Zomkikt u ruim 486.000 lezers in Zuid-Holland Hobaho sloopt „Glazen Hal" Bollenkwekers eensgezind tegen aanleg waterleiding Pla Uitstel van aanpak gebreken KCA-depot in Noordwijkerhout Voorhout beperkt speelruimte carillon Poelpolder Zuid 2 is gereed in 1994 EctcUc Gommit DUIN- EN BOLLENSTREEK Bloembollenkweker wil bedrijfswoning bouwen LISSE Bollenkweker Van der Geest wil naast zijn bedrijf aan de Heereweg in Lisse een woning laten bouwen. Woordvoerder Meerkom probeerde gis teravond de commissieleden van ruim telijke ordening te overtuigen om voor Van der Geest een uitzondering te ma ken, omdat het bestemmingsplan een bedrijfswoning niet toestaat. Volgens Meerkom wordt Van der Geest ver plicht om iedere nacht twee of drie keer vanuit Sassenheim naar Lisse te rijden om te kijken of de lichten en de ver warming van zijn kassen het nog wel doen. Van der Geest wil dan ook een bestaande schuur als woning gaan ge bruiken. De commissieden zullen gaan nadenken over het voorstel van Van der Geest. Lokaal Kwetterhof onder slopershamer NOORDWIJK Het noodlokaal bij de voormalige kleuterschool De Kwetterhof aan de Ludolph Berkemeierstraat in Noordwijk zal worden gesloopt. Het lokaal werd in 1976 gebouwd en ver toont inmiddels zoveel gebreken dat opknappen, volgens de ge meente, niet meer lonend zou zijn. Zo is de dakbedekking aan vernieuwing toe en zou ook de gevelbeplating binnen afzienbare tijd vervangen moeten worden. Momenteel fungeert De Kwetter hof als peuterspeelzaal. Daarvoor zijn de twee overblijvende loka len ruim genoeg. Wel zal het on derkomen volgend jaar opge knapt moeten worden. WASSENAAR/KATWIJK Alle bollen kwekers uit Katwijk en Wassenaar die te maken krijgen met de aanleg van de tweede watertransportleiding uit Bergambacht trek ken eensgezind hiertegen ten strijde. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de betrokken bollenkwekers in de groenteveiling te Katwijk. De 39 bollenkwekers besloten gisteren alle maal bij de gemeente Katwijk een Arob-be- zwaarschrift in te dienen tegen de aanleg- vergunning voor de leiding voorzover deze over het grondgebied van Katwijk loopt. De voorzitter van de Agrarische Commissie Wassenaar J. Meijer; „Wij zijn niet tegen de aanleg van de watertransportleiding, maar tegen het tracé. Daarom hebben alle betrok ken bollenkwekers besloten bezwaar aan te tekenen tegen de vergunning die B en W van Katwijk hebben verleend op 17 septem ber en die tot op heden nog niet gepubli ceerd werd. De watertransportleiding door snijdt onze gronden en wij weten niet welke gevolgen dit zal hebben. De tracékeuze van deze leiding is onttrokken aan de normale overlegprocedure die wordt gevolgd voor de aanleg van leidingen. De meest direct be trokkenen zijn voorafgaand aan de besluit vorming niet geraadpleegd". Meijer: „Belangrijk is de schade die de 1,60 grote leiding veroorzaakt aan het bodempro fiel. Er zal een sleuf van 3 tot 4 meter diep door het land worden gegraven. Gelet op de aanwezigheid van een ondoordringbare laag op enkele meters diepte kan door de graaf werkzaamheden een verstoring van de bo dem plaatsvinden. Waardoor de nu goede ondergrondse waterhuishouding wordt ver nietigd en zo bollenteelt voor een lange reeks van jaren onmogelijk wordt", aldus Meijer. De 39 agrariërs hebben vandaag een alterna tief tracé voor de leiding ingediend bij de provincie en het drinkwaterleidingbedrijf Zuid-Holland. Dit tracé veroorzaakt nauw- lijks schade aan de kwetsbare gronden van de bollentelers en is volgens hen veel beter voor het milieu. Dit tracé gaat door het land van slechts een agrariër; het bedrijf van de familie van Egmond. Daarna loopt de leiding evenwijdig aan de Katwijkseweg naar de voorzuiveringsinstallatie. Vandaar wordt de koppeling met het bestaande net gelegd een nu volkomen braakliggende zandbaai door de duinen. „Het landbouwschap hee] sinds 1988 gepleit voor dit alternatieve tracé. Echter zonder enig resultaat. Wij hopen datj men door onze bezwaarschriften alsnog kiest' voor het aanmerkelijk minder schadelijk al ternatieve tracé". Volgens het alternatief moet slechts agrariëi Jan van Egmond de graafwerkzaamheden! op zijn terrein dulden. Jan van Egmond; „Ik1 heb er begrip voor dat de leiding dan maa: door mijn land moet. En paar maanden ni het gereedkomen van de leiding zie ik toch niets meer van. Bij mij speelt het niet als bij de bollenkwekers omdat ik een ve teeltbedrijf heb". ISTEF 46-jar •t gerei met 1 ivuld. C NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwij kerhout wil tekortkomin gen aan het depot voor klein chemisch afval (KCA) op de gemeente- werf, maar voor een deel opheffen. De Arbeidsin spectie signaleerde de te kortkomingen tijdens een inspectie van het depot in juli. De gemeente had zich aanvan kelijk bereid verklaard het KCA-depot aan te pakken conform de eisen van de Ar beidsinspectie. Maar na een landelijk overleg van reini gingsdirecteuren bleken een groot aantal gemeenten met dezelfde probleem te kampen te hebben. Algemeen werd ge concludeerd dat de eisen van de Arbeidsinspectie te zwaar waren. Zo zouden de gemeen telijke kleinschalige depots op één lijn geplaatst worden met de veel grotere inzamelings- punten, zoals het Roteb-depot in Rotterdam. De gemeente stelt daarom nu voor slechts een deel van de aanpassingen op korte termijn door te voeren. Men denkt daarbij aan een aantal maatre gelen die vooral van belang zijn voor de persoonlijke vei ligheid van werknemers en bezoekers van de Gemeente- werf. Zo zal er een afsluitbaar hekwerk rond het KCA-depot gebouwd worden en zal er een douche-installatie voor nood gevallen en een oogdouche aan de buitenzijde van het de pot worden aangelegd. Met deze maatregelen is een be drag van ruim achtduizend gulden nodig. Sorteerruimte Een verbetering van de sor teerruimte, zoals ook door de Arbeidsinspectie geëist werd, zal voorlopig niet doorgaan. De gemeente wil eerst in over leg met ander gemeenten uit zoeken of de eisen van de in spectie wel reëel zijn. De voor gestelde aanpassingen aan de sorteerruimte betroffen het gebruik van brandwerend ma teriaal en het aanleggen van een afzuigsysteem van schade lijke gassen en dampen. Volle dige uitvoering van deze plan nen zouden de gemeente nog eens dertigduizend gulden gaan kosten, waarmee in de huidige begroting geen reke ning is gehouden. De nu voorgestelde maatrege len staan op de agenda van de commissie milieu die van avond plaats vindt. LISSE De 'Glazen Hal' in de Hobahostraat in Lis se maakt binnenkort plaats voor een nieuw be drijfsgebouw. De directie van Hobaho bv heeft bij de gemeente vergunning aangevraagd voor het I bouwen van de nieuwe bedrijfshal. Met de bouw van het bedrijfspand wordt in 1992 begonnen. Met de bouw van de hal wordt ook de Hobahostraat zelf aan gepast. Het gehele terrrein i( wordt opgehoogd en de nieu- I' we hal wordt drie meter naar het zuiden toe verschoven. Hierdoor ontstaat de mogelijk heid aan beide zijden van de straat parkeerhavens en trot toirs te maken, waardoor over last voor het doorgaande ver keer, vooral in het bollen- hoogseizoen, tot het verleden zullen behoren. De nieuwe hal wordt niet in geschakeld voor evenementen zoals bij de Glazen Hal gebrui kelijk was. Daarvoor zal zo veel mogelijk gebruik worden gemaakt van de onlangs gere noveerde Hal 2 van Hobaho. Huizen Ontwerper van de nieuwe hal is de architect Clay, die ook te kende voor het ontwerp van de huizen van het belendende Achter Sint Aagten. Bewoners van deze huizen hebben in het verleden meermalen geklaagd over de haveloze aanblik die de Glazen Hal bood en over de overlast die soms door te luid ruchtige gebruikers van de hal veroorzaakt werd. De nieuwe hal wordt daarom voorzien van allerlei overlast beperkende voorzieningen. Zo wordt het pand geïsoleerd en worden er geluidswallen om heen geplaatst die tegelijker tijd het zicht op de hal verhul len. Ook worden de koelinstal laties binnen de hal onder gronds geplaatst om geluidso verlast tot een minimum te be perken. Een maquette van het nieuwe bedrijfspand van Hobaho dat gebouwd zal worden op de plaats van de Glazen Hal. foto.- henk van den ende Bewoner bekent brandstichting NOORDWIJK De bewoner van een huis aan de Hekelhof in Noordwijk-Binnen heeft ge deeltelijk bekend de brand, die dit weekeinde een groot deel van het huis verwoestte, te jj hebben aangestoken. De man zit nu nog vast. Uit het huis kon door snel optreden van een barman van een nabijgele gen café een tweejarig kind worden gered, dat op de eerste etage lag te slapen. Bouwkeet uitgebrand I KATWIJK Een bouwkeet aan de Hartweg in Katwijk is gisteravond uitgebrand. Het vuur werd rond half tien ont- i dekt. Toen politie en brand- weer arriveerden stond de keet I al in lichterlaaie. De omvang van de schade is nog onbekend. Hoewel de oorzaak van de brand nog niet is vastgesteld gaat de politie er vanuit dat hec vuur is aangestoken. Idoor WILLEM VAN ALTENA VOORHOUT Het ge klingel van het Voorhouts carillon zal binnen afzien bare tijd minder vaak over het dorp schallen. De commissie voor algemene bestuurlijke aangelegen heden besloot gisteravond dat het carillon aan ban den moet worden gelegd. Ondanks dat het carillon door vele Voorhouters als een char mante aanvulling op het dorpsbeeld wordt gezien, blij ken er ook velen te zijn, met name de omwonenden van het Voorhoutse raadhuis, die lij den onder de geluidsoverlast. Namens deze laatste groep mensen voerde de heer C. van Werkhoven het woord tijdens de commissievergadering. Hij constateerde dat het carillon te hard, en vooral te vaak zijn klanken over het dorp uit strooit. Daarnaast omschreef hij het repertoire als een ver zameling „oubollige deuntjes". De huidige frequentie, name lijk dagelijks van kwart voor negen 's morgens tot kwart over negen 's avonds, en dan nog twee keer per uur, vond hij een inbreuk op de openba re rust. Het voorstel van het college, om het carillon na zes sen het zwijgen op te leggen, en het op zon- en feestdagen helemaal uit te laten vond van Werkhoven op zich positiéf. Zelf hoopte hij echter op een verdergaande inperking van het carillongelui tot slechts twee maal per dag, met een eventuele uitbreiding tijdens feestelijke gelegenheden zoals Kerst, Kermis en Sinterklaas. Burgemeester de Goeij merkte op dat er reeds contact opge nomen was met de leverancier van het carillon. Blijkbaar is het mogelijk om in elk geval de duur van de melodietjes te bekorten. Ook zijn er uitbrei dingen op het repertoire ver krijgbaar. CDA-raadslid M. Goossens was het roerend met de heer van Werkhoven eens, daar zijzelf ook hinder van het carillon ondervindt. Zij voelde wel wat voor het voorstel om het carillon slechts tweemaal daags te laten spelen. Wel gaf zij toe niet zozeer namens haar fractie als wel op persoonlijke titel te spreken. Dat had vol gens haar wellicht ook wat te maken met het wat afgesleten gehoor van haar -oudere- frac tiegenoten. Bij monde van me vrouw A. Wijling gaf ook Groen Links te kennen wel wat voor deze speelfrequentie te voelen. Haar reden hiervoor was echter dat het carillonge luid op die manier veel meer Ook VVD'er W. Meijer be pleitte een inkrimping van de speelfrequentie. Tweemaal daags vond hij echter te wei nig; op zo'n manier heeft het carillon nauwelijks nut. Zeker wanneer het repertoire wat gevarieerder wordt, zou men toch aan het carillon kunnen wennen, zo meende hij. De PvdA tenslotte sloot zich aan bij de algemene roep om de speelduur van het carillon aan banden te leggen. P. Jochemsz, die er geen geheim van maak te van meet af aan al niet en thousiast over de aanschaf van het carillon te zijn geweest, stipte ook nog aan dat wat hem betreft ook de zaterdag voortaan carillon-vrij blijft. Daar de rooms-katholieke kerk altijd om negen uur 's morgens de klok luidt bij een sterfgeval, leek het hem bo vendien beter wanneer het ca rillon pas om tien uur zou gaan klingelen. Meer variatie Burgemeester de Goeij consta teerde hierop een duidelijk ad vies van de commissie om het carillon minder, korter en met meer variatie te laten spelen; en binnenkort mag hierover een besluit van B en W ver wacht worden waarin de pre cieze speeltijden en -duur na der worden aangegeven Noordwijk ingenomen met benoeming van 'nieuwe' burgemeester NOORDWIJK J.W. van der Sluijs is gisteren benoemd tot burgemees ter van Noordwijk. S. Pa- tijn, commissaris van de Koningin- in de provincie Zuid-Holland, heeft de nieuwe burgemeester gis teren in het provinciehuis beëdigd. De 39-jarige Van der Sluijs was al waarnemend burge meester van de bloemenbad- plaats sinds september 1990. Toen werd hij tijdelijk be noemd om de werkzaamheden van de langdurig zieke burge meester J.M. Hoffmann over te nemen. Donderdag legde Hoffmann zijn functie echter definitief neer. Nog voor zijn afscheid hadden de Noord- wijkse partijen al unaniem la LISSE De uitbreiding van het woongebied Poelpolder Zuid 2 krijgt in 1994 haar vol tooiing. In dat jaar worden er waarschijnlijk nog 350 tot 400 woningen gebouwd in het ge deelte van de Roversbroekdijk, de ijsbaan en de Jan Steen straat. De plannen zijn nog zeer voorlopig, omdat een ontwerp- bestemmingsplan pas over een maand of vier valt te verwach ten. De resterende woningbouw in Poelpolder Zuid 2 bestaat uit drie fasen. De inmiddels weg gehaalde Slaperdijk, het gebied rond de Jan Steenstraat en als sluitstuk de huizen ten westen aan de Ruishornlaan. De hui zen die tegenover de bestaande Jan Steenstaat komen zijn be doeld om het straatbeeld af te maken. Het is nog niet beker of voor dit doel er huizen bedrijven zullen moeten dwijnen. Er wordt door ambtenaren de gemeente nog bestudi wat voor soort huizen er worden gebouwd. Naar gest pelde woningbouw lijkt het cc lege voorlopig geen oren hebben. In ieder geval is h wel zeker dat er aan de Rin; vaart een woonwagenkair wordt gevestigd met tussen c acht en vijftien plaatsen. Het probleem met de ge hoogspanningslijnen lost. De provincie staat ge het gevaar niet toe dat onder deze energiekab< wordt gebouwd. Lisse denkt c op te lossen door een van de weg langs de broekdijk onder de hoogspai ningslijnen door uit te late monden op het Van Ruysdae plein. Film in Lisse LISSE Filmhuis Lisse vertoont vanavond in het Poelhuys infv" Lisse de Tunesische film 'Halfaouine'. Het verhaal draait om de i puber Noura en zijn belevenissen in de wereldstad Tunis. De ^11 voorstelling begint om half negen. Bla it kopen of verkopen? een korte mededeling of wilt u i verkopen? Met een rubrieksadvertentie een zgn. 'Kleintje - in de Haagsche Courant, dagblad Het Binnenhof, de Goudsche Courant en in de Leidse Courant, maakt u een grote n slagen. Uw advertentie komt onder n ruim 486.000* koopkrachtige lezers Zuid-Holland. t opgeven van uw advertentie gaat heel een voudig. Zet uw tekst in de vakjes - één letter, letterteken of spatie per vakje - en in één oog opslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie u gaat kosten. Prijzen incl. BTW. Als u de advertentie zonder tekstwijziging drie maal plaatst binnen 7 dagen, dan hoeft u maar vooi 2,5 maal te betalen. Tussentijds wijzigen of annule ren is niet mogelijk. N.B. U kunt uw tekst ook telefonisch doorgeven. Den Haag: 070-3950 304 - Gouda: 01820-12744 - Leiden: 071-122244 - Delft. 015-126700 r-\ Blieven onde* U nummer moeten I worden afgehaald (f.4,45) 1 I 1 1 tnclumo" hadetUjn) j pe, plaatsing (1.5.90) AanXrmsenwalvan i—| Brieven moeien „orden toege zonden (1.4,45) I ^.'sSoHPers.Antwoo. „imntuwoP^^fSSHetBinnenhot Leidse Courant, AP antwoordnummer Sr^toe^estmen. 1 1 l 1 1 1 1 1 UW I lavsuiy Van der Sluijs werd op 17 september 1990 geïnstalleerd als waarnemend burgemeester. De plech tigheid zal niet worden herhaald. foto: henk van den ende ten weten met Van der Sluijs verder te willen. Een verzoek dat gisteren dus door de pro vincie gehonoreerd werd. In een reactie zegt de gemeen te Noordwijk ingenomen te zijn met de benoeming, omdat deze tegemoet komt aan de unanieme wens van de ge meenteraad. Ook prijst de ge meente de snelle procedure die is gevolgd. „Dit draagt bij aan de bestuurlijke slagvaar digheid van de gemeente", vindt men. De VVD'er Van der Sluijs was eerder burgemeester van de gemeente Hazerswoude. Om dat hij al bij het begin van zijn waarnemingsperiode in tember 1990 in de raad geïnstaleerd werd, zaï er. niet opnieuw een afzonderlijke installatie plaatsvinden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12