lusjes Muis zoek tar eigen sMientiteit SPORT 19 VOETBALLERLEI rflET I NDE EGI LStreden Verbruggen dwingt bewondering af RiUeSowuvnl ZATERDAG 23 NOVEMBER 1991 :RD(gtieleke C'M/ftlnt ontslag Uli Stieleke heeft ontslag genomen als ich van het Zwitserse elftal. De voormalige nternational gaat als de Zwitserse top- ichatel Xamax aan de leke slaagde er niet in and aan een plaats in ronde van het Euro- *^4npioenschap in Zwe- j helpen. Zwitserland in kwalificatiegroep 2 wei maarpde achter Schotland, tem met Lers kwamen één punt Stichtinj en voge| Franse bond laat topduel overspelen PARIJS De competitiewedstrijd St. Etienne - Olympque Mar seille moet op last van de Franse voetbalbond op neutraal ter rein worden overgespeeld. Bij het reguliere treffen vorige maand in Parijs werd Jean-Ma- rie Papin van de bezoekende club bij het betreden van het veld door een bierfles geraakt. De spits kon het duel, met 1-0 door de thuisclub gewonnen, niet meemaken. De Franse bond gaf de thuisclub ruim 7000 gulden boete, Mar seille moet 18.000 gulden betalen. André Laurent, voorzitter van St. Etienne, heeft aangekondigd dat zijn club tegen de beslissing in beroep gaat. Tijdens het duel werd ook doelman Bell van de thuisclub door een steen vanuit het vak van Marseille-supporters getroffen. Milla een blijvertje Inzameling voor Banach YAOUNDE Roger Milla weet van geen ophouden. De 39-jarige voetballer uit Ca- meroun, die na het voor zijn land succesvol verlopen WK in Italié afscheid nam als in ternational, is opgenomen in de selectie voor de eindronde van het Afrikaans kam pioenschap. Dat heeft een krant in de hoofdstad Yaounde gemeld. De „oude leeuw", die in Italië vier keer scoorde, staat op de lijst van veertig geselecteerden. Ca- meroun, dat tijdens het WK tot de kwartfi nales doordrong, heeft het evenement ge wonnen in 1984, 1986 en 1990. Roger Milla is momenteel trainer bij Olympique Mvo- lye, een club uit de tweede divisie. De spits was door de Wereldomroep al verzocht als commentator op te treden tijdens de Afri kaanse titelstrijd, die in januari wordt ge houden in Senegal. KEULEN De spelers van FC Köln hebben een bankrekening voor de nabestaanden van Maurice Banach geopend. De spits van de Duitse Bundesli- ga-club kwam zondag bij een auto-ongeluk om het leven en liet een vrouw en twee zoontjes achter. Op initiatief van aanvoerder Pierre Littbarski en Fal- ko Götz werd al een bedrag van 10.000 Mark (circa 11.000 gulden) gestort. Lothar Matthaus, aanvoer der van de Duitse nationale ploeg, lanceerde het plan een benefietwedstrijd voor de familie Banach te spelen. Nigeria traint op Papendal PARIJS Het nationale team van Nigeria bereidt zich in Nederland voor op het toernooi om het Afrikaans kampioenschap, dat in januari 1992 in Senegal wordt gehouden. De voetballers logeren vanaf maandag zes weken in sportcentrum Papen dal en hebben oefenwedstrijden geregeld tegen on der anderen Feyenoord, MVV en Lokeren. :n I in 4 VIJir IEFTL VAN HATTEM FOORT Toen iur afbrokkelde en ikkeldraad tussen West werd opge- 'l|( stortte ook de |JT|%Vtse zwemdynastie I KKJ Barcelona zouden If I |HeeBngzussen Muis, HIJ ff de oneerlijke strijd ^™!ïe Oostduitse medi- idustrie, dus einde- Innen oogsten. Maar kmen kinken in de >^\e Muis, na Seoul '88 »n met EK-medailles, met vermoeiende /lrfl 4Pas s*nc*s k°rt is beter- «In zicht. Mildred kreeg k\M puberteitsproblemen: gfy* jttige identiteitscrisis. ,0' tÜ" Igelopen weekeinde bij ie test voor de Olympi- Ipelen scheen er na •n van schemering »er licht voor het voor- )mmer duo. En er was 23 jaar is de eeneii- Êeenheid uiteen. Sinds ken heeft ieder een ei- in Amersfoort. Van- hi vragen. Aan ieder fhad? „Vaak genoeg, it is meer een natuur- s geweest. Als je 23 et wel eens tijd om je iven te gaan leiden. En ;n vriend waarmee ik inCoidJmenwonen"- 1: „Veel. Elke dag bijna, thuis wegging wilde lijk al alleen gaan wo- ar dat kon financieel >g de wer{ia karakter botsten we reclamdj £n na ZOVeel jaar dingen irriteren, ït werd ook tijd om een leg te zoeken". biet raar zonder je zus nooit gehad wat je van veel andere tweelingen hoort: dat ze niet buiten elkaar kunnen. Toen we een jaar of elf waren en ik astma had en Mildred voor het zwemmen op reis mocht, baalde ik wel dat ik niet mee kon. Maar niet omdat ik haar miste, maar omdat ik ook wilde reizen. We gaan nu wel anders met elkaar om. Kunnen voor het eerst eens bijpraten. Dat kenden we niet. We deden altijd alles hetzelf de: dezelfde sport, dezelfde studie. Waar we kwamen be leefden we dezelfde dingen. Dag en nacht beleefden we hetzelfde. Nu kunnen we eens bijpraten". Mildred: „Nee, heerlijk. Ik heb het prima naar mijn zin. Tel kens als ik binnen kom denk ik: echt een plekje zoals ik het wil. Ik zou niet meer anders willen. En we konden altijd goed buiten elkaar. Sliepen in het buitenland ook nooit op één kamer en bemoeiden ons op trips weinig met elkaar. Dat kwam natuurlijk ook om dat we van elkaar wisten wat we dachten". Mooi Wanneer is Barcelona mooi? Marianne: „Als de openingsce remonie begint. Dan gaat de bal rollen. Je kunt zoveel ver halen vertellen over de Spe len, maar als je er nooit ge weest ben, zul je het nooit echt weten. Voor mij zijn de Spelen het einde. Prestatie! is mijn doel sterk veranderd omdat ik ziek ben geweest. Alleen al als ik het haal ben ik dolblij. Twee jaar geleden lag dat an ders. Dan sta je bij het EK met zes medailles in handen en denk je: straks de medailles in Barcelona. Daar denk ik nu niet meer aan. Ik hoop dat binnenkort alles achter de rug is en denk voorlopig eerst aan plaatsing voor Barcelona. De limieten zijn loodzwaar: de achtste tijd op de wereldrang lijst van dit jaar. En eigenlijk is er maar éen echte kans: bij de kwalificatiewedstrijden half juni moet het gebeuren". Mildred: „Stel, dat ik de selec- Marianne (rechts) en Mildred Muis vinden de tijd rijp een eigen weg te kiezen. tie haal, dan ben ik tevreden met een finaleplaats op een in dividueel nummer. En met een plaats in de estafetteploeg. Want nu Oostduitsland weg is, betekent meedoen aan de esta fetteploeg dat je zwemt voor de eerste plek. olympisch goud". Hoe zeker is Barcelona? Marianne: „Voor niemand uit de Nederlandse zwem wereld is Barcelona al zeker. Ook niet voor de genomineerden die af gelopen weekeinde bekend werden gemaakt. De enige ze kerheid die er is, is dat er een 4x100 vrij en een 4x100 wis- selslagploeg gaat. Maar alle na men moeten nog worden inge vuld". Mildred: „Helemaal niet zeker. Er zijn nu wel 28 of 30 geno mineerden, maar in februari zijn de winterkampioenschap pen nog en dan nog de selec tiewedstrijden in juni. En de limieten zijn behoorlijk pittig. Maar het gaat bij mij nu goed en ik heb er veel vertrouwen in. Als ik op de huidige voet verder ga, dan is het oké. Maar iedereen weet dat er nog zoveel kan gebeuren". Goede sport Nog altijd er van overtuigd dat je de goede sport hebt geko- Marianne: „Ja. Heel zeker. We zijn er weliswaar automatisch ingerold: maar met die grote handen, die grote voeten en die grote bouw, denk ik dat ik precies de goede sport heb". Mildred: „Ja, zeker. Al ben ik er wel achter, dat ik de triathlon ook leuk vind. In april heb ik een duathlon ge daan: één kilometer zwemmen en tien kilometer hardlopen. Ik werd tweede. Ik wilde een keer zoiets doen om te zien hoe het was. Prachtig. Ik heb zelfs al een fiets aangeboden gekregen. Dit seizoen zit het er natuurlijk niet in om er verder mee te gaan. Maar het spreekt me eigenlijk meer aan dan zwemmen. Een vriendelijke sfeer. En wat je allemaal kunt showen: prachtige fietsen, prachtige pakken. Perfect". Zou je sportief alles hetzelfde doen als je hebt gedaan? Marianne: „Ja. Ik heb alles al tijd heel geleidelijk gedaan. We trainden vaak, maar niet te jong te veel. Waardoor ik er altijd plezier in heb gehouden. Dat heb ik nog steeds. Ja, ik ben tevreden". Mildred: „Ik denk het wel. We zijn er natuurlijk ingerold. Dus het ging zo vanzelfsprekend, maar ik denk dat ik het weer zo zou doen". Je bent 23. Oud voor een zwemster. Je zwemt al 17 jaar. Kun je nog 2 of 3 jaar verder met dit leven? Marianne: „23 jaar is niet oud voor een zwemster. Dat is ach terhaald. Vroeger waren de toppers 17 of 18. Ik ken er ge noeg van mijn leeftijd. Zeker dit jaar kan ik het nog opbren gen. Ik heb de studie fysiothe rapie op een heel laag pitje ge zet. Na de Spelen denk ik dat het tijd wordt om de studie een keer af te ronden, maar in principe kan ik het geestelijk en fysiek best nog wel een poosje opbrengen". Mildred: „Ik ben niet van plan om nog lang door te gaan. Ik denk er aan om na de Spelen de topsport af te sluiten en dan de triathlon te gaan doen. Maar niet op topsportniveau. De topsport heeft zoveel ener gie van me gevraagd, dat ik dat niet meer wil. Maar stel dat er na Barcelona een spon sor komt, die zegt: ik wil dat je nog even blijft, dan kan het best zijn dat ik nog blijf. Maar zoals het er nu voorstaat, ga ik na Barcelona afbouwen". Maximaal Heb je er tot nu toe het maxi male uitgehaald? Marianne: „Nee. Anders was ik al gestopt. Ik denk dat veel sporters stoppen op het mo ment dat ze denken: beter kan het niet. Dat punt heb ik nog nooit gehad. Ik heb altijd ge dacht dat er meer inzat. Zelfs toen ik mijn wereldrecord op de 50 meter vrij zwom dacht ik: dat kan ik altijd nog verbe teren. En dat denk ik nog steeds. Als ik ooit helemaal in mijn hum ben, privé en in de sport, zit er nog meer in". Mildred: „Volgens mij niet. Dat hoop ik volgend jaar te doen. Als ik terugkijk denk ik: ik heb nooit in mezelf geloofd. Ik vond anderen altijd snel be ter dan mezelf. Ik cijferde me zelf altijd snel weg. Toen ik het officieuze wereldrecord op de 25 meter vrij zwom, dacht ik: dat zal wel niet zo lang standhouden, want ik ben het maar. Het stond dus wel lang. Maar de laatste anderhalf jaar, na alle privéproblemen, ben ik wel veranderd. Veel zelfs. Ik geloof meer in mezelf, heb ook weer overal plezier in en leef overal naar toe". Marianne: „Olympisch zilver in Seoul. Weliswaar een esta fettemedaille en natuurlijk was mijn wereldrecord ook mooi, maar die hele sfeer FOTO: ANP waarin dat zilver werd be haald. De sfeer van de Spelen. Dat is het mooiste". Mildred: „Zilver in Seoul. En het brons op de 200 wisselslag individueel op het EK '89 in Bonn". Marianne: „De periode waarin ik astma had. Toen waren er momenten dat ik het zo stik- benauwd had, dat ik dacht: ik stop ermee. Maar Mildred ging door en dus ben ik ook door gegaan. Dat het zwemmen mij om gezondheidsredenen on mogelijk werd gemaakt. Dat zijn de vervelendste momen ten geweest". Mildred: „Niet echt één mo ment. Het hele seizoen '89/'90 was rot. Zwemmen kwam door alle problemen, de schei ding van mijn ouders en mijn identiteitscrisis echt op het laatste plan. Ik wilde ook stop pen met zwemmen, maar ben nu dolblij dat ik het niet heb gedaan. Die identiteitscrisis was eigenlijk iets wat iedereen wel kent als tiener. Maar ik ben altijd een laatbloeier ge weest en ik had door het zwemmen natuurlijk ook nooit tijd om na te denken wat ik nou precies wilde. Die proble men kreeg ik later dan ande ren Maar dat is voorbij. Ik ga elke dag weer met plezier trai nen. Met zoveel plezier zelfs, dat het me zelf opvalt. Dins dag ben ik nog aan mijn kaak geopereerd. Ik zou het even rustig aan doen, maar woens dag wilde ik toch het water al weer in. Natuurlijk heb ik an derhalf jaar niet echt getraind. Ik lag wel in het water, maar trainde niet. Misschien is daar door de gretigheid wel zo groot. Maar toch, ik heb er weer plezier in". Paard van Troje is nu nodig voor Griekse voetbal door FRANK WERKMAN Liefhebbers van voetbal zijn meestal geen kenners van de Griekse mythologie. Voor beide categorieën bestaat er wel een overeenkomst: oorlog. Keuzeheer Michels en veldheer Megacles weet respectievelijk wist er alles van. Belangrijke plaats in deze twee vormen van strijd vormen de onderdelen list en bedrog. Onder het motto 'Wie niet sterk is moet slim zijnwerd en wordt het nodige uitgebroed om vroeger op het slagveld en nu op het voetbalterrein de opponent op het verkeerde been te zetten. En vervolgens een kopje kleiner te maken. Op 4 december treedt, zoals bekend, de Michels- brigade aan tegen de bende van Georgiadis. Niet in het historisch zo rijke Athene, maar ergens in de provincie, Thessaloniki of gemakshalve Saloniki. In dat stadje had het tot een spetterende ontknoping moeten komen in groep 6 van de voorronden voor het toernooi om de Europese titel. Maar dat Grieken sinds hun bloeiperiode onder Alexander de Grote een reputatie lijken te hebben opgebouwd van eeuwige verliezers bleek opnieuw eerder deze week. In Lissabon, de uitvalsbasis voor Portugals grote geschiedkundige gebeurtenissen onder leiding van bijvoorbeeld Vasco da Gama, gingen de Helleense voetballers roemloos tenonder. Zonder karakter, zonder strijd. Niks geen list en bedrog. Gewoon armzalig. Daardoor zorgden de nazaten van Da Gama er voor dat de confrontatie tussen de afstammelingen van Michiel de Ruyter en Alexander de Grote, daags voor pakjesavond een duel om des keizers baard zal zijn. Daar lijkt een Trojaans paard voor nodig. Tenzij Thijs Libregts nog voor een krijgslist zorgt. De vlak voor het WK van 1990 op een zijspoor gezette Rotterdammer zwaait sinds enige weken de scepter bij Heraklis in Saloniki. Libregts zint al langer op wraak op de vedetten die zijn val als bondscoach inleidden. En wat is er voor hem mooier dan Oranje op 4 december in een Griekse valstrik te zien stappen? Waardoor de nu nog hopeloos lijkende achterstand van de Hellenen qua doelcijfers tot haalbare proporties wordt teruggebracht. Zoals bekend moet Griekenland na het treffen met Oranje nog naar Malta, waar Nederland dank zij Van Bastens explosie een jaar eerder voor een ongekend EK-perspectief zorgde. Maar waarom zou Saravakos het niet eens verschrikkelijk op zijn heupen kunnen krijgen? Die monsterscore van 8-0 in Valetta heeft rond kerst '90 slechts in Portugal en Griekenland tot enig wenkbrauwfronsen geleid. Daar drukte de 12-1 uit 1983 van Spanje tegen dat duikteam uit het Middellandse Zeegebied, wat minder zwaar op het gemoed dan hier te lande. Waardoor Joe Bonello tevens een even legendarische als tragische persoonlijkheid werd. Bonello is een figuur, die overeenkomst met de Griek Hector mag worden toegedicht. Het lijk van deze strijder voor Troje werd - als toppunt van vernedering - door de triomferende Achilles wel drie rondjes door het stof gesleept. Dan kwam Bonello er nog genadig van af. Hij runt nog steeds tamelijk onbekommerd een video-bandenzaak op Malta. De Helleense mythologie staat bol van de tragediën. Maar het Griekenland van nu telt ook nogal wat (scheeps)magnaten, die redelijk ruim in de slappe was zitten. Na 4 december zou wel eens in plaats van de zilvervloot naar Zweden een onopvallend jachtje van de een of andere miljardair uit Piraeus naar Malta kunnen varen om daar de nodige ponden te 'lossen'. Waardoor doelman David Cluett of Reginald Cini ineens tijdens de wedstrijd tegen Griekenland last krijgt van de ogen. pijn in de rug en een onwillige knie. Tevens kramp in zijn handen, nadat hij eerder al die drachmen door de vingers heeft laten gaan. Hoe de rol van Thijs Libregts in het gehele scenario zal zijn is wat onduidelijk. Zeker lijkt wel dat de voorganger van Michels op Sinterklaas-dag handenwrijvend in Saloniki langs de kade zal kuieren als hij een dag eerder getuige is geweest van de aanloop naar een eventuele uitschakeling van Oranje. Zal hij eindelijk zijn gram hebben gehaald. Naar verluidt heeft Antonis Georgiadis zich dezer dagen al in huize-Libregts gemeld om onder het genot van een goed glas ouzo en een portie souvlaki de eerste zetten door te nemen van het schaakspel dat moet leiden tot een Griekse triomf op 4 december. Beide heren hebben immers hun buik vol van tragediën en willen nu ook wel eens de smaak van triomf of wraak proeven. R VAN PUTTEN IVEEN Met de Petje af voor ier' wordt wel eens drukking gebracht and bewondering 'gedwongen. In het an Hein Verbrug- wellicht beter gesproken van s AnjfJe voor myn* r Jjnaar het resultaat is tde. Na de legenda- Adje Paulen die lei- 'T7^|af aan de IAAF, de ^fetionale atletiekfe- m staat thans Hein Uggen als opvolger Ie overleden Span- ("11lPu*s °P n0~ L Li Le tot voorzitter van I Cl te worden geko- i De internationale L-iL' junie dus. Op 29 no- lr wordt het alles 0 lende congres ge- n waar in totaal 29 C len zullen worden 01 racht. LS. lerbruggen kwam voor tst direct in aanraking 'wielersport in 1970. Hij |n werkzaam als marke- hseur van Mars in Bei- Brabander was verant- jlijk voor het budget de wielerploeg. Met la sponsorde de choco- «rikant onder andere Joop Zoetemelk en Roger de Vlaeminck. De 50-jarige zelf standige bedrijfsraadgever stu deerde op Nijenrode. Hij werd geboren in Helmond, maar woont sinds 1964 in België. De .afgelopen zeven jaar was hij voorzitter van de FICP (Inter nationale Profwielersectie). Concurrent van Verbruggen is Agostini Omini. Een 'gevaar lijk' heerschap. Omini beheert namelijk al jaren op deskundi ge manier de penningen van de UCI en is tevens voorzitter van de Italiaanse wielerbond. Dat is nog niet alles. Verbrug gen: „Hij is een respectabele rivaal. Ook al omdat Italië een sterk olympisch comité heeft en de kunst verstaat een goede lobby op gang te brengen". Desondanks heeft Verbruggen de handschoen opgenomen. Op verzoek naar hij zelf ver telt. „Ik ben gevraagd me be schikbaar te stellen". Wijzigiging Dat verzoek heeft te maken met een op handen zijnde structuurwijziging binnen de UCI. Onder druk van de toen malige IOC-voorzitter A very Brundage die niets met prof- sporters te maken heeft willen hebben, is de internationale wielerorganisatie indertijd min of meer opgesplitst in drie bonden. De profs zijn onder gebracht bij de FICP, de ama teurs bij de FIAC, tevens de federatie die lid is geworden van het IOC en de UCI is de instantie geworden waar voor al de ceremoniële aspecten een belangrijke rol spelen. Nu, in het tijdperk van de Spanjaard Samaranch liggen de kaarten anders. De huidige IOC-diri- gent meent dat het maar eens afgelopen moet zijn met het voor de gek houden. De zoge naamde topamateurs worden gelijkgesteld aan echte profs. Die doorbraak heeft ook Dij de UCI doorgewerkt. Marketing Vooral omdat in de nabije toe komst veel werk moet worden verzet. Activiteiten waarbij vooral deskundigheid op mar- keting-technisch gebied nood zakelijk is. En dat is nu precies het terrein waar de Nederlan der zich heeft onderscheiden. Zijn besluit het wielrennen als een 'produkt' te benaderen, is van grote invloed op de ont wikkelingen geweest. Heeft hem als voorzitter van de FICP, de sectie beroepswiel- rennen, ook een speciale naam en veel macht bezorgd. Thans wacht een nieuwe klus. „De UCI krijgt door de structuur wijziging aanzienlijk meer werk dan vroeger. De FICP en FIAC zijn op termijn alleen nog op technisch- en finan cieel gebied autonoom. Het is de bedoeling dat de UCI meer gaat doen. Bijvoorbeeld be trokken raken Dij de organisa tie van de wereldkampioen schappen. Door het zelf te doen kan een bron van in komsten worden aangeboord. Voorts vragen de tv-rechten veel aandacht. Er zal tevens meer moeten worden gedaan aan de ontwikkeling van an dere takken van wielersport. Denk maar eens aan de moun tainbikes, het vrouwen- en jeugdwielrennen. De wieler sport heeft een te hoge drem pel. En ook de public relations zal moeten worden verbeterd. Dan is er nog het dopingpro bleem". Hein Verbruggen heeft er een uitgesproken mening over. Hij behoort tot het legioen dat 'slikken' afkeurt. Hij is echter uiterst realistisch. „Het is niet op te lossen. Het is een maat schappelijk probleem. Het is criminaliteit. Dat krijg je nooit weg. Er zijn altijd mensen die zich daartoe aangetrokken voelen. Het alleen maar con troleren en straffen heeft ons echter nergens gebracht. We moeten voortaan vooral pre ventief bezig zijn". Niet geliefd Zijn opvatting over doping maakt hem niet bij iedereen geliefd. En ook de recentelijk door het hoofdbestuur van de KNWU op advies van de me dische commissie aan PDM- manager Manfred Krikke ge zonden brief waarin onge vraagd op de beruchte Intra- palid-tour-affaire wordt inge gaan, heeft in sommige krin gen niet echt aan zijn popula riteit bijgedragen. Hein Ver bruggen maalt er niet om. „Ik ben niet blij met die brief, maar ik vind het als adviseur van het hoofdbestuur wel te recht. Ik sta er achter. Ze moeten bij PDM minder on derzoeken en meer fietsen. Het hoofdbestuur heeft de brief wel moeten sturen want anders wordt later gevraagd waarom er is gezwegen. Ik vind het wel jammer voor PDM. Deze onderneming heeft het namelijk fantastisch gedaan. Op marketing tech nisch gebied is baanbrekend werk verricht. Het inzetten van die grote bus, de promo tie-campagnes, agenten bij de wielersport betrekken en de research naar de effecten van de sponsoring verdienen res pect. Ik hoop dan ook echt dat dit bedrijf zich niet laat ont moedigen om door te gaan". De kandidaat-in-spé heeft geen campagne gevoerd om zijn kansen te vergroten. „Waarom zou ik dat doen? Ik ben twaalf jaar lid van de FICP waarvan zeven jaar als voorzitter. Door die funktie ben ik tevens zeven jaar vice- voorzitter van de UCI geweest. Ze kennen me nu langzamer hand wel. Als ik niet zou wor den gekozen, dan is er nog niets aan de hand- Maak ik ge woon mijn termijn als FICP- voorzitter af". Hij meent het, in het besef dat het beroepswielrennen nog verder op de (goede) weg moet worden geholpen. De aange kondigde veranderingen gaan volgens hem ongetwijfeld door. „Misschien wel sneller dan menigeen verwacht. Het staat staat nu wel vast dat de ronde van Italië in de toe komst in september zal wor den gereden. De wereldkampi oenschappen worden dan twee weken later gepland. Ik denk dat het in 1995-96 zo ver is". Eredivisie Het heeft allemaal te maken met de plannen een soort to- pliga c.q. eredivisie met vijf tien a zestien ploegen in het leven te roepen met daaronder een eerste divisie. In die eredi visie zullen de sterkste ploe gen met de beste coureurs uit komen. Ploegen met twee kopmannen die kunnen wor den uitgespeeld in drie grote ronden t.w. de ronde van Spanje, van Frankrijk en Ita lië. Daarnaast zal worden ge streden in de verschillende klassiekers die meetellen voor de wereldbeker. In grote lij nen zijn alle betrokkenen het al eens. Ploegleiders en orga nisatoren zitten volgens Hein Verbruggen al op één lijn en kunnen amper wachten op de invoering van het nieuwe sy steem. Ook al omdat het con tract met de EBU waarin de tv rechten zijn geregeld, binnen kort wordt getekend.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19