i Crescendo haalt maximale score u Ec-idóe Sou/tont SPORT 2! Promotie en degradatie bij Docos-tafeltennis Eerste puntverlies LZ tegen Rotterdam E Dames van Gemini stunten tegen koploper Leiden dichtbij stunt tegen koploper Goba Holland rent Bataven voorbij in Goudacross Fleur Bakker scoort goede tijden Iji MAANDAG 2 DECEMBER 1991 Hnnr Wescon-Reflex echter tot 3-7 te collega's van het even hooe sDe- JL LEIDEN De verwachte degra datie van de dames van Docos uit de eredivisie van de landelijke ta- feltenniscompetitie wordt Dij de Leidse vereniging goed gecom penseerd door de titel en promotie van het tweede dames- en heren team. Het doek voor de dames van Do- cos is gevallen. De verwachte de gradatie werd echter tot de laatste speeldag uitgesteld. De steeds met twee speelsters opererende ploeg leed een duidelijke 10-0 nederlaag bij Shot in Wageningen. De mede gegadigde voor de laatste plaats. Hoonhorst wist het verlies tegen Wescon-Reflex echter tot 3-7 beperken, waarmee het ene pun tje voorsprong dat Docos nog had, werd omgebogen in een achter stand van twee punten. Marijn Olden en Petra Buitelaar kunnen niettemin terugzien op een rede lijk seizoen. Het trieste gevoel over het onvol ledige team en de daarmee sa menhangende degradatie werd gecompenseerd door de titel van het tweede damesteam (Mirjam Bik, Karin Bunnig, Manon Nijs- sen en Sandra Polderman) en het tweede herenteam beide in de derde divisie. De 'reserves', spe lend met Johan Kuyf, Ron van de Maarl, Joost Mentink en Sjaak van Veen troefden daarmee hun collega's van het even hoog spe lende eerste team af. Edward Hulst, Erik Lenselink en Michel van der Kooy doen in de voor jaarscompetitie een nieuwe gooi naar de titel. Het vierde team gaat naar de derde divisie. In de afgelopen dinsdag gespeel de, uitgestelde derby tussen het Leidse Scylla en Pecos uit Oegst- geest bleken de Leidenaars opper machtig. Michel de Boer, Mirjam Hooman-Kloppenburg en Lars Wittebrood bleven ongeslagen te- fen Herman van der Broek, Ron chipaanboord en Siem van der Valk. Marijn de Bruin verloor zijn 100 score in deze degradatie play-offs aan Pecos-speler Friso Reitsma. LEIDEN Eersteklasser LZ heeft dit weekeinde haar eerste nederlaag geleden. De Leidenaars kwamen tegen Rotterdam fysiek tekort, maar blijven met één punt voorsprong lijstaanvoeder: 12-10. Vivax snoepte twee punten af van de Ham:12-ll. AZC zette op eenvoudige wijze het Amsterdamse IJ aan de kant: 23-13. De Zijl/LGB boekte een knappe overwinning bij Nereus: 9-10. In een leuke wedstrijd heeft het LZ een veer moeten maken, maar nare gevolgen blijven uit. Rotterdam had immers al twee misstapjes begaan. De Leidenaars leidden fier en het verlies komt eigenlijk niet eens onverwacht. LZ maakte fysiek geen indruk en moet het vooral van de zwems- nelheid hebben. Tegen Rotterdam startte LZ bo vendien rommelig. De Leidenaars konden moei lijk hun draai vinden en daar profiteerde Rotter dam gretig van. In de voorlaatste periode herstel de LZ zich enigzins, maar moest in het slot toch het onderspit delven. In Oegstgeest schalt de loftrompet weer. Ditmaal kwam tegenstander de Ham bedrogen uit in het nare basin van Vivax. Het is een lelijke streep door de rekening van de Ham, want haar aspira ties lijken definitief de ijskast in te kunnen. Daar hebben de Oegstgeestenaars duidelijk geen bood schap aan. Coach Frits Welling werkt met mees terlijk geduld aan de tekortkomingen van zijn ploeg en tegen subtoppers worden daarvan de vruchten geplukt. Vooral spelers als den Boef en Dietz maken goede vorderingen. Den Boef stond kirj tegen de Ham op scherp en trof maar liefs maal op rij doel. AZC had aan het Amsterdamse 't IJ geen De Alphenaren leefden zich er lustig op uit. E Amsterdammers kwamen zelf nauwlijks aan pi loën toe. Nadat AZC een flinke klap had uit gi deeld, mocht 't IJ even op adem komen, maj veel baat had het niet. Bij De Zijl staat de spot tieve barometer al weer geruime tijd op zonnig e ook nu bleef een stoornis uit. Tegen Nereus, di vorige week nog verloor en won van Polar Beaq heeft de Zijl het altijd moeilijk. Ook ditmaj voerde spanning de boventoon. Na een gelijkop gaande opening moest de Zijl even een gaatje tor staan, maar trok de stand allengs in evenwichi In de slotfase kwam de Zijl als gelukkigste uit d bes LEIDEN TOP, Zuider kwartier en Crescendo zijn na twee speeldagen in de zaal nog zonder neder laag. Zij behaalden alle drie afgetekende zeges over respectievelijk Oran je Wit (22-17), Waterland (19-13) en KNS (14-11). Fiks, Fides Pacta en Tem po behaalden hun eerste overwinning in het prille seizoen, zodat De Danaï den als enige nog op de hatelijke nul staat. De de butant in de overgangs klasse moest zich bij Groen Geel wederom ge wonnen geven (19-16). De aanval van TOP draaide tegen Oranje Wit met 22-17 andermaal uitstekend, ook al verstreken er tussen 6-2 en 8-6 (rust) wel negentien mindere minuten. De Sassenheimers hadden in Gerco Langelaan en Frank Nijenhuis met allebei zeven treffers hun produc tiefste spelers en alleen Tim van der Horst scoorde niet, omdat hij zich vlak voor rust met een duimblessure moest laten vervangen door Egbert Dijkstra, die tweemaal doel trof. „Wij hebben met overtuiging gespeeld en er heeft lange tijd zeker een punt ingezeten", oordeelde trainer Janko Breedveld van De Danaïden over de 19-16 nederlaag bij Groen Geel. Marcel Keyzer (3), Eric Kromhout, Heiko Lo cher (2), Juul Albering en Paul Hüsken hielden van 3-4 tot 11-12 een voorsprong van maximaal drie punten in stand, waarna er vier tegen treffers op rij volgden, die achteraf van doorslaggevende betekenis bleken te zijn. Vlak voor rust raakte Fiks door lankmoedig verdedigen 12-10 achter op Tweemaal Zes en die achterstand bleef lang onoverbrugbaar (16-13 en 17- 15). Marleen Boomgaard, sterk op dreef met vijf doelpunten, Tanja Huizing en Hendrik Hooimeijer maakten in de slot fase eindelijk gelijk en Jaap Rietdijk schoot vanaf de lijn zelfs nog 18-19 binnen met lut tele seconden op de klok. De Algemene kwam bij BEP in de eerste helft na 4-4 met 12-6 ruim achter te staan, maar herstelde zich na de paalwisseling heel behoorlijk. Alfred en Arnoud Lambooy, die beiden vijf keer raak scho ten, Edith Weijmans en Ra- mond Terwiel verkleinden het gat tot 18-16, maar in de reste rende vier minuten pakte het risikovolle spel net verkeerd uit, resulterend in een laatste tegentreffer: 19-16. Fides Pacta liet zich niet inti mideren door het fysieke spel van Blauw Wit'51 en behaalde met 14-8 een knappe winst. Bettina Buikstra (2), Conchita Prins, Frank Peter de Haas, Sander de Haas en Henk van der Waals maakten na 4-4 uit ruim opgezette aaqvallen 10-4 (rust) en die voorsprong kwam niet meer in gevaar, mede om dat de bezoekers na enige bles sures met slechts zeven spelers de slotminuten volmaakten. Het tweede aanvalsvak van Pernix verloor tegen Animo al gauw Erika Velders met een enkelblessure en miste tal van opgelegde kansen, zodat er via 7-8 (rust) uiteindelijk kansloos verloren werd: 14-18. Peter Kuipers (4), André de Winter (3) en Heieen Zuurmond (2) scoorden als enigen meer dan één keer en verder was de rentree van Casper de Rooy nog een positief punt. Alleen in het eerste kwartier had Zuiderkwartier moeite met Waterland, getuigde de 0- 2 en 4-5 tussenstanden. Aldo Spadon en Kitty de Wit brach ten hun club met zes en vier goals aan de leiding (11-8 rust) en na enige benauwde mo menten bij 13-11 en 14-12 werd toch een duidelijke 19-13 eindstand neergezet, waarbij invaller Erik van Lunteren één keer scoorde. „Het was geen wedstrijd, maar ik wil alle wedstrijden wel zo spelen", bekende Liesbeth Kok van Crescendo na de 4- 11 winst op streekgenoot KNS. De trainster kon haar ploeg goed instrueren, omdat zij jarenlang bij de tegenstan der speelde. Dit had tot gevolg dat erkende schutters als Yvonne van Dam en Erwin Kooien bijna geheel aan ban den werden gelegd door Neel van Egmond en Arno Kooloos. Anita en Henk Alberts (2) en Marlies Brouwer zorgden voor een vroege beslissing door de 2-4 ruststand tot 2-9 te vergro- Peter Baak zoekt voor Crescendo de opening. Hen drik van Rui ten (KNS) legt hem het vuur na aan de schenen. Foto: André Winst DIOK bij start play-offs Idoor PETER KLEIN LEIDEN DIOK heeft bij de start van de kampioens play offs in de ereklasse van de landelijke rugbycompetitie meteen de eerste winst gegre pen. De Athletics en de Bassets dolven in de play-offs van de eerste klasse het onderspit. LEIDEN Luba Leiden is vier punten verwijderd geble ven van een absolute sensatie in de heren promotiedivisie. De ongeslagen koploper Goba zag pas in de slotseconden de winst veilig gesteld tegen de Leidse basketballers (72-76). De heren van Lisse lieten op merkwaardige wijze de winst in Enschede aan Ariba (83-79). De rugbyers van DIOK heb ben er geen twijfel over laten bestaan, dat het nationaal kampioenschap opnieuw het hoogtepunt van het seizoen 1991/1992 moet worden. De meervoudige titelhouders startten de kampioens play offs met winst in de uitwed strijd bij het altijd lastige Am stelveen. Vooral helft werd sterk en met veel overtuiging gerugbyed, het geen resulteerde in try's van achtereenvolgens Marcel Chaudron, Kees Koemans en Ewout Chaudron. Omdat Gott fried Bos ook nog een penalty kick en één van de drie con versies benutte werd een voor delige 3-17 ruststand bereikt. In de tweede helft bemoeide het Amstelveense publiek zich zodanig met de wedstrijd, dat de glad lopende combinaties verdwenen. Via een penalty van Bos en een dropkick van Mare Michelsen kwam met 10- 23 toch de goede start van DIOK in de kampioens play offs. De Bassets en het tweede team van DIOK, de Athletics kenden een mindere start van hun play-offs in de eerste klasse. De Bassets moesten in Etten-Leur REL met 10-6 la ten voorgaan. Een nederlaag, die volgens invaller Willem de Jong vooral het gevolg was van de vijf blessures, die het team vorige week tegen Oe- moemenoe had opgelopen. Zelf viel de ex-voorzitter vijf minuten na het begin in voor Ruud Vos, waarmee wederom Het was een heerlijke basket balavond in de Leidse Viif Meihal. Alleen het zoet van de overwinning moest ontbreken. Leiden dat de ongeslagen kop loper Goba ontving zag een aantal oude bekenden bij de tegenstander. Op de bank coach Ruud Harrewijn en bin nen de lijnen Jerry Beck, eens smaakmaker numer één. Sam sons pupillen was er daarom veel aangelegen het onderste boven te halen om de oude de° eerste glorie de kracht van de nieu we lijn te doen gevoelen. Maar Leiden vergaloppeerde zich in die eerste twintig minuten. De dadendrang leidde tot te snel onzuiver spel dat veel balver lies gaf. Goba dat naast de Amerikanen Beek, Pipkin en Caldwell in Theus van der Bijl een razendsnelle guard heeft, profiteerde van de onrust bij Leiden. Via de fast break werd elke slordigheid afge straft. Met de rust bleek de schade (34-51) enorm. Samson gaf daarom opdracht tot zui nigheid en meer overleg hoog tempo via een ruststand van 35-47 een voorsprong van twintig punten neerzette, spannende strijd. In de derde LEIDEN In de volley balcompetitie behaalde eerstedivisionist Leython het derde wedstrijdpunt. De Leiderdorpers verlo ren nipt met 3-2 van het Delftse Delta. De Lange Sport/NOVO ging strij dend ten onder in Vlissin- gen tegen EVVC. De Noordwijkers verloren met 3-1. Gemini/Kange- roes verloor voor de twee de maal dit seizoen. Het Castricumse Bosta/The Smash speelde sterker dan de Voorschotenaren. De dames van Gemini/Kan- geroes wonnen met 3-2 thuis tegen koploper Cito. Leython-eoach John Groen was redelijk tevreden na de nipte 3-2 nederlaag van zijn pupillen tegen Delta. De Zoe- termeerse oefenmeester zag een opgaande lijn in het spel. De eerste set ging door een grote reeks stopfouten naar de Delftenaren met 15-2. In de tweede set was mede door de inzet van Bert Janse het fou- tenpercentage veel lager (4- 15). De derde set ging door en kele stopfouten in de beslis sende fase naar Delta; de vier de set was Leython sterker en leek in de vijfde set tevreden te zijn met een punt (3-2). De Lange Sport/NOVO startte slecht tegen het hooggeklas- seerde EVVC. Door zwak ser veren en matige stopwerk ging de eerste set naar de Zeeuwen. In de tweede set speelden de Noordwijkers en thousiast en overklaste de te genstander. Met name de blok kering zat goed dicht. NOVO pakte de set met 15-17 raakte die door eigen toiew- doen ook rap weer kwijt. De Lissenaren trachten door lan ge aanvallen te spelen de tijd tot hun eigen voordeel te laten lopen. Maar Lisse bleek zich zelf daardoor in moeilijkheden te brengen. Het niet al te sterk spelende Ariba kwam langszij en dreigde alsnog te gaan win nen. Coach Gerard van der Worp haalde een onterechte technische fout, Jurgen Goud zwaard een onterechte opzet- het enthousiasme weg. Pas in de vierde set was deze terug. Tot 11-11 ging de strijd gelijkop. Enkele persoonlijke fouten deden de ploeg van Nico Halsema de das om (3-1). Gemini/Kangeroes begon te gen The Smash niet een zwak ke stop en blokkering. De kwalitatief betere Castricum- mers profiteerden optimaal via 11-15 en 9-15. In de derde set schiepen de Voorschotenaren door een goede service veel telijke fout en diezelfde speler scoringskansen (15-7); de Oscar Taal probeert via een afstandschot Leiden in de race te houden tegen Goba. In een span nende wedstrijd verloor de ploeg van Bert Samson in de slotseconden. FOTO: HENK SNATERSE haalde tenslotte daarop ook nog eens een terechte diskwa lificerende fout (obscene geba ren naar de scheidsrechter). Dat alles in een allesbeslissen- de (76-76) slotfase. Van der Worp werd na de wedstrijd door de scheidsrechter vrijge sproken maar „daar koop ik natuurlijk niks voor", ver woordde van der Worp zijn gevoelens. De schuldige vinger bleef daarmee in de richting van de scheidsrechter wijzen maar welke waarde daaraan ge- de set was met dezelfde cijfers voor de opponent (1-3). Koplo per VCS begon de strijd tegen het lager genoteerde Ri- va/Rwk 2 hoogmoedig. In de eerste set namen de Rijswij- kers hierdoor een ruime voor sprong. De routiniers in de Sa- senheimse ploeg brachten de spelers weer net op tijd in het gareel. In de tweede set wist VCS na een ruime achterstand nog in winst om te zetten. De derde set leek VCS na een 5- 12 voorsprong rechtstreeks op t af te stevenen. Na twee hecht moet worden, wordt spelerswisselingen viel de j De snelheid ver dween uit het spel en nu was het Goba dat zich met de situ atie geen raad wist. Maarten Wals (17 punten) knalde er vier driepunters in en Richard Zevenhoven (18 punten) meet- te zich uitstekend tegen het Amerikaanse geweld onder de borden. Leiden sloop naderbij en het bracht na 16 mintuen spelen de stand in evenwicht (66-66). Het was Jerry Beck himself die een Leidse over winning te ver vond gaan. De tot dan vrij onzichtbaar (maar zeer nuttig) spelende vedette hield zijn ploeg aan de goede kant van de score. Toen Maar ten Wals bij 72-74 met nog 50 seconden te spelen de bal inle verde bij zijn tegenstander be slechte de bezoekers het plecht (72-76). Desondanks een knap pe prestatie van Leiden dat de tweede helft glansrijk won. Goba dat voor een gemiddelde van rond de honderd punten per wedstrijd tekent, kwam nu niet verder dan 76. Leiden won dus toch nog iets al was het maar prestige. In de da mespromotiedivisie kreeg MSV een enorme kater te ver werken. In Noordwijk werd voor het eerste dit seizoen een nederlaag geleden. Coalch Rick Driessen was slecht te spreken over de wedstrijd van zaterdag tegen OSG. Driessen die de tweede ronde van de competi tie al met veel meer tegen stand en tegenslagen te kam pen had, vond de nederlaag volstrekt onnodig. OSG dat weliswaar een gedegen ploeg heeft maar qua individuele klasse niet in de schaduw kan staan van de Noordwijksen, kreeg naar zijn mening de winst in de schoot geworpen: „De slechte teamgeest bij ons op dit moment is voor mij de voornaamste reden voor het verlies. We werkten niet goed voor elkaar, compenseerden eikaars fouten niet en dan kan zo'n ploeg als OSG in de wed strijd blijven." MSV maakte gemo- ïnderdaad een niet al tiveerde en felle indruk. OSG profiteerde van de vele verde- digingsfouten en bleek in te genstelling tot PSV een week eerder in de slotfase het hoofd koel te kunnen houden. De Utrechtsen wonnen verdiend met 74-76. Voor Driessen aan leiding zijn team bijeen te roe pen om de 'neuzen' weer in dezelfde richting te krijgen. MSV deelt nu de eerste plaats met de reserves van Rotter dam Zuid, haast is dus gebo den. De heren van Lisse raak ten dit weekeinde in Enschede weer behoorlijk gefrustreerd. De scheidsrechters waren (vanzelfsprekend) de hoofd schuldige. Lisse dat in een steeds onduidelijker. Lisse dat Paul Ruigrok miste (zat zijn eerste van drie wedstrijden schorsing uit) heeft tenslotte na een tactische aanpassing de wedstrijd uit handen gegeven. Logischer is dan dat Lisse de nederlaag alleen zichzelf aan rekent. In de dameseredivisie was er winst voor zowel Grasshoppers als Lisse. Grasshoppers won voor eigen publiek vrij gemakkelijk van Akrides (65-50), terwijl Lisse een uiterst belangrijke en knappe overwinning boekte op Canadians. In Amsterdam kreeg het Lissese basketbal met de 48-57 weer het nodige zelfvertrouwen geïnjecteerd. In de heren eerste divisie B tenslotte verloor BVO van Pi ranha's met 89-65. volledig weg en ging de set verloren met 16-14. De vierde set was een formalitiet met de vaste basiszes (1-3). RVV blijft verliezen. Met spelverdeler Martin Broere ging de eerste set door een grote serie stop fouten naar tegenstander Zo- voc 2. De tweede set werd door de Rijnsburgers gewon nen mede door een reeks sco rende sprongservices van Ta- man Saab. Door een ongeluk kige wissel bij RVV ging de derde set naar de Zoetermeer- ders. Na een gelijkopgaande strijd in de vierde set tot 13-13 had RVV weinig geluk (3-1). Graficon/Donar had hele maal niets in te brengen tegen koploper ZVH 3. Dit was mede te wijten aan de vormc waarin de Merenwijkers keren. De jonge en lange Zt venhuizenaren hadden weini moeite met de Merenwijks ploeg (3-0). Leython 2 kon oi| danks de brede basis tega mede-koploper SVC 2 ma^ vier fitte spelers op de beé brengen mede door blessuré van Richard Scholtes en Reri Kuilenberg. In de eerste twe sets ging aan Leiderdorps) kant alles fout wat maar foij kon gaan. In de derde se knokte Leython voor wat hfl waard was maar had weini geluk (3-0). Gemini/Kangt i; roes 2 speelde een slecht wedstrijd tegen Netwerk. D eerste twee sets waren d Voorschotenaren geheel nié bij de les. In de derde set gin) Gemini pas bij een 4-10 ach terstand beter te spelen; di bleek te laat (0-3). De dames van Gemini/Kan geroes startte de eerste se goed tegen koploper Cito I een 8-1 voorsprong. De teger) stander uit Zeist profiteerd'i van het wegvallen van de stoj en aanval bij de Voorschoten^ dames. De tweede set was me 10-15 voor Cito ondanks goec sooijen. In de derde set kwart de ommekeer. Door een sterkt j service dicteerde de ploeg var I coach Bernard van der Poli het spel. De aanval van Cite viel weg. De druk bleef goed op de ketel. Door goede servi ce beurten van Anja den Dek ker en Irene van Dongen pak te Gemini drie sets op rij (3-2) Leython had vooraf meei verwacht van het hooggeplaat ste Delta 3. De Delftse damei speelden te angstig om het dt Leiderdorpse dames moeilijk te maken. De middenaanval- sters Paula Fikkert en Maria Vodegel konden zich lekker uitleven (0-3). VCS serveerde VSTS de eerste set weg met 15-6. De Nootdorpse dames dachten met 12-15 de tweede set gewonnen te hebben. Door een opstellingsfout van VSTS werd de stand teruggedraaid. Anja van de Luit serveerdf vervolgens de set uit voóï VCS (15-13). In de derde se! liepen de Sassenheimse damei in een keer door naar 14-0 en wonnen met 15-2 (3-0). Gemi ni/Kangeroes 3 speelde doot het ontbreken van de halve selektie een rommelige wed strijd tegen Agon. Door een goede service op de matige passende Boskoopse dameS kwamen de Voorschotense da mes niet in gevaar (0-3): NOVO verloor voor de tweede maal dit seizoen. De eerste twee sets waren de Noordwijk- se dames verdedigende de minder van Riva/Rwk 3. In de derde set speelde de ploeg van Frans van de Berg weer zoals het hoort. In de vierde set had NOVO de winst in handen! Enkele scheidsrechterlijke; dwalingen wierpen de winst in! de schoot van de Rijswijksé ploeg (1-3). RVV speelde een zeer goede wedstrijd tegen] Ridderveld maar kreeg uitein delijk te weinig. Na een gelijk-l opgaande strijd ging de eerste set nipt naar Ridderveld. In de tweede en derde set was de ploeg van Sieme Boom ster-j ker. Met name Hanneke van der Kwaak bleek aanvallend) niet af te stoppen. In de vierde! en vijfde hadden de Rijnsburg- se dames de kans om aan het einde van de set de winst bin/ nen te halen; het geluk ont brak echter (3-2). Leython 2; speelde in Delft tegen Delta 2; te weinig het eigen spelletje volleybal. De Leiderdorpse da- sprong tegen de lager geklas- serde Delftse dames. Nipt ver-: lies van de vierde set werd in de vijfde hersteld (2-3). i belangrijk spelmaker weg viel. Het spel werd rommelig, try's bleven achterwege. Perry Noordermeer scoorde in eerste en tweede helft via een penal tykick. Ook de Athletics speelden met veel invallers', omdat het kop- team van DIOK weer eens een beroep op spelers uit het twee de moest doen. De Leidse re serves hebben via een kick van Onno Veldhuizen wel 0-3 voorgestaan, maar Oemoeme- noe bepaalde verder toch de wedstrijd. In het laatste kwar tier konden Peter Koenen en center Fred Moerland na een fraaie rush langs de zijlijn de score een nog enigszins draag lijk aanzien geven. De Zeeu- met 45-11. i LEIDEN Tijdens de Goudacross verrasten de Holland-atleten hun Leidse hardloopbroeders van Bata ven. Drie Hollanders voor de eerste Bataaf is een prestatie die ongetwij feld nog niet eerder is gerealiseerd. Jarenlang beheerste Bataven Lei den de uitslagen van de diverse re gionale crossen. Zonder een echte topper te hebben werden vele club- prijzen gewonnen door een enorm aantal lopers met vaak grote aantal len bij de eerste 25. Met het verleg gen van de accenten naar de weg wedstrijden zakte de animo voor de crossen, nog versterkt door de stij ging van het aantal (weg)blessures. Holland-trainer Cor van Loon werkte in die tijd hard aan een groepje atleten achter topper Theo van der Veer. Zaterdag kreeg Van Loon in de Goudacross sportief suc ces doordat achter de uitstekende tweede plaats van Van der Veer zijn jongens de plaatsen 15 (Cees van Haeringen), 16 (Tim Brouwer de Koning) en 25 (Fred Regeer) bezet ten. De beste Bataaf werd Jan Ver loop die op de 17e stek finishte. Nieuweling Mare Koopmanschap gaf de Bataafse burger weer wat moed met een 21e plaats vlak voor Paul Barnhoorn. Rob van Schooten lijkt de enige echte AAV crosser te zijn. Met een negende plaats bewees hij opnieuw een natuurlijke aanleg voor dit zware werk te hebben. Bij de veteranen heersen de Bataven nog steeds. Arie van Tol (8) en Ar nold Schipper (15) bij de 40+ers, Bertus Kerkvliet (2) bij de 50+ers en vooral Willem Ravensbergen (winst bij de 60+ers) strijden op hef voorste plan mee. In de dit jaar voor het eerst verwerkte korte cross over 1500 meter viel Spartaan atleet Marcel Waaning op met een achtste plaats en won Bataafse Astrid van de Velde bij de dames voor Bianca Vermond van Holand. In de Zand- boscross in het Branbantse Deurne kwam Bataaf Fres Sluijs goed voor de dag. Met een 15e plaats bleef hij zijn opvallend aktieve clubgenoot Bert van Galen net voor. In de kor te cross starte Joost la Lau dit keer aanzienlijk behoudender dan vorige week en realiseerde zich achteraf dat dit ook niet echt het einde is. Met een derde plaats bleef hij op- achter John Sloot Leon Haan. LEIDEN In een directe confron tatie heeft het Leidse Zijl/LGB de LZ-equipe teruggewezen. De Zijl sprokkelde 5497.4 punten bijeen en LZ 5504.1 Met deze score rukt de ploeg van coach Sieverding op naar de achtste stek in de landelijke com petitie. Deze competitieronde werd de dag van LZ-zwemster Fleur Bakker. Bakker liep als een rode draad door het programma en scoorde met goe de tijden. Bakker verbeterde voor de achtste maal een kringrecord dit seizoen. Op de 800 meter vrij pakte zij terstond het kringrecord voor meisjes onder de 14 en 16 jaar. Haar tijd was 9.07.8. Op de 400 meter wis sel liet Antoine van Weerde een aardige 4.38.1 aantekenen. Daarna was het opnieuw Bakker die een hoofdrol voor zich opeiste. Op de 100 meter vrij liet zij 60.3 noteren. Richard van Duivenbode tikte op de 200 meter wissel in 2.23.3. aan. Ver volgens begon de als een tierelier draaiende LZ-moter te haperen. De ploeg blonk in deze fase uit in dis- kalificaties. Deze berispingen kostte1 LZ maar liefst 21 (domme) strafse- conden. Natasja Sierag doorbrak als eerste deze mindere periode. Zij wees al haar veel oudere concurren tes terug op de 200 meter vlinder. Haar tijd van 2.35.4. was eveneens een kringrecord. Op de 100 meter rug liet zij nog eens 1.14.0 noteren. Bart Vermeulen liet de klokken op de 100 meter rug op 1.16.3 stilstaan. Tenslotte heerste Bakker op de 200 meter school in 2.46.9. Voor de Zijl liet Radna Mulder een leuke tijd no teren op de 800 meter vrij in 9.06.5. Robin Sprinkhuizen pakte een NWK-limiet op de 400 meter wissel in 4.43.8. Op de halve afstand tikten Micha Prins en Marten van der Meyden tegelijkertijd aan. Hun tijd was 2.33.4. Op de 100 meter rug gaf Christian Fisher met 1.01.7 zijn visi tekaartje af. Op de 200 meter vlirn der pakte Wendy Timmermans een limiet in 2.32.7. Oud-Olympiagang- ster Petra Hillenius liet op de 100 meter school een tijd van 1.14.9 af drukken. Op de 200 meter vlinder tikte Robin Sprinkhuizen aan in 2.14.6. Als startzwemster op de vier maal 100 meter wisselslag verover de Jorien Kleywegt een kringre cord in 1.11.8.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20