eidse koopavond >p vrijdag gunstig oor Zoeterwoude Weg jullieje staat in V' Sauna op sportpark Haasbroek is een haalbare zaak" LEIDEN OMGEVING REGIOJOURNAAL ^EtcUeSomcwt VRIJDAG 22 NOVEMBER 1991 useum Boerhaave Openbaar debat Tentoonstelling jvonds geopend over belasting van pluimvee en >PEN [DEN Rijksmuseum Boerhaa- pent dinsdag voor één keer 's a- zijn poorten. Dat gebeurt op _.k van de Vereniging Oud en die verwacht dat enkele derden van haar leden van de genheid gebruik zullen maken oo vereniging veronderstelt zelfs het uniek is dat zoveel zoveel lenaars tegelijk de drempel van museum aan de Lange St. j enstraat overschrijden. Het mu- n is van half acht tot tien uur 's Ass«i nds open voor de vereniging. Op Tf programma staat ook een lezing K Groos over de samenwer- i tussen tekenaar Jan Wande- en de Leidse arts Albinus. 06). 'ook1? 5.^21 15 17.00 18.30. 2°1 Their 16.00. 21.15. al); z GREI I. 0171? do. 20, 2 (12) i. 16.00. )ut for .30. zo LEIDEN Steven de Vreeze, wethouder van fi nanciën, gaat vanavond vanaf acht uur in debat met bewoners over de ver hoging van de onroerend- goedbelasting. Alle andere partijen in de gemeente raad zijn uitgenodigd om hun mening te ventileren en zij hebben inmiddels toegezegd aanwezig te zul len zijn. Het debat vindt plaats in de Grote Zaal van het Volkshuis, Apo- thekersdijk 33a en wordt georganiseerd door het Leids Bewoners Platform. konij nen LEIDEN De Leidse Pluim vee- en Konijnensportvereni ging houdt morgen en zondag een tentoonstelling in de aula van de Korte Vlietschool aan de Schubertlaan 131 in Leiden. De leden van de vereniging la ten zowel hun oude als jonge dieren zien. Behalve konijnen in alle soorten en maten gaat het daarbij om duiven en kip pen van allerlei pluimage en cavia's. De expositie wordt za terdagavond om acht uur geo pend Bezoekers kunnen dan tot tien uur terecht, op zondag kan dat van tien tot vijf uur. j, IETERWOUDE De dfj innen in Leiden om de obii opavond eventueel te rplaatsen van de don- naar de vrijdag i bben in Zoeterwoude i3£!S|n weerstand opgeroe- De leden van de nmissie economische °yi ten bleken er gisteren en moeite mee te heb- i? n. WEI :k' et kan nog wel eens gunstig ikken voor de verkeersaf- ;eling op de Hoge Rijn- Daar is het met name op iderdag enorm druk en dat nt mede door de koopavond 'eiden. Op vrijdag is er so so al minder vrachtver- zodat automobilisten richting Leiden-dan niet veel oponthoud meer zullen heb ben", aldus een van de com missieleden. Burgemeester A. Houdijk vroeg zich af of een distribu tiecentrum zoals Leiden wil ontwikkelen ook interessant is voor Zoeterwoude. „Groot en zwaar vrachtverkeer zorgt voor nogal wat overlast. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar de Dorpsstraat. Ik denk dat er een ontwikkeling komt om dat tegen te gaan", aldus Houdijk. Vrachtverkeer CDA-commissielid G. van der Hulst vond het een utopie. „Vrachtverkeer wordt juist steeds groter en zwaarder. Dat hou je niet tegen", aldus Van der Hulst. J. Stuijt van Pro gressief Zoeterwoude deelde die mening niet. „Ik denk dat over een aantal jaren de ge meentebesturen het niet meer pikken. Voor veel geld knap pen wij de straten op die ver volgens door te zware vracht wagens binnen twee jaar wor den stuk gereden. Dat kan toch niet langer", aldus Stuijt. De commissie economische maakt zich enigszins zorgen over het toenemende vertrek van bedrijven van het indus trieterrein Grote Polder. In vrij korte tijd zijn JVC, AGU en Ergon verhuisd naar Roomburg. Houdijk kon slechts meedelen dat de be treffende bedrijven in Zoeter woude onvoldoende uitbrei dingsmogelijkheden hadden. „We zullen eens goed moeten kijken of er aspecten zijn die wij kunnen beïnvloeden", al dus Houdijk. OPNAMEN TELEVISIEPROGRAMMA OP HET RAPENBURG LEIDEN Boven café 't Kaisertje wordt al twee uur geschminkt en nog is de stuntman niet zwart. Dat moet: de hoofdrolspe ler die later op de dag over een auto wordt ge slingerd en bebloed op de grond klapt, is een neger. Dat was in het echt ook. En het moet wel echt lij ken. De cameraploeg van Peekel- /Stips staat net als tientallen nieuwsgierige voorbijgangers te kleumen op het Rapenburg. Al de hele dag wordt er proef gedraaid. Opgevoerde snor fiets, tweedehands auto, een geschrokken groenteboer-ge tuige. haastige politiemannen, toesnellend ambulanceperso neel. De producer die ieder een tot stilte maant. Een nieu we aflevering van Twaalf Steden, Dertien Ongelukken voor de VARA is niet zo maar gemaakt En van de Leidse shots blijven hooguit vier mi nuten over. Het slachtoffer oefent op zijn snorfiets. De auto waar hij straks tegen opknalt staat midden op het Rapenburg ge parkeerd om het makkelijk te maken. Vier, vijf keer gaat het goed, de snorder stopt op tijd De zesde keer is het wa ter van het Rapenburg vlak bij. Opgelucht haalt de crew adem Een nat pak komt niet van pas, er is geen reservekle ding en de beelden móeten identiek zijn Anders valt het knip- en plakwerk van de montage zo op. Kartonnen dozen fungeren als proefauto. Het slachtoffer duikt erop, maar voorzichtig. Straks moet het echt. Vijftig De cameraman maakt een close up van de automobilist. crew-leden verdringen zich om de opnamen, nieuwsgieri gen worden uit beeld getrok ken. „Een fietser", constateert de cameraman droog. De pro ducer reageert alert. „Op nieuw. Vier, drie, twee, actie". Kan niet anders: die fietser was er bij een vorig shot niet. Lekke banden Een man komt zijn huis uit. Zijn auto staat geparkeerd langs het Rapenburg waar wordt gefilmd. Of hij hem weg moet halen met die lekke banden. Staat toch niet mooi in een film? „Niet nodig. Het beeld van de omgeving blijft hetzelfde", legt de assistent producer uit. „Mooi, ik had hem vandaag toch niet no dig", knikt de man tevreden. De assistent lacht hem toe Kan toch niet anders met die lekke banden. De kou wordt snijdend. Wan ten komen tevoorschijn, kof fie, thee, warme chocomel. „Twee koffie. Voor over m'n voeten" schalt een geluids man. De kledingassistente trekt de kraag van het slacht offer recht. Zo zat die bij vori ge opnames ook. Alles moet kloppen. Slachtoffer en auto mobiliste oefenen weer. Voor zichtig rijdt het slachtoffer zijn snorfiets tegen de bum per. De cameraman springt wild heen en weer, duikt over de auto en bonkt de camera woest hoog en laag: de schok van de botsing in beeld. De argeloze televisiekijker weet straks niet beter. Hét moment nadert: het onge luk komt eraan Agent Ben Vermolen schreeuwt in zijn portofoon naar collega's die Kaiserstraat en Rapenburg af sluiten. Niemand mag erdoor. FOTO: WIM VAN NOORT het ongeluk kan maar één keer worden opgenomen, dan ligt de snorfiets aan gort. Het antwoord klinkt wanhopig. „Als ik er een tegenhoud glip pen de anderen erdoor". De regisseur grijpt voor de zo veelste keer de megafoon. „Jullie daar aan de overkant. Doooorlopen. Je staat in beeld!". Langzaam lopen ze door. Vermolen sommeert twee jongens op te donderen die een parkeermeter staan te vullen. „Nou doen we een keer wat we moeten doen!" klinkt het over het water. Een oude man drukt de blok kerende arm van een agent weg. „Heee, hij woont daar", constateert de producer geïr riteerd als de man even ver derop doodgemoedereerd een sleutel in het slot steekt. Op de brug over de Vliet ver schijnt een vrachtwagen. „Wat schuift het?" vraagt de chauffeur als de megafoon schalt dat ook hij uit beeld moet. Stuntman Het slachtoffer knalt nu echt op de auto. Koprolt over de motorkap, komt half op het dak, blijft hangen Valt een beetje tegen, die stunt. Op nieuw dus. Gelukkig is de snorfiets nog heel. „Jongens, gaan jullie even om het hoek je staan9" schalt de megafoon voor de honderdste keer. Het slachtoffer rolt nu pijnlijker, klapt harder op de auto en slaat op de grond. „Blijven liggen! Polaroid!". Close-up wordt geschoten. Hoofdrol speler vervangt stuntman. Oogschaduw en lippenstift worden dik op zijn hoofd ge smeerd. Visagiste stapt uit beeld, camera zoemt, agenten rennen toe, groenteboer-ge tuige loopt naderbij, vertelt agenten wat er gebeurde maar noemt merk van de auto. Weer opnieuw. Dit keer beter Ambulance erbij, slachtoffer op brancard, de ken erover. Slachtoffer blij, lag al een half uur te blauw bekken. Gillende sirenes. Laatste opname. Applaus. Koffie. Morgen in de krant een advertentie Snorfiets te koop, slechts drie keer ge bruikt, bijna heel. Tegen elk aannemelijk bod. De opnamen werden giste ren gemaakt voor het tele visieprogramma 'Twaalf steden, dertien ongelukken', een serie over oorzaak en gevolg van verkeersonge vallen naar ware gebeurte nissen. De Leidse opnamen worden over drie weken uit gezonden bij de VARA. Op drachtgever: Veilig Verkeer Nederland. Produktie en re gie: Peekel/Stips Produk- ties. 13.15, TROP01 18.45, 16 00, 21. (al); 16 00 HUIS: IETERWOUDE Als fit aan Cees en Helene (jan Veen ligt kunnen de "°terwoudenaren eind in eigen dorp naar de una. Zij hebben concrete s/inen om in het voor- instructiebad op lortpark Haasbroek een una te starten. Daarvoor ook nieuwbouw nodig rvvijl een deel van de nbad bij het saunacom- x wordt getrokken. De NAAI «ots opge ette plannen jn becijferd op meer dan en miljoen gulden. Op J insdag 3 december zal de !er immissie welzijn zich als eerste uitspreken. Het echtpaar Van Veen -nu nog eigenaar van warme bak kerij Van Cassel aan de Dr. Bouwdijkstraat- is erg enthou siast. Als fervente saunabezoe kers leeft bij hen al jaren het idee zich nader in die richting te ontplooien. De kans doet zich, eerder dan gepland, nu al voor. Hoewel het bij Cees en Helene van Veen bekend is dat politiek Zoeterwoude kort geleden de plannen van een andere initiatiefnemer van ta fel veegde, zijn zij vol goede „Wij hebben nog niet de kans gehad onze plannen toe te lichten. De trend is nu een maal dat veel mensen naar de sauna gaan. Uit eigen ervaring weten we dat nogal wat inwo ners van Zoeterwoude regel matig een sauna bezoeken. We hebben al veel positieve reac ties gehad terwijl onze plan nen feitelijk nu pas in de pu bliciteit komen. Sommige mensen hebben, ten onrechte, bepaalde denkbeelden bij een sauna. Er gebeurt niets schok kends. In tegendeel zelfs. Alles is heel functioneel en door dacht. Met een goede opvang en begeleiding is de sauna goed voor de mens. Wij zien het als een dieptereiniging van lichaam en geest. Je komt er weer fris vandaan", aldus Cees en Helene van Veen. Turks stoombad De plannen op sportpark Haasbroek zijn veel omvat tend. Het bestaande instructie- bad van 15 meter lengte blijft zo goed als gehandhaafd al komt er wel een whirlpool in Voorts in dezelfde ruimte een dompelbad en Turks stoom bad. Naast de eigenlijke sauna ruimten zijn er zonnebanken en is er een zogenaamde win tertuin met veel licht, groen voorzieningen en een ru struimte. Om de plannen te kunnen verwezenlijken is het noodzakelijk de bestaande be bouwing fors uit te breiden. Ook zal het huidige peuterbad en speelweide voor de aller kleinsten bij het saunacomplex worden betrokken. „Op de fundering van het peu terbad willen we een blokhut sauna maken, zeg maar het Finse principe toepassen. Om het geheel zo aantrekkelijk mogelijk te maken komt er een buitenterras. In totaal zal de ruimte in de openlucht zo'n 1.000 vierkante meter omvat ten. Alles natuurlijk afge schermd door een haag van groen en een goede afschei ding", aldus de enthousiaste jonge ondernemers. Bevreesd voor extra verkeer en overlast zijn de Van Veen's beslist niet. „De mensen die naar een sauna gaan doen dat voor de ontspanning en hun rust. Onze opzet is om in het begin circa 40 mensen per dag binnen te krijgen. Die maken beslist geen kabaal. In de sau na komt een buffet voor een eenvoudig hapje en een alco holvrij drankje. We willen be slist geen bar waar de mensen tot laat in de avond aan de borrel zijn. Trouwens als jon gerenvereniging Utopia hier komt zal dat welicht meer aantrekkingskracht hebben. Geen kwaad woord overigens over de jongeren maar die wil len toch nog wel eens wat meer lawaai maken. Met een sauna heb je daar beslist geen last van". Spannende weken Voor Cees en Helene van Veen breken spannende we ken aan „Dat kun je wel zeg gen. Juist in de december maand is het enorm druk in de bakkerij. Maar het kan nu eenmaal niet anders. Je moet het ijzer smeden als het heet is. Nu doet zich de situatie voor. We zijn er klaar voor want met de ideeën lopen we al veel langer rond. We heb ben heel veel sauna's bezocht en weten dus wat er te koop is. Het is onze opzet om ons en thousiasme op anderen over te brengen. Voor 150 procent staan we achter onze plannen, anders waren we er niet aan begonnen. Het grote publiek heeft volgens ons een onjuist beeld van een sauna. Op de plaatjes zie je uitsluitend de mooiste mensen. In de praktijk is dat natuurlijk anders. Ieder een die zich heerlijk wil ont spannen is welkom en maakt ook gebruik van de sauna. In de kleedkamer doe je letterlijk en figuurlijk alles uit. Rangen en standen zijn er niet. Je bent allemaal hetzefde. In sociaal oogpunt is de sauna eveneens van belang. Je leert mensen kennen en komt in gesprek. Saunabezoek gebeurt, als het goed is, heel verantwoord. Er is vraag naar en wij willen proberen daaraan te voldoen". Campagne over incontinentie LEIDEN Een campagne met als onderwerp incontinen tie is in de regio Leiden van start gegaan. De campagne is een initiatief van de Landelij ke Vereniging Incontinenten. Zowel hulpverleners als pa tiënten worden benaderd. Het is de bedoeling dat naar aan leiding van de campagne een speciaal spreekuur wordt op gezet. Opzet van de campagne is het probleem van inconti nentie bespreekbaar te maken, medische hulpverlening te verbeteren en de betrokkenen te stimuleren oplossingen te zoeken. Patiënten kunnen overigens al terecht bij een in continentie-verpleegkundige in het Academisch Ziekenhuis Leiden. Daarnaast is de huis arts de eerst aangewezene voor hulpverlening. Algemene informatie over de LVI is ver krijgbaar via 073-122822. 'lofart - voor Sint (1) Kwam Sinterklaas vorige luliani K'eeA' al aan in Noordwijker- ioudti hout, zondag zal hij De Zilk bezoeken. Om half twee wordt de goedheiligman on der begeleiding van drumfan fare Altesa verwacht in het Na een rondrit zal hij om kwart over twee in de 1 Duinpan arriveren, waar hij de kinderen zal ontvangen. Indien het weer slecht is zal hij echter regelrecht naar de Duinpan komen. Zijn aan komst staat dan om twee uur gepland. Sint (2) In Hazerswoude-Dorp meert de Spaanse bisschop morgen- middag om twee uur af bij de Burgemeester Warmoeskade. Vervolgens maakt hij met paard- en wagen een rijtoer door het dorp. Aansluitend, om drie uur, houdt toneelver- een oc omging Ontwikkeling en Vreugd een kindermatinee in jongerencentrum Stek aan de Dorpsstraat 254. idagat Sint (3) Zo\ De goedheiligman brengt vanavond al een bezoek aan Hazerswoude-Rijndijk. Om zeven uur wacht hij de kinde ren op in 't Anker. Te voet igaan de Sint en zijn Zwarte Pieten met de kinderen naar de Da Costasingel. Dit gebeurt in een lampionnenoptocht en met medewerking van de mg nt plaatselijke drumfanfare TTH. Op de Da Costasingel wordt hij verwelkomd door burgemeester Boelen. Vervol gens laat het kinderkoor De Merels iets van zich horen. sentatK grali de sc uit rei en 1 ondt n tien luit dl ^91 gei am: Gi re: een g n r en i i met Je ei mui on vai medei lienst wordt it i de Ie Vij waarna ze omstreeks half aan lw?e vertrekken voor een Koekï rondtocht per koets door Kat wijk aan den Rijn en Katwijk. Sint (4) Katwijk zal de boot van Sint en Piet morgen binnenhalen bij de Turfmarkt. Ze worden om kwart over één verwacht De muziekkorpsen UMI, Jong DVS en DVS zullen de toer muzikaal begeleiden. Sint (5) Vooral in Koudekerk krijgt Sint het na zijn aankomst druk. Zijn boot legt morgen om één uur aan bij het voor malig gemeentehuis. Begeleid door de muziek van KNA, maakt hij een rijtoer door het dorp. Om kwart voor twee helpt hij wethouder P. van der Werf met de opening van het gerenoveerde winkelcen trum Middenwaard. Onmid dellijk daarna gaan de Goed heiligman met zijn Pieten winkelen in Midden waard. De bandparodist Crazy Henry geeft om twee uur, om hall drie en om drie uur een op treden. Na zijn bezoek aan Middenwaard zet de Sint om drie uur koers richting café De Hoek. Daar gaat hij het tienjarig bestaan van het café vieren. Sint (6) De goedheiligman komt mor genochtend via de Leidse Vaart Langeraar binnenva ren. Om tien uur hoopt hij voet aan wal te zetten. Burge meester P. Verhoef schudt hem de hand, waarna de Sint met paard en wagen door Langeraar wordt geloodst. Zijn tocht eindigt in parochie huis Parola. Sint (7) De boot van Sinterklaas meert morgenochtend om elf uur af bij het viaduct op de hoek van de Hoofdstraat/Re sedastraat in Leiderdorp. Burgemeester A. Bruggeman spreekt een welkomstwoord waarna de stoet aan zijn tocht begint. Om twaalf uur is het gezelschap in winkelcentrum Santhorst te vinden en rond half een in De Winkelhof. Sint (8) Sint Nicolaas komt morgen Sinterklaas heeft het morgen druk. per stoomboot naar Leid- schendam. Hij arriveert om kwart over elf bij de sluis waar hij wordt ontvangen door loco-burgemeester J.C. van Erp en zijn echtgenote en de pastoor van de Petrus en Pauluskerk. Om kwart voor twaalf begint een rijtoer door het oude centrum en vanaf één uur houdt hij receptie in gebouw De Sater aan de Ko ningin Juliana weg. Sint Nico laas wordt met zijn zwarte pieten om twee uur in Stomp- wijk verwacht. Sint (9) Sint Nicolaas en z'n gevolg hopen morgen om half elf per boot te arriveren bij het voor malig gemeentehuis van Lei- muiden. Burgemeester D. Brouwer de Koning verwel komt hem. Vervolgens maakt de Sint onder muzikale bege leiding van Drumfanfare Ma- vileo een rondrit met paard en wagen door het dorp. Sint (10) Sint Nicolaas meert morgen om één uur zijn boot af aan de Kanaalstraat, nabij de Ring- brug in Lisse. Vervolgens wordt Sint door het gemeen tebestuur verwelkomd en volgt een rondgang door het dorp. Vanaf drie uur gaat de Sint op bezoek in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat. De kin deren worden deze middag bezig gehouden met muziek en een dia-voorstelling over een ondeugende zwarte piet. Sint (11) Bijgestaan door zijn Zwarte Pieten hoopt de Sint morgen middag om twee uur de kin deren van Nieuwe Wetering te begroeten. Ook het plaatse lijke korps Door Gunst Ver kregen is aanwezig. De op tocht eindigt in het Cultureel Centrum aan de Achterweg, alwaar een kinderfeest plaats zal vinden. Sint (12) Sinterklaas en zijn Pieterba- FOTO: PR zen komen morgenmiddag om half twee met de boot aan bij restaurant Tijsterman aan de Dorpsstraat in Nieuwkoop Burgemeester W. de Vrey- Vringer zal hem begroeten. Vervolgens maakt hij een rondrit door het plassendorp. Om kwart voor vier begint een kinderfeest in het paro chiehuis. Sint (13) Vergezeld van zijn Spaanse knechten, komt de Sint mor gen om half twaalf aan in Nieuwveen Bij de Rabobank wordt hij feestelijk ingehaald door muziekvereniging Cres cendo. Vervolgens maakt hij een rondrit door het dorp. 's Middags om twee uur is het feest voor de kinderen in het Trefpunt, op het terrein van Huize Ursula. Sint (14) Noordwijk begroette de Sint vorige week al. Morgen doet hij het echter nog eens dun netjes over. Om twee uur wordt de kindervriend met zijn gevolg verwacht in het centrum van Noordwijk-Bin- nen. Op een speciaal podium zal hij de Noordwijkse kinder tjes ontvangen. Sint (15) Burgemeester Scheenstra heet Sinterklaas morgenmiddag welkom in het gemeentehuis van Oegstgeest. Dat gebeurt om elf uur. Daarna bezoeken Sint en zijn pieten de beide winkelcentra. Van één tot drie uur houdt de kinder vriend zitting in de De Kem- penaerstraat. Sint (16) Sint Nicolaas meert morgen om twee uur af aan De Kolk in Oud Ade. De Goedheilig man wordt opgewacht door burgemeester A. Meerburg. Zijn intocht wordt opgeluis terd door de Ripse muziek vereniging Noméro. Sint (17) In Roelofarendsveen begroet muziekvereniging Liefde voor Harmonie de Sint mor genmiddag om twee uur bij de sluis nabij de haven. De op tocht eindigt in Dorpshuis De Alkeburcht, alwaar Sint van af half vier uur een „Stuif-es- in-middag" houdt. Tijdens die feestelijke bijeenkomst kun nen kinderen, die de Sint iets hebben te vertellen dat doen. Sint (18) Rijnsaterwoude wordt door de Goedheiligman morgen middag rond twee uur be zocht. Dit jaar is zijn aan komst gepland bij de brug over de Leidsevaart. Ook hier wordt hij opgewacht door burgemeester D. Brouwer de Koning. Vervolgens maakt hij een rondrit die zal eindigen op het Domplein. Sint (19) Rijnsburg onthaalt de Sint morgen om twee uur bij Dui zendschoon waar zijn boot zal aanleggen. Burgemeester Jonkman zal hem vervolgens op het gemeentehuis ontvan gen. waarna per koets een rit door het dorp volgt. De rit voert via de Hoftuin, het Re misecentrum en Frederik- soord uiteindelijk naar Flora. Sint (20) Sinterklaas wordt morgen om één uur verwacht in de Oost haven n Sassenheim Na de ontvangst door burgemeester H. de Jonge volgt een rondrit door de gemeente. In de Hoofdstraat maakt de kinder vriend een wandeling. Sint (21) In Valkenburg wordt Sint Nicolaas morgen verwacht aan het Veerpad. Omstreeks twee uur zal zijn boot daar aanmeren. Samen met de Valkenburgse Harmonie volgt dan een rondrit die zal wor den onderbroken bij De Terp, waar de kleine kinderen wel kom zijn, en eindigen in De Peuk waar een disco gepland staat. Sint (22). De alom aanwezige bisschop uit Mira zal ook Voorhout niet vergeten. De stoomboot komt morgen om twee uur aan in Overbos. Een half uur eerder kunnen de kinderen uit Oosthout samen met mu ziekvereniging St.Cecilia in optocht naar de Nagelbrug vertrekken waar de boot zal aanmeren. Daarna volgt nog een rit per rijtuig door het Sint (23) Ook Voorschoten wordt mor gen aangedaan door de Sint. Hij komt per boot aan in de Vliet en zal om twee uur af meren in het Frans Hals plantsoen. Via het Johan Ver meerplantsoen gaatde koets met Sint en zes Zwarte Pieten naar het Ambachtshuis aan de Voorstraat, alwaar burge meester P. Cannegieter hem namens de kinderen van Voorschoten welkom zal he ten. Na de officiële ontvangst wordt een bezoek gebracht aan het dorpscentrum. Rond half vier uur gaat het naar winkelcentrum Adegeest en om vier uur is de Sint te vin- Sint (24) Voordat Sinterklaas morgen in Warmond arriveert, brengt hij eerst een bezoek aan de kinderen van het Lage Land. In de werkplaats van de provincie aan de Zijldijk wordt de Sint door de kinde ren onthaald. Het jacht Olym- pia zet vervolgens koers naar de gemeentehaven van War mond waar om één uur wordt afgemeerd. De muzikale ron- gang door het dorp eindigt in het Trefpunt. Daar wordt van half twee tot drie uur een sin terklaasmiddag gehouden. De Sint brengt ook nog bezoeken aan Mariénhaven (kwart voor drie) en huize Liduina (vier Sint (25) Per boot arriveert Sint Nico laas morgen om twee uur in de Haven 'van Wassenaar en begint direct aan een rondrit door Wassenaar. Het gezel schap belandt om half vier in de Langstraat waar de officië le ontvangst door de burge meester volgt. Daarna mogen kinderen de Sint een handje geven en hem een tekening overhandigen. Sint (26 Sinterklaas weet ook Zéven hoven te vinden. Om half een zal hij morgen bij het gemeen tehuis arriveren. Na de ver welkoming door burgemees ter Huigsloot reist hij door naar sporthal De Vlijt. Nadat de kinderen daar uitgezongen zijn. gaat de Goedheiligman er weer vandoor. De kinderen kunnen nog even blijven om te kijken naar de Bobo kin dershow. Sint (27) Kinderen m Zoeterwoude en Oude Wetering moeten nog een weekje wachten. Sinter klaas komt in deze dorpen aan op zaterdag 30 november In Alphen. Noordwijk. War mond en Noordwijkerhout en Hillegom kwam Sint af gelopen zaterdag al aan.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11