Louis van Gaal slaat terug Saunders laat Liverpool lachen SPORT Veranderingen in pzet Wereldbeker Forse boete voor Tottenham Kroatië desnoods onder witte vlag naar Barcelona Anderlecht verspeelt thuis eerste punt Oranje lief voor vermoeide Litouwers Ajax naar Olympisch Stadion i Sorncvnt DONDERDAG 28 NOVEMBER 1991 uittre tij mj (LIJN De strijd om de wereldbeker wielrennen ;t volgend seizoen een iets andere aanblik. De Fede- j van Internationale Beroepsrenners (FICP) voerde s ;ns een bijeenkomst in Berlijn enkele veranderingen op het gebied van de puntentelling en samenstel- van het deelnemersveld. ir de twaalf wedstrijden van de Coupe du Monde l krijgen de beste 25 ploegen van het FlCP-klasse- rit op 1 januari, het recht te starten. Ploegen uit het aniserende land, die buiten de top-25 vallen, krijgen en de mogelijkheid deel te nemen bij afmelding van formatie uit de „eerste divisie". Voor het ploegen- isement van de FICP tellen volgend seizoen de pun- an de beste tien coureurs van elke formatie. Het il was vijf. LONDEN Het bestuur van de Engelse voetballeague (FL) heeft Tottenham Hotspur een boete van ruim 70.000 gulden opgelegd. De komende tegenstander van Feyenoord in het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars werd beboet wegens een te late be taling van een deel van de transfersom van Gordon Durie. Tottenham maakte een week nadat de eerste betalingstermijn was verstre ken het vereiste bedrag van ruim acht ton over aan Chelsea, dat voor de Schotse inter national een vergoedingssom van bijna acht miljoen gulden bedong. Engelse clubs die hun betalingsverplichtingen niet nakomen, krij gen een boete van 1 procent per dag van het betreffende bedrag. Italiaanse bond start onderzoek naar uitlatingen Ruud Gullit ROME De Italiaanse voetbalbond overweegt een straf zaak tegen Ruud Gullit. Volgens voetbalofficials heeft de aanvoerder van het Nederlands elftal de reputatie van de bond schade berokkend. De bedoeling is volgende week het onderzoek te beginnen naar uitlatingen, die Gullit heeft gedaan in het Belgische blad Sport '90. „De Italiaanse voetbalbond heeft het kampioenschap van 1990 aan Napoli geschonken", citeerden Italiaanse dagbla den uitlatingen van Gullit, uit het Belgische sportblad. Gul lit noemde een omstreden maatregel van de bond, die Napo li een papieren overwinning van 2-0 bezorgde in de uitwed strijd tegen Atalanta in Bergamo. Uit het trainingsverblijf van AC Milan, Milanello, meldde Gullit overigens dat hij de gewraakte opmerkingen niet heeft gemaakt. Becker en McEnroe naar Ahoy' ROTTERDAM De organisatie van het ABN/AMRO tennistoernooi, is er in ge slaagd Boris Becker en John McEnroe te contracteren. De Amerikaan zal binnen enkele maanden twee keer actief zijn in Nederland want hij kwam onlangs tot overeenstemming met de organisatie van het grastoernooi te Ros malen, dat in juni gehouden wordt. Het is de negentiende keer, dat het World Ten nistoernooi in Rotterdam wordt gehouden. Onlangs werd een nieuwe driejarige over eenkomst gesloten tussen de sponsorende bank en Ahoy'. Het toernooi begint 24 fe bruari. De mannenfinale wordt op 1 maart LAUSANNE Kroatië wil desnoods onder de witte IOC-vlag deelnemen aan de Olympische Spelen van Barcelona. Dit heeft Antun Vrdoljak vandaag in Lausanne bepleit bij Juan Antonio Samaranch, de voor zitter van het Internationaal Olympisch Comi té. De voorzitter van het Kroatische Olympisch Comité heeft het liefst een snelle erkenning van Kroatië als apart lid van het IOC. Hij ver wacht dat het IOC die beslissing niet zal nemen zolang de kanonnen nog bulderen in Joegosla vië en dagelijks doden vallen. GERT VAN DIJK IUVIPLONA Voorzit- Michael van Praag van ax is het afgelopen jekeinde in Barcelona bezoek geweest bij Jo- n Cruijff. Maar dat be- cent niet dat er een m ligt onder de stoel n Louis van Gaal. Het stuur staat nog steeds lledig en onvoorwaar- lijk achter de nieuwe liner van de Amster- mmers. Van Gaal zit ivig in het zadel. Het stuur maakt geen punt n het hoge aantal ver- fspunten in de Neder- ndse competitie. En er ilt niks aan te merken de Europese resultaten in Ajax. Ook tegen Osa- na Pamplona bleven de msterdammers gister- ond ongeslagen: 0-1. Praag bracht uitsluitend privé-redenen een paar gen bij de familie Cruijff lor De Amsterdamse praeses de vroegere nummer veer- n zijn gewoon dikke vrien- n van elkaar. „Dan is het h de gewoonste zaak van de reld. dat je op gezette tijden elkaar over de vloer komt", lus Van Praag. „Ik weet ook ;1 dat er dan direct wordt iuggereerd dat ik Cruijff ib gepolst of hij eventueel bij x terug wil komen. Dat zijn Van Eijden weer in functie PAMPLONA Arie van Eijden, commercieel directeur van Ajax, heeft in Osasuna zijn werkzaamheden bij de Amsterdamse club op normale wijze voortgezet. Dit ondanks het feit dat hij maandag door het gerechtshof in Amsterdam werd veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, wegens zijn vermeende aandeel in de fraude-zaak bij de club. Het bestuur van Ajax zal waarschijnlijk geen stappen ondernemen de functie van Van Eijden aan te tasten. Het vertrouwen in de directeur, blijft voorlopig gehandhaafd. Bovendien heeft Van Eijden beslo ten bij de Hoge Raad in cassatie te gaan. Ajax voelt er weinig voor op een eventuele volgende uitspraak vooruit te lopen. je reinste indianen-verhalen. Volkomen uit de lucht gegre pen. We hebben voorlopig geen nieuwe trainer nodig. We zijn dik tevreden met Louis van Gaal". Dat hield hij ook na gister avond vol toen de Amsterdam se ploeg de vijfde achtereen volgende overwinning in het Europese toernooi behaalde. Die prestatie mag er zijn, hoe wel tot stand gekomen tegen ploegen zonder internationale allure. Osasuna, momenteel dertiende in de Spaanse com petitie, bleek sterker dan Ore- bro en Erfurt. Maar niet zo gek veel. De formatie van trai ner Zabalza, gehandicapt door het ontbreken van Stevanovic, Spasic en Ibanez, voetbalde in eigen omgeving zeer behou dend. Van Gaal, technisch di recteur van Ajax, speelde daarop in. Ajax, tot dusverre dit seizoen teleurstellend in uitwedstrijden, liet zich dit keer niet verrassen. Evenmin was de ploeg naïef. Van Gaal had zijn maatregelen geno men. Kreek speelde voor Groenendijk, Vink, onlangs falend in de topper tegen Fey enoord, verdween voor Silooy uit de ploeg. Van Praag volgde z'n trainer gisteravond nauwgezet, ?oals hij dat al deed sinds Van Gaal in De Meer het roer van Leo Beenhakker overnam. De wis seling van de macht voltrok zich op de kop af twee maan den geleden. Onstuimig Van Praag zag Louis van Gaal een onstuimige start maken als technisch directeur. „Hard, eerlijk en consequent. Zo pre senteerde Van Gaal zich aan de buitenwereld. Daar stonden veel mensen nogal raar van te kijken. Maar het bestuur stelt die eerlijkheid van Van Gaal juist bijzonder op prijs". Van Praag vindt Louis van Gaal „een uitstekende trainer". De tegenvallende prestaties onder zijn bewind hebben volgens de voorzitter ook niks te maken met 's mans kwaliteiten als oe- fenmeester. „De affaire John van 't Schip en het vertrek van Jan Wouters kunnen Van Gaal niet worden aangere kend. Wouters gaf vorig jaar in de kerst al aan, dat hij dol graag nog een keer naar het buitenland wilde vertrekken. En toen was Van Gaal nog he lemaal niet in beeld als trai- Het gaat Van Praag helemaal te ver om het Louis van Gaal aan te rekenen, dat de spitsen van Ajax verzuimen om talrij ke kansen in doelpunten om te zetten. „Als trainer sta je ook machteloos als Dennis Berg kamp op anderhalve meter van het doel de bal het stadion uitjaagt. Dat is een kwestie van vormgebrek en beslist niet de schuld van Van Gaal". Uitgerekend Dennis Berg kamp schoot Ajax gisteravond bijna zeker in de volgende ronde van de UEFA-cup. Hij haalde vlak na rust doeltref fend uit en de Amsterdam mers kwamen vervolgens geen moment meer in de pro blemen tegen het tegenvallen de Osasuna. Voor Louis van Gaal vormde de minieme overwinning geen aanleiding om zichzelf opeens uitgebreid op de borst te kloppen. „Want voor hetzelfde geld hadden we hier vanavond ook kunnen verliezen. Dan had ik nu het-, zelfde verhaal verteld als na de duels tegen PSV en Feye noord. Wel goed gespeeld, maar niet gewonnen. Maar nu hadden we het geluk een keer aan onze kant staan. Dat heb je af en toe ook nodig". Dennis Bergkamp (rechts) is in een duel verwikkeld met Bustingorri van Osasuna. i. 286 -4'; ijfers iuropa Cup HAAG De karak- ristieken van de diverse edstrijden in de Europe- toernooien zijn: uropa Cup 1 roep A: Anderlecht (Bel) - Pana- naikos (Gri) 0-0. Scheidsrechter. Ginlay (Sch). Toeschouwers 000 Gele kaart: Kalatzis (Panathi- kos) mpdoria (Ita) - Rode Ster Belgrado ie) 2-0 (1-0). 7. Mancini 1-0, 73. Vi- 2-0 Scheidsrechter: Biguet. Toe- >uwers: 30.000 Gele kaarten: Bo- (Sampdoria), Najdoski, Kadino- Mikajlovic (Rode Ster) ind: npdoria 1 1 0 0 2 2-0 nath:naikos 10 10 1 0-0 derlecht1 0 1 0 1 0-0 we Ster 10 0 1 0 0-2 oep B: Dinamo Kiev (Sov) - Ben- (Por) 1-0 (0-0). 31. Salenko 1-0 idsrechter: Hacket (GBr). Toe- uwers- 41.500 Gele kaart: Alek- ikov (Dinamo) en Thern (Benfica). rcelona (Spa) - Sparta Praag (Tsj) (2-1) 16 Amor 1-0, 18. Vrabek 1- 34 Laudrup 2-1, 61 Bakero 3-1, 63. mecek 3-2. Toeschouwers: 82.000. de kaart: Amor (Barcelona). rcelona -1 1 0 0 2 3-2 Kiev1 1 0 0 2 1-0 'raag1 0 0 1 0 2-3 nfica1 0 0 1 0 0-1 IEFA-BEKER htste finales, le wedstrijd: iuna (Spa) - Ajax (Ned) 0-1 (0-0). Bergkamp 0-1. Scheidsrechter: Ilia (Ita) Toeschouwers: 15.000. le kaart: Silooy (Ajax). IK (Gri) - Torino (Ita) 2-2 (1-2). 22. 1-0, 33. Casagrande 1-1, 36. li 1-2, 73. Sabanazovic 2-2. heidsrechter: Schmithuber (Dui). eschouwers 26.000. Bukarest (Roe) - FC Genua 0-1 (0-1). 22. Skuhravy 0-1. leidsrechter Sorano Aladren •a). Toeschouwers: 20.000. Tirol (Oos) - Liverpool (Eng) 0-2 58. Saunders 0-1, 78 Saunders Scheidsrechter: Fredriksson 'e) Toeschouwers: 13.500. '03 Kopenhagen (Den) - Trabzon- >r (Tur) 1-0 (1-0). 43. Nielsen 1-0. eschouwers 12.100. Rode kaart: 35. tersen (BK'03) wegens het neerleg- :en doorgebroken tegenstan- Gent (Bel) - Dynamo Moskou 2-0 (1-0). 32. Vandenbergh 1-0, Van der Linden 2-0. Scheidsrech- Crianascu (Roe). Toeschouwers: 10. iburger SV (Dui) - Sigma Olo- c (Tsj) 1-2 (1-2). 10. Hapal 0-1, 22.' rtok 1-1, 45. Hapal 1-2. Scheids- hter: Damgaard (Den). Toeschou- rs. 23.000. Rode kaart: 89. Matysik amburger SV) wegens overtreding doorgebroken tegenstander. max Neuchatel (Zwi) - Real Ma- d (Spa) 1-0 (1-0). 35. ibrahim Has- 1-0. Scheidsrechter: Van der (Ned). Toeschouwers: 20.400. kaart. 78. Hierro (Real). DEN HAAG Liverpool heeft zich al in de eerste wedstrijd tegen FC Tirol vrijwel verzekerd van een plaats in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. De 'Reds' versloegen de ploeg van trainer Ernst Happel in Oostenrijk met overtui gende cijfers: 2-0. Ook AA Gent (2-0 tegen Dina mo Moskou), FC Genoa (0-1 bij Steaua Bukarest) en Sigma Olomouc (1-2 bij Hamburger SV) namen een optie op de volgende ronde. Real Madrid hield in Zwitserland tegen Xa- max Neuchatel de schade be perkt: 1-0. Saunders was bij Liverpool, nog altijd door blessures ge plaagd, de gevierde man. De aanvaller uit Wales scoorde voor 13.000 toeschouwers na de rust twee keer. Hij maakte met zijn produktieve bui de return over twee weken op Anfield Road tot een redelijk simpele klus. Saunders bewees net op tijd zijn waarde voor Liverpool.- Het negentien-jarige talent had sinds zijn overstap van Derby County afgelopen zo mer, voor een Brits recordbe drag van tien miljoen gulden, nog niet echt kunnen impone ren. In de competitie trof hij tot dusver slechts twee keer Begin deze week bood trainer Graeme Souness hem aan bij Nottingham Forest, in ruil voor de Ierse international Roy Keane. De clubleiding van Nottingham had echter geen trek in de transactie. Na zijn twee doelpunten tegen Ti- rol, waarmee hij zijn totaal in het toernooi op zes bracht, zal Souness zijn peperdure spits ongetwijfeld nog even het voordeel van de twijfel geven. FC Tirol, de laatste Oosten rijkse vertegenwoordiger op het Europese platform, maakte het zichzelf onnodig moeilijk. De thuisploeg liet veel kansen onbenut. Doelman Grobbelaar speelde een sterke wedstrijd. Bij Liverpool maakte interna tional Wright na een lange af wezigheid een geslaagde ren tree. Real Madrid beëindigde de wedstrijd tegen Xamax Neu chatel met tien man. De Ne derlandse scheidsrechter Van der Ende stuurde middenvel der Hierro in de 78ste minuut naar de kleedkamer met twee gele kaarten. In de slotfase konden de Zwitsers de nume rieke meerderheid niet uitbui ten. De Egyptische internatio nal Hassan Ibrahim, wiens tweelingbroer Hossam in de tweede ronde tegen Celtic vier treffers maakte, scoorde in de Daen Saunders (rechts) grijpt hier mis in de wedstrijd tegen FC Tirol, maar nam twee treffers voor zijn rekening. FOTO: EPA 36ste minuut uit een machtige vrije trap. Vijf jaar geleden won Xamax thuis met 2-0 van Real, maar ging de return met 0-3 verlo ren. De Spaanse club verover de in dat seizoen de UEFA-be ker. Gerust AA Gent kan over twee we ken met een gerust hart naar de Sovjetunie afreizen. De Bel gische ploeg bleef op eigen ter rein het hoog aangeslagen Di namo Moskou met 2-0 de baas. Vijf minuten voor tijd nam Van der Linden de belangrijke tweede treffer voor zijn reke ning. Vandenbergh had in de 32ste minuut de score geopend. De oud-international had in de voorgaande ronde tegen Ein- tracht Frankfurt al het enige doelpunt gemaakt. AEK had op eigen veld tegen Torino (2-2) een voorspoedige start. In de 22ste minuut zette Batista de thuisploeg, gesteund door 35.000 fanatieke toe schouwers, op voorsprong. In de slotfase van de eerste helft sloegen de Italianen toe. Casa grande en Bresciani gaven het duel binnen drie minuten een ander beeld, 1-2. In de 73ste minuut voorkwam Sabanazo vic de pijnlijke nederlaag voor AEK, dat niettemin nog maar weinig hoop mag koesteren op een verlenging van het Euro pese avontuur. Hetzelfde geldt voor Steaua Bukarest. De Roemenen verlo ren voor eigen publiek (20.000 man) met 0-1 van FC Genoa. Het kostbare doelpunt kwam op naam van Skuhravy. De Tsjechoslo waakse internatio nal scoorde in de 22ste minuut. Ook Hamburger SV bleef met een slechte uitgangspositie zit ten. In het Volkspark-stadion moesten de Noordduitsers met 1-2 hun meerdere erkennen in Sigma Olomouc. De Tsjechi sche ploeg was op alle fronten de betere ploeg. Uitblinker Uitblinker was aanvaller Ha pal, die in de eerste helft zijn team twee keer op voorsprong bracht. Voor de gelijkmaker tekende Furtok. Bij de return zal Hamburger SV het zonder Matysik moeten stellen. De middenvelder kreeg in de 89ste minuut de rode kaart wegens een grove charge op een doorgebroken tegenstan der. De krappe thuiszege (1-0) van BK Kopenhagen, de bedwin ger van Bayern München, op Trabzonspor werd overscha duwd door rellen op de tribu nes en de rode kaart voor doelman Petersen. De sluitpost werd in de 35ste minuut van het veld gestuurd wegens het neerleggen van aanvaller Unal. Met tien man zegevierde Kopenhagen alsnog door een treffer van Nielsen in de 43ste minuut. Reserve-doelman Ri- sum verichtte een aantal uit stekende reddingen. Het duel in de Deense hoofd stad moest in de slotfase voor korte tijd worden onderbro ken. Van de tribunes werden tal van voorwerpen naar de spelers gegooid. De Turkse doelman kreeg een rookbom tegen zijn arm maar kon na behandeling de wedstrijd uit spelen. DEN HAAG Anderlecht is de groepswedstrijden slecht begonnen. Op eigen veld werd in een teleurstellende wed strijd doelpuntloos gespeeld te gen Panathinaikos, dat vijf man uit de Griekse selectie in het veld bracht. Anderlecht speelde iets aanvallender, maar was -net zo min als de Grieken- gevaarlijk. De ploeg van Aad de Mos zal zijn tweede wedstrijd, tegen bekerhouder Rode Ster, in Bu dapest spelen. De Joegoslavi sche club, die van de UEFA niet in eigen land mag spelen, wilde zijn thuiswedstrijd net over de grens, in Szeged, af werken. Anderlecht ging ech ter niet akkoord met een wed strijd in het provincieplaatsje. Sampdoria versloeg bekerhou der Rode Ster dank zij zijn su per-koppel in de aanval Man cini en Vialli met 2-0. In de andere groep begonnen Barce lona (3-2 tegen Sparta Praag) en Dinamo Kiev (gelukkige 1- 0 tegen Benfica) met overwin ningen. Barcelona kwam in de slotfase nog in moeilijkheden door vermoeidheid omdat de ploeg van de zeventiende mi nuut met tien man moest spe len na het wegsturen van Amor. Anderlecht toonde in het Astridpark weinig van de overgave waarmee PSV uit de strijd werd gewerkt. De Belgi sche kampioen draaide niet, de twee spitsen Bosman en Nilis waren zelden te vinden in de versterkte Griekse verdedi ging. Pas na een half uur bood Degryse Nilis een redelijke kans, doelman Wandzik redde bekwaam. De Grieken kwa men in de laatste minuut van de eerste helft tot hun eerste kansje. De Wilde won het duel van Christodoulou. In de tweede helft dwong An derlecht de Grieken verder te rug, maar door sterk spel van Kalatzis en Mavridis bleef de verdediging voor de Poolse nationale doelman Wandzik redelijk gesloten. Wat er door glipte, kleine kansjes voor Oli- veira en Nilis, werd door Wandzik zelf opgelost Barcelona heeft tegen Sparta Praag slechts een goed kwar tier met elf man gespeeld. Twee minuten na zijn ope ningstreffer werd Amor, die net een schorsing voor vijf Eu ropese wedstrijden achter de rug had, van het veld gestuurd na een overtreding op de door gebroken Fridek De overtre ding kostte Barcelona ook zijn voorsprong. Verdediger Vra bek scoorde rechtstreeks uit de vrije trap. Sparta Praag kon geen ge bruik maken van zijn man meer. De Tsjechoslo waakse ploeg speelde aanvallend te primitief en te onnauwkeurig om Barcelona de pin op de neus te zetten. De ploeg van Cruijff was aanvallend slag vaardiger. Laudrup toonde dat tien minuten voor rust aan op een pass van Bakero. Kort na de pauze dreunde Koeman de bal uit een vrije trap tegen de lat, maar na een kwartier werd het toch 3-1 door Bakero. Sparta kwam door Nemecek snel daarop terug tot 2-3, maar niet verder omdat Barcelona, ondanks duidelijke vermoeid heidsverschijnselen de deur voor Zubizarreta dicht hield. HAARLEM Ongewild was de Nederlandse handbalploeg gisteravond lief voor Litou wen. Oranje verzuimde in een soms chaotische wedstrijd de Litouwers een fikse nederlaag toe te brengen. Nu bleef de schade voor de vermoeide handballers uit Oost-Europa, die na een treinreis van twee dagen woensdagmorgen pas in Nederland arriveerden, 'op de openingsdag van de zevende Haarlemse Handbalweek draaglijk, 26-20. De zevende Haarlemse Hand balweek kende gisteren een moeizame start. Estland kwam niet opdagen, waardoor de or ganisatie op het laatste mo ment moest improviseren. Eredivisieploeg Aalsmeer bleek bereid op de openings dag de Oosteuropese handbal- ploeg te vervangen. Noodge dwongen werd het programma van zondag naar woensdag verschoven, omdat Nederland zijn eerste wedstrijd tegen Est land zou spelen. Naar de reden van de absentie van Estland kon Jan van Ries- sen van het organisatiecomité slechts gissen. Telefonisch con tact met Estland leerde hem enkel dat er problemen met de visa waren. „Die liggen echter in Moskou gereed. We gaan er vanuit dat ze donderdag als nog arriveren, zeker weten doen we het evenwel niet", al dus Van Riessen. Mocht Est land definitief verstek laten gaan, dan wordt vanaf morgen Jong Oranje als vervangende ploeg opgetrommeld. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur: Heilige Koe, auto- en motorsportmagazine. Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal. RTL 4, 23.10 uur Match Barend Van Dorp. 00.15 uur: Autosportjour- BBC 1, 00.30 uur: Snooker. Engelse kampioenschappen. Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 17.00 uur: Studio Sporl met tennis, Davis Cup Frankrijk-Vere nigde Staten. BBC 2, 15.15 uur Sport on friday met snooker, halve finale Engelse kampi oenschappen; voetbal UEFA Cup. Sportnet. 08.00 uur Sport. Eurosport, 13.30 uur Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (morgen, aanvang 19.00 uur) luiden: le koers: 1 Flower Express, 2 Ejak- line. 3 Mr Promotion (2-6-7) 2e koers: 1. Forte Diepnow. 2. Gaby Adel, 3 Femke Spencer (2-7-8). 3e koers: 1 Salutier. 2 Blakey Delta. 3. Rapid of Blakey (1-2-3). 4e koers: 1. First Kombo, 2. Florida Iran, 3. Christina d'Axel (1-10-8). 5e koers: 1. Condor Hendrika, 2. Carious C, 3. Delgadotranss R (2-5-6). 6e koers: 1 Shabeen Queen, 2 Wa- termill Olymp, 3. Ramanta (9-4-6) 7e koers: 1 Jamtu, 2. Flamingo Majo, 3. Freya Salam (6-8-5) 8e koers: 1 Florida Sunshine. 2. Adelena Lobell, 3 Evita van Weert (6-3-7) 9e koers: 1. Bobby Buitenzorg, 2. Bravo Nora, 3. Brigitte G (5-1-7). 10e koers: 1 Lyric Hanover. 2 Fami ly Sunshine. 3. Dean Boszorg (5-4-9). Afknapper Minjon, opsteker Geurts IGLS De twee Nederlandse teams in de tweemansbob heb ben gisteren de derde wed strijd om de wereldbeker, in Igls, met volstrekt andere ge voelens achter zich gelaten. Rob Geurts vertrok na zijn ze ventiende plaats met een glim lach richting hotel, Han Min jon kwam totaal niet in het spel voor met de 29ste plek en verliet gedesillusioneerd de Oostenrijkse baan. Voor Minjon werd de wed strijd een Igls een complete ramp. De stuurman wordt het hele seizoen al door pech ach tervolgd. Zijn remmer John Drost kampt al maanden met een flinke rugblessure, die hem alleen toestaat bij de wed strijden in de bob plaats te ne men. Met vervangers, die moeilijk te vinden zijn, ver loopt het in de trainingen niet al te best Dinsdag crashte de Nederlander met zijn Canade se invaller. De bob was na de harde klap volledig uit het lood. AMSTERDAM Bij een suc cesvol verloop van de twee strijd met Osasuna zal Ajax in de vierde ronde van het toer nooi om de UEFA-cup terug keren naar het Olympisch Sta dion. De club moest wegens een straf uitwijken naar Düs- seldorf. In het door sloop be dreigde Olympisch Stadion zijn de lichtmasten al afgebro ken, maar Ajax denkt dit pro bleem door het gebruik van hoge kranen te kunnen ver helpen. De Amsterdamse ge meenteraad heeft overigens met een meerderheid van stemmen besloten het stads deel Zuid te adviseren de be slissing over de datum waarop het Olympisch stadion wordt gesloopt uit te stellen. Eerst moet zekerheid worden ver kregen over de omvang van de investeringskosten van het multi-functionele stadion op Strandvliet, aldus sportwet houder L. Genet. De fracties van D66, Groen Links en Groen Amsterdam stemden te gen de voordracht van het col lege. Zij vonden na een lang durig debat niet duidelijk waarom het uitstel noodzake lijk is en waarom de wethou der denkt over een half jaar meer duidelijkheid over de fi nanciering te kunnen ver schaffen. Chinese bokser vraagt asiel SYDNEY De Chinees Yuan Qing-Hai heeft na de wereld kampioenschappen boksen in Sydney politiek asiel ge vraagd. De 24-jarige welterge- wicht, lid van de militaire po litie, vloog niet met zijn team genoten huiswaarts. De Chine se ambassade in Australië wei gerde elk commentaar.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9