ai jnsburgse Boys >akt er niets van FC Lisse toont twee gezichten tegen ARC Noordwijk stuit op agressief Quick Alphense Boys pakt punt op karakter DOSR wint nipt van Kickers '69 Belangrijke winst TAVV tSouocmt SPORT MAANDAG 18 NOVEMBER 1991 ,uppo!r Leede-dames r goed op schot ve" te ridervi De sup[ (isden /veede amerlk JENHEIM Het damesteam van Ter Lee- at in de landelijke competitie aan de leiding deed zaterdag ook in de beker góede zaken Delta Sport met 6-0 af te drogen. De dub- jkt dan ook haalbaar. Het een klasse lager nde Delta Sport kon Ter Leede een kwar- ang bijbenen. Daarna was conditioneel de leeg en raakte Ter Leede op schot. Twee |(iunten van vedette Nathalie Geeris bracht o p het scorebord. Een schot in de kruising ,jr }aby Knol betekende 3-0. Door drie tegen- sters uit te spelen en knap met een lobje af iden bepaalde Nathalie Geeris de ruststand 1. Het vierde doelpunt van Nathalie Geeris i ook na een solo tot stand. Bianca van zorgde voor het zesde en laatste doelpunt. L LEIDEN Noordwijk, de winnaar van de districts beker van vorig jaar, is za terdag vroegtijdig uitge schakeld. Tegen de Haags tweede klas- ser Quick H was het vooral een gebrek aan agressie dat de Noordwijkers fataal werd. Het brutaal spelende Quick brak na een kwartier spelen de wedstrijd open door een doelpunt van Dave Jongejan. Joost Vink trok de stand weer gelijk door een voorzet van Cliff Comvalius in te tikken. Patrick Scheurwater en Cliff Comvalius kregen nog voor rust de kans Noordwijk aan de leiding te brengen, maar faal den in de afwerking. Het Haagse Quick startte de tweede helft furieus. Dave Jongejan zette zijn ploeg voor de tweede maal op voorsprong, waarna Masha van Weelden de marge verdubbelde. Het derde doelpunt van Dave Jon gejan betekende een 4-1 ach terstand voor Noordwijk. Hierna schrokken de Noord wijkers eindelijk wakker. In een wanhoopspoging het tij te keren gooiden ze alles op de aanval. Patrick Scheurwater, die na verkeerd wegwerken van Quick-keeper Andre Hoogstad op weg leek naar 4- '2, kon slechts door een over treding van Pieter-Rein Fi scher worden gestopt. Van elf meter maakte Cliff Comvalius geen fout:4-2. Een minuut la ter gaf Lennard van Utrecht de Noordwijkers weer hoop door 4-3 te scoren. In de reste rende zeven minuten kwam Noordwijk echter niet verder dan een afstandschot van Rick van Dijk dat naast ging, zodat de uitschakeling een feit werd. U VS-jeugd pakt punt in Heerenveen LEIDEN De regionale jeugd van UVS heeft aan de verre reis naar Heerenveen één punt overgehouden. De Leidse ploeg blijft daardoor uiz- ticht houden op de belangrijke zesde plaats. In de eerste helft hadden de blauw- witten het moeilijk tegen het agres sief spelende Heerenveen. De Frie zen bouwden een veldoverwicht op en slaagden vlak voor de rust de ope ningstreffer te scoren. In de tweede helft pakte de Fillipo- brigade de zaken wat energieker aan en ging op jacht naar de gelijkmaker en Remco van der Linden schoot zijn ploeg op gelijke hoogte. Roodenburg haalt uit tegen Oliveo LEIDEN Roodenburg blijft opvallend presteren na het ver trek van trainer Jan Reurings. De Kooiclub won met ruime cijfers (6-1) van Oliveo en lijkt een rol van betekenis in de tweede klasse te gaan spelen. De 6-1 overwinning was een uitslag die wat hoog is uitgevallen, maar toch duidelijk de krachtverhoudin gen weergaf. Roodenburg, met veel jongere spelers, had het in de begin fase moeilijk tegen het stevige team van Olivio, dat sterk aan de wed strijd begon. Toch was het Peter Wanrooy, die de openingstreffer voor Roodenburg liet aantekenen. Hij herhaalde deze actie enkele mi nuten later (2-0), en Peter Kruit loodste de thuisclub met 3-0 de veili ge haven binnen, hoewel Olivio vlak voor rust nog een tegendoelpunt scoorde. Na de thee liet Roodenburg Olivio ver op zijn speelhelft komen. Hierdoor waren de uitvallen van Roodenburg des te gevaarlijker, en dat bleek al snel toen Arno Lancel de Olivio-keeper met een lob ver schalkte, 4-1, De wedstrijd was toen gestreden en eigenlijk waren de twee doelpunten die invaller Wils van Oosten (gewisseld voor Wan rooy) nog maakte alleen maar inter essant voor het doelsaldo. iïnforrn >or de toorwe i >litie. bereil IRTA i 1992, abrieki telstrij le telt Fli c sterk World tegen! de reldtite en vol| i nieut n de n, voo .'clestoi visiere bi p; „Er WISBURG In een •oevend slechte wed- 1, heeft Rijnsburgse i, het publiek letter en figuurlijk in de laten staan. Zonder bezieling en overleg n de geelzwarten de it (0-2) aan het povere :ndrecht. °panier waarop Rijnsburgse de punten verloor moet 'leleidsdragers op Middel- langzamerhand zorgen baren. De Kurver-equipe op papier van kwaliteit lijkt op het veld de ritss- ig van de slaapzak maar open te krijgen. Kurver t zich daar mateloos aan en verweet zijn spelers dan ook gebrek aan scherpte. „De wil om te winnen ontbreekt, ik zou graag eens zien dat ze het gras op zouden vreten". De tijden dat tegenstanders met knikkende naar het bloemen- dorp kwamen lijken dan ook voorlopig voorbij. Barendrecht profiteerde van de malaise bij de thuisclub. Trainer Beb van der Heyden sprak dan ook van een terechte overwinning. „We hebben de hele wedstrijd met drie spitsen gespeeld en hebben daar heeft Rijnsburgse Boys weinig tegenover kun nen stellen". Een juiste consta tering want Barendrecht bleef simpel overeind op Middel- mors. In de beginfase toonde Rijnsburgse Boys nog wel eni ge ambitie Huug Aandewiel kopte net over maar daarna zakte de ploeg steeds dieper in het moeras. Toch kreeg de thuisploeg na tien minuten een prima kans op de ope ningstreffer. Ron de Jager kwam na een handsbal van Barendrecht-verdediger in het bezit van de bal en leek te gaan scoren maar scheidsrech ter De Ruyter vergat de voor- deelregel te hanteren. Een fout die de tweeëntig acteurs de man in het zwart nauwe lijks kwalijk konden nemen omdat zij qua prestaties nau welijks recht van spreken hadden. In de tweede helft bleef het een bedroevend kijk spel voor de 1000 toeschou wers Kurver wisselde de fa lende Henny Koet voor Piet Janmaar maar ook dat zette weinig zoden aan de dijk. De enige constante factor in de wedstrijd was het vele balver lies waardoor er nauwelijks enige lijn het spel te herken nen was. Een boeking voor Andries Wendt zorgde voor de ommekeer in de v/edstrijd. Wim Hooy- mans kreeg in de slotfase nog een pri ma mogelijk heid voor Rijnsburgse Boys. Maar geheel in het beeld van de wedstrijd miste Hooy- mans deze mogelijkheid. FOTO: HENK SNATERSE Zijn directe tegenstander Bri- de Rijnsburgse Boys-verdedi- kijken gaf. De thuisploeg zette an Mo-Ajok profiteerde twee ger, die met een boeking op nog wel even aan voor een slo- minuten na het vergrijp van zak handen en voeten thuis .toffensief maar een doelpunt Wendt van diens kwetsbare moest laten en lijdzaam moest van Hans Schuitemaker positie. Met een perfecte de- toezien hoe de Barendrecht- maakte aan alle Rijnsburgse il- marage maakte hij zich los van spits Jan Blankespoor het na- lusies een einde. Scoreverloop: 77. 0-1 Brian Mo-Ajok. •83 0-2 Schuitemaker. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Wendt, Koel (Janmaat). Bodaan, Van Duijn. Aandewiel, De Louw (Van Duijn), Dc Jager. Hooymans. Vonk, Carli. ten v; ii ig wete 5 start de Ti 7 juni ;;uick Boys aakt het chzelf inodig oeilijk '1 8-10, Ani 1 1-Wirv itl.310-1& US34-19. 6-ODIS 2 li sos/Kw. sjor SII 7-vEL(fAN VAN HAASTEREN i/Kw Sport: BHR?insetrJDEN Slechts door de strafschoppenserie 4M fout te maken kon nb'3-4 gd!c^ Boys zich in de af- ingsbeker ontdoen van ier2i'|ie klasser Die Haghe. concentratieverlies s/Wesii. 3 |e slotfase maakten de '19- wijkers het zich echter moeilijk. ALPHEN AAN DEN RIJN FC Lisse heeft zich de betekenis van het spreekwoord 'zelfs een ezel stoot zich geen twee- maal aan dezelfde steen' aangetrokken. Na de kansloze nederlaag te gen Katwijk speelde de Brö- ring-brigade de eerste helft met de handrem op en liet ARC het spel maken. Na de rust wierpen de geelblauwen het verdedigend concept van Ruud Bröring had na afloop een simpele verklaring voor de voorzichtige manier waarop zijn ploeg op sportpark Zegers- loot speelde. „De complimen ten over onze spelstijl zijn wel aardig maar ik heb geen zin om een open boek voor onze tegenstanders te worden. ARC speelde een thuiswedstrijd en zij moesten het spel maar ma ken. In de eerste helft hebben we ze uit laten razen en na rust hebben we het afge maakt". FC Lisse maakte met deze tactiek een abrupt einde aan een knappe reeks van de thuisploeg zes wedstrijden ongéslagen en zette daar mee ARC weer met beide be nen op de grond. De ploeg van Aad Koren is zeker geen hoog vlieger in de eerste klasse maar kan op basis van een uit gebalanceerde tactiek het veel ploegen erg moeilijk maken. FC Lisse ondervond dat in de eerste helft. De Racing was met name in het eerste half uur oppermachtig maar kon het veldoverwicht niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Koren: „We hebben gewoon veel te veel tijd nodig om het doel van de tegenstan der te bereiken". Een juiste constatering van de Alphense oefenmeester want ARC speel de weliswaar met een voor beeldige inzet maar het ont brak de ploeg aan raffinement om de Lisse-defensie te ver ontrusten. Verder dan wat kleine kansjes van Jacques Key en Wilco van Leeuwen kwam men niet. En omdat de Bröring-equipe zich in de eer ste helft beperkte tot een schaarse counter viel er in de eerste voor de 2000 toeschou wers dan ook weinig te bele ven. Na rust tapte FC Lisse uit een ander vaatje. Aanvallen was weer het credo en de wed strijd werd daardoor een stuk aantrekkelijker. Radjin de Haan nam zijn ploeg op sleep touw en ARC-doelman Roel Turkenburg kreeg eindelijk de kans om zijn klasse te tonen op inzetten van Carlo de Kei zer en René Ras. De thuisploeg liet zich overdonderen door de offensieve spelwijze van FC Lisse en raakte volledig de kluts kwijt. Toch kreeg ARC nog een riante mogelijkheid op de openingstreffer. Arjan van der Laan kreeg een unieke mogelijkheid na een beoorde lingsfout van FC Lisse-doel- man Paul Veenboer maar zijn inzet miste scherpte. Een kost bare misser want vijf minuten was het René Ras atent rea geerde op een voorzet van Leon Hoep en de Lissenaren op voorsprong zette. ARC bleek het laatste kwartier geen kracht meer te hebben voor de jacht op de gelijkmaker en ter wijl de mist zich als een deken over Zegersloot ontvouwde en het spel voor de toeschouwers nog nauwelijks zichtbaar was haalde FC Lisse fluitend het eindsignaal. Score ver loop: 73 Ras 0-1 ARC: Turkenburg. Van der Weiden. Blocmheuvel. Vermeer, Kila. Key (Rietveld). Lammers. Hoogendoorn. Van Leeuwèn. Van der Laan. Bon. FC Lisse Veenboer, Masefield. De Keizer. John Vermeulen (Van Rooy- cn). Rob Vermeulen, Ras. Van der Putten. De Haan. Hoep (Kattenberg), Ens. Vermin. Veel doelpunten bij Leiden en Zevenhoven LEIDEN In de derde klasse zaterdag behaalden zowel Lei den als Zevenhoven een over winning. Leiden won met maar liefst 6-3 tegen het als derde gerangschikte Monster. Zevenhoven kwam tot vijf treffers tegen VVOR. Leiden - Monster 6-3 (3-3) Het publiek kwam bij deze wedstrijd ruimschoots aan zijn trekken. Maar liefst negen doelpunten, spanning in de eerste helft en vooral sensatie in de tweede helft werden de toeschouwers voorgeschoteld. Leiden keek al na tien minu ten tegen een achterstand aan. Paul Kerkhof trok de stand aanvankelijk weer gelijk, maar Monster liep uit tot een 1-3 voorsprong. Leiden liet het koppie niet hangen en knokte terug. Nog voor de thee zorg den Maurice van Berkel en Rob Bink weer voor het even wicht. Na de thee werd Mon ster goed vastgezet Peter Bek kering nam de leiding voor de thuisploeg en Rob Lens en Marco de La Rie zorgden voor de definitieve afstand. Beiden schoten raak vanaf elf meter. Inmiddels stond Monster nog maar met negen man in het veld. De eerste boosdoener haalde een doorgebroken speler onderuit en de tweede smeet de bal naar de grens rechter. Zevenhoven - VVOR 5-3 (3-1) In deze spannende ontmoeting stonden twee aanvallende ploegen op het veld die aan el kaar waren gewaagd. Tom Ro vers opende de score vanaf de elf-meterstip. VVOR maakte gelijk, maar vervolgens benut te Gert-Jan Pellegrom een strafschop. Beide penalty's wa ren toegekend wegens hands van VVOR. Ondanks de regle menten werd niemand uit het veld gezonden. Vijf minuten voor de rust maakte Pellegrom na een solo zijn tweede treffer. Na de thee kwam VVOR fel uit de startblokken. Een schit terend doelpunt zorgde voor de aansluiting. Ruud Bos bracht de vierde Zevenhoven- se goal op zijn naam. VVOR trof direct na de afstrap weer doel. maar uiteindelijk bepaal de Wino Verleun de eindstand op 5-3. opportunistische en agres- spel van Die Haghe kon groot gedeelte van de strijd het klasseverschil het twee klasses hoger •nde Quick Boys compen- 4-jn. Fred Kanbier brak hal- cege de eerste helft met schot in de uiterste hoek :ore open. Die Haghe-kee- iFred van't Hof voorkwam [Quick Boys de voorsprong it \y gkiitbouwen. Vlak-voor rust m Die Haghe zelfs op ge- hoogte toen Paul Sybes- r~7een corner van Jean-Paul ',^20'n f'd inkopte. Quick Boys iortwagern na een kwartier in de helft met geluk weer voorsprong, want Casper k schoot de bal in het ei- doel. Een knal van Edwin bracht de Katwijkers op een 1-3 voorsprong, op rozen zittende Quick Vs dacht hiermee de wed- d beslist te hebben en ver- de met het hoofd al in de ende ronde. Haghe voelde zich echter m 'minst verslagen en trok WÊL aal ten aanval. Jean-Paul id bracht de spanning teug door van dichtbij 'voorzet van Hans van de |re af te ronden: 2-3. leund door deze opsteker iten de Hagenaren met nog overtuiging de aanval. geschrokken Quick Boys IS* ,üe het hoofd kwijt. Vier h uten voor tijd resulteerde n de gelijkmaker die Dick rde Hars in het net schoot, hard Walter kreeg hierna B een kans Quick Boys een jerlaag toe te brengen, I Ir schoot te zacht in. In de fschoppenserie die na ne- ^afig minuten nodig bleek ^5 de beslissing te forceren, hij het nog eens probe- MfjM, Zijn penalty kon echte Quick Boys-keeper Mar Ruwaard worden gestopt P vijf Katwijkse srafschop- ïiemers maakten van elf 'ANKi^ ®een *out' zo^at v°l" PANI?4je ronde alsnog bereikt v. Idoor DENNIS DE ROO ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Boys blijft de punten in de hoofdklasse bij elkaar sprokkelen. Na de over winning tegen DHC werd nu een gelijkspel behaald (2-2) tegen Hollandia. Paul Bahlmann was dan ookcontent over de uit slag.,, Ondanks een licht katergevoel door de pas late gelijkmaker, ben ik toch tevreden met dit punt. Positief was de werklust, die vandaag ge toond is.". Hoewel er de hele wedstrijd hard gewerkt werd, was de eerste helft ver beneden het hoofdklasse niveau. De nieuwe ploeg van Pim van der Meent Michel Lieshout stapte deze week op bij Hollandia in de eerste rondgang duidelijk de sterkste. De beginfase was nog het leukste gedeelte van de wedstrijd. Na twee minuten moest de weer herstelde Al phense Boys-keeper Johan Garrelfs een schot van Fred Bloem keren, en in de derde minuut kreeg Marco Parinussa een boeking. Na vijf minuten drukte scheidsrechter Van Der Anker zijn stempel op de wed strijd. De leidsman legde de bal op de stip, na een wat rom melige, maar op het eerste ge zicht onschuldige situatie in het strafschopgebied van de thuisploeg. Fred Bloem benut te deze buitenkans feilloos: 0- 1. De ploeg uit Hoorn bleef echter domineren en dankzij LEIMUIDEN DOSR blijft meedraaien in de top van de vierde klasse. In de derby tegen Kickers won de ploeg van Jan Faas 2-1. Het werd geen gemakkelijke overwinning ondanks het feit dat de ploeg uit Leimuiden het grootste gdeelte van de wed strijd met tien man moesten spelen. Rob van Spijkeren werd uit het veld gestuurd. In deze streekderby was het eerst kwartier duidelijk voor Kickers, wat dan ook resul teerde in een voorsprong voor de thuisploeg. Ronald de Rijk was hiervoor verantwoorde lijk. Vijf minuten later echter was het Patrick van der Meer, die na een goede combinatie door het centrum de geljkma- ker op zijn naam zette. Hierna ontstond een evenwicht, maar de man in het zwart maakte daar een einde aan door de ploeg uit Roelofarendsveen na een discussie met zijn grens rechter een penalty toe te ken nen. Het was keeper Arno Schouten, die niet faalde van elf meter en zijn ploeg naar een uiteindelijke zege zou brengen. Tot overmaat van ramp werd vlak daarna Rob van Spijkeren van het veld ge stuurd wegens natrappen. DOSR slaagde er echter niet in deze manmeer- situatie uit te buiten. Er werd slordig om gesprongen met de kansen en bovendien deed Ronald Möl- lers, de Kickers goalie, zijn werk prima, zodat de rust stand tevens de einduitslag werd. Garrelfs bleef de thuisclub in de wedstrijd. In de laatste mi nuut voor rust kreeg, op dat moment tegen de verhouding in, de ploeg van Paul Bahl mann ook een penalty toebe deeld, doordat Hollandia kee per Eelco Zeinstra op de rand van zestien meter René de Jong neerhaalde. Broer Marcel schoot de gelijkmaker binnen. De tweede helft startte Bahl- mann-brigade fel en dat wierp na twaalf minuten zijn vruch ten af. René de Jong verleng de een voorzet van Koos van Zoest en Pieter van Zoest maakte zijn faam als afmaker waar:2-l. Alphense Boys leek op de tweede thuiszege van het seizoen af te stevenen en bleef de betere ploeg. Pieter van Zoest kreeg nog twee ri ante mogelijkheden maar de paal en Hollandia-doelman Zeilstra stonden zijn tweede doelpunt in de weg. Kostbare missers want in de laatste mi nuut was het André Bakker die wel raad wist met een kans I FOTO: HENK SNATERSE en de gelijkmaker achter Gar relfs deponeerde. Scoreverloop: 4. Bloem 0-1, 44. Mar cel de Jong 1-1, 57. Van Zoest 2-1, 89 Bakker 2-2. Alphense Boys: Garrelfs, Marcel de Jong. Koos van Zoest, Kooij, Parinus sa. Feldmann, Van der Laan, Bak ker. Mac Nack), Gerse, René de Jong, Pieter van Zoest. LEIDEN In de vierde klasse zaterdag A boekte Ha- zerswoudse Boys een verdiende, maar minimale over winning op Maasdijk. TAVV behaalde in de vierde klasse B twee broodnodige punten tegen Sportlust. TAVV - Sportlust 2-0 (1-0) In de beginfase waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. De strijd ging gelijk op met voor beide ploegen wat mogelijkhe den. Uit een voorzet van Edwin Martins maakte Ron Hoppen brouwer na een klein half uur de eerste treffer voor TAVV Sportlust vormde nauwlijks een gevaar voor de thuisploeg. TAVV was daarentegen via de counter soms zeer gevaarlijk. Halverwege de tweede helft breidde Kees Broer de voorsprong uit. Hij profiteerde van een misverstand in de defensie van VVOR na een corner van Ed Martens. Sportlust drong wel aan, maar kon niets meer doen. TAVV miste enkele kansen om de voorsprong te.vergroten. Hazerswoudse Boys - Maasdijk 1-0 (1-0) Het sterkere Hazerswoudse Boys had voor de rust een duidelijk veldoverwicht. Maasdijk was daarentegen via snelle uitvallen een enkele maal zeer gevaarlijk. Doelman René de Graaf deed zijn werk voor Hazerswoudse Boys echter uitstekend. Uit een hoekschop van Kees Zwaan kopte Martin van Soest de winnen de goal voor de Boys binnen. Ook na de thee was de thuisploeg de sterkste. Maasdijk drong aan, maar de verdediging van Ha zerswoudse Boys stond goed op zijn plaats. Tegen het einde van de strijd waren er nog enkele mogelijkheden voor de thuisploeg, maar het doel van Maasdijk bleef verder schoon.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15