Rijneveld moet nieuw gemeentehuis bouwen Nieuwkoop verscherpt milieuvoorschriften Bewoners willen restauratie van Nieuwe Weteringse sluis li RIJN- EN VEENSTREEK Raad Jacobswoude akkoord met verhogingbelastingen Extra grond voor aanleg fietspad Alphen heeft ook telefooncirkel ADVIESBUREAU NA ONDERZOEK: Dubbelfunctie wethouder Kea leidt tot bezorgdheid PROVINCIE EN WATERSCHAP BELOVEN FINANCIËLE STEUN :io pi £cidóc Qowuvnt VRIJDAG 15 NOVEMBER 1991 JiCl JACOBSWOUDE De gemeenteraad van Jacobswoude heeft gisteravond de belastingverhogingen voor 1992 goedgekeurd. De VVD stemde tegen. De verhoging van de reinigingsheffing is voorlopig gesteld op 60 gulden voor meerpersoonshuishoudens en 40 gulden voor eenpersoonshuishoudens. De onroerend-goed- belasting gaat omhoog met vier procent evenals de rioolrechten, de precariorechten en de hondenbelasting. L. Bruins (Poli- tiek'90) vond dat door de verhoging van de reinigingsrechten en de ontroerend-goedbelasting wordt iedereen met de neus op de feiten gedrukt. Hij stelde wel voor de reinigingswerkzaamheden te controleren, zoals de routes en het materiaal. De VVD met voorop J. van Dam blijft tegen de verhoging van de ontroerend- goedbelasting want de burgers moeten al veel geld gaan betalen door de verhoging van de reinigingsheffing en het rioolrecht, aldus de liberalen. Van Dam stelde voor het rioolrecht in fases te verhogen. Ook wil de liberaal graag een inventarisatie van het rioolnet in Jacobswoude zien. Wethouder A. Kea deelde hem mee dat die inventarisatie dit jaar nog niet rond komt. HAZERSWOUDE De gemeente Rijne- veld heeft 450 vierkante meter extra grond nodig voor de aanleg van het fietspad langs de Oostvaart. Dat werd gisteravond bekend gemaakt in de commissie algemene en be stuurlijke zaken. De grond wordt aange kocht van N. Koot voor een bedrag van 11.000 gulden. Tijdens de aanleg van het fietspad, die nu in volle gang is, bleek dat niet voldoende grond was aangekocht en dat bij de aanleg van de brug over de Oost vaart problemen zouden ontstaan vanwege de korte draaicirkels bij de op- en afritten van de brug. De kosten van aankoop van het perceel gaat de gemeente Rijneveld de clareren bij het ministerie van landbouw en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Waterschapskantoor officieel in gebruik ZOETERMEER Gedeputeer de I. Gtlnther verricht woens dag 20 november de officiële opening van het verbouwde kantoor van waterschap Meer en Woude in Zoetermeer. Het bestaande gebouw aan de Aïda- schouw moest worden aange past en uitgebreid toen per 1 ja nuari 1990 de waterschappen De Ommedijck en Noordwoude werden samengevoegd tot Meer en Woude. Tot het gebied van het waterschap behoren Zoeterwoude, Benthuizen, Ha- zerswoude en Stompwijk en ge deelten van Zoetermeer, Lei den, Boskoop en Waddinxveen. l ALPHEN AAN DEN RIJN De eerste telefooncirkel van de Ouderen thuis hulp is gestart. Maandagochtend rinkel de de telefoon bij de deelnemers van de eerste groep en kon men elkaar de eer ste van een lange reeks „goedemorgen" toewensen. Er is elke dag op een vast tijdstip telefo nisch contact, óp een afgesproken tijd stip start een vrijwilliger van de afde ling Ouderen Thuishulp de cirkel door de eerste deelnemer te bellen. Deze belt dan de volgende en die weer de volgen de. De laatste deelnemer belt de vrijwil liger terug zodat deze weet dat iedereen gebeld is. Neemt iemand de telefoon niet op dan wordt dit aan de vrijwilliger doorgegeven en deze neemt dan maatre gelen om hulp, hetzij via familie, buren of vrienden, of via de politie te bieden. Deelname aan de telefooncirkel is gra tis, Het kost alleen het telefoontje naar de volgende deelnemer. Deelname staat open voor ouderen en gehandicapten uit Alphen, Aarlanderveen en Zwammer- dam. Om het contact met de deelnemers te versterken wordt in december gestart met de eerste koffie-ochtend waarbij de deelnemers elkaar ook van gezicht le ren kennen. Zo kunnen uit de telefoon cirkel ook nog contacten ontstaan. Inlichting en aanmeldingen voor de te- lefooncirkle via Ouderen Thuishulp, te lefoon 20999, elke werkdag van 09.30 tot 11.00 uur. RIJNEVELD De ge meente Rijneveld kan be ter een nieuw gemeente huis bouwen dan het oude raadhuis in Hazerswoude- Rijndijk opknappen. Dit zegt adviesbureau IMT consult na een onderzoek. De gemeente Rijneveld be schikt sinds de gemeentelijke herindeling over drie gemeen tehuizen: in Koudekerk, Bent huizen en Hazerswoude-Rijn- dijk. Het gemeentebestuur ze telt in Hazerswoude-Rijndijk, het raadhuis van Benthuizen is in gebruik genomen door een architectenbureau en dat in Koudekerk staat nog leeg. Als Rijneveld kiest voor nieuwbouw, dan zal dat vrij wel zeker in Hazerswoude- Dorp gebeuren. Daar is grond beschikbaar. Bij het gemeente huis aan de Rijndijk is onvol doende ruimte voor aanbouw. Volgens het adviesbureau zal aanpassing van het huidige ge bouw gepaard gaan met veel overlast en dat zal de arbeids vreugde van de ambtenaren niet ten goede komen. Ge vreesd wordt voor een hoog ziekteverzuim. Voorts wordt gewezen op de stookkosten die in een nieuw raadhuis 50.000 gulden per jaar lager zullen zijn. Het adviesbureau geeft twee verbouwingsmogelijkheden: een verdieping op het bestaan de gebouw en een uitbreiding richting vijver. Dit kost 12 miljoen gulden. Nadeel is dat er geen parkeerruimte over blijft. Een goedkopere oplos sing is aan de westkant van het gebouw een vleugel te bouwen. Dit kost 8,2 miljoen, maar nadeel is dat er dan geen ruimte is voor een nieuwe raadszaal. Een aangepast ge bouw gaat ongeveer 25 jaar mee. Het adviesbureau spreekt de voorkeur uit voor nieuwbouw. Er kan dan een efficiënt ge bouw worden neergezet. Het pand moet ruimte bieden aan 93 formatieplaatsen. Momen- NIEUWKOOP Voor schriften bedoeld voor ri- sicobedrijven in Nieuw koop ter voorkoming van bodemverontreiniging, worden verscherpt. Dat zelfde geldt voor de ver gunningvoorschriften ten aanzien van geluid, tril ling, stank en risico's. Voorts kunnen boeren in het plassendorp meer con trole verwachten op de opslag en het uitrijden van dierlijke mest. Dat zijn enkele door de ge meente te treffen maatregelen die worden aangekondigd in het onlangs gepresenteerde concept milieubeleidsplan van Nieuwkoop. Doel van het plan is het bevorderen van een vei lig en gezond leefmilieu en een duurzame ontwikkeling op lokaal niveau. In de gemeente liggen drie niet meer in gebruik zijnde vuilstortplaatsen (Woerdense Verlaat, Meijepad, en Nieuw- veenseweg) en zijn 23 andere verontreinigde locaties be kend. Het meest ernstig lijkt de vuilstort bij de Lange Meentweg in de Woerdense Verlaat. „Er zijn sterke aan wijzingen dat hier chemische stoffen zijn gestort. Er zijn hoge concentraties aangetrof fen van de zware metalen, PAK's en andere koolwater stoffen en cyaniden. Een oriënterend onderzoek moet onder meer uitwijzen in hoe verre verspreiding optreedt naar de omgeving. Bij de on derzoeken zijn de provincie, het waterschap, het openbaar ministerie, de politie en de ge meente betrokken", zo ver meldt het milieubeleidsplan. Door de voorschriften nu aan te scherpen, wil de gemeente voorkomen dat nieuwe sane ringslocaties ontstaan. De gemeente stelt zich verder ten doel dat over negen jaar 60 procent van het aantal onge zuiverde lozingen op het op pervlaktewater zijn opgehe ven. Nu zijn nog 135 woningen en 40 woonschepen niet aange sloten op de riolering. Bij de aanleg van riolering geeft Nieuwkoop prioriteit aan de aanleg van riolering voor 1994 bij negen woningen en twee tuindersbedrijven in polder De Haak. Het opheffen van lozin gen door de recreatievaart vergt volgens de gemeente echter een landelijke aanpak. Er wordt wel gestreefd om het het aantal onderwatertoiletten volledig te beëindigen. Scheiding De totale afvalstroom mag van het gemeentebestuur de ko mende vijf jaar op zijn minst niet verder toenemen. Om dit te kunnen bereiken zal de scheiding van afval en het hergebruik moeten worden bevorderd. Zo overweegt het gemeentebestuur om eens in de maand papier op te laten halen door de gemeentelijke afvalinzamelaar of om meer dere papierbakken te plaatsen. De inzameling van papier al leen door verenigingen, instel lingen en scholen blijkt mo menteel namelijk onvoldoen de. In het plassengebied zullen voorzieningen worden getrof fen waar recreanten compos teerbaar afval, glas, papier, chemisch afval en olie kunnen inleveren. Het gemeentelijk depot voor klein chemisch af val wordt aangepast aan de ei sen ten aanzien van de ar beidsomstandigheden. Er wordt gestreefd naar verrui ming van de openingstijden. Er komen ook mogelijkheden om behalve KCA, metalen, groot glas, papier, textiel, klei ne hoeveelheden puin en in een later stadium ook kunst stoffen bij het depot in te leve ren. Samenwerking Bij de uitvoering van het mi lieubeleidsplan acht Nieuw koop de een meer intensieve en een meer structurele sa menwerking op regionaal ni veau als een vereiste. „Voor veel technische zaken is bij een kleine gemeente als Nieuwkoop te weinig draag vlak aanwezig", zo staat in het milieubeleidsplan geschreven. In het huidige samenwer kingsmodel vervult het IGOR een coördinerende rol bij de uitvoering van het milieube leid. Technische zaken worden door de gemeenten of in eigen beheer worden uitgevoerd of via het Igor uitbesteed aan het bureau milieuzaken van de ge meente Alphen. Het feit dat Alphen hierdoor zowel als deelnemende gemeente in het samenwerkingsverband fun geert, als dat zij als uitvoeren de instelling bezig is voor het samenwerkingsverband leidt nogal eens tot problemen. Nieuwkoop acht het dringend noodzakelijk dat deze vorm van samenwerking ter discus sie wordt gesteld en wordt heroverwogen. Overwogen moet worden of er tot de op richting van een regionale mi lieudienst kan worden geko- Automobiliste te water Een 20-jarige landde gisteren met haar auto in een sloot langs de Langeraar- seweg in Langeraar. De vrouw werd verblind door een tegen ligger waardoor ze een langs de weg geparkeerde auto te laat zag. Tevergeefs probeerde ze de wagen te ontwijken. Ze wist haar auto ongedeerd op eigen kracht te verlaten. JACOBSWOUDE Het nieu we VVD-raadslid H. Dam- bnnk-Van Wijngaarden uitte gisteravond haar bezorgdheid over het feit dat wethouder A. Kea deze week is gekozen tot plaatsvervangend hoofdinge land bij het Hoogheemraad schap van Rijnland. Zij noem de die dubbelfunctie een ang stige zaak. Het hoogheemraad schap beslist immers over de baggerstort in het Braassemer- meer. Kea antwoordde dat hij niet als afgevaardigde van de gemeente in het hoogheem raadschap zit. „Bovendien be slis ik in de gemeenteraad niet over de bagger. Deze zit in de portefeuille van wethouder Thunnissen". Wethouder R. Thunnissen zei alle vertrou wen te hebben in zijn collega Kea. Burgemeester D. Brou wer de Koning kwam nog even terug op de geruchten over een mogelijk baggerstort van de gemeente Noordwijk in de Braassemermeer. De Noordwijkse bagger wordt in ieder geval eerst gecontroleerd door de provincie. Burgemeester D. Brouwer de Koning van Jacobswoude heeft gis teren zijn vertrek aangekondigd. Privè-omstandigheden zijn daar de oorzaak van, zo deelde hij de onthutste gemeenteraad mee. De burgemeester wil in de loop van volgend jaar gebruik maken van de VUT-regling. Brouwer de Koning zei gisteren dat hij had gehoopt dat hij al iets had gehoord van het ministerie van bin nenlandse zaken, maar minister Dals heeft het momenteel te druk. De burgemeester verwacht binnen 14 dagen een antwoord van Dales op zijn verzoek. FOTO: STEPHEN EVENHUIS NIEUWE WETERING Een kleine meerderheid van de omwonenden van de Nieuwe Weteringse sluis is voorstander van restauratie van deze oude waterkering. Dat bleek gisteravond tijdens een in spraakavond, die de ge meente Alkemade hield voor de omwonenden van de sluis. Wethouder W. Nugteren liet de aanwezigen weten dat zo wel het provinciebestuur als waterschap De Veen- en Geestlanden, onder voorwaar den, bereid zijn financieel bij te dragen in de restauratie. Daarbij wordt gedacht aan verschillende varianten, varië rend van het volledig in de oude staat terugbrengen van de sluis tot het slechts opnieuw voegen van de overgebleven brugleuningen. In dit verband was het bijna verbazingwekkend te verne men dat de historische Stich ting Oud Alkemade vindt dat het opknappen van de oude sluis „zonde van het geld" is. „Iedere gulden die je nog in die sluis steekt, is voor niks. Hetding is volledig verrot", aldus voorzitter G.van der Meer van Oud-Alkemade. Lie ver ziet hij dat er een authen tieke ophaalbrug wordt ge bouwd om de Nieuwe Wete ringse basisschool De Regen boog te ontsluiten. Parkeerplaatsen R. Reurings van de Alkemade- se dienst Openbare Werken legde gisteravond de voorlopi ge plannen voor Nieuwe We tering noord aan de hand van tekeningen uit aan de omwo De Noordveenweg in Nieuwe Wetering. Het witte huis op de achtergrond wordt gesloopt. nenden. Op de plaats van de twee onlangs gesloopte wonin gen aan de Noordveenweg ko men zeven parkeerplaatsen aan een pleintje, alsmede een groenvoorziening. Het pleintje moet als een soort dorpscen trum gaan fungeren. De witte woning aan de Noordveenweg, die in de loop van volgend jaar gesloopt zal worden, maakt plaats voor een vijftal langs- parkeerplaatsen met groen voorzieningen. Het eerdergenoemde pleintje met parkeerplaatsen zal via een bruggetje aan fietsers en voetgangers toegang bieden tot basisschool De Regenboog en tot een toekomstige bouwloka- tie op het terrein van de oude school. Vaders en moeders die kinderen naar school brengen kunnen via de Regenboogweg rond rijden of hun auto parke ren op een van de twaalf aan te leggen parkeerplaatsen. Het bruggetje zullen ze dan echter lopend moeten nemen. De toe komstige groenvoorziening zal in overleg met de omwonen den worden ingevuld. Ter plaatse bleek dat de voorzitter van Oud-Alkemade, G.van der Meer wel iets zag in het plan ten van lei-linden aan een I FOTO: WIM VAN NOORT klinkerbestrating. „Zoiets zie je vaak in oude dorpskernen" motiveerde hij. Bomen De omwonenden waren echter niet eensgezind in hun reac ties. De meesten hadden liever extra parkeerplaatsen dan een plantsoentje. Zij houden er na melijk van om ver te kunnen kijken; bomen zouden het uit zicht belemmeren. Ambtenaar Reurings vertelde dat er met de nu voorgelegde plannen voldoende parkeerplaatsen in Nieuwe Wetering noord ko men. Bovendien is het de be doeling dat de leerkrachten van de Regenboogschool hun auto's aan de achterzijde van de school gaan parkeren. Hij liet weten vooralsnog te stre ven naar behoud van de be staande bomen. Het huidige voetfietspad blijft evenals het voetpad langs de Ringvaart. Dit pad bevat volgens de om wonenden talloze hobbels en waterrijke kuilen. De brede dam naar de Regenboogschool wordt verwijderd om zo een betere doorspoeling van het water uit de Ringvaart naar de Ringsloot te realiseren. Namens veel omwonenden sprak de heer Mollers, toen hij vroeg om een smal trottoir aan de overzijde van de Noord veenweg. Hiervoor zou de as van de weg enigszins moeten verschuiven. „'Je kunt bij ons voor niet eens lopen; ze rijden je zo van de sokken" zei hij. Diverse Nieuwe Weteringers klaagden over de gevaarlijke situatie daar waar het nieuwe provinciale fietspad op de Noordveenweg uitkomt. „Er zijn daar al verschillende men sen op hun neus gegaan". Het uitzicht wordt er belemmerd door een heg rond een particu liere tuin. Toen Reurings voorstelde om er een spiegel te plaatsen, kwam mevrouw Bie- mond met het voorstel om ter plaatse een bochtje te maken. Volgens verschillende omwo nenden wordt het nieuwe pro vinciale fietspad dat een ver binding vormt tussen Nieuwe Wetering en de Sotaweg in Roelofarendsveen veelvuldig bereden door motoren en zelfs auto's. Wethouder Nugteren beloofde die klacht door te spelen aan het provinciebe stuur. Mevrouw Van Egmond, Speelterrein Voor een uitgebreide ag ook voor de komende raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. iia BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stations tel 071-121239): Robin H< 18.45, 21.15. zo ook 14.15. en STUDIO (Steenstraat 124130): Kits before dying teel zijn er 78 ambtenartn werkzaam in het gemeente huis. De kosten van nieuw bouw worden geschat op 14 miljoen gulden, maar mogelijk kan die gecombineerd worden met de bouw van een nieuw politiebureau. Naar verwachting neemt de gemeenteraad in januari of fe bruari een besluit. 19.00, 21.15. 14.30 Thelma and Louitt 18.45, 21.15. 14.15. Out for justice (16); 21.15. vr. ook 14 30. Termin i (12); 18.45. 21.15. vr. za. zo 14.15. Dying young (12); 21 15 vr ook 14.30. Teenagfllt tant ninja turtles 2 (al); za dag 14.30 Assepoester (al); wo 14.30. TRIANON (Br© 31. tel. 071-123875): Stam i holebeer (al); 19.00. Silence lambs (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Terminator II (1| t/m do 13.30, 20.15. vr. za. 18.30, 21.30. zo. 14.00, 17.00, Robin Hood (al); ma. t/m do. 20.15. vr. za. 13.30, 18.30, 21. 14.00, 17.00, 20.15. Thelmt Louise (al); 13.30, 18.30, 21. ook 16.00. Dying young (12); 21.15. ma di. do. vr. ook 13.. ook 16.15 Assepoester (al); wo. 14.00. 3DSC itie niet de de itbaa 1 inig te w hei VOORSCHOTEN GREEI (Schoolstraat 69, tel. 01717- Dances with wolves (al); 19.30 tasia; vr. za. zo. 15.45, 19.00. (16); vr. t/m zo. 21.15. Noth v my daughter (al); ma. t/m do. KINDERVOORSTELLINGEN poester (al); vr. 16.00. za. zo. wo. 14.00, 15.45. Teenage Ninja turtles II; za. zo. wo. 15.45. 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 18.45, 21.30. ASTA 2. Robin (al); 14.00, 18.45, 21.30. 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: young (al); 18.45, 21.30. vr. r IDEÏ do. ook 14.00. BABYLON 1 Den Haag Centraal tel. 347165( fisher king (12); 14.00, 18.45, za. zo. 13.45, 16.15, 18.45, BABYLON 2: Prospero's (16); 14.00, 18.45, 21.30. z C"ng 13.45, 16.15, 18.45, 21.30. LON 3: Madame Bovary (16); i ijecto lwii o. nuuomg Duvaiy i 16); loro., 20 00 CINEAC 1 (Buitenhof 2 erdV 3630637): Terminator 2 (12); 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, a 21.30 CINEAC 2: Out for j (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. ar 16.00, 18.45, 21.30. CINEJ r(j zi Point break (12); 18.45, 21.3 ma. di. do. ook 14.00. METI vei LE 1 (Carnegielaan, tel. 345 Thelma Louise (12); 14.00, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, METROPOLE 2: Guilty by cion (al); 14.00, 18.45, 21.3 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 3 Dances with (al); 14.00, 20.30. METROP( Regarding Henry (al); 18.45, vr. ma. di do. ook 14.00. k POLE 5: Spymaker (al); 14.00, RANS dorp Doe ivang con ancië B er behe 1 jam edig ders lOUt een bewoonster van het achter de sluis gelegen gebied, liet weten dat er bij haar in de buurt extra lantaarnpalen die nen te komen. Tegen snelheid sovertredingen op de Noord veenweg zien enige Nieuwe Weteringers als enige remedie het aanleggen van „een knik" in de weg. Volgens mevrouw Biemond hebben enige ouders van jonge kinderen in de buurt onlangs gevraagd om speelterrein voor hun kinderen. Dat is volgens haar extra nodig vanwege de voortgaande woningbouw in Nieuwe Wetering noord. Wet houder Nugteren beloofde haar op zijn erewoord dat de aanleg van een dergelijk speel- terreintje „in studie" is. Samen met ambtenaren van Openba re Werken gaat zij volgende week bekijken welke plaats daarvoor het beste geschikt is. Nugteren liet weten dat een dergelijke speelvoorziening veel sneller kan worden gere aliseerd bij initiatieven en zelfwerkzaamheid van de om wonenden. De aanwezigen kregen gister avond van Wethouder Nugte ren te horen dat de oorspron kelijk geplande afsluiting van de Meerbrug over de Ring vaart tijdens de spitsuren niet door gaat. „Dat zou een te groot obstakel vormen voor mensen die in De Kaag wer ken". Nugteren ziet geen op lossing voor het probleem van veel te zwaar vrachtverkeer op de Meerbrug. De Achter weg in Nieuwe Wetering wordt in de loop van volgend jaar ingrijpend gerecon strueerd. Daaraan vooraf gaan proeven met verkeers- en snelheidsremmende maatrege len en een inspraakavond. De Actiegroep „Nieuwe Wetering Groen" wordt zelfs tijdens de gehele voorbereidende fase op de hoogte gehouden. 3462400): Another you (al); 18.45, 21.30 zo. 13.30, 16.00, 21.30. ODEON 2: Zandale 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 18.45, 21.30. ODEON 3: Te tor 2 (12); 13.45, 18.45, 21.3 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. Q 4: The naked gun 2Va (al); 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 21.30 HAAGS FILMHUIS: 2 Procés de Jeanne d'Arc; 19.3 ook 14.00. De tanen van Man chita; 21.45. zo. ook 16.15. Zal double vie de Veronique; I 21.45. zo ook 14.00. Zaal 3: Tl vr. 19.30, 21.45. Film Dart 16.00. A star is born; za. 20.d letzte mann; zo 14.00. Film 16.15. Peyton Place 13 A 14; Forty second street; zo. 19.30,! Intervista; ma. 19.30, 21.45.J make love; di. 19.30, 21.45 Girls; wo. 19.30, 21.45 Rock-i baby; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN 3: Wittand; za. wo. 14.00. zc 16.00. CINEAC 3: Assepoestl wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. T TROPOLE 4: Beertje Sebastiaa wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. NACHTVOORSTELLINGEN AC I: Mortal thoughts (16); z CINEAC 2: Terminator 2 (ifl 00.15. CINEAC 3: The ailerf the lambs za. 00.15. Basisscholen Alkemade willeil worden beschoui als gewone huishoudens ALKEMADE De din van basisscholen in Alkej protesteren tegen het fei de scholen voortaan conta voor bedrijfsafval op schoolterrein moeten pl; De schoolleidingen willenl ter, net als gewone hui! dens, grijze en groene containers hebben, die lijks door de vuilnisw worden geleegd. Als argui ten voeren zij ondermeer RE dat de scholen worden aa slagen voor reinigingsi Daaruit horen, volgens he kosten van vuilnisafvoe ruil worden bekostigd. Ook zi< ken zijn afgezet. Wannei ?n v de containers buiten de }ferc/a ken moeten plaatsen, ku zij er geen toezicht mee la houden. Zij vrezen dan anvar een toeneming van vani fUZjejc me. Het plaatsen van een ?henk ijfsafv-' het tainer voor bedrijfsafval l scholen maakt het scht^ afval onmoi ijk uit 3n Uti oogpunt van extra koster e VQO schoolleidingen betreuren erkriii dat hiermee hun voorb 'er„ functie voor de leerlingen Hjspej dwijnt. Tot voor kort w« de basisscholen door deDf( meente wel altijd beschi /st'er l als huishoudens. De scho )rgt dingen beroepen zich da ■X)r e( op gewoonterecht. Het co ennpe heeft inmiddels laten weti zaak te zullen bestuderen. Brouwer de Koning kondigt vertrek aan

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10