Voorlopig geen woningbouw aan Langeraarseweg „Keuze voor HSL is nog niet gemaakt" RIJN- EN VEENSTREEK Burgemeesters van Rijnstreek willen politie op sterkte Glastuinbouwgebied Nieüwveen definitief Meerburg bang voor uitholling gemeentebestuur ftzidoeSou'Uwt DONDERDAG 21 NOVEMBER 1991 tidóe Priesterwijding in Hazerswoude HAZERSWOUDE Onge schoeid Karmeliet, Frans Ver- vopren (34) wordt zaterdag in Hazerswoude tot priester ge wijd door monseigneur Ph. Bar. De plechtigheid vindt plaats in de H. Bernardus (Scheepjeskerk) en begint om Concelebranten tijdens deze viering zijn monseigneur Julio Xavier Labayen (OCD), bis schop van Infanta op de Filip pijnen en de leden van de Karmelgemeenschap van Ha zerswoude. Zondag gaat Vervooren voor het eerst voor in een Eucharis tieviering in Het Anker. Deze parochieviering, waarvan het thema Verlangen naar de Le vende luidt, begint om elf uur. Ook in deze viering verlenen bisschop Labayen en de Kar- melcommuniteit uit De Groe nendijk hun medewerking. Van half een tot twee uur is er een receptie in Het Anker. Vervooren is geboren in Den Haag en getogen in Rotterdam. In de parochie van de H.H. Michael is hij geen onbekende. Enkele jaren geleden heeft hij tijdens zijn kennismakingsjaar (noviciaat), vanuit het Diep gangcentrum hand- en span diensten verricht voor de ge noemde parochie. Omdat hij min of meer vertrouwd is met deze parochie (en de parochia nen met hem) en hij boven dien deel uitmaakt van de communiteit van de Onge schoeide Karmelieten in de Groenendijk, vinden de wij ding en zijn eerste mis in Ha zerswoude plaats. Vervooren blijft als wetenschappelijk me dewerker verbonden aan de Katholieke Theologische Uni versiteit van Amsterdam. Frans Vervooren is medeorga nisator van de viering van het feit dat 400 jaar geleden Juan de la Cruz (Johannes van het Kruis) overleed. Deze Spaanse mysticus was een hervormer binnen de orde van de Karme lieten. Een van de activiteiten die in het kader van de vier- de-eeuwfeestviering worden ontplooid, is de expositie 'Geen beeld voldoet'. Deze tentoon stelling is van 22 december tot 17 januari te zien in de Pie terskerk in Leiden. LEIDERDORP Er moet snel iets worden gedaan aan het agententekort bij de rijkspolitiegroepen Leiderdorp en Alkemade. Dat schrijven de burge meesters van Leiderdorp, Alkemade en Jacobswoude. respectievelijk A. Bruggeman, A Meerburg en D. Brou wer de Koning, in een brief aan kolo nel S. van Hulst, commandant van het rijkspolitiedistrict Den Haag. Met name de post Jacobswoude en het ray on De Kaag zijn ernstig onderbezet. Bij Jacobswoude is er een tekort van ze ven mensen en op De Kaag, waar drie wachtmeesters horen te zitten, is nie mand vast aanwezig. Het totale tekort voor het gebied bedraagt veertien wachtmeesters. De basispolitiezorg is daarmee in het geding gekomen, vin den de burgemeesters. De groepen Al kemade en Leiderdorp integreren in het nieuwe politiedistrict Rijnstreek west, onderdeel van de te vormen poli tieregio Hollands Midden, in het kader van de reorganisatie van de politie. De integratie maakt het aantrekken van een stafadjudant nodig, maar ook deze functie kan momenteel niet worden ingevuld. De burgemeesters verzoeken de districtscommandant om iets aan de tekorten te doen en niet af te wachten tot de reorganisatie is voltooid. Alphense dansschool kan gaan uitbreiden ALPHEN AAN DEN RIJN H. Cools kan zijn dansschool aan de Wilhelminalaan in Alphen uitbreiden. De bezwaren die omwonenden heb ben ingediend tegen het bouwplan, zijn deze week door de gemeente Alphen ongegrond ver klaard. De bezwaren richten zich voornamelijk op de milieu-hygiënische aspecten, zoals geluids- en parkeeroverlast. Volgens het college kan op grond van dergelijke bezwaren geen bouwver gunning worden geweigerd. Ze kunnen name lijk worden geregeld in een hinderwetvergun ning Over die hinderwetvergunning voert Cools momenteel overleg met de gemeente. De dansleraar wordt er door de gemeente dan ook op gewezen dat bouwkundige consequenties uit de hinderwetvergunning kunnen voortvloeien. Cools wil meer ruimte om rolstoeldansen en for- matiedansen mogelijk te maken. Inbrekers slaan toe in Nieuwkoop NIEUWKOOP In- brekers sloegen gister nacht tot tweemaal toe hun slag in Nieuwkoop. Uit een slagerij aan de Dorpsstraat werd geld ontvreemd. De dieven wisten via een boven licht binnen te komen. Ook bij een woning aan het Zuideinde werd in gebroken. De inbrekers hadden het ook hier op geld gemunt. Door een ruitje uit de sponning te tillen was men de wo ning binnen gedrongen. Vrachtwagen vast in berm LEIMUIDEN Een vrachtwagen met 38 ton aardappelen heeft gister ochtend vanaf zeven uur enkele uren vastgezeten in de berm langs de vrij smalle Oosterweg in Leimuiden. Een kraanwagen heeft de wagen weer op de weg gezet. Hoewel de weg een aantal uren afgesloten is geweest, gaf dat geen problemen voor het ver- Speelgoed gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Vroe ge Sinterklaas-inkopers hebben gis termiddag alvast hun zak gevuld met fraai speelgoed voor 5 december. Uit een speelgoedzaak aan het Thorbec- keplein werden Barbie-poppen en - kleren weggehaald. De spullen had den een waarde van 600 gulden. Voor een uitgebreide agend voor de komende dagen, ra; men „UIT", de gratis wekelijki ge van deze krant TERREIN FRANSEN ZWAAR VERVUILD LANGER AAR De pro vincie geeft geen toestem ming aan de gemeente Ter Aar om het terrein aan de Langeraarseweg een woonbestemming te geven. Eerst moet de zwaar vervuilde grond worden gesaneerd, zo heeft zij dat de gemeente Ter Aar onlangs meege deeld. Volgens chef alge mene zaken W. Schild wacht van de, gemeente kan dat op z'n vroegst pas na 1995 gebeuren. Eige naar van het terrein A. van Tol is nog steeds van plan om er een transport bedrijf te vestigen, zo liet hij deze week weten. Al bijna twee jaar geleden heeft Maarten Fransen zijn lompen- en metalenhandel aan de Langeraarseweg, bij de Leidse Vaart beëindigd. Ruim 40 jaar heeft hij daar gezeten. Zijn zoon is een nieuw bedrijf begonnen op het industrieter rein Bovenland. Het terrein is altijd al van de familie van Tol geweest. De eigenaar van het nu nog in Nieüwveen geves tigde transportbedrijf wil nu naar Langeraar verhuizen. De gemeente Ter Aar wil voorkomen dat zich een be drijf gaat vestigen op het ter rein binnen de bebouwde kom van Ter Aar. Om dat te voor komen wilde ze van de bedrij- venbestemming die nu nog op het terrein rust, een woonbe stemming maken. Er zouden dan alleen twee woningen kunnen worden gebouwd. Doordat er jarenlang een lom- pen- en metalenhandel was gevestigd, is het terrein zwaar vervuild, zo is volgens Schild wacht uit een oriënterend on derzoek gebleken. Het schoon maken van de grond is moge lijk in het kader van de Inte- rimwet Bodemsanering. Via deze wet stelt het rijk geld be schikbaar voor de sanering van vervuilde bodems. Op het meerjarenprogramma tot en met 1995 komt deze locatie echter niet voor. „We zullen daarom nu gaan bekijken wel ke bestemming wij het terrein kunnen geven die door de pro vincie wel wordt goedgekeurd. Het probleem blijft de bodem sanering", aldus Schildwacht. Gelijk Van Tol bekijkt de onthouding van goedkeuring door de pro vincie vanuit een hele andere kant. Van Tol: „De provincie vindt het onzin dat daar geen bedrijf zou mogen komen. Zij stelt ons in het gelijk en daar mee is de grootste stap geno men om er een transportbe drijf te vestigen", zegt hij vol vertrouwen. „Mijn bedrijf is bovendien milieuvriendelijk. Doordat ik het terrein wilde gaan gebruiken, heb ik voor komen dat de bodem nog sme riger zou worden". Hij heeft nu vier vrachtwagens, maar hij acht het niet uitgesloten dat dat aantal in de toekomst wordt uitgebreid naar acht of negen wagens. Hij weet ook te vertellen dat de provincie het terrein schoon gaat maken zo dat het geschikt wordt voor industrie. Woordvoerster A. Leusing van de provincie weerspreekt de beweringen van Van Tol. „De' provincie geeft Ter Aar dan wel geen toestemming om er een woonbestemming van te maken. Van Tol krijgt echter van ons ook geen toestemming om er een transportbedrijf te vestigen. Het terrein ligt na melijk in een woonwijk. Ook is het niet zo dat de provincie het terrein gaat saneren. Dat moet door degene worden ge daan die daar zelf iets mee wil doen". REGIOJOURNAAL Kaarten De Land- en Tuinbouw Vrouwen, afdeling Roelof - arendsveen gaan vrijdaga vond kaarten met de heren in café-bar 't Veen aan de Lange weg in Roelofarends- veen. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 per persoon. De aanvang is acht uur. Utopia De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia houdt morgen in de Westender een New Wave-avond gehouden met muzikale medewerking van The Exodus Music and Light Show. Aanvang negen uur. Zaterdagavond vanaf negen uur is er disco met op nieuw Exodus als smaakma ker. Zondagavond tenslotte is Toneel De Rijpweteringse toneel vereniging Maskerade voert op de zaterdagen 23 en 30 no vember het blijspel „Wie een, kuil graaft voor een ander.... op in het dorpshuis. De regie is in handen van Joop Schef- fers. De hoofdrol wordt ver tolkt door Marcel Turk. De voorstellingen beginnen om acht uur. Zak en as Zak en As brengt zaterdaga vond de tragikomische thril ler „Zak en As ontkent alles" op de planken van het Park- theater aan de Cornelis Geel- laan 2 in Alphen aan den Zak en As, zaterdag in het Parktheater. foto: mark kohn Rijn. Justus van Oei kan niet tegen zijn verlies. Erik van Muiswinkel slaat zich zwalkend door het leven en hun beider vriend Diederik van Vleuten vertoont een tragisch gebrek aan sociale vaardigheden. Aanvang half negen. De entree kost f25 houders van een CJP of Pas 65 moeten 22,50 betalen. Wandeltocht De 35e Sint Nicolaas wandel tocht van de Wandelkring Leiden wordt zaterdag ge houden. Vanaf negen uur kan worden gestart bij de Sint Jozef zaal aan de Para dijslaan in Alphen aan den Rijn. Het inschrijfgeld be draagt 3 voor de afstanden 5, 10, en 15 kilometer en 4,50 voor de 25 en 40 kilo meter. Voor informatie of in schrijving: 01720- 75724. Klaverjas Tafeltennisvereniging De Treffers houdt zaterdag weer de Open Veense klaverjas- kampioenschappen. Er wordt gekaart op de Rotterdamse methode en met een vaste maat. Het inschrijfgeld be draagt 10 gulden per koppel. Het klaverjassen begint om acht uur en wordt gehouden in het tafeltenniscentrum aan de Lucas van Leydenlaan in Roelofarendsveen. Voor in lichtingen: 01713-14089. Rolstoelhockey De Stichting Jespa, Sportin- stuif voor Gehandicapten in Leiderdorp geeft zaterdag een demonstratie rolstoelhoc key. In samenwerking met hockeyclub Alecto kan in de sportzaal van wijkgebouw Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat 19 een wedstrijd worden bekeken of worden meegedaanvan 10.15 tot 12.00 uur. Informatie: tel. 071- 896548. CDA-TWEEDE KAMERLID DE GRAAF: NIEÜWVEEN De ontwikkeling van het glastuinbouwgebied Nieuw-Amstel in Nieüwveen gaat definitief door. Voor ruim 20 van de in totaal te verkopen 30 hectare is al door kwekers inge schreven. W. Esveld, de voorzitter van de projectgroep Nieuw- Amstel verwacht dat de eerste koopovereenkomsten begin de cember kunnen worden getekend. Enkele maanden geleden, toen het glastuinbouwproject Nieuw- Amstel werd aangekondigd, stelde de projectgroep nog als voor waarde voor de definitieve doorgang dat op 1 februari 1992 mi nimaal 20 hectare verkocht moet zijn. Bovendien moet minimaal 85 procent van de beschikbare grond ten goede komen aan kwe kers uit de omgeving. Aan deze twee voorwaarden is nu al vol daan. „Boven verwachting", reageert Esveld. „Het blijkt wel dat er nog genoeg mensen met spirit in de omgeving zijn". Tot nu toe hebben zich alleen kwekers uit de regio zich aange meld. Veel belangstelling kwam er uit Ter Aar, Nieüwveen en de Noordse Buurt, maar ook hebben zich gegadigden uit Roelof arendsveen, Leimuiden, Oude Wetering aangediend. Vanaf be gin december gaat de Heidemij Uitvoering een definitief verka velingsplan met de kwekers opstellen. Esveld verwacht dat al in januari kan worden begonnen met de aanleg van de wegen in het gebied. Vrijwel zeker kunnen de eerste kwekers in maart of april aan het werk. Schrijfavond in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse werkgroep van Amnesty International houdt maandag 25 november een schrijfavond in Ons Huis. Aanvang acht uur. Er worden brieven geschreven voor Daniel Omara Atubo, minister in Uganda. Hij is gearresteerd van wege zijn kritiek op de regering. En voor de 74-jarige Mohamma- dreza Nezameddin Mohaved uit Iran die een straf van drie jaar uitzit wegens kritiek op de president. Voor meer informatie: Pau- lien van Yperen, tel. 2345 en Joke van Haastert, tel. 3261. ADVERTENTIE ALKEMADE Premier Lubbers en fractievoorzit ter Brinkman hebben nog niet gekozen voor aanleg van een nieuwe spoorlijn voor de flitstrein. „De keuze is nog niet gemaakt en het besluit nog lang niet genomen", aldus Tweede Kamerlid Jan de Graaf gisteravond tijdens de jaarvergadering van het CDA Alkemade in het Dorpshuis van Rijpwete- ring. De Graaf beloofde zijn partij genoten dat de optie van Alke made en ander gemeenten zorgvuldig wordt bestudeerd. Zoals bekend willen deze ge meenten dat de flitstrein ba- ven Rotterdam gebruik gaat maken van de bestaande spoorlijn. Zij wijzen aanleg van een Hoge Snelheidslijn (HSL) door het Groene Hart af. Een nieuwe spoorlijn zou volgens de gemeenten te ingrijpend zijn. Dit standpunt wordt gedeeld door de provin cie Zuid-Holland. De Graaf gaf toe dat de tijd winst van de snelle trein op het tracé ten noorden van Rot terdam te verwaarlozen is. Het belangrijkste bezwaar tegen de wens van Alkemade en de an dere gemeenten is echter dat de trein dan door Delft zou moeten „kruipen". „De Hoge Snelheidslijn door Delft, dat zou absurd zijn", aldus De Graaf. Hij liet weten dat de theoreti sche kans bestaat dat het rijk de aanleg van de Hoge Snel heidslijn (HSL) uiteindelijk doordrukt. „Iets dergelijks gaat namelijk waarschijnlijk ook gebeuren bij de door nie mand van de bewoners ge wenste komst van een Betuwe spoorlijn". Volgens De Graaf hoeven de financiën geen problemen te geven: het CDA wil dat reizi gers meer gaan betalen voor openbaar vervoer, het rijk zou kunnen bezuinigen door het delegeren van taken naar pro vinciebesturen, waterschappen en grote steden en door te pri vatiseren. Voorts kunnen ex tra aardgasbaten en gelden van de pensioenfondsen wor den aangesproken voor het doen van investeringen in de infrastructuur. „Omdat vijftig procent van elke gulden in Nederland in de Randstad, met name in Rot terdam en Schiphol, wordt verdiend, is het noodzakelijk dat die twee economische trekkers goed bereikbaar blij ven", aldus De Graaf. De HSL wil men gebruiken ter ver vanging van vliegreizen kor ter dan duizend kilometer. De Graaf vertelde dat zijn fractie van mening is dat de A4 uit een oogpunt van ver keersveiligheid niet verder mag worden verbreed dan tot maximaal twee maal vier rij stroken. Dat houdt in dat het CDA kiest voor de aanleg van een zogenoemde „Westrand- J. de Graaf: Geld voor aanleg spoorlijn is geen probleem. foto: dijkstra weg", ondermeer langs de westelijke rand van de Haar lemmermeer, speciaal voor het verkeer ten behoeve van Noord-Holland. Dit verkeer hoeft dan geen gebruik te ma ken van de Schipholtunnel en het aquaduct. De CDA'er merkte daarbij op dat de PvdA geen voorstander is van een nieuwe snelweg zoals de West- randweg, maar de voorkeur geeft aan een twee maal vijf- baans A4. De Graaf is voor stander van een systeem waar bij bussen een bovengronds Metro-systeem in de Randstad moeten voeden. Hij keurt een vrije busbaan langs snelwegen af en kiest dan liever voor een vrije baan, speciaal voor be- drijfsbussen en personenauto's met meer dan drie inzittenden. CDA Alkemade: Leden worden sympathisanten ALKEMADE Het CDA-bestuur in Alkema de wil een club van CDA- sympathisanten oprichten. Dat voorstel van penning meester A. van Zaal werd gisteravond tijdens de jaarvergadering in het Dorpshuis van Rijpwete- ring positief ontvangen door de aanwezige leden. Als reden gaf Van Zaal op dat meer dan 100 van de 310 CDA-leden uit Alkemade voor hun lidmaatschap slechts 34 gulden of minder per jaar betalen, terwijl het partijbe stuur een richtlijn van 75 gul den per jaar hanteert. De plaatselijke afdeling moet van ieder lidmaatschap 34 gulden afdragen aan het partijbestuur. Het gevolg is dat de Alkema- dese afdeling op veel van haar leden moet „toeleggen". De penningmeester liet de le den gisteravond weten dat hem uit navraag was gebleken dat veel van de te-weinig-be-1 talende-leden de plaatselijke afdeling van het CDA een warm hart toedragen, maar ei genlijk geen behoefte hebben aan informatie van het partij bestuur. „Als de betrokkenen ermee akkoord gaan zouden we ze als lid van het landelijk CDA kunnen schrappen. Hun lidmaatschapsgelden zouden dan via de club van sympathi santen direct ten goede komen aan de Alkemadese afdeling van het CDA"; aldus Van Zaal. Het plaatselijk partijbestuur bekostigt uit de lidmaatschaps gelden vergaderingen, verkie zingscampagnes en afdrachten aan de kamerkring, de provin ciale afdeling en, zoals gezegd, het partijbestuur. De fractie vergaderingen komen voor re kening van de raadsleden, die voor dat doel jaarlijks ieder vijfhonderd gulden neertellen. COUPON S3,f wesselman Kerkstraat 110a - Oude Wetering Telefoon 01713-16800 Showroom ook op zaterdag geopend ALKEMADE „Bestaan wij als college en gemeen- teraad over tien jaar nog?" Die vraag stelde Alkema- de's burgemeester A.H. Meerburg gisteravond tij dens de CDA-jaarvergade- ring aan het Tweede Ka merlid J. de Graaf. Meerburg baseerde zijn vraag op een tweetal onlangs gepu bliceerde rapporten met de ti tel „Besturen op niveau". Daarin staan „wat losse ge dachten" over een nieuwe „ge- biedsautoriteit" of bestuurs vorm, die de rapportopstellers van het ministerie van bin nenlandse zaken voor sommi ge gebieden in de Randstad in petto hebben. Het gaat daarbij onder meer om gebieden rond de steden Den Haag en Leiden: Zo'n ge- Burgemeester Meerburg: Be staan wij als college en ge meenteraad over tien jaar nog? FOTO: HENK SNATERSE biedsautoriteit zou kunnen worden samengesteld uit afge vaardigde raadsleden van de betrokken gemeenten in een nieuw soort regioraad of door rechtstreekse verkiezingen. Op die manier zouden grote steden bijvoorbeeld woning- bouwlokaties op het platteland kunnen claimen, zonder de rompslomp van al te veel pro cedures. „Als die regioraden besluiten gaan nemen over de hoofden van gemeenteraden heen, dan zou dat de autonomie van ge meenteraden aantasten. Ik vrees dan $ok niet voor de aanstelling van een vierde be stuurslaag; nee ik vrees dat die nieuwe bestuurslaag ervoor gaat zorgen dat gemeentera den de vierde bestuurslaag worden. Dat zou dan gebeuren op een manier dat we er zelf aan meewerken. Het plan komt meer tegemoet aan wen sen van de grote steden, dan van de plattelandsgemeenten", aldus Meerburg. De Graaf trachtte hem ver- BIOSCOPEN ie Mi mstvf LEIDEN luxor (Stationswjn p] tol (171-1019^01- Rnhin Ha,»* tel. 071-121239): Robin Hoi* 18.45, 21.15. LIDO (Steenstraat 39, tel. 124130fr( before dying (12); 19.00, 21. ook 14.30 Thelma and Loui 18.45, 21.15. wo. ook justice (16); 19.00, 21.15. Teri II (12); 18.45, 21 15 wo oc Dying young (12); 19.00, 21 nage mutant ninja turtles 2 14.30 Assepoester (al); wo. TRIANON (Breestraat 31, 123875): Stam van de hol» 19.00 Silence of the lamb 21.15. H<d> ETD ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Terminator II t/m do. 13.30, 20.15. Robin ma. t/m do. 13.30, 20.15. and Louise (al); 13.30, 18.30, Dying young (12); 18.45, 21. di. do. vr. ook 13.45. Ass« (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREE (Schoolstraat 69, tel. 01717 Dances with wolves (al); 19.31 without my daughter (al); do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN poester (al); wo. 14.00, 15.45. ge Mutant Ninja turtles II; 15.45. 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2 N Hood (al); 14.00, 18.45, ASTA 3: Dying young (al); 21.30. ma. di. do. ook 14.00 BYLON 1 (naast Den Haag C )U tel. 3471656): The fisher kin I 14.00, 18.45, 21.30. BABYl f Prospero's books (16); 14.00, 21.30. BABYLON 3: Madaijnaar S vary (16); 14.00, 20.00. (Buitenhof 20, tel. 3630637): nator 2 (12); 14.00, 18.45, tverlenii iwerken zuster< organ is •ld jaar jfeemeens» ide best ioor thu werk, hulp, w; ogen te l enten, (ègeest, V ijker! enburg KEES F >E probf fiets den". lijna zij kick r hard '"cineac 2-' out for justi'e iel met 14.00, 18.45, 21.30. CINE i;Po Point break (12); 18.45, 21.30. 10 do. ook 14.00. METROPUVen (Carnegielaan, tel. 3456756): n van Louise (12); 14.00, 18 45, METROPOLE 2: Guilty by cion (al); 14.00, 18.45, 21.30 TROPOLE 3: Dances with (al); 14.00, 20.30. METROPI Regarding Henry (al); 18.45, ma. di. do. ook 14.00. LE 5: Spymaker (al); 21.30. ODEON 1 (Herengrai tel. 3462400): Another you (al)f 18.45, 21.30 ODEON 2:~" (16); 13.45, 18.45, 21.30.* C Terminator 2 (12); 13 45. 21.30. ODEON 4: The naki 2 Vi (al); 13.45. 18.45, HAAGS FILMHUIS: Zaal 1:1 de Jeanne d'Arc; 19.30. DsË van Maria Machita; 21.45. Zaï^ double vie de Veronique; I 21.45. Zaal 3: Intervista; ma l 21.45 Let's make love; di.f 21 45 Les Girls; wo. 19.30, Rock-a-bye-baby; do. 19.30, KINDERVOORSTELLINGEN 3: Wittand; wo. 14.00. Assepoester: wo. 14.00. POLE 4: Beertje Sebastiai 14.00. DIENSTVERLENIlj APOTHEKEN De avond- e diensten van de apotheken ii gio Leiden worden door de apotheken die ook v dienst hebben STICHTING KRUISWERK LE| Centraal kantoor Schutters! Voor informatie: tel.: 071-1201 sen 08.30-17.00 uur. Uitleenf verpleegartikelen: Burggraf 250, telefoon 071-121894. Gfl dagelijks 13.30-17.00 u 13.30-19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKI ZEN LEIDEN Ongevalla elke dag Academisch Ziekenhieen re halve van dinsdag 13.00 u. tot elëider) dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S( 175639) en van vrijdag 13.00 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburge in Leiden naar de Croneste 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverler e 5 ongewenste zwangerschap voo i der en kind. Bel tel. 071-89630! ,jmpn 897762; 033-620244 (dit laatsti ™I1C" nacht bereikbas Ie Wijl JSS IE - starl een Meer rs var wijkt p n zuil de l huis< Iken geefs gerust te stellen: „Het CDA wordt steeds terughou dender over gemeentelijke herindelingen. Pas heringe deelde gebieden worden niet meer omgevormd tot nog gro tere bestuurseenheden. Ik denk dan ook dat die er niet meer komen. Wel komen er meer discussies over de in-' standhouding van twaalf pro vincies; dat konden er in de toekomst wel eens slechts drie of vier worden". Dit antwoord bevredigde Meerburg niet. „Ik ben niet bang voor nieuwe ge meentelijke herindelingen, maar voor uitholling van ge meenteraden". Volgens De Graaf gaat het bij „besturen op niveau" over een samenwer kingsvorm tussen autonome gemeenten. „Daar zijn de ge meenteraden dus zelf bij". Meerburg: „Ik zal u eraan houden". BEZOEKUREN ZIEKENHUIZE Diaconessenhuis: Bezoekuur 14.30 tot 15.15 i 1*9.00 tot 19.45 uur Kinderalt v dagelijks van 10.30 tot 19.00 n meer dan twee bezoekers per p Op de afdeling special care ka terecht van 10.30 tot 11.00 i 19.00 tot 19.30 uur. Voor laatste twee afdelingen bezoct limen nen worden dient eerst te v overlegd met de dienstdoend pleegkundige.* Sint Elizabe kenhuis: Volwassenen dagelijl I 14.00-14.45 u. en van 18.30-19" klasse-afdelin_ Kraamafdeling: dag. u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-18 CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Spri 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest:! 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12 14.00-15.00 u.; eerste klas gehele dag. Jelgersmaklinisk gerenteam: za en zo. 14.00-17 Opname: werkdagen 16.45-17 feestdag. 10.00-11. 14.00-16.30 u. Team A, C e tot 21.00 u. met uitzondering v handeltijden en etenstijden, i misch Ziekenhuis: Voor alle p (behalve kinderen) zijn de I kuren als volgt: Dagelijks 14.15 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezo afdeling verloskunde: 18.00-19 De Praematurenafdeling: voor familie is na overleg met pal doorlopend bezoek mogelijk. i ernstige patiënten: wanne ernstige patiënten doorloper* zoek wordt toegestaan kan de l verpleegkundige hiervoor sp kaarten verstrekken. Kinderk zalen voor peuters, kleuters e kinderen 15.15-17.00, babyza boxenafdeling: volgens afspraai het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: voc van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd Voft'£cl. dere bezoekers van kinderen: -• «ml neus- en oorheelkunde en neurr 14 15-15.00 en 18.30-19.30. Oo engen uit h< valken e-ar was kunde en heelkunde: 14.15-15 18.30-19.00. Rijnoordzieke Dagelijks 14.30-15.15 u. en 19.30 u. Extra bezoek hartbew 11.00-11.30 u. Extra bezoek v kraamafdeling. 19.30-20.30 u. K laqen afdeling 15.00-15.30 u. alleen a ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE Kil"Dai OPVANG (Koornbrugsteeg 2. "Oker EK Leiden, tel 254810.) Info Bn aar over en aanmelden voor kino^j vang in Leiden. Geopend: ma l un w dag 9-12. y ANTI-DISCRIMINATIE CENTFn Via MELDPUNT LEIDEN. Ketelb 'OOrve steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisi Qemee reikbaar van 10.00 tot 16.00 vil steller 120903. Spreekuur ma. 13.00- nni__, en do. 18.80-20.30. '^Iaai i aan

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14