover zich treft. Hij verloor in Wenen van Stich en in Stuttgart van Edberg. Daar tegenover staat winst op Gil bert in Key Biscayne en op Forget bij de US-Open. John McEnroe meldde zich overi gens geblesseerd af voor het Antwerpen. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen, aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Erouville K. 2. Fabien D. 3. Foal Tenth (8-9-3). 2e koers: 1 Gerona la Fusee. 2. Gip sy Westland. 3 Gr 3e koers: 1. Edje F Hollandia (7-2-9). 6e koers: 1. Dyoca Buitenzorg, 2. Ex cellent Fox. 3 'Duke Hanover (2-9-5). 7e koers: 1 Bianatranss R. 2. Dyna mic Duty. 3. Dorothe Pluto (7-4-3). 8e koers: 1 Cgico G, 2. Demissionai re. 3. Cosmosdean N (4-10-7). 9e koers: 1 Chynthijae K. 2. Catch Me Jacky. 3. Bastille (1-6-7). 10e koers: 1 Zingana Du Bois. 2. Es- tanza, 3. Avanti S (4-5-9). 11e koers: 1. Elisa Tornado. 2. Dra ver Boszorg, 3. Elegant D (2-3-5). SPORTUITSLAGEN maximaal 20 partijen: Tsjisjov (Sov)-Valnerls (Sov) 2-0. Stand: 11-5 in het voordeel van we reldkampioen Tsjisjov. land (VSt) 231,4 (122+11% 3. Zünd (Zwi) 228.4 (114.5+126,5), 4. Jez (Tsj) 227,8, 5. Yllipulll (Fin) 224,9, 6. Nieml- nen (Fin) 223,3, 7. Horngacher (Oos) 222,5, 8. Nlkkola (Fin) 221,5, 9. Trunz (Zwi) 220,9, 10. TSIIberg (Zwe) 219. Stand wereldbeker na 2 wedstrij den: 1. Nieminen 35, 2. Nlkkola 28, 3. Vettorl 25, 4. Horngacher 24, 5. Hol land 20, 6. Zünd 15, 7. Felder (Oos) Schansspringen, 90 maten 1. Niemi nen (Fin) 253,3 punten. 2. Nlkkola (Fin) 224,8, 3. Horngacher (Oos) 217,2, 4. Felder (Oos) 215,6, 5. De- laup (Fra) 203,4, 6. Berg (Noo) 198,6, 7. Martinsson (Zwe) 193,4, 8. Hunger (Dui) 191,9. TENNIS ECC-toernooi Antwerpen 1e ronde: Siemerink (Ned>-Volkov (Rus) 6-2 4-6 6-1. SPORT OP TV Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Dutsland 3, 22.45 uur: Sportplatz. Superchannel, 20.00 uun Sport. Sportnet, 11.00 uun Sport. Eurosport, 14.30 uun Sport. MORGEN Nederland 3, 16.55 uun Voetbal. EK- kwallficatlewedstrljd Grlekenland-Ne- Sportnet, 06.00 uun Sport. Eurosport, 14.00 uun Sport.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7