Arbeidsbureaus willen nog meer vacatures vervullen RIJN- EN VEENSTREEK Scherm moet lawaai rijksweg 11 beperken IÉ' R* Brug over de Does mogelijk toch met afstandsbediening I« Zoeterwoude onderzoekt regionale ombudsfunctie Verzet tegen hogere OGB in Jacobswoude li rs Ec-idócSotriont VRIJDAG 1 NOVEMBER 1991 Forse kritiek van raad Nieuwkoop op tekorten Fiets en brommer botsen frontaal NIEUWKOOP De raadsleden van Nieuwkoop hadden gisteren forse kritiek op de jaarrekening van 1989. Deze LEIDERDORP vertoont een tekort van ruim 110.000 gulden, terwijl ei het jaar daarvoor nog een overschot was van 450.000 gul den. P. Swart (D66) vroeg zich af wat de gemeente Een 17-jarige brom fietser J fietsster uit Kouder- Agrariër kan gaan bouwen RIJNEVELD Agrariër G.J. van der Kooy kan eindelijk be ginnen met de bouw Nog ruim een jaar Rijneveld RIJNEVELD De gemeente Rijne veld heet per 1 januari 1993 Rijnwou- de. De gemeenteraad van Rijneveld Hazerswoude krijgt station Varkensfokkerij moet weg uit Hazerswoude RIJNEVELD De gemeente HAZERSWOUDE De varkensfok- Voor een uitgebreide a9endaf?oo| ook voor de komende dagen raadplege men „UIT", de gra Vooi tis wekelijkse bijlage van dez< krant-geiri wachten staat voor wat betreft de rekening van de jaren kerk raakten gi 1990 en 1991. J. Oostwouder (PvdA) maakte zich ernstige zorgen over de financiële positie van de gemeente. Bo vendien vond hij het een kwalijke zaak dat de jaarreke ning 1989 op een zo laat tijdstip werd gepresenteerd. 13-jarige drijfswoning aan de Slootweg stemde gisteren in met deze v i__ noordwesten van Benthui- wijziging. Een meerderheid Van der Kooij is al sinds bevolking de VVD-raadslid A. van der Most-de Ridder vond het noodzaak dat de gemeente een actieve krediet- en bud getbewaking gaat voeren. Wethouder van financiën J. Michel trok zich de kritiek gisteravond zichtbaar kon nu al vertellen dat de jaarrekening van lf*" slechter uit zal zien, namelijk met een tekort vier ton. Met de toezegging dat vanaf 1 januari een effec- hand brak. tief krediet- en budgetbewakingssysteem gehanteerd gaat werden worden, kon hij de raadsleden tevreden stellen. iddag gewond toen 1984 bezig met het verkrijgen zij frontaal op elkaar Van een vergunning. In 1985 kreeg hij toestemming van de gemeente Zoetermeer, maar om dat zijn bouwterrein wegens de Leiderdorp, gemeentelijke herindeling over- Het meisje liep ver- ging naar de gemeente Rijnveld Hij moedelijk een her- moest de hele procedure worden botsten. Het ongeluk gebeur de op de Kastanje laan nog senschudding op ter wijl de jongen Rijneveld (Koude kerk, Hazerwoude en Benthuizen) koos tijdens een referendum op 14 september voor de naam Rijnwoude. Aan het referendum deed 20 procent van de inwoners. „De opkomst vol deed aan de negatieve verwachtin gen", aldus W. Boève (CDA). Zoals bekend vormen Koudekerk, Bent- Rijneveld krijgt zeer waarschijn lijk een station. In 1996 wordt be gonnen met de bouw in Hazer- woude-Rijndijk. Een exacte loca tie is nog niet bekend. Burge meester M. Boelen zei dit giste ren in een vergadering gemeenteraad. Boelen heeft gis teren overleg gevoerd met de fracties van CDA, VVD en PvdA i de Tweede Kamer en die heb ben positief geadviseerd over de drijf kerij van de gebroeders Smits moet ger 1 januari 1992 verdwijnen van de tationsweg in Hazerswoude-Rijndijk. Het bedrijf moet wijken voor de aan leg van rijksweg 11. De gemeente Rij neveld kan de gebroeders Smit geen de andere bedrijfslocatie aanbieden. Het bedrijf zou in eerste instantie verhui zen naar het Spookverlaat in Hazers woude-Rijndijk maar hiervoor gaf de provincie geen toestemming. Het be- BIOSCOPEN lionsweg 1S1 i Hood (al|l 1.15. LI DC 18.45, 21.15. zo. ook 14.1 en STUDIO (Steenstraat 124130): Intensive care (al); i».uu 21.15. vr. ook 14.30. Thelma an(VUUJ (12); 18.45, 21.15. vr. za. zahoutS' 19.00, ook 14.15. Out for justice (16] herhaald. Als de provincie geen huizen en Hazerswoude sinds 1 janu- bezwaar heeft, kan Van der Beiden Kooy gaan bouwen, 2 r het de gemeenteraad 1 AZL overgebracht. gisteravond. dit jaar één gemeente die de i oordeelde werknaam Rijneveld kreeg. Omdat i niet tevreden is met die i r wijziging gekozen. verdubbeling sen Leiden Boelen komt daarmee het station een stap dichterbij. De verdubbe ling van het spoor zou voor de eeuwwisseling klaar moeten zijn. vervuilend zijn omgeving. De gebroeders Smits heb ben in Koudekerk en Bodegraven ook varkensfokkerijen en die worden overgeplaatst naar Moerhuizen. In Moerhuizen is echter geen ruimte voor het bedrijf uit Hazerwoude. Drumfanfare kan uniformen kopen RIJNEVELD Drum- fanfare TTH loopt bin nenkort in nieuwe unifor men door de straten van Hazerswoude. De gemeen teraad van Rijneveld stemde gisteren in met een subsidie van 2.000 gulden voor nieuwe kle ding. TTH heeft bovendien 5.000 gulden van het Anjerfonds ge kregen en voorts is er geld dank zij acties en sponsors. TTH gebruikt geld dat eigen lijk voor nieuwe instrumenten was bestemd en dat riep bij D. van der Neut (CDA) beden kingen op. Hij verhaalde over een lid van fanfarekorps Kunst na Arbeid uit Koude kerk aan den Rijn dat vorige week de grote trom van het korps had opgehaald en ver volgens een aanrijding kreeg. Van de trom was niet veel meer over. Van der Neut kreeg de verzekering dat TTH verzekerd is tegen dit soort ca lamiteiten. De uniformen, die 900 gulden per stuk kosten, worden minstens 50 maal per jaar gedragen tijdens de diver se uitvoeringen die door de fanfare gegeven worden. REGIOJOURNAAL Utopia Bij de Zoeterwoudse jon geren vereniging U topia draait vanavond de disco. Vanaf negen uur zorgt Studio 17 er voor dat de beste hits van dit moment te horen zijn in de Wes tender. Utopia-leden moeten f2 entree betalen, anderen f4. Zondagavond is de Westender geopend voor de wekelijkse soos van zeven uur tot hall tien. Casa materna De stichting Zoeterwoude voor Casa Materna houdt morgen de jaarlijkse bonte avond. Belangrijk onder deel van de avond is de te rugblik op het afgelopen zomerkamp in het kinder tehuis Casa Materna. Toen heben zo'n dertig jongeren twee weken vakantie op geofferd om in het tehuis in Napels allerlei werk zaamheden te verrichten. Heel voorzichting wordt ook vooruitgekeken naar het werkkamp in 1992. Aanvang kwart over acht in Ons Huis aan het Kos terspad. Folk De Schotse driemansfor matie Black Eyed Biddy speelt zondagavond in het Parktheater aan de Corne- lis Geellaan in Alphen aan den Rijn Schotse folkmuziek op gitaar, fluit, viool, accordeon, bodhran en banjo. De aanvang is half negen. Toegang be draagt f 12,50, houdeis van een CJP of Pas 65 moeten f10 betalen. Jongenskoor Het Antwerps Kathedraal Jongenskoor verzorgt zon dagavond de lithurgische zang in de Maria Presenta tie Kerk in Roelofarends- veen. Aanvang elf uur. Gevierd wordt de liturgie van Allerheiligen. Het Antwerps Kathedraal Jon genskoor onder leiding van kanunnik J. Schoots bestaat uit vijftig jongens. Fluitkwartet Het fluitkwartet Quadro- fonia geeft zondagmiddag een concert in Het Anker aan de Chopin laan 2 in Hazerswouae-Rijn dijk. De vier fluitisten brengen werken van onder ande ren Schickhardt, Mozart, Fauré, De Boer, Bertho- mieu en Bonneau ten ge hore. Aanvang half vier. Kruispunt De Gereformeerde Kerk in Voorschoten heropent zondagochtend om tien uur de vernieuwde kerk Het Kruispunt aan de Schoolstraat 2 in Voor schoten met een feestelijke kerkdienst en een toe spraak. Zaterdag is er van twee tot vijf uur open huis. PRESENTATIE BELEIDSPLAN 1992: Idoor MARIETA KROFT RIJNSTREEK Het Re gionaal Bureau voor de Arbeidsvoorziening in de Rijnstreek wil via de ar beidsbureaus volgend jaar 4350 vacatures vervullen. Dat is vijf procent meer dan vorig jaar. Gestreefd wordt naar een marktaan deel van 20 procent van het totaal aantal vacature vervullingen. Behalve de groep herintredende vrouwen en minderheids groeperingen krijgt vol gend jaar ook de groep van langdurig werklozen extra aandacht. Dat maakte Terhorst, voorzitter van de RBA-Rijnstreek gisteren bij de presentatie van het beleids- plan'92 in de Stadsgehoorzaal in Leiden bekend. Het plan werd gepresenteerd tijdens het symposium 'Samen goed voor werk in de Rijnstreek'. De doelstelling van de arbeids organisatie in de Rijnstreek om 20 procent meer werkzoe kenden aan werk te helpen dan het jaar daarvoor is ruim schoots behaald, aldus Ter- horst. Tot en met september kregen 3180 mensen een baan dank zij de arbeidsbureaus. Andere leest Vanaf het begin van dit jaar is de arbeidsvoorziening in Ne derland op een andere leest geschoeid. Het afstemmen van vraag en aanbod op de ar beidsmarkt is een gezamenlij ke verantwoordelijkheid van werkgevers, werknemers en overheid, de zogenaamde tri- partisering. Een van de 28 re gionale besturen die hierdoor zijn ontstaan is de RBA-Rijn streek, die is gevestigd in Al phen. De arbeidsbureaus in Gouda, Alphen, Leiden en Lisse vallen onder deze orga nisatie. RBA-Rijnstreek richt zich dus vooral op drie doelgroepen. De etnische minderheden kregen ook dit jaar al extra aandacht. Enkele maanden geleden heeft het RBA al het Platform Min derheden opgericht, waarin ook minderhedenorganisaties in zijn vertegenwoordigd. Er worden twee bedrijfadviseurs aangesteld die ondernemingen in de Rijnstreek helpen bij het opstellen en realiseren plannen die een grotere in stroom van allochtone werk nemers tot gevolg moeten heb ben. Voorts krijgt scholing van deze groep speciale aandacht. Via voorlichting wil men de drempel naar de arbeidsmarkt voor een grote groep vrouwen verlagen. Het gaat vooral om bijstandsvrouwen en vrouwen uit minderheidsgroeperingen die nog niet staan ingeschre ven als werkzoekenden. Opge richt wordt het Platform Vrouwen met vertegenwoordi gers uit de vrouwenorganisa ties uit de regio. Imagoverbetering Het komend jaar wordt de aandacht ook gericht op lang durig werklozen. Vanaf het moment van inschrijving kun nen zij een meer intensieve en persoonlijke begeleiding ver wachten. RBA-Rijnstreek streeft ook naar verbetering van het ima go van het lager beroepsonder wijs, zoals het technisch on derwijs. Terhorst; „Hoe vaak horen we een ouder over een niet zo gemakkelijk maar wel verduveld handig kind zeggen: 'Nou ja, hij leert wel niet zo goed, maar laten we de MAVO toch maar proberen'. En daar mee wordt volstrekt ten on rechte de indruk gewekt dat ander onderwijs, bijvoorbeeld technisch onderwijs, minder waard om niet te zeggen min derwaardig is ten opzichte van mend onderwijs. Wij zijn naar mijn overtuiging, en onterecht, de waardering kwijtgeraakt voor de technische vakman. Vaklui zijn, ik zou haast zeg gen meer dan ooit, volwaardi ge deelnemers in onze samen leving en ze hebben recht op de waardering die bij hun vakmanschap hoort". Om het imago te verbeteren gaat het bestuur van de RBA- Rijnstreek jaarlijks, om te be ginnen in het voorjaar 1992, „het beste vakmens van het jaar in de regio" kiezen en huldigen. Dit gebeurt op vijf vakterreinen, de bouwvakker, verzorger of verzorgster, de industriële vakman of -vrouw, de verkoper of verkoopster en de hovenier. Er wordt gedacht aan een prijs ter waarde van 2500 gulden per persoon. „Wij hebben er de pest in als wij lassers uit Polen en metselaars uit Ierland moeten halen om dat hier geen vakmensen te vinden zijn". ooi na a Terminator II (12); l8.45PvdA 21.15. vr za. zo. wo. ook 14.15. Dy u ing young (12); 19.00, 21.15. vr. oolLnem' 14.30. Teenage mutant ninja turtleizage 2 (al); za. zo. wo. dag 14.30. A«aetuurs( poester (al); za. zo. wo. 14.30. TRIluulb' ANON (Breestraat 31. tel. 071 maan 123875): Stam van de holebeer (al]pomir 19.00 Silence ot the lambs (16 21.15 sprok ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCIjchem NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, te| 01720-20800): Terminator II (12); mad,vulu t/m do. 13.30, 20.15. vr. za. 13.30de C 18.30, 21.30. zo. 14.00, 17.00, 20.1Sfit-» oj-i Robin Hood (al); ma. t/m do. 13.30J-"l£"i 20.15. vr. za. 13.30, 18.30, 21.30. zo 14.00, 17.00, 20.15. Out tor justid-r-. (16); 13.45, 18.45, 21.00. zo 00l1Je 16.15. Another you (al); 18.45, 21.15genste ma. di. do. vr. ook 13.45. zo. ooldering 16.15. Assepoester (al); za. zo. woontvai 14 00 in de - 15 45 We 15.45. Misery (16); vr. l/n"*** <.o. 21.15. Noth without my daughtei1116" j (al); zo. 15.45. ma. t/m do. 20.15. veel I KINDERVOORSTELLINGEN Asse,kan il poester (al); vr. 16.00. za. 14.0Qa}s Asterix en de knallende ketel; za zo. wo. 14.00. stante DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27, teiadvies 3463500): Robin Hood al); 14.0QSchudi 18.45, 21.30. zo. 13,15, 16.00, 18.45,^ c s books (16); 14.00, 18.45, 21.— za. zo. 13.45, 16.15, 18.45, 21.30,<foeiJ BABYLON 2: Madame Bovary (16)den c 14.00, 20.00. BABYLON 3: Stannddoen tutti bene (al); 14.00, 18.45, 21.30, za. zo. 13.45, 16.15, 18.45, 21.30, CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel 3630637): Terminator 2 (12); 4.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: Th. silence of the lambs (16); 18.45 21.30. vr. ma. di. do. ook 14.00 METROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Thelma Louise (12) 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Re garding Henry (al)j^ 14.00,^ 18.45, Ki Een maquette van rijksweg 11 is te zien in de hal van het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk. Bovenaan ligt Hazerswoude- Rijndijk. Links loopt de Gemeneweg waarop de aansluitarmen van rijksweg 11 uitkomen. De rijksweg loopt van links naar rechts. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Een tweede mogelijkheid is het plaatsen van een vier meter hoog geluidscherm ten noorden van de spoorlijn (aan de kant van de Oude Rijn). Die hoogte is wel erg ingrijpend, maar is toch nodig omdat het scherm vrij ver van de rijksweg af staat. Deze variant houdt rekening met de toekomstige spoorwegver dubbeling. Als hier nu geen rekening meer wordt gehouden, dan moet de NS te zijner tijd een aparte geluidwerende voorzie ning (van maar één meter hoog) aanbrengen. De derde en laatste mogelijkheid die door het onderzoeksbureau wordt aangedragen Not without my daugh- ther you (al); 13.45, 18.45, 21.30. 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Terminator 2 (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. RIJNEVELD Om het lawaai van rijksweg 11 voor de Hazerswoudenaren enigszins te beperken, worden geluidwerende voorzieningen getroffen. Onderzoeks bureau Caubergh-Huygen heeft hiervoor drie varian ten bedacht. Er kan een geluidsscherm worden aangebracht langs rijksweg 11 van twee meter hoog in combinatie met een geluidscherm langs de op- en afrit van één meter hoog. Nadeel hiervan is vol gens de werkgroep rijksweg 11, die zich al over het rapport heeft gebogen, dat het scherm zo direct langs de rijksweg het vlakke landschap kan verstoren. Bovendien wordt het lawaai voor de wijk Rhynenburch er niet minder om. Wel zullen de woningen van Smits en De Groot, ten zuiden van het spoor, van de schermen profiteren. Overigens worden deze woningen waarschijnlijk afgebroken. hoog, uitsluitend langs de op- luidwerende voorzieningen Groot. schermen van 1,5 meter afritten en het treffen van ge- de woningen van Smits en De De werkgroepen rijksweg 11 en Landschapsplan rijksweg 11 hebben voorkeur voor de eerste variant. In de vergadering van woensdag van de ad-hoccommissie rijksweg 11 komt een verte genwoordiger van Caubergh Huygen de te treffen voorzienin gen uitleggen. Het college maakt vervolgens een voorstel, dat in de commissievergadering van 11 december wordt besproken. 21.45. zo. ook 16.15. Zaal 3: Dag 19.30, 21.45 There's no businesi like show business; vr. The fabuloui Baker Boys; za. A star is born; "ilas; zo. 14.00. .15. Peyton Pla 16.15. The rat race; ma. I clowns! di. Insignificance; wo. Career; KINDERVOORSTELLINGEN ASTA 3: Wittand; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. CINEAC 3: Assepoester: wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. M TROPOLE 3: Beertje Sebastiaan; wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. NACHTVOORSTELLINGEN CIN AC I: Terminator 2 (16); za. 00. CINEAC 2: Outfor justice (16); za. 00.15. CINEAC 3: Backdraft; za. i JACOBSWOUDE Er komt mogelijk toch geen nieuw brugwachtershuisje aan de Does in Hoogmade. De com missie financiën van Jacobs- woude adviseerde gisteren wethouder A. Kea (CDA) op nieuw te onderzoeken of een op afstand bediende brug niet goedkoper is dan een brug wachterhuisje van ruim 85.000 gulden. Dit bedrag moet nog worden verhoogd met het salaris van twee brugwachters. Wethouder Kea zegde toe te onderzoeken of de brug kan worden opgenomen in het cir cuit van bruggen die op af stand worden bediend. Als be zwaar noemde hij dat de om- leidingsbrug een provincie- brug is en de brug in Hoogma de eigendom is van de ge meente Hoogmade. De omleidingsbrug maakt on- Volgens raadslid L. Bruins (Politiek'90) is opname in het circuit veel rendabeler dan de bouw een nieuw huisje. „Maar als we niet voor afstandsbedie ning kiezen dan mag het brug- wachterspersoneel zeker wel een goed huisje hebben", aldus Bruins. J. van Dam (VVD) ad viseerde Kea te gaan praten met de provincie over opname in het circuit. Wethouder Kea stelde vast dat het huidige brugwachtershuis je in zeer slechte staat is. „Als de brugwachter niet vlakbij de brug woont, dan heeft hij geen goed onderdak". Kea zei dat de gemeente om zijn personeel moet denken, anders krijgt men weer te maken met een afvloeiingsregeling. Bruins merkte sarcastisch op dat de gemeente met afvloeiingsrege lingen al genoeg ervaringen heeft. Hij doelde daarmee op de affaire van ex-gemeente- sectretaris Bello die onlangs van de gemeente Jacobswoude 1,2 miljoen gulden kreeg.. Een andere mogelijkheid is een tijdelijk huisje neer te zet ten. De heer P. Bouma (CDA) wees dat af. Hij vindt dat een brugwachter een goed onder komen moet hebben bij het uitoefenen van zijn werk. Bou ma noemde het vreemd dat de gemeente slechts mer naar een prijsopgave heeft ZOETERWOUDE De frac- i Progressief Zoeterwou- functie haalbaar is. Het CDA vindt dat niet nodig al zijn de christen-democraten wel voor stander van een mogelijkheid voor de burger om klachten in gemeenteraad. CDA-woordvoerster J. Berkou- wer bracht naar voren dat de afgelopen jaren is gebleken dat de ombudsfunctionaris nauwe lijks werk had. „Het is dus dui delijk dat de functie vrijwel niet nodig is geweest", aldus Berkouwer. De andere twee fracties bleven gisteravond bij hun standpunt om een inventa risatie te maken van de wensen 'in de regio. Voor het zo ver is zal in de commissie algemene zaken gesproken worden over een 'klachtenpunt' in de ge meente. Wethouder R. Hoge- nelst wees er nog op dat goede voorstellen geld kosten maar daar maakten PZ en VVD geen probleem van. De raad ging akkoord met het instellen van een gemeentelijk hulpfonds. Daarmee wordt het mogelijk om mensen - met een inkomen op bijstandsniveau of net daarboven extra te helpen. Het gaat daarbij om bijvoor beeld het garant staan voor sterk risicodragende geldlenin gen, tegemoetkoming in kosten van een zwemabonnementen, contributie van een sportvere niging of bibliotheek. De fractie van Progressief Zoe terwoude stelde, bij monde van het gisteravond geïnstalleerde raadslid Th. Smit-van Teijlin- gen voor om het hulpfonds zo snel mogelijk in te stellen. Na mens de VVD stelde I. Sprey om eerst criteria te ontwikke len en dan pas het hulpfonds in te stellen. „Anders is het een sprong in het duister", aldus het liberale raadslid. Wethou der A. Ringersma van sociale zaken was echter al tevreden met een principe-uitspraak van de raad. „Als u nu de zienswij ze van het college steunt kun nen we aan de slag en criteria ontwikkelen". Er is voor de leden van de Ko persvereniging Bloemenweide weer enige hoop. Zij vechten al jaren tegen bouwbedrijf Noor lander. De bewoners hebben een bedrag van van 142.000 gulden betaald terwijl -volgens de bewoners- de afspraak was dat de prijs 136.800 gulden zou zijn. Noorlander is van mening volledig volgens de afspraken te hebben gehandeld. De ge meenteraad -die al vaker in conflict is geweest met het bouwbedrijf- stemde in met het vragen van juridisch advies om de gehele problematiek nog eens grondig te onderzoeken. Eerst zal de commissie ruimte lijke ordening zich nog over de materie buigen. De kopersvere niging houdt volgende week een ledenvergadering waarbij de controverse met Noorlander als enige punt aan de orde komt. Een zegsman van de ver eniging toonde zich gisteravond in ieder geval tevreden met het standpunt dat de gemeenteraad nu heeft ingenomen. Rt JACOBSWOUDE Al leen het CDA kan instem men met een verhoging van de onroerend-goedbe- lasting (OGB). Dat bleek gisteren tijdens een verga dering van de commissie financiën van de gemeen te Jacobswoude. B en W willen de OGB met vier procent verhogen. Het voorstel maakt zeer goede kans te worden aangeno men, want het CDA heeft met acht zetels een krappe meerderheid in de ge meenteraad. L. Bruins (Politiek'90) zei dat Jacobswoude zich laat mee sleuren door de inflatie. Wet houder A. Kea (CDA) verde digde zich met: „We moeten wel vanwege de trendvol- ging". Secretaris G. Verweij wees erop dat de begroting van de gemeente moet sluiten. „Niet alles kan worden ver haald op reinigingsrechten en vooral niet op de rioolbelas-j ting", aldus Verweij. De reinig gingsrechten gaan omhoog van' 240 naar 300 gulden per huis-| houden. Volgens Kea had dit eigenlijk 320 gulden moeten zijn. I De rioolbelasting zal de ko mende jaren sterk stijgen wan! over 20 jaar moet het gehele rioolnet zijn vernieuwd. Het! stelsel heeft een lengte van 20 kilometer en de kosten bedra gen zoals het er nu uitziet één miljoen gulden per kilometer. Bruins stelde voor de reini gingsrechten met vijf procent extra te verhogen om daarmee aan de verhoging van de OGB te ontkomen. P. Bouma (CDA) „De inwoners kunnen reke nen en zullen er achter komen dat het voorstel van Bruins de zaak alleen maar duurder maakt". J. van Dam (VVD) kon zich vinden in het vo< stel van Bruins. Ziin partij altijd tegen een verhoging v de OGB geweest. Hij stelde voor de hondenbelasting te verhogen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10