eiden kruipt ;teeds dichter aar de top Nuttige winst voor Meren wiek en Flair leid-W GoUOOTlt SPORT MAANDAG 18 NOVEMBER 1991 }hilidor proeft na anderhalf jaar het zoet der overwinning 11 Forescate oppermachtig bij aanvang winterstop Henrik Kroon bereikt kwartfinale jeugdcircuit IS!* Fides Pacta wint van De Danaïden 1 e EIDEN Voor het eerst sinds >n iderhalf jaar proefde het eerste Hooi haakteam van Phlidor het zoet neeer overwinning. In de derde ron- e van de KNSB competitie werd JE>t 6-4 van HWP uit Sas van Gent ,vonnen. Het eveneens in klasse uitkomende LSG 1 verloor met j ;-5' -■ van De Pion uit Roosendaal, hilidor 1 had het vorig seizoen in i hoofdklasse geen enkele wed- irijd tot winst kunnen brengen en ek dezelfde weg te gaan als bij- irbeeld de jarenlange landskam pioen VAS/ASC Bij de opkomst van het professionalisme vonden de Amsterdammers geen sponsor en konden dus ook geen sterke spe lers aantrekken. VAS/ASC degra deerde, raakte opnieuw sterke spe lers kwijt, en is nu een middenmo ter in de derde klasse. Dit seizoen behaalden de Leidenaars slechts een gelijkspel tegen het zwakke HWP/Zaandam 2. Tegen HWP/Sas van Gent ging het eindelijk weer goed. De noodgedwongen verjon ging van de ploeg leverde 3V: punt uit 4 partijen op. Machiel de Heer won als eerste. De voor Bakker in vallende Van Ofwegen verloor snel. Fred Slingerland stond wat minfler maar maakte toch snel re mise. Het kansloze verlies (tegen IM Cardon) van De Graaf aan het eerste bord werd goedgemaakt door Nico Kuyf. middels een fraai stuk- offer De Niet. een van de jonge spelers, bracht Philidor op voor sprong. Van Halderen vocht zich vanuit moeilijke stelling naar remi se. Heieen de Greef verloor kans loos. Van Maaren stond lang min der, maar kreeg een stuk cadeau en Van Haastert (vorig seizoen nog promotieklasse) bracht zijn score met een overwinning op 2Vi uit 3. Voor LSG 1 won Konings snel na een blunder van de tegenstander. Heemskerk stond lang slecht, maar wist een toreneindspel met minus pion remise te houden. Nieuwko mer Oei verloor snel. Benschop miste tegen ex-LSG-voorzitter Kuypers de winst en verloor als nog. Van Moorsel verloor regelma tig. Van der Steen leek, ondanks een pion minder, te gaan winnen, maar bleek niet meer dan remise te hebben. In een partij waar de stand op de klok belangrijker was dan de stand op het bord ging Hockx iets eerder door de vlag. Roozendaal en Passenier wonnen en Otten speelde remise. LSG 2 deed het beter. Aan het eer ste bord won Tholenaar recht-toe- recht-aan. De tegenstander van Stelling kwam te laat en overleefde de tijdnoodfase niet. Thiele was niet te laat maar gebruikt uit zich zelf al veel te veel tijd, en ging al op de 29e zet door de vlag. Westra Hoekzema had naar eigen zeggen ,.na de tiende zet geen goede zet meer gedaan" en verloor eveneens. Van Ketel en Sibbing wonnen ech ter en met remises voor Landsber gen en Geertsma (invallend voor Van der Pol) was de overwinning binnen. Met De Zwarte Pion uit Lisse wil het nog niet lukken in de tweede klasse. Van der Aardweg wist als enige te winnen. Van Hal, Van der Poel en Kamps verloren terecht. Lemmers daarentegen stond lang beter voor hij in tijdnood de fout inging. Godijn hield na een wissel vallige partij remise. Van Dijk for ceerde vanwege de stand in de wedstrijd zijn iets betere stelling en verloor. Bakker mag in zijn afge broken partij op winst hopen. goede overwinning: Vriend. Ree dijk, Smit, Carolien Slingerland. Braggaar en de invallende Van Amsterdam speelden remise. teamleider Rommets verloor als enige. Voorschoten verloor terecht: Driessen en Den Herder wonnen min of meer regelmatig, maar Hou- weling moest met slechtere stelling en minder tijd de truccendoos opentrekken. Bongers had meer verdiend dan remise. Voor Philidor 3 won Van der Net als enige. Ver geer, Van der Wijngaard. Van Steenwijk, Van der Weijer en De Haas speelden remise. Loet de Ruyter (14) en de niet zichtbare Jack Ginjaar (8) tonen karakter tijdens een duel onder de basket. Leiden won met 88-68 van Zaandam. FOTO: HENK SNATERSE De eerste twee teams van Me- renwiek en alle in de landelij ke badmintoncompetitie uitko mende ploegen van Flair boekten dit weekeinde nuttige winst. Lisse verstevigde haar positie aan de kop. Wassenaar haalde uit tegen Zijderveld 8. Vlietwijk - BC Rotterdam 2- 9 Tegen het in de eerste klasse sterke Rotterdam kon het met invallers spelende Vlietwijk geen echte vuist maken. Henk Westerbeek won als enige zijn single, Anneke Steenvoorden verloor in drie delen. Patrick Kraan, die het enkelspel even eens in drie games verloor, en Rick Pielaat tekenden in de herendubbel voor het tweede punt. Merenwiek - Leyton 6-2 Het eerste team van de Leide naars boekte nuttige winst op de mededegradatiekandidaat in de tweede klasse Leyton. Alle vier singles van Rob Bur- gerjon, Bert van Eijck (2e game 15-0), Sandrina Leemans en invalster Corinne Korte- kaas werden gewonnen. Dub- belaar Edwin Both slikte de twee nederlagen. Almere - Flair 3-5 Na de singleoverwinningen van Cees-Jan van Vliet en Eli- ne de Lijster met daarnaast nederlagen voor Ronald van der Meer en Maaike van den Berg was de draw tegen het onderaan staande Almere dichtbij. Alleen het damesdub- bel werd toen nog afgegeven. Lisse - Spaarnestad 6-2 De mannen, Erik Mesman nipt) en Bert de Geus hadden het alleen te, en samen erg moeilijk. De dames, Christien van Santen en Angela Conijn hoewel!) waren niet van hun ;tuk te krijgen. In de mixen kon met name Conijn de te genpartij een heel stuk niet •echt in de ogen kijken. Vlerenwiek 2 - Airsport 2 4-4 De 'reserves' van Merenwiek makten na een 2-4 stand toch ïog een nuttig enkel winst- ount. Paul Roelantse won als ;nige zijn enkelspel, Saskia de Mos verloor met 11-12 in de ierde game. Ook het dames- dubbelspel ging in de verlen ging verloren (13-15). Na nixedzege van Jeanet Peerde- ïian met Roelantse waren ook nvalster Yvonne van Eijck en Danny Plug met 17-16 in de derde game succesvol. Wassenaar - Zijderveld 8 8-0 Wassenaar had een gemakke lijke dag tegen Zijderveld 8. Slechts Margret van Bourgon- diën had een verlenging in de derde game nodig. Een goede voorbereiding op de return ontmoeting tegen koploper Flair 2. Flair 2 - DKC 5 6-2 De jeugdige tegenstanders vormden in de dubbels geen eenheid, zodat na de enkel spelwinst van Bas van Zeist en Paula Moraal de vier gewon nen dubbels tot een nuttige 6-2 eindstand leidden. Leiden - Martinus 4-4 „Voor de tweede week 100%", meldt Bram Segijn. „Vorige week verloren we tegen DKC 4 echter toch met 5-3 en nu hadden we twee ontzettend lastige mixen om de 4-4 veilig te stellen." Na een gewonnen eerste game moesten Irene Bik en Raymond Hanhart (single winst) de verlengde tweede game en de partij in de derde game afstaan. Annelies en Bram Segijn werkten in twee de en derde game een 10-14 achterstand weg om met 17-14 en 17-16 het gelijkspel binner te slepen. Leyton 2 - Leiden 2 4-4 De beide Jannen van Leiden 2, Slingerland en Slats zorgden voor de punten. Nora de Ko ning hield Slingerland aan zijn ongeslagen status en Leiden 2 aan het gelijkspel. Florida 2 - Merenwiek 3 8-0 Het derde team van de Leide naars kon tegen het team van Dick van Teylingen geen par tij tot winst brengen. Apollo - Spotvogels 4-4 De streekderby tussen Apollo uit Roelofsarendsveen en het Leiderdorpse Spotvogels was gelijkopgaand en langdurig. Michiel Zwaan moest Mark van Bekkum feliciteren, maar Rolf Driessen bracht tegen Guy Boissevain Apollo weer op gelijke voet. Carol van Oyen tikte Trudy Koets van de baan, maar Mariet van de Krogt scoorde voor Spotvogels tegen Tineke Huigsloot. Het HD ging naar Apollo, het DD naar de ploeg uit Leiderdorp. Ook de mixen werden ge deeld. Lisse 3 - Veglo 4-4 De routine van Lisse 3. Ron Kolmus en Hellen Broersen hield in singles en mixed drie van de vier punten in eigen huis. Frits Eulderink en Moni que Borsboom gaven de Leidse felicitaties. Het vierde Lissese punt kwam uit de DD. Veglo scoorde door Randy Thepas en invalster Karin Guyt in de singles, alsmede Luuk Willems in de dubbels. Vlietwijk 2 - Flair 3 1-7 Van de gelijkespelen van Spot vogels en Veglo profiteerde koploper Flair 3, dat in een derde streekderby tegen het door invallers verzwakte Vlietwijk 2 fors uithaalde. Scarlett van Echten en Remco Romeijn redden samen de eer. ASVTJ - Dynamo Sassem 3-5 De zege van Dynamo op ASVU betekent, dat de Sas- sénheimers de tweede plaats niet meer met hen hoeven te delen. Jan Klein en Karin Elstgeest wonnen de enkelspe len, waarna, alleen het heren- dubbel nog uit handen gege ven werd. Idoor PETER KLEIN LEIDEN Voor de aanvang van de winter stop in de landelijke hoc- keycompetitie bewezen de mannen van Forescate nogmaals hoe oppermach tig zij op dit moment in de tweede klasse zijn. De di recte achtervolger Cartou che werd superieur met 4- 0 van het kunstgras ge speeld. Met de dames van LMHC-Leiden waren de Voorschotenaren de eni gen die de volle winst pakten. Mannen Venlo - LMHC Leiden 2-1 ..Dramatisch", noemt coach Thomas Tichelman de neder laag van 'zijn' LMHC tegen Venlo. „De eerste helft gaat heel gelijk op. Zij scoren uit een strafcorner." In de tweede helft maakt Peter van der Meer met een veldgoal gelijk. Vier minuten voor tijd volgt uit een onduidelijke strafcor ner een strafpush, die door Venlo wordt benut. „Na de winterstop melden we positie vere resultaten", merkt Ti chelman tot slot op. Kieviten - Roomburg 2-0 De mannen van Roomburg zijn de draad kwijt. De fraaie tweede plaats is door achter eenvolgende nederlagen ver anderd in een positie in de middenmoot. Forescate - Cartouche 4-0 Forescate gaat de winterstop in met, een uiterst plezierige voorsprong van zeven punten op de naaste concurrenten. Cartouche, dat tweede stond behoudt die positie, ondanks dat de ploeg met 4-0 werd op gerold. „In het eerste kwartier lieten we ze alle hoeken van het veld zien", beschrijft speler en trainer/coach Wou ter Eikenhout het krachtsver schil." De veldgoal van Gert- Jan Egberink werd in die pe riode gevolgd door een tip-in van Eikenhout zelf. Na rust werd de draad weer opgepakt via een rebound uit een straf corner van de trainer/coach. Erik Kruismulder nam met een treffer afscheid van Fores cate. De winterstop gaat in Aruba aan hem voorbij. Alecto - Rijswijk 0-0 De Rijswijkse keeper stond door zijn snelle uitlopen steeds opnieuw een Leiderdorpse treffer in de weg. „Wij beho ren straks niet tot de drie de gradanten", kijkt coach Felix Zwegers vooruit. Spirit - Leidse Studs 2-0 „Ons 4-mans middenveld had een overwicht", meldt Lennon Wiarda. „Alleen was dat zo tot de 23-meterlijn. Daar voorbij niet meer." Na rust scoorde Spirit twee maal. Overbos - Noord wijk 2-2 Twee foutjes bezorgen Over bos in de eerste helft twee treffers. Eerst is er een mis verstand tussen Sjoerd Brou wer en keeper Noël Minnes, die beide de bal laten lopen. Het Noordwijkse doelpunt van David van Koningsveld uit een strafcorner wordt gevolgd door het afspelen door laatste man Thomas Schoonhoven van dè bal aan een tegenstan der, die prompt dankbaar scoort. Na de rust maakt de laatste man zijn foutje goed door via een gave voor?et Coen Keizer in staat te stellen te scoren. Alphen - FIT 0-0 Met de dubbelblanke stand te gen koploper FIT toonde Al phen zich duidelijk content. Vrouwen Alecto - Pinoké 1-1 De volledig gelijkwaardige wedstrijd krijgt de uitslag, die zij verdient. „Voor rust maakt Tessa van Dijk weer zo'n schitterend doelpunt", licht Mariette Kruidenier toe. „Na rust krijgen we een strafbal te- fen, die Pinoké benut." ,MHC Leiden - Push 1-0 „Ik heb weinig te doen ge had". zegt LMHC-keepster Merlijn Thunnissen. „Twee ballen op het doel, meer niet. We waren dan ook veel meer in de aanval dan zij." De rust komt met 0-0. In de laatste tien minuten weet Cattelijne Kranendonk dan toch einde lijk een rebound doeltreffend af te ronden. Forescate - USHC 1-1 „Gewoon slecht", is het com mentaar van Daniëlle Enge len. "Ze hadden pas één punt, dat is nu verdubbeld Vanaf de tweede minuut hebben we achter gestaan. We kregen vijftien kansen, maar troffen alleen paal en lat." Tien minu ten voor tijd scoort Romee Zwaan met een aktie over de flank. Soest - Roomburg 3-3 Roomburg had een goed begin met een doelpunt in de tiende minuut van Nicolien Hansen. Bij rust stond Soest 2-1 voor. Tegen de verhouding in wordt het zelfs 3-1. Vijf minuten voor het einde doorbreekt Claar van Bergen Henegou wen de ban Pal voor het eind signaal geeft Johanneke Lan- genbach de voorzet, waaruit Meike de Boer de gelijkmaker scoort. Maarssen - Alphen 1-0 Het jonge team van Alphen kwam de tegenslag van een vroege treffer van Maarssen niet te boven, hoewel met name in de tweede helft het spel werd gedomineerd. Standen Mannen, overgangsklasse B: I. Forward Tilburg 11-17, 2. Den Bosch 11-16, 3. Groningen 11-15, 4. Venlo 11-15, 5. Nijme gen 11-14, 6. Breda 11-13, 7. Concordia 11-9, 8. Upward Arnhem 11-8, 9. LMHC Lei den 11-7, 10. Gooische Bussum 11-7, 11. Tegenbosch Eindho ven 11-6, 12. Rotterdam 11-5. Eerste klasse A: 1 Leusden 10-17. 2 Ring Pass 10-13. 3 Evergreen 10-12, 4. Roomburg Leiden 10-11, 5. Delftse Stu denten 10-11, 6. Kieviten Was senaar 10-10, 7. Asvion 10-9, 8. Tempo '34 Rotterdam 10-7, 9. Voordaan Groenekan 10-7, 10. Tempo Bergen op Zoom 10-3. Tweede klasse A: 1 Foresca te Voorschoten 10-19, 2. Car touche Voorburg 10-12, 3. Spi rit Schiedam 10-12. 4 Krim pen 10-10, 5. HDS Den Haag 10-10, 6 Rijswijk 10-10. 7. Do- pie Delft 10-8, 8. Alecto Lei derdorp 10-7, 9. Leidse Studs 10-6, 10. Groen Geel Wasse naar 10-6 Tweede klasse B: 1. FIT 10- 16. 2. HBS 9-14, 3 Reigers 10- II, 4. Alphen 10-10, 5. Castri- cum 10-10, 6. VVV Amstel veen 9-9, 7. Strawberries 10-9, 8. Kraaien Zaandam 10-9, 9. Noordwijk 10-6, 10. Overbos 10-6. Vrouwen overgangsklasse A: 1. Rotterdam 11-20, 2. Schaerweijde 11-16, 3. Wage- ningen 11-15, 4. Alecto Leider dorp 11-14, 5. Pinoke 11-13, 6. Were Di 11-11, 7 Keep Fit 11- 10, 8. Breda 11-9, 9. Nijmegen 11-9, 10. Qui Vive 11-7, 11. HOD 11-5, 12. MEP 11-3 Eerste klasse A: 1 Victoria 10-18, 2. Forward 10-12. 3 Push Breda 10-11, 4. Craayen- hout 10-10, 5. Warande 10-10. 6. LMHC Leiden 10-9, 7. Voor- ne 10-9, 8. Zwart Wit. 10-9, 9. Spirit 10-8, 10. Kieviten Was senaar 10-4. Tweede klasse C: 1 Soest 10- 15. 2. Kameleon 10-14, 3. Maarssen 10-13, 4 Forescate Voorschoten 10-12, 5. Benne- broek 10-12, 6. Weesp 10-12, 7. Be Fair 9-6, 8. Alphen 10-6, 9 Roomburg Leiden 10-6, 10. Utrechtse Studenten 9-2. LEIDEN Henrik Kroon verraste in het vierde, zogenaamde A-toernooi van het AUDI winter jeugdcircuit van de tennisbond met een plaats in de kwartfinale bij de jongens tot en met twaalf jaar. Na twee zeges was Maarten Visser een te sterke tegenstander voor de districtsjeugdkampioen uit Nieuw Vennep. Bij de meis jes wist Charlotte Zandbergen de eerste ronde te overleven In de categorie tot en met veertien jaar kon Jolanda Mens haar toernooizege van twee weken geleden niet herhalen. De Voor- houtse verloor ditmaal in de halve eindstrijd. Martin Verkerk reikte na een walk-over in de eerste ronde tot de beste acht. Martijn van den Berg moest zijn openingspartij tegen Jody Strik met 4-6 in de derde set gewonnen geven. 1IDEN Luba Leiden ipt steeds dichter na top toe. De maanen coach Bert Samson jonnen voor eigen pu- lliek met overtuigende ijfers van het nietige Ear- NATE y Bird uit Zaandam (88- De dames van MSV in Apeldoorn BCA (gedeelde) nummer e hi Wee van de competitie te- enover zich. Een uitgele- l en kans om de kampi- ensaspiraties kracht bij te e vijetten. BCA bleek in ei- en huis echter te sterk oor het verzwakte MSV n kop lert Samson is er de man niet laar om op te geven of het koppie' te laten hangen, en "iie mentaliteit slaat bij Luba Aden goed aan. Na de voort varende competitiestart kreeg drie nederlagen op rij verwerken waardoor het af te zakken naar de van de competitie. Maar herstelde zich. De kreeg geen grip op de binnen het team en overwinningen op Bever- Festo BW en Early Bird Leiden zien in de kop te horen. lag de basis voor de opnieuw in de verdedi- Leiden legde door de fel- man-to-man een constante druk op het spel van de Zaan- damse ploeg en dat leverde re gelmatig balwinst op. Gestaag liep Leiden uit. Via 22-16 en 28-19 mochten de teams bij 40- 28 gaan rusten. Ook na de thee kregen de 'Birds' geen vaste voet op Leidse bodem. Richard Zevenhoven (25 punten. 9 re bounds) heerste onder de bor den, terwijl Jack Ginjaar (14 punten) de rol van de gebles seerde Peter ter Haak meer dan verdienstelijk overnam. Alleen Auke Meyer (19 pun ten) zette aanvallend voor Early Bird een behoorlijke prestatie neer. Leiden blijft door deze over winning op de gedeelde vierde plaats staan. Wyba haakte af door de 110-78 nederlaag bj de ongeslagen koploper Goba maar Festo won afgetekend in Maastricht van Kimbria (59- 95). In de damespromotiedivisie kreeg lijstaanvoerder MSV een ware klus op te knappen in Apeldoorn. Runner-up BCA is een ploeg die volgens coach Rick Driessen „fundamenteel goed basketbal speelt en over een hecht team beschikt". Een ploeg om rekening mee te houden en de gedeelde tweede plaats in de competitie beves tigde die uitspraak van Dries sen. Bovendien reisde MSV af zonder Marjolein ter Laak, en dat betekende met name ver dedigend een behoorlijke aderlating. De angst voor BCA bleek te recht, want de dames bleken voor eigen publiek zowat alle te kunnen. „Alles viel goed bij hen, zeker de eerste helft. Wij speelden niet slecht, maar moesten met de rust toch een achterstand van negen punten incasseren", moest een teleur gestelde Driessen toegeven. MSV slaagde er niet in BCA nog te bedreigen. Renate Sluis probeerde nog wel iets te for ceren, maar de druk op haar was te groot. Ook de press van MSV had nauwelijks tot geen effect. BCA won verdiend met 66-48 MSV blijft nog wel lei der in de competitie. De Noordwijksen verzamelden evenveel punten als BCA en RZ maar hebben één wedstrijd minder gespeeld. In de eerste divisie A vond Lisse een stuk van het zelf vertrouwen terug. De thuis ploeg Groene Uilen, in Lisse nog overwinnaar, kreeg een snel spelend Lisse tegenover zich. De fast break bleek een dodelijk wapen voor Lisse dat in totaal 88 punten maakte. De Groene Uilen reikten niet ver der dan 81. Een belangrijke overwinning voor Lisse dat hierdoor weer stevig in de middenmoot staat. In de eerste divisie B moest BVO in Eindhoven het be langrijke duel tegen PSV af werken De Alphenaren deel den de voorlaatste plaats in de competetie met PSV en Festo BVV 2. BVO kon het niet bol werken tegen een fysiek ster ke thuisploeg BVO verloor met 89-74. me: Daar ble df LEIDEN Fides Pacta heeft de hoofdprijs van eigen zaalkorfbal- toernooi gewonnen. De van Nelis Vaane ze- jevierde in de finale over le De Danaïden met 5-3. rmee werd zij de eer ste bezitter van de Jaap Nierop-bokaal, die de voorzitter van Rijn- lelfland zelf aan aanvoer- Henk van der Waals litreikte. 5CCK .r i tijdens de groepswedstrijden ft'aren Fides Pacta en De Da naïden allebei ongeslagen ge- n bleven. Zij wonnen respectie- Ge 'dijk van De Algemene (4-3) en KNS (5-8) en van Zuider kwartier (4-7) en Fides Pacta 2 5). Dat betekende dat zij voor de tweede keer in vier dagen tijd tegenover elkaar in het veld traden, want afgelo pen donderdag troffen zij el kaar in de voorronde van het toernooi om de Leidse Korf balbeker. Bij die gelegenheid had De Danaïden nog met 11-7 gewonnen De nieuwe over- gangsklasser dicteerde aan- vankleijk opnieuw het score verloop. Eric Kromhout en Heiko Locher scoorde 0-1 en 1-2 maar René Vooren, Henk van der Waals en Bettina Buikstra zorgden voor de paal- wisseling voor 3-2. De organi sator was met name beter in de rebound en had zo langer balbezit in de aanval, zodat de 4-2 van Sander de Haas niet onlogisch was. Nadat Marcel Keijzer 4-3 had gemaakt, be sliste aanvoerder Henk van der Waals het duel één minuut voor tijd definitief met 5-3. De Algemene werd derde door met 9-6 te winnen van Fides Pacta 2. KNS en Zuiderkwar tier maakten hun duel om de vijfde en zesde plaats niet af, omdat de scheidsrechter vroegtijdig affloot nadat enige spelers in handgemeen waren geraakt. De betrokken clubs spraken ter plaatse af om der gelijke incidenten in vriend schappelijke wedstrijden te voorkomen. Het was de enige smet op het zaaltoernooi dat overigens vlot en sportief ver liep. In de hoogste junioren klasse won Die Haghe J1 de Hendrien De Ren-trofee, die dit jaar voor het eerst werd uitgereikt door de organisatie. De overige prijswinnaars wa ren Cresendo 5 en Cl, De Da naïden 2 en 4, Die Haghe 6, De Algemene 4, Zuiderkwartier 3, J1 en Rl, Fides Pacta BI en PI en Ons eiland Ql.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17