LEIDEN OMGEVING Leiden gaat auto's uit centrum weren D66 wil invoering Leidse museumpas CDA: Publiek debat sociale vernieuwing GEEN VERKOOP LEIDSE KUNST CcidóeSotrtont 13 Bussen blijven in Breestraat Binnenstad verboden voor grote vrachtauto's Niet voor iedereen ER IS iidóe(3ou*a/nt Jannen betrapt bij erwijderen van leveiliging kleding ,EIDEN Twee mannen van 29 en jaar oud uit Alkmaar en Hoorn i gistermiddag bij V&D in Leiden ■trapt toen ze bezig waren de mag- etische beveiliging van kleding te erwijderen om die te stelen. Tot de erbazing van de bedrijfsrecherche gakten ze daarbij gebruik van de ieciale apparatuur die het waren- uis daar zelf voor heeft. Later bleek at apparaat eerder bij V&D in Haar- te zijn gestolen. DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991 Vrouw rijdt kanaal in LEIDEN Een 45-jari- ge Leiderdorpse is gis teravond rond kwart voor elf met haar auto het Rijn-Schiekanaal in gereden. De vrouw reed vanaf het Lammen- schansplein de Kanaal- weg op. Daar verloor ze de macht over het stuur. Ze wist zelf uit haar auto te ontsnap pen. Een takelbedrijf heeft het voertuig weer op het droge gezet. Vergane glorie Het laatste stukje van de sta len bovenbouw van de Zijl- poortsbrug in Leiden ligt als vergane glorie te wachten om te worden afgevoerd. De sloop van de brug is inmiddels in vol le gang. De komende tijd volgt de onderbouw, waarna wordt begonnen met de bouw van een nieuwe dubbele klapbrug. Die moet over een jaar gereed zijn. Voor fietsers en voetgan gers die via Lage Rijndijk en Haven de stad in en uit willen ligt er inmiddels al geruime tijd een noodbrug. FOTO: WIM VAN NOORT Amateur - orgelconcours in Scheppingskerk Leiderdorp LEIDERDORP Streekmuziekschool Rijnakkoord in Leiderdorp houdt vanaf dinsdag 19 november een orgelconcours in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp. Daaraan doen amateur-organisten uit Zuid-Holland mee. De jury bestaat uit de bekende organisten Han Lammers, Gerard Akkerhuis en Charles de Wolff. Er wordt in twee leef tijdsgroepen deelgenomen, tot en vanaf 17 jaar. Er zijn diverse geldprij zen. De voorronden zijn op dinsdag 19 november (van 16.00 tot 21.00 uur) en op woensdag 20 november (van 15.00 tot 20.00 uur). De organisten wor den dan beoordeeld door een docenten-jury van de streekmuziekschool, onder voorzitterschap van Erik Vogel, de directeur. De finale wordt ge houden op woensdag 27 november van 19.00 tot 22.00 uur, met als jury de bekende organisten. De deelnemers spelen maximaal één kwartier. Be langstellenden kunnen het concours gratis bezoeken. De verplichte wer ken zijn: „Prélude for young people" van J. N. Tischer voor de jongste groep en „Preludium en Fuga in e moll" (BWV 533) van Joh. Seb. Bach voor de oudere organisten. leurtocht lar geld ior het iK-theater DEN Wethouder H. ik (cultuur) is binnen begroting ,,nog zoe- ide" naar 15.000 gul- om de beloofde subsi- aan het LAK-theater iog te kunnen betalen. 989 werd het LAK toege- de gemeentelijke sub- vier jaar zou worden schroefd van 40.000 naar (100 gulden. De eerste twee ogingen werden keurig berekend, maar voor vol- Ijaar dreigt de subsidie te en steken op 61.000 gul- Namens het theater, dat gedeeltelijk wordt gesubsi- door de universiteit, de heer Helmer gister- id in de raadscommissie cultuur zijn vrees uit de gevolgen als de subsi erhoging werkelijk niet doorgaat. „De krenten Ie pap zullen verdwijnen: uilen steeds minder groe- zijn die voor een klein jet als wij hebben, kunnen rillen optreden". De nood- t van Helmer deed de sfracties opveren en in de springen voor het theater. i wilde wel maar kon ech- niet de toezegging geven Ie subsidieverhoging kon en veiliggesteld, mzelfde situatie verkeert 0. Op de begroting dreigt ;nd jaar een gat van "i gulden, nadat de instel de afgelopen jaren al irenhar J00 gulden had moeten in- aarcM ren q0^ hiervoor zag de louder geen ADVERTENTIE ,eids nieuws leer nieuws uit Leiden en mgeving is te vinden op pagina's 17 en 20. BIJ DEZE KRANT informatie over .films. muziek, theater, iecreatie. exposities en een complete agenda LEIDEN De auto wordt vanaf 1993 geleidelijk uit de Leidse binnenstad ver bannen. Tegelijk, of liever nog daarop vooruitlopend, moeten er parkeerterrei nen beschikbaar komen of zelfs een parkeergarage worden gebouwd. „Met het nemen van maatrege len moeten ook oplossin gen worden ingevoerd", zegt wethouder J. Walen kamp (verkeer) daarover. Het gebied waar de auto in meer of mindere mate moet worden uitgebannen wordt be grensd door de Langegracht, de Hooigracht, de Mors- en Wittesingel en het station. De kern waar de meest vergaande maatregelen worden getroffen is het winkelgebied van Bree- straat en Haarlemmerstraat en de monumentale wijken als Pieterswijk en De Camp, tus sen Haarlemmerstraat en Oude Vest. Het uiteindelijke plan moet volgens Walenkamp vooral helderheid brengen. „We heb ben tot nu toe een ontmoedi gingsbeleid gevoerd waar het autogebruik betreft. Dat bete kent dat mensen die de weg weten in het voordeel zijn. Zij kunnen nog altijd overal ko men, maar degenen die de stad niet kennen raken in verwar ring. Daar willen we vanaf door een eenvoudige regel in te voeren dat auto's de stad niet in mogen". Doel van het plan is dat de stad aantrekkelijker wordt voor winkelend publiek, toe risten, bewoners en midden stand. Borden en palen de Leidenaartjes zullen ver dwijnen. Volgens Walenkamp is het be langrijk dat wordt voorkomen dat eerst delen van de stad au tovrij worden gemaakt en dat er pas daarna regelingen ko men voor bewoners-parkeren en laden en lossen. De bewoners moeten naar zijn idee in de toekomst op centra le plaatsen parkeren. Hij wil daarvoor overleg met bedrij ven beginnen om hun par keerterreinen publiek toegan kelijk te maken. Daarbij gaat het om de EWR aan de Lange gracht, de universiteit die een parkeergarage heeft bij het Witte Singel/Doelencomplex en Erica Beheer dat een par keergarage op het Schutters veld heeft. Vooral van de EWR verwacht Walenkamp veel medewerking. „Ik ga er van uit dat zo'n nutsbedrijf zijn maatschappelijke verant woordelijkheid voelt". Walenkamp wil daarnaast het gebruik van de bestaande par keergarages gaan stimuleren. Als het dan nog nodig blijkt kan er wat hem betreft ook een nieuwe parkeergarage ko men. Over de kosten voor bin nenstadbewoners zegt Walen kamp dat hij vindt dat die niet hoog mogen oplopen. „Het mag niet zo zijn dat het een straf wordt om in de binnen stad te wonen". Hij verwijst daarbij naar de deze week aangekondigde forse prijsver hoging van de parkeervergun- ningen voor bewoners en be drijven in de binnenstad. De prijs daarvan stijgt van 180 naar 240 gulden per drie maanden. Bovendien krijgen studenten geen vergunningen De uitgangspunten voor het autovrij maken van de bin nenstad worden in december in de raadscommissie voor verkeer gesproken. Na de jaar wisseling gaat een voorstel de inspraak in. De bedoeling is dat de gemeenteraad in het voorjaar een principebesluit neemt. Daarna wordt de uit voering verder uitgewerkt. Bussen zijn een vertrouwd beeld in de Breestraat. LEIDEN Als de Leidse binnenstad autovrij wordt, is het niet waarschijnlijk dat de bussen uit de Breestraat verdwij nen. Dat verwacht wethouder J. Walen kamp van verkeer en economische za ken. Er staat weliswaar een onderzoek op stapel naar een andere opzet van het openbaar vervoer, maar volgens Walen kamp is „het nauwelijks denkbaar" dat de stad deze aanvoer van consumenten uit de regio kan missen. „Het is bekend dat als mensen moeten overstappen on geveer vijf procent de reis al niet meer zal maken. Pas als duidelijk is dat de binnenstad veel meer aantrekkings- stap worden gezet". Hij wijst daarnaast op de verkeerstechnische problemen. Bij het onderzoek wordt wel de vraag betrokken of het zin heeft om in de stad kleinere en stillere bussen te laten rn- den. Walenkamp wijst daarbij ook op de behoorlijk hoge gemiddelde leeftijd van de NZH-bussen, waardoor het misschien mogelijk is dat het wagenpark al op vrij korte termijn aan de eisen des tijds aan FOTO: TEJO RINGERS te passen. LEIDEN Een autoluwe Leidse binnenstad wordt mo gelijk ook verboden terrein voor zware vrachtauto's van leveranciers. Door grenzen te stellen aan maten en gewicht van vrachtauto's kunnen bruggen en wallekanten wor den gespaard. Die besparing moet worden betrokken bij de berekeningen voor de bouw van een stadsdistributiecen trum. Bij zo'n centrum kunnen grote en zware goederen met be stemming binnenstad worden afgeleverd, waarna ze met lichte bestelauto's naar de winkels gaan. In Leiden zou den daarvoor veertig van der gelijke kleinere auto's nodig zijn. De dan af te leveren pak ketten mogen niet groter zijn dan een kubieke meter. „Zo n centrum levert ook een bespa ring op in vloeroppervlak voor de winkeliers", aldus Walen- tiecentrum kwam voor het eerst aan de orde toen het rijk daarmee wilde gaan experi menteren. Nadat ervan werd afgezien om dat in Leiden te doen, besloot het gemeentebe stuur zelf de mogelijkheden ervan te onderzoeken. Walen kamp vindt dat de instelling van zo'n centrum past bij het autoluw maken van de bin nenstad. Het idee van een stadsdistribu- han< ■spronkelijk lag he a om een distri distributiecen trum te bouwen op het voor malige veilingterrein aan de Lammenschansweg. Nu daar voor al een bebouwingsplan is, is daar te weinig ruimte. Wa lenkamp: „Het stadsdistribu tiecentrum blijkt bovendien veel meer ruimte te beslaan dan eerst gedacht". Nu wordt daarom gedacht aan lokaties aan de rand van de stad, dicht bij de snelwegen. Daarbij scoort Roomburg hoog, beves tigt Walenkamp. Andere plek ken wil hij nog niet noemen. LEIDEN In navolging van het Cultureel Jonge renpaspoort en een Mu seum Jaarkaart zou Lei den een Leidse Museum pas moeten krijgen. Het idee is afkomstig van de D66-fractie en werd gisteren geopperd tijdens de behande ling van de begroting kunst en cultuur 1992. Volgens woord voerder E. Snelders van de de mocraten moet het idee nog echt vorm krijgen. „Hoe duur moet de pas worden, waartoe geeft die toegang, welke doel groepen hebben we op het oog. Daarover moet nog nagedacht worden". Het voorstel werd met geestdrift ontvangen door onder meer het CDA, terwijl ook wethouder H. Koek (cul tuur) er positief tegenover stond. Zij wilde het echter eerst met haar collega wethou der H. de la Mar, met minima beleid in zijn portefeuille, be spreken. De achtergrond van het voor stel lag in de kritiek die bijna alle partijen, op Groen Links na, uitten over de cursus Kunst Dichterbij. Via deze cursus, die wordt gegeven door K O, is het de bedoeling dat bewoners van de drie sociale vernieuwingswijken kennis maken met kunst, variërend van Griekse filosofie tot Rem brandt. Er werd 26.000 gulden voor gereserveerd in het kader van de sociale vernieuwing, maar dat bedrag zal lang niet helemaal worden opgemaakt. Zestig mensen nemen aan de cursus deel. Bijna commissie- breed werd dit opgevat als een teleurstellend resultaat. Wethouder Koek verzette zich tegen deze opvatting. Volgens haar heeft het project een flin ke aanloop nodig. „Het loopt over '91/'92 voor het eerst, ter wijl we een moeilijk bereikba re groep toch proberen te be reiken. Ik denk dat het alle aandacht en inzet verdient". Ondanks haar volharding kreeg ze H. Kruijt (CDA), die altijd al mordicus tegen de kunstcursus is geweest, niet over de streep. „Het geld van Kunst Dichterbij kun je toch beter anders inzetten, bijvoor beeld via een korting op de schouwburg of op het mu- seumbezoek". 7 superieure audiosystemen Bsng&Olufsen Te zien en te horen bij: Expert Radio Jan de Lange Bang&Olufsen Center Molenstraat 49, Tel, 01719-11500 NOORDWIJK Snelders (D66): Pas moet nog vorm krijgen. FOTO: TEJO RINGERS LEIDEN Eens in de paar weken, op eenzelfde plaats, op eenzelfde tijd stip zouden burgers en po litici met elkaar moeten kunnen debatteren over sociale vernieuwing. Dit voorstel presenteerde CDA'er Van Duijn gistermid dag bij de behandeling van het Bestedingsplan Sociale Ver nieuwing 1992. Volgens Van Duijn ontbreekt de essentie van het hele vernieuwingspro ject: de communicatie tussen politiek en burger. „Eigenlijk zou je een publiek debat moeten aangaan over sociale vernieuwing en alles wat daarmee samenhangt. Het zou de belangstelling en betrok kenheid van het publiek er wellicht door bevorderen". Op de vraag van L. Driessen (VVD) of hij daarvoor een soort Speakers Corner (open baar spreekgestoelte in het Londense Hyde Park waar ie dereen zijn gal kan spuwen) in gedachten had, antwoordde de CDA'er dat juist de Burgerzaal Van Duijn (CDA): Communica tie tussen politiek en burger ontbreekt. FOTO: TEJO RINGERS hem een betere lokatie leek. Van Duijn was niet het enige raadslid dat kritiek had op de gang van zaken rond de socia le vernieuwing, die het nieuw aantredend college in mei vo rig jaar met zoveel voortva rendheid aangekondigde en die dit voorjaar concreet in gang werd gezet. Bij de be spreking van het bestedings plan uitten alle fracties hun teleurstelling over de vorde ringen, of beter gezegd het ge brek daaraan in de sociale ver nieuwing. „Er is bepaald geen sprake van een vlekkeloos eerste jaar", opende D66 de aanval. Bedoeld om een maatschappe lijk en persoonlijk isolement te doorbreken, dat vaak wordt veroorzaakt door langdurige werkloosheid, dreigt het pro ject te stranden op verkoke ring en bureaucratisering van de ambtelijke organisatie, ver volgde PvdA'er N. Demirbas. „De praktijk blijkt weerbarsti ger dan de theorie", conclu deerde VVD-woordvoerster Driessen. „Door de euforische presentatie van het collegepro gramma 'Een nieuwe lente' is bij ons de verwachting gewekt dat het allemaal beter zou gaan". Volgens de raadsleden hebben de wijkgroepen, die de ideeën voor concrete actie in de wij ken moeten aangeven, te wei nig bevoegdheden. Ze hebben een te klein budget, weten niet waar ze terecht kunnen, en hebben ze een leuk voorstel dan komen vast te zitten in het ambtelijke web. Ambtena ren wijzen steeds naar een an dere directie, of zeggen dat zij niet bevoegd zijn om die be slissing te nemen. Bij de wijk bewoners volgt frustratie op frustratie, wat in bijvoorbeeld de Slaaghwijk culmineerde in een tijdelijke opschorting van elk contact met de gemeente. Nog steeds verloopt overleg in een sfeer van wantrouwen. Een geregeld terugkerend ver wijt is eveneens dat de hele so ciale vernieuwing slechts oude bezuinigingen op bijvoorbeeld straatverlichting en speeltuin werk moet rechtbreien, maar nu onder andere subsidies. „Het betreft slechts oude wijn in nieuwe zakken," verwoord de de VVD deze kritiek. Alarm slaan De critici werden op hun wen ken bediend. Onlangs publi ceerde het projectbureau socia le vernieuwing een nota, waarin het zelf al aangaf dat de wijkgroepen meer zelfstan digheid moesten krijgen. Van af volgend jaar krijgen ze een wijkbudget, dat ze naar eigen goeddunken mogen besteden, zolang de uitgaven maar zijn in te passen in de sociale ver nieuwing. Hadden de drie so ciale vernieuwingswijken Leiden-Noord, Slaaghwijk en Pancras-West/Noord Rijne- vestdit jaar 65.000 gulden tot hun beschikking, volgend jaar wordt dat verhoogd tot 100.000 gulden. Met deze bud getverhoging, wat impliciet een erkenning van de wijk groepen als 'lokaal bestuur' be tekent, bleken alle partijen in de raad het wel eens. De vraag is alleen waar het extra geld vandaan wordt gehaald. CDA'er Van Duijn suggereer de de budgetten van een aan tal gemeentelijke directies, bij voorbeeld Groen, de Reiniging of Civiele Werken, te korten. Dat geld kan naar het budget voor sociale vernieuwing wor den overgeheveld, terwijl de werkzaamheden niet verande ren. Hetzelfde werk, betaald uit een andere portemonnee. Volgens de nota van het pro jectbureau dreigt echter de be kostiging van de sociale ver nieuwing in de toekomst pro blemen op te leveren. Vanaf 1993 is er geen zicht op dek king van zo'n miljoen gulden aan extra uitgaven in het ka der van sociale vernieuwing. Hoewel de nota in dit opzicht voorzichtig alarm probeerde te slaan, werd de opmerking door de raadscommissie gister middag vrijwel genegeerd. Het college beantwoordt de vragen en opmerkingen van de raad volgende week woens- LEIDEN Wethouder H. Koek (cultuur) is niet van plan om uitverkoop te houden in de depots van de Lakenhal, hoe vol die ook zijn. Dat verklaarde ze desgevraagd naar aanleiding van een opmerking van D66'er E. Snelders, die wel een oplossing zag voor de overvolle depots van het stedelijk museum: uitverkoop houden. Hij had er ook al een mooi woord voor, naar de direc teur van het Haagse Stedelijk Museum: verfuchsen. Rudi Fuchs wil twee Picasso's uit de collectie verkopen om andere kunst werken te kunnen aanschaffen. Hij heeft hiervoor al de zegen van de Haagse gemeenteraad gekregen, maar zag zijn plannen doorkruist door minister d'Ancona (cultuur). In Leiden zullen zulke initiatieven al stuiten op een onverzettelijke wethouder. Niet voor iedereen, maar misschien wel voor u is dit handige schoudertasje bedoeld. Hebt u een autoradio met een 'diefstalslede' dan is dit tasje ideaal om uw radio in mee te nemen. Het wordt van u na het opgeven van een nieuwe abonnee Deze ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande: I Postcode/plaats: I Telefoon: JRG! ERLIJKE STAND tN Geboren: Elza Lorette, dr. van: Molendijk en 0. L. Stevens: Arle- «n: J van Rl|n en A. C. van Duijn; ..van: F J. P. M. Lentjes en P. L. G. *meulen; Llsanne. dr. van: H. van M. Ouwersloot; Robbert Bas- J. p. van Kempen en T. M. M. I*k®rk; Jasper Jan Willem, zn. van: J. X. B. M. Klinkenberg; u Emlel Lennon, zn. L Bloemhard en R. J. Bos; Anthonle "«1. zn. van: A. Wassenaar en P. Ouwe- Bartholomews Petrus Hendrikus, zn. Koot en C. van der Tuin; Inez Ette- l,n«y. dr. van: I. J. Gem erts; Janneke, J. Kok en E. N. Smit; Boukje Marlje. fc C. O. de Gooljer en E. B. Ooster kamp; Roy. zn. van: A. J. van Arkel an J. Glasbergen; Justin, zn. van: L. G. M. Jan son en M. G. M Zeeuw van der Laan; Sten Ma ria Elisabeth, zn. van: J. L. C. Meuwissen en M. H. E. M. Penders; Jennifer Delilah, dr. van: P. van Rijn en M. M. Mano; Patrick, zn. '1. Slebers; Hendrlka r Meolen en in: D. A. O'l Keyes en M. P. van Hulst; Stephen, zi C. Ackom; Samlr, zn. van; M. Azzl en A. Da- louh; Nick Emil. zn. van: H. Hlemstra en C. E. Eton; Meertje Maria, dr. van; J. Schaap en M. van Duljvenbode; Nina Alexandra, dr. van: J. I. Terpstra; Marlt, dr. van: M. G. van Zullekom en C. A. de Llncet; Jasper, zn. van: M. G. van Zullekom en C. A. de Lineal; Joy ce, dr. van: P. W. Honcoop en B. Slootweg; Hanneke Johanna Maria, dr van: C. C. A. Zandbergen en A. M. Berkhout; Adrians Martha, dr. van: C. A. van Klaveren en T. H. Scheepmaker; Dewt, dr. van: G. C. van Ouljn en T. M. A. Sadjimln; Jan Morgan, zn. van: P. J. Bomhof en S. D. Ogle; Jeanlne Jose phine. dr. van: H. Oudshoorn en J. G. van der Meer; Robbert Sebastlaan, zn. van: H. van Staveren en G. A. G. A. Klaversma; U- sette Christlanne, dr. van: H. van Staveren en G. A. G. A. Klaversma; Yvy, dr. van: N. Bakker en A. J. Vogelenzang; Carllen Sop hie Antoinette, dr. van: M. T. J. M. Berg- meljer en Y. H. M. van der Werf; Lars Her- manus Johannes, zn. van: E. H. J. van der Meer en J. P. M. Geerllngs; Johannes Jaco bus, zn. van: J. C. Frltzsche en E. S. W. van Vllet; Malkel, zn. van: W van Rijn en L. BÖ- Damljanovlc; Kelly, dr. van: W. H. Wouters en L. M. J. Oosterlee; Rlngo Cornells, zn. van: A. L. Visser en D. A. M. de Bruyn, Bau- ke, zn. van: A. Moerman en M. B. Rulgrok; Jochem, zn. van: W H. van Es en A. B Isaak; Pau Jaume Johan, zn. van: M. M. Coll Relg; Marlijn Mark, zn. van: M. R. W. de Lange en O. A. M. Caughlln; Koen Willem, zn. van: P M Remerlnk en E. M. Bolhaar; Christian Willem Johannes, zn. van: J. A. de Moolj en L. Selnstra; Damlèn. zn. van: A. J. A. Gerritsen; Ava Mirths, i 1939, echtgenote van: J. Ravensbergen; M. Barrevoets, geb. 25 maart 1919, gehuwd geweest met; J. G. Gorfee; T. van der Plas. geb 8 okt. 1926, echtgenote van: J. Plug; P. H. G. Verdegaal, geb. 7 junl 1989, zoon; J. Mleremet. geb. 10 maart 1894, gehuwd ge weest met; P G. Bleljle; S. M van Nlmwe- gen, geb. 20 okt. 1909, echtgenote van: W. A. F. Marljt; M Knetsch. geb. 14 aug. 1905, echtgenote van: O. Plasmeljer C. D. van der Bent. geb. 27 jan. 1955. man; M. van der Rel|den. geb 11 febr 1905, gehuwd ge weest met: P. de Knegt; S. J. Kooien, geb. 28 mel 1948, echtgenote van: F. J. M. Chau- dron; H. Kraaijenhagen, geb. 4 feb. 1911, man; M. J. M. Caspars, geb. 21 sept. 1925, vrouw; H M Kouters, geb 12 nov 1908. gehuwd geweest met: J. F. van Berkel; A. Stlgter. geb 8 aug. 1890, vrouw; J. Schra- ma. geb 18 april 1917, man; A. M. Hadjltofl. geb. 23 okt 1991, dochter; A. C. J. van Cor- ler. geb 10 jull 1917, man. W. de Winter, geb 19 aprll 1909, man; A. C. Versluljs. geb. 18 jan 1908, echtgenote van: J. J. van Leeuwen; C. G von Weller. geb 3 mel 1940, Oljen; geb. 23 jan. 1902, met: J. J. Wlllebrand; C. Bremer, geb. 16 sept. 1951. echtgenote van: V. O. van der Burgh; W. M. Compeer, geb. 2 juli 1903, ge- I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: I maand (automatische betaling) f 25,70 I kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de schoudertas naar: I Naam: I Straat: n. geb. 25 sept. 1911. men; E. B. van Leeuwen, geb. 28 febr. 1972, man; W. J. A. Ming. geb. 9 maart 1919, man; J. J. Pen ders. geb 2 sept. 1916, man; J. M. Mlere- geb. 30 mel 1905. gehuwd J. Paauw; J. P Janssen, geb7 26 jull n Zeist. geb. 25 aug. 1943. Gehuwd: V. O. van der Burgh en C. Bremer; R Wolters en J. M. van der Wel; J. C. J. van der Pennen en M. Bouwhuizen; L. Mhannl i S. Benzalda; R. M. van Kersbergen J Sanders; P den Hartog en L. P. van Vel zen. B. A. N. M Vreeburg en E. P. M. van Amelsvoort; H. Wort man en E. P. T. A. Nag- tegaal; E. Blansjaar en M. P de Jong; M. M. Prins en J. A. Rip; R. Gans en A. C. Pronk; F Schonewtlle en L. Lljkendljk; F Hamburg I Postcode/plaats: eh

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13