AZC straft hoogmoed van Polar Bears af Velocitas blijft goed meedraaien Bernardus zet opmars voort L li Beter spelend Saturnus verspeelt voorsprong tegen EDH SPORT 17 Zwemmers van LZ goed op dreef Leython bekert verder IfifokUeGoutttwi MAANDAG 4 NOVEMBER 1991 Les AnettiiEIDEN Het ziet er naar uit dat leningsBernardus, nu nog in de onderste re- tweedcionen van de afdeling zondag, bezig iver eris met een inhaalrace. Dit weekend perd Leidsche Boys hier het slachtof- HOvjer van, en kreeg maar liefst vier -0. Welloelpunten om de oren. MMO - can. Uifitompwijkse Boys en Warmunda - pte CaTeylingen werden afgelast, or dezdJDÖ - ASC 0-1 ((H)) ppositi^edereen was het er na afloop over ?ens dat de Oegstgeester derby een weinig enerverende wedstrijd was, met weinig kansen voor beide elftal len. In de tweede helft benutte ASC de enige kans die het in de wedstrijd kreeg, toen Bart Laurijssen plotseling de bal voor zijn voeten kreeg en de bal onhoudbaar voor de UDO-keeper inschoot. UDO verdiende een gelijk maker, maar kon niet echt een vuist maken, wat onder andere bleek uit een misser van Marco den Hollander, die voor open goal naast schoot. Bernardus - Leidsche Boys 4-0 (2-0) Een volkomen terechte overwinning van Bernardus. De club, de laatste weken in topvorm, betrad het veld extra gemotiveerd, in de wetenschap dat Leidsche Boys, momenteel de nummer twee, de te kloppen tegen stander was. Na twintig minuten opende Robert Valk de score. Een kwartier later bracht hij zijn ploeg op 2-0, en vlak voor rust kreeg Robert van de Haas zelfs de kans om met 3-0 de rust in te gaan. Leidsche Boys was na rust nog nauwelijks bekomen van de schrik of Robert Valk liet een hat trick aantekenen, 3-0. Robert van de Haas onderstreepte met zijn 4-0, dat het verschil tussen kop en staart van de competitie erg klein is. FC Rijnland - Alphen 3-2 (1-0) In een bewogen wedstrijd toonde Al phen weinig agressie en verspeelde op deze manier een voorsprong en uit eindelijk de zege. FC Rijnland nam de leiding toen Janus van der Linden uit een vrije trap van Michel Staats een (buitenspel) doelpunt scoorde. Hierna zette Alphen de wedstrijd naar zijn hand met hoge ballen voor het doel. Het duurde tot in de tweede helft voordat Jan Frederik de gelijkmaker kon maken. Drie minuten later maak te Dirk Hoogenes 1-2 en stond Rijn land in feite met de rug tegen de muur. De thuisclub bleef echter in zich zelf geloven en bleef pressie uit oefenen. Dit resulteerde in een eigen doelpunt van Alphenaar Cor den Daas. Tien minuten voor tijd werd de werklust nogmaals beloond door een doelpunt van Gé Tegelaar. Vlak voor tijd kwam Alphen dóór een doelpunt van Dirk Hoogenes nog langszij, maar de man in het zwart (dit keer in een paarse broek omdat hij zijn tenue ver geten was) keurde het af wegens du- LEIDEN In de hoogste klasse van het landelijke wedstrijd- zwemmen werkt de LZ-ploeg zich snel op naar de hoogste re gionen. De Zijl/LGB volgt op enige plaatsen. De LZ-formatie sprokkelde 5350.3 bijeen en de Zijl 5441.6. De jacht naar NWK- limieten viel licht in het voor deel van de Zijl uit. negen om Als ploeg leverde LZ een prima prestatie, maar als individu deed Fleur Bakker weer van zich spreken. De all-roundster brak twee kringrecords voor zo wel onder de veertien als de zestien jaar op de 400 meter vrij. Zij liet 4.26.6 klokken. Ook Sas- kia de Keyzer pakte een kring record Op de 100 meter rug liet zij 1.09.4 klokken. Op de 200 meter vrij tikte Richard van Duivenbode aan in 2.06.8. An- toine van Weerde wees op zijn specialitiet, de 200 meter school slag, alle concurrenten in 2.19.5. terug. Op de halve afstand pak te Olga Bouwmeester goud in 1.17.6. Tom Onderwater liet een goede tijd klokken op de 100 meter vrij. Zijn tijd was 1.04.1. Het meisjesviertal op de vier maal 100 meter vrij bracht 4.07.8. op de klokken. Bij de Zijl sprong vooral de prestatie van Wandy Kater in het oog. De lange-afstandspecialiste pakte ook een kringrecord. Op de 200 meter rug liet zij 2.24.4 noteren. Christian Fisher tikte op de 100 meter vlinder aan in 1.02.2. Op de 100 meter rug stond Wendy Timmermans op het hoogste schavot. Haar tijd 1.12.9. Robin Sprinkhuizen knabbelt telken male iets van zijn 200 meter vrijeslagtijd af. Ditmaal liet de ranke Rijnsburger 1.55.6 note ren. Op de 200 meter vlinder gaf de Brabantse Radna Mulder haar concurrentes het nakijken met 2.20.1. LEIDEN Hoogmoed jïomt voor de val. De jvaarheid van dit gezegde Ondervond het Polar Be- i het duel tegen AZC. De Edense ploeg gedroeg feich in Alphen te hautain ten moest dat tegen AZC bekopen met een 13-12 nederlaag. Dat het in Ede nders ging, ligt geen Al- Iphenaar van wakker: 16- Het Leidse de Zijl/LGB moest tweemaal |diep buigen voor VZC: 20- 19-10. 'olar Bear's coach Nico Lan- ;weerd stond erbij en keek Ernaar. Niet onverstandig en-PQcw^nt landskampioen Polar Be- ars lijkt een tijdbom. Zolang het goed gaat, is er geen gekib bel, dat is een sportwet. Maar in de Thermen vielen de eer ste woordenwisselingen. De Beren balanceren op het rand je van voorspoed en ellende. Vorige week werd naaste con current VZC nog even flink de oren gewassen en dat brak de Edenaren nu lelijk op. De opening van Polar Bears was een kopie van twee seizoenen geleden. De Alphenaren kwa men er in deze fase niet aan te pas: 1-5. In de tweede periode kleunde AZC nog menigmaal mis voordat de achtervolging werd ingezet. Import Alphe naar, de Rus Sergei Lisitsijn en Bob Brebde namen de ploeg op sleeptouw: 5-6. Vooral Brebde werd een kwelgeest voor de Edenaren, maar moest zijn .bloedzuigspelletje' met de nodige klappen bekopen. Ju- rien Thomas trok de stand halverwege het duel gelijk: 6- 6. Ditmaal leken de Beren klaar voor een pak rammel, maar het ontbeerde AZC de kracht om afstand te nemen. Met name Remco Pielstroom, die graag weer in oranje wil komen, speelde geforceerd en kon wederom onder toeziend oog van bondscoach Trumbic niet overtuigen. Nadat eerst Lisitjin een strafworp miste, was Brebde bij de tweede tref- zeker:9-8. Vervolgens hielden de twee kemphanen elkander in evenwicht: 12-12. Met nog dertig seconden speeltijd to rende Pielstroom hoog uit het water en verzekerde zijn ploeg van twee fraaie punten. In Ede openden de Beren weer zeer voortvarend, maar de Alphenaren wisten op nieuw terug te komen. Toch kon AZC het ditmaal niet bol werken en vloeide de krach ten allengs uit het team: 16-10. De Zijl/LGB sloeg in Vee- nendaal zowaar een andere koers in, maar VZC laat zich niet zomaar verrassen. De Zijl nam de leiding en daar zijn de Leidenaars misschien zelf van geschrokken. In de tweede pe riode stelde de gastheer orde op zaken: 4-11 De Leidenaars holden vervolgens achter de feiten aan. De uitslag in Lei den geeft het idee dat de wed strijd identiek verlopen is, maar dat is bedrog. De Zijl speelde eindelijk weereens met de nodige concentratie, al viel Ron Ligtvoet als enige uit de toom. De jongeling blonk slechts uit in verbaal opzicht. De gasten kregen maar liefst vijf strafworpen toegewezen en scoorde tachtig procent. Daarentegen vond de Zijl slechts lat, paal of goalie van der Bunt op haar weg. Overi gens geen excuus voor het ver lies, want om VZC terug te wijzen heb je meer nodig. In de laatste periode brak de kar- revracht aan uitsluitingen de Zijl op en kon VZC goed door drukken. Voor Vivax breken barre tij den aan. Iedereen met een Vi- vax-hart realiseert zich dat terdege. Toch weerden de Oegstgeestenaren zich kranig tegen het sterke Brandeburg. Vooral Serge Dietz manifes teerde zich met drie doelpun ten en een reeks van versierde de de Welling-formatie zich: 8- uitsluitingen zeer goed. Nadat 6. Vervolgens werd naarstig op de tegenstander Vivax enigs- zoek gegaan naar de aanslui- AZC-coach Ron de Vogel jut zijn ploeg met brede armgebaren op i want AZC won met 13-12. het duel tegen landskampioen Polar Bears. Met succes 5 overrompeld had, herstel- tingstreffer, maar zover kwam het niet. In de laatste periode zwom Vivax achter de feiten aan. De formatie van Hans Parrel lijkt in een zetel op een kampioenschap af te stevenen. In het duel tegen Merwede speelde LZ opnieuw een puike FOTO: HENK SNATERSE partij. Dat Merwede de stand een mooier aanzien kon geven, was te wijten aan Leidse laks- Theo van der Veer tweede ijd konl t impo Floracross oT slechtl jd: 3-1. rge 1-4 komSfeHDEN - De Boskoopse erdedijFloracross heeft Theo van ivoudse der Veer van Holand een n toch nette tweede plaats ge- r werd bracht. RoadRunner I in de,jYank van Wijngaarden ploeg|werd zesde' iDe traditionele Floracross van AV'47 werd een knappe zege voor Avantri atleet Jan Koor- evaar die over de negen kilo meter lange tocht over en rond de voetbalvelden 26.32 minuten nodig had. Holland atleet-Theo van der Veer is al- jtijd goed op dreef in Boskoop en niet alleen vanwege de fraaie bomen die na afloop de el ver-ipnjzentafel sieren. Met een e Kou- tijd van 26.55 minuten was hij :n op. AVR-atleet Peter van der Vel- besliste'de een paar tikken te snel af et een in de strijd om de tweede plaats. Opvallend sterk was het loen van voormalig Rijn- -atleet Frank van Wijn gaarden, die tegenwoordig bij de nationale Road Runners Associatie lid is. Met een bij- fraaie zesde plaats in 27.36 minuten was hij bijvoor st °Pibeeld Rob van Schooten te rusVsnel af. Ad Coolbergen was de ^snelste Bataaf van zaterdag (Harry Versteegen) 12 secon- Martin jen v00r en nestelde zich als laatste bij de top tien. De Ba taafse rode cross trein is nog niet echt vertrokken gezien de plaats van Versteegen en Jan Verloop die als 15e binnen kwam. Bij de veteranen twee- loste Bertus Kerkvliet de be lofte in. Als betrekkelijke jon geling in deze groep van 50 ja rigen werd hij derde. Bij de dames een nog iets betere sco re voor een Roodhemd. Astrid van de Velden pakte met een tijd van 11.13 minuten over de drie kilometer een keurige tweede plaats. Bij de jeugd een opvallend debuut van AAVB'36 meisje Brenda van der Laan. Vorige week op ei gen terrein winnaares bij de meisjes D, zaterdag versloeg als de een jaar ouder Renate Poldner van de thuisclub in haar eerste wedstrijd als meis je C. Bianca Vermond werd bij de meisjes A vijfde. EK is met 13-8. Foto: Henk Snaterse LEIDEN In het afgelopen weekeinde werden slechts en kele competitiewedstrijden af gewerkt. Daarnaast speelden een paar volleybalploegen in het kader van de strijd om de beker. Eerstedivisionist Ley thon won hun eerste wedstrijd dit seizoen voor de beker en versloeg v.c. Goirle met 1-3. Gemini/Kangeroes overleefde de eerste ronde van de beker niet; voor de competitie voeg den de Voorschotenaren drie punten aan het totaal toe ten koste van HCSC. Ook de da mes van Gemini/Kangeroes werkten twee wedstrijden af. In het kader van de beker won Gemini met 1-3 van Hirundo uit Lage Zwaluwe. Voor de competitie verloren de Voor- schotense dames kansloos van TonegidoA/Vbg. Leython startte de bekerstrijd in het Brabantse Tilburg ou derwets slecht met een 9-2 achterstand. De Leiderdorpers kwamen nog terug tot 12-11, maar enkele foute keuzes van spelverdeler Hans Broere deed de ploeg van John Groen de das om. In de tweede set begon coach John Groen met Rick Uiterwijk als spelverdeler, Mi- chiel Smit en Robert Maassen op de aanval. Vanaf de tweede set ging het lopen bij Leython. De 1-3 dunum ifiteren Martin Vlak Brunt 1) elkaar linuten leiding raaide, enkant Parle- gelijk, speelde ?t mid- rnhand OW'er kregen n club ïar het LEIDEN De tien clubs uit de Leidse regio hebben in de eerste helft van de veldkorf- balcompetitie goed gepres teerd. TOP, Pernix en Cres cendo staan op kop in hun af deling en De Algemene, Velo citas en Tempo hebben ook nog uitzicht op de eerste plaats. "De overige achttallen hebben minimaal één punt per wedstrijd gehaald, uitgezon derd Fiks. De eersteklasser uit Oegstgeest haalde vijf punten uit acht duels en is daarmee de enige ploeg die op een degra datieplaats staat. De laatste speeldag leverde overigens zes overwinningen, twee nederla gen en twee afgelastingen (De Algemene en Crescendo) op. Halverwege de tweede helft kwam TOP onder zware druk te staan, omdat ODO (M) tal van schoten afvuurde om de 10-7 achterstand in te lopen. Frank Nijenhuis maakte in deze kritieke fase met zijn zes de treffer 11-7, maar twee mi nuten later was het alweer 11- 9, zodat de spanning tot het einde bleef. Aad Wiegerink, die tot dan toe weinig geluk had gekend met zijn schoten, zag één keer een schot wél door de mand gaan en dat betekende vlak voor het einde de beslissing: 12-9. Fides Pacta bouwde in de eerste twintig minuten tegen Excelsior (H) een 4-1 voor sprong op, die echter niet uit gebouwd kon worden (5-4 rust). De thuisclub speelde in de tweede omgang heel beke ken en scoorde via René van der Vooren (3), Conchita Prins en Henk van der Waals steeds als de tegenstander tot op één punt genaderd was, zodat er met 10-8 een knappe overwin ning werd behaald. Tijdens de tweede helft had De Danaïden wel moeite met het opportunistische spel van Luto, dat na 2-5 (rust) tot 5-7, 7-9 en 8-10 terug kwam. Coach Janko Breed veld constateerde tevreden dat zijn ploeg op die momenten kalm bleef en door doeltreffende acties van Heiko Locher, goed voor vier tref fers, Barbro Heymans en Mar cel Keijzer de voorsprong steeds vasthield: 8-11 eind stand. „Het was geen beste wedstrijd, maar de harde wind maakte er gewoon een loterij van," ka rakteriseerde trainer Rob Sie- mer van Pernix het duel te gen VEO. Zijn ploeg maakte een 4-2 achterstand goed met treffers van Heieen Zuur mond, Roibin Arnoldus, Peter Kuipers en André de Winter (4-6) en hield die marge tot het einde toe vast met 5-7, maar miste typerend genoeg wel twee strafworpen. De verdediging van Fiks stond machteloos tegen het spatzuivere afstandschot van ÓNDO (sGr), zodat de score na 4-2 via 8-3 (rust) na vijfender tig minuten reeds tot 12-3 op liep. Marieke Jansen, die inviel voor Reinetta de Mooy, en Hendrik Hooymeier waren met twee doelpunten al de meest productieve aanvallers bij de ploeg uit Oegstgeest, die met 14-7 ten onder ging. Zuiderkwartier had zeker een gelijkspel verdiend tegen KVR, maar omdat een schot van Ronald van Leeuwen uit de korf tolde, bleef het bij 8-9 verlies. Aldo Spadon, die een hattrick afleverde, Kitty de Wit en Maikel Martens zorg den nog wel voor 3-2, waarna de bezoekers naar 3-5 uitlie pen en steeds het fortuin had den te scoren, als de thuisploeg tot op één punt genaderd was. Direkt na rust vergrootte Ve locitas haar voorsprong op Korbis van 7-4 naar 10-4 door toedoen van Jeroen van Driel, Ron Goudsmit en Bert van Os- nabrugge. De formatie van Wim van Poelgeest ging daar na nonchalant spelen en bleef bijna twintig minuten zonder score, voordat topscorers Goudsmit (5) en Van Driel (3) de topper definitief beslisten met 12-8 en 13-8, wat ook de eindstand werd. Won Tempo de eerste wed strijd tegen Valto slechts met één doelpunt verschil, ditmaal was het krachtsverschil aan merkelijk groter: 5-12. Patrick Niemeyer (2), Ronald Driedui- te, Martijn Hooyer en Erik Pons forceerden al in de eerste tien minuten van de tweede helft de beslissing door de 3-3 ruststand in 3-8 om te zetten, waarna Joke Boot en Marjan Wielinga elk nog twee keer doel zouden treffen. -15, 7-15 en 3-15. Gemini- /Kangeroes herstelde zich in de bekerstrijd tegen Hands Up uit Blericum van het verlies van vorige week tegen Krovo. Ondanks het ontbreken van enkele basisspelers en coach Leon Jungslager speelden de Voorschotenaren een zeer goe de wedstrijd en namen een 1-2 setvoorsprong. Door persoonlij ke fouten ging de vierde set ongelukkig verloren; in de vijfde bleek Gemini aan het einde van hun latijn (3-2). Voor de competitie had Gemi ni geen moeite met HCSC met oud-WVC-speler Dennis Rijn- ders in de gelederen. Door het meerommelen met de zwakke re tegenstander duurde de wedstrijd nog bijna een uur (3- 0). Gemini/Kangeroes 2 is in opgaande lijn. De jonge Voor- schotense ploeg won de eerste set tegen Skania 2 met 16-14 en verloor de tweede set door en kele ongelukkige fouten. In de derde set vocht Gemini tever geefs terug na een achterstand; in de vierde set was de energie op (1-3). Leython 2 begint te draaien na een slechte sei zoensstart. Met de geblesseerde Leon Poffee als coach versloe gen de Leiderdorpers het ge routineerde Radius 3 met 1-3 Onder leiding van de degelijk spelende Philip van Vianen en aanvaller Mark Schrivers bouwde Leython een 0-2 voor sprong op. Door sloom spel en een matige pass ging de derde set naar de Goudenaren. In de vierde set blokkeerde Richard Scholten de Leiderdorpse ploeg naar winst (1-3) De dames van Gemini/Kan- geroes bekeerde in Lage Zwa luwe tegen derdedivisionist Hi rundo. De eerste set was met 7- 15 voor de ploeg van Bernard van der Pols; de tweede van de thuisploeg In de derde en vierde set kwam het lengte- en klasseverschil tussen beide ploegen duidelijk tot uitdruk king (1-3). Voor de competitie speelden de Voorschotense da mes tegen de ploeg van hun oude coach Casper Brussee. De eerste set ging gelijkop, totdat de betere Voorburgse passing de doorslag gaf. In de tweede en derde set liep Gemini con stant achter de feiten aan; al leen de veldverdediging haalde een voldoende (0-3). Leython blijft winnen. In Boskoop werd Agon verslagen met 1-3 Het krachtsverschil tussen beide ploegen kwam aleen in de vierde set tot uitdrukking. De tweede set ging verloren door geknoei aan Leiderdorpse kant (1-3). In de bekerstrijd tegen tweededivisionist Rijnmond had Leython kansen om tot setwinst te komen. In de eerste set werd een 7-1 voorsprong echter uit handen gegeven. In de tweede set heerste er in de ploeg te veel ongeloof. De der de set was na een gelijkop- gaande, spannende strijd voor de hoger spelende Rijnmond- sen (0-3). Gemini/Kangeroes 3 blijft ongeslagen en alleen Leython lijkt dit siezoen in de weg te kunnen staan voor en eventueel kampioensschap. Het Goudse Spanning was geen partij vor Gemini. In de eerste set serveerde de Voor schotense dames Spanning weg met 2-15. Door te veel spelers- wisselingen ging de tweede set nipt verloren. Met de basiszes maakte Gemini de wedstrijd vervolgens snel af (1-3). Bram van de ituden- ch toe. i Haas- vaarna de punten andere Staal-' us Blij- LEIDEN Saturnus heeft de ook in de tweede wedstrijd van de zaalcompetitie de smaak van de overwinning nog niet kunnen proeven. De dames van Olympia blijven het goed doen in de tweede di visie. Terneuzen werd met 14- U verslagen. Saturnus - EDH 19-20 De Leidse heren waren de hele wedstrijd individueel be ter, maar als collectief bleken de Delftse gasten sterker. Sa turnus stond de hele eerste helft voor, op een gegeven mo ment zelfs met vier doelpun ten, maar dit verschil werd toch in de loop van de tweede helft teruggebracht en zelfs omgezet in een achterstand. Vlak voor tijd kon André van Es via een penalty 19- 19 sco- scoorde EDH de winnende treffer. André van Leeuwen, André van Es en Hans Blan- chard waren de meest opval lende spelers van Saturnus. OASE - CWP 4-9 De dames van OASE gingen gisteren slordig met hun kan sen om en verloren mede hier door de wedstrijd van CWP uit Den Haag. De ruststand was al 2-3, maar na de pauze liepen de Haagse speelsters duidelijk uit. Keepster Anja van der Geest voorkwam dat de tegenstander nog verder zou uitlopen. Rijnstreek - Vires Celeritas 12-19 Een slechte wedstrijd waarin beide teams beneden het ver eiste niveau speelden. Rijn streek maakte aan de lopende band persoonlijke fouten en de Goudse heren profiteerden hier van, omdat ze uiteindelijk Hellas - HVS 17- 18 De Stompwijkse dames speel den een prima partij, en be haalden een verdiende over winning tegen Hellas. Hoewel Hellas al gauw op voorsprong kwam, hield HVS het hoofd koel en ging uiteindelijk met een voorsprong de rust in. In de tweede helft, waarin het tempo aanzioenlijk hoger lag, nam HVS de touwtjes in han den en scoorde makkelijk uit hoek en cirkel door doelpun ten van met name Hanneke Martens en Lenie van der Bosch. EHC - HVV 7-10 In deze wat warrige, maar toch interessante wedstrijd nam HVV bijna al meteen ae voorsprong en scoorde veel via break-outs. De dames uit Leid- schendam werd weinig gele genheid gegeven om in het ei gen spel te komen. Toch was het soms gevaarlijk voor het doel van Aimee Visser. Deze HVV- keepster haalde echter vier penalties uit het doel en zorgde er mede voor dat er met een overwinning op zak terug gegaan kon worden naar Voorschoten. Olympia - HVSV Terneuzen 14- 11 De wedstrijd had geen hoog niveau en er werden veel fou ten gemaakt, maar Olympia pakte wel de volle winst. De Zeeuwse dames bodén flinke tegenstand, en als keepster Hermien Goiedkoop niet drie penalties had gestopt, was de winst hoogst onzeker geweest. Connie van der Wcrff was topscoorster bij de Wassenaar- se dames, gevolgd door Diana van Rooden en Angelique Schonk.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17